Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Výměna nevhodného dárku UniCredit Bank

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/waking-recenze-cover-nahled1.jpg

Waking (Mini RECENZE) – Vzpomínky jsou nejsilnější zbraní

Červen se pravidelně pojí s konferencemi velkých vydavatelství v rámci veletrhu E3, a proto v něm obvykle nevychází mnoho velkých her. Letošní rok je ovšem zcela jiný, místo výstavy v Los Angeles se musíme spokojit s řadou streamů a navíc tento měsíc vychází jeden z největších projektů končící generace konzolí The Last of Us Part II. V tomto období shonu je však dobré myslet také na relaxaci a odpočinek. Pojďme se proto společně podívat na relaxační titul jménem Waking

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rising-lords-armada-nahled.jpg

Rising Lords je na středověk zaměřený pokračovatel Civilization a HoMaM (OZNÁMENÍ)

S návratem kultovní tahové série Heroes of Might & Magic aktuálně počítá skutečně jen málokdo, protože poslední díly se moc nevyvedly. Naštěstí pro všechny fandy této značky jsou na herní scéně vývojáři, kteří pracují na podobně laděných dílech. Jedním z hrstky duchovních nástupců je třeba středověká strategie Rising Lords, jíž mají na svědomí němečtí vývojáři z Argonwood. Co vše o ní víme, vám řekneme v našem oznámení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fury-unleashed-boss-nahled.jpg

Arkádová 2D akce Fury Unleashed opustila předběžný přístup (OZNÁMENÍ)

Zlaté časy arkádových her jsou dnes již velmi dávnou minulostí, na kterou si pamatuje už jen málokdo. Herní vývojáři se však i přes tento fakt tomuto typu projektů stále aktivně věnují, díky čemuž vznikají třeba taková díla jako Fury Unleashed, jež má na svědomí nezávislé studio Awesome Games Studio, s nímž si lze spojit pouze menší tituly. Čím přesně má jeho novinka zaujmout hráčskou obec, vám povíme v následujících odstavcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/arboria-odpad-nahled.jpg

Arboria je nezávislý duchovní pokračovatel Dark Souls a Dead Cells s trolly (OZNÁMENÍ)

Tvorba nezávislých her dává herním vývojářům možnosti, o kterým se jejich kolegům z AAA studií ani nesní, protože na rozdíl od nich nejsou svázáni jasným zadáním, či předem definovanými pravidly. Právě takové podmínky umožňují vznik projektů, na něž komunita díky jejich osobitosti jen tak nezapomene. Zda indie ARPG Arboria patří mezi takovéto kousky, a v čem připomíná některé velikány z ostatních herních společností, vám poví následující řádky.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/population-zero-krajina-nahled.jpg

V Population Zero budete závodit s časem (OZNÁMENÍ)

Tituly, v nichž hráči bojují o přežití, často pracují s myšlenkou, že aktivnější jedinci mají výhodu, zatímco ti méně akční jim většinou slouží za kořist. Vývojářům z Enplex Games LLC se tento koncept moc nezamlouval, a tak přišli ve svém kousku Population Zero s trošku odlišně navrženým systémem. Jak přesně se od konkurence chtějí odlišit, vám poví následující řádky.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/windbound-novinka-cover-nahled.jpg

Windbound nás nechá prozkoumávat zdánlivě idylické ostrovy (NOVINKA)

Nezávislá studia mívají často velký problém – prosadit se i s nadějným titulem mezi obrovskou konkurencí, která jim v poslední dekádě roste jako houby po dešti. Každý vývojář tak sní o podpoře většího vydavatele, který by se mohl postarat o propagaci jejich výtvoru. Mezi šťastlivce můžeme řadit studio 5 Lives Studios a jejich explorační hru Windbound, kterou zaštítila společnost Deep Silver. Lákají vás tajemné tropické dálavy?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/industries-of-titan-mesto-nahled.jpg

V Industries of Titan transformujete povrch měsíce v bující metropoli (OZNÁMENÍ)

Nezávislá vývojářská studia se v nemalé míře zaměřují na tvorbu RPG, a po stránce mechanizmů nepříliš náročných adventur. Jen skutečně malé procento tvůrců se snaží vytvořit komplexní strategii, protože u nich nemají jistotu úspěchu. Část autorů se však touto cestou vydává, díky čemuž vznikla třeba budovatelská RTS Industries of Titan, o které vám řekneme více v našem oznámení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/stationflow-chodba-nahled.jpg

STATIONflow vám umožní stát se návrhářem spojovacích tunelů (OZNÁMENÍ)

Tradiční budovatelské strategie jsou něčím, čeho není díky rozsáhlé škále námětů vůbec nedostatek. Na herní scéně můžeme nalézt koncepty nabízející výstavbu pohádkových království, rozsáhlých měst či věznic. Jen málo titulů se pokouší jít skutečně odlišnou cestou než většina. Vývojáři z DMM GAMES se však přeci jen odhodlali a vytvořili simulátor, ve kterém kontrolujete dopravní síť. Čím přesně chtějí tvůrci STATIONflow zaujmout, naleznete v našem textu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/alders-blood-hrdinove-nahled.jpg

Temné Alder's Blood se odehrává v univerzu zbaveném bohů (OZNÁMENÍ)

Nezávislá tahová RPG jsou na herní scéně natolik častým jevem, že naši pozornost reálně zaujme jen malé procento z nich. Občas se však objeví kousek, který nás osloví svým vzhledem či tématikou. Alder's Blood má být titulem, jenž má cílit na zkušené hráče milující temnější univerza. Co přesně o něm víme a na jaké platformy dorazil, si můžete přečíst v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/meeple-station-tym-nahled.jpg

V Meeple Station se ujmete vedení vesmírné stanice (NOVINKA)

Náročné simulátory, v jejichž rámci je hráčům dána k dispozici skupinka přeživších, s nimiž musí vykonat velké věci, patří už nějaký ten pátek mezi velmi oblíbený typ her. Čím náročnější kousek, tím větší komunita se kolem něj vytvoří, vedle skutečně surových děl však vycházejí také přístupnější tituly, které zastupuje třeba nedávno vydané Meeple Station. Čím přesně se toto dílo liší od konkurence, vám řekneme v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tainted-grail-novinka-oznameni-cover-nahled.jpg

Tainted Grail – Deskovka inspirací pro fantasy strategii (NOVINKA)

Deskovka Tainted Grail se v zahraničí těší obrovskému ohlasu, protože zpracování artušovských mýtů s pořádnou dávkou fantasy obsahu se povedlo zabalit do zdařilého herního konceptu. Bohatou výpravu této stolní hry si budeme moci vychutnat také v české lokalizaci, podle slov distributora Albi snad v létě. My se dnes ovšem podíváme na digitalizaci tohoto projektu, který se ovšem vydal chvályhodnou cestou vytvoření titulu přímo pro PC hráče. Co o projektu studia Awaken Realms Digital víme?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dwarfheim-metropole-nahled.jpg

DwarfHeim je kooperační RTS, v níž se ujmeme fousatého národa (NOVINKA)

Zatímco RTS, ve kterých máte na starosti víceméně vše, je na herní scéně hromada, na kooperaci zaměřené tituly by člověk spočítal na prstech jedné ruky slepého řezníka. Moc jich prostě není, a když už se objeví, velmi rychle kvůli svým nízkým kvalitám zmizí, což byl třeba případ Conan Unconquered. Dnes tu pro vás máme novinku o trpasličí strategii DwarfHeim, která by nutnost spolupráce chtěla posunout na vyšší úroveň.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/soldat-2-cover-nahled.jpg

Na Steam dorazilo pokračování kultovní 2D střílečky Soldat (NOVINKA)

Jednoduchá 2D akce Soldat dokázala díky své nenáročnosti ve své době k hraní přilákat stovky hráčů. Od jejího vydání však uplynulo téměř osmnáct let, během nichž se na ní do jisté míry zapomnělo. Nyní se však pod taktovkou vývojářů z Transhuman Design tento kousek vrací opět na herní scénu. Jaké informace o Soldat 2 máme a kdy by měla vyjít finální verze, vám poví naše novinka.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-room-vr-a-dark-matter-novinka-cover-nahled.jpg

The Room VR: A Dark Matter udělá z vašeho pokoje únikovou místnost (NOVINKA)

Tvůrci hádankové série The Room ze studia Fireproof Games se rozhodli přejít do prostoru virtuální reality. Svou dovednost překvapit hráče důmyslně vybudovanými puzzly obohatili o nový rozměr a díky tomu se jim povedlo vytvořit iluze únikové exit hry přímo u vás doma. Projekt The Room VR: A Dark Matter navíc spojili s mysteriózním světem inspirovaným dílem H. P. Lovecrafta, o čemž se více dočtete v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/good-company-dvojice-nahled.png

Good Company vás postaví do čela expandující firmy (NOVINKA)

Budovatelské strategie se většinou zaměřují na stavění měst či velkolepých zábavních center, jež vám po vybudování nabízejí oku velmi příjemná panoramata. Good Company se od konkurence v tomto ohledu liší, namísto vyloženého zacílení na budování monumentů se v ní zaměříte na rozjetí firmy. Jaké věci v ní budete mít na starosti a kdy přibližně dorazí finální verze, vám řekneme v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gordian-quest-cover-nahled.jpg

Lákavě vyhlížející taktické RPG Gordian Quest vstoupilo do předběžného přístupu (NOVINKA)

Hry dávající hráči jediný pokus na zdolání celé instance či kompletu mají určité kouzlo, které k nim láká tisíce jedinců toužících po určité formě výzvy. Není proto divu, že nám vývojáři dodávají stabilně jedno takto laděné dílo za druhým. Gordian Quest je tahové RPG, které má být o něco přístupnější než konkurence. V čem přesně, vám poví naše novinka.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bright-memory-cover-nahled.jpg

Bright Memory – FPS ve zběsilém tempu vytvořená jedním člověkem (OZNÁMENÍ)

Vývojářů, kteří se pokoušeli vytvořit hru sami, se na Steamu najde nepřeberná hromada, ale pouze několik málo se dokázalo prosadit. Jedním z nich byl otec „AAA indie“ žánru Jonathan Blow se svou prvotinou Braid – a v jeho stopách možná kráčí čínský tvůrce Zeng Xiancheng schovávající se za název studia FYQD Personal Studio. Se svou první hrou Bright Memory se mu podařilo zaujmout téměř 13 tisíc fanoušků na Steamu již v předběžném přístupu. Uspěje ale i plná verze?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/shieldwall-hod-nahled.jpg

V roztomilé indie Shieldwall je nutné udržet linii za každou cenu (NOVINKA)

Vývojářská společnost Nezon Production se už nějaký ten pátek velmi aktivně věnuje vývoji menších her různých kvalit. Do světa se jí v minulosti podařilo vypustit na konflikt robotů zaměřený Discharge či vizuálně velmi zajímavý taktický kousek Formata, na který chtějí nyní navázat s nenápadně vypadající akcí Shieldwall, v jistém ohledu evokující vzpomínky na sérii Mount and Blade. V jakém směru nám ji připomněla, najdete v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/monster-train-karty-nahled.jpg

Zamrzlé peklo potřebuje v Monster Train znovu nahodit (NOVINKA)

Karetní rouge-like Slay the Spire světu ukázalo, že lze vytvořit hru plnou karet, zacílenou na boj jednotlivce proti umělé inteligenci, nikoliv proti jiným hráčům. Po úspěchu tohoto kousku se na PC vyrojila řada nezávislých projektů, jež určitým způsobem kráčely v jeho stopách. V rámci výraznosti nás během minulých dní oslovil pekelný titul Monster Train. Pokud o něm chcete vědět více, pokračujte ve čtení naší novinky.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/eldest-souls-cover-nahled.jpg

Eldest Souls nás vezme do citadely plné starých bohů (NOVINKA)

V minulých dnech společnost Nintendo představila nezávislé projekty, které zamíří na její konzoli Switch. Mezi tituly, jež jsou aktuálně ve vývoji, vyloženě zazářila akce Eldest Souls, která víceméně ovládla velkou část prezentace. Jaké informace o tomto zajímavě vypadajícím kousku aktuálně máme, si máte možnost přečíst v následujících řádcích.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi