Během svátku 28. 9. mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejen Čakovice (otevřen pouze AlzaDrive), Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

Dvouletá záruka pro firmy 3D soutěž LEGO

Prémiová streamovací služba Apple TV+

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Milujete filmy a seriály? Pak byste měli věnovat pozornost Apple TV+. Tato streamovací služba odstartovala už 1. listopadu 2019 a rozhodně se nebojí vyzvat na souboj Netflix nebo HBO GO. Čím se vůbec Apple TV+ odlišuje od ostatních služeb? Kolik stojí? A co potřebujete k jejímu sledování?

i

2. 6. 2021 – Aplikace Apple TV+ je nově dostupná i na Android TV.

Prémiová streamovací služba Apple TV+ – OBSAH

 1. Apple TV+ s vlastním obsahem
 2. Cena a klíčové výhody Apple TV+
 3. Roční předplatné Apple TV+ k novým zařízením zdarma
 4. Jak sledovat Apple TV+?
 5. Nejočekávanější seriály na Apple TV+
 6. Originální filmy na Apple TV+
 7. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Apple TV+ s vlastním obsahem

Streamovací služby jsou v plné ofenzivě a k Netflixu, HBO GO nebo Amazon Prime se na konci roku 2019 přidala Apple TV+. To je sice fajn, ale má vlastně předplatitel některé z tradičních služeb vůbec důvod uvažovat o změně? Co nabízí Apple TV+ jako přidanou hodnotu?

i

Ještě nevíte, že Netflix mluví česky? Ano, už je to pár měsíců, co tento americký gigant spustil českou mutaci včetně neustále rozšiřovaného obsahu s českým dabingem a titulky.

Apple TV+ je jedinečný projekt masivně podporovaný nejhodnotnější firmou na světě. Služba totiž bude kompletně stát na vlastním obsahu, který nikde jinde neuvidíte. Dokonce na Apple TV+ vůbec nenajdete licencovaný obsah od třetích stran. Dalším plusem je, že aplikace Apple TV+ bude okamžitě od svého startu v podstatě předinstalovaná více než miliardě zařízení (konzervativní odhad aktivních produktů s logem Apple a s aktualizovaným operačním systémem).

A když už jsme u těch miliard, tak vězte, že Apple pracoval s původním rozpočtem pro Apple TV+ na úrovni 1 miliardy dolarů. Postupně však došlo k jeho šestinásobnému navýšení a to už musí být někde vidět.

Apple TV+
Na představení Apple TV+ dorazily i Reese Witherspoon a Jennifer Aniston.

Cena a klíčové výhody Apple TV+

Cena Apple TV+ je překvapivě přívětivá: předplatné vyjde na 139 Kč měsíčně. Po obsahové stránce to vypadá skvěle. Pojďme se podívat, jaké jsou klíčové výhody Apple TV+.

 • Unikátní obsah, který nikde jinde neuvidíte.
 • Jednoduchá dostupnost na zařízeních Apple, ve vybraných chytrých TV nebo na webu tv.apple.com.
 • Audiovizuální kvalita – rozlišení 4K, HDR (Dolby Vision) a zvuk v Dolby Atmos.
 • Rozšířená jazyková podpora obsahu včetně dabingu nebo titulků ve zhruba 40 jazycích včetně češtiny.
 • Službu je možné využívat v rámci výhodného rodinného sdílení za jednu cenu (až šestičlenné rodiny).
 • Cena jen 139 Kč za měsíc.

Roční předplatné Apple TV+ k novým zařízením zdarma

I když služba Apple TV+ odstartovala na sklonku roku 2019, Apple stále nabízí sympatický bonus pro nové uživatele. Pokud si tak pořídíte například iPhone 12 nebo MacBook Air, obdržíte přístup k Apple TV+ na celých 12 měsíců zcela zdarma. Tato akce se vztahuje na většinu Apple zařízení v podobě iPhonů, iPadů nebo MacBooků.

Zakoupením více nových produktů se používání Apple TV+ nijak neprodlužuje a na konkrétní Apple ID lze 12měsíční bezplatné období využít pouze jednou. Takže pokud například měníte iPhone 11 za iPhone 12 Pro Max, Apple TV+ již nezískáte. Je však nutné upozornit, že se jedná o časově omezenou nabídku společnosti Apple, která může být kdykoli ukončena.

iPhone 12
I k nákupu nového iPhonu získáte Apple TV+ na 12 měsíců zadarmo.

Jak sledovat Apple TV+?

Apple si dal záležet, aby Apple TV+ byla dostupná v podstatě všude. Už od samotného začátku byla okamžitě k dispozici na všech Apple zařízeních s aktuálním operačním systémem. Postupně došlo k rozšíření na chytré televize (Samsung, LG, SONY, Vizio) nebo na herní konzole Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PlayStation 5. Aplikaci TV společnosti Apple můžete používat i na zařízeních s Google TV, včetně Chromecastu s Google TV.

 • iPhone nebo iPod touch s nejnovější verzí iOS,
 • iPad s nejnovější verzí iPadOS,
 • Apple TV 4K nebo Apple TV HD s nejnovější verzí tvOS,
 • Apple TV (3. generace) s nejnovější aktualizací softwaru Apple TV,
 • Vybrané chytré TV Samsung, LG, Vizio nebo přehrávače Amazon Fire a Roku TV,
 • Chytré TV s operačním systémem Google TV,
 • NVIDIA Shield TV,
 • Mac s nejnovější verzí macOS,
 • herní konzole Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PlayStation 5,
 • Google TV včetně Chromecastu,
 • web tv.apple.com v prohlížeči Safari, Firefox nebo Chrome.

Ano, vidíte správně, Apple TV+ není v tuto chvíli dostupná na platformě Android. Nicméně platí, že se situace může do budoucna změnit. Podobně jako u hudební služby Apple Music, která také nebyla v první fázi na Androidech vůbec k dispozici.

Apple TV+, zařízení
Sledování Apple TV+ bude možné hned na několika platformách.

Nejočekávanější seriály na Apple TV+

Když už Apple TV+ sází výhradně na vlastní obsah, musí se snažit o to více. Apple dokázal ke spolupráci přemluvit takové velikány, jakými bezpochyby jsou Steven Spielberg nebo Oprah Winfrey. To však není ani zdaleka vše a do dresu s jablíčkovým logem se převlékl i J. J. Abrams, Zack van Amburg i Jamie Erlicht. Apple chystaný obsah šikovně mixuje napříč všemi žánry. Těšit se tak můžete na dramatické, sci-fi, historické, dokumentární, animované i komediální seriály. Ostatně mrkněte se na několik lákavých ukázek.

Foundation

Sci-fi seriál; premiéra: konec roku 2021 na Apple TV+

Jde o seriálovou adaptaci The Foundation (česky Nadace) – stěžejního díla žánru sci-fi od Isaaca Asimova. Knižní předloha má 7 na sebe navazujících částí, které tento kultovní spisovatel tvořil v průběhu téměř 50 let. Převést něco takového do podoby TV seriálu nebude vůbec nic jednoduchého, první trailer ovšem vypadá velmi slibně.

Svět série Nadace se odehrává o více než dvacet tisíc let později v budoucnosti, kdy lidstvo osídlí celou Galaxii a vytvoří jednotnou říši, která bude sjednocovat všechny lidmi obydlené planety. Vychází z toho, že geniální matematik Hari Seldon vyvinul teorie umožňující předpovídat chování velkých lidských mas v průběhu dlouhých časových údobí. Tyto propočty posléze položily základ vědy nazvané psychohistorie, jež matematickými cestami odhaluje budoucnost.

Teherán

Thriller / Drama seriál; premiéra: 25. 9. 2020 na Apple TV+

Teherán je izraelský špionážní seriál vytvořený Moshe Zonderem pro stanici Kan 11. I když nejde o originální produkci společnosti Apple, došlo k poměrně rychlému nákupu práv a zhruba 3 měsíce pro premiéře v TV se seriál dostal do celého světa prostřednictvím Apple TV+. Špiónské drama sleduje osudy tajné agentky Mosadu, která se snaží infiltrovat íránský jaderný výzkum.

Ted Lasso

Komedie / Drama / Sportovní seriál; premiéra: 4. 4. 2020 na Apple TV+

Ted Lasso, trenér amerického fotbalu, právě dostal nabídku na trénování fiktivního fotbalového týmu AFC Richmond. V anglické Premier League však narazí na pro něj doposud neznámý sport. Skvěle zahraná role v podání Jasona Sudeikise baví natolik, že ve druhé půlce roku 2021 dorazí druhá řada.

The Morning Show

Komedie / Drama seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Tento seriál patří na Apple TV+ pravděpodobně k jedněm z nejsledovanějších. Napovídá tomu hvězdné obsazení – Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steve Carell. O co půjde? Zblízka budete sledovat osudy lidí, kteří připravují každé ráno televizní vysílání. Nepůjde ani tak o samotné ranní zpravodajství, ale o hlavní postavy bojující o svou kariéru i s přibývajícími vráskami.

For All Mankind

Drama / Sci-fi seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Už jen podle ukázky se jedná o hit pro všechny fanoušky dobývání vesmíru. V alternativní historii se místo Američanů prochází jako první po měsíci sovětský kosmonaut. Jak to ovlivní celé směřování světa? A co si Američané najdou jako novou výzvu? Jde o jeden z nejlépe hodnocených seriálů na Apple TV+ vůbec a 19. 2. 2021 odstartovala druhá sezóna.

Mythic Quest: Raven's Banquet

Komediální seriál; premiéra: 7. 2. 2020 na Apple TV+

Zajímá vás, jak to chodí v herním vývojářském studiu? V tom případě si nesmíte nechat uniknout Mythic Quest: Raven's Banquet. V seriálu sledujete osudy fiktivního studia MQ, které je těsně před vydáním datadisku do populární MMORPG hry Mythic Quest. Jistě vás zaujme, že části této hry tvoří záběry z českého hitu Kingdom Come: Deliverance. Druhá řada tohoto úspěšného seriálu startuje 7. května 2021.

SEE

Drama / Sci-fi seriál; premiéra: 1. 11. 2019 na Apple TV+

Netradičně pojatý seriál se bude odehrávat v postapokalyptické budoucnosti, v níž velká část populace přišla o zrak. V hlavní roli se představí Jason Momoa. Za prakticky filmovým zpracováním stojí známý režisér Francis Lawrence (Já, legenda nebo tři filmy ze série Hunger Games).

Originální filmy na Apple TV+

Apple na televizní službě vůbec nešetří a masivně investuje i do velkých filmů. A většinou s hvězdným obsazením. Dokonce se jednu chvíli spekulovalo o nákupu nejnovější bondovky No Time to Die za 500 miliónů dolarů.

Greyhound

Drama / Historický / Válečný film; premiéra: 10. 7. 2020 na Apple TV+

Tom Hanks jako kapitán Ernest Krause vede konvoj 37 lodí napříč Atlantikem. Všude okolo zuří druhá světová válka, což pochopitelně z přepravy tisíců vojáků i potřebných zásob činí nelehký úkol. Film měl nejprve zamířit do kin, ale po jejich zavření odkoupila exkluzivní práva společnost Apple.

Cherry

Drama film; premiéra: 12. 3. 2021 na Apple TV+

Velmi očekávaný film Cherry uvede Apple TV+ už 12. března. V hlavní roli se objeví Tom Holland, který opustil školu a narukoval do armády. Válečné události v něm však zanechají následky v podobě PTSD – posttraumatické stresové poruchy. Nejdříve na její potlačení používá různé opiáty včetně heroinu. Aby mohl své závislosti financovat, začne vykrádat banky.

Palmer

Drama film; premiéra: 29. 1. 2021 na Apple TV+

Palmer je dramatický film režiséra Fishera Stevense, ve kterém se v hlavních rolích představil Justin Timberlake a Juno Temple. Eddie Palmer (Timberlake), bývalá středoškolská fotbalová hvězda, se vrací po dvanácti letech ve vězení domů a chce opět začít žít normální život. Zanedlouho překvapivě naváže pouto se Samem, chlapcem z problémové rodiny. Eddieho minulost však začne jeho nový život a rodinu ohrožovat.

V úskalí

Drama / Dobrodružný / Komedie film; premiéra: 23. 10. 2020 na Apple TV+

Pod režisérskou taktovkou Sofie Coppola se odehrává zajímavý příběh v lákavém prostředí New Yorku. Rashida Jones podezřívá svého manžela ze záletů a začne ho sledovat. Aby na to nebyla sama, přizve si svého otce (Bill Murray), který je celý život považován za playboye a má se zálety nepřeberné zkušenosti. Jak to celé dopadne?

Bankéř

Drama film; premiéra: 6. 3. 2020 na Apple TV+

Hlavními hvězdami filmu Bankéř jsou Anthony Mackie a Samuel L. Jackson. Samotný děj je inspirován skutečným příběhem a vypráví o revolučních byznysmenech Bernardu Garrettovi a Joe Morrisovi. Oba hrdinové chtějí v nelehké atmosféře šedesátých let minulého století pomoci ostatním afroameričanům dosáhnout jejich amerického snu.

Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Nesmíme si odpustit ani tabulkové srovnání klíčových ukazatelů populárních streamovacích služeb. Apple TV+ sice boduje nejnižší cenou, ale vzhledem k mnohaletému náskoku konkurentů bude počet filmů nebo seriálů vůči konkurenci nízký. Apple TV+ sází spíše na kvalitu a velkorozpočtové seriály, proto ani do budoucna nelze očekávat raketový nárůst obsahu.

Z vyjádření společnosti Apple také vyplývá, že u většiny seriálů například vyjdou první tři epizody společně a další budou postupně zveřejňovány v týdenních intervalech. U některých seriálů však nelze vyloučit ani uvolnění celé série najednou. Ostatně tento způsob využívá Netflix, čímž si získal popularitu u skalních fanoušků.

Taktéž odstartovala streamovací služba Disney+, která nabízí velké množství obsahu včetně kompletních Star Wars nebo všech marvelovek. Nicméně Disney+ není v ČR dostupná, ale snad se dočkáme do konce roku 2021.


Apple TV+ Netflix HBO GO
Počet titulů s českou podporou (titulky nebo dabing)* několik desítek +1 000 1 500
Max. kvalita přehrávání až 4K až 4K Full HD
HDR
Max. počet souběžně přihlášených zařízení 6 až 4 2
Cena 139 Kč 199–319 Kč 159 Kč

*Apple neudává přesný počet dostupného obsahu.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Streamovací služba Apple TV+ odstartovala 1. listopadu 2019 a je dostupná ve více než 100 zemích celého světa včetně rozšířené zvukové a titulkové podpory. Díky tomu získáte špičkový obsah, který jinde neuvidíte. A přitom za nízký měsíční paušál pro celou vaši rodinu.

4,9 921×
iPhone 11 64GB černá
Mobilní telefon - 6,1" IPS 1792 × 828, operační paměť 4 GB, vnitřní paměť 64 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A13 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, baterie 3110 mAh, model 2019, iOS
12 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI028b2
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací