Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

Alza days prosinec VIP BOOST LEGO

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nedoklubko hlavní.jpg

Preeklampsie – nemoc ohrožující matku i plod

Preeklampsie je závažné onemocnění způsobující až 20 % předčasných porodů. Týká se výhradně těhotných žen a souvisí s poruchou funkce placenty. O tom, co konkrétně preeklampsie je, jaké jsou její projevy a které ženy spadají do rizikové skupiny blíže informuje náš článek. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/nahledovy-tehotenske-brisko-s-letadlem.jpg

Létání v těhotenství. Je bezpečné?

Letecká doprava je dnes zcela běžná a dostupná, ať už létáme za odpočinkem, nebo pracovně. Ale možná si kladete otázku, jak je to s létáním v těhotenství. Zda létání nepředstavuje riziko pro vaše nenarozené dítě. Cestování letadlem se nemusíte obávat ani když jste těhotná. Většina lékařů považuje létání pro zdravou těhotnou ženu za bezpečné až do konce 8. měsíce. Přesto byste měla být obezřetná, a hlavně v prvním trimestru zvažte cestu podle toho, jak se cítíte. Pojďme se spolu podívat na vše, co byste měla vědět o létání v těhotenství, než se vydáte na cestu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Těhotenství týden po týdnu.png

Těhotenství týden po týdnu

Souhrnný průvodce jednotlivými týdny těhotenství vás postupně seznámí s průběhem celého těhotenského období, měsíc za měsícem, týden po týdnu. Dozvíte, co je pro konkrétní týden těhotenství charakteristické, jak probíhá vývoj miminka i jaké změny se odehrávají v matčině těle. Kromě toho pro vás máme mnoho užitečných rad a tipů, jak celé těhotenské období i samotný porod zvládnout co nejlépe, abyste si mohla v klidu užívat krásné období plné změn a toužebného očekávání. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/priprava-tasky-do-porodnice-nahled.jpg

Co s sebou do porodnice? Nachystejte si tašku do porodnice včas

Zvláště prvorodičky trápí ke konci těhotenství seznam věcí, které by si měly sbalit do porodnice. Kdy sbalit tašku do porodnice? Dá se taška do porodnice i koupit? A jak by měla výbava do porodnice vypadat? Přinášíme kompletní seznam a praktické tipy několikanásobných maminek, které jistě oceníte. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/vysetreni-v-tehotenstvi-nahled_1.jpg

Těhotenský kalendář: Kdy jít na jaké vyšetření?

V průběhu těhotenství vás čeká celá řada vyšetření. Krevní testy, genetické testy, různé kontroly a prohlídky v těhotenství. Jaká vyšetření v těhotenství jsou povinná? Co s sebou vzít na první vyšetření v těhotenství? Jak probíhají genetické testy a co dokážou odhalit? Sepsali jsme pro vás přehledný těhotenský kalendář, který vám odpoví nejen na tyto otázky, ale i mnoho dalších, které se vám honí hlavou. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/zdravi-tehotenstvi_3-nahled.jpeg

Jaké zdravotní potíže vás mohou v těhotenství zaskočit?

Těhotenství provází i celá řada zdravotních obtíží a ne všechny jsou zanedbatelné banality. Poradíme vám, při jakých obtížích ihned vyhledat lékaře a jaké zvládnete vyřešit doma samoléčbou. Pomůžeme vám vyzrát nad bolestmi žaludku, nevolností, průjmem, nadýmáním a hemoroidy v těhotenství. Prozradíme, čím léčit chřipku, kašel a bolesti v krku v těhotenství. Také vám připomeneme, jaké léky můžete brát na bolest hlavy či bolest zad, jak rizikový je vysoký krevní tlak a proč se vyhnout velkým obloukem oparu a mykóze. Vysvětlíme vám, proč vás zmáhá únava i nespavost zároveň, poradíme jak na stres, strie a křečové žíly a proč navštívit lékaře při krvácení, popř. výtoku a špinění v těhotenství. Začtěte se do zdravotního rádce pro těhotnou ženu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/nahled_pro web.jpg

Bylinky v těhotenství, je potřeba se jim vyhýbat?

Ač se to nezdá, bylinky používáme téměř denně. Dochucujeme s nimi pokrmy, vaříme si uklidňující bylinné čaje a dopřáváme si relaxační bylinné masáže nebo aromaterapie. V těhotenství se toho všeho nemusíte úplně vzdát, ale určitě nebude na škodu to omezit. I když to přímo na vás nemusí mít negativní vliv, u vašeho miminka tomu může být jinak. Bylinky v těhotenství mohou být stejně tak prospěšné jako i zrádné. V našem článku se společně podíváme na účinky heřmánku, máty, maliníku, kmínu a mnohých dalších bylinek v těhotenství. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Varenivtehotenstviuvod.jpg

Co jíst a nejíst v těhotenství?

V období těhotenství nastávající maminky obvykle více řeší, co jíst a čemu se naopak vyhýbat. Spousta zdrojů si ale protiřečí a není snadné najít pravdivé informace, kterých se těhotná žena může držet. Dali jsme tedy dohromady kompletní seznam věcí, kterým se v těhotenství vyhnout a jaké potraviny naopak v těhotenství prospívají. Začtěte se jak je to s kávou, zázvorem, paralenem, zeleným čajem nebo třeba lněným semínkem v těhotenství. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/vitaminy-v-tehotenstvi-nahled.jpg

Sedm vitamínů a látek, které by těhotné ženě neměly chybět

V dnešním článku jsme si posvítili na vitamíny a minerály, o kterých by měla každá nastávající maminka vědět. Jaké vitamíny pro těhotné jsou vhodné v 1. trimestru, jaké ve 2. trimestru a kterým vitamínům se v těhotenství naopak vyhnout? Přečtěte si náš článek zaměřený na 7 nejdůležitějších vitamínů a minerálních látek pro těhotné. Objevte spolu s námi všechny důležité vitamíny a zpříjemněte si celé těhotenství tím, že vaše tělo bude mít vše potřebné. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/ruzove-boticky.jpg

Jak poznat těhotenství

Plánujete miminko anebo máte podezření, že jste neplánovaně těhotná? V obou případech se vám bude hodit znát jednotlivé příznaky těhotenství, abyste těhotenství mohla poznat co nejdříve, a třeba i bez testu. Pojďme se společně podívat, kdy se projeví první příznaky těhotenství, jak poznáte, že jste těhotná, kdy si udělat těhotenský test a kdy zajít ke gynekologovi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cviceni-v-tehotenstvi-nahled.jpg

Fit maminka aneb jak cvičit v těhotenství

Čekáte miminko a chcete se během těhotenství i po něm cítit skvěle? Poradíme vám 5 nejlepších cvičení v těhotenství, které vám pomohou udržet si výbornou kondici a porod zvládnout na jedničku. Navíc se dozvíte, jaké cvičení je v těhotenství zakázané a na co si dát pozor. Přečtěte si náš článek a buďte fit maminka. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/40. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 40. týden

Vítejte v poslední kapitole našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu. Jak se lidově říká, čtyřicátý týden těhotenství „už to klepe na pupek“, takže nervozita sílí a stupňují se také obavy, zda se porod rozběhne přirozeně, nebo bude třeba lékařského zásahu. Proto jsme pro vás 40. týden těhotenství připravili důležité informace a rady o tom, jak sama můžete přispět k rozběhnutí porodu, případně, co můžete očekávat v porodnici, jestliže se vašemu miminku nechce na svět přirozenou cestou. Pojďme si tedy společně užít 40. týden těhotenství, kterým zároveň končí celý náš seriál Těhotenství týden po týdnu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/39. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 39. týden

S kapitolou 39. týden těhotenství se pomalu loučíme s naším seriálem Těhotenství týden po týdnu. V předposledním povídání se proto přímo zaměříme na samotný porod a přiblížíme si jeho jednotlivé fáze od první až po čtvrtou dobu porodní. Poradíme vám, na co se v jednotlivých fázích zaměřit, abyste místo obávaného porodu prožila ten nejsilnější životní zážitek, který příroda dopřává pouze ženě. Třicátý devátý týden těhotenství už se vaše miminko může narodit v podstatě kdykoliv, proto na nic nečekejte a pusťte se do čtení. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/38. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 38. týden

Nastává doba, kdy je již vaše miminko oficiálně považováno za donošené, a proto se klidně už 38. týden těhotenství může narodit. V našem seriálu Těhotenství týden po týdnu se tedy budeme soustředit na signály těla, které vás upozorní na začínající porod, a také si řekneme, jak byste měli postupovat při výběru autosedačky pro miminko. Stejně jako předchozí kapitoly, také kapitola popisující třicátý osmý týden těhotenství je plná zajímavých informací i užitečných rad, které vám jistě dobře poslouží ke konci vašeho těhotenství. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/37. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 37. týden

Náš seriál Těhotenství týden po týdnu pokračuje a nyní je před námi 37. týden těhotenství, po jehož ukončení už bude vaše miminko oficiálně považováno za donošené. Je proto možné, že se váš porod rozběhne dříve, než v plánovaném termínu, a proto by bylo dobré mít už třicátý sedmý týden těhotenství vše nachystané a naplánované. Pokud jste sledovali náš seriál, určitě jste si již vše podstatné stihli zařídit a můžete se s chutí pustit do čtení o tom, jak probíhá 37. týden těhotenství a co vás v něm pravděpodobně čeká. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/36. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 36. týden

Poslední týdny klepou na dveře a 36. týden těhotenství otevírá nejočekávanější a zároveň nejobávanější měsíc těhotenství. Čím je třicátý šestý týden těhotenství výjimečný a na co byste se měla připravit? Vše podstatné vám opět přináší náš seriál Těhotenství týden po týdnu, ve kterém se mimo jiné dozvíte, že vás 36. týden těhotenství čeká vyšetření na přítomnost streptokoka a že těhotenskou poradnu začnete navštěvovat každý týden. Nevynecháme ani to, jak si 36. týden těhotenství vede miminko, ani jaké projevy doprovází budoucí maminku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/35. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 35. týden

35. týden těhotenství je další kapitolou našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu. Budeme se v ní zabývat otázkou císařského řezu, který může být pro některé maminky jedinou cestou, jak přivést na svět miminko bez komplikovaného a rizikového porodu. Také zjistíte, jaké doklady je nutné předložit v porodnici a neopomene ani zmínit, jak probíhá 35. týden těhotenství vývoj miminka i jak bojuje v posledních týdnech maminka se všemi obtížemi, které třicátý pátý týden těhotenství doprovázejí. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/34. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 34. týden

Přivítejme společně 34. týden těhotenství, ve kterém jsme pro vás opět pečlivě vybírali ty nejdůležitější informace a rady, které uvítá každá budoucí maminka. Zaměříme se na vývoj miminka, který je již třicátý čtvrtý týden těhotenství téměř dokončen, a pozastavíme se u jeho polohy, která by už měla být nachystána na porod. Také si v kapitole 34. týden těhotenství povíme o možnosti přítomnosti duly u porodu. Její služby vyhledává v poslední době čím dál více rodiček, a proto toto téma rozhodně stojí za zmínku v našem seriálu Těhotenství týden po týdnu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/33. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 33. týden

Pro všechny zvídavé maminky přinášíme další kapitolu ze seriálu Těhotenství týden po týdnu, tentokrát s názvem 33. týden těhotenství. V té vám poradíme, jak se připravit na porod prakticky i teoreticky, co byste měla ještě dokoupit pro miminko, i jaké obtíže mohou doprovázet poslední týdny těhotenství. Také třicátý třetí týden stojí za vaši pozornost, tak neváhejte a pusťte se do čtení! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/32. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 32. týden

32. týden těhotenství zakončuje 8. měsíc těhotenství a je již na čase začít řešit potřebné formality. V dnešní kapitole našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu jsme se proto kromě informací o vývoji miminka zaměřili na to, jak řešit peněžitou pomoc v mateřství i jak postupovat při sepsání porodního plánu. I když se ve 32. týdnu těhotenství do porodnice zatím ještě nechystáte, je dobré mít vše nachystané pro případ, že by se miminku chtělo na svět dříve. Přečíst více »
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací