State of Play (srpen 2020) – Crash Bandicoot, Godfall a mnoho dalšího

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Japonská společnost Sony nás opět nechala v rámci pravidelné prezentace State of Play nahlédnout do budoucnosti své herní konzole – ať už se jedná o pomalu odcházející PS4, či naopak velmi rychle blížící se PS5. O zajímavé herní ukázky a tituly každopádně nebyla nouze. Pojďme se tedy podívat na zoubek tomu, co si pro nás Sony v následujících měsících chystá.

Xbox 20/20 Xbox Games Showcase; screenshot: Master Chief

State of Play – obsah

  1. Srpnový State of Play ukázal Crashe, Godfall a mnoho dalšího
  2. Květnová epizoda State of Play se sklonila před duchem z Tsushimy
  3. Prosincovou show PlayStation State of Play odstartovala nezbedná husa
  4. Zářijové epizodě dominovalo The Last of Us Part II
  5. Květnový State of Play ve znamení dvou velkých remaků
  6. PS State of Play březen 2019 – ve znamení PS VR
  7. PlayStation novinky prozradí pořad State of Play

Srpnový State of Play ukázal Crashe, Godfall a mnoho dalšího

• Update: 6. 8. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Čtvrtý Crash Bandicoot cílí na nové hráče i dlouholeté fandy


Srpnové State of Play odstartovalo velmi silně s oranžovým vačnatcem Crashem a spoustou detailů o nejnovějším díle klasické skákačkovské série. Crash Bandicoot 4: It’s About Time od studia Toys for Bob je prvním regulérním dílem série po více než 10 letech a měl by sloužit jako plnohodnotné představení kultovního charakteru novým hráčům, zároveň by ale měl potěšit i dlouholeté fanoušky.

Crash Bandicoot™ 4: It’s About Time – Narrated Gameplay Trailer

Tvůrci slibují nové otevřenější lokace, typický důraz na preciznost a načasování, nové pohyby (běhání po zdech, houpání na laně), hrátky s časem a dimenzemi, kosmetické předměty a naprosto žádné mikrotransakce, což zní slibně. Jestli ovšem svým slibům studio Toys for Bob dostojí, o tom se hráči budou moci přesvědčit už 2. října 2020 na PS4 a Xbox One.

Godfall – Rytíři bojují na blízko


Za zmínku bezesporu stojí i připravovaná akční kooperativní hra Godfall, kterou vývojáři z Counterplay Games s oblibou označují jako looter-slasher. V komentované ukázce nám tvůrci blíže představili soubojový systém, který si zakládá na používání chladných zbraní a štítu, hratelnost by ale ve vyváženém poměru měla kombinovat důraz na gear a skill samotného hráče.

Godfall - Gameplay Walkthrough | PS5

Akční systém na první pohled díky kombinaci vysunovacího štítu a drsného boje na blízko připomíná výtečnou akční adventuru God of War, tvůrci navíc slibují žádné mikrotransakce a kompletní hru už v den vydání, neměli bychom se tedy obávat postupného přidávání chybějícího obsahu ve stylu live-service her. Godfall vychází o Vánocích roku 2020 na PS5 a PC.

The Pathless – Mýtické dobrodružství lovce a opeřeného přítele


Velkého prostoru na vlastní prezentaci se dočkala i mýtická adventura The Pathless od studia Annapurna Interactive, kde se vžijete do role lovce vybaveného lukem a šípy a cvičeným orlem. Právě vztah lovce a orla bude ve hře klíčovým prvkem, společně totiž budete řešit všemožné hádanky na tajuplném ostrově a bojovat proti prokletým duším. Pathless oplývá krásně stylizovaným vizuálem a hratelností sázející na maximální plynulost pohybu. Hra vyjde o letošních Vánocích (2020) pro PC (Epic Games Store), PS4, PS5 a Apple Arcade.

THE PATHLESS | Gameplay Walkthrough

Hood: Outlaws & Legends – O poklady tu jde především


Společnost Sony z rukávu vytáhla i nějaké to překvapení a vůbec poprvé představila hru Hood: Outlaws & Legends, akční multiplayerovou fantasy řežbu od studia Sumo Digital, kde v týmu čtyř zbojníků s ostatními hráči soupeříte o legendární poklad. Hratelnost z první ukázky trochu připomíná první díly série Assassin’s Creed, kromě plížení a schovávání se ve stínech se ale můžeme těšit na unikátní (anti)hrdiny s vlastními perky a mystickými schopnostmi. Zajímavě se profilující titul vyjde v průběhu roku 2021 pro PC (Steam), PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X.

Hood: Outlaws & Legends - Reveal Trailer

Nového Hitmana si budeme moci zahrát i ve VR


Následující tituly v prezentaci State of Play získaly o poznání méně prostoru než naše první čtveřice, to ale neznamená, že bychom jim měli věnovat méně pozornosti, ba naopak. V krátkém traileru se zastavil oblíbený zabiják Agent 47, který potvrdil, že závěrečný díl novodobé trilogie World of Assassination (tedy Hitman 3, jak zní oficiální název) bude plně hratelný na PS VR. Hra vyjde v lednu 2021 pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a Google Stadia.

HITMAN 3 - VR Announcement Trailer

Star Wars: Vader Immortal na temnou stranu obrátí i PS VR


Další hrou využívající možností PS VR je Star Wars: Vader Immortal, původně exkluzivita z konkurenčního zařízení Oculus, která ovšem na PS VR dorazí už 25. srpna 2020. Používání světelných mečů ve videohrách tak s virtuální realitou dostává úplně nový rozměr.

Vader Immortal: A Star Wars VR Series - State of Play Launch Trailer | PS VR

Mlátička Aeon Must Die! nezapře inspiraci žánrem anime


Stylově vypadající mlátička Aeon Must Die! od studia Limestone Games nás zase nechala nahlédnout do drsného a neúprosného světa plného neonů, který inspiraci žánrem anime rozhodně nezapře. Hra vyjde pro PC (Steam), PS4, Xbox One, Switch v roce 2021.

Aeon Must Die! - Reveal Trailer

ANNO: Mutationem – cyberpunková akce s prvky RPG


Podobnou atmosférou disponovala i kyberpunková akční adventura s RPG prvky ANNO: Mutationem, ve které se budete v roli bojovnice jménem Ann prosekávat futuristickou metropolí plné nebezpečných nepřátel a ještě nebezpečnějších korporací. ANNO: Mutationem by mělo vyjít na PS4 a PC v prosinci tohoto roku.

ANNO: Mutationem - State of Play Trailer | PS4

Další zajímavé tituly na State of Play


Akční open-world adventura Genshin Impact vypadala jako zdařilý klon poslední Zeldy a vyjde pro PC, PS4, Android a iOS a později i na Nintendo Switch. Potěšilo i oznámení vylepšené verze logické skákačky Braid: Anniversary Edition, (vyjde začátkem roku 2021 pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch, Mac a Linux), nové ukázky druhého pokračování indie hitu Spelunky (15. září 2020 pro PS4 a krátce na to i na PC), traileru ztřeštěné adventury Bugsnax či oznámení data vydání druhého DLC akčního hitu Control od studia Remedy, jež vyjde 27. srpna a efektivně propojí univerza Control a postarší adventury Alan Wake. Dále vydání na PS4 (31. října) oznámily strategie Auto-Chess a logická plošinovka The Pedestrian (leden 2021). Na novou konzoli PS5 se podívá také španělský klon Pokémonů, Temtem (v roce 2021).

Společnost Sony v momentální prezentaci názorně předvedla, že i na konci funkčního období PS4 ještě stále můžeme očekávat zajímavé tituly. Zároveň jsme ale možná sledovali jedno z posledních State of Play, kde tato téměř 7 let stará konzole hrála hlavní roli. Tak uvidíme, co nám Sony představí příště. Na záznam celého pořadu se můžete podívat ve videu níže

State of Play | August 6th 2020

Záznam srpnové epizody State of Play

• Zdroje: Youtube (PlayStation)Květnová epizoda State of Play se sklonila před duchem z Tsushimy

• Update: 14. 5. 2020 • Autor: Filip Němec

Namísto obvyklé plejády hned několika titulů či čerstvých odhalení si květnový díl pořadu State of Play pro sebe uzurpoval bojovník Jin Sakai. Autoři akční adventury Ghost of Tsushima přitom na poli téměř dvaceti minut ukázali hlavní prvky hry, kam patří otevřený svět, souboje a úprava postavy.

Ghost of Tsushima - State of Play | PS4 (Záznam)

Záznam květnové epizody State of Play s Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima nabídne velký otevřený svět, ale na obvyklé postupy průzkumu známé z jiných open-world her můžeme pravděpodobně zapomenout. Minimapu a checkpointy totiž nahradí vánek naznačující směr výpravy, či místní fauna, jež vás dovede k důležitým místům. Na druhou stranu se nelze ubránit pocitu, že i přes velmi osobitou (a nutno dodat také nádhernou) vizuální stránku působí Ghost of Tsushima „jen“ jako samurajská verze série Assassin’s Creed. Likvidace celých osad, které lze napadnou hlavní branou či naopak celou mongolskou četu poslat na věčnost bez povšimnutí ostatních válečníků, stejně jako lezení po překážkách. To vše asasínskou ságu zavání až nečekaně silně.

Pokud by vás zajímaly další detaily, nejnovější záběry z Ghost of Tsushima podrobně (a z hlediska historie také velmi erudovaně) rozebere kolega Jakub Němec v samostatném článku. Já doplním pouze to, že hra vychází 17. července exkluzivně na PlayStationu 4 s českými titulky.

• Zdroje: Youtube (PlayStation)Prosincovou show PlayStation State of Play odstartovala nezbedná husa

• Update: 10. 12. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Na počátku State of Play se na scéně objevila přírodu znečisťující husa, jež je hlavní hrdinkou adventury Untitled Goose Game, kterou vývojářské studio House House na PS4 přinese už 17. prosince. Druhým účastníkem show se stal kouzelnický battle royale Spellbreak, jenž na na tuto konzoli v rámci bety dorazí až v roce 2020. Po těchto nepříliš očekávaných hrách jsme se mohli podívat na trailer ke kreativnímu titulu Dreams. Datum vydání tohoto inovativního kousku bylo stanoveno na 14. února 2020 a zřejmě nejen my jej budeme vyhlížet s nemalým očekáváním. 

State of Play - prosinec 2019 (Záznam)

Finální State of Play byl řádně našlapaný.

Ve výsledku na State of Play nechyběl ani žánr logických adventur, který byl zastoupen titulem Superliminal hrajícím si aktivně s hráčovou představivostí. Datum vydání ovšem u tohoto kousku oznámeno nebylo. Stejně tak jsme se ho nedočkali ani u neobvyklé VR adventury Paperbeast, v níž se hráč staral o skupinku z papíru vymodelovaných zvířat. Poté se na scéně objevilo DLC ReMind pro Kingdom Hearts 3, po němž následoval nepříliš ambiciózně vypadající Predator: Hunting Grounds, v němž se Predátor vydal na lov lidí s lukem. Naštěstí pro nás se ihned po něm do popředí vyhoupla akční adventura Babylon's Fall, jejíž soubojový systém nás naprosto uchvátil.

Po impozantních soubojích už to chvíli vypadalo, že nám bude představeno více informací o Resident Evil: Project Resistance, nakonec nám však byl dodán trailer k očekávanému Resident Evil 3, který dostal kromě videa také datum vydání. Pokud se na něj stejně jako my těšíte, zapište si do kalendáře 3. dubna 2020, kdy by měl teoreticky dorazit. V případě, že ovšem nedojde k odkladu. K výročí 25 let PlayStation nám Ken Kutaragi, tvůrce této konzole, řekl pár pěkných slov, po nichž následovalo ještě malé překvapení v podobě krátkých záběrů z Ghost of Tsushima, z nichž více uvidíme až v pátečním The Game Awards 2019.

• Zdroje: Youtube (PlayStation)Zářijové epizodě dominovalo The Last of Us Part II

• Update: 25. 9. 2019 • Autor: Filip Němec

State of Play - září 2019 (Záznam)

Že bude hlavní hvězdou aktuální epizody druhý díl akční adventury The Last of Us, jsme věděli dopředu, v redakci jsme však zároveň spekulovali o tom, co vše uvidíme, v tento den se totiž v Los Angeles koná také akce pro vybrané novináře. Nakonec jsme dostali překvapení hned dvě – dlouhý, napínavý a na násilí bohatý gameplay trailer potvrdil návrat hlavní postavy z prvního dílu a zároveň datum vydání. Dámy a pánové, hráči z celého světa, zapište si do deníčků datum 21. 2. 2020. A jen tak mimochodem, zkrátit čekání si budeme moci remasterem prvního dílu (včetně DLC Left Behind), jež bude spolu s MLB The Show 19 dostupný zdarma pro předplatitele PS+ příští měsíc.

The Last of Us Part II – Release Date Reveal Trailer | PS4

Obsah traileru necháme bez komentáře. Fanoušci totiž budou křičet nadšením, nově příchozí pak strachem z děsivých clickerů.

Civilizace VI a L.A. Noire: The VR Case Files míří na PS4

Zatímco některé PS4 exkluzivity míří na PC, i v opačném směru se najdou nějaké tituly. Ze stolních počítačů dorazí na PlayStation 4 tahová strategie Civilization VI, a to nejen se všemi dodatečnými updaty, ale rovněž s oběma DLC (Rise and Fall a Gathering Storm). Civilization VI vyjde na PlayStationu 4 už 22. listopadu a níže se můžete podívat na velmi pěkný trailer. Ze stejné platformy pak na PS4, respektive na PS VR, míří podařené L.A. Noire: The VR Case Files, kde v roli detektiva LAPD budeme řešit sedmičku detektivních případů.

Civilization VI – Announce Trailer | PS4

Příchod „Civky“ na PS4 se podařilo skvěle utajit a zábavný trailer je už jen třešničkou na dortu.

Call of Duty: Modern Warfare ukazuje příběhový trailer

Už dnes jste si mohli přečíst naše dojmy z crossplatform bety Call of Duty: Modern Warfare, v aktuální epizodě State of Play si pak autoři přihřáli polívčičku povedeným příběhovým trailerem. V herní komunitě sice často zaznívají názory, že kampaň je v sérii Call of Duty jen do počtu, ale tento trailer rozhodně nevypadá špatně.

Official Call of Duty®: Modern Warfare® – Story Trailer

Skoro dvě a půl minuty dlouhý trailer rozhodně nenudí. Bude příběhová kampaň v Modern Warfare konečně za něco stát?

Demo MediEvil již ke stažení a spousta nových her

Kdo netrpělivě očekává remaster středověké humorné rubačky MediEvil, nechť ihned zamíří na PS Store. Tam je totiž dostupná demo verze. První podzimní epizoda roku 2019 však byla bohatá i na nová oznámení. V naší redakci nejvíce rezonovala explorativní adventurka Arise s kouzelnou grafikou a emotivní atmosférou. Začátek epizody si pak pro sebe uzurpoval podivně vypadající simulátor, v němž budeme ovládat masy lidí a autoři tvrdí, že při hraní s PS VR, které hra podporuje, jde o skvělou zábavu. Do ranku šíleností pak zapadá také nově oznámená arkáda Wattam, nový titul od autorů proslulého Katamari Damacy, vycházející už letos v prosinci.

MediEvil – Short-Lived Demo Trailer | PS4

Stažením dema si odemknete speciální helmu. Už stahujete? My ano!

Nakonec se drobně připomněla také 8. listopadu vycházející akční adventura Death Stranding, která sice nic nového ze hry neukázala (po dlouhých gameplay záběrech z Tokyo Game Show už vlastně ani nic nového vidět nechceme, jen už si to konečně zahrát!), dočkali jsme se však oznámení speciální Death Stranding edice PlayStationu 4 Pro.

Death Stranding | Limited Edition PS4 Pro Bundle

Bílá barva s černými otisky rukou vypadá nádherně, ale co ten žlutý ovladač?

• Zdroje: YouTube (PlayStation)Květnový State of Play ve znamení dvou velkých remaků

• Update: 10. 5. 2019 • Autor: Filip Němec

Hry: AWAY: The Survival Sereis, MediEvil Remake, Monster Hunter World: Iceborne, Final Fantasy VII Remake, Predator Hunting Grounds, Riverbond

První březnová epizoda přinesla pár nových oznámení, kterým vévodil titul Iron Man VR a nemuseli jste úplně číst mezi řádky, abyste si všimli, že nás první díl State of Play příliš neuchvátil. Hned z kraje se sluší říct, že i květnové vydání nenabídlo ani malé pomrknutí nad očekávanými peckami, jako je akční adventura The Last of Us: Part II, samurajská akce Ghost of Tsushima či záhadami opředené Death Stranding.

Diváci druhé epizody to samozřejmě nenechali jen tak a záznam z vysílání, jenž najdete níže, ohodnotili nemalým množstvím palcům směřujícím k zemi. I přes krátkou stopáž jen lehce překračující deset minut jsme se však dočkali hned několika nových oznámení. Některá překvapila více, jiná se již delší dobu očekávala, všechna ale rozhodně potěší. Pojďme se podívat, co květnová epizoda State of Play přinesla.

State of Play – květen 2019 (Záznam)

Už jsme si tak nějak zvykli, že představování nových her je zábavnější před živým publikem, které na nový materiál okamžitě reaguje. Oproti konferencím třeba z E3 v Los Angeles má však State of Play velkou výhodu pro nás diváky v tom, že nemá žádná hluchá místa a nudné pasáže.

Final Fantasy VII Remake se více představí na E3

Druhá epizoda State of Play se jasně držela hesla „to nejlepší na konec“. V samém závěru jsme se totiž dočkali traileru na remaster Final Fantasy VII, jenž byl oznámen už před několika lety a který by měl vyjít na PlayStationu 4 s časovou exkluzivitou. Více informací bychom se měli dozvědět na E3 2019, do té doby nám musí stačit pohled na povedený trailer s gameplay záběry, které fanoušky série a zejména tohoto kultovního dílu rozhodně nenechají v klidu.

Final Fantasy VII Remake (Trailer)

Trailer podle všeho ukazuje úvodní část hry, kde se Cloud a ostatní členové skupiny Avalananche připravují k infiltraci, což je součást oblíbené mise plné vybuchujících bomb.

MediEvil remake vychází 25. října

Pokud vás nepřitahují japonská fantasy RPG, ale přesto si rádi zavzpomínáte, těšit byste se měli na říjen, kdy vyjde remake prvního dílu hack and slash akce MediEvil. Ten vyšel už v roce 1998 na systému PS a jako jeden z prvních titulů podporoval Dualshock, nový ovladač pro konzole PlayStation. Z traileru plného gameplay záběrů je jasné, že ačkoli jde o remake, zachová si hra charakteristický vizuál, který ale doplní kvalitnější textury. Jako celek však MediEvil Remake působí skvělým dojmem a 25. říjen je sakra daleko.

MediEvil Remake (Trailer)

Zestárnout mohou textury či způsob ovládání, ale charakteristický humor série MedEvil nikoliv.

Novou PS4 exkluzivitou je Predator Hunting Grounds

Příjemným a v podstatě i dost velkým oznámením je vývoj Predator Hunting Grounds, což má být nová onlinovka vyvíjená pod záštitou Sony Worldwide Studios a půjde tedy o PlayStation 4 exkluzivní titul, kterého bychom se měli dočkat už v příštím roce. Za hrou stojí vývojáři ze studia Ill Fonic (Friday the 13th: The Game) a podle jejich slov by mělo jít o asymetrickou akční střílečku, v níž se skupina hráčů vžije do role lovců, zatímco jiný hráč v kůži predátora bude usilovat o jejich likvidaci. Jistě vám při tomto popisu vytane na mysli akce Evolve s totožnými mechanizmy, která byla dobře přijata, ale velmi brzy začala trpět na nedostatek hráčů. Snad tento koncept autoři vylepší.

Predator Hunting Grounds (Trailer)

Oznamující trailer sice vypadá hezky, ale bez dalších informací a gameplay záběrů lze atraktivitu této online akce jen těžko hodnotit.

Monster Hunter World: Iceborne zamrzne už 6. září

V lednu loňského roku vydané RPG Monster Hunter World se 6. září dočká velkého rozšíření, jež nabídne novou oblast a spolu s ní také novou flóru, kterou budete moci přetavit v lektvary a faunu, jež budete lovit. Příchod Monster Hunter World: Iceborne sice nebyl tajemstvím, ale potěšující je, že se tohoto DLC dočkáme už v září a pokud přemýšlíte, jestli se do hry vracet, možná vás přesvědčí několikaminutový trailer plný sněhu, nových monster a roztomilých parťáků Pallico, jež se po uši brodí v čerstvém prašanu. Rozšíření vyjde jak pro PS4, tak i pro Xbox One a PC.

Monster Hunter World: Iceborne (Trailer)

Autoři slibují kromě nového obsahu také další novinky a vzhledem k masivnosti a kvalitám původní hry není moc důvodů tomu nevěřit.

Kostičkový Riverbond a přírodopisné AWAY: The Survival Series

Druhá epizoda State of Play oznámila také dvojici nových titulů, které sice nepatří do ranku AAA her, ale rozhodně mají co nabídnout. Slibně vypadá hack-and-slash dungeon crawler s názvem Riverbond, jenž svou stylizací připomíná legendární Minecraft, zaměřuje se však čistě na akci. Těšit se můžeme na vybíjení monster v nejrůznějších dungeonech, přičemž mě osobně láká zejména offline kooperace. Ať žije gaučové hraní společně s přáteli. Fandové indie titulů navíc budou potěšeni povedeným crossoverem s dalšími nezávislými hrami. Jako hlavní postavu si budete moci zvolit například Raze z Psychonauts či za Shovel Knighta vybaveného jak jinak než rýčem. Hra by měla vyjít v průběhu léta kromě PS4 (pouze na PS Store) také na Xbox One a PC.

Riverbond – crossover charaktery (Trailer)

Autoři lákají na propojení s dalšími tituly, díky kterým bude hraní Riverbond zajímavější a často také plné nostalgie.

Poslední novinkou pak bylo AWAY: The Survival Series, což je explorativní hra, ve které se vžijeme do role vakoveverky létavé a budeme prožívat její každodenní strasti a radosti. Tedy spíše ty strasti. Bez kontextu může působit pohled na trailer dost zmateně, když však zjistíte, že se hra inspiruje přírodopisnými dokumenty od BBC jako je Planet Earth, začne AWAY dostávat nový rozměr. Ostatně přímo od tohoto populárního pořadu si autoři vypůjčili skladatele hudby, jež bude doprovázet vaše hraní. To se zaměří na život vakoveverky, který autoři obohatí o emotivní příběh. Výsledkem by tak měl být mix poutavé hry a vzdělávacího přírodopisného dobrodružství. AWAY: The Survival Series má vyjít již brzy (přesné datum není známo) a kromě PS4 se hra podívá také na PC.

AWAY: The Survival Series (Trailer)

Rozhodně nejpodivnější hra květnového State of Play. Proč ale nespojit zábavu se vzděláváním?

Další epizodu můžeme očekávat zhruba za měsíc, bude však zajímavé sledovat, jak se do dalšího dílu State of Play promítne blížící se E3 v Los Angeles, kde Sony letos nebude. Můžeme tedy očekávat, že další díl bude delší nebo snad bohatší na větší tituly? Nezbývá než doufat.

• Zdroje: YouTube (PlayStation)PS State of Play březen 2019 – ve znamení PS VR

• Speciál: 26. 3. 2019 • Autor: Filip Němec

Hry: Blood and Truth, Concrete Genie, Crash Team Racing Nitro-Fueled, Days Gone, Everybody's Golf VR, Falcon Age, Five Nights At Freddy's VR, Iron Man VR, Jupiter and Mars, No Man's Sky Beyond, Mortal Kombat 11, Observation, ReadySet Heroes, Trover Saves The Universe, Vacation Simulator.

V pondělí 25. března proběhlo první vysílání pořadu State of Play, který se má stát pravidelným komunikačním kanálem mezi PlayStationem a jeho fanoušky. Přislíbena nám byla nová oznámení, premiéry trailerů a další novinky. Možná to bylo rozmazleností z velkých konferencí, jako je E3, ale první epizoda State of Play pro nás byla spíše zklamáním. Během dvaceti minut jsme bohužel neviděli nic z očekávaných her jako Death Stranding nebo The Last of Us: Part II. Premiérový díl byl totiž až na výjimky věnován platformě PS VR, nakonec si ale i fandové blížící se zombie akce Days Gone přišli na své. Více informací o jednotlivých titulech najdete níže, podrobněji se jim pak věnujeme v samostatných novinkách. Také se zde můžete podívat na záznam první epizody State of Play.

State of Play – březen 2019 (Záznam)

Obsahem sice první State of Play nepřekvapilo, plusové body však Sony získává za rychlý spád a absenci hluchých míst.

Days Gone – nový trailer podtrhuje důležitost příběhu

Dvacetiminutovou první epizodu State of Play sice Days Gone uzavíralo, v rámci prezentovaných her se však rozhodně jedná o nejdůležitější projekt, a proto je v naší reportáži hned na začátku. Bohužel pokud slintáte jako epidemií schvácený freaker po dalších novinkách této zombie akce, nasytit se budete muset jen novým trailerem, který pouze podtrhuje mé dojmy z nedávné prezentace. Days Gone totiž i přes své zaměření na open world silně akcentuje příběh a jeho emotivní vyprávění. Více jsme se toho však nedozvěděli, takže pokud jste tak ještě neučinili, doporučujeme vám přečíst si dojmy z hraní doplněné o rozhovor se senior animátorem této PS exkluzivity.

Days Gone – příběhový trailer

Na novém traileru je zajímavé především to, že převážná většina záběrů je z prvních hodin hry. Čekají nás poté tak velké příběhové zvraty, že autoři ukazují i v trailerech jen úvod Days Gone?

Concrete Genie – odklad na podzim a podpora PS VR

Fanoušci pohádkově vyhlížející malůvky Concrete Genie sice původně čekali vydání hry už v rámci jara, první epizoda State of Play však kromě nového traileru plného gameplay záběrů oznámila také odložení hry až na podzim. Autoři prý potřebují více času na doladění detailů a také implementaci PS VR. Prozatím není jasné, jestli půjde o samostatný VR režim, jako to je u jiných her, nebo kompletní podporu, kdy půjde celou hru absolvovat s PS VR na hlavě.

Concrete Genie – příběhový trailer

Příběhový trailer se zaměřuje na osudy Ashe, který zjistí, že dokáže oživovat malby. Vypadá to však, že v rybářském městečku Denska na něj čeká něco podstatně složitějšího než jen oživit zašlé zdi.

 

Observation – vesmírný sci-fi thriller se podívá i na PS4

Jedním z nových oznámení byl thriller Observation, který na PlayStation 4 vyjde 21. května. Podíváme se v něm na osud vesmírné stanice, kde je očividně jedinou přeživší doktorka Emma Fisherová. Jejím úkolem bude nejen stanici znovu uvést do provozu, ale také zjistit, co se s celou posádkou stalo. Observation však není PS4 exkluzivitou, jak by se z pořadu State of Play mohlo zdát, hra byla před časem oznámena i na PC.

Observation – příběhový trailer

Sci-fi thriller bude podle všeho sázet spíše na atmosféru a je velká škoda, že zrovna tento titul nebude podporovat virtuální realitu od Sony.

Iron Man VR – vzhůru do oblak s Železným mužem

Celý pořad odstartoval trailer na hru Iron Man VR od studia Camouflaj. Počáteční nadšení z přítomnosti umělé inteligence Friday trochu zkazily následné gameplay záběry, které jasně evokují, že máme co dočinění s jednodušším titulem. Hra totiž vyjde pouze pro PlayStation VR a tak si na komplexní titul s Iron Manem v hlavní roli  musíme ještě počkat (Iron Man od Segy z roku 2008 se nedá nazvat ani hrou). Iron Man VR má vyjít v průběhu letošního roku a nemá jít o jedinou hru, jež vzniká ve spolupráci s Marvel Games.

Iron Man VR – oznamující trailer

Je pravdou, že na fanouška Marvelu může Iron Man VR působit jako zklamání, vývoj si však hlídá samotný Marvel, a tak se nějaké videoherní faux pas dá téměř vyloučit.

       

Mortal Kombat 11 – nový trailer odhaluje cestování v čase

Nový trailer na již oznámenou hru sice není žádné velké překvapení, Mortal Kombat 11 je však natolik očekávaným titulem, že každý nový střípek fanoušci přijímají s nadšením. Nově vydaný trailer pak oněch střípků přináší několik a netýká se to pouze rozlámaných kostí. Ve videu můžete vidět nové bojovníky, jmenovitě Kung Laoa, Liu Kanga a Jaxe. Nevšimnout si také nelze toho, že jedenáctý Mortal Kombat nabídne svým postavám cestování v čase, postavit se tak proti sobě  budou moci stejné charaktery, avšak ve svém starším či mladším podání.

Mortal Kombat 11 – staroušci proti mladíkům (Trailer)

Kromě nových postav si z traileru odnesete také akční hudbu, která někomu může přijít vyloženě stupidní, podle mě se však k traileru perfektně hodí.

   

Akce a horor v Blood and Truth a Five Nights At Freddy's VR

V záplavě VR her si přijdou na své fanoušci akční titulů i lekaček. Vývoj detektivní akce Blood and Truth je téměř u konce, příběh člena speciálních jednotek, který se vydá zachránit svou rodinu, si tak budeme moci užít prostřednictvím PS VR už 28. května. Pokud dáváte přednost spíše hororům založených na starých dobrých infarktových lekačkách, těšit se můžete na Five Nights At Freddy's VR. Titul čerpá ze známého univerza, které však není v našich končinách příliš profláklé. Hra je stejně jako Blood and Truth vytvořena speciálně pro PS VR a vyjít by měla během letošního jara.

Blood and Truth – příběhový trailer

Příběh Ryana Markse je vytvořen speciálně pro PS VR a podle traileru je jasné, že nás čeká podobná hratelnost jako v ukázce London Heist z PS VR Worlds kolekce.

     

Five Nights At Freddy's VR – záchrana pizzerie Freddy

Dokážete opravit pohyblivé Freddyho napodobeniny a přežít děsivou noc v pizzerii?

     

Dalších devět her (nejen pro VR) v březnovém State of Play

První epizoda State of Play byla jasně určena fanouškům PS VR, kteří se kromě výše zmíněných titulů dočkali také dalších novinek. Současně s bezplatným rozšířením No Man´s Sky Beyond dostanou majitelé PS4 verze i podporu pro PS VR. Oznámeny či připomenuty byly také další tituly od menších studií, jako je podvodní Jupiter and Mars a adventury Falcon Age nebo Trover Saves The Universe. Osobně se docela těším na Vacation Simulator, který působí přesně tak stupidně, jak si představuji a fanoušky arkádového golfu jistě potěší Everybody's Golf VR.

   

V rámci „běžných“ her bez podpory PS VR byla oznámena velmi zajímavá PvPvE top-down akce ReadySet Heroes. Ta by měla vyjít v průběhu letošního roku a rovněž jsme se dočkali nového traileru na Crash Team Racing Nitro-Fueled, ve kterém byl oznámen exkluzivní PS4 obsah ve formě retro skinů pro Crashe, Coco a Cortexe a také retro autíčka a unikátní retro trať. 

     

ReadySet Heroes – oznamující trailer

Zatímco v první fázi hry projdete dungeon s dalšími hráči a porubete počítačem řízené protivníky, posléze se utkáte s další partou hráčů, kteří absolvovali stejný dungeon a právě znalost prostředí by vám měla pomoci v poražení nepřítele.

     

Další epizody State of Play jsou naplánovány rovněž na tento rok, kdy se jich však dočkáme, je zatím nejasné. Doufáme však, že budou bohatší na zajímavější obsah a především větší tituly.

• Zdroje: Youtube (PlayStation)PlayStation novinky prozradí pořad State of Play

• Speciál: 25. 3. 2019 • Autor: Filip Němec

Sony na konci loňského roku ohlásila, že na E3 2019 nebude a od té doby herní svět spekuluje nad tím, jakým způsobem bude tato japonská společnost prezentovat své novinky a jestli tento krok neučinila kvůli tomu, že se již začátkem letošního roku chystá odhalení PlayStationu 5. Nyní tu máme konečně první náznak toho, jakým způsobem bude chtít PlayStation komunikovat se svými fanoušky, vcelku nečekaně totiž došlo k oznámení State of Play, což má být živě vysílaný pořad, prostřednictvím kterého se dozvíme o všem novém na platformách PS4 a PS VR.

Na první pohled zní takový koncept velmi odlišně od toho, na co jsme byli doposud zvyklí, avšak stejným způsobem již velmi dlouho prezentuje novinky také Nintendo pomocí svého pořadu Nintendo Direct. „Fanoušci PS jsou pro nás vším. Chceme neustále inovovat, přemýšlet jinak a experimentovat, abychom hráče potěšili. Výsledkem je naše neúčast na E3 2019. Prozkoumáváme nové způsoby, jak zapojit naši komunitu a nemůžeme se dočkat, až se s vámi podělíme o naše plány,“ stálo v listopadovém prohlášení Sony a dnes můžeme konečně vidět první náznak toho, jak bude společnost komunikovat novinky v budoucnu.

Sledujte s námi první díl nového pořadu prezentující novinky ze světa PlayStation.

První epizoda State of Play už v pondělí 25. března

Nikde však není psáno, že State of Play je náhradou za E3 konferenci. PlayStation klidně může uspořádat svou vlastní akci v období kolem výstavy v Los Angeles, ostatně je nanejvýš pravděpodobné, že na konci roku se vrátí PlayStation Experience, událost, která se loni nekonala pro nedostatek obsahu hodného k prezentování. Jedno je však jisté, první díl State of Play uvidíme už v pondělí 25. března ve 22:00 našeho času. Premiérovou epizodu budeme moci sledovat na PlayStation kanálech na YouTube, Twitchi nebo Facebooku a samozřejmě i na Alza.cz, kde po skončení pořadu najdete i podrobný výtah toho nejzajímavějšího.

Na co se můžeme v první epizodě těšit, však PlayStation neprozradil. V rámci všech dílů Sony vnadí na oznámení nových her pro PlayStation 4 i PS VR, premiéry trailerů či gameplay záběrů a další novinky. První epizoda bude pravděpodobně věnována z velké části blížící se open world survival akci Days Gone, která vychází už 26. dubna (dojmy z hraní a rozhovor se senior animátorem si můžete přečíst zde), Sony však zcela novým formátem vstupuje do neznámých vod, a tak se bude chtít pravděpodobně vytasit s něčím zajímavým. Cokoli nového o The Last of Us: Part II, Death Stranding nebo Ghost of Tsushima by tuto podmínku jistě splňovalo.

Days Gone; screenshot: vlci, honička The Last of Us Part 2; screenshot: plížení Death Stranding; Wallpaper: Norman, robotic, hand

Nové informace k Days Gone jsou téměř jistotu. Vůbec bychom se však nezlobili, kdyby Sony natěšeným fanouškům nabídla pořádnou informační hostinu, kde se jako hlavní chod budou podávat data vydání. 

V průběhu roku se pak máme těšit na další epizody, jež budou přicházet spíše nepravidelně. Odhalí Sony prostřednictvím State of Play také PlayStation 5, nebo si k této příležitosti vymyslí něco pompéznějšího? Osobně sázím spíše na druhou možnost, internetový pořad se však zdá být jako dobrá příležitost k tomu být fanouškům co nejblíže a to téměř kdykoli. Koneckonců, Nintendu tento způsob uveřejňování novinek vychází.

• Zdroje: blog.us.playstation.comgameinformer.com

i Mohlo by vás zajímat

Novinky o State of Play pro vás budeme nadále sledovat.

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací