Disney+: Vše, co potřebujete vědět

Zobrazit katalog

• Autor: Štěpán Lenk

(Update): Doplněno o nové informace o výši předplatného.

Streamovací služba Disney+ konečně dorazila i do naší kotliny a zdaleka nenabízí jen animované filmy s myšákem Mickeym a jemu podobným postavičkám, jak by možná její název mohl napovídat. Pokud tedy o předplacení disneyovské platformy přemýšlíte, pokračujte ve čtení, v našem článku se o ní dozvíte vše potřebné.

Disney Plus; screenshot: tituly

zdroj: Disney

Disney Plus – OBSAH

 1. Co je Disney Plus?
 2. Je Disney+ dostupné v České republice?
 3. Je Disney Plus k dispozici v češtině?
 4. Disney Plus cena
 5. Na čem můžeme Disney+ sledovat?
 6. Tipy na ty nejlepší filmy, seriály a dokumenty na Disney Plus

Co je Disney Plus?


Za vznikem Disney+ stojí americká multimediální společnost The Walt Disney Company (zkráceně prostě jen „Disney“), která ve světě showbusinessu funguje již bezmála 100 let. Disney+ v USA odstartovala 12. listopadu 2019 a ke dnešnímu dni má celosvětově více než 150 milionů aktivních uživatelů, což je velice působivé číslo. 

Stejně jako většina streamovacích služeb i Disney+ od svého spuštění expanduje do ostatních světových zemí a rozšiřuje tak svoji působnost. Díky tomu se i v České republice a na Slovensku můžeme těšit z přístupu k bohaté knihovně hraných i animovaných filmů či seriálů studií Walt Disney či Pixar, naleznete zde ale i komiksové trháky od Marvelu, slavné sci-fi Star Wars nebo dokumenty National Geographic.

Celkově tak Disney+ od spuštění nabízí více než 2000 titulů složených z přibližně 800 filmů, 900 seriálů a 130 exkluzivních titulů, mezi kterými jednoznačně vyčnívá parádní sci-fi show Mandalorian, Andor či superhrdinské seriály WandaVision, Loki a další.

Disney Plus; The Mandalorian logo
Star Wars show The Mandalorian je hlavním tahákem Disney+.

Je Disney+ dostupné v České republice?


Streamovací služba Disney+ je v našich končinách dostupná od 14. června 2022.

Je Disney Plus k dispozici v češtině?


Disney+ je u nás dispozici v českém jazyce, což se pochopitelně týká jak nabízeného obsahu, tak i samotného uživatelského rozhraní.

Disney Plus cena


Cena měsíčního předplatného Disney Plus je 239 Kč. Roční předplatné uživatele vyjde o něco levněji, přesněji na 2390 Kč. Ceny se tak drží přibližně na úrovni ostatních streamovacích služeb dostupných v České republice.

Za zmíněné ceny Disney+ nabízí vysokou kvalitu obrazu, možnost sledovat až na čtyřech zařízeních najednou, neomezené stahování až pro deset zařízení, podporu IMAX Enhanced u vybraných titulů nebo možnost nastavení až sedmi různých profilů, včetně dětských.

Na čem můžeme Disney+ sledovat?


Pokud přemýšlíte, na jakých zařízeních můžete obsah Disney+ sledovat, jedná se o veskrze standardní nabídku. Postačí vám prakticky jakýkoli chytrý telefon či tablet podporující Android nebo iOS, smart TV, počítač s webovým prohlížečem nebo konzole PS5, PS4, Xbox Series X/S či Xbox One, kam si lze aplikaci Disney+ stáhnout.

Tipy na ty nejlepší filmy, seriály a dokumenty na Disney Plus


Pokud nevíte, jakým směrem na Disney+ do začátku vykročit, dali jsme pro vás dohromady tipy na nejzajímavější filmy, seriály a dokumenty, které si zde můžete pustit. Tak si projděte si náš výběr a třeba vás něco zaujme.

Disney Plus; screenshot: nejlepší filmy a seriály

Vybrat si z bohaté nabídky Disney Plus nemusí být úplně jednoduché, zejména pokud zrovna nevíte, na co máte chuť. V takové chvíli přijdou vhod naše tipy.

i Mohlo by vás zajímat

Co jsme o Disney Plus napsali dříve

Disney Plus (OBSAH)

 1. (20. 11. 2019) Disney slaví 10 miliónů předplatitelů a první ohlasy na Mandalorian
 2. Disney Plus jako streamovací impérium
 3. Licenční omezení Disney Plus
 4. Cena a klíčové výhody Disney Plus
 5. Jak sledovat Disney Plus?
 6. Disney Plus vs. Apple TV Plus vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

(20. 11. 2019) Disney slaví 10 miliónů předplatitelů a první ohlasy na Mandalorian

Uběhl jen týden od startu streamovací služby Disney Plus a už tu máme oznámených 10 miliónů uživatelů. To je pozoruhodný počin! I přes mírné porodní bolesti (krátkodobá nedostupnost služby, nefunkční registrace, zasekávání videa) panuje u manažerů Disney velká spokojenost. A jak jsou na tom samotní uživatelé?

Jak se předpokládalo, tak Disney Plus je takový moderní program, u kterého bude trávit čas celá rodina. Pozitivní ohlasy totiž míří směrem na celou řadu podporovaných platforem a možnost streamovat až na 4 zařízení současně v rámci jedné domácnosti. Podobně jako Netflix využívá Disney Plus také tvorbu až 7 uživatelských profilů. Díky tomu budete mít vždy přehled, u jakého dílu jste naposledy při sledování skončili.

Disney Plus, aplikace
Přehledné rozhraní Disney Plus při sledování na chytré televizi.

A jaké jsou ohlasy na první díly očekávaného seriálu Mandalorian ze světa Star Wars? Rozhodně nadchne skalní fanoušky a potěší obyčejného diváka. Podle prvních dvou dílů jde o takový western z divokého západu, kde však občas dojde i na použití světelného meče. Ohromný rozpočet však na první pohled vidět není a vůbec z vizuálního podání vypadají leckteré scény docela prázdně.

Velkou výtku si seriál vysloužil za krátkou stopáž. Ta u prvního dílu dosahuje na chabých 39 minut a druhý dokonce jen na 31 minut. To je zkrátka málo i s ohledem na to, že první série má pouze 8 dílů. A můžeme potvrdit, že na druhá řadě se již pilně pracuje.

Nadále platí, že streamovací služba Disney Plus není dostupná z ČR. Dokonce ani přes placené VPN připojení.

Disney Plus jako streamovací impérium

Ikonické filmové studio Disney vstupuje na trh streamovacích služeb a rozhodně nechce hrát žádné třetí housle. Ambice jsou velké. Aby také ne, když se jen tak letmo podíváme na obsah, který spadá pod Disney. Jde například o Star Wars, celé Marvels Studio, animované filmy od Pixaru nebo relativně nedávno pohlcené gigantické filmové studio 21st Century Fox s vlastní streamovací sítí Hulu.

Celkový obsah se odhaduje na více než 500 filmů a zhruba 7 500 seriálových epizod. A samozřejmě, že do budoucna už jen poroste.

i

Ještě nevíte, že Netflix konečně mluví česky? Ano, už je to pár týdnů, co tento americký gigant spustil českou mutaci včetně rozšířeného obsahu s českým dabingem a titulky.

Licenční omezení Disney Plus

S tou obrovskou porcí filmové, seriálové a dokumentární tvorby se však pojí i poměrně dost zásadních omezení. Zejména jde o licenční práva. Disney je sice jejich majitelem, ale například práva na filmy Star Wars přeprodal Netflixu. Co to znamená? Jednoduše bude měsíce a v některých případech možná i roky trvat, než vyprší různé smlouvy s jinými obsahovými programy a oblíbené filmy uvidíte na Disney Plus.

Vše navíc mimořádně komplikuje fakt, že taková práva jsou vázána na různé regiony. Může se tak stát, že americký divák již uvidí spoustu obsahu navíc oproti tomu evropskému. To je velký rozdíl například proti Apple TV Plus, kde služba odstartovala 1. listopadu výhradně s vlastním obsahem a okamžitě ve více než 100 zemí po celém světě.

Disney Plus
Výhled pro následující roky v oblasti vlastní tvorby obsahu pro Disney Plus.

Cena a klíčové výhody Disney Plus

Cena Disney Plus leží vzhledem k nabízenému obsahu velice nízko. Konkrétně jde o 7 dolarů na měsíc, případně výhodnější balíček za 70 dolarů na celý rok. Disney Plus má navíc jen jeden tarif, takže na rozdíl od Netflixu dostanete za uvedenou částku maximální 4K kvalitu včetně HDR a prostorového zvuku. Samozřejmě pouze tam, kde je to technicky možné.

Mezi klíčové výhody streamovací služby Disney Plus patří:

 • kvalitní obsah pro celou rodinu;
 • audiovizuální kvalita – rozlišení 4K, HDR a prostorový zvuk;
 • veškeré filmy z prostředí Star Wars i s očekávaným seriálem Mandalorian;
 • marvelovky na jednom místě;
 • komerčně úspěšné značky Deadpool, X-Men, Simpsonovi, Akta-X a mnohé další díky pohlcení studia 21st Century Fox;
 • legendární Avatar včetně chystaných pokračování;
 • cena jen 7 dolarů na měsíc nebo 70 dolarů na rok.

Jak sledovat Disney Plus?

Filmové impérium Disney si nemůže dovolit žádné zaváhání a obsah bude dostupný prakticky na všech platformách.

 • Aplikace pro Android, iOS, Xbox One, PlayStation 4, Apple TV;
 • aplikace pro chytré televize s OS na bázi Androidu;
 • Google Chromecast;
 • web disneyplus.com v prohlížeči Safari, Firefox, Edge nebo Chrome.

Až po startu uvidíme, jestli budou všechny uvedené platformy okamžitě k dispozici, nebo například aplikace pro herní konzole dorazí se zpožděním.

Disney Plus, streamování
Aplikace Disney Plus bude dostupná pro celou řadu platforem.

Disney Plus vs. Apple TV Plus vs. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Tabulkové srovnání jednotlivých služeb je důležité, protože laik by se mohl ve všech těch streamovacích službách snadno ztratit. Musíme připomenout, že srovnáváme obsah teoreticky dostupný pro ČR. Na tom nic nemění ani fakt, že služby Disney Plus se dočkáme snad během roku 2020.

Pro filmového fanouška se jedná o krásnou situaci. Může si totiž vybrat přesně podle svého gusta. A klidně to může dopadnout tak, že každý měsíc si zaplatí přístup k jiné streamovací službě. Ostatně cena se pohybuje na úrovni jednoho lístku do kina.


Disney Plus Apple TV Plus Netflix HBO GO
Počet titulů s českou podporou (titulky nebo dabing)* na začátku vyšší stovky několik desítek Plus1 000 1 500
Max. kvalita přehrávání až 4K až 4K až 4K Full HD
HDR
Max. počet souběžně přihlášených zařízení 4 6 až 4 2
Cena cca 160 Kč 139 Kč 199–319 Kč 159 Kč

*Apple neudává přesný počet dostupného obsahu

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Milujete marvelovky a znáte universum Star Wars nazpaměť? V tom případě pro vás bude streamovací služba Disney Plus naprostou povinností. Škoda, že se nedočkáme dříve než v roce 2020.

4,8 56×
Star Wars Baby Yoda plyšová mluvící figurka 19 cm
Figurka - soška, postavička, na hraní, sběratelská, motiv Star Wars, výška 19 cm, materiál plast a textil, se zvukovými efekty, na 3 LR44 baterie (je součástí balení), vhodná od 3 let
899,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: HRAdn01142
5,0 51×
Star Wars - The Mandalorian - Herní podložka na stůl
Podložka pod myš a klávesnici - herní, materiál textil, rozměry 80 × 35 cm (Š×H), tloušťka 0,4 cm
499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc0063b
4,9 55×
Star Wars Baby Yoda figurka - Animatronic Force Friend
Figurka - akční, na hraní, motiv Star Wars, výška 16 cm, materiál plast, s pohyblivou hlavou, s pohyblivými končetinami, se zvukovými efekty, na 3 AAA baterie (je součástí balení), vhodná od 5 let, 1 ks v balení
1 839,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAdn01143
4,9 677×
Dobble - Star Wars The Mandalorian
Společenská hra - postřehová hra, pro 2 až 8 hráčů, lehká obtížnost, délka hry 15 min, v českém jazyce, vhodné od 6 let
199,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAbz25664
Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací