Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny od pondělí do soboty jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 399 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Black Friday Naše knihkupectví má otevřeno!

Disney+: Výběr nejlepších filmů a seriálů

Zobrazit katalog

• Autor: Štěpán Lenk

V nabídce streamovacích služeb je čím dál těžší se orientovat, natož vybrat pro sebe tu pravou. Kartami navíc téměř před rokem zamíchala i stále relativně nová služba Disney+, která, i když by k tomu název mohl snadno svádět, zdaleka nenabízí jen animované filmy s myšákem Mickeym a jemu podobným postavičkám. V našem článku bychom vám rádi tuto službu blíže představili a zároveň předložili náš výběr těch nejlepších filmů, seriálů a dokumentů. Tak pojďme na to.

Disney+; screenshot: tituly

Netflix – OBSAH

 1. Co je Disney+?
 2. Je Disney+ k dispozici v češtině?
 3. Kdy bude Disney+ dostupné v České republice?
 4. Jak si zřídit účet na Disney+?
 5. Na čem můžeme Disney+ sledovat?
 6. Top 5 filmů na Disney+
 7. Top 5 nejlepších seriálů na Disney+
 8. Top 5 nejlepších dokumentů na Disney+

Co je Disney+?

Disney+ je jedním z nejčerstvějších válečníků na bojišti streamovacích služeb, za jejímž vznikem stojí americká multimediální společnost The Walt Disney Company (zkráceně prostě jen „Disney”), která ve světě showbyznysu funguje bezmála již sto let. Disney+ odstartovala 12. listopadu 2019 a ke dnešnímu dni má více než 60 milionů aktivních uživatelů, což je za necelý rok působení na trhu velmi slušné číslo.

Stejně jako většina streamovacích služeb i Disney+ od svého spuštění pomalu expanduje do světa a rozšiřuje tak svoji působnost. Česká republika se ovšem v seznamu podporovaných zemí bohužel zatím nenachází, budeme tedy muset ještě chvíli vydržet, než na našich zařízených budeme moci kliknout na modrou ikonu Disney+ a službu bez problémů spustit (pokud se vám však nechce čekat, existuje i nyní (legální) cesta, jak se obsahu Disney+ u nás dostat, byť je to poněkud složitější)

Až tato chvíle ale nastane, budeme se moci těšit na bohatou knihovnu hraných i animovaných filmů či seriálů studií Walt Disney či Pixar. Naleznete zde ale i komiksové trháky od Marvelu, slavné sci-fi Star Wars nebo dokumenty National Geographic. Kromě starších ověřených titulů ovšem Disney svou streamovací platformu zásobuje i exkluzivními tituly, mezi kterými momentálně jednoznačně vyčnívá parádní sci-fi show The Mandalorian.

Disney+; The Mandalorian logo
Star Wars show The Mandalorian je hlavním tahákem Disney+

Je Disney+ k dispozici v češtině?

Streamovací služba Disney+ není momentálně k dispozici v českém jazyce, což se bohužel týká jak uživatelského rozhraní, tak i českého dabingu či titulků, které zde u žádného filmu či seriálu v aktuální nabídce nenajdete. Což je pochopitelné, vzhledem k tomu, že tato služba ještě není v České republice oficiálně dostupná.

Kdy bude Disney+ dostupné v České republice?

Přesné datum, kdy Disney+ překročí naše hranice a za měsíční poplatek vpustí Myšáka Mickeyho a spol. do našich obýváků, zatím není známé. Podle dostupných informací to ale vypadá, že většina zemí východní Evropy (do které podle Disney evidentně spadáme i my), by se příchodu nové streamovací služby měla dočkat v první polovině roku 2021.

Jak si zřídit účet na Disney+?

Jak už jsme zmínili o pár řádků výše, streamovací služba Disney+ není momentálně v České republice (nebo na Slovensku) dostupná. Zkrátka pokud nežijete v některé ze zemí, kde už je tato služba v ostrém provozu, máte smůlu, chtělo by se říci, ale není tomu tak. Existují totiž určité způsoby, jak si na Disney+ (legálně) účet zařídit a mít tak k dispozici celou knihovnu ještě dříve, než tato služba do České republiky oficiálně dorazí.

Disney+; Disney Plus Originals
Má cenu si Disney+ zřizovat, i když u nás tato služby oficiálně ještě není dostupná? Ano i ne.

Disney+ dokáže rozpoznat polohu zařízení, ze které přichází žádost o zřízení nového předplatného, a pokud to není z jedné z podporovaných zemí, zkrátka a jednoduše to nedovolí. Obejít tyto restrikce ale ve finále není tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. A my vám v následujících krocích prozradíme, jak na to.

 1. V první řadě si budete potřebovat zřídit VPN, abyste mohli „předstírat“, že se nacházíte v jiné zemi než ve skutečnosti. Na výběr jich je celé řada, my jsme ale využili služeb NordVPN.

 2. Stáhněte si VPN na některé ze svých zařízení (ideálně PC nebo mobilní telefon/tablet) a zaregistrujte se. Připojte se k serveru země, ve které je služba Disney+ oficiálně dostupná. Například USA.

 3. Běžte na oficiální stránky Disney+ a založte si nový účet. Teď už zbývá jen vybrat si předplatné a zaplatit jej, to má ovšem jeden podstatný háček.

  Abyste totiž předplatné mohli zaplatit, musíte mít aktivní platební kartu registrovanou v zemi odpovídající připojenému serveru VPN, v našem případě tedy Spojené státy Americké. Pokud ji máte, gratulujeme, ale vy už stejně koukáte na Mandaloriana a naše blahopřání jsou vám ukradená. A pokud takovou kartu nemáte, pokračujte ve čtení.

 4. V tento moment se situace začíná trochu zamotávat, nejvýhodnější ale bude řešit následující kroky přes chytrý telefon. Zda máte Android nebo iOS systém, je víceméně jedno, jednotlivé úkony jsou prakticky identické.

 5. Spusťte na svém zařízení svou VPN a připojte se k USA serveru. 

 6. Spusťte aplikaci Google Play (nebo App Store) a založte si účet na novou e-mailovou adresu, a pokud budete dotázáni na region, zaškrtněte USA. Odhlaste se z Google Play (nebo App Store) a přihlaste se pomocí své nové e-mailové adresy. 

 7. Běžte na Amazon a zakupte dárkovou kartu do obchodu Google Play (nebo App Store) v libovolné hodnotě. Nejnižší je za 25 USD, což vám vystačí na cca 3 měsíce předplatného Disney+. Nechte si kód dárkového poukazu poslat e-mailem.

 8. Vraťte se zpět do Google Play a dárkový poukaz uplatněte. Budete dotázáni na poštovní směrovací číslo (ZIP code), vygooglujte si jakékoli platné (americké!) PSČ a zadejte jej.

 9. Blížíme se do cíle. Stáhněte si aplikaci Disney+ do svého zařízení, přihlaste se pomocí již vytvořeného účtu (bod č. 3) účtu a vyberte si předplatné.

 10. Kýžená částka by se vám automaticky měla strhnout z aktivované dárkové karty. Hotovo. Brány Disney+ jsou vám otevřeny.

Na čem můžeme Disney+ sledovat?

A když konečně můžete legálně vstoupit do říše disneyovek, pojďme si říci, co vlastně streamovací služba Disney+ svým uživatelům nabízí. Za 6.99 USD měsíčně získáte přístup k rozsáhlé knihovně filmů a seriálů, kterou můžete sledovat až na čtyřech různých zařízeních najednou, což bohatě pokryje potřeby běžné rostlé rodiny.

Samozřejmostí je plné HD rozlišení, přičemž některé tituly nabízí i 4K Ultra HD. Pokud přemýšlíte, na jakých zařízeních můžete obsah Disney+ sledovat, jedná se o veskrze standardní nabídku. Postačí vám prakticky jakýkoli chytrý telefon či tablet podporující Android a iOS, smart TV, počítač s webovým prohlížečem nebo konzole PlayStation či Xbox, kam si lze stáhnout aplikaci Disney+. V České republice je ovšem zatím v každém případě nutná asistence VPN. A teď už se konečně pojďme podívat na výběr těch nejlepších pořadů, jaké tato streamovací služba nabízí.

Top 5 filmů na Disney+

Nabídka Disney+ těží převážně ze starších, časem osvědčených a diváky oblíbených titulů. Kreslené i hrané disneyovky, animované seriály, marvelovky a Star Wars tvoří jádro knihovny této streamovací platformy. Aby se ovšem na trhu plném těžkých konkurenčních bojů dokázala udržet, musí svým zákazníkům nabízet i čím dál více exkluzivního obsahu (takzvané Disney Originals), který nikde jinde nenajdou. A nutno podotknout, že ani v tomto ohledu Disney+ neodvádí špatnou práci, proto jsme si pro vás připravili náš osobní výběr pěti nejzajímavější filmů, jaké si zde momentálně můžete pustit. Tak pojďme na to.

Mulan – Hraná adaptace klasické disneyovky


• Žánr: Drama, dobrodružný • Rok vzniku: 2020 • Hlavní role: Yifei Liu, Donnie Yen, Tzi Ma


Hraná adaptace animovaného filmu Legenda o Mulan z roku 1998 je zřejmě největší exkluzivitou Disney+. Ambiciózní dobrodružný snímek čerpající z čínských pověstí měl jít původně do amerických kin, kvůli celosvětové epidemii koronaviru ovšem byla premiéra odložena tolikrát, až společnosti Disney došla trpělivost a zpřístupnila jej i na své streamovací platformě za dodatečný poplatek 29,99 USD. Netradiční krok se vyplatil, jelikož Mulan za první víkend na Disney+ vydělal více než 30 milionů dolarů, o které se nemusí dělit s provozovateli kin.

Disney's Mulan | Official Trailer

Americká premiéra v kinech se Mulan příliš nevyvedla, adaptace klasického animáku naštěstí mohla zazářit na službě Disney+.

The Nightmare Before Christmas – Vánoce trochu jinak


• Žánr: Animovaný, rodinný • Rok vzniku: 1993 • Hlavní role: Chris Sarandon, Catherine O'Hara


Kouzelně bizarní animák založený na povídce slavného režiséra Tima Burtona vás zavede do městečka Halloween, kde hlavní postava, kostlivec Jack Skellington, dohlíží na výrobu halloweenských hrůz a překvapení. Jeho práce ho už ovšem nudí, proto unese Santu Clause a rozhodne se uspořádat Vánoce podle svých vlastních představ. Asi už ale tušíte, že to nedopadne úplně dobře. Ručně animovaný snímek The Nightmare Before Christmas přímo srší originalitou, prvotřídním designem charakterů a chytlavými písničkami, zkrátka ideální volba na Vánoce. Nebo Halloween.

The Nightmare Before Christmas (1993) Official Trailer #1 - Animated Movie

Adaptace povídky slavného režiséra Tima Burtona, která okouzlí svou bizarní originalitou.

The Princess Bride – Americká pohádková klasika


• Žánr: Dobrodružný, komedie, romantický • Rok vzniku: 1987 • Hlavní role: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Chris Sarandon


Princezna nevěsta, jak zní český název tohoto snímku, je naprostou klasikou mezi americkými hranými pohádkami. Její popularita je srovnatelná třeba s Mrazíkem nebo Třemi oříšky pro Popelku, zkrátka, když jsou Vánoce, musí v TV běžet The Princess Bride. A není se čemu divit, protože je to tradiční příběh o lásce plný opravdu zajímavých postav, který si nebojí dělat legraci ze žánrových klišé, navíc obsahuje dost možná i nejlepší šermířský souboj všech dob.

The Princess Bride - 30th Anniversary Trailer - In Cinemas Oct 23

Příběh jedné pohádkové lásky.

Avatar – Technologický zázrak Jamese Camerona


• Žánr: Dobrodružný, Sci-fi • Rok vzniku: 2009 • Hlavní role: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang


V nabídce Disney+ naleznete i jeden z nejvýdělečnějších filmů všech dob od věhlasného režiséra Jamese Camerona – Avatar. Sci-fi snímek z roku 2009 ve své době ohromil dokonalou technickou stránkou, která posunula hranice počítačové animace a motion capture technologie o notný kus dál. Příběh o střetu dvou kultur možná až příliš připomíná Tanec s vlky nebo Pocahontas, stále se ale jedná o povedený dobrodružný film s úžasným vizuálem, který stojí za opakované zhlédnutí.

Avatar | Official Trailer (HD) | 20th Century FOX

Avatar se i téměř dekádu od své premiéry řadí mezi komerčně nejúspěšnější snímky všech dob.

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe – Vesmírná záchranná mise


• Žánr: Animovaný, dobrodružný • Rok vzniku: 2020 • Hlavní role: Vincent Martella, Ashley Tisdale, Dee Bradley Baker


Nejnovější dobrodružství Phinease a Ferba je další exkluzivitou streamovací služby Disney+, kterou si aktuálně nikde jinde nepustíte. Celovečerní animovaný snímek založený na populárním seriálu divákům přináší ztřeštěný příběh dvou bratrů, kteří musí cestovat přes celou galaxii a zachránit svou starší sestru Candace ze spárů mimozemšťanů. Dosti ulítlý scénář Candace Against the Universe nabízí překvapivě chytrý humor plný popkulturních odkazů, ale hlavně spoustu zábavy pro celou rodinu.

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against The Universe | Official Trailer | Disney+

Za záchranou vlastní sestry až na konec galaxie!

Top 5 seriálů na Disney+

Jestli je něčím studio Walta Disneyho pověstné, pak jsou to určitě animované filmy a seriály, na kterých většina z nás vyrostla a s železnou pravidelností nás o víkendu ráno vykopaly z postele. Disney+ vám svou nabídkou klasických animáků přivodí totální záchvat nostalgie, zároveň ale přináší na stůl spoustu současných i exkluzivních titulů, jejichž počty v plánovaných komiksových sériích od Marvelu ještě porostou. To je ale zatím otázka budoucnosti, pojďme se tedy podívat na výběr těch nejzajímavějších seriálů, které si na Disney+ můžete pustit klidně hned.

The Mandalorian – První hraný seriál ze světa Star Wars


• Žánr: Dobrodružný, sci-fi • Rok vzniku: 2019–2020 • Počet sezón: 2 • Hlavní role: Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers


Seriál The Mandalorian byl pro mnohé diváky pádným argumentem, proč se stát předplatitelem streamovací služby Disney+. První hraná TV show ze světa Star Wars zaměřená na Mandaloriana Din Djarina, osamělého lovce lidí, jemuž náhlý záchvat svědomí během zakázky zásadně zkomplikuje život, překvapila realističtější (v rámci žánru) atmosférou a pro mnoho fanoušků zklamaných kolísavou kvalitou nových celovečerních filmů se jednalo o opravdový návrat ke kořenům značky Star Wars. 2. sezóna seriálu The Mandalorian na Disney+ startuje koncem října.

The Mandalorian | Season 2 Official Trailer | Disney+

První hraný seriál ze světa Star Wars se bezesporu povedl. A druhá sezóna by, alespoň podle traileru, mohla být ještě lepší.

Simpsonovi – Nejslavnější rodinka světa v akci


• Žánr: Animovaný, rodinný • Rok vzniku: 1989–2020 • Počet sezón: 32 • Hlavní role: Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright


Na Disney+ můžete sledovat i příběhy nejslavnější rodinky světa, alias jednoho z nejdéle vysílaných seriálů na světě. Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie jsou nezpochybnitelnými pilíři současné popkultury, a i když kvalita posledních sérií je poněkud kolísavá, stále to znamená stovky opravdu výtečných dílů, u kterých se bude bavit celá rodina. Samozřejmě, Simpsonovi jsou notoricky známí i v Čechách, jejich přítomnost na Disney+ je ovšem názornou ukázkou toho, jak širokou nabídkou obsahu tato streamovací služba disponuje.

The Simpsons Coming To Disney+ Teaser Trailer

Simpsonovi jsou naprostá klasika televizních seriálů, ať už hraných nebo animovaných.

DuckTales – Pokračování kreslené klasiky


• Žánr: Animovaný, rodinný • Rok vzniku: 2017–2020 • Počet sezón: 3 • Hlavní role: David Tennant, Ben Schwartz, Danny Pudi


O několik odstavců výše jsme zmiňovali, jak nás disneyovky o víkendech spolehlivě vytáhly z postele, i když jsme vlastně vstávat nemuseli. Seriál My z Kačerova byl bezesporu jedním z důvodů pro tyto brzké sedánky u TV. I ten samozřejmě v nabídce Disney+ najdete, ještě o něco zajímavější je ale jeho moderní pokračování, respektive reboot série jménem DuckTales. Ten se zaměřuje na dobrodružství kačeřích mládenců Kulíka, Dulíka a Bubíka (jak zní klasický český překlad) a kromě moderního stylu animace a překvapivě chytrého humoru nadále rozvíjí mytologii známých obyvatel města Kačerova.

Trailer | DuckTales | Disney Channel

Kulík, Dulík a Bubík se vrací!

Star Wars: The Clone Wars


• Žánr: Animovaný, sci-fi • Rok vzniku: 2008–2020 • Počet sezón: 7 • Hlavní role: Dee Bradley Baker, Matt Lanter, James Arnold Taylor


Seriál Star Wars: The Clone Wars popisuje události v dobách takzvaných „klonových válek” a poměrně zásadním způsobem rozvíjí mytologii Star Wars univerza. Z původně nemastné neslané show určené spíše pro dětské publikum se během celkem sedmi sezón stal respektovaný seriál s výborně napsanými postavami a napínavými epizodami, které skvěle doplňují dění mezi celovečerními snímky z této série. Závěrečná 7. sezóna Star Wars: The Clone Wars je navíc k vidění výhradně na Disney+.

Star Wars: The Clone Wars | Official Trailer | Disney+

Závěrečnou 7. sezónu Star Wars: The Clone Wars si momentálně jinde než na Disney+ legálně nepustíte.

Gravity Falls – Prázdniny v městečku plném záhad


• Žánr: Animovaný, rodinný • Rok vzniku: 2012–2015 • Počet sezón: 2 • Hlavní role: Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal


Dvojčata Dipper a Mabel jsou na prázdniny vyslány ke strýčkovi Stanovi do městečka Gravity Falls, které na první pohled vypadá jako nudná maloměstská díra. Na pohled druhý je ovšem všechno jinak a obě děti brzy zjistí, že se ocitly na velmi zvláštním místě. Animovaný seriál Gravity Falls zdárně kombinuje témata dospívání a mysteriózních zápletek, především ale baví velkým množstvím popkulturních odkazů, vtipných hlášek a nápaditých slovních hříček, které jinak než v originálním znění prostě nevyzní.

Gravity Falls Trailer - Disney Channel Official

Prožijte společně s Dipperem a Mabel bláznivé a mysteriózní léto v městečku Gravity Falls!

Top 5 dokumentů na Disney+

Že Disney+ nabízí hordu seriálů a filmů animovaných i hraných, to už jsme si jasně demonstrovali v předchozích odstavcích. Pokud ale toužíte po sebevzdělávání či načerpání nových informací, i v této oblasti vám mladá streamovací služba bude nápomocná, především díky značné zásobě pořadů z dokumentárního cyklu National Geographic. Nejen těmi je ale naučná sekce Disney+ živa, pojďme se tedy podívat na náš výběr pěti nejzajímavějších dokumentů, které na disneyovské streamovací službě můžete zhlédnout.

The Imagineering Story


• Žánr: Dokumentární, historický • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: 1 • Hlavní role: Leslie Iwerks


Společnost Walt Disney vás prostřednictvím exkluzivní dokumentární minisérie The Imagineering Story nechá nahlédnout do zákulisí designu a vývoje svých mnoha zábavních parků, které každoročně navštíví miliardy návštěvníků z celého světa.

The Imagineering Story | Official Trailer | Disney+

Kolik úsilí a těžké práce stojí za zábavními parky společnosti Walt Disney?

Into the Unknown: Making of Frozen 2 – Jak vznikal animovaný hit


• Žánr: Dokumentární • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: 1 • Hlavní role: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad


Jedna z nejúspěšnějších moderních disneyovek prostě v našem seznamu nemůže chybět. Dobrodružství princezen Anny, Elzy a sněhuláka Olafa zná pravděpodobně každé dítě, nemluvě o titulním songu Let It Go (Najednou), který nepochybně přivedl nejednoho rodiče na pokraj šílenství. Veleúspěšný animovaný film se navíc o pár let později dočkal i druhého dílu, na který se právě dokumentární minisérie Into the Unknown: Making of Frozen 2 zaměřuje a umožňuje divákům nahlédnout do procesu tvorby tohoto kasovního hitu.

Into the Unknown: Making Frozen 2 | Official Trailer | Disney+

Jak vznikal jeden z nejúspěšnějších animáků všech dob?

The World According to Jeff Goldblum – Herec se zajímá o věci


• Žánr: Dokumentární • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: 1 • Hlavní role: Jeff Goldblum


The World According to Jeff Goldblum je velmi osobitá dokumentární série, ve které excentrický hollywoodský herec Jeff Goldblum objevuje a prozkoumává prakticky vše, co nějak zaujme jeho pozornost. Ať už se jedná o tenisky, tetování nebo zmrzlinu, Jeff Goldblum vás s danou problematikou seznámí s hravostí a výstředností jemu vlastní.

The World According to Jeff Goldblum | Official Trailer | Disney+ | Streaming November 12

Kouzelně výstřední herec Jeff Goldblum a věci, které probouzejí jeho zvědavost.

Gordon Ramsay: Uncharted – Kuchař na cestě kolem světa


• Žánr: Dokumentární, cestopisný • Rok vzniku: 2019–2020 • Počet sezón: 2 • Hlavní role: Gordon Ramsay


Jeden z nejznámějších kuchařů této planety, Gordon Ramsay, spojil síly s National Geographic a vydal se na dobrodružnou cestu kolem světa, kde se setkává s nejrůznějšími lidmi, kulturami a především jídlem. Pokud jste tedy někdy toužili po kombinaci zeměpisného dokumentu, kulinářské show a cestopisu, show Gordon Ramsay: Uncharted je tu přesně pro vás. Charismatický britský kuchař v roli dobrodruha-vypravěče navíc bez větších problémů dokazuje, že si svou popularitu bezesporu zaslouží.

Gordon Ramsay: Uncharted | Season 2 Trailer

Gordon Ramsay cestuje po světě, hodně mluví a občas u toho i vaří.

Becoming – Jak vyrůstají hvězdy


• Žánr: Dokumentární, životopisný • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: • Hlavní role: Anthony Davis, Adam DeVine, Candace Parker, Julianne Hough


Becoming je dokumentární série produkovaná basketbalovým fenoménem LeBronem Jamesem o předních světových sportovcích, bavičích a dalších hvězdách showbusinessu, které vlastními slovy popisují klíčové momenty své kariéry, včetně nevyhnutelných neúspěchů a pádů na dno. V jednotlivých epizodách vám tak svou cestu na vrchol přiblíží například basketbalista Anthony Davis, komik Adam DeVine, tanečnice Julianne Hough, hudební producent Nick Cannon a další.

Becoming | Official Trailer | Disney+

Cesta k úspěchu je dlouhá a často i strnitá.

• Zdroje: vlastní

Naše články o Disney+

Streamovací služba Disney+ už má 50 milionů odběratelů


• Novinka: 9. 4. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Společnost Disney prohlásila, že jejich vlastní streamovací služba Disney+ od svého spuštění v listopadu 2019 zvládla přilákat už více než 50 milionů odběratelů, přičemž jenom za poslední dva měsíce jich přibylo téměř 21 milionů. To jsou čísla, která v mnoha ohledech předčila očekávání společnosti, co ale za tímto raketovým startem stojí?.. celý článek

Disney+; screenshot: The Mandalorian

Nejnovější trailer seriálu Star Wars: The Clone Wars slibuje návrat Ahsoky Tano


• Novinka: 18. 3. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Fanoušci seriálu Star Wars: The Clone Wars se po několika letech konečně dočkali slibované sedmé sezóny, která je momentálně své polovině. Televizní pořad vysílaný exkluzivně streamovací službou Disney+ se svým divákům připomíná TV spotem věnovaným oblíbené postavě Ahsoce Tano, která tak oficiálně oznamuje svůj návrat do show... celý článek

Star Wars Clone Wars; screenhot: Ashoka Tano

Uvidíme v seriálu Loki dva bohy falše?


• Novinka: 6. 3. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Streamovací služba Disney+ zatím slaví úspěch především díky seriálu Mandalorian, už na konci tohoto roku ale začne své předplatitele postupně zahrnovat seriály z marvelovského filmového univerza. Jedním z nich by měla být i show zaměřená na Thorova nevlastního bratra a zároveň boha lsti a falše Lokiho. Fotky z natáčení ale prozrazují, že jeden Loki tvůrcům zřejmě nestačí... celý článek

Angry Birds; Netflix: Angry birds at the campfire

Dnes má premiéru očekávaná 7. sezóna seriálu Star Wars: The Clone Wars


• Novinka: 21. 2. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

6. sezóna animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars skončila v roce 2014. Naděje, že tuto populární show ještě někdy uvidíme na našich obrazovkách, rok od roku slábla, společnost Disney ale nakonec přeci pro fanoušky univerza Star Wars přichystala 7. a definitivně poslední sérii. Kde a kdy bude ovšem dostupná, to se dozvíte v našem článku... celý článek

Netflix; Transformers: War for Cybertron: Optimus Prime
i Mohlo by vás zajímat

Náš speciál věnovaný tomu nejlepšímu obsahu na streamovací službě Disney+ je u konce, ale jen zdánlivě. Článek totiž budeme pravidelně updatovat přímo úměrně přibývajícímu novému obsahu, ale hlavně, Disney+ na svých 15 minut slávy v naší kotlině teprve čeká. I když jsme vám názorně předvedli, jak si tuto službu legálně předplatit již nyní, v očích českého diváka se stane právoplatným konkurentem Netflixu či HBO GO až v momentě svého oficiálního uvedení na náš trh. Už teď je ale vidět, že co se obsahu týče, bez vší pochybností na to má.

Co jsme o Disney+ napsali dříve

Disney+ (OBSAH)

 1. (25. 2. 2020) Budoucnost Star Wars na platformě Disney+
 2. (24. 2. 2020) Plány na rozšíření Disney+ v roce 2020
 3. (20. 11. 2019) Disney slaví 10 miliónů předplatitelů a první ohlasy na Mandalorian
 4. Disney+ jako streamovací impérium
 5. Licenční omezení Disney+
 6. Cena a klíčové výhody Disney+
 7. Jak sledovat Disney+?
 8. Kdy odstartuje vysílání Disney+ v ČR?
 9. Nejočekávanější filmy a seriály na Disney+
 10. Disney+ vs. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

(25. 2. 2020) Budoucnost Star Wars na platformě Disney+

Jedním z největších lákadel Disney+ je pochopitelně univerzum Star Wars. Kromě dalšího pokračování filmové ságy Star Wars je již nyní potvrzená druhá řada seriálu Mandalorian. Ta dorazí již v říjnu 2020 a možná se bude točit kolem oblíbené postavičky „Baby Yoda“.

21. února 2020 se pak na Disney+ objevila fanoušky dlouho vyhlížená 7. sezóna animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars. Celkem 12 epizod se bude postupně objevovat každý pátek.

Tahákem je samozřejmě i postava Obi-Wana Kenobiho, kterou opět ztvární Ewan McGregor. Podle původního plánu se mělo začít s natáčením zhruba 6 dílů už letos v létě. Došlo však ke komplikacím, a to z důvodu výrazného přepisování scénáře. Natáčení tak začne až na začátku roku 2021 s tím, že premiéra proběhne pochopitelně exkluzivně na Disney+ v roce 2022.

(24. 2. 2020) Plány na rozšíření Disney+ v roce 2020

Na konci loňského roku proběhlo úspěšné spuštění služby Disney+ na trzích v USA, Kanadě, Nizozemsku, Austrálii nebo na Novém Zélandu. Unikátní obsah přilákal za tři měsíce téměř 30 miliónů předplatitelů, což je mimořádný výsledek. A jaké jsou další plány na rozšíření během roku 2020?

 • Konec března 2020 – Velká Británie, Irsko, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko, Indie;
 • Léto 2020 – Belgie, Portugalsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko.
Tento jízdní řád nadále potvrzuje spekulace, že se u nás dočkáme Disney+ nejdříve na konci roku nebo dokonce až v prvním čtvrtletí 2021.


(20. 11. 2019) Disney slaví 10 miliónů předplatitelů a první ohlasy na Mandalorian

Uběhl jen týden od startu streamovací služby Disney+ a už tu máme oznámených 10 miliónů uživatelů. To je pozoruhodný počin! I přes mírné porodní bolesti (krátkodobá nedostupnost služby, nefunkční registrace, zasekávání videa) panuje u manažerů Disney velká spokojenost. A jak jsou na tom samotní uživatelé?

Jak se předpokládalo, tak Disney+ je takový moderní program, u kterého bude trávit čas celá rodina. Pozitivní ohlasy totiž míří směrem na celou řadu podporovaných platforem a možnost streamovat až na 4 zařízení současně v rámci jedné domácnosti. Podobně jako Netflix využívá Disney+ také tvorbu až 7 uživatelských profilů. Díky tomu budete mít vždy přehled, u jakého dílu jste naposledy při sledování skončili.

Disney+, aplikace
Přehledné rozhraní Disney+ při sledování na chytré televizi.

A jaké jsou ohlasy na první díly očekávaného seriálu Mandalorian ze světa Star Wars? Rozhodně nadchne skalní fanoušky a potěší obyčejného diváka. Podle prvních dvou dílů jde o takový western z divokého západu, kde však občas dojde i na použití světelného meče. Ohromný rozpočet však na první pohled vidět není a vůbec z vizuálního podání vypadají leckteré scény docela prázdně.

Velkou výtku si seriál vysloužil za krátkou stopáž. Ta u prvního dílu dosahuje na chabých 39 minut a druhý dokonce jen na 31 minut. To je zkrátka málo i s ohledem na to, že první série má pouze 8 dílů. A můžeme potvrdit, že na druhá řadě se již pilně pracuje.

Nadále platí, že streamovací služba Disney+ není dostupná z ČR. Dokonce ani přes placené VPN připojení.

Disney+ jako streamovací impérium

Ikonické filmové studio Disney vstupuje na trh streamovacích služeb a rozhodně nechce hrát žádné třetí housle. Ambice jsou velké. Aby také ne, když se jen tak letmo podíváme na obsah, který spadá pod Disney. Jde například o Star Wars, celé Marvels Studio, animované filmy od Pixaru nebo relativně nedávno pohlcené gigantické filmové studio 21st Century Fox s vlastní streamovací sítí Hulu.

Celkový obsah se odhaduje na více než 500 filmů a zhruba 7 500 seriálových epizod. A samozřejmě, že do budoucna už jen poroste.

i

Ještě nevíte, že Netflix konečně mluví česky? Ano, už je to pár týdnů, co tento americký gigant spustil českou mutaci včetně rozšířeného obsahu s českým dabingem a titulky.

Licenční omezení Disney+

S tou obrovskou porcí filmové, seriálové a dokumentární tvorby se však pojí i poměrně dost zásadních omezení. Zejména jde o licenční práva. Disney je sice jejich majitelem, ale například práva na filmy Star Wars přeprodal Netflixu. Co to znamená? Jednoduše bude měsíce a v některých případech možná i roky trvat, než vyprší různé smlouvy s jinými obsahovými programy a oblíbené filmy uvidíte na Disney+.

Vše navíc mimořádně komplikuje fakt, že taková práva jsou vázána na různé regiony. Může se tak stát, že americký divák již uvidí spoustu obsahu navíc oproti tomu evropskému. To je velký rozdíl například proti Apple TV+, kde služba odstartovala 1. listopadu výhradně s vlastním obsahem a okamžitě ve více než 100 zemí po celém světě.

Disney+
Výhled pro následující roky v oblasti vlastní tvorby obsahu pro Disney+.

Cena a klíčové výhody Disney+

Cena Disney+ leží vzhledem k nabízenému obsahu velice nízko. Konkrétně jde o 7 dolarů na měsíc, případně výhodnější balíček za 70 dolarů na celý rok. Disney+ má navíc jen jeden tarif, takže na rozdíl od Netflixu dostanete za uvedenou částku maximální 4K kvalitu včetně HDR a prostorového zvuku. Samozřejmě pouze tam, kde je to technicky možné.

Mezi klíčové výhody streamovací služby Disney+ patří:

 • kvalitní obsah pro celou rodinu;
 • audiovizuální kvalita – rozlišení 4K, HDR a prostorový zvuk;
 • veškeré filmy z prostředí Star Wars i s očekávaným seriálem Mandalorian;
 • marvelovky na jednom místě;
 • komerčně úspěšné značky Deadpool, X-Men, Simpsonovi, Akta-X a mnohé další díky pohlcení studia 21st Century Fox;
 • legendární Avatar včetně chystaných pokračování;
 • cena jen 7 dolarů na měsíc nebo 70 dolarů na rok.

Jak sledovat Disney+?

Filmové impérium Disney si nemůže dovolit žádné zaváhání a obsah bude dostupný prakticky na všech platformách.

 • Aplikace pro Android, iOS, Xbox One, PlayStation 4, Apple TV;
 • aplikace pro chytré televize s OS na bázi Androidu;
 • Google Chromecast;
 • web disneyplus.com v prohlížeči Safari, Firefox, Edge nebo Chrome.

Až po startu uvidíme, jestli budou všechny uvedené platformy okamžitě k dispozici, nebo například aplikace pro herní konzole dorazí se zpožděním.

Disney+, streamování
Aplikace Disney+ bude dostupná pro celou řadu platforem.

Kdy odstartuje vysílání Disney+ v ČR?

Streamovací služba Disney+ jev první fázi dostupná jen v USA, Kanadě, na Novém Zélandu, v Austrálii, Velké Británii a Nizozemí. To v součtu představuje stamilióny diváků mluvících převážně anglicky. A jak to bude se startem vysílání Disney+ v České republice? V tuto chvíli není žádné datum potvrzeno, ale všeobecně se spekuluje nejdříve o konci roku 2020. S ohledem na náš malý trh to však považujeme za nepravděpodobné. Realisticky tak lze očekávat start Disney+ v ČR až v průběhu roku 2021. Ostatně na tento rok přislíbila společnost Disney, že chce streamovat do celého světa.

Nejočekávanější filmy a seriály na Disney+

V první řadě musíme uvést, že mnoho filmového a seriálového obsahu je teprve ve výrobě. Disney má nachystáno několik miliard dolarů a dle dostupných ukázek to bude vidět již na první pohled. V následujících letech tak dojde na premiéru zhruba 100 filmů a desítek různých seriálů. Samozřejmě i z nejlákavějšího prostředí Star Wars nebo z universa společnosti Marvel.

Zatím o exkluzivním obsahu moc nevíme, protože Disney vše poměrně úspěšně tají. Každopádně už je oznámen seriál s Obi-Wanem, v titulní roli s Ewanem McGregorem, což bude dozajista hit. Následovat budou seriálové osudy vybraných marvelovských hrdinů – Loki, Hawkey i WandaVision tak dostanou poměrně velký prostor. 

The Mandalorian

Akční/ sci-fi seriál; premiéra: 12. 11. 2019 na Disney+

Seriál The Mandalorian aktuálně představuje největší lákadlo Disney+. I díky tomu, že v prosinci dorazí poslední část nové trilogie Star Wars: Vzestup Skywalkera (Star Wars: The Rise of Skywalker). Děj seriálu má být zasazen mezi šestou a sedmou epizodu Star Wars. Z trailerů je zřetelně cítit temná atmosféra a samozřejmě ohromný rozpočet, který má atakovat až 12,5 miliónu dolarů na jeden díl.

V hlavní roli se představí Pedro Pascal, který zaujal svými výkony jako Oberyn Martell (Hra o trůny na HBO) nebo jako agent Peňa v populárním seriálu Narcos, běžícím na Netflixu.

Disney+ vs. Apple TV+ vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Tabulkové srovnání jednotlivých služeb je důležité, protože laik by se mohl ve všech těch streamovacích službách snadno ztratit. Musíme připomenout, že srovnáváme obsah teoreticky dostupný pro ČR. Na tom nic nemění ani fakt, že služby Disney+ se dočkáme snad během roku 2020.

Pro filmového fanouška se jedná o krásnou situaci. Může si totiž vybrat přesně podle svého gusta. A klidně to může dopadnout tak, že každý měsíc si zaplatí přístup k jiné streamovací službě. Ostatně cena se pohybuje na úrovni jednoho lístku do kina.


Disney+ Apple TV+ Netflix HBO GO
Počet titulů s českou podporou (titulky nebo dabing)* na začátku vyšší stovky několik desítek +1 000 1 500
Max. kvalita přehrávání až 4K až 4K až 4K Full HD
HDR
Max. počet souběžně přihlášených zařízení 4 6 až 4 2
Cena cca 160 Kč 139 Kč 199–319 Kč 159 Kč

*Apple neudává přesný počet dostupného obsahu

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Milujete marvelovky a znáte universum Star Wars nazpaměť? V tom případě pro vás bude streamovací služba Disney+ naprostou povinností. Škoda, že se nedočkáme dříve než v roce 2020.

Akce končí za 05:17:01
43" Samsung QE43Q64T - Televize
-12%
43" Samsung QE43Q64T
Televize SMART QLED, 108cm, 4K Ultra HD, PQI 3200 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200 mm, repro 20W, A

-12% 16 990,-
14 990,- bez DPH 12 388,-
Koupit
Black Friday
Posledních 55 ks
Můžete mít dnes do 19:50
Objednací kód: WR179h5
32" LG 32LM630BPLA
Televize SMART LED, 80cm, HD Ready, TruMotion 1000 (50Hz), Direct LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV, Netflix, Voyo, WebOS, VESA 200×200 mm, repro 10W, A+

5 990,- bez DPH 4 950,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WK607c4c
32" Samsung UE32T5372 - Televize
A+
-6%
32" Samsung UE32T5372
Televize SMART LED, 80cm, Full HD, PQI 1000 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 100×100 mm, repro 10W, A+

-6% 8 490,-
7 990,- bez DPH 6 603,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 19:50
Objednací kód: WR179a3
43" LG 43LM6300PLA
Televize SMART LED, 108cm, Full HD, TruMotion 1000 (50Hz), Direct LED, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, DLNA, HbbTV, Netflix, HBO GO, Voyo, WebOS 4.5, VESA 200×200 mm, repro 10W, A+

8 490,- bez DPH 7 017,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WK607h2a
49" LG 49NANO86 - Televize
-10%
49" LG 49NANO86 + dárek za recenzi
Televize SMART LED, 123cm, 4K Ultra HD, TruMotion 200 (100Hz), HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, Netflix, HBO GO, WebOS, VESA 200×200 mm, repro 20W, Dolby Atmos, A

-10% 19 990,-
17 990,- bez DPH 14 868,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WK612c04
43" Samsung UE43TU8072 - Televize
A
-8%
43" Samsung UE43TU8072
Televize SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, PQI 2100 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200 mm, repro 20W, A

-8% 11 490,-
10 590,- bez DPH 8 752,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WR179b5
Akce končí za 05:17:01
22" JVC LT-22VF52L - Televize
-10%
22" JVC LT-22VF52L + dárek Lepší.TV na 2 měsíce
Televize SMART LED, 55cm, Full HD, PPI 300 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, DLNA, HbbTV, Netflix, VESA 75×75 mm, repro 5W, DTS TruSurround, A+

-10% 3 990,-
3 599,- bez DPH 2 974,-
Koupit
Black Friday
Posledních 9 ks
Můžete mít dnes do 19:50
Objednací kód: WJ024k1b
39" Hyundai FLR 39TS472 SMART
Televize SMART LED, 98cm, Full HD, CMP 400 (50Hz), Direct LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, DLNA, Miracast, Netflix, párování s mobilním zařízením, Linux, VESA 200×200 mm, repro 16W, A+

5 990,- bez DPH 4 950,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WHY233a1a1
43" Samsung UE43TU7172 - Televize
A
43" Samsung UE43TU7172
Televize SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200 mm, repro 20W, A

9 990,- bez DPH 8 256,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 19:50
Objednací kód: WR179b3
Akce končí za 05:17:01
65" Samsung QE65Q70T - Televize
-14%
65" Samsung QE65Q70T
Televize SMART QLED, 164cm, 4K Ultra HD, PQI 3400 (100Hz), duální tuner DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Google Assistent, Přehrávání 360° videa, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 400×300 mm, repro 20W, A+

-14% 34 990,-
29 990,- bez DPH 24 785,-
Koupit
Black Friday
Posledních 23 ks
Můžete mít zítra od 14:30
Objednací kód: WR179l4
43" LG 43UN7100 - Televize
A
43" LG 43UN7100 + dárek za recenzi
Televize SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, TruMotion 100 (50Hz), Direct LED, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV, herní režim, Apple TV, Netflix, HBO GO, WebOS, VESA 200×200 mm, repro 20W, A

9 990,- bez DPH 8 256,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 19:50
Objednací kód: WK612b03
Akce končí za 05:17:01
50" Samsung QE50Q64T - Televize
-20%
50" Samsung QE50Q64T
Televize SMART QLED, 125cm, 4K Ultra HD, PQI 3200 (50Hz), DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, USB nahrávání, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200 mm, repro 20W, A+

-20% 19 990,-
15 990,- bez DPH 13 215,-
Koupit
Black Friday
Posledních 60 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WR179j3
Akce končí za 05:17:01
55" LG OLED55CX - Televize
-13%
55" LG OLED55CX + dárek za recenzi
Televize SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, Netflix, HBO GO, WebOS, VESA 300×200 mm, repro 40W, A

-13% 39 990,-
34 990,- bez DPH 28 917,-
Koupit
Black Friday
Posledních 46 ks
Můžete mít zítra od 14:30
Objednací kód: WK607o5d
Akce končí za 05:17:01
55" Samsung QE55Q70T - Televize
A
-23%
55" Samsung QE55Q70T
Televize SMART QLED, 139cm, 4K Ultra HD, PQI 3400 (100Hz), duální tuner DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB nahrávání, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, herní režim, hlasové ovládání, Apple TV, O2 TV, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Google Assistent, Přehrávání 360° videa, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, VESA 200×200 mm, repro 20W, A

-23% 25 990,-
19 990,- bez DPH 16 521,-
Koupit
Black Friday
Posledních 14 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WR179k5
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
WEB9
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi