Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 (NOVINKA) má disponovat propracovaným soubojovým systémem

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Tvorba her není vůbec jednoduchá disciplína, což je možná primárním důvodem, proč jen málokterý vývojář ve finále přizná chybu, nebo se z ní dokonce poučí. Tvůrci Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 naštěstí patří mezi hrstku, která nemá problém se sebereflexí. Důkazem této skutečnosti jsou nové informace o jejich chystaném upířím RPG, jež vám představíme v naší dnešní novince.

NovinkyDojmy z Gamescomu 2019Preview

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: přepadení

• Žánr: RPG • Multiplayer: Ne • Vývojář: Hardsuit Labs • Vydavatel: Paradox Interactive • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (Q3-4 2020) Homepage • Čeština: Ne 


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – Novinky

 1. (29. 11. 2019) Ve Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 nechtějí vývojáři opakovat své předchozí chyby
 2. (18. 10. 2019) Dorazit by k nám mělo Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 v pozdější fázi roku 2020
 3. (10. 10. 2019) Ve stínech se ukrývající The Unseen vede trojice mocných upírů
 4. (4. 10. 2019) V čele Newcomers stojí ve Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 krvavou magii ovládající Tremere
 5. (20. 9. 2019) Mocný baron bude mít pod palcem veškerou spodinu Seattlu
 6. (5. 9. 2019) Zástupci The Camarilla patří mezi velké fanoušky pořádku a dobrých vztahů s lidmi
 7. (2. 9. 2019) The Pioneers patří mezi první obyvatele Seattlu
 8. (16. 8. 2019) Při pití krve bude hráč v Vampire: The Masquerade—Bloodlines 2 prožívat různé emoce
 9. HW nároky pro Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 PC

Ve Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 nechtějí vývojáři opakovat své předchozí chyby

• Novinka: 29. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Když se řekne Vampire: The Masquerade Bloodlines, téměř všem hráčům se ihned vybaví jeho komplexní příběh spolu s geniálním formováním hlavního protagonisty, a vedlejšími linkami plnými kvalitně napsaných dialogů. Jen málokdo si při zmínce o tomto díle vzpomene na jeho soubojový systém, nebo když už náhodou ano, tak rozhodně ne v dobrém. Jednalo se totiž o nepříliš kvalitně navržený herní aspekt, jehož negativa pociťovali především ti, kteří se rozhodli zaměřit na kontaktní boj, jenž se minimálně do mé mysli zapsal především svou hektičností. Kdybych však řekl, že na tom byli ti, kteří sáhli po palných zbraních lépe, lhal bych, protože ani pro ně nebyl průchod tohoto upířího RPG procházkou růžovým sadem.

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 – PDXCON Recap

Na novém videu zacíleném na herní prvky Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 nám vývojáři představili upíra Chipa z éry grunge.

Vývojáři si naštěstí uvědomili, že cesta, po níž kráčeli s Vampire: The Masquerade Bloodlines, nebyla úplně ideální, a tak má Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 disponovat odlišným konceptem než její předchůdce. Hlavní chybou soubojového systému ve Vampire: The Masquerade Bloodlines bylo podle Floriana Schwarzera především to, že se jeho tvůrci snažili zkombinovat co nejvíce prvků, kvůli čemuž nakonec vytvořili nepříliš kvalitně fungující návrh, který následně zakomponovali do hry samotné. Dvojka má být po této stránce značně vyladěnější nejen díky pokročilejším technologiím, ale také dík zkušenostem jejich autorů, kteří už znají své limity lépe než v minulosti, kdy se pokoušeli vytvořit co nejimpozantnější titul bez ohledu na případné následky.

Hlavní protagonista Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 má být podobně jako mistr bojových umění smrtící zbraní, s níž si nebude radno zahrávat. Minimálně lidé pro něj tedy nebudou představovat prakticky žádný problém, protože jeho síla a odolnost z něj udělá nezdolné monstrum stabilně rozdávající jednu ránu za druhou. Když se však setkáte s některou z nadpřirozených bytostí, už to tak lehké mít nebudete. Každý oponent bude dle slov vývojářů vyžadovat specifickou taktiku, na niž budete muset vždy přijít buď před bojem, nebo v jeho průběhu. Pozitivní informací je rozhodně skutečnost, že umělá inteligence v druhém dílu upířího RPG prošla citelným vylepšením, díky němuž se ti, které ovládá, už nadále nebudou tupě vrhat do předem prohraných bitev.

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2; screenshot: ruce
Vaše tělo bude ve Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 smrtící zbraní, proti níž nebudou mít obyčejní lidé žádnou šanci.

Střety samotné mají být mnohem komplexnější než kdy dříve, což má v praxi znamenat, že už bitvu nevyhrajete jen za pomoci divokého mačkání tlačítka myši. Všechny výpady, jež budete ve Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 provádět, bude podle Floriana Schwarzera nutné koordinovat s pohybem vašeho těla. Pěkná to myšlenka, bohužel se ji však očividně zatím nepovedlo převést do praxe, minimálně tedy záběry z hraní představené na E3 2019 rozhodně nevypadají nikterak lichotivě, kvůli čemuž se nakonec tvůrci odhodlali k odkladu. Ten má celku zajistit vylepšení kamery a animací soubojů, jež aktuálně vypadají jako z nějaké béčkové hry. Snad se Hardsuit Labs podaří během následujících měsíců komplet v tomto ohledu maximálně vyladit, a obhájí si tak změnu data vydání.

• Zdroje: YouTube (Paradox Interactive), GamasutraDorazit by k nám mělo Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 v pozdější fázi roku 2020

• Novinka: 18. 10. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Do jisté míry se s odkladem Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 počítalo, doufal jsem však, že se vývojářům ve finále podaří stihnout zpočátku navržené datum vydání. Nakonec se totožně jako tvůrci Doom Eternal odhodlali k nelehkému rozhodnutí a o několik měsíců své dílko odložili. Co je k tomu vedlo? Vzpomínky na vydání Vampire: The Masquerade – Bloodlines, které je dodnes známo nejen svými kvalitami, ale také tím, kolik obsahovalo bugů při vypuštění, kdy hru prakticky nešlo za určitých okolností ani dohrát. Aby se minulost neopakovala, vzali si ještě pár měsíců na řádné ladění, díky němuž budou světu schopni dát titul, který by měl být bez bugů. Osobně ale nepočítám s tím, že by někdo někdy pustil ven naprosto bezchybné dílo a ani odložené Bloodlines 2 jistě nebudou ten případ.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: stoka

Vývojáři Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 některým hráčům tímto krokem vrazili kůl do srdce, snad se jim podaří hru vyladit, aby jim po vydání nedali další ránu skrze bugy.

Vývoj samotný trvá podle slov vývojářů z Hardsuit Labs déle než tři a půl roku, což je s porovnáním se stále nedokončeným sedmiletým Star Citizen vcelku pohodový časový úsek. Stále se však podle jejich mínění nejedná o hru, kterou by bylo v aktuálním stavu dobré dát do rukou hráčům, což zcela chápeme, přestože to minimálně mé srdce plní smutkem, jelikož už se nemohu dočkat na okamžik, kdy ve Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 vyrazím do nočních ulic Seattlu plného upířích klanů bažících po vládě nad metropolí. Přesné datum prozatím nebylo tvůrci určeno, za sebe ovšem počítám s tím, že by k nám Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 mohlo na PC, Xbox One a PS4 dorazit ve třetím až čtvrtém kvartálu 2020, protože první ani druhý se s vysokou pravděpodobností nestihne.

Pokud vás však zajímá, kde bude teoreticky možno vidět nové záběry z hraní, rozhodně sledujte Paradox Con, který se uskuteční už tento víkend v Berlíně. Vývojáři by během něj měli odpovídat na zvídavé dotazy, jichž po oznámení odkladu Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 zaručeně nebude málo. Možné je taktéž to, že se po této akcičce objeví čerstvé dojmy, protože minimálně novinářům má být hra dána do rukou, aby si ji mohli řádně osahat.

• Zdroje: Tisková zprávaVe stínech se ukrývající The Unseen vede trojice mocných upírů

• Novinka: 10. 10. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Pokud jste měli možnost číst naši předchozí novinku o Newcomers, jistě si pamatujete, že tato frakce byla tvořena převážně příslušníky klanu Tremere, snažícími se nezkušeným upírům z jiných krevních linek vštípit vzdělání a vědomosti, jež jim upírali jejich vlastní starší. V našem dnešním článku vám ukážeme další organizaci, která je podobně jako Newcomers zformována především ze zástupců určitého rodu. The Unseen je společenstvem, v jehož řadách najdete primárně Nosferatu, kteří trpí prokletím, jež z těch, jimž proudí v žilách krev tohoto druhu, dělá neskutečně odporná monstra, o něž obyvatelé světa Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nemají moc velký zájem.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: stoka

Zatímco většina organizací Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 obývá příjemné vilky, The Unseen žijí ve stokách, jež jsou jim odjakživa domovem.

Nikoho jistě nepřekvapí skutečnost, že se tihle nevzhlední chlapíci moc do společnosti nevydávají. Většinou je to spíše tak, že se někdo snaží nalézt je, protože patří mezi jedny z nejlepších zdrojů informací v univerzu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Na prahu se jim proto čas od času objeví snad každý upír, hledající špínu na soka, nebo snažící se před světem ukrýt svá vlastní tajemství. Pokud jim nabídnete dostatečně vysokou sumu, jsou ochotni vám poskytnout vše, po čem toužíte, mají totiž k dispozici rozsáhlou síť bezdomovců, zlodějů, techniků, žurnalistů a hackerů schopných rozlousknout jakýkoliv kód. V čele The Unseen stojí trojice mocných krvesajů, kteří jsou v Seattlu podobně jako zástupci The Pionners už nějaký ten pátek.

Jejich krédem je možná právě proto myšlenka, že vždy je dostatek času. Na rozdíl od ostatních organizací The Unseen nikam nespěchají, což je možná hlavním důvodem, proč jejich společenství většina ostatních uskupení ignoruje. Nepředstavuje pro ně totiž citelnou hrozbu. Většina je naopak považuje za potenciálního spojence při boji proti ostatním. Nikomu se však nepodařilo doposud najít její vůdce, s nimiž by dohodli podmínky spolupráce. Vítězem se v tomto závodu stane ten, kterému se povede dostat tyhle slídily na svou stranu, protože jejich informační síť mu dá výhodu v boji se zbytkem frakcí Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Je vskutku škoda, že se k nim zřejmě nepůjde přidat kvůli absenci této proklaté krevní linie.

• Zdroje: Tisková zprávaV čele Newcomers stojí ve Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 krvavou magii ovládající Tremere

• Novinka: 4. 10. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Politika doposud prezentovaných frakcí byla vždy očividná. The Pioneers se budou v rámci příběhu snažit udržet staré pořádky. The Baron se zaměří na expanzi svého vlivu, no a Camarilla, ta si dá za prioritu uchránění města od vlivu těch, kterým jsou zákony ukradené, což nepředstavuje kvůli přítomnosti Thinblood vůbec nic snadného. Vedle těchto jasně jednajících uskupení se však budou v Seattlu nacházet také organizace, které nebudou tak čitelné jako jejich konkurenti. Největší záhadou Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 jsou zřejmě Newcomers.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: vila

Jakožto správní američtí učenci žijí i Newcomers v malé vilce, která bude v Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 jistě plná okultních předmětů a zakázaných knih.

Nikdo neví, z jaké evropské země tito upíři pochází, ani proč jim lokální vládce krvesajů Princ Cross dal svolení k tomu, aby si pro sebe zabrali univerzitní čtvrt. Zajímavé však je, že doposud měli členové klanu Tremere vstup do Seattlu striktně zakázán, což evokuje otázku, jak velkou cenu asi museli zaplatit za to, aby jim byl dán opět přístup k čerstvé krvi nic netušících místních obyvatel. V čele této frakce stojí charismatický profesor Victor Goga, který své věrné vzdělává v magii krve a jiných okultních uměních, jichž se ostatní krvesajové obávají, protože jejich těla jsou rudou tekutinou doslova přecpána. Do svých řad zve tento muž jen ty nejtalentovanější jedince. Když ovšem uspějí při náboru, čeká je vždy velká budoucnost, kvůli čemuž ho moc nemusí na kvantitu cílící Baron.

Většina členů Newcomers je velmi vzdělaná a taktéž nadaná v užívání magie, díky čemuž představují jednu z nejpokrokovějších frakcí vůbec. Její řady jsou možná právě proto tvořeny převážně studenty vysokých škol, mágy, okultisty a upíry, kteří k ní utekli od jiných uskupení v naději, že si tak vytvoří ideální pozici pro nadcházející konflikt. Najít mezi stoupenci Newcomers lze kupříkladu také krásnou Elif, která má dosti revolucionářské smýšlení. Prakticky je možné říct, že tihle hoši (a dívky) touží po změně, a pokud se k nim ve Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 přidáte, stanete se součástí party, která zničí zavedené pořádky, což ovšem bude záležet jen na vás a vašich volbách.

• Zdroje: Tisková zprávaMocný baron bude mít pod palcem veškerou spodinu Seattlu

• Novinka: 20. 9. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Zatímco k některým uskupením kontrolujícím Seattle se dostanete jen s vypětím všech svých sil, určité organizace budou nabírat členy jako na běžícím páse. Pokud se vám náhodou nepovede připojit k staromilským The Pioneers či zásadové Camarille, můžete štěstí zkusit u party The Baron, jež nese název po svém zakladateli. Pod vlajkou této frakce se shromažďují všichni vyvrhelové, takže v jejích řadách naleznete lidskou spodinu, ghúly, Thinbloods a samozřejmě také čistokrevné upíry, kteří příliš nectí pravidla. Celkově je však těžké říct, kolik krvesajů této skupině slouží, protože jen málo z nich se hlásí k Baronovi, který je její hlavou. Moc je v ní totiž rozdělena mezi kapitány zodpovídající se tajemnému vůdci.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: baron peevnost

Zatímco mají jiné frakce Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 skvostná sídla, Baron si žije ve zchátralém motelu.

Žádná z herních frakcí Barona a jeho věrné moc nemusí. Je to odpad společnosti, takže tato nevole má smysl, když je ovšem třeba udělat špinavou práci, najednou je jim dobrý. Čas od času s ním proto ve Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 spolupracují všichni mocní Seattlu, kteří jej za normálních okolností očerňují. Přestože je všemi zatracován, na jeho sídlo v Princedomu se nikdo zaútočit neodváží, jelikož nikdo skutečně neví, koho má tento starý upír pod palcem, což z něj dělá nepřítele, jehož si proti sobě nechce nikdo poštvat.

Baron je prakticky gangster, jehož organizace ve Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 nestojí na tradici či penězích, ale na síle ulice a jeho schopnosti předvídat kroky jeho nepřátel. Měl by být fakticky jedním z prvních, kdo hlavnímu hrdinovi nabídne práci, protože mu nezáleží na původu nebo na tom, jaká je vaše minulost. Hlavní je pro něj to, zda dokážete udělat, co po vás žádá. Když se rozhodnete k němu přidat, kariérní postup budete mít zajištěn, nikdy však nesmíte přemýšlet nad tím, jestli jej uposlechnout, protože v této společnosti je důležité nezklamat důvěru a nedělat chyby. Tak co, budete to právě vy, kdo tohoto zločince potopí, nebo mu naopak pomůžete na vrchol?

• Zdroje: Tisková zprávaZástupci The Camarilla patří mezi velké fanoušky pořádku a dobrých vztahů s lidmi

• Novinka: 5. 9. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

V Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 patří Seattle mezi jedny z měst, která vyloženě přejí obchodu, což z něj dělá místo, jež je stabilně zásobeno lukrativními občany toužícími po různorodé zábavě, z čehož zásadová frakce The Camarilla těží. Hlavou tohoto uskupení je Alek Cross vládnoucí mu už dobrých dvacet let, během nichž se zástupci této party zapojili snad do všech velkých transakcí, jež se v průběhu 20. století udály. Když se podíváte do některé z korporací kontrolujících tuto metropoli, vždy v ní naleznete minimálně jednoho upíra, jehož úkolem je starat se o to, aby společnost pracovala pro vyšší dobro nemrtvého národa. Jako jedni z mála díky tomu neovlivňují společenské dění z povzdálí ale přímo za pomoci peněz generovanými giganty, v jejichž čele stojí.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: pevnost

Upíři z The Camarilla se v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 rozhodně nedrží při zemi. Aby ukázali všem svou dominanci, vybrali si za sídlo jeden z mrakodrapů ve středu Seattlu.

Zatímco v jiných městech frakční buňky The Camarilla strádají a pomaličku ztrácejí svou sílu, v Seattlu se jim v éře Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 díky kvalitnímu vedení Aleka Crosse daří hromadit peníze a moc. Vůdce této organizace má totiž smysl pro obchod a kontrolu svých podřízených, kteří si za jeho zády ani neuprdnou bez toho, aby to věděl. Mimoto je schopen vycítit potenciální spojence, s nimiž dočasně uzavírá aliance, jež rozbíjí v momentu, kdy už nevidí důvod proč mít s danými upíry přátelské vztahy. Prioritou tohoto nebezpečného krvesaje je stabilita, prosperita a hlavně udržení Maškarády za každou cenu, rozhodně od něj tedy nelze očekávat nějaké zvláště divoké kroky, či zbytečnou brutalitu.

Na začátku příběhu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 je primárním cílem Aleka Crosse udržet ve městě fragilní mír, který ohrožují neustále vytváření Thinblood jejichž existence je nemalým rizikem pro Maškarádu, protože jen málokdo ví, jak se mají vlastně chovat. Doposud díky němu celý Seattle prosperoval, nyní však přichází změna schopná otřást i jeho trůnem. Fakticky bude jen na vás, zda vládce The Camarilla udržíte na vrcholu, nebo on a celá jeho frakce padne a bude nahrazena někým méně výrazným. Nově představená organizace vypadá citelně lépe než páprdové z klubu The Pioneers, doufáme proto, že v následujících týdnech vývojáři představí party s podobnou jiskrou, jakou má The Camarilla.

• Zdroje: Tisková zprávaThe Pioneers patří mezi první obyvatele Seattlu

• Novinka: 2. 9. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Americká metropole Seattle byla založena v roce 1851 výpravou pionýrů vedenou Arthurem A. Dennym. V jeho skupině byl zřejmě upír, protože podle dnes zveřejněných informací právě v této éře upíří organizace The Pioneers zapustila své kořeny, díky čemuž se pod vedením jednoho z nejstarších upířích princů Lou Granda stala nejdéle existujícím společenstvím, jež toto velkolepé město obývá. Jeho členové možná právě kvůli svému stáří hodně tíhnou ke vzpomínkám na minulost, kdy ještě mohli beztrestně chlemtat krev lidí tmavší pleti, kteří neměli prakticky žádná práva. Ostatním uskupením tito letití predátoři ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 rádi prezentují svou nadřazenost skrze různá divoká prohlášení.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: sídlo

Organizace The Pioneers obývá úctyhodné sídlo v klasickém stylu, takže si je většina obyvatel Seattlu nedovolí obtěžovat.

Vzhledem ke svému stáří mají členové The Pioneers k dispozici velké finanční prostředky, jež investují do udržování svého vlivu. Podobně jako divočejší Anarchové mají i zástupci organizace vedené Lou Grandem velmi svobodného ducha, odmítají se ovšem hlásit ke svým divokým bratřím, protože jsou přeci jen vyšší třída, která rozhodně chce v upířím společenství setrvávat a nedělat zbytečné problémy. Jejich velkým snem je to, aby opět získali kontrolu nad městem.

Ti z vás, kteří si náhodou myslí, že se krvesajové ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 sdružují pod jednou vlajkou, budou možná trošku zklamáni. Vedle The Pioneers se budou ve hře vyskytovat ještě další čtyři frakce s vlastní historií, charakteristickými znaky a cílem, za nímž si tvrdě půjdou. Prakticky bude záležet jen na hráčově postavě, ke kterému z uskupení se přidá, či komu bude naopak pít krev svými akcemi a volbami, jež budou mít vždy určité následky. Za sebe musím říct, že mi The Pioneers moc neimponují, na první pohled totiž vyvolávají dojem starých páprdů neschopných jít s dobou, za což v minulosti již zaplatili ztrátou kontroly nad nočními ulicemi Seattlu.

• Zdroje: Tisková zprávaPři pití krve bude hráč ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 prožívat různé emoce

• Novinka: 16. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Každý správný fanoušek Vampire: The Masquerade – Bloodlines ví, že základní kameny této značky jsou postaveny na sérii deskových RPG Vampire: The Masquerade, která nadchla svět temně laděnými příběhy, jež vyprávěla. Vývojáři se tímto faktem nikdy nějak zvlášť netajili, dokonce dali jednotlivým herním klanům k dispozici stejné dovednosti a rysy, kterými disponovaly krevní linie, za nějž mohl hráč absolvovat dobrodružství s přáteli u kulatého stolu. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 se však bude dle serveru PC Gamer od aktuální páté edice univerza World of Darkness v mnohém lišit.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: thinblood

Díky rozhodnutí tvůrců Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nebude role Thinblood tak příjemná jako ve stolní předloze, kde mají vedle vlastních dovedností, také schopností vysátých.

V roce 2018 vypuštěná pátá verze světa World of Darkness nabízí hráči kupříkladu systém pití krve, v jehož rámci mu rudá tekutina předkládá čtyři odlišné emoční zážitky, jež ve finále ovlivňují schopnosti, jimiž hráčova postava disponuje. Nové Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 dá mladým upírům k dispozici hned pět pocitů, jež budou při chlemtání životadárného nektaru prožívat, stejně tak má být upraveno to, jak budou jednotlivé benefity fungovat. Jakmile začnou sát, mohou pociťovat delirium, touhu, strach, bolest, nebo hněv. Každá nálada má podle vývojářů disponovat určitou formou zkušenostního baru, s jehož pomocí si po čase zpřístupníte speciální dočasné, či dokonce permanentní posílení. Rozhodně však nepočítejte s tím, že se vylepšíte po několika napitích.

Minimálně podle slov Rachel Leiker se má jednat o dlouhodobý proces, mírně tlačící hráče do toho, aby se nebránil své touze po krvi. Druhou zásadní odlišností od stolní předlohy má být ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 fakt, že zástupci krevní linie Thinblood nebudou moci podle všeho dočasně přebírat dovednosti od upírů, z jejichž žil se napijí. Namísto toho budou disponovat jasně definovanou škálou defenzivně laděných schopností, o nichž jsme vás v minulosti informovali v naší novince zacílené vyloženě na Thinblood. Osobně se těším, až si konečně nové Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zahraji, i když se trošku obávám toho, jak se s tím vším tvůrci nakonec poperou.

• Zdroje: forum.paradoxplaza.com, PC GamerV hratelném demu z E3 se hráči ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vydají na lov

• Novinka: 15. 6. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Herní vývojáři hráčům odjakživa slibovali, že budou moci v jejich hrách plnit úkoly tolika různými způsoby, až jim z toho budou oči přecházet. Ve většině případů se jim samozřejmě nepodařilo jejich díla navrhnout dostatečně komplexně, takže jste nakonec byli rádi, že vám umožnili zdolat určitou zakázku více než jednou cestou. Skutečně revolučním projektem byl první Deus Ex, v němž Warren Spector víceméně splnil vše, k čemu se komunitě zavázal, díky čemuž se z tohoto titulu stala jedna ze sta nejlepších her videoherní historie. Při vývoji svého dílka se od něj nemálo inspirovali tvůrci prvního Vampire: The Masquerade – Bloodlines, jenž taktéž nabízel řadu alternativ, jak se dostat do cílové rovinky a zakončit jednotlivé zakázky.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – Extended Gameplay Trailer

Elif je jednou z primárních postav ukázky Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 z E3 2019.

Z nových záběrů z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 lze soudit, že nám bude do rukou opět dána hra, ve které k cíli povede vždy několik cest, jež se od sebe budou diametrálně lišit. Ve videu z E3 2019 máme možnost vidět zakázku, ve které se hlavní hrdina vydává po stopách informace skrývajícího upíra Slugga. Předtím, než se do ní však pustí, má chvíli na to, aby se rozkoukal po městě, jehož ulice v pozdních hodinách pulzují životem. Určitým pomrknutím na fanoušky prvního dílu Vampire: The Masquerade – Bloodlines je návštěva klubu Atrium, při níž si zasvěcení ihned vzpomenou na noční klub Asylum v Santa Monice, jenž vlastnila šílená Therese Voerman.

Na střeše nočního klubu se setkává primární protagonista s nádhernou zadavatelkou zakázky Elif, s níž si pěkně pokecá předtím, než ho pošle ke zrůdnému zástupci frakce Nosferatu Samuelovi, který by měl vědět o Sluggovi více. Už v této etapě plnění úkolu lze vidět, že Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nám nabídne řadu dialogových voleb, s jejichž pomocí budete moci z některých zakázek vytěžit více, než by se zpočátku zdálo. Zmíněný Samuel například hlavnímu hrdinovi nabídne, že by mohl za nemalou odměnu přimět Slugga, aby se uchýlil pod ochranu jeho klanu, požadujícího po uprchlíkovi totožné informace jako zadavatelka celé dějové linky. Většina hrajících samozřejmě jeho nabídku odmítla, celkově by však mohlo být zajímavé ji přijmout a podtrhnout důvěřivou krásku.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – E3 2019 Tracking Your Prey (gameplay)

Krev mladému upírovi v tomto videu z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 slouží jako zbraň.

K cíli tu povede vždy více cest

Po krátké diskuzi se Samuelem se mladý upír opět vrátil do ulic nočního velkoměsta, jehož poklidný průchod mu narušila banda nepříliš inteligentních zlodějů, kteří považovali za dobrý nápad přepadnout extrémně bledého maníka. Nakonec se jim to samozřejmě vymstilo, a to na ně primární protagonista Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nemusel ani použít některou ze schopností čistokrevných upířích rodů. Prakticky si vystačil s mlhou a zvýšenou rychlostí, jež mu umožnila srazit otrapy dříve, než si stihli uvědomit, s kým vlastně mají tu čest. Jeden z nich na to nakonec doplatil životem, když se do něj krvesaj zahryzl a vysál ho do sucha. Celkem by mě zajímalo, zda se vám i skrze vysávání takovýchto případů bude snižovat humanita, či bude ovlivněna jen zabíjením nevinných.

Ona parta lupičů kontrolovala cestu, skrze niž procházel jen málokdo, protože vedla do části Seattlu obývaného bezdomovci a různými pokoutnými živly. Džungle bude ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 představovat lokaci, kam by dospělý upír jen tak nezavítal, pro začátečníka to však bude destinace, kde se řádně vyřádí, protože tu konkurence nebude nikterak vysoká. Slugg na hlavního protagonistu čeká hned u jejího vchodu, čímž na sebe logicky upoutá jeho pozornost. Právě v této fázi hraní jsem si vzpomněl na legendární Deus Ex, protože i ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 je nutné při hraní hodně přemýšlet. Vaše činy a dialogové volby tu totiž vždy dlouhodobě definují průběh celé zakázky, jenž může být hladký, či naopak velmi obtížný.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: schopnost

Některé schopnosti budete mít ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 už od samého začátku hry, jiné naopak získáte vstupem k jednomu z primárních klanů.

Hledaný Slugg se ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 překvapivě schovává v dobře kontrolované části stok, kterou má pod palcem gang, jehož šéf není fanoušek předem neoznámených návštěv. V záběrech z hraní dema přístupného na E3 2019 lze vidět, že se konfrontaci mladý upír může vcelku hladce vyhnout skrze dialog nebo ventilaci vedoucí do vnitřních prostor hlídané oblasti. Když je však příležitost řádně se nakrmit a otestovat své schopnosti na bandě zbytečných existencí, které si vyloženě koledují o to, aby je někdo vysát, proč ji nevyužít. Jakmile to mají rádoby gangsteři za sebou, nedávno zrozené monstrum se opět vydává po stopách Slugga, jenž už na něj čeká ve svém doupěti.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vypadá jako hra, na niž komunita dlouho čekala

Finální část záběrů z E3 2019 se točí okolo Slugga, který se s vámi podobně jako nosferatu Samuel snaží velmi aktivně diskutovat. Samotný dialog hodně definuje vývoj celé situace. Stačí jedno přeřeknutí, výhružka či lichotka a je veselo. Vše samozřejmě směřuje k předání informací, kvůli nimž vás Elif za touhle zrůdou vyslala. Informátor vám nedá nic zadarmo, když však na jeho podmínky hlavní hrdina Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 přistoupí, předá mu informace a nechá ho v poklidu odejít. V případě, že odmítne nabídku, nebo se v rozhovoru podřekne, rozpoutá se peklo, protože Slugg se ve stokách neschovává sám. Jakmile získáte, pro co jste přišli, můžete se vrátit do ulic Seattlu a dokončit celou zakázku tak, jak vám to bude nejvíce vyhovovat.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – E3 2019 Full Gameplay Demo

V těchto záběrech se prezentující zaměřuje spíše na užívání hrubé síly, kterou budou členové Brujah používat v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nebývale často.

Osobně jsem byl v záběrech z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zaujat především tím, že hráč měl k dispozici vedle startovních dovedností také unikátní schopnosti dvou herních klanů, jež jsou specifické pro určité krevní linie. V akci jsme měli tím pádem možnost vidět kombinaci Brujah a Tremere, proti jejichž genetické výbavě neměl žádný z nepřátel, který se postavil mladému upírovi do cesty, prakticky žádnou šanci. Abych řekl pravdu, užívání schopností se mi hodně líbilo, celkový dojem trošku kazil konstantní soubojový systém, na němž bude třeba ještě hodně zapracovat.

I když šlo na všech dostupných ukázkách z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 hodně vidět to, že se jedná o hru, na jejíž finální verzi si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, vypadal úsek prezentovaný na E3 2019 hodně atraktivně. Pokud by se mě někdo před několika lety zeptal, jak bych si asi představoval, že bude zpracován nástupce Vampire: The Masquerade – Bloodlines, zřejmě by se mi objevil v hlavě právě tento koncept v trošku funkčnějším stavu. Vývojáři mají naštěstí dostatek času na to, aby komplet vyladili a náležitě vylepšili, takže nám podle mého názoru nakonec na jaře 2020 přinesou hru, která v mnohém uspokojí po upírech bažící komunitu, na niž herní studia v poslední půl dekádě řádně kašlala.

• Zdroje: YouTube (Paradox Interactive, IGN, GameSpot)Život upíra nebude v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 peříčko

• Novinka: 13. 6. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Noční procházky jsou fajn, nesmíte se však pohybovat po městě, jež je plné upírů, kteří se občas neumí ovládat. Ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 se při jednom výletu při měsíčku setkáte s krvesajem, který se vás rozhodne přeměnit v zástupce svého krvelačného druhu. Jakmile se přeměníte, dostává vás na starost ležérně vypadající mladík, jenž vám vysvětlí, že tenhle život není pro každého. Někteří nováčci se nedožijí ani celého roku, a když už ano, tak se z nich většinou stanou teritoriální stvoření, která svůj životní prostor dokáží tvrdě bránit. Všichni se však drží jednoho pravidla, nikdy neporušit Maškarádu, což v praxi znamená nevysávat lidi na veřejnosti, a nepoužívat kouzla před zraky celého světa, abyste na sebe nepřilákali pozornost lovců.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - Extended Gameplay Trailer

Alfa záběry z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 světu víceméně ukazují koncept, který většina fanoušků původní hry miluje.

Po skončení příběhového traileru je nám dána několika minutová ochutnávka z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ve které se vydáte po stopách upíra Slugga ukrývajícího se v městských stokách obývaných bezdomovci a různými individui. Zadavatelem úkolu bude šarmantní kráska, jež vás pošle za zástupcem klanu Nosferatu, který vám řekne, kde přesně vaši oběť hledat. Na své cestě za Sluggem se mladý upír setká s nemalou škálou problémů, jež bude řešit za pomoci palných zbraní, pěstí a samozřejmě specifických schopností. Nakonec dojde i na rozhodnutí, krvavou magii a chlápka s kůlem, majícího s hlavním protagonistou nevyřešené účty.

První ukázka z hraní Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vypadá velmi poutavě, prakticky mi ukázala přesně to, po čem jsem u tohoto díla toužil. Temné stoky, Nosferatu, unikátní schopnosti a rozsáhlé dialogové možnosti. Už se nemohu dočkat, až si Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 v průběhu příštího roku zahraji.

• Zdroje: YouTubeŠílenství Malkavianů bude doslova nakažlivé

• Novinka: 31. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Každý z klanů Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 je něčím osobitý. Ventrue mají svou uhrančivost, Toreadoři krásu, Tremere magii a Brujah nebývalou divokost. Malkaviani jsou obdařeni šílenstvím, které z nich dělá jeden z nejzajímavějších rodů světa World of Darkness, v hlavě totiž slyší hlásek, jenž jim stabilně něco našeptává. Nejvíce jeho přítomnost zástupci této krevní linky pociťují při rozhovorech, v nichž mají hodně odlišné možnosti než ostatní obyvatelé tohoto temného univerza. Prakticky plácají páté přes deváté a jen málokdo jim skutečně rozumí, proto se s nimi pouští do dialogů jen hrstka odvážných.

Clan Introduction – Malkavian – Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Žádný Malkavián není ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nikdy sám, protože je s ním jeho vnitřní hlas, jenž mu stále něco našeptává.

Zástupci této frakce jsou v Seattlu stejně jako v jiných městech kvůli svému chování vyloučeni ze společnosti. Obývají proto především odlehlejší čtvrti, což je zřejmě hlavním důvodem toho, proč většina z nich nedosahuje takové prestiže a síly jako členové ostatních frakcí Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Velmi zajímavé je, že dokáží předpovídat budoucnost, jejich proroctví jsou však velmi mlhavá, takže nikdy nevíte, co se nakonec vlastně stane.

Hlavní zbraní rodu Malkavian je jejich schopnost šířit své šílenství na jiné, čímž překvapivě neporušují pravidla Maškarády, protože vlastně nemohou za to, jak se chovají magoři v jejich okolí. Mentálními dovednostmi jsou schopni nepřátele vyděsit nebo přivést do stavu nepříčetnosti, v němž útočí bezhlavě na vše kolem sebe. Podobně jako magii krve ovládající Tremere, mají i tito upíří vývojový strom zacílený na dočasnou kontrolu a vycítění protivníků.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: Malkavian

Neobvyklé oblečení, neustálá samomluva a šílený záblesk v očích, přesně tak vypadají členové klanu Malkavian.

Abych byl upřímný, jsem trošku smutný z toho, že jednou z finálních krevních linií nejsou zrůdní Nosferatu či s ostatními upířími rody příliš nekamarádící Gangrelové, za něž se mi v Vampire: The Masquerade – Bloodlines hrálo skutečně hodně dobře. Doufám, že nám vývojáři Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 v následujících měsících ukáží, které frakce k nám dorazí v rámci bezplatných rozšíření a představí nám obsah placených expanzí, s nimiž můžeme počítat prakticky na 100%. Jisté je taktéž to, že na E3 2019 nám budou představeny záběry z hraní, o nichž vás detailněji budeme informovat v našem zpravodajství.

• Zdroje: YouTube (Paradox Interactive), Tisková zprávaS pomocí pár kapek krve proti sobě za Ventrue obrátíte i nejlepší přátele

• Novinka: 24. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Členové klanu Ventrue patří mezi jedny z nejhrdějších klanů univerza World of Darkness. Jejich zástupci po staletí kontrolovali vývoj světové politiky v domnění, že právě oni patří mezi ty, kteří by měli určovat směr, kterým lidstvo a upíří druh kráčí. Někteří z nich dokonce považují svou frakci za jednu z nejstarších, což jim dle nich dává právo k tomu, aby vládli ostatním mladším krvesajům, kteří dle nich nemají tolik zkušeností a vůdcovského talentu.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – Ventrue clan (trailer)

Členové klanu Ventrue jsou v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 schopni přimět svými schopnostmi kohokoliv prakticky k čemukoliv.

V Seattlu se tito rození velitelé, generálové a šéfové velkých firem podílí velmi aktivně na fungování města. Podobně jako v případě Toreador jich tuhle metropoli obývají desítky, ne-li stovky, takže se s nimi budete setkávat skutečně často. Hlavní je pro ně loajalita k rodině, a když ji některý z nich poruší, ostatní se s ním velmi rychle vypořádají, třeba za pomoci pořádného kanystru s benzínem a zápalek. Nikdy však nezapomínají na svou dominanci nad ostatními, jejichž dobro přeci jen znají lépe než zástupci podřadnějších rodin.

Bylo by asi divné, kdyby klan zaměřující se na kontrolu ostatních nedisponoval speciálními schopnostmi zaměřenými právě na dominanci nad lidmi i svým vlastním druhem. Ventrue proto ovládají druh magie, s jehož pomocí jsou schopni z ostatních obyvatel herního světa World of Darkness udělat krmné stanice, nebo své dočasné loutky, ochotné udělat prakticky vše, co si jejich pán zamane. Na nejvyšší úrovni kouzla pro něj budou dokonce schopni padnout v boji. Sebevylepšovací strom klanu Ventrue je zaměřen na defenzivu, jakmile jej aktivujete, dokážete regenerovat své tělo, nebo jej posílit natolik, že budete prakticky nezranitelní. Samozřejmě vás při užívání této nadlidské síly nikdo nesmí vidět, protože tímto způsobem porušujete Maškarádu.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: Ventrue

Na první pohled působí zástupci této krevní linky velmi seriózně... do momentu, než do vás zaboří své tesáky.

Po představení Ventrue už zbývá ve startovním spektru klanů jen jedno místečko, na které může být dosazen jeden ze tří druhů, s nimiž jsme se měli možnost setkat v Vampire: The Masquerade – Bloodlines. Co myslíte, budou to divocí Gangrelové s jejich mazlíčky z divočiny, šílení Malkaviani, nebo zrůdní Nosferatu, pověstní nejen svou krásou, ale také zdatností s elektronikou, díky níž si jich ostatní obyvatele světa World of Darkness tolik váží. Za sebe počítám s posledními zmíněnými, možná se však pletu. Faktem ale je, že časem by měli být do Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 přidány další rody, takže budeme mít stále se nač těšit.

• Zdroje: YouTube (Paradox Interactive), Tisková zprávaKdyž smrt, tak jedině z rukou těchto nádherných bytostí

• Novinka: 17. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

V minulé novince představené členy klanu Tremere by chtěl potkat jen málokdo. Stejně tak ani Brujah nepatří mezi ideální společníky. Když už vést interview s upírem, tak jedině se zástupcem rodu Toreador, kteří jsou pověstní především svým vzhledem a šarmantním chováním, s jehož pomocí dokáží na svou stranu získat i toho nejzapřisáhlejšího nepřítele. Prakticky se jedná o elitní část upíří společnosti fascinovanou všemi formami umění, protože nesmrtelnost je občas nesnesitelná.

Clan Introduction - Toreador - Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Většina členů rodu Toreador bude patřit mezi smetánku, takže když se k nim přidáte, automaticky se z vás stane jeden z vyvolených obyvatel Seattlu.

Toreadoři se velmi aktivně angažují v politice, kulturní sféře a městském životě. V Seattlu patří mezi nejpočetnější upíří druh, díky čemuž se jim v minulosti už dvakrát povedlo město vést. Teoreticky lze říct, že mají prsty ve všem, co se děje ve vyšších společenských vrstvách, jež mají plně pod kontrolou. Hodně se podílejí také na tom, jakým směrem se ubírá móda všech lokálních krvesajů, kteří se od nich většinou inspirují. Pokud se s těmito šarmantními monstry chcete potkat, často je naleznete v luxusních nočních klubech, kde trsají, jako by před sebou měli svou poslední noc.

Z předchozích řádků si možná někteří odvodí, že příslušníci klanu Toreador sází jen na pěknou tvářičku. I když to tak na první pohled vypadá, jejich hlavním esem jsou dovednosti spojené s krví, s jejichž pomocí mohou dočasně paralyzovat dav před sebou nebo si z přítomných vytvořit hlouček věrných ochotných odvrátit pozornost od jejich osoby. Podobně jako Brujah, i Toreador mají vedle dovednostního stromu zaměřeného na jejich vyloženou přednost také vývojovou linku zacílenou na jejich pohyblivost. Fakticky je možné říct, že dovednosti těchto rodů jsou po stránce rychlosti totožné. Když se na ně zaměříte, bude se váš upír moci rychle přesouvat z jednoho bodu na druhý nebo zpomalovat čas, což se vám bude ve světě plném kůlu a stříbrných kulek hodit.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: Toreador

Minimálně tato zástupkyně krevní linie Toreador mě moc nezaujala, od ní bych rozhodně krvavý polibek nepřijal.

Osobně mám z krevní linie Toreador velmi podobné pocity jako z Tremer, z nichž jsem byl kvůli jejich magickému zaměření vyloženě nadšen. U tohoto druhu upírů jsem si schopen živě představit, že většinu hry absolvuji bez toho, abych byl nucen někoho vyloženě zabít, protože se z většiny problémových situací prostě vykecám nebo použiji své věrné. Příště se s vysokou pravděpodobností dočkáme zrůdných Nosferatu či zvířatům blízkých Gangrelů. Tak co, jaké dle vás budou mít tyhle klany schopnosti?

• Zdroje: YouTube (Paradox Interactive), tisková zprávaKdyž tyhle mágy naštvete, ohodí vaší krví zdi

• Novinka: 13. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Už v poslední novince jsem si stěžoval na to, že nám vývojáři nenabízí vůbec žádné zajímavé krevní linky. Komunita na to měla velmi podobný názor, což nakonec přinutilo vývojáře z Paradox Interactive sáhnout po ostřejším kalibru. Klan Tremere patří mezi nejstarší rody univerza Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, není tudíž překvapivé, že jeho členové se velmi aktivně zabývají historií. Kdyby byli tito krvesajové začtení jen do knih, zřejmě by to z nich činilo spíše partu intelektuálů a nikoliv uskupení, s nimž se musí počítat. Jejich hlavním trumfem je však magie krve, která představuje ve světě ovládaném rudou tekutinou eso, jemuž se vyrovná jen máloco.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – Tremere (trailer)

Krvavé rituály jsou v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 hlavní libůstkou klanu Tremere.

Není proto moc divu, že se ostatní staré rody s Tremere moc nechtějí stýkat, řadí se totiž mezi extrémně nebezpečné krvesaje, s nimiž si není radno zahrávat. Minimálně dle popisu připomínají po této stránce divoké Brujah, kteří stejně jako temní mágové nepatří kvůli svému historickému odkazu mezi nejoblíbenější obyvatele Seattlu. Pár zástupců tu však i přes jejich neoblíbenost najdete, protože ostatním nezbylo nic jiného, než je respektovat nebo se rozprsknout v obláček krve. Ano, i tuto schopnost si lze otevřít v rámci studování tajů krvavé magie, jejíž plné osvojení z vás udělá jednoho z nejsilnějších upírů v okolí. Na počátku však samozřejmě tak silná kouzla mít nebudete.

Právě přeměnění členové Tremere budou disponovat několika typy vývojových stromů. Zaměřit se můžete na vylepšování svých smyslů, čímž si otevřete dovednost vidět vámi vyvoleného skrze zdi nebo schopnost oddělit svou duši od těla, takže jej opustíte a dočasně budete moci posednout protivníka. Zajímavé na těchto dvou kouzlech je fakt, že jimi nikterak neporušujete pravidla maškarády. Přímým porušením zákonů jsou naopak zaříkadla nutící lidi dávit krev, vyvolávání extrémně nebezpečných bodců vysávajících protivníky a přeměňování nepřátel v živé bomby, jež zahubí jejich vlastní vroucí krev.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: Tremere

Členové rodu Tremere na první pohled vypadají jako tichá a neškodná parta, nenechte se však zmást, protože když je namíchnete, udělají z vás v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 krvavou placku.

Klan Tremere už Vampire: The Masquerade – Bloodlines patřil mezi jeden mých nejoblíbenějších klanů, protože jejich schopnosti byly prostě dechberoucí. Ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 za ně s vysokou pravděpodobností absolvuji první kampaň, jelikož už nyní vypadají o mnoho atraktivněji než dosud představené rody. Možná však tvůrci v následujících týdnech přijdou s frakcí, která tento druh upírů zastíní. Co myslíte, koho nám vývojáři představí příště? Budou to zrůdní Nosferatu, svůdní Toreadoři nebo vtipní Malkaviani?

• Zdroje: YouTube (Paradox Interactive), bloodlines2.com/Brujah budou mlátičky těžko snášející pravidla

• Novinka: 3. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Jak už jsme naznačili v naší minulé novince, Thinblood nebudou jedinou upíří frakcí, za niž si budete moci zahrát. Prakticky se bude jednat spíše o uskupení, které budete chtít kvůli jeho podřadnosti co nejdříve opustit a přidat se k některé ze starších a hlavně mocnějších krevních linií. Celkem nám bude ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 umožněno připojit se k pěti prastarým rodům existujícím už několik století. Vzhledem k tomu, že toto univerzum nabízí řadu možných variant, rozhodli se vývojáři, že neodhalí všechny zúčastněné rody ihned, ale budou nám je odkrývat postupně.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – Brujah (trailer)

Brujah jsou problémisté, s nimiž si ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 užijeme spoustu zábavy.

První starší krevní linkou, jež nám vývojáři v předchozích dnech představili, jsou divocí Brujah, kteří se zapsali do historie zejména svou zuřivostí, odmítáním zavedených pravidel a zdatností v kontaktním boji, díky níž dominovali především středověkým bojištím. V současnosti jsou to spíše problémisté, kteří ostatním klanům občas způsobují svými výbuchy a nepřístojným chováním nemalé potíže. Pokud se řadíte mezi skalní fanoušky této série, jistě si pamatujete, že ve Vampire: The Masquerade – Redemption jste si za jednoho drsného upíra, jemuž v žilách proudila krev tohoto rodu, mohli zahrát a nebyl to žádný velký kliďas.

V Seattlu není zástupců této frakce mnoho, většina z nich sem přišla s uskupením rebelujících anarchistů, kteří odmítali tradiční upíří politiku, což se samozřejmě Brujah líbilo, protože neposlušnost mají prostě v krvi. Jejich snaha o spolupráci s ostatními staršími linkami není moc velká, prakticky spíše jedou jen na sebe, takže je lze označit za vyloženě nezaškatulkovaný rod, jenž vám dá dostatek manévrovacího prostoru svou uvolněností a částečnou ignorací pravidel. Stejně jako všichni ostatní však striktně dodržují zákony maškarády, jelikož jen málokdo proti sobě chce poštvat většinu vampýrů obývajících ulice Seattlu.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: Brujah

Kožená bunda, baseballová pálka a těžko zvládnutelná povaha. Přesně tyto aspekty představují ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Brujah.

Hlavní předností Brujah bude jejich tělesná zdatnost, takže když se rozhodnete přidat k tomuto klanu, stane se z vašeho upíra atlet, jemuž se ostatní rody po stránce pohyblivosti a síly nebudou moci rovnat. Nikoho jistě nepřekvapí, že schopnosti zástupců této krevní linky budou především kontaktního a sebeposilovacího ražení. V případě, že si vyberete cestu boje, budete svému hrdinovy zvyšovat především efektivitu určitých výpadů, které na jisté úrovni dokáží rozrážet zdi nebo vytvářet nárazové vlny srážející k zemi vše v dosahu. Jestliže nejste fanoušky brutálních útoků, lze se změřit na zdokonalování obratnosti, otevírající vám možnost rychlého přesunu z jednoho bodu do druhého, či na zpomalování času, které vám umožní uhýbat kulkám a výpadům nepřátel.

Aktuální trailer nám ukázal, že Brujah budou sportovci Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, jimž je většinou úplně jedno, co si o nich ostatní členové upířího společenství myslí. Z představených dovedností a základních rysů je patrné, že pokud se chcete nočním světem doslova probít nebo proplížit, jsou členové tohoto rodu správnou volbou. Za sebe jsem jimi byl jakožto milovník magie zaujat stejně málo jako druhořadými Thinblood, snad se brzy dočkáme uvedení Nosferatu či Tremere, jež považuji za zajímavější rody.

• Zdroje: YouTube (Paradox Interactive), Paradox InteractiveThinbloods budou patřit mezi druhořadé členy upířího společenství

• Novinka: 25. 4. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Abych byl upřímný, Paradox Interactive mě tímto krokem velmi překvapilo, protože jsem čekal, že se detailní informace o jejich následujícím projektu začnou objevovat až řadu měsíců po jeho oznámení, jak je tomu u většiny AAA produkcí běžné. U Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 se však vývojáři rozhodli, že chtějí komunitě bažící po informacích dodávat pravidelné reporty, v nichž jim představí jednotlivé herní prvky pěkně popořadě.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – Clan Introduction – Thinbloods

Thinbloods rozhodně nebudou patřit mezi smetánku Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, možná právě proto se zpočátku budou živit krysami a lidmi, na něž narazí v temných uličkách.

Ve startovním reportu před nás tvůrci Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 postavili klan Thinbloods. Za tento rod si v rámci příběhu zahraje prakticky každý, protože jeho zástupcem budete dle informací prezentovanými autory kousnuti a zasvěceni do toho, jak to vlastně v upířím světě chodí. Členové tohoto společenství budou citelně slabší než krvesajové zastupující starší krevní linie, což z nich automaticky dělá občany druhé třídy, jimž bude hodně cest uzavřeno. Když se však budou snažit, časem jim bude umožněno řady spodiny opustit a přidat se k některému ze zavedených uskupení.

I když Thinbloods nebudou patřit mezi upíří elitu, stále se bude jednat o nemrtvé disponující unikátními klanovými schopnostmi, které si budou moci ponechat i poté, co se přidají k jinému rodu. Členové této krevní linie mají podle všeho velkou slabost pro netopýry, takže jsou schopni je užívat ke svým cílům, nebo se stejně jako oni oddávat plachtění a s jeho pomocí likvidovat nic netušící cíle stojící na zemi. Cizí jim není ani kontrola mlhy, spolu s telekinezí, jež jim na vyšších úrovních dovoluje nepřáteli házet jako s hadrovými panenkami. Každou z dovedností půjde samozřejmě vylepšovat a zefektivňovat tak jejich účinnost. Otázkou je, zda to bude mít smysl, protože dovednostní body byly v Vampire: The Masquerade – Bloodlines vždy nedostatkovou záležitostí.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: bitka

Při střetech budete v Vampire: The Masquerade — Bloodlines 2 užívat vedle pěstí také nadpřirozené schopnosti.

Dnes představení Thinbloods popravdě v mých očích moc atraktivně nevypadají, prakticky se totiž bude jednat o podřadnou frakci, na niž se bude snad každý dívat skrz prsty, jelikož nebudou očividně disponovat silnými dovednostmi či dlouhou krevní linií. Jak už však bylo řečeno, naštěstí pro nás se budeme moci velmi rychle přidat k některé z pěti zavedených rodin. Co vše nám nabídnou již déle existující klany, aktuálně není jasné, více bychom se o každém z primárních hráčů měli dozvědět v následujících týdnech, kdy bude Paradox Interactive odhalovat obyvatele světa Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 spolu s jejich unikátními schopnostmi.

• Zdroje: paradoxplaza.com


Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 – Dojmy z hraní

 1. Vzestup ze dna k vrcholu
 2. Seattle na dlani
 3. Novinářská krysa hrdinou Vampire The Masquarade: Bloodlines 2
 4. Soubojům se lze vždy vyhnout
 5. Citlivé chuťové pohárky
 6. Více za dva měsíce
 7. HW nároky pro Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 PC

Vzestup ze dna k vrcholu

• Dojmy z GC 2019: 26. 8. 2019 • Autor: Jakub Němec

První díl upírské maškarády mě ve své době neskutečně nadchl a celý příběh jsem si vyzkoušel hned za několik klanů. Díky tomu jsem tušil, co by mě v prezentaci Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 mohlo čekat. Ostatně tvůrci ze studia Hardsuit Labs sami doporučují, abyste se do původního dobrodružství pustili, díky čemuž do sebe natáhnete tu správnou atmosféru ze světa World of Darkness. Poté totiž budete chápat, jak fungují jednotlivá pravidla, jak se chovat na veřejnosti, co je ještě tolerováno a co už je přes čáru. Navíc také budete vědět, kdo jsou tzv. thinbloods, variace na děti ulice, které nemají tušení, jak se na dlažbě ocitly.

Vampire The Masquerade Bloodlines 2 – Gamescom 2019 (Gameplay)

Novináři z IGN dostali povolení půlhodinový gameplay zaznamenat, takže sami můžete posoudit, jak daleko se od prezentace na E3 Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 posunul.

Thinbloods jsou upíři přeměněni nedopatřením či nezodpovědnými dospělými krvesaji, jež se o své nechtěné „novorozence“ nestarají a ponechávají je svému osudu, který je ovšem často velmi krátký a zakončený násilnou smrtí, protože kvůli své nevědomosti a žízni po krvi novicové poruší pečlivě hlídanou maškarádu, o níž se starají vládnoucí klany. Právě jako jeden z těchto nechtěných produktů upířího potravního řetězce se probudíte také vy. Nám byl během prezentace předveden hrdina, který byl později přijat do rodiny Tremere (upíří krvavá magie) a do vínku dostal schopnost proměnit se v mlhu (na výběr byla ještě telekineze a proměna v netopýra). Do ulic Seattlu jsme se vydali s postavou, která za sebou měla již čtyři hodiny hraní.

Seattle na dlani

Z pohodlných křesel jsme sledovali, jak se náš upírský začátečník probouzí ve svém hnízdišti, kde tráví denní hodiny spánkem, aby mohl řádit v ulicích a stokách severozápadního města státu Washington v USA (mimochodem stejného státu, kde se odehrává sága Stmívání, náhoda?). Seattle není zpracován v poměru 1:1, protože by nemohl disponovat takovými detaily, jak by si vývojáři přáli. Ti se proto rozhodli vytvořit ikonické lokace města s pár přilehlými ulicemi, v nichž se střetnete s řadou zajímavých charakterů. Budovy by měly být plně přístupné (když budete mít správný klíč či dovednost) a lze po nich šplhat.

Vampire The Masquerade Bloodlines 2; screenshot: thinbloods Vampire The Masquerade Bloodlines 2; screenshot: Seattle

Upírské děti ulice v Seattlu mohou narušit křehkou rovnováhu, kterou hlídají vůdčí klany. Ikonické památky tak mohou být v nočních hodinách svědky masakrů těchto krvesajských noviců.

Spoluautor scénáře Brian Mitsoda v ústředním městě hry delší čas žil a chtěl předat hráčům svou zkušenost z nočního života spodiny a nočních tvorů, před nimiž většinová populace odvrací zrak. Projdeme se tak zaplivanými špeluňkami, diskotékami (to je vlastně krvesajská jídelna), stokami a dalšími nehezkými místy, jež budou kontrastovat s neonovou září ikonických památek Seattlu. Musím přiznat, že na mě tato kombinace v danou chvíli působila opravdu dobře a skoro hmatatelná atmosféra Bloodlines 2 společně s nádherným grafickým zpracováním v podstatě velmi otevřených koridorů mě doslova uhranula.

Novinářská krysa hrdinou Vampire The Masquarade: Bloodlines 2

Dřív, než jsme se pořádně stačil rozkoukat, dostali jsme úkol od přitažlivé upírky a vrhli se vstříc velkoměstu. Základní příběhová kampaň by se měla utvářet na základě vašich rozhodnutí, takže některé cesty vám budou uzavřeny kvůli absenci určité dovednosti, příslušnosti ke špatnému klanu (hratelných je pět, ale každý případně přidaný přes DLC bude zdarma) nebo nelibosti zadavatele úkolu k vaší maličkosti. Tvůrci ovšem zdůrazňují, že se můžete rozhodnout plnit jen vedlejší questy a svou postavu notně vylepšit, než se zapojíte do velké politiky místních vládnoucí frakcí.

Vampire The Masquerade Bloodlines 2; screenshot: zadání

Příští rok zjistíme, jestli jsou všechny upírky tak atraktivní, jak nám ukazují dosavadní záběry.

Nás hrdina byl totiž v civilním životě novinář a své detektivní schopnosti nadále využívá ve své noc vyhledávající existenci. K vedlejším úkolům se tak může dostat odposlechnutím nevinného hovoru na ulici, přečtením článku v novinách nebo jednoduše tím, že vám někdo zavolá, že viděl něco divného. Rozsáhlost herního světa ohromovala už u letitého prvního dílu, takže současní tvůrci z Hardsuit Labs nechtějí zůstat v jeho stínu. V mnoha věcech na něj navazují a většinu ještě více rozvádějí. Na mou otázku, zda se ve hře bude vyskytovat mytologická entita ve smyslu bohyně Gehenny, se tvůrci potutelně usmáli a řekli, ať si počkáme, což mi dává naději v další střety s upírským „náboženstvím“.

Soubojům se lze vždy vyhnout

Další věcí, která mě nutí přemýšlet nad Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 jako nad jednou z nejlepších her výstavy Gamescom 2019 z mého pohledu, je obrovský počet možností, jak splnit zadané úkoly. Větvením asi nebude dosahovat takové šíře jako u Cyberpunku 2077, ale myslím si, že asymetrické upírské RPG mu bude na dohled. Vaše práce pro jednotlivé rodiny totiž bude utvářet vaše vztahy s jejími členy, ale také mezi nimi navzájem. Dokonce se vám může podařit je proti sobě poštvat a sledovat, co se bude dít. Osobně mě hodně zajímá, jak se scénáristům podaří z nýmanda ze stoky vytvořit upírského Machiavelliho, takže jim budu pevně držet palce.

Vampire The Masquerade Bloodlines 2; screenshot: magie

Pomocí krvavé magie lze rozprsknout řadové pěšáky lusknutím prstu.

Díky své výřečnosti a vašim svalům zkrátka vyřešíte každý problém. Soubojová složky vypadá dostatečně dynamicky, aby nadchla pařany s agresivnějšími choutkami. Střídání palných zbraní a úderů z blízka prokombinované využíváním upírských schopností vypadá velmi dobře, i když jsem byl svědkem několika zadrhnutí (hra je stále v alfa verzi). Osobně ovšem vítám, že lze Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 absolvovat bez zbytečných šarvátek. Vše bude záležet na volbě vašich odpovědí, u nichž nenajdete zvýraznění, jestli mají kladný nebo záporný dopad (vzpomínáte na zaklínačská dilemata?). Některé nevinné dialogové volby prý mohou mít až katastrofální dopad pro vaši budoucí existenci.

Citlivé chuťové pohárky

S tím se váže také pohyb po městě, který vám umožní vyhnout se nechtěným střetům. Mně opatrnější, pro mnohé možná záludnější přístup sedí, takže jsem absolutně nadšený, že můžete absolvovat celou hru, aniž by vás spatřil kdokoliv, s kým netoužíte mít co do činění (jak jinak by se mohli pohybovat členové klanu Nosferatu po městě, že?). Lidé jsou navíc schopni se lépe bránit, jsme přece v moderní době, takže i obyčejný smrtelník s pořádnou bouchačkou vám může vysvětlit, že jeho krev není právě dostupná. Jenže co když budete mít chuť právě na jeho vzorek?

Vampire The Masquerade Bloodlines 2; screenshot: nosferatu Vampire The Masquerade Bloodlines 2; screenshot: grafika

Grafická stránka titulu Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 snese přísná měřítka.

Ve Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 totiž bude mít červená tekutina kolující lidem v žilách různé příchutě, jež ovšem nejsou ovlivněny krevní skupinou. Místo toho bude záležet, v jakém rozpoložení se vaše oběť nachází. Vaše postava si může najít zalíbení v adrenalinem přetékající hemoglobinové limonádě, vášní protknuté krvi nebo méně chutné ustrašené břečce. Proto si musíte svým rentgenovým pohledem všechny potencionální oběti pořádně proklepnout, abyste se jen nekrmili, ale jídlo si užívali (v nouzi samozřejmě nepohrdnete ani krysou, jak víme z prvního dílu). Vaše nedobrovolné dárce krve si prý budete moci i naladit na správnou strunu, pokud budete mít čas a trpělivost.

Více za dva měsíce

I když se vám mé dojmy mohou zdát docela podrobné, tak se podle mě jedná pouze o škrábnutí po povrchu. Vampire The Masquarade: Bloodlines 2 má být masivním RPG s nespočtem konců (zakončení jednotlivých příběhových kliček se vždy spojí do závěrečného sumáře), v němž ovšem tvůrci stále ještě řadu věcí mohou změnit. Doteď například neví, jak moc bude telekineze ovlivňovat herní prostředí, nebyli schopni určit ani míru poškození u objektů v okolí nebo prozradit, kolik dodatečných klanů k pěti oznámeným můžeme čekat. Více informací bychom se měli dozvědět za dva měsíce, kdy se vybraní novináři dostanou k hands-on verzi. Hotová hra by pak měla vyjít na PC, PS4 a Xbox One v prvním čtvrtletí příštího roku.

• Zdroje: IGN, YouTube (IGN)


Preview Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

 1. Dějištěm příběhu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 bude rozsáhlý Seattle
 2. Krev není ve světě World of Darkness voda
 3. Hlavní aktéry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nebude snadné prokouknout
 4. Do světa World of Darkness se podíváme už příští rok
 5. HW nároky pro Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Dějištěm příběhu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 bude rozsáhlý Seattle

• Preview: 22. 3. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

V prvním Vampire: The Masquerade – Bloodlines jsme se podívali do Los Angeles ovládaného různými upířími klany, k nimž jsme se mohli po jedné z divočejších nocí, kdy byla naše postava pokousána nezodpovědným krvesajem, přidat. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nám umožní zavítat do Seattlu, jehož nemrtví jsou pověstní svou vysokou konzumací kávou nasáklé krve. Děj příběhu by měl odstartovat v okamžiku, kdy malou skupinku obyvatel státu Washington napadne parta upírů, jež je dle slov jednoho z novinářů PC Gamer pokouše a přinutí nebožáky pít svůj rudý nektar. Jelikož je tvorba nových vampírů bez konzultace celého společenství nezákonná, velmi rychle se o stvořitele a jejich oběti začne zajímat vyšší upíří vrstva.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot; logo, wallpaper

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 je novým pokračováním šestnáct let staré značky, která si v době vydání získala tisíce příznivců, kteří její návrat nyní hlasitě oslavují.

Hrát bychom měli v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 totožně jako v předchozím díle za čerstvě proměněného upíra. Ten je přinucen zúčastnit se krvavé exekuce svých stvořitelů a naučit se žít podle zákonů upíří společnosti, jež se hodně liší od standardů lidstva. Podobně jako v jedničce vám však i tady bude zpočátku pomáhat nesobecký krvesaj. Asistovat by nám tato postava měla při vypití prvního člověka, výuce užívání svých schopností a určité nauce základních pravidel, v jejichž čele je snaha o celkovou diskrétnost a vyvolávání minimálních konfliktů s lidským druhem. Kdo toto elementární přikázání poruší, velmi rychle se potká s pánem, protože se o něj postarají sami děti noci toužící po anonymitě a klidu.

Krev není ve světě World of Darkness voda

Hodně bude naši cestu prý definovat to, k jaké frakci patřil náš stvořitel. To, že je někdo upír, totiž neznamená, že je ve finále schopen ovládat zvířata, krvavou magii, neviditelnost či proměnu v monstrum. Stejně tak nelze počítat s tím, že každý krvesaj je krasavec. Prim tu hraje uskupení, k němuž se na začátku své cesty přidáte. Osobně počítám s tím, že ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nalezneme celkem sedm hratelných klanů, s nimiž jsme se mohli setkat už v předchozím díle. Elementární škála, jíž bude hra disponovat ze startu, však má být podle slov vývojářů z Hardsuit Labs časem rozšiřována zdarma o nové krevní linie, s určitým zacílením a specifickými schopnostmi, takže je možné, že se po vydání dočkáme všech třinácti rodů kontrolujících po večerce ulice Seattlu.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: zrození Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: gang Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: souboj

Hodně velký důraz bude ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 kladen na soubojový systém, který bude dle prozatímních informací veskrze kontaktního ražení.

Nemalou roli má při průchodu hrou hrát také to, jakým životem žila vaše postava předtím, než byla osudné noci pokousána a přeměněna. Definovat tuto položku budete samozřejmě hned na startu, kdy si vytvoříte uvěřitelné příběhové pozadí, s nímž se budete schopni sžít. Podle Briana Mitsody, který byl designerem a tvůrcem dějových linek u prvního dílu, bude nastavení těchto detailů hodně zásadní pro průchod hrou. Když se kupříkladu rozhodnete, že před pokousáním váš hrdina pracoval jako policista, budou na vás lidé na policejní stanici reagovat jinak, než kdybyste za nimi přišli s plným trestním rejstříkem, jenž jste zaplnili ještě před transformací v neživého. Těšit se prý máme v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 na řadu odlišností.

Hlavní aktéry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nebude snadné prokouknout

Vzhledem k tomu, že v tomto preview rozebírám hlavně Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, počítám s tím, že je čteno převážně fanoušky série či světa World of Darkness. Těm z vás, kteří neměli ještě možnost první díl této vydařené značky hrát, se předem omlouvám za menší spoiler. Už v prvním díle se člověk setkal s řadou komplikovaných postav, z nichž si dodnes pamatuji třeba majitelku nočního klubu The Asylum, Therese Voermanovou, trpící poruchou osobnosti. Ta ji neustále stavěla proti její promiskuitní sestře sídlící v její pěkné hlavince, se kterou se nebyla schopna plně vyrovnat, což nakonec vyústilo v tragédii. V druhém díle této série bychom taktéž měli narazit na nejednoho zajímavého člena klanu, s kým lze vyloženě počítat, však není nyní jasné.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: postava, muž Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: molo, zábavní park Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: plameny

Herní svět Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nám nabídne rozsáhlé množství lokací a postav, s nimiž se v něm budeme moci setkat.

Do jisté míry bychom se však ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 měli odklonit od určité lineárnosti prezentované v předchozím díle, v němž jsme si cestu k jednomu zamykali tím, že jsme spolupracovali s jiným. Ulice Seattlu mají být obývány řadou herních frakcí, pro něž bude možné plnit úkoly a těžit z jejich přízně. Vždy tu však bude možnost zcela s nimi zpřetrhat vztahy a přidat se za určitých okolností k jejich protivníkům. Vedle hlavní dějové linky by měla hra obsahovat také rozsáhlé spektrum vedlejších úkolů, v nichž budete kupříkladu pátrat po ostatních pokousaných ze svého klanu, či řešit osobní problémy spojené s vaší přeměnou v upíra.  O samotném rozsahu města toho aktuálně není známo mnoho, mělo by se ale jednat o citelně rozlehlejší region než v jedničce.

Do světa World of Darkness se podíváme už příští rok

Na Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 se podle spoluzakladatele Hardsuit Labs Andyho Kiplinga pracuje už od roku 2015, kdy bylo toto studio založeno a podpořeno společností Paradox, která koupila práva na univerzum World of Darkness. Vedle už zmíněného Briana Mitsody, který byl designerem a tvůrcem dějových linek u prvního dílu, má na tomto projektu spolupracovat řada dalších významných jmen z herního průmyslu, mezi nimiž lze nalézt třeba také Chrise Avellona. Ten je určitou zárukou pro kvalitní příběhové pozadí, jež má představovat spolu s odladěným soubojovým systémem hlavní tahouny hry.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot přepadení, lovec

Se zlobivými upíry se ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vypořádají lovci s pořádným kůlem.

Osobně musím uznat, že se na Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 hodně těším nejen proto, že za ním stojí řada výrazných jmen. Už z prezentovaných informací lze soudit, že se bude jednat o hru, která bude kráčet ve stopách svého šestnáct let starého předchůdce, jenž je komunitou s láskou opečováván dodnes. Pokud se něco šeredně nezvrhne, měli bychom se do světa World of Darkness vydat skrze Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 už prvním čtvrtletí příštího roku. Datum vydání prozatím nebylo stanoveno, jisté je jen to, že si jej zahrajeme na Xbox One, PS4 a PC, kde ho půjde zakoupit na Steamu, Epic Store, GoGu a speciálním obchodu vlastněném samotným Paradoxem.

• Zdroje: Youtube (Paradox Interactive); pcgamer.com

HW nároky pro Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Související články

Hodnocení metacritic

Přibližné datum vydání Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 bylo posunuto mezi 3. a 4. kvartál roku 2020. Titul dorazí na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací