Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Mastercard Obchodník roku 2021 Vánoční trháky

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/project-cambria-oculus-nahled.jpg

Project Cambria – Namísto Questu 3 oznámil Facebook úplně nový VR headset

Nově přejmenovaná společnost Meta stojící za Facebookem i VR headsety Oculus oznámila novou helmu pro virtuální realitu. Nese kódové označení Project Cambria a slibuje výrazné zlepšení zážitku z virtuální i rozšířené reality. Facebook se totiž již delší dobu zaměřuje na tvorbu tzv. metavesmíru, tedy komplexního virtuálního světa zahrnující nejenom hry, ale také setkávání s přáteli či další sociální a pracovní aktivity.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/google-cardboard-nahled.jpg

Google Cardboard: levná možnost, jak proniknout do VR

Google Cardboard jsou levné a jednoduché brýle pro virtuální realitu. Hlavním prvkem je váš mobilní telefon usazený do konstrukce brýlí. I přes jednoduchý princip slibuje Google Cardboard hodiny zábavy.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ps-vr-2-vse-co-vime-key-art-nahled.jpg

PS VR 2: technické specifikace, ovladače, hry a další info

Sony začátkem roku 2021 konečně oficiálně oznámila nástupce populárního headsetu PlayStation VR. Jeho vývoj je však v začátcích, a tak i prozatímní název PS VR 2 nakonec nová helma pro virtuální realitu s největší pravděpodobností neponese. Vše, co o PS VR 2 zatím víme, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/htc-vive-focus-3-nahled.jpg

HTC Vive Focus 3 Business Edition (PREVIEW): VR brýle pro profesionální použití

Brýle pro virtuální realitu plní nejen funkci gadgetu pro zábavu, ale mohou také napomoci v práci. S novými HTC Vive Focus 3 Business Edition své virtuální kolegy a jejich prezentace uvidíte ještě detailněji.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/samsung-galasy-s21fe-novinky.jpg

Virtuální budoucnost podle Sony a Microsoftu, závodní dron DJI FPV - a další! (NOVINKY )

Microsoft představil svou představu AR budoucnosti Microsoft Mesh, která vám dovolí spolupracovat ve stylu Star Wars - a ani Sony to s podporou virtuální reality nevzdává a přináší nové hry pro PS VR. Představíme si i nové telefony a taky závodní dron DJI FPV, který vám dovolí zažít let z vlastního pohledu! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sony-ps-vr-2-nahled.jpg

Virtuální brýle PS VR2, chytré hodinky Redmi, závodní drony DJI a další! (NOVINKY)

Pro PlayStation 5 se připravují nové virtuální brýle PS VR 2, DJI chystá závodí drony, Redmi připravuje levné chytré hodinky - a další! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/oculus-quest-2-nahled.jpg

Rozbalujeme VR brýle Oculus Quest 2! (PRVNÍ DOJMY)

Oculus Quest nás zaujal svou nízkou hmotností a také schopností fungovat úplně samostatně. Přichází nový, lepší a lehčí Oculus Quest 2 - a svoje první dojmy nám popíše Matouš! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sony-spatial-display.jpg

3D monitor Sony, DJI Pocket 2, inteligentní látka, nové fitness náramky a další! (NOVINKY)

Sony představila 3D monitor, který funguje i bez brýlí, DJI připravuje novou verzi jejich stabilizované kamerky, chystá se digitální látka - a další! 📍 Upozornění: uvedené specifikace zařízení vychází z dostupných zdrojů a u finálních produktů se mohou lišit! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/royole-flexpai-2-novinky-nahled.png

Ohebný Royole Flexpai 2, Oculus Quest 2, létající hlídací robot Ring a další! (NOVINKY)

V aktuálních Novinkách si představíme hlavně telefony, včetně ohebného a přitom výrazně levnějšího mobilu Royole Flexpai 2, ale také nový set pro virtuální realitu Oculus Quest 2 a nebo hlídací robodron Ring! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-novinka-rukavice-cover-nahled.jpg

Čeho budou schopné gravitační rukavice v Half-Life: Alyx (NOVINKA)

Společnost Valve sice nepřinesla mnohými vzývaný titul Half-Life 3, ale přesto se můžeme těšit na příběh z Města 17 v podobě VR zážitku Half-Life: Alyx. V kůži Alyx, dcery vědce Eliho Vance, se vydáme do boje proti mimozemské okupační síle zvané Combine, díky čemuž pochopíme události mezi prvním a druhým dílem a mimo jiné také původ slavné gravitační zbraně. Alyx totiž vlastní gravitační rukavice, o nichž se dočtete v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/HTC_Vive_Cosmos_main.jpg

HTC Vive Cosmos: Lepší a komfortnější VR. Nyní navíc ve slevě!

Společnost HTC vedle svého základního modelu HTC Vive nabízí i propracovanější a dražší HTC Vive Pro, případně high-end model Vive Pro Eye. A pokud chcete zvolit zlatou střední cestu mezi vysokou cenou a stále ještě velmi dobrou kvalitou? Pak se nabízí HTC Vive Cosmos. Stojí výrazně méně, a to bez větších kompromisů.

Přečíst více »
  28.2.2020
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-vr-2-headset-nahled.jpg

Sony má nový patent pohybového ovladače, patří k PlayStation VR 2? (NOVINKA)

Že se v Sony již pracuje na další verzi populárního headsetu PlayStation VR, je v současnosti veřejným tajemstvím. Oficiálně zatím nic oznámeno nebylo, společnost se však rozhodně netají tím, že má s touto platformou velké plány. Vody spekulací rozvířil nově zveřejněný patent na ovladač, jež by mohl nahradit již zastaralou technologii PS Move. Podrobnosti najdete v novince, kde jsme také zrekapitulovali vše, co zatím o potenciálním PS VR 2 víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-iron-man-vr-hero-nahled.jpg

Marvel’s Iron Man VR se po vzoru Marvel's Avengers odkládá (AKTUALITA)

Vývoj her je neskutečně náročný, díky čemuž nejde vždy tak, jak si tvůrci představují, což ve finále často vede k odkladu. Vývojářská společnost Camouflaj skrze svůj dnešní tweet zařadila své dílo Marvel’s Iron Man VR mezi projekty (Marvel's Avengers, Final Fantasy VII Remake), na které si budeme muset ještě chvíli počkat. Autoři totiž nejsou úplně spokojeni se stavem svého výtvoru, a tak na něm chtějí ještě zapracovat. Na rozdíl od Cyberpunku 2077 však na něj nebudeme muset čekat dlouho, dorazit by měl na PS4, již 15. května.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/beat-saber-recenze-nahled.jpg

Beat Saber (RECENZE) – Šavlový tanec ve zběsilém rytmu

Jestliže se zajímáte o domácí počítačovou scénu, museli jste o fenomén pro virtuální realitu jménem Beat Saber alespoň zavadit. Slovensko-české tvůrčí trio Ján Ilavský, Vladimir Hrinčár a Jaroslav Beck totiž vytvořilo titul, který na Steamu dlouho vládl prodejům nejen ve své kategorii, ale také v konkurenci všech her. Do naší redakce se konečně dostala verze pro PS4, a tak jsme se do ní naplno ponořili. Jak se nám rytmická šavlovačka líbila, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/microsoft-flight-simulator-gameplay-cover-nahled.jpg

Microsoft Flight Simulator (NOVINKA) nám způsobí závrať svou monumentalitou

Letecká simulace od Microsoftu nabývá reálnějších kontur a my se postupem času dozvídáme stále více ohromujících novinek. Nyní se odhalily první obsáhlejší dojmy přímo z hraní, které ukazují i těm největším pesimistům, že nám výlet do nebeských výšin vezme dech. V dnešní novince o Microsoft Flight Simulatoru se totiž pobavíme především o zpracování míst po celé planetě.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vr-virtualni-realita-nahled.jpg

VR – Virtuální realita: od prvních krůčků až po současnost

Virtuální realita (VR) si stále častěji nachází cesty do našich životů. A třebaže se u této technologie musíme vypořádávat s technickými problémy, vysokou cenou a podobně, je více než jisté, že zlatý věk virtuální reality je za rohem! Rádi byste se o VR dozvěděli více? Náš článek vám prozradí vše, co chcete vědět!

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-1600.jpg

Half-Life: Alyx oficiálně oznámena, vyjde pouze na VR v březnu 2020 (AKTUALITA)

Tak jsme se konečně dočkali! Sice to není Half-Life 3, ale myslíme si, že za daných okolností už fanoušci vezmou zavděk téměř čímkoli. Společnost Valve uvolnila poměrně efektní trailer, ve kterém je ukázaná Alyx (hlavní protagonista), jedna z hlavních postav Half-Life 2, kterak se potýká s brutální vetřelčí okupací. Děj je zasazen do období mezi Half-Life 1 a Half-Life 2, a i když je titul určen pro VR, mělo by jít o plnohodnotnou hru.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/horizon-zero-dawn-vr-uvod-nahled.jpg

Připravuje se VR hra ze světa Horizon Zero Dawn? (SPEKULACE)

Akční RPG Horizon Zero Dawn představuje jeden z nejlepších startů nové značky na konzolích PlayStation vůbec a lví podíl na tom má sympaťačka Aloy. Zatímco na druhý díl stále netrpělivě čekáme, dle spekulací je již ve vývoji VR hra právě ze světa Horizon Zero Dawn. Na ní by měli pracovat autoři povedené VR střílečky Blood & Truth. Vše, co zatím o Horizon Zero Dawn pro virtuální realitu víme, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vader-immortal-episode-1-nahled.jpg

Vader Immortal: A Star Wars VR Series (RECENZE) – Zničte Vadera ve VR

Tématika Hvězdných válek, chytlavý příběh zahrnující známé postavy i staré dobré světelné meče. Vader Immortal: A Star Wars VR Series jako by měl vše, co pro svůj úspěch potřebuje. Zkušenější z vás už ale ví, že se mnoho her pokouší přiživit na slávě kvalitního filmu či seriálu, zatímco hratelnost je od kvalitního zážitku na sto honů vzdálená. O to víc jsme byli zvědaví, jak dopadne novinka Vader Immortal, do které vstoupíme bránou virtuální reality.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Oculus-Rift-S-main.jpg

Oculus Rift S (RECENZE) – nejvýhodnější virtuální brýle na trhu?

Nadstandardní rozlišení obrazu, citelně vyšší komfort, famózní ovladače, tracking bez externích senzorů i lákavá cenovka. To je Oculus Rift, aktuálně snad nejvýhodnější vstupenka do světa virtuální reality.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi