House & Flat Equipment

House & Flat Equipment – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for House & Flat Equipment on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing House & Flat Equipment?

If you're planning to get House & Flat Equipment, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: House & Flat Equipment

Are you looking for the best House & Flat Equipment? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive House & Flat Equipment

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced House & Flat Equipment, or choose to sort by price from highest to lowest.

House & Flat Equipment – main types

Hide description
2,538 Results
Watch Price/Availability
3M Scotch-Weld™ 2K Epoxy Adhesive DP100, Clear, 48.5ml (1:1)
Two-Component Adhesive -
  739,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: H3M18039
5.0 2×
Watch Price/Availability
Wilckens High Gloss Synthetic Topcoat Buntlack Hochglaezend, 0,75 l, ivory
All-Purpose Paint - beige, top, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 15 m2/l theoretical yield, 11.25 m² area coverage, approximate drying time 24 h, weight 1 kg
  339,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: WILnat001
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 28 Gold Medal
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0028
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 15 Graphite
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0015
2.0 4×
Watch Price/Availability
NEDIS INKI110CBK18
Electric Insect Trap electric insect trap, light trap, Consumption max 18 W, Range 150 m2, IP20 protection, black
  739,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: NED001
3.7 3×
Watch Price/Availability
Austis Eternal Concrete Stain 1,8 kg Colourless
Concrete Paint - waterborne paint
  680,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: AUSnat039
5.0 2×
Watch Price/Availability
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Gloss Paint 2 in 1 White, WI.10491000050
All-Purpose Paint - white, base, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area coverage, approximate drying time 4 h, volume 0.75 l
Amazing Deal 359,- Save 80,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: FILbar27
5.0 2×
Watch Price/Availability
Wilckens High Gloss Synthetic Topcoat Buntlack Hochglaezend, 0,75 l, light brown
All-Purpose Paint - brown, top, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 15 m2/l theoretical yield, 11.25 m² area coverage, approximate drying time 24 h, weight 1 kg
  339,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: WILnat006
2.5 2×
Watch Price/Availability
Wilckens Decorative spray paint design rust effect Rost Effect spray 400ml
Wall Paint 0,4 l volume - 873 Kč/1 l
  349,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: WILmb027
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 35 Rose Bouquet
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0033
4.4 5×
Watch Price/Availability
AUSTIS Eternal MAT acrylic 3,9 l, 06 green
All-Purpose Paint - green, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, eternit and ceramics, for roofs, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 3 recommended coats, 8 m² area coverage, approximate drying time 24 h, weight 5.29 kg
  1,573,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: AUSTnat084
5.0 1×
Watch Price/Availability
AKZO NOBEL Hammerite Straight Rust Smooth 2,5 l Silver
Metal Paint - one-component, anticorrosive, decorative, on ferrous metals, steel, iron, cast iron
  1,768,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SURhob0231
1.0 1×
Watch Price/Availability
TERPENIX Zembag for 5kg of potatoes, floral blue
Potato Bag
  915,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: TERPEdom008
5.0 2×
Watch Price/Availability
Master Lock - Clamping strap with ratchet and hooks Master Lock 4366EURDAT - 500cm
Tie Down Strap - with ratchet, hook ending, lenght: 0,5m, width: 2,5mm, load capacity: 300kg, colour: blue, 1 pc(s) in package
  305,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SAFEH236
4.0 1×
Watch Price/Availability
D-c-fix Self-adhesive pvc tiles Nadia gold 6 pcs
Self-Adhesive Decoration for kitchen and bathroom - washable, material: PVC film, dimensions: 15.25 × 15.25 cm (H×W), area 0.14 m², white, grey and yellow colour
Great price 119,-
Buy
In stock > 20 pcs at the supplier's
Order Code: DCFIXsamdek05
4.5 2×
Watch Price/Availability
Wilckens German synthetic topcoat semi-gloss Buntlack Seidenglaenzend light grey
Wall Paint , surface coverage 7,5 m2 - 519 Kč/1 l
  389,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: WILmb021
5.0 8×
Watch Price/Availability
AUSTIS Eternal MAT Revital 0,56 l, red (RAL3020)
All-Purpose Paint - red, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, eternit, ceramics, metal and drywall, for walls, dilution no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 8 m2/l theoretical yield, 4.5 m² area coverage, approximate drying time 6 h, weight 0.7 kg
  281,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: AUSTnat025
5.0 6×
Watch Price/Availability
Dulux - EasyCare 2,5l, Colour 27 Sunshine
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 16 m2, dilution - water-based, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 3,34 kg - 259 Kč/1 l
  648,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: SURbar0027
Watch Price/Availability
TERPENIX Zembag for 0,75 kg garlic, grey
Potato Bag
  564,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: TERpyt011
Watch Price/Availability
TERPENIX Zembag for 2 kg onions, grey
Potato Bag
  615,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: TERpyt005
Watch Price/Availability
Master Lock Chain Master Lock 8019EURD diameter 10 mm (1,0m)
Chain lock model series
  828,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: SAFEH205
5.0 1×
Watch Price/Availability
AkzoNobel Hammerite Direct Rust Forging Paint 0,75 l, silver
Metal Paint - anticorrosive coating for long-term protection of ferrous metals both indoors and outdoors, application directly on the corroded surface without the need for primer, facilitates the renovation of fences, Bran, railings or metal structures, moisture resistance, weathering and mechanical stress
  558,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: AKZbar048
3.0 1×
Watch Price/Availability
CEYS ULTRAUNICK LIQ 6G 6 ml
Superglue - for wood, plastic, metal, rubber, glass, polystyrene, skin, textile, ceramics, for linoleum, for paper, cork and stone, hard connection type, contents 6 ml
  125,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: WSaaa5024
Watch Price/Availability
CATTARA Insect trap UV PATIO 230V
Electric Insect Trap
  592,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: WSaaa5429
In the category House & Flat Equipment on Alza.cz, we currently have a total of 2513 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.