Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Nejvýhodnější doručení domů Partnerská odběrná místa Česká pošta
dnes nebo zítra dnes nebo zítra 1-2 dny 1-2 dny 1-2 dny 1-2 dny
Black Friday je zpět a s ním až 80% slevy! Nepropásněte ideální čas na nákup, nyní navíc s dopravou zdarma!

Tom Clancy's The Division 2 (DOJMY Z HRANÍ) – Stále zábavná taktická akce, ale s minimem novinek

Zobrazit katalog
Tom Clancy

Již brzy

Aktualizováno

O Tom Clancy's The Division 2 od studia Massive Entertainment jsme toho napsali již hodně, a tak přišel čas otestovat tuto taktickou akci v praxi. Přečíst si můžete naše dojmy z hraní, které jsme načerpali na Gamescomu 2018, kde jsme si hru vyzkoušeli v kooperaci s dalšími třemi hráči. Dále se podívejte na novinkový souhrn z E3 2018 nebo si přečtěte o tom, jak se přihlásit do uzavřené bety.

Tom Clancy's The Division 2; screenshot: agent divize


• Žánr: Taktická online akce • Vývojář: Massive Entertainment • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PCPS4Xbox One (15. března 2019) • Homepage: tomclancy-thedivision.ubisoft.com/game/en-au/home/


Části článku

Tom Clancy's The Division 2 – dojmy z hraní

  1. The Division 2 je dobrou hrou s minimem novinek
  2. Tom Clancy's The Division 2 jako král cover based akcí
  3. Washington D. C. překonává zasněžený New York
  4. Setkání agentů Divize po sedmi letech
  5. HW nároky pro Tom Clancy's The Division 2 PC

The Division 2 je dobrou hrou s minimem novinek

• Dojmy z hraní: 6. 9. 2018 • Autor: Filip Němec

Testování Tom Clancy's The Division 2 má pro mě zvláštní příchuť. Ubisoft totiž nebyl schopen (již tradičně) nabídnout sloty pro soukromé prezentace, a tak jsem se v tom málu volného času, co mi zbývalo, rozhodl vystát si několikahodinovou frontu jako obyčejný smrtelník. Není nic, co bych pro vás, naše čtenáře, nevytrpěl.

Pochopitelně jsem proto doufal, že budu patřičně odměněn kvalitní hrou. Té jsem se nakonec i dočkal, přestože musím rovnou přiznat, že mě nijak „zázračně“ neohromila. The Division 2 je totiž washingtonská verze původní hry, což znamená, že kromě prostředí nepřináší nic extra nového. Zároveň se ale stále hraje velmi dobře.

Tom Clancy's The Division 2; screenshot: vlak

Jednou z očividných novinek je přesun z New Yorku do Washingtonu, který pomalu, ale jistě začíná pohlcovat příroda.

V rámci desetiminutového dema toho nebylo příliš. Avšak dost na to, abych si potvrdil, že The Division 2 je vlastně první díl pouze v jiném městě a s drobnými úpravami. Základní fundamenty hry zůstaly beze změn, což je na jednu stranu škoda, protože jsem nezažil nic vyloženě nového, zároveň jsem si ale popravdě tuto krátkou ukázku ve společnosti tří dalších hráčů užil. Na stánku Microsoftu bylo možné absolvovat jednu z ukázkových misí (samozřejmě v kooperaci) a jak se dalo čekat, domluva se třemi mladými Němci nebyla úplně jednoduchá.

Tom Clancy's The Division 2 jako král cover based akcí

Z počátku jsme spíše odezírali ze hry těch ostatních, postupem času jsme však byli schopni domlouvat se na základních úkonech, jako kdo z jaké strany zaútočí a kdo zahájí palbu. Opět se mi potvrdilo, že The Division 2 bude patřit k tomu nejlepšímu, co si v rámci taktických akcí budeme moci zahrát. Obtížnost hry je totiž stále nastavena poměrně vysoko, takže jakékoli heroické pokusy o sólování jsou okamžitě trestány vaší smrtí, což je pak logicky trest i pro celou skupinku agentů.

Tom Clancy's The Division 2; screenshot: krytí

Krytí za nejrůznějšími objekty je nejzásadnějším prvkem celé hratelnosti. Je tak velmi potěšující, že je dovedeno téměř k dokonalosti.

Základním elementem je stále systém krytí, jenž byl dobře zvládnutý už v původní hře, ale v Tom Clancy's The Division 2 je podle mě doveden k dokonalosti. Každý přesun působí velmi přirozeně a efektně zároveň, čemuž dopomáhají skvělé animace postav. Co je však důležitější, hra vždy udělá přesně to, co žádáte. Každý přesun, každé skrčení se za překážkou, každé přeběhnutí do jiného krytu proběhne přesně tak, jak jste zamýšleli. I při hraní s naprostými cizinci jsem tak rychle nabral pocit, že jsem součástí specializované jednotky vycvičených agentů.

Washington D.C. překonává zasněžený New York

V čem vidím posun oproti původní hře, je prostředí. Tom Clancy's The Division 2 opět využívá Snowdrop engine, ale ve značně vylepšené podobně a Washington D.C. tak působí opravdu parádně. Třebaže vánoční New York měl hlavně díky sněhu a barevnému osvětlení své kouzlo, zdecimované hlavní město USA mě okamžitě pohltilo. Možná právě proto, že samo je pomalu, ale jistě pohlcováno přírodou, která si bere zpět, co jí patří.

Tom Clancy's The Division 2 – Washington D.C. sedm let po epidemii (Gameplay trailer)

Ubisoft na Gamescomu vypustil trailer, který jasně ukazuje aktuální náladu ve Washingtonu a zejména jeho ztvárnění spojující zašlou slávu moderní civilizace s přírodou, jež postupně přebírá kontrolu.

Příběh Tom Clancy's The Division 2 se odehrává sedm let po událostech prvního dílu, takže je jasné, že vizuální styl musel doznat výrazných změn. Poznáte tak stále významné památky města, ty jsou ale rozbořené, popraskané a porostlé popínavým břečťanem. Na ulici už také nepotkáte lidi čekající na autobus. Místo toho si zde srny svobodně ukusují trávu prorůstající dříve celistvý asfalt. Element přírody je ve hře použit opravdu velmi dobře a celkově na mě The Division 2 působí daleko reálněji a přirozeněji než první díl.

Vše zmíněné se nakonec projevilo i v soubojích, okolní svět je totiž mnohem pestřejší, než jsem byl zvyklý z prvního dílu. Prostředí je členitější a nabízí více manévrovacího prostoru. Stejně tak nepřátelé se dokáží lépe schovávat a maskovat. Celkově je Washington bohatší a detailnější, takže i přestřelky působí přirozeněji. Designéři rozhodně odvedli skvělou práci, protože se soustředili i na ty nejmenší detaily. Podobně plný a bohatý svět jsem na letošním Gamescomu mohl vidět jen u Dying Light 2 a také Metro Exodus.

Tom Clancy's The Division 2; screenshot: WashingtonTom Clancy's The Division 2; screenshot: Washington

Obrázek 1: Autoři se do Washingtonu sami několikrát vypravili, aby nasáli atmosféru města. Obrázek 2: Důležitou roli budou samozřejmě hrát významné památky, kterých bychom se měli dočkat v co nejvěrnějším podání.

Setkání agentů Divize po sedmi letech

Autoři prý zvažovali jako dějiště hry také třeba New Orleans nebo Seattle, ale Washington byl vybrán díky větší variabilitě a pestrosti prostředí. Právě ve Washingtonu navíc sídlí ústředí tajné organizace, jejíž jste součástí, takže volba byla prakticky jasná. Pozitivní vliv Divize pak je o to více cítit a snad i proto je město o něco živější. Několik let po vypuknutí epidemie se zbytky lidského pokolení snaží opět převzít vládu nad městem, v čemž jim ale brání nejen rozpadající se město, ale také stále ostřejší útoky banditů, kteří chtějí nastalé situace využít ve svůj prospěch.

Hratelná ukázka mě nakonec potěšila, protože vše šlo hezky podle plánu. Hratelnost Tom Clancy's The Division 2 je dobře nastavená a osobně se dost těším na další dávku taktické akce, kde bude opět rozhodovat obsah a „udržitelný rozvoj“ dodatečného obsahu. Ačkoli se hra na první pohled tváří trochu jinak, The Division 2 je v zásadě MMO titul, jehož úspěch stojí a padá s kvalitním end game obsahem, což je něco, co se nedá z desetiminutové ukázky hodnotit.

Pravdu začneme odkrývat 15. března 2019, kdy Tom Clancy's The Division 2 vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tom Clancy's The Division 2 – Novinky

  1. (24. 7. 2018) Přihlašujte se do bety Tom Clancy's The Division 2
  2. (13. 7. 2018) Tom Clancy's The Division 2 dohrajete i bez přátel
  3. (24. 6. 2018) Tom Clancy´s The Divison 2 nás zavede do Washingtonu D.C.
  4. HW nároky pro Tom Clancy´s The Divison 2 PC

Přihlašujte se do bety Tom Clancy's The Division 2

(Update 24. 7. 2018) Jak je tomu už téměř pravidlem, Ubisoft u svých online titulů připravuje uzavřené beta testování, do kterého je možné se předem přihlásit a doufat, že budete vybráni. U chystané taktické online akce Tom Clancy's The Division 2 tomu nebude jinak, přičemž už nyní je možné se do bety přihlásit na internetových stránkách The Division 2. Kdy samotná beta odstartuje, ale zatím nevíme. 

Tom Clancy’s The Division 2; screenshot: spolupráceTom Clancy’s The Division 2; screenshot: Washington

Obrázek 1: The Division 2 bude opět o spolupráci, otestovat novinky přímo na hráčích je tak více než žádoucí. Obrázek 2: Z New Yorku se agenti divize přesunou do Washingtonu D.C. Čeká nás tedy kompletní změna prostředí.

Ze zprávy pro akcionáře Ubisoftu jsme se také dozvěděli, že o betu The Division 2 je 4x větší zájem než v případě prvního dílu, což je rozhodně dobré znamení pro Ubisoft, když už tehdy v roce 2015 první díl lámal firemní rekord právě v rámci požadavků na přístup do bety. Jak se druhý díl povedl či nepovedl, se definitivně dozvíme 15. března 2019, kdy vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One.Tom Clancy's The Division 2 dohrajete i bez přátel

(Update 13. 7. 2018) Pokud se vám zalíbila idea kooperativní RPG akce z amerického prostředí, ale odrazuje vás zaměření čistě na hru více hráčů, Mathias Karlson ze studia Massive Entertainment pro vás má dobrou zprávu. Na rozdíl od předchozího dílu budete moci čistě sami dohrát nejen celou kampaň, ale užijete si i následný end game obsah. V případě Tom Clancy's The Division 2 se autoři prý zaměřili na to, abyste si celou hru mohli užít ve všech možných variantách, tedy jak sami, tak i s partičkou pravidelných spoluhráčů nebo si jen občas přizvat do týmu náhodného agenta.

Tom Clancy’s The Division 2; screenshot: kooperaceTom Clancy’s The Division 2; screenshot: solo

Obrázek 1: Tom Clancy's The Division 2 je vyvíjen především pro kooperativní hraní s dalšími živými hráči. Obrázek 2: Jak se autorům podaří dostát slibům o samostatném hraním budeme pečlivě sledovat.

Zní to rozhodně zajímavě, na druhou stranu to ale připomíná dort z jedné české pohádky. Stalo se podivným zvykem přizpůsobovat online tituly těm, kteří je vlastně online ani hrát nechtějí a je pouze na vývojářích, jestli těmito na první pohled vstřícnými kroky naopak neochuzují o zážitek primární cílovou skupinu hráčů. V lepším případě to může dopadnou třeba jako u Destiny, kde příběhovou kampaň i další obsah můžete s klidem projít sami, a to bez větších obtíží. Jenže jakmile vyzkoušíte kooperaci s dalšími hráči, zjistíte, že dosavadní zážitek z izolovaného hraní byl přinejlepším poloviční. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se s tímto slibem autoři poperou.Tom Clancy´s The Divison 2 nás zavede do Washingtonu D.C.

(Update 24. 6. 2018) V druhém díle opustíme vánoční New York a přesuneme se do letního Washingtonu D.C., který je 7 měsíců po vypuknutí katastrofy zcela rozložen, a přestože původní hrozba je téměř pryč, město vyžaduje práci agentů, aby se opět mohlo stát domovem lidí. Zatímco příběhový trailer, který najdete v úvodu článku, buduje hutnou atmosféru a naznačuje posun k trochu jinému druhu konfliktů, o něco cennější jsou pro nás gameplay záběry. Z těch je evidentní, že autoři skutečně vylepšili Snowdrop engine, protože Tom Clancy's The Divison 2 vypadá opravdu o něco lépe. Zároveň můžeme vidět otevřenější lokace, které by mohly nabízet nové taktické možnosti, těžko se ale ubránit pocitu, že rozdíl oproti prvnímu dílu bude minimální.

Vývojáři z Massive Entertainment však jedním dechem dodávají, že se poučili z předchozích chyb, a novinky se ponesou především v duchu nových herních mechanik a lepšího obsahu. Dost slibně například vypadá endgame systém, kdy po dohrání příběhové linky stále pokračujete ve vývoji své postavy. Jakmile vystoupáte na maximální úroveň, dostanete na výběr z nových specializací a získáte také nové unikátní schopnosti, jež budete dále vylepšovat. I po dosažení 30. úrovně tak budete stále formovat svého hrdinu, aby co nejlépe vyhovoval vašemu herními stylu, nemluvě o tom, že dostanete také zcela unikátní zbraň.

Tom Clancy's The Division 2; screenshot: spcializaceTom Clancy's The Division 2; screenshot: WashingtonTom Clancy's The Division 2; screenshot: akce

Obrázek 1: Prozatím známe tři specializace zaměřené na boj, přežití a ničení. Obrázek 2: Podle prvních záběrů bude část mapy zaměřena i na bujnou flóru. Obrázek 3: Jádro hry se ale nezmění, opět půjde o online akci cílenou na spolupráci a taktiku.

Líbí se nám i slíbený raid až pro osm hráčů, nabízí se ale samozřejmě pochybnost, jestli takové množství agentů v jedné instanci ještě půjde nějak takticky koordinovat. Co však je z celé prezentace na E3 2018 nejlepší, je oznámení tří velkých dodatečných rozšíření, které hra obdrží v průběhu prvního roku života a mají být kompletně zdarma. No, snad se to nepokusí autoři vyvážit příliš invazivním systémem mikrotransakcí nebo nějakých lootboxů. Přeci jen, tak velkou online hru bude třeba nějakým způsobem monetizovat.

Tom Clancy’s The Division 2 jako druhá šance pro Ubisoft

Začátkem roku 2016 vyšlo akční RPG říznuté MMO prvky Tom Clancy’s The Division. V prvních dnech a týdnech sklidila hra poměrně solidní úspěch díky zajímavé hratelnosti postavené na taktice, spolupráci a funkčních RPG principech. Brzy se však tvůrci začali potýkat s obrovským odlivem hráčů, které nedokázal udržet chabý a nezajímavý endgame obsah. Tato situace trvala ještě několik týdnů, ale pak autoři začali četnými updaty měnit hru až do takové fáze, že se dnes nedá s její původní verzí prakticky srovnávat. Už na konci roku 2016 přitom v Ubisoftu hlásili téměř stejné počty hráčů, jako v prvních týdnech.

Podobná taktika se Ubisoftu vyplatila rovněž i v případě akce Rainbow Six Siege, která také doznala významných změn a opět si vydobyla pevné místo v hráčských srdcích. Tom Clancy’s The Division je tak v současnosti poměrně populární (od vydání si hru zahrálo celkem 20 milionů hráčů), přesto je oznámení jejího pokračování poměrně nečekané. Dost možná bylo nečekané i pro autory samotné, protože vyjma prostého oznámení neřekli o chystaném pokračování nic dalšího.

Tom Clancy’s The Division 2; Wallpaper: battle, agentTom Clancy’s The Division 2; Wallpaper: battle, základna

Obrázek 1: Podobně jako v jedničce se vžijeme do role jednoho z agentů, jež se bude snažit o záchranu města. Obrázek 2: Operační základně z prvního dílu budeme muset dát nejspíše sbohem.

The Division 2 bude plnohodnotné pokračování

Odhalení druhého dílu v rámci pravidelného pořadu State of the Game, jež vysílají autoři The Division, bylo přinejmenším podivné (až trochu prkenné), což bylo zapříčiněno předčasným únikem informací o přípravě druhého dílu skrze internetové stránky The Divison, kde se objevila na krátký čas německá tisková zpráva právě o The Division 2. Vývojářům tak nezbylo nic jiného než práce na pokračování oficiálně oznámit.

Jediná zajímavá informace ze zmíněného streamu se týkala rozhodnutí autorů pokračovat v příběhu jedničky a vytvořit tak plnohodnotné pokračování. Svět The Divison je totiž poměrně bohatý a nabízí spoustu možností pro vyprávění nových příběhů, což je něco, co mimochodem sám David Polfeldt z Massive Entertainment jen pár dní před odhalením druhého dílu sám zmiňoval v jednom z rozhovorů.

Mutant Year Zero: Road to Eden; Wallpaper: Stealth akce

Prozatím tak víme s určitostí pouze to, že půjde o pokračování původní hry, jež bude poháněno vylepšeným grafickým enginem Snowdrop. Oznámení pokračování také znamená, že aktuální update s číslovkou 1.8 do prvního dílu je v zásadě posledním významným updatem, nicméně obsah v podobě nových globálních událostí bude samozřejmě následovat, včetně třeba aktualizace umožňující hráčům na Xbox One X využít plný výkon konzole a vylepšit si tak vizuální stránku Tom Clancy’s The Division.

Kdy by měl druhý díl vyjít momentálně není jasné. Spekuluje se o tom, že by hra mohla stihnout ještě letošní vydání, ale to se nezdá jako příliš pravděpodobné. Jisté je naopak to, že nové informace a snad i první gameplay záběry uvidíme na chystané herní výstavě E3 2018 v Los Angeles, která se tradičně uskuteční v červnu.

i Podívejte se na všechny články z herní sekce

HW nároky pro Tom Clancy's The Division 2 PC

Minimální HW požadavkyPředpokládané HW požadavky
Operační systémWindows 7 64-bitWindows 7 64-bit
ProcesorIntel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8320Intel Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz / AMD Ryzen R5 1600
Grafická kartaNVIDIA GeForce GTX 960 / Radeon R9 380NVIDIA GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56
DirectXDirectX 11.0DirectX 11.0
Operační paměť8 GB16 GB
Pevný disk50 GB50 GB

S jakým herním PC na Tom Clancy's The Division 2?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Lite GTX1050

Minimální požadavky:

Alza GameBox Lite GTX1050

Alza GameBox GTX1070Ti

Předpokládané požadavky:

Alza GameBox GTX1070Ti

Alza GameBox GTX1080Ti

Pro náročné:

Alza GameBox GTX1080Ti

i Mohlo by vás zajímat

Na Tom Clancy’s The Division 2 pracují autoři původní hry z Massive Entertainment, kterým pomáhají, jak bývá u Ubisoftu zvykem, další studia, jmenovitě Ubisoft Annecy, Redstorm, Reflections, Ubisoft Bucharest a Ubisoft Shanghai. Titul vychází 15. března 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. O novinkách vás budeme pravidelně informovat.

The Division 2
Hra pro PC - pokračování akčního RPG říznutého MMO prvky. Otevřený svět The Divison je bohatý a nabízí spoustu možností.

Předp. cena
1 499,-
Předobjednat
Datum vydání: 15. března 2019
Objednací kód: WG1061
The Division 2 - Xbox One
Hra pro konzoli - pokračování akčního RPG říznutého MMO prvky. Otevřený svět The Divison je bohatý a nabízí spoustu možností.

Předp. cena
1 699,-
Předobjednat
Datum vydání: 15. března 2019
Objednací kód: MXO477
The Division 2 - PS4
Hra pro konzoli - pokračování akčního RPG říznutého MMO prvky. Otevřený svět The Divison je bohatý a nabízí spoustu možností.

Předp. cena
1 699,-
Předobjednat
Datum vydání: 15. března 2019
Objednací kód: MSX504
0
Vytisknout
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB12
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi