BLACK FRIDAY končí dnes! ⏱️ Nenechte si utéct ty nejnižší ceny za poslední rok!

Black Friday Black Friday pravé ucho

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/resident-evil-village-special-cover-nahled.jpg

Resident Evil Village: čeština, DLC a další info

Resident Evil: Village je přímé pokračování povedeného Resident Evil 7 od společnosti Capcom. Opět jsme se vžili do role Ethana Winterse a Bakerovic dům hrůzy nyní vystřídala viktoriánská vesnice, která byla větší, otevřenější, ale o fous méně strašidelnější. Vše, co o posledním survival hororu potřebujete vědět, se dozvíte v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-infinite-darkness-leon-claire-cover-nahled.jpg

Resident Evil: Infinite Darkness: datum premiéry, hodnocení ČSFD a další info

Hororová videoherní série Resident Evil od studia Capcom zkoušela štěstí na filmovém plátně už několikrát, dosavadní pokusy o převedení této značky do hrané podoby ovšem dopadly spíše neslavně. Možná právě proto se Capcom ve spolupráci s americkou streamovací službou Netflix rozhodl vydat cestou animovaného seriálu, o kterém v našem speciálu naleznete porci těch nejčerstvějších, ale i řádně ohnilých informací. Prostě jak se na Resident Evil sluší a patří.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-tipy-cover-nahled.jpg

Resident Evil Village (TIPY/NÁVOD) – Jak přežít a užít si vesnici

Resident Evil Village od společnosti Capcom je nejen skvělým titulem v rodince Resident Evil, ale také výborným survival hororem. A jako správný nástupce v sérii, i vesnice skrývá nejedno tajemství, které byste mohli přehlédnout. A co teprve základní herní prvky? Capcom se totiž s nějakým podrobnějším tutoriálem příliš nezaobíral, takže některé gameplay mechanismy nemusí být všem jasné hned na první pohled. Proto tu pro vás máme souhrn těch nejužitečnějších rad a triků, jež vám pomohou nejen v Ethanových začátcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-recenze-cover-nahled.jpg

Resident Evil Village (RECENZE) – Od soumraku do úsvitu Ethana Winterse

Společnost Capcom poslední léta nezahálí – směrem k natěšeným hráčům hází jeden remake a sequel oblíbených značek za druhým a člověk se až diví, jak to ti ďáblové tak rychle zvládají. Podobným případem je i Resident Evil Village, což je přímé pokračování sedmého dílu. Ve vývoji byl necelé čtyři roky a nyní se mu konečně podíváme blíže na zoubek. Co myslíte, povedla se jedna z nejočekávanějších her tohoto roku?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-novinka-cover-nahled.jpg

Resident Evil Village pokořil na PC rekord série v počtu hrajících hráčů a překročil hranici 3 milionu prodaných kusů (NOVINKA)

Nové díly série Resident Evil jsou nadmíru úspěšné, protože se tvůrci poučili ze svých chyb, jež napáchali u svých předchozích her a začali věci dělat trošku jinak než v minulosti. S tím, že by Resident Evil Village vyloženě neuspěl, se tím pádem v podstatě nepočítalo, což bylo víceméně jasné už v našich dojmech z hraní. Celkový úspěch je však nakonec přeci jen překvapením. Více si přečtete v novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-nahled.jpg

Resident Evil Showcase přinesl nové záběry z RE: Village a představil blížící se demo (NOVINKA)

Tento rok je pro sérii Resident Evil velký. Nejenže značka oslavila 25. výročí existence, již 7. května budeme jako Ethan Winters (protagonista z Resident Evil 7: Biohazard) bojovat s krvelačnými obyvateli malé evropské vesničky v Resident Evil: Village. U příležitosti těchto dvou milníků se tým stojící za kultovní sérií hororových adventur rozhodl během online akce představit několik novinek i o posledním dílu s přívlastkem Village.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-re-verse-beta-dojmy-z-hrani-key-art-nahled.jpg

Resident Evil Re:Verse (DOJMY Z HRANÍ) – Za málo peněž málo muziky

Vydavatelství Capcom má odvahu, to se musí nechat. Po loňském neúspěchu multiplayer odbočky Resident Evil: Resistance, kterou obdrželi všichni majitelé Resident Evil 3, to v kompetitivních online vodách zkouší znovu. Resident Evil Re:Verse je rovněž multiplayer akce čerpající z oblíbeného univerza, jež bude zdarma přibalena k letos vycházejícímu Resident Evil Village. Jestli se reparát Capcomu povedl a Resident Evil Re:Verse bude hodnotným bonusem, vám naznačí naše dojmy z hraní.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-novinka-claire-leon-nahled.jpg

Filmový Resident Evil začne od začátku (NOVINKA)

Filmová série režiséra Paula W. S. Andersona adaptující slavné hororové videohry Resident Evil nepatří zrovna do zlatého fondu kinematografie. Původně atmosférické horory Anderson přetavil na tupé přehnané akčňáky, ze kterých nebyli nadšení ani filmoví kritici, ani fanoušci videoherní předlohy. Značka RE ale zjevně stále táhne, a to dokonce natolik, že v Hollywoodu dostala druhou šanci – chystá se totiž restart série, který začne celý příběh vyprávět hezky od začátku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-infinite-darkness-series-nahled.jpg

Netflix vyvíjí animovaný seriál ze světa Resident Evil (NOVINKA)

Twitter zase jednou prozradil, co neměl. Netflix na svém portugalském účtu totiž zřejmě omylem zveřejnil teaser na chystaný animovaný seriál ze světa legendární hororové série Resident Evil. Tweet sice velmi rychle zmizel z povrchu zemského, jen pár hodin poté ovšem následovalo oficiální oznámení. Seriál se bude jmenovat Resident Evil: Infinite Darkness a všechny zatím známé podrobnosti se dozvíte v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/state-of-play-2020-august-godfall2-nahled.jpg

State of Play (srpen 2020) – Crash Bandicoot, Godfall a mnoho dalšího

Japonská společnost Sony nás opět nechala v rámci pravidelné prezentace State of Play nahlédnout do budoucnosti své herní konzole – ať už se jedná o pomalu odcházející PS4, či naopak velmi rychle blížící se PS5. O zajímavé herní ukázky a tituly každopádně nebyla nouze. Pojďme se tedy podívat na zoubek tomu, co si pro nás Sony v následujících měsících chystá.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-novinka-detaily-cover-nahled.jpg

Tvůrci se rozpovídali o Resident Evil Village (NOVINKA)

Oznámení Resident Evil Village byl po řadě leaků už pouhou formalitou, na níž přesto čekaly zástupy fanoušků milujících tuto hororovou sérii. Jak již z našeho zpravodajství jistě víte, bude se pokračovat v příběhu Ethana Winterse ze sedmého dílu, hrůzy budeme prožívat z prvního pohledu a do děje zasáhne Chris Redfield a vlkodlakům podobná monstra. Nyní se díky časopisu Famitsu dozvídáme další detaily.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-village-vlkodlak-nahled.jpg

Resident Evil Village nás vezme do temné vesnice v horách (OZNÁMENÍ)

O novém dílu série Resident Evil se už chvíli spekulovalo. Prakticky bylo proto jen otázkou času, kdy dojde k jeho představení. Nakonec jej společnost Capcom prezentovala až dnes na akci PlayStation 5: Future of Gaming, kde byl uveden jako jeden z titulů mířící na PS5. Kam se tentokrát podíváme, s čím se v Resident Evil Village setkáme, na jakých platformách si ho zřejmě zahrajeme a kdy dorazí, vám nastíníme v následujících odstavcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-4-remake-nahled.jpg

Ve vývoji je zřejmě remake Resident Evil 4 (NOVINKA)

Jestli se z následující zprávy budete radovat nebo proklínat Capcom za další remake, to už je na vás. My však pro vás máme podrobnosti o údajné předělávce kultovního hororu Resident Evil 4 z roku 2005, na němž se má již delší dobu pracovat. Kdy má remake vyjít, kdo na něm pracuje a další podrobnosti, najdete v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-8-vaillage-novinka-spekulace-cover-nahled.jpg

Resident Evil 8 možná ponese podtitul Village (NOVINKA)

Není tomu tak dávno, kdy jsme vás informovali o nových detailech k pravděpodobně chystanému pokračování série Resident Evil s číslovkou 8 v názvu. Proud uniklých zpráv ovšem nevysychl a během několika dní se objevily další střípky do mozaiky možné podoby dílu, jenž by mohl dle některých nést podnázev Village. Co podle leakerů v kůži Ethana Winterse zažijeme a kde se s ním budeme toulat, zjistíte v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-resistance-recenze-cover-nahled.jpg

Resident Evil: Resistance (RECENZE) – Pokusní králíci v zombie kleci

V žánru hororových her ukořistil vavříny slávy za měsíc duben do svých spárů neodvratný Nemesis z remaku Resident Evil 3, jenž ovšem nesklidil tak vřelé přijetí jako dvojka loňský rok. Přesto se najdou fanoušci série, kteří jsou z akčnějšího pojetí nadšení. A právě na ně by měl cílit také Capcomem samostatně vyvíjený asynchronní multiplayer Resident Evil: Resistance, na nějž se podíváme v dnešní recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-3-remake-nahled.jpg

Capcom sa obracia na hráčsku komunitu s dôležitou otázkou (NOVINKA)

Zatiaľ čo remake Resident Evil 2 mnohým fanúšikom brnkol na tú správnu strunku a 22-ročná kultová hororovka vďaka nemu chytila druhý dych, Resident Evil 3 Remake zanechal (v tom lepšom prípade) nemalú časť fanúšikovskej základne chladnou, pričom kritiku si vyslúžila najmä kombinácia žalostne krátkeho herného času a vysokej ceny. Capcom sa tak pravdepodobne aj na základe nie práve najvrúcnejšieho prijatia Resident Evil 3 Remake rozhodlo hráčom položiť zásadnú otázku. Viac v našom článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-3-remake-recenze-cover-nahled.jpg

Resident Evil 3 (RECENZE) – Krátký návrat do Raccoon City

Na město Raccoon City padla zkáza v podobě virové nákazy z laboratoří společnosti Umbrella a vy jako hráči se musíte potýkat s mutantními dopady těchto pokusů v ulicích. První tři díly série Resident Evil od společnosti Capcom sice mají velmi jednoduchou premisu, ale hráči ji milují už přes dvacet let. Po loňském remaku dvojky musela nutně přijít řada na pokračování s podtitulem Nemesis. Jak se Resident Evil 3 Remake povedl, se dočtete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-8-unik-novinka-cover-nahled.jpg

Je Resident Evil 8 na spadnutí? (NOVINKA)

Svět se ještě pořádně nestihl vzpamatovat z vydání remaku Resident Evil 3 a k němu přilepenému asynchronnímu multiplayeru Resistance a na internetu se už začínají objevovat další úniky informací o novém pokračování slavné hororové série. Díl provizorně označovaný jako Resident Evil 8 by se podle leakera AestheticGamer aka Dusk Golem mohl objevit již příští rok na obě generace konzolí. Více se dočtete v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jill-gun-cover-nahled.jpg

Resident Evil 3 – dostála další předělávka svému hypu? (NOVINKA)

I když se mnozí recenzenti shodují na tom, že minimálně protagonistka Jill Valentine (a Carlos) se opravdu povedla a Resident Evil 3 od společnosti Capcom má spoustu světlých a zapamatovatelných částí, obsahuje bohužel také ty méně dotažené. Délka hry je podle některých nedostačující, vývoj až příliš ukvapený (je třeba uznat, že Resident Evil 2 Remake vyšel teprve před rokem a už tu máme další díl), díky čemuž trojka recykluje některé prvky a momenty z loňského remaku, takže se vytratilo nadšení z novoty a překvapení. Ale jak se říká – 100 lidí, 100 názorů.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-3-remake-jill-valentine-nahled.jpg

Resident Evil 3 Remake dostal nový trailer (NOVINKA)

Od boja s Nemesis v Resident Evil 3 Remake nás delí už len pár dní a survival horor sa opäť hlási o slovo trailerom, ktorého hlavnou hrdinkou je Jill Valentine. Tá podľa najnovších informácií nezahviezdi len v základnej hre, ale taktiež v kooperatívnej multiplayerovej akcii Project Resistance (mód bude súčasťou Resident Evil 3 Remake). Čoraz častejšie sa začínajú vynárať aj informácie o dĺžke hry, ktorá možno mnohých prekvapí. Viac v našom článku.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi