Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Výměna nevhodného dárku Huawei Watch GT 3

Disney Plus: Vše, co potřebujete vědět

Zobrazit katalog

• Autor: Štěpán Lenk

V nabídce streamovacích služeb je čím dál těžší se orientovat, natož vybrat pro sebe tu pravou. Kartami navíc v roce 2019 podstatně zamíchala i služba Disney+, která, i když by k tomu název mohl snadno svádět, zdaleka nenabízí jen animované filmy s myšákem Mickeym a jemu podobným postavičkám. V našem článku bychom vám rádi tuto službu blíže představili a zároveň předložili výběr těch nejlepších filmů, seriálů a dokumentů. Tak pojďme na to.

Disney+; screenshot: tituly

Disney Plus– OBSAH

 1. Co je Disney Plus?
 2. Je Disney Plus k dispozici v češtině?
 3. Kdy bude Disney Plus dostupné v České republice?
 4. Disney Plus cena
 5. Na čem můžeme Disney Plus sledovat?
 6. Tipy na ty nejlepší filmy, seriály a dokumenty na Disney Plus
 7. Co Disney+ chystá do budoucna?

Co je Disney Plus?


Disney Plus je jedním z nejčerstvějších válečníků na bojišti streamovacích služeb, za jejímž vznikem stojí americká multimediální společnost The Walt Disney Company (zkráceně prostě jen „Disney”), která ve světě showbusinessu funguje již bezmála sto let. Disney Plus odstartovala 12. listopadu 2019 a ke dnešnímu dní má více než 116 milionů aktivních uživatelů, což je za dva roky působení na trhu velmi slušné číslo.

Stejně jako většina streamovacích služeb i Disney+ od svého spuštění pomalu expanduje do světa a rozšiřuje svoji působnost. Česká republika se však v seznamu podporovaných zemí bohužel zatím nenachází, budeme tedy muset ještě chvíli vydržet, než na našich zařízených budeme moci kliknout na modrou ikonu Disney+ a službu bez problémů spustit.

Až tato chvíle ale nastane, budeme se moci těšit na bohatou knihovnu hraných i animovaných filmů či seriálů studií Walt Disney či Pixar. Naleznete zde ale i komiksové trháky od Marvelu, slavné sci-fi Star Wars nebo dokumenty National Geographic. Kromě starších ověřených snímků ovšem Disney svou streamovací platformu zásobuje i exkluzivními tituly, mezi kterými momentálně jednoznačně vyčnívá parádní sci-fi show The Mandalorian či superhrdinská variace na sitcom WandaVision.

Disney+; The Mandalorian logo
Star Wars show The Mandalorian je hlavním tahákem Disney Plus

Je Disney Plus k dispozici v češtině?


Streamovací služba Disney+ není momentálně k dispozici v českém jazyce, což se bohužel týká jak uživatelského rozhraní, tak i českého dabingu či titulků, které zde u žádného filmu či seriálu v aktuální nabídce nenajdete. Což je samozřejmě pochopitelné vzhledem k tomu, že tato služba ještě není v České republice oficiálně dostupná.

Kdy bude Disney Plus dostupné v České republice?


Přesné datum, kdy Disney+ překročí naše hranice a za měsíční poplatek vpustí Myšáka Mickeyho a spol. do našich obýváků, zatím není známé. Podle dostupných informací to ale vypadá, že by se většina zemí východní Evropy (do které podle Disney evidentně spadáme i my) příchodu nové streamovací služby měla dočkat v průběhu roku 2022.

Disney Plus cena


Jak vysoká bude cena předplatného Disney+ v České republice, zatím není známo. Cena předplatného v USA ovšem činí 8 dolarů měsíčně (nebo 80 ročně), což by v přepočtu vycházelo přibližně na 180 korun českých. Je možné, že cena se bude ve finále trochu lišit, s největší pravděpodobností se ale nemusíme obávat nějakých závratných částek.

Na čem můžeme Disney Plus sledovat?


Pojďme si říci, co vlastně streamovací služba Disney+ svým uživatelům nabízí. Za 8 USD  měsíčně získáte přístup k rozsáhlé knihovně filmů a seriálů, kterou můžete sledovat až na čtyřech různých zařízeních najednou, což bohatě pokryje potřeby běžné rostlé rodiny.

Samozřejmostí je plné HD rozlišení, přičemž některé tituly nabízí i 4K Ultra HD. Pokud přemýšlíte, na jakých zařízeních můžete obsah Disney Plus sledovat, jedná se o veskrze standardní nabídku. Postačí vám prakticky jakýkoli chytrý telefon či tablet podporující Android nebo iOS, smart TV, počítač s webovým prohlížečem nebo konzole PlayStation či Xbox, kam si lze stáhnout aplikaci Disney+.

Tipy na ty nejlepší filmy, seriály a dokumenty na Disney Plus


Disney Plus u nás sice stále není dostupné (nepočítáme-li poměrně komplikovanou cestu prostřednictvím VPN), přesto stojí za to mít přehled o obsahu, který tato služba nabízí a doufejme, že již velmi brzy nabídne i v ČR. Přečtěte si naše tipy na nejzajímavější filmy, seriály a dokumenty na Disney+.

Disney+; screenshot: nejlepší filmy a seriály

Vybrat si z bohaté nabídky Disney Plus nemusí být úplně jednoduché, zejména pokud zrovna nevíte, na co máte chuť. V takové chvíli přijdou vhod naše tipy.

Co Disney+ chystá do budoucna?


Disney Plus rozhodně nepřestane s tvorbou exkluzivních seriálů a filmů, jelikož se stejně jako u každé jiné streamovací platformy jedná o největší trumf a nástroj k přitáhnutí nových a udržení stávajících diváků.

Disney zcela nepochybně naplno využije potenciálu svých dvou největších značek, tedy Marvelu a Star Wars, se kterými má naplánováno hned několik seriálů a celovečerních filmů. Hned v prosinci 2021 bychom se měli dočkat Star Wars spin-offu zaměřeného na populárního lovce lidí Bobbu Fetta, který ponese název The Book of Boba Fett. V roce 2022 by měl ale dorazit i rytíř Jedi Obi Wan Kenobi (v podání Ewana McGregora) s vlastní stejnojmennou show a čeká se na třetí sérii show Mandalorian, což je momentálně asi největší tahák Disney Plus. Hraných seriálů ze světa Star Wars je ohlášeno ještě více, fanoušci předaleké galaxie se tedy mají na co těšit.

Ani u komiksového Marvelu ale nejsou plány do budoucna méně ambiciózní. Už v prosinci dorazí lukostřelec Hawkeye s vlastní minisérií, další superhrdinové ale na sebe nenechají dlouho čekat. V roce 2022 dorazí natahovací Ms. Marvel, antihrdina s poruchou osobnosti Moon Knight, sestřenice zuřivého Hulka se představí v show She-Hulk a někdy v budoucnu bychom se měli dočkat hraného provedení slavné komiksové série Secret Wars. Budoucnost Disney+ tedy nevypadá jen růžově, ale přímo hraje pestrými barvami stejně jako kostýmy marvelovských superhrdinů.

i Mohlo by vás zajímat

Co jsme o Disney+ napsali dříve

Disney+ (OBSAH)

 1. (25. 2. 2020) Budoucnost Star Wars na platformě Disney+
 2. (24. 2. 2020) Plány na rozšíření Disney+ v roce 2020
 3. (20. 11. 2019) Disney slaví 10 miliónů předplatitelů a první ohlasy na Mandalorian
 4. Disney+ jako streamovací impérium
 5. Licenční omezení Disney+
 6. Cena a klíčové výhody Disney+
 7. Jak sledovat Disney+?
 8. Kdy odstartuje vysílání Disney+ v ČR?
 9. Nejočekávanější filmy a seriály na Disney+
 10. Disney+ vs. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

(25. 2. 2020) Budoucnost Star Wars na platformě Disney+

Jedním z největších lákadel Disney+ je pochopitelně univerzum Star Wars. Kromě dalšího pokračování filmové ságy Star Wars je již nyní potvrzená druhá řada seriálu Mandalorian. Ta dorazí již v říjnu 2020 a možná se bude točit kolem oblíbené postavičky „Baby Yoda“.

21. února 2020 se pak na Disney+ objevila fanoušky dlouho vyhlížená 7. sezóna animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars. Celkem 12 epizod se bude postupně objevovat každý pátek.

Tahákem je samozřejmě i postava Obi-Wana Kenobiho, kterou opět ztvární Ewan McGregor. Podle původního plánu se mělo začít s natáčením zhruba 6 dílů už letos v létě. Došlo však ke komplikacím, a to z důvodu výrazného přepisování scénáře. Natáčení tak začne až na začátku roku 2021 s tím, že premiéra proběhne pochopitelně exkluzivně na Disney+ v roce 2022.

(24. 2. 2020) Plány na rozšíření Disney+ v roce 2020

Na konci loňského roku proběhlo úspěšné spuštění služby Disney+ na trzích v USA, Kanadě, Nizozemsku, Austrálii nebo na Novém Zélandu. Unikátní obsah přilákal za tři měsíce téměř 30 miliónů předplatitelů, což je mimořádný výsledek. A jaké jsou další plány na rozšíření během roku 2020?

 • Konec března 2020 – Velká Británie, Irsko, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko, Indie;
 • Léto 2020 – Belgie, Portugalsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko.
Tento jízdní řád nadále potvrzuje spekulace, že se u nás dočkáme Disney+ nejdříve na konci roku nebo dokonce až v prvním čtvrtletí 2021.


(20. 11. 2019) Disney slaví 10 miliónů předplatitelů a první ohlasy na Mandalorian

Uběhl jen týden od startu streamovací služby Disney+ a už tu máme oznámených 10 miliónů uživatelů. To je pozoruhodný počin! I přes mírné porodní bolesti (krátkodobá nedostupnost služby, nefunkční registrace, zasekávání videa) panuje u manažerů Disney velká spokojenost. A jak jsou na tom samotní uživatelé?

Jak se předpokládalo, tak Disney+ je takový moderní program, u kterého bude trávit čas celá rodina. Pozitivní ohlasy totiž míří směrem na celou řadu podporovaných platforem a možnost streamovat až na 4 zařízení současně v rámci jedné domácnosti. Podobně jako Netflix využívá Disney+ také tvorbu až 7 uživatelských profilů. Díky tomu budete mít vždy přehled, u jakého dílu jste naposledy při sledování skončili.

Disney+, aplikace
Přehledné rozhraní Disney+ při sledování na chytré televizi.

A jaké jsou ohlasy na první díly očekávaného seriálu Mandalorian ze světa Star Wars? Rozhodně nadchne skalní fanoušky a potěší obyčejného diváka. Podle prvních dvou dílů jde o takový western z divokého západu, kde však občas dojde i na použití světelného meče. Ohromný rozpočet však na první pohled vidět není a vůbec z vizuálního podání vypadají leckteré scény docela prázdně.

Velkou výtku si seriál vysloužil za krátkou stopáž. Ta u prvního dílu dosahuje na chabých 39 minut a druhý dokonce jen na 31 minut. To je zkrátka málo i s ohledem na to, že první série má pouze 8 dílů. A můžeme potvrdit, že na druhá řadě se již pilně pracuje.

Nadále platí, že streamovací služba Disney+ není dostupná z ČR. Dokonce ani přes placené VPN připojení.

Disney+ jako streamovací impérium

Ikonické filmové studio Disney vstupuje na trh streamovacích služeb a rozhodně nechce hrát žádné třetí housle. Ambice jsou velké. Aby také ne, když se jen tak letmo podíváme na obsah, který spadá pod Disney. Jde například o Star Wars, celé Marvels Studio, animované filmy od Pixaru nebo relativně nedávno pohlcené gigantické filmové studio 21st Century Fox s vlastní streamovací sítí Hulu.

Celkový obsah se odhaduje na více než 500 filmů a zhruba 7 500 seriálových epizod. A samozřejmě, že do budoucna už jen poroste.

i

Ještě nevíte, že Netflix konečně mluví česky? Ano, už je to pár týdnů, co tento americký gigant spustil českou mutaci včetně rozšířeného obsahu s českým dabingem a titulky.

Licenční omezení Disney+

S tou obrovskou porcí filmové, seriálové a dokumentární tvorby se však pojí i poměrně dost zásadních omezení. Zejména jde o licenční práva. Disney je sice jejich majitelem, ale například práva na filmy Star Wars přeprodal Netflixu. Co to znamená? Jednoduše bude měsíce a v některých případech možná i roky trvat, než vyprší různé smlouvy s jinými obsahovými programy a oblíbené filmy uvidíte na Disney+.

Vše navíc mimořádně komplikuje fakt, že taková práva jsou vázána na různé regiony. Může se tak stát, že americký divák již uvidí spoustu obsahu navíc oproti tomu evropskému. To je velký rozdíl například proti Apple TV+, kde služba odstartovala 1. listopadu výhradně s vlastním obsahem a okamžitě ve více než 100 zemí po celém světě.

Disney+
Výhled pro následující roky v oblasti vlastní tvorby obsahu pro Disney+.

Cena a klíčové výhody Disney+

Cena Disney+ leží vzhledem k nabízenému obsahu velice nízko. Konkrétně jde o 7 dolarů na měsíc, případně výhodnější balíček za 70 dolarů na celý rok. Disney+ má navíc jen jeden tarif, takže na rozdíl od Netflixu dostanete za uvedenou částku maximální 4K kvalitu včetně HDR a prostorového zvuku. Samozřejmě pouze tam, kde je to technicky možné.

Mezi klíčové výhody streamovací služby Disney+ patří:

 • kvalitní obsah pro celou rodinu;
 • audiovizuální kvalita – rozlišení 4K, HDR a prostorový zvuk;
 • veškeré filmy z prostředí Star Wars i s očekávaným seriálem Mandalorian;
 • marvelovky na jednom místě;
 • komerčně úspěšné značky Deadpool, X-Men, Simpsonovi, Akta-X a mnohé další díky pohlcení studia 21st Century Fox;
 • legendární Avatar včetně chystaných pokračování;
 • cena jen 7 dolarů na měsíc nebo 70 dolarů na rok.

Jak sledovat Disney+?

Filmové impérium Disney si nemůže dovolit žádné zaváhání a obsah bude dostupný prakticky na všech platformách.

 • Aplikace pro Android, iOS, Xbox One, PlayStation 4, Apple TV;
 • aplikace pro chytré televize s OS na bázi Androidu;
 • Google Chromecast;
 • web disneyplus.com v prohlížeči Safari, Firefox, Edge nebo Chrome.

Až po startu uvidíme, jestli budou všechny uvedené platformy okamžitě k dispozici, nebo například aplikace pro herní konzole dorazí se zpožděním.

Disney+, streamování
Aplikace Disney+ bude dostupná pro celou řadu platforem.

Kdy odstartuje vysílání Disney+ v ČR?

Streamovací služba Disney+ jev první fázi dostupná jen v USA, Kanadě, na Novém Zélandu, v Austrálii, Velké Británii a Nizozemí. To v součtu představuje stamilióny diváků mluvících převážně anglicky. A jak to bude se startem vysílání Disney+ v České republice? V tuto chvíli není žádné datum potvrzeno, ale všeobecně se spekuluje nejdříve o konci roku 2020. S ohledem na náš malý trh to však považujeme za nepravděpodobné. Realisticky tak lze očekávat start Disney+ v ČR až v průběhu roku 2021. Ostatně na tento rok přislíbila společnost Disney, že chce streamovat do celého světa.

Nejočekávanější filmy a seriály na Disney+

V první řadě musíme uvést, že mnoho filmového a seriálového obsahu je teprve ve výrobě. Disney má nachystáno několik miliard dolarů a dle dostupných ukázek to bude vidět již na první pohled. V následujících letech tak dojde na premiéru zhruba 100 filmů a desítek různých seriálů. Samozřejmě i z nejlákavějšího prostředí Star Wars nebo z universa společnosti Marvel.

Zatím o exkluzivním obsahu moc nevíme, protože Disney vše poměrně úspěšně tají. Každopádně už je oznámen seriál s Obi-Wanem, v titulní roli s Ewanem McGregorem, což bude dozajista hit. Následovat budou seriálové osudy vybraných marvelovských hrdinů – Loki, Hawkey i WandaVision tak dostanou poměrně velký prostor. 

The Mandalorian

Akční/ sci-fi seriál; premiéra: 12. 11. 2019 na Disney+

Seriál The Mandalorian aktuálně představuje největší lákadlo Disney+. I díky tomu, že v prosinci dorazí poslední část nové trilogie Star Wars: Vzestup Skywalkera (Star Wars: The Rise of Skywalker). Děj seriálu má být zasazen mezi šestou a sedmou epizodu Star Wars. Z trailerů je zřetelně cítit temná atmosféra a samozřejmě ohromný rozpočet, který má atakovat až 12,5 miliónu dolarů na jeden díl.

V hlavní roli se představí Pedro Pascal, který zaujal svými výkony jako Oberyn Martell (Hra o trůny na HBO) nebo jako agent Peňa v populárním seriálu Narcos, běžícím na Netflixu.

Disney+ vs. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Tabulkové srovnání jednotlivých služeb je důležité, protože laik by se mohl ve všech těch streamovacích službách snadno ztratit. Musíme připomenout, že srovnáváme obsah teoreticky dostupný pro ČR. Na tom nic nemění ani fakt, že služby Disney+ se dočkáme snad během roku 2020.

Pro filmového fanouška se jedná o krásnou situaci. Může si totiž vybrat přesně podle svého gusta. A klidně to může dopadnout tak, že každý měsíc si zaplatí přístup k jiné streamovací službě. Ostatně cena se pohybuje na úrovni jednoho lístku do kina.


Disney+ Apple TV+ Netflix HBO GO
Počet titulů s českou podporou (titulky nebo dabing)* na začátku vyšší stovky několik desítek +1 000 1 500
Max. kvalita přehrávání až 4K až 4K až 4K Full HD
HDR
Max. počet souběžně přihlášených zařízení 4 6 až 4 2
Cena cca 160 Kč 139 Kč 199–319 Kč 159 Kč

*Apple neudává přesný počet dostupného obsahu

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Milujete marvelovky a znáte universum Star Wars nazpaměť? V tom případě pro vás bude streamovací služba Disney+ naprostou povinností. Škoda, že se nedočkáme dříve než v roce 2020.

55" Samsung QE55Q80A
Televize SMART QLED, 139cm, 4K Ultra HD, PQI 3800 (100Hz), Direct LED, HDR10, HDR10+, HLG, lokální stmívání, duální tuner DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Přehrávání 360° videa, Apple Airplay 2, Tizen, VESA 200×200, repro 60W, Dolby Digital Plus, en. třída G

19 990,- bez DPH 16 521,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WR178n6
55" LG 55UP7500
Televize SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, 50Hz, Direct LED, HDR10, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Voyo, Přehrávání 360° videa, WebOS, VESA 300×300, repro 20W, Dolby Digital Plus, en. třída G

12 490,- bez DPH 10 322,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WK607n6j6
43" Samsung UE43TU7092
Televize SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10, HDR10+, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, Tizen, repro 20W, Dolby Digital+, en. třída G

9 990,- bez DPH 8 256,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WR179b0b
43" LG 43NANO75P
Televize SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, 50Hz, Direct LED, HDR10, HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV, Apple TV, O2 TV, Netflix, Google Assistent, Amazon Alexa, WebOS, VESA 200×200, repro 20W, en. třída G

11 790,- bez DPH 9 744,-
Koupit
Můžete mít dnes do 6:50
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WK612b041a
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi