AD schízovačka LEGO boost duben

Vampire The Masquerade – Coteries of New York (Mini RECENZE) – Temný příběh plný náročných voleb

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Po úspěchu Vampire The Masquerade Bloodlines se na herní scéně překvapivě neobjevilo žádné další výrazné dílo z tohoto univerza, kvůli čemuž tento vesmír na řadu let doslova přestal existovat. K jeho návratu došlo až nedávno skrze oznámení RPG Vampire The Masquerade Bloodlines 2 a adventury Vampire The Masquerade - Coteries of New York, jež má představovat vstupenku do světa World of Darkness. Zda tomu tak skutečně je, vám poví naše recenze.

Mini Recenze (PC)NovinkyOznámení


• Žánr: Adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Draw Distance • Vydavatel: Draw Distance • Platformy a Datum vydání: PC (11. prosince 2019); Switch (Q1 2020); PS4, Xbox One (bude oznámeno?) Homepage • Čeština: Ne


Obsah recenze Vampire The Masquerade - Coteries of New York (PC)

 1. Krvavý polibek přichází ve Vampire The Masquerade - Coteries of New York vždy z těch nejméně očekávaných míst
 2. Technická stránka některých textových adventur dokáže nepříjemně překvapit
 3. Povedené Vampire The Masquerade - Coteries of New York je slušnou vstupenkou do světa World of Darkness
 4. Mini Recenze Vampire The Masquerade - Coteries of New York: závěrečné hodnocení
 5. HW nároky pro Vampire The Masquerade - Coteries of New York PC

Krvavý polibek přichází ve Vampire The Masquerade - Coteries of New York vždy z těch nejméně očekávaných míst

• Mini Recenze: 11. 12. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Hned na startu vám Vampire The Masquerade - Coteries of New York nabídne trojici protagonistů, za něž je možné příběh absolvovat. Vydat se do ulic New Yorku můžete v kůži mladíka z klanu Brujah, statného Toreadora či za členku vladařského rodu Ventrue. Na rozdíl od Vampire The Masquerade Bloodlines vás tato adventura vezme ještě před moment, než jste pokousáni. Máte tak chvilku na to, abyste si s vaším hrdinou vytvořili slabé pouto, které budete postupem času upevňovat. Každá z postav má navíc své osobité dějové pozadí, jež ji i po přeměně v upíra určitým způsobem váže ke světu živých, s nímž ve svém vlastním zájmu nesmíte mít žádné spojení. Jakmile si jednoho z trojlístku vyberete a projdete úvod, jste vysláni před kata, který má ukončit vaši upíří existenci.

Vampire The Masquerade - Coteries of New York; wallpaper: recenze
Vampire The Masquerade - Coteries of New York rozhodně není hrou pro každého. Pokud však holdujete kvalitním textům a propracovanému příběhu, není třeba váhat.

Celý příběh tak může skočit dříve, než pořádně začne. Stačí udělat pár špatných rozhodnutí a je po vás. Vampire The Masquerade - Coteries of New York víceméně stojí na kvalitě dialogů a následných volbách, které je nutné učinit. Naštěstí pro vývojáře jsou rozhovory napsány skutečně kvalitně, a tak budete lačně hltat každý řádek, jenž vám bude naservírován, v touze odhalit co nejvíce ze světa World of Darkness, který je tu pitván nebývale důsledně. Prakticky lze říct, že pokud s tímto univerzem ještě náhodou nemáte žádné zkušenosti, Vampire The Masquerade - Coteries of New York vám nabídne vše potřebné k tomu, abyste se s ním mohli řádně seznámit, protože při každém dialogu dostanete k dispozici řadu záložek detailně popisující jednotlivé aspekty tohoto vesmíru.

Technická stránka některých textových adventur dokáže nepříjemně překvapit

Jeden by si řekl, že řešit technickou stránku u textové adventury je nesmysl. Osobně jsem ji u Vampire The Masquerade - Coteries of New York také neřešil až do okamžiku, než mi začalo PC po jeho spuštění vydávat podivné zvuky, jež ve mně vyvolávaly pocit úzkosti z toho, copak se to s mým miláčkem vlastně děje. Když jsem celý problém začal detailněji zkoumat, zjistil jsem, že mi toto na první pohled nenáročné dílko vytěžuje nejen procesor, ale také grafiku, což jsem nebyl schopen pochopit. Pomyslný blesk do mě uhodil až v momentu, kdy jsem si zapnul zobrazení fps při hraní. Ručička se totiž pohybovala mezi 1000–1500 framy. Komické na celé situaci bylo, že Vampire The Masquerade - Coteries of New York zcela postrádá možnost nastavení Vsync.

Vampire The Masquerade - Coteries of New York - First Night I GEM (Gameplay)

Příběh Vampire The Masquerade - Coteries of New York se odehrává v průběhu několika noci, během nichž prakticky rozhodujete o osudu New Yorku.

Abych si tedy nakonec mohl Vampire The Masquerade - Coteries of New York zahrát bez toho, aniž bych svému počítači způsobil újmu, musel jsem Vsync aktivovat mimo hru skrze nastavení NVDIA. V okamžiku, kdy jsem tak učinil, se zátěž procesoru i grafické karty snížila na minimum bez toho, aby tím byla nějak ovlivněna hratelnost, protože se jedná o textovou adventuru, u které je ve výsledku úplně jedno, kolik máte fps. Osobně nechápu, proč vývojáři s tímto potenciálním problémem nepočítali a nedali do své hry možnost zapnout či naopak vypnout Vsync, vyřešila by se tím totiž spousta nepříjemností. Pokud budete mít náhodou podobnou smůlu jako já a do vydání nedojde k opravě, alespoň víte, co máte dělat a nebudete nuceni absolvovat stejnou anabázi.

Povedené Vampire The Masquerade - Coteries of New York je slušnou vstupenkou do světa World of Darkness

Zatímco u některých her máte už od oznámení prvního traileru jistotu, že půjde o unikátní titul, který vás zcela pohltí, určité projekty naopak při svém představení nevypadají nikterak vábně, čehož je dobrým příkladem třeba RPG Disco Elysium. Stejně jako zmíněný klenot na mě popravdě zpočátku působila adventura Vampire The Masquerade - Coteries of New York. Přestože jsem k ní neměl vyložený odpor, zrovna paf jsem z ní nebyl. Nakonec mě však velmi příjemně překvapila, jelikož mi nabídla perfektní dialogy spolu s dějovou zápletkou a dokonale napsanými postavami, o kterých si může většina aktuálních herních děl nechat jen zdát. Škoda jen, že mi vývojáři nenabídli lepší technickou stránku, jinak bych klidně sáhl po stejném hodnocení jako u Disco Elysium.

Vampire The Masquerade - Coteries of New York; gameplay: hope Vampire The Masquerade - Coteries of New York; gameplay: rituál Vampire The Masquerade - Coteries of New York; gameplay: torque
V rámci příběhu Vampire The Masquerade - Coteries of New York budete moci zavítat do bezpočtu zajímavých lokací, a setkat se v nich s neskutečně specifickými postavami.

Vampire The Masquerade - Coteries of New York je působivá textová adventura, jejíž tvůrci z Draw Distance těží skutečně hodně z potenciálu nabízeného univerzem World of Darkness. Pokud s ním doposud nejste dostatečně seznámeni, nebo toužíte po tom, zahrát si něco s upíří tématikou dříve, než dorazí Vampire The Masquerade Bloodlines 2, a nevadí vám absence běhání po městě a dynamických soubojů, určitě si tomuto kousku dejte šanci. Jestliže patříte spíše mezi fandy divoké akce, dejte od něj ruce pryč. Za sebe pořízení Vampire The Masquerade - Coteries of New York doporučuji, počítejte však s tím, že na vás čeká hromada cizojazyčného textu.

Tato mini recenze byla napsaná pro PC verzi.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze Vampire The Masquerade - Coteries of New York: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 78 % Alza.cz
Hlavní parametry: Hratelnost
70 %
 Audiovizuální zpracování
70 %
 Znovuhratelnost
75 %
Blacksad: Under the Skin; mini recenze

Klady

 • Perfektně napsané dialogy
 • Kvalitně prezentované postavy
 • Příběh plný překvapivých momentů
 • Řádný soundtrack
 • Vysoká znovuhratelnost

Zápory

 • Aktuálně trošku problematická technická stránka
 • Pro někoho příliš mnoho textů spolu s absencí lokalizace
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Vampire: The Masquerade – Coteries of New York PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 SP1 -
Procesor Dual Core 3 GHz -
Grafická karta 1 GB VRAM OpenGL 2.1+ -
DirectX - -
Operační paměť 4 GB -
Pevný disk 2 GB 2 GB
i Mohlo by vás zajímat

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York vychází 11. prosince 2019 na PC a na Nintendo Switch dorazí začátkem roku 2020. Vývojář uvažuje o vydání také na PS4 a Xbox One avšak zatím není nic jisté. O novinkách vás budeme informovat.


Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – Novinky

 1. (31. 10. 2019) Moc akce při hraní Vampire: The Masquerade – Coteries of New York nezažijete
 2. HW nároky pro Vampire: The Masquerade – Coteries of New York PC

Moc akce při hraní Vampire: The Masquerade – Coteries of New York nezažijete

• Novinka: 30. 10. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Odklad Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nás moc nepotěšil, proto je pro mě oznámení detailnějších informací o Vampire: The Masquerade – Coteries of New York určitou záplatou, která do jisté míry zmírňuje můj žal z odložení očekávaného RPG. Vampire: The Masquerade – Coteries of New York má být vizuální novelou, jež bude pojednávat o střetu mezi zákony ctící Camarillou a divočejšími Anarchy, kteří si tolik starostí s dodržováním pravidel nedělají. Hráč se bude moci v rámci příběhu přidat k jednomu ze sedmi upířích klanů, které v konfliktu dvou primárních uskupení prosazují své vlastní zájmy. Lišit by se od sebe jednotlivé krevní linky měly jak vzhledem, tak i dovednostmi, jimiž budou jejich zástupci disponovat a které fakticky ovlivní způsob, jakým děj absolvujete.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – Gameplay Trailer

Svět Vampire: The Masquerade – Coteries of New York bude plný zajímavých postav, s nimiž bude možné budovat vztahy.

Přestože před nás Coteries of New York budou stavět různorodé výzvy, nemáme podle všeho počítat s tím, že bychom si užili divokou akci, jíž nám nabídne třeba Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Jedná se totiž o vizuální novelu, takže z většiny střetů uvidíme jen úplné minimum. Těšit se však můžeme na rozvětvené dialogy a nádherně zpracované obrázky prezentující noční New York a jeho temná zákoutí, v nichž se pohybují někteří zástupci upířího rodu. Nouze taktéž nemá být o náročné volby, které značně navýší celkovou znovuhratelnost, jež bude hodně stát na rozhodnutích a možnostech, které vám nabídne váš klan.

Vydat se do světa World of Darkness půjde skrze Vampire: The Masquerade – Coteries of New York už 4. prosince, kdy má hra vyjít na PC, které má být první platformou, na níž toto dílo dorazí. Na začátku příštího roku by následně měla zavítat také na Nintendo Switch, po jehož zdolání by teoreticky mohla být vydána i na Xbox One, a PS4, kam by jí vývojáře z Draw Distance rádi dodali kvůli vysokému zájmu komunity, která je vyloženě žádá o to, aby pracovali také na verzích pro tyto dvě konzole. Zda však budou schopni Sony a Microsoftu dodat koncept, který by seděl jejich představám, ovšem aktuálně není jisté. O vývoji situace vás však budeme informovat v našich příštích novinkách.

• Zdroje: Tisková zpráva, YouTube (Draw Distance)


Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – Oznámení

 1. Příběh Vampire: The Masquerade – Coteries of New York půjde absolvovat v kůži tří aktérů
 2. HW nároky pro Vampire: The Masquerade – Coteries of New York PC

Příběh Vampire: The Masquerade – Coteries of New York půjde absolvovat v kůži tří aktérů

• Oznámení: 7. 6. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Děj Vampire: The Masquerade – Coteries of New York se bude překvapivě odehrávat v ulicích New Yorku, o něž v tomto příběhu soupeří zástupci tradice a Maškarádu dodržující Camarilly a vyznavači nezávislosti a větší svobodomyslnosti Anarchové, kteří se snaží zbořit zavedené pořádky. Jelikož se bude jednat o nebývale rozsáhlé město, setkáte se při svém putování s desítkami různých NPC, jejichž spektrum budou tvořit zástupci starších upířích rodů, druhořadí Thinbloods, ghoulové, lidé a zřejmě také vlkodlaci, kteří v univerzu World of Darkness nemohou za žádných okolností chybět. Podobně jako ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 budete i zde hrát za nově přetvořeného upíra. Náležet však nebudete k Thinbloods, nýbrž k jedné ze tří zavedených krevních linek.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – oznámení (teaser)

Hra Vampire: The Masquerade – Coteries of New York bude zaměřena převážně na příběh, jehož prezentace má být v tomto kousku nebývale intezivní.

Vybrat si budete moci jednoho ze tří upírů zastupujících tradicionalistické rody bojující v řadách Camarilly. O které rodiny se bude jednat, prozatím nebylo oznámeno, jisté je jen to, že každá z postav by nám měla nabídnout odlišné speciální schopnosti a příběhové pozadí, od něhož se bude následně odvíjet děj. Přítomna tu má být hlavní dějová linka, vedlejší úkoly a na vztahy zacílené zakázky, jež vám pomohou upevnit vztah s jednotlivými obyvateli herního univerza Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Minimálně podle prezentovaných informací bude celek právě na vztahy hodně zaměřen, nakonec totiž budou definovat to, jak vlastně hra skončí.

Každý z úkolů by mělo jít vyřešit více způsoby. Vaše nepřátele půjde okouzlit, obejít, přesvědčit nebo zabít, čímž si samozřejmě ušpiníte ruce a ztratíte něco ze své lidskosti. Totožně jako ve většině her z tohoto univerza budete i zde bojovat s bestií ve vašich útrobách, jejíž sílu budete zvyšovat temnými volbami, špatnými skutky a neopatrností, která nejednou způsobí smrt smrtelníka, na němž se budete krmit. Vaše rozhodnutí a volby budou dlouhodobě ovlivňovat celkový vývoj hry, stejně tak si skrze ně vytvoříte vztahy s jednotlivými postavami, jež na své pouti potkáte. Někteří vás budou nenávidět, jiní ve vašem hrdinovy naopak uvidí symbol pravého upírství, od nějž by se měli všichni učit.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York; screenshot: město

Městské ulice budou v Vampire: The Masquerade – Coteries of New York plné života.

Znovuhratelnost kompletu má být dle slov vývojářů z Draw Distance nebývale vysoká právě kvůli přítomnosti tří odlišných rodů. V rámci jednoho průchodu prý hráč nebude mít šanci vyzkoušet všechny mechanizmy, jež mu Vampire: The Masquerade – Coteries of New York nabídne, takže bude dobré si hrou projít vícekrát. Po vydání bychom se měli dočkat nových dějových linek zacílených na různé obyvatele. Datum vydání Vampire: The Masquerade – Coteries of New York prozatím nebylo oznámeno, dorazit by k nám však mělo toto dílo dorazit ve čtvrtém kvartálu tohoto roku na PC a Nintendo Switch. O ostatních platformách se aktuálně diskutuje, v současnosti s nimi však počítat nelze.

• Zdroje: Tisková zpráva, YouTube

4,8 152×
Nintendo Switch - Neon Red&Blue Joy-Con
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), 6,2" displej, HDD 32 GB, Slot pro paměťové karty, kapacita baterie 4310 mAh, barva neon red&blue
Zlevněno -5 %
6 999,- 7 349,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHW002v2
Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací