AlzaBoxy Q1 Alza pro firmy

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/pameti-ram-nahled.jpg

Latence RAM (operační paměti)

Časování paměti CAS (Column Address Strobe) latency je jedno z měřítek pro rychlost paměťových modulů typu DRAM (Dynamic Random Access Memory). Jedná se o dobu mezi vysláním příkazu pro čtení nebo zápis do paměti a okamžikem, kdy jsou data skutečně k dispozici pro procesor. CAS latence je daná typem použitých čipů a garantovaná výrobcem, proto ji není možné svévolně měnit. Pojďme se blíže podívat, jak celé časování paměti funguje a jak ovlivňuje výběr vhodných RAM modulů. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/operacni-pameti-frekvence.jpg

Frekvence RAM (OPERAČNÍ PAMĚTI)

Maximální rychlost, jakou je paměť schopna zpracovávat data. Udává se v MHz nebo MT/s a s každou generací DDR se navyšuje 2× díky zdvojnásobení taktu paměťové sběrnice. Vliv vyšší frekvence na výkon počítače se však odvíjí také od ostatních komponent a typu využívaných aplikací.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gskill-trident-32gb-ram-ddr5-recenze-test.jpg

G.SKILL TRIDENT Z5 7 200 MT/s: vyplatí se přejít na DDR5? (HERNÍ TESTY)

DDR5 jsou tu s námi lehce přes rok, ale teprve teď se na trh začínají dostávat rychlostně zajímavé paměťové kity, díky kterým stojí přechod z DDR4 platformy za zvážení. Jedním z nich je např. kit od G.SKILL F5-7200J3445G16GX2-TZ5RK s rychlostí 7 200 MT/s s časováním CL34-45-45-115. V dnešní recenzi se podíváme na to, zda je přínos DDR5 kitu s touto rychlostí obhajitelný nejen, co se týká ceny, ale i výkonu. Porovnáme jej s pomalejšími paměťovými DDR5 kity, ale i s DDR4. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/DDR4-vs-DDR5-nahled.png

Operační paměti DDR4 vs. DDR5 v PC hrách (TESTY VÝKONU)

12. generace Intel procesorů s sebou přinesla nejen nejvýkonnější a nejefektivnější herní CPU na trhu, ale také novou generaci operačních pamětí DDR5. Jejich dostupnost se sice už zlepšila, ale oproti DDR4 jsou rychlé DDR5 stále drahé, o základních deskách s jejich podporou ani nemluvě. Je pořizovací cena za tuto novinku obhajitelná? Kolik výkonu přináší DDR5 paměti oproti DDR4? Otestovali jsme novou i starou generaci operačních pamětí s Intel i7-13700K a NVIDIA RTX 4090. Tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/virtualni-ram-nahled.jpg

Virtuální RAM: Co to je a k čemu slouží?

Takzvaná virtuální RAM se již začíná objevovat ve světě moderních smartphonů a je načase podívat se této funkci na zoubek. K čemu vám taková virtuální RAM může být dobrá a jak poznáte, jestli jí disponuje zrovna váš telefon? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hyperx_1.jpg

Jak správně navýšit kapacitu operační paměti RAM?

Operační paměť je nezbytnou součástí každého počítače nebo notebooku. A zejména pro hráče jde o mimořádně důležitou hodnotu. Jakou kapacitu doporučujeme zvolit? A víte vůbec, proč je dobré kupovat paměti v balení KIT? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/zakladni-deska-stavime-pc-alza.jpg

Stavíme s Petrem budget PC za 20 tisíc - a zvládne i Cyberpunk! (JAK NA TO)

S Petrem jsme ještě PC nestavěli - a tak jsme se s ním pustili do levného PC, které ale utáhne i Cyberpunk. Jaké komponenty jsme vybrali? Jak si Petr při stavbě vedl? A jak výkonnou mašinu jsme nakonec postavili? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/operacni-pamet-gskill-tridentz-f4-recenze-test.jpg

G.SKILL TRIDENT Z F4-4000C16D-32GTZR a F4-3600C18D-64GTZN (HERNÍ TESTY)

Operační paměti, které nebudou brzdit procesor a naopak z něj vytáhnou i tu poslední kapku šťávy, jsou základem každého pořádného gaming PC. V dnešní recenzi se podíváme na dva paměťové kity od G.SKILLu o kapacitě 32 GB a 64 GB za skoro totožnou pořizovací cenu. V čem spočívají rozdíly mezi těmito dvěma paměťovými kity a jaký je jejich reálný dopad v herním prostředí napříč třemi rozlišeními, to vše se dočtete v následující recenzi a testech. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/patriot-viper-4-recenze-test-ddr4-ram.jpg

Patriot Viper 4 Blackout Series 4000 a 4400 MHz (HERNÍ TESTY)

Pořádně výkonné operační paměti tvoří neopomenutelnou část každého herního stroje. A jak letí čas, tak letí vzhůru dosahované rychlosti paměťových kitů DDR4. A co víc, v poslední době jejich pořizovací cena nabírá naopak druhý směr a dnes už si můžete koupit pořádně výkonný kit za pár korun. V dnešní recenzi se podíváme na Viper 4 od Patriotu s takty 4000 a 4400 MHz. Porovnáme rozdíly výkonu na defaultu a po ručním, důkladném odladění, které je potřeba k tomu, abychom z AMD Ryzen 9 3900X vymáčkli i tu poslední kapku výkonu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/samsung-16gb-ram.jpg

Samsung začíná vyrábět 16GB LPDDR5 RAM. Použije je už v Galaxy S20 Ultra (NOVINKA)

Pokud jste se ještě nezačali těšit na novou sérii Samsung Galaxy S20, zbystřete. Samsung nedávno oznámil, že začal s výrobou nových 16GB RAM pamětí typu LPDDR5, které by se měly objevit v nových vlajkových lodích, mj. i v nadcházejícím Samsungu Galaxy S20 Ultra. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/overclocking-extremni.jpg

Co je overclocking? Výkon zdarma i extrémní sport

Overclocking neboli taktování je způsob, jak za své peníze dostat víc. Lze z vašeho procesoru, grafické karty a operačních pamětí vymáčknout výkon navíc? Lze. Kolik a co je k tomu potřeba? Jak na to a na co si dát pozor? A končí celé taktování pár FPS navíc? Nekončí. Overclocking je totiž i silně návykové hobby, a dokonce i extrémní sport, u kterého se můžete ošklivě zranit, nebudete-li dávat pozor. Jak se vyhnout popáleninám, a přitom si odnést tučnou finanční odměnu?  Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gskill-trident-z-royale-gold.jpg

G.SKILL Trident Z Royal RGB (RECENZE A TESTY) – královské DDR4 paměti s luxusním designem

Rychlé a výkonné operační paměti nejsou pouze jedním z nejdůležitějších komponentů v počítači, ale jsou zároveň i tím nejvýraznějším designovým prvkem v každé pořádné herní sestavě. Paměti G.SKILL Trident Z Royal RGB  jsou jedny z nejluxusnějších pamětí, které se dají sehnat. Co ale jejich výkon? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/adata-xpg-spectrix-d80-3200-mhz-nahled.jpg

ADATA XPG SPECTRIX D80 3200 MHz (RECENZE A TESTY)

Pořádné herní PC se dnes neobejde bez vysokofrekvenčního paměťového kitu. XPG SPECTRIX D80 je nejvyšší řada RAM od ADATA. V recenzi jsme se zaměřili na herní testy jako PUBG, CS: GO a další. Jaký vliv mají tyto paměti na FPS a na hladký průběh hry? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gskill-sniperx-3400-cl16-nahled.jpg

G.SKILL Sniper X 3400 MHz – rychlé DDR4 paměti pro AMD Ryzen (RECENZE A TESTY)

AMD Ryzen se neobejde bez rychlých pamětí. Super volbou je DDR4 paměťový kit od známého výrobce G.SKILL v modelu Sniper X 3400 MHz CL16. Jak obstál v naší sadě herních a pracovních benchmarků? A proč jsou vlastně pořádné výkonné paměti pro AMD platformy tak důležité? Více v naší recenzi! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gskill-flarex-dd4-pro-amd-ryzen.JPG

G.Skill FlareX 3200 MHz, DDR4 paměť pro AMD Ryzen (RECENZE A TESTY)

Otestovali jsme DDR4 paměťový kit od renomovaného výrobce G.SKILL, model FlareX 3200 MHz CL14. Jak si vedl v sadě benchmarků? Jak dopadl v náročných PC hrách? A proč se AMD platformy bez výkonných DDR4 pamětí jednoduše neobejdou? Dozvíte se v naší recenzi! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/xtreem-ddr4-gaming.jpg

T-FORCE XTREEM 4000C18 (RECENZE A TESTY)

Herní PC si zaslouží rychlé operační paměti. O to víc, pokud to s hraním myslíte opravdu vážně, třeba i profesionálně. Jaký vliv má paměťový kit T-FORCE XTREEM operující na 4000 MHz na FPS, vytížení grafické karty a kvalitu snímkové frekvence? Více v dnešním testu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Corsair-Dominator-Platinum-4000-CL-19-02.jpg

Corsair Dominator Platinum 8GB (2x4GB) 4000MHz (RECENZE A TESTY)

4000 MHz na DDR4 se pomalu stává standardem, a jelikož nám 5000 MHz skoro klepe na dveře, podíváme se na to, jaký reálný přínos tak vysoké frekvence mají a jak škálují ve hrách a při běžné práci. Dnes v podání Corsair Dominator Platinum 4000 MHz CL19. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/hyperx-predator-3600-mhz-cl17-nahled.jpg

HyperX Predator 3600 MHz CL17 (RECENZE A TESTY)

Toužíte dostat z vašeho herního PC naprosté maximum? Paměťový DDR4 kit HyperX Predator s XMP profilem na 3 600 MHz je tím správným krokem. Zajímají vás rozdíly mezi 3600 MHz a 2400 MHz? V naší recenzi jsme paměť RAM testovali v benchmarcích a PC hrách!

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/G.Skill TridentZ F4-3200C16-8GTZR-nahled.jpg

G.Skill TridentZ 3200MHz CL16 RGB – mají paměti RAM vliv na výkon?

Kdysi dávno platilo, že frekvence operačních pamětí nemá vliv na výkon počítače. Je tomu ale stále tak? V recenzi paměťových modulů DDR4 TridentZ od věhlasného výrobce G.Skill si ukážeme, že pravda je možná už trochu jinde. Paměti RAM jsme testovali na PC hrách a Benchmarcích. Přečíst více »
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací