Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/meta-quest-3-vr-helma-nahled.jpg

Meta Quest 3 – Vše, co potřebujete vědět

Stále velmi populární a cenově dostupný VR headset Quest 2 z roku 2020 již v mnoha ohledech zastaral a v roce 2022 vydaný Quest Pro zase šokoval velmi vysokou cenou. Meta ale vše napravila Questem 3, který je dvakrát tak výkonný jako Quest 2, v některých ohledech dokonce i lepší než Quest Pro, a přesto za stále přijatelnou cenu. Vše, co o headsetu Meta Quest 3 potřebujete vědět, najdete v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-hry-na-vr-cerven-2020-nahled.jpg

Hry na VR – nejlepší tituly pro virtuální realitu: Top 30

Virtuální realita dokáže rozdělit hráčskou obec podobně jako spor o nejlepší konzoli. Někdo na VR brýle nedá dopustit, jiný je nenávidí a řadě hráčů jsou prozatím lhostejné. Pro fanoušky a zájemce pravidelně aktualizujeme náš výběr a hledáme mezi desítkami více či méně kvalitních titulů nejlepší zástupce 3D zábavy, které by vás neměly minout.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps-vr2-headset-design-nahled.jpg

PlayStation VR2 – Vše, co víme

Headset PlayStation VR2 navazuje na svého úspěšného předchůdce a na PlayStation 5 přináší nejmodernější technologie virtuální reality. Helmu s 4K HDR OLED displeji a řadou dalších technologií, jako je sledování pohybu očí nebo haptická odezva, doprovází nové Sense ovladače a pochopitelně také řada her. Vše, co o PlayStation VR2 potřebujete vědět, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/facebook-meta-oculus-pro-headset-nahled.jpg

Meta Quest Pro – Vše, co víme

Quest Pro je vlajkovou lodí virtuálních brýlí od společnosti Meta, která si za špičkovou výbavu nechá pořádně zaplatit. Nejde ale jen o VR zařízení s nejnovějšími technologiemi, headset se vydává i směrem smíšené reality kombinující virtuální prvky a reálné okolní prostředí, takže nemusí být určen výhradně pro hraní her, využití najde i při práci nebo v průmyslu. Vše, co o Meta Quest Pro potřebujete vědět, najdete v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-vr2-headset-recenze-design-nahled.jpg

PlayStation VR2 (RECENZE) – VR hraní na PlayStationu už nikdy nebude jako dřív

Zatímco majitelé stolních počítačů mají na výběr z pestré škály VR headsetů, na konzolích léta kralovalo stařičké PlayStation VR. Tomu je ale konec, 22. února vydané PlayStation VR2 přináší na PlayStation 5 virtuální realitu aktuálních standardů, vylepšenou o technologie, jako je haptická odezva nebo adaptivní triggery. Jak se nám PS VR2 líbí a především, jak se na něm hraje, zjistíte v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rozsirena-realita-v-aplikaci-alza-navod-pro-ios-android.png

Rozšířená realita v aplikaci Alza: Návod pro iOS | Android

Chcete si prohlédnout naše zboží v reálném prostředí? Díky nové funkci v aplikaci Alza si můžete vybrané výrobky prohlédnout přímo u vás doma, a to ještě předtím, než je doma vybalíte. Přesvědčte se, že se vše vejde a hodí přesně tak jak má. Návod, jak ovládat 3D/AR zobrazení produktů pro iOS i Android naleznete níže. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/htc-vive-flow-special-logo.jpg

HTC Vive Flow (INFO) – recenze, cena, HW požadavky atd.

Fanoušky moderních technologií nemohla minout VR vlna, která přináší stále nové hračky nabízející pohlcující zážitky. Jedny z nejaktivnějších vývojářů najdeme ve firmě HTC, která se rozkročila mezi nejvýkonnějšími stroji (Vive Pro 2) a nejpřenosnějšími. Právě o aktuálně nejlehčím VR setu HTC Vive Flow se dozvíte více uvnitř našeho článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rozsirena-realita-v-aplikaci-alza.png

Aplikace Alza zobrazí produkty u vás doma v rozšířené realitě

Prohlédněte si produkty, ještě předtím než je nakoupíte! Díky nové funkci v Alza aplikaci si můžete prohlédnout vybrané produkty u vás doma, ještě předtím, než je doma rozbalíte. Přesvědčte se, že se vše vejde a hodí přesně tak jak má.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/project-cambria-oculus-nahled.jpg

Project Cambria – Namísto Questu 3 oznámil Facebook úplně nový VR headset

Nově přejmenovaná společnost Meta stojící za Facebookem i VR headsety Oculus oznámila novou helmu pro virtuální realitu. Nese kódové označení Project Cambria a slibuje výrazné zlepšení zážitku z virtuální i rozšířené reality. Facebook se totiž již delší dobu zaměřuje na tvorbu tzv. metavesmíru, tedy komplexního virtuálního světa zahrnující nejenom hry, ale také setkávání s přáteli či další sociální a pracovní aktivity.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/google-cardboard-nahled.jpg

Google Cardboard: levná možnost, jak proniknout do VR

Google Cardboard jsou levné a jednoduché brýle pro virtuální realitu. Hlavním prvkem je váš mobilní telefon usazený do konstrukce brýlí. I přes jednoduchý princip slibuje Google Cardboard hodiny zábavy. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/htc-vive-focus-3-nahled.jpg

HTC Vive Focus 3 Business Edition (PREVIEW): VR brýle pro profesionální použití

Brýle pro virtuální realitu plní nejen funkci gadgetu pro zábavu, ale mohou také napomoci v práci. S novými HTC Vive Focus 3 Business Edition své virtuální kolegy a jejich prezentace uvidíte ještě detailněji. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/samsung-galasy-s21fe-novinky.jpg

Virtuální budoucnost podle Sony a Microsoftu, závodní dron DJI FPV - a další! (NOVINKY )

Microsoft představil svou představu AR budoucnosti Microsoft Mesh, která vám dovolí spolupracovat ve stylu Star Wars - a ani Sony to s podporou virtuální reality nevzdává a přináší nové hry pro PS VR. Představíme si i nové telefony a taky závodní dron DJI FPV, který vám dovolí zažít let z vlastního pohledu! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sony-ps-vr-2-nahled.jpg

Virtuální brýle PS VR2, chytré hodinky Redmi, závodní drony DJI a další! (NOVINKY)

Pro PlayStation 5 se připravují nové virtuální brýle PS VR 2, DJI chystá závodí drony, Redmi připravuje levné chytré hodinky - a další! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/oculus-quest-2-nahled.jpg

Rozbalujeme VR brýle Oculus Quest 2! (PRVNÍ DOJMY)

Oculus Quest nás zaujal svou nízkou hmotností a také schopností fungovat úplně samostatně. Přichází nový, lepší a lehčí Oculus Quest 2 - a svoje první dojmy nám popíše Matouš! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sony-spatial-display.jpg

3D monitor Sony, DJI Pocket 2, inteligentní látka, nové fitness náramky a další! (NOVINKY)

Sony představila 3D monitor, který funguje i bez brýlí, DJI připravuje novou verzi jejich stabilizované kamerky, chystá se digitální látka - a další! 📍 Upozornění: uvedené specifikace zařízení vychází z dostupných zdrojů a u finálních produktů se mohou lišit! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/royole-flexpai-2-novinky-nahled.png

Ohebný Royole Flexpai 2, Oculus Quest 2, létající hlídací robot Ring a další! (NOVINKY)

V aktuálních Novinkách si představíme hlavně telefony, včetně ohebného a přitom výrazně levnějšího mobilu Royole Flexpai 2, ale také nový set pro virtuální realitu Oculus Quest 2 a nebo hlídací robodron Ring! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-novinka-rukavice-cover-nahled.jpg

Čeho budou schopné gravitační rukavice v Half-Life: Alyx (NOVINKA)

Společnost Valve sice nepřinesla mnohými vzývaný titul Half-Life 3, ale přesto se můžeme těšit na příběh z Města 17 v podobě VR zážitku Half-Life: Alyx. V kůži Alyx, dcery vědce Eliho Vance, se vydáme do boje proti mimozemské okupační síle zvané Combine, díky čemuž pochopíme události mezi prvním a druhým dílem a mimo jiné také původ slavné gravitační zbraně. Alyx totiž vlastní gravitační rukavice, o nichž se dočtete v dnešní novince. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/HTC_Vive_Cosmos_main.jpg

HTC Vive Cosmos: Lepší a komfortnější VR. Nyní navíc ve slevě!

Společnost HTC vedle svého základního modelu HTC Vive nabízí i propracovanější a dražší HTC Vive Pro, případně high-end model Vive Pro Eye. A pokud chcete zvolit zlatou střední cestu mezi vysokou cenou a stále ještě velmi dobrou kvalitou? Pak se nabízí HTC Vive Cosmos. Stojí výrazně méně, a to bez větších kompromisů. Přečíst více »
  28.2.2020
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-vr-2-headset-nahled.jpg

Sony má nový patent pohybového ovladače, patří k PlayStation VR 2? (NOVINKA)

Že se v Sony již pracuje na další verzi populárního headsetu PlayStation VR, je v současnosti veřejným tajemstvím. Oficiálně zatím nic oznámeno nebylo, společnost se však rozhodně netají tím, že má s touto platformou velké plány. Vody spekulací rozvířil nově zveřejněný patent na ovladač, jež by mohl nahradit již zastaralou technologii PS Move. Podrobnosti najdete v novince, kde jsme také zrekapitulovali vše, co zatím o potenciálním PS VR 2 víme. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-iron-man-vr-hero-nahled.jpg

Marvel’s Iron Man VR se po vzoru Marvel's Avengers odkládá (AKTUALITA)

Vývoj her je neskutečně náročný, díky čemuž nejde vždy tak, jak si tvůrci představují, což ve finále často vede k odkladu. Vývojářská společnost Camouflaj skrze svůj dnešní tweet zařadila své dílo Marvel’s Iron Man VR mezi projekty (Marvel's Avengers, Final Fantasy VII Remake), na které si budeme muset ještě chvíli počkat. Autoři totiž nejsou úplně spokojeni se stavem svého výtvoru, a tak na něm chtějí ještě zapracovat. Na rozdíl od Cyberpunku 2077 však na něj nebudeme muset čekat dlouho, dorazit by měl na PS4, již 15. května. Přečíst více »
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací