Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

PS5 Slim AlzaPlus Q4

(Herní novinky): Red Dead Online dostane větší obsahový update Blood Money; Ubisoft vyvíjí live-service Assassin's Creed hru

Zobrazit katalog

• Autor: Redakce

Pokud vás zajímá to nejlepší z E3 2021, mrkněte sem.


Objemnější obsahový update Blood Money do Red Dead Online dorazí už příští týden


• Novinka: 8. 7. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Kromě loupežných misí se hráči na PC mohou těšit na podporu technologie NVIDIA DLSS zvyšující snímkovou frekvenci.

tlačítko celý článek Red Dead Online; Blood Money

Assassin’s Creed Infinity – Ubisoft tvoří obří live-service model pro příští asasínskou hru


• Novinka: 7. 7. 2021 • Autor: Jiří Fait

Ubisoft chce vyvinout titul z univerza Assassin’s Creed, jež má být údajně zasazen do několika historických částí a bude se neustále vyvíjet.

tlačítko celý článek Assassin’s Creed Infinity

Nintendo oznámilo vylepšený Switch s větším displejem, vyjde už v říjnu


• Novinka: 6. 7. 2021 • Autor: Filip Němec

Navzdory četným spekulacím o výkonnější variantě Nintendo oznámilo „pouze“ Switch OLED, který potěší zejména fanoušky hraní na cestách.

tlačítko celý článek Nintendo Switch (OLED model)

V Dying Light 2: Stay Human vám bude neustále hrozit přeměna v monstrum


• Novinka: 2. 7. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Zatímco před pár měsíci jsme v to, že Dying Light 2: Stay Human vůbec vyjde, moc nevěřili, aktuální videoblogy jsou něčím, co jasně ukazuje skutečnost, že se jeho tvůrci sebrali a mají v plánu nám jej dodat ještě letos. Aktuální díl streamu Dying 2 Know byl opět plný zajímavých informací. Ty nejzajímavější z nich se vám pokusíme nastínit v naší novince.

tlačítko celý článek Dying Light 2: Stay Human

Ghost of Tsushima: Director's Cut – Expanze příběhu a vylepšení pro PS5 a PS4 v jednom


• Novinka: 2. 7. 2021 • Autor: Jiří Fait

Akční adventura Ghost of Tsushima byla poslední týden opět středem pozornosti, když na internet unikly nepotvrzené informace ohledně možné stand-alone expanze. Ty nyní v podstatě potvrzují vývojáři ze Sucker Punch, ale všechno je trochu jinak. Dočkáme se „Director's Cutu“, vylepšené verze, která v srpnu přinese update nejen pro konzole nové generace.

tlačítko celý článek Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Elex 2 nám nabídne dobře známý zážitek, celý svět bude navíc dle našeho rozhovoru značně formován volbami


• Novinka: 1. 7. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Některá studia se snaží své značky rapidně inovovat, zatímco jiná sází na dobře známé. Před pár dny jsme měli možnost vidět více z připravovaného akčního RPG Elex 2 a jako bonus nám byla nabídnuta možnost se jeho autorů, stvořitelů legendární série Gothic, zeptat na pár otázek. Nač jsme se rozhodli jich zeptat, a jaký dojem v nás vzbudily skutečně první záběry z planety Magalan čelící další velké hrozbě, si můžete přečíst v naší novince.

tlačítko celý článek Piranha Bytes; Elex 2

Diablo 4 – Blizzard představuje tvorbu hrdinů, upravitelné zbroje, design postav a další


• Novinka: 1. 7. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Blizzard vydává nový vývojářský deníček: Diablo 4 poprvé v sérii umožní úplné vizuální přizpůsobení vaší postavy, od barvy vlasů a očí až po sestřih, obličej, šperky, tetování a další. Díky novému systému budete mít také plnou kontrolu nad barvou brnění a jeho dalšího vzhledu.

tlačítko celý článek Diablo 4; Lilith

Cesta Magic: Legends končí ještě před vydáním


• Novinka: 30. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Karetní hra Magic: The Gathering je titulem, který nemá o fanoušky nouze. Tvůrci z Cryptic Studios se proto rozhodli, že se slavnou značkou otestují na PC trošku jiné vody a vytvořili akční MMORPG Magic: Legends, jež bylo slavnostně vypuštěno na Epic Games Store v rámci předběžného přístupu, z něhož jsme vám dodali naše dojmy z hraní. Cesta tohoto dílka však ještě před vydáním trošku nečekaně skončí. Co tvůrce k tomuto rozhodnutí vedlo, kdy vypnou servery a mnohem víc najdete v naší novince.

tlačítko celý článek Housemarque; Returnal

The Elder Scrolls 6 je stále v designové fázi vývoje, tvrdí Todd Howard


• Novinka: 30. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Todd Howard, ředitel a výkonný producent Bethesda Game Studios, prozradil, že The Elder Scrolls 6 je stále ve fázi designu. Bethesda Softworks oznámilo projekt během konference E3 2018, na které diváci viděli rychlou ukázku, která ovšem ukázala jen přelet nad rozlehlou krajinou.

tlačítko celý článek The Elder Scrolls 6

Sony koupilo tvůrce Returnal a chystá pravděpodobně další investice


• Novinka: 29. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Microsoft se dlouhodobě prezentuje jako společnost, která se nebojí vrazit peníze do nákupu různorodých studií. V jeho stájích nalezneme pestrou škálu společností a s nemalým procentem z nich aktivně spolupracuje. Sony se podle všeho rozhodla aplikovat stejnou taktiku. Důkazem toho má být nejen investice do finské firmy Housemarque stojící za Returnal, ale též pár dalších spekulací, o nichž vám povíme v naší novince.

tlačítko celý článek Housemarque; Returnal

Xbox Cloud Gaming je nyní dostupné na iOS a Windows 10


• Novinka: 29. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Microsoft plně otevřela svou platformu Xbox Cloud Gaming pro předplatitele Xbox Game Pass Ultimate na zařízeních Apple iOS a PC s Windows 10 prostřednictvím prohlížečů. Xbox Cloud Gaming, známý také jako xCloud, byl dříve k dispozici pouze uživatelům zařízení Android, ačkoli někteří uživatelé Apple a Windows 10 se letos mohli zúčastnit beta testování, které bylo pouze pro pozvané.

tlačítko celý článek Xbox Cloud Gaming

Program WitcherConu konečně odhalen


• Novinka: 28. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Letošní léto je, obdobně jako to minulé, plné řady zajímavých akcí, které stojí za to sledovat. Vedle těch vyloženě herních se objeví také show WitcherCon, na které spolupracují společnosti Netflix a CD Projekt RED, což v podstatě znamená, že se jedná o událost orientovanou primárně na herní sérii Zaklínač a samozřejmě na jeho seriálovou adaptaci, jež si nevede o moc hůře než hry. Co by se mělo v průběhu eventu objevit, si můžete přečíst v novince.

tlačítko celý článek WitcherCon; Cavill, Geralt

Stabilita Cyberpunku 2077 je prý nyní na „uspokojivé úrovni“


• Novinka: 28. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Operační systém Windows 11 od společnosti Microsoft by měl být k dispozici koncem tohoto roku nebo začátkem příštího. Už nyní ale máme vcelku jasnou představu o tom, jak bude vypadat jeho prostředí nebo základní funkce. Dnes se ale zaměříme na blíže představené vychytávky, které budou zajímat hlavně fanoušky hraní na PC.

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077

Windows 11 nabídne funkce Auto HDR a DirectStorage známé z Xbox Series X/S


• Novinka: 25. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Operační systém Windows 11 od společnosti Microsoft by měl být k dispozici koncem tohoto roku nebo začátkem příštího. Už nyní ale máme vcelku jasnou představu o tom, jak bude vypadat jeho prostředí nebo základní funkce. Dnes se ale zaměříme na blíže představené vychytávky, které budou zajímat hlavně fanoušky hraní na PC.

tlačítko celý článek Windows 11 a Game Pass

Ghosts of Ikishima – Samostatná expanze pro Ghost of Tsushima dorazí podle úniků zřejmě ještě letos


• Novinka: 25. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Akční adventura Ghost of Tsushima ukázala minulý rok, že když tvůrci skutečně chtějí, jsou schopni přinést na starou generaci konzolí titul, který se zařadí mezi jedny z nejvýraznějších projektů celého roku. Prostě a jednoduše vydali bombu, na níž se jen tak nezapomene. Pro ty, jež uchvátila, máme zřejmě dobrou zprávu – po internetu se totiž začaly šířit zatím nepotvrzené informace o samostatném rozšíření Ghosts of Ikishima.

tlačítko celý článek Ghost of Tsushima

Nový Dota 2 battle pass je tu a s ním event Nemestice


• Novinka: 24. 6. 2021 • Autor: Jakub Kuneš

Dota 2 obdržela letní event Nemestice a doprovází ho battle pass, ve kterém mimo jiné můžete získat arcana předmět pro hrdinu Spectre a také persona předmět pro Dragon Knighta, jež mu propůjčí vzhled Daviona, hlavního hrdiny anime seriálu Dota Dragon's Blood.

tlačítko celý článek DOTA 2, Nemestice

Dosud nespecifikovaný režim do Battlefield 2042 zřejmě udělá dle leaku radost nostalgikům


• Novinka: 24. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Škála herních režimů, jimiž bude Battlefield 2042 po vydání disponovat, už byla do jisté míry odhalena před E3. Nedošlo však k odkrytí všech alternativ, které nám toto dílo nabídne. Vedle již specifikovaných variant nám má nový zástupce této značky, dle osvědčeného Battlefield leakera Toma Hendersona, dát k dispozici také mód Battlefield Hub. Co od něj pravděpodobně můžeme očekávat a který režim má být podle Hendersona free-to-play, si přečtete v naší novince.

tlačítko celý článek Battlefield 2042

Kooperativní střílečka Aliens: Fireteam Elite už má datum vydání


• Novinka: 23. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Vývojáři z Cold Iron Studios oznámili, že jejich kooperativní střílečka z ikonického univerza filmového Vetřelce, kde se budeme snažit udržet pod kontrolou sílící hrozbu v podobě po krvi bažících xenomorfů, se už za dva měsíce dostaví na naše herní zařízení. Vše o vydání Aliens: Fireteam Elite (původně známého jen jako Aliens: Fireteam) naleznete v naší novince.

tlačítko celý článek Farming Simulator 22

Nadějně vyhlížející Farming Simulator 22 konečně dostal datum vydání


• Novinka: 23. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Farming Simulator je hrou, která k sobě v minulosti přitáhla pozornost pestré škály lidí, kteří leckdy hry ani intenzivněji nehrají a prostě jen touží po určité formě relaxace. V prodejích si proto dlouhodobě vede velmi dobře, není proto žádný div, že k nám míří její další pokračování. Jaké má Farming Simulator 22 datum vydání a co před nás postaví za výzvy, vám nastíníme v naší novince.

tlačítko celý článek Farming Simulator 22

Na obalu Ghost of Tsushima už nesvítí „Pouze na Playstation“. Přijde udatný samuraj o svou exkluzivitu?


• Novinka: 22. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Odstranění fráze „Pouze na PlayStation“ z nového obalu Ghost of Tsushima rozpoutalo diskusi o možném příchodu akční adventury na PC. Na informace hrající ve prospěch těchto spekulací, ale také na ty, které naopak naznačují, že PC port akční adventury od studia Sucker Punch opravdu není zaručen, jsme se podívali v naší novince.

tlačítko celý článek Ghost of Tsushima

Šéf PlayStationu tvrdí, že počet titulů s cross-play v budoucnu poroste


• Novinka: 22. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

CEO společnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan si v minulých dnech pustil pusu na špacír při rozhovoru pro server Axios, kterému pověděl něco o tom, proč je pro tuto firmu důležité spojit hráče na jednotlivých platformách a pár dalších zajímavých informací. Vzhledem k minulosti mu však není úplně jednoduché věřit. Více v naší novince.

tlačítko celý článek PlayStation Cross-play

Electronic Arts údajně pracuje na vzkříšení zavedené značky. Představí se na EA Play Dead Space 4?


• Novinka: 21. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Většina herních prezentací v rámci E3 2021 je za námi, ale herní léto ještě nekončí a na nejbližší týdny je naplánováno ještě několik online show známých vydavatelů. Nechybí mezi nimi ani Electronic Arts, jehož akci EA Play uvidíme 22. července. A právě na EA Play bychom podle nejnovějších spekulací mohli vidět i oživenou značku Dead Space.

tlačítko celý článek Dead Space

Zásadní update Chains of Domination do World of Warcraft: Shadowlands dorazí tento měsíc


• Novinka: 21. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

To, že do World of Warcraft: Shadowlands přibude update Chains of Domination, je známo už od letošního Blizzconu, kde došlo k představení šokujícího traileru ukazujícího, kam se bude ubírat příběh. S odhalením data vydání si však dal Blizzard na čas. Nakonec jsme se ale přeci jen přesného dne dočkali. Kdy opět dostaneme možnost pokračovat ve strhujícím vyprávění a co přesně nám tato kapitola krom čerstvého děje přinese, si můžete přečíst v naší novince.

tlačítko celý článek World of Warcraft: Shadowlands

Grounded dostane update The Shroom & Doom zahrnující prvního pavoučího bosse i achievementy


• Novinka: 18. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Akční survival adventura Grounded od studia Obsidian Entertainment, kde se hráči snaží ve zmenšené podobě přežít uprostřed vlastní zahrady, je tu s námi už téměř rok (stále v early accessu). Za ten čas si hra získala množství fanoušků, což tvůrce ještě více motivovalo své dílko neustále obohacovat updaty, a poslední z nich byl oznámen během online prezentace Xbox Games Showcase Extended. Co od něj lze očekávat, se dočtete v naší novince.

tlačítko celý článek Grounded

The Anacrusis – Nový sci-fi co-op a la Left 4 Dead


• Novinka: 18. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Na včerejší prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase představil bývalý scénárista Valve Chet Faliszek podrobnosti k novému sci-fi FPS The Anacrusis. To bylo oznámeno tento rok na Summer Game Fest Kickoff Live!. Co jsme se o tomto novém projektu z dílny Stray Bombay dozvěděli, si můžete přečíst v této novince.

tlačítko celý článek The Anacrusis

Psychonauts 2 nás vyšle za dobrodružstvím už v srpnu


• Novinka: 18. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Herní vývojář Tim Schafer je obdobně jako tvůrce her Peter Molyneux legendární avšak i trošku kontroverzní postavou. Vývoj Psychonauts 2 byl možná i právě proto sledován s určitou mírou nedůvěry. Nakonec se tohoto díla ale přeci jen dočkáme, přestože vývoj trval o něco déle, než se původně očekávalo. Kdy přesně dorazí, kde všude si jej zahrajete a mnohem více najdete v naší dnešní novince.

tlačítko celý článek Psychonauts 2

Xbox Design Lab je zpět, umožní hráčům nadesignovat si vlastní ovládač pro Xbox Series X/S


• Novinka: 18. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Microsoft v rámci E3 2021 na včera naplánoval ještě jednu prezentaci Xboxu a Bethesdy (první proběhla 13. června). Věnovala se hlavně bližšímu pohledu na již představené hry, ale mimo jiné zástupci Xboxu oznámili návrat služby Xbox Design Lab, která nově podporuje vlastní design ovladačů pro Xbox Series X/S.

tlačítko celý článek Xbox Design Lab

Rockstar letos ukončí podporu GTA Online na PlayStation 3 a Xbox 360


• Novinka: 17. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Na oficiálních stránkách podpory společnosti Rockstar se včera objevily informace o plánovaném ukončení podpory online komponentů GTA V, May Payne 3 a L. A. Noire na konzolích PlayStation 3 a Xbox 360.

tlačítko celý článek GTA V, GTA Online

Cyberpunk 2077 se brzy vrátí do PlayStation Store, Sony přesto majitele PS 4 varuje


• Novinka: 16. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Polské studio CD Projekt RED oznámilo, že jejich akční RPG Cyberpunk 2077 se vrátí do PlayStation Store už za několik dní. Sony však stále varuje majitele základní verze PlayStation 4. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077

Nintendo oznámilo Mario Party Superstars kombinující remaster s novým titulem


• Novinka: 16. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Letošní herní konference E3 2021 se zúčastnila i společnost Nintendo, která prostřednictvím vlastní show Nintendo Direct mimo jiné představila i nový titul v sérii Mario Party her, Mario Party Superstars. Co od něj lze očekávat? Dozvíte se v naší novince.

tlačítko celý článek Mario Party Superstars

Shin Megami Tensei V – Vyjde v listopadu exkluzivně na Nintendo Switch


• Novinka: 16. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Dlouho očekávané pokračování JRPG série Shin Megami Tensei společnosti Atlus oznámené už v roce 2017, dostalo na letošním E3 Nintendo Direct datum vydání. Na co přesně se v Shin Megami Tensei V můžeme těšit, se dozvíte v této novince.

tlačítko celý článek Shin Megami Tensei V

V akční rubačce Soulstice se staneme hybridní bojovnicí


• Novinka: 16. 6. 2021 • Autor: Jakub Němec

Náročné akční adventury, které si berou za úkol mučit hráče svou nekompromisní obtížností, se po úspěších studia FromSoftware a jejich následovníků množí jako houby po dešti. Se svou troškou do mlýna přišli vývojáři ze studia Reply Game Studios, kteří na PC Gaming Show představili svou hack & slash novinku Soulstice. Jakým temným silám budeme čelit, se dočtete v naší novince.

tlačítko celý článek Soulstice

Duchovní nástupce Gothic, RPG Elex, dostane pokračování


• Novinka: 15. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Piranha Bytes se do povědomí hráčů zapsala především za pomoci akční RPG série Gothic, jejíž první díl je něco nač fanoušci tohoto žánru jen tak nezapomenou. Následující značky, jež tato společnost vytvořila, nebyly vyloženě špatné, nejednalo se však o žádné velké zázraky. Asi nejvýraznějším projektem z jejich dílen se v posledních letech stala hra Elex, kombinující prvky fantasy a sci-fi. Nyní by se tento titul měl dočkat pokračování.

tlačítko celý článek Elex

Call of Duty: Black Ops Cold War a Warzone představuje obsahem nabitou čtvrtou sezónu


• Novinka: 15. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Mnoho fanoušků Call of Duty nepochybně zklamalo, že nejnovější přírůstek v FPS sérii s přívlastkem Vanguard nakonec na E3 2021 oznámen nebyl. Během online show Summer Game Fest Kickoff Live! jsme se ale dočkali alespoň prvního traileru na čtvrtou sezónu multiplayeru COD: Cold War a free to play režimu Warzone. Včera tvůrci navíc představili detailnější plány přidávání obsahu do multiplayerové složky posledního Black Ops.

tlačítko celý článek Call of Duty: Black Ops Cold War a Warzone

Jan Žižka ovládne bojiště Age of Empires II: Definitive Edition už v srpnu


• Novinka: 15. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Během dubnového eventu Age of Empires: Fan Preview bylo představena řada novinek orientovaných na sérii Age of Empires. Nebývale velký prostor si však nepřekvapivě urval všemi fanoušky očekávaný Age of Empires IV, který na E3 2021 dostal datum vydání. Vedle něj se však na scéně objevilo více titulů. Oznámeno bylo třeba DLC Dawn of the Dukes pro Age of Empires II: Definitive Edition, které se nyní dočkalo porce detailnějších informací.

tlačítko celý článek Age of Empires II: Definitive Edition - Dawn of the Dukes

Forza Horizon 5 vyjde s českými titulky; počasí bude mít ještě větší vliv na podobu světa


• Novinka: 15. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Pátý díl arkádových závodů v otevřeném světě předběhne vydání okruhové Forzy Motorsport, která je stále ve vývoji a letos zcela určitě nevyjde. A protože vydání Forzy Horizon 5 není zase až tak daleko, autoři přibližují novinky pátého dílu, jako je ještě větší vliv proměnlivého počasí, rozlišení a frekvence snímkování Xbox Series X/S verze či přítomnost českých titulků. Více se dozvíte v dnešní novince.

tlačítko celý článek Forza Horizon 5

Happy Game – Noční můry od Amanity


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Future Games Show 2021 patřila spíše ke slabším přenosům letošní akce E3. O to víc pak ale potěšil trailer point and click adventury Happy Game od českého studia Amanita Design, známého díky svému jedinečnému a těžko zaměnitelnému stylu. V přímém rozporu s názvem, na nás autoři nachystali prostředí nočních můr malého chlapce ve kterém určitě po většinu času moc „happy“ nebudeme.

tlačítko celý článek Happy Game

Zlotřilé ropuchy napadnou hlodavčí království v Tails of Iron


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Ze záplavy her během prezentovaných na akcích PC Gaming Show a Future Games Show nás sice přecházely oči, jen některé z nich však dokázaly opravdu zaujmout. RPG Tails of Iron je jednou z nich a není to pouze díky nakřáplému hlasu Douga Cockleho (hlas Geralta z Rivie v herní sérii Zaklínač), ale samotná premisa a grafická stylizace dávají tušit, že tohle krysí dobrodružství bude stát za to.

tlačítko celý článek Tails of Iron

Ručně modelovaná adventura Harold Halibut přibližuje gameplay


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Adventura Harold Halibut se poprvé představila už před čtyřmi lety, kdy toto unikátně vypadající dílko zaujalo mnohé milovníky netradičního přístupu k tvorbě videoher. Podobně jako v případě papírové Papetury, i Harold Halibut je ručně vyráběnou hru. Nevládne zde však papír, ale hlína.

tlačítko celý článek Harold Halibut

Back 4 Blood se stane od prvního dne součástí Xbox Game Pass


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Na E3 2021 dostala FPS Back 4 Blood relativně hodně prostoru. Spatřit jsme z ní díky tomu mohli skutečně hodně záběrů dokreslujících podobu toho, jak vlastně bude duchovní pokračovatel kultovního Left 4 Dead pracovat třeba s formátem PvP. To se má stát zásadním tahounem celku, takže nám tvůrci ukázali nakažené a také nějak tak oznámili informace o spojení se službou Xbox Game Pass. Více naleznete v následujících odstavcích naší novinky.

tlačítko celý článek Back 4 Blood

Hell Let Loose opouští early access, realistická alternativa Battlefieldu vychází na PC i konzole


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Multiplayerová střílečka z druhé světové války sázející na realizmus a historickou věrnost Hell Let Loose vybrala v roce 2019 na Kickstarteru více než 220 000 dolarů (zhruba 4,5 mil. Kč), a ještě ten rok vstoupila do Early Accessu, aby prodala více než milion kopií. Nyní ambiciózně vypadající FPS oznámila ostré vydání a nový obsah, který hru doprovodí již brzy na PC a později také na next-gen konzole. Kdy přesně Hell Let Loose vyjde a na co přesně se můžeme těšit, zjistíte v novince.

tlačítko celý článek Hell Let Loose

Open World RPG Wartales vám dá do rukou skupinu žoldáků


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

PC Gaming Show je každoročně akcí, kde se objeví vždy řada menších projektů, které na velkých konferencích nikdo moc nechce. Letošní PC Gaming Show na tom nebyla jinak než minulé ročníky, teoreticky by se dalo říci, že to bylo možná o kapku horší díky sponzorování značkou MechWarrior 5: Mercenaries. I přes jistou dávku úpadku se na ní však přeci jen zjevilo pár zajímavých děl, mezi něž lze zařadit RPG Wartales, o kterém vám více řekne naše novinka.

tlačítko celý článek Wartales

Orcs Must Die! 3 – Rubání orků pokračuje


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Orcs Must Die! 3 po svém loňském debutu na Google Stadii míří na klasické platformy. Oblíbená série se na PC Gaming Show 2021 představila nejen trailerem, ale i oznámením data vydání. Rubači hnusitánských orků mohou směle pokračovat ve čtení této novinky, kde se dozví vše podstatné.

tlačítko celý článek Orcs Must Die! 3

Icarus – Vesmírný survival už klepe na dveře


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

PvE sci-fi survival Icarus, představený už na loňském PC Gaming Show, se na té samé letošní konferenci pochlubil novým trailerem, datem vydání i zásadní proměnou ze zamýšleného free to play titulu na placenou hru. Co a hlavně kdy nám Icarus nabídne svůj svět, si můžete přečíst níže.

tlačítko celý článek Icarus

Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters nás vyšle na lov démonů


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Total War: Warhammer světu jasně ukázal, že pokud hry z tohoto univerza děláte kvalitně, vyplatí se vám to, protože tento vesmír prostě má co nabídnout, vždy je to jen o tom hry z něj řádně zpracovat. Po úspěchu tohoto titulu se otevřela stavidla produkce a jedním z důsledků tohoto jevu je tahové RPG Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters. Vše, co o něm aktuálně víme, najdete v naší novince.

tlačítko celý článek Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

Life is Strange: True Colors přiblížilo schopnosti hlavní hrdinky, LiS: Remastered dostalo datum vydání


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Marvelovský superhrdinský tým Strážci Galaxie se dočká vlastního videoherního dobrodružství. Singleplayerový titul vyvíjený studiem Eidos Montreal byl oznámen v rámci E3 konference Square Enix, kde se předvedl povedeným prvním trailerem. Co všechno nás v akční adventuře Marvel's Guardians of the Galaxy čeká, se dozvíte v našem článku.

tlačítko celý článek Life is Strange: True Colors

Marvel's Guardians of the Galaxy – superhrdinský tým se dočkal vlastní hry


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Štěpán Lenk

Marvelovský superhrdinský tým Strážci Galaxie se dočká vlastního videoherního dobrodružství. Singleplayerový titul vyvíjený studiem Eidos Montreal byl oznámen v rámci E3 konference Square Enix, kde se předvedl povedeným prvním trailerem. Co všechno nás v akční adventuře Marvel's Guardians of the Galaxy čeká, se dozvíte v našem článku.

tlačítko celý článek Guardians of the Galaxy

Babylon's Fall se představuje v novém traileru a jde o „live-service“ titul


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Vydavatelství Square Enix na své E3 2021 prezentaci ukázalo záběry z Babylon's Fall od PlatinumGames a podle posledních zpráv půjde o „live-service“ titul, který si budeme moci zahrát až se třemi dalšími přáteli.

tlačítko celý článek Babylon's Fall

Halo Infinite přibližuje multiplayer i příběhovou kampaň v nových trailerech


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Prezentace Xboxu na E3 představila hned několik velkých her, Halo Infinite však patřilo mezi ty největší kalibry, hra si navíc ukousla notnou část celé akce, aby nám představila nejen samostatně vycházející multiplayer část, ale také odhalila další střípky z příběhové kampaně. S čím se bude muset Master Chief potýkat a jaké novinky či naopak návraty starých prvků nás čekají ve hře více hráčů, zjistíte v článku.

tlačítko celý článek A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem naváže na první díl


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jakub Němec

Temně laděná adventura A Plague Tale: Innocence dokázala zdařile propojit hratelnost s vyprávěním příběhu o sourozencích Amicii a Hugovi, kteří vedle útrap stoleté války musí čelit nadpřirozené hrozbě v podobě houfů dravých krys. Zakončení děje nechávalo otevřená dvířka pro pokračování, které bylo skutečně oznámeno v rámci akce Xbox & Bethesda Games Showcase. Ponese podnázev Requiem a můžeme se těšit na ještě ponuřejší kontury příběhu.

tlačítko celý článek A Plague Tale: Requiem

Oznámena kooperativní upírská akce Redfall od autorů Dishonored


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Autoři povedených akcí jako Prey a Dishonored oznámili na E3 akci Xbox & Bethesda Games Showcase svou novou kooperativní střílečku Redfall, která míří exkluzivně na PC a Xbox Series X/S a hned v den vydání bude dostupná v knihovně Xbox Game Pass. Ve hře se utkáme s legií upírů, kteří převzali kontrolu nad kdysi klidným městečkem Redfall a tak trochu ve stylu série Dishonored budeme prozkoumávat ruiny města a hledat místo, odkud nejlépe udeřit. Úvodní trailer s dalšími detaily najdete v novince.

tlačítko celý článek Redfall

Forza Horizon 5 nás vezme do zbrusu nového prostředí Mexika


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Jedna z nejikoničtějších a nejoblíbenějších závodních her posledních let je zpět. Na letošní konferenci Xbox and Bethesda Showcase se nová Forza Horizon 5 pochlubila gameplay demem, který představil něco z hratelnosti, ale především krásné prostředí Mexika. Na co se ve Forze můžeme těšit, se dozvíte v této novince.

tlačítko celý článek Forza Horizon 5

Rogue-like hvězda Hades vtrhne na PS a Xbox už v srpnu


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Vítěz (nejen) loňských cen DICE Awards, rogue-like dungeon crawler Hades, letos v létě dorazí jak na konzole PS4/PS5, tak i na Xbox One a Xbox Series X/S. V neposlední řadě se pak objeví i na Xbox Game Passu.

tlačítko celý článek Hades

The Outer Worlds 2 právě oznámeno


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Štěpán Lenk

Studio Obsidian Entertainment se svým sci-fi akčním RPG The Outer Worlds (2019) sklidilo poměrně úspěch, většině z nás tedy bylo tak nějak jasné, že dvojka je pouze otázkou času. Toto proroctví se naplnilo v E3 prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase, kde bylo The Outer Worlds 2 definitivně potvrzeno. Co všechno na sebe očekávané RPG takhle zčerstva prozradilo?

tlačítko celý článek The Outer Worlds 2

Maverick se ukáže v Microsoft Flight Simulatoru


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jakub Němec

Microsoft Flight Simulator už nám téměř rok umožňuje vznést se do oblak na našich stolních počítačích, ale tvůrci ze studia Asobo stále nehlásí padla. Vedle pravidelných World updatů vylepšujících různé části zeměkoule o typické lokální monumenty, se autorům konečně podařilo připravit vydání svého titulu na konzoli Xbox Series X/S. Vedle této zprávy nás na E3 konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase překvapili také novým DLC na motivy nového snímku Top Gun: Maverick.

tlačítko celý článek Microsoft Flight Simulator

Diablo 2 Resurrected vyjde na podzim


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jakub Němec

Společnost Blizzard dlouho tajila přesné datum vydání předělávky svého akčního RPG Diablo 2. Remake s podtitulem Resurrected se na naše herní zařízení chystá již tento podzim, kdy budeme moci zahnat do hlubin pekla pána zla a jeho posluhovače. Co jsme se z E3 prezentace Xbox & Bethesda Showcase ještě dozvěděli?

tlačítko celý článek Diablo 2 Resurrected

Age of Empires IV odhalilo datum vydání. Historii budeme přepisovat letos v říjnu


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Herní konference nabité oznámeními nových her a updaty pro ty již vydané jsou v plném proudu. Ovoce přinesla i online prezentace Xbox & Bethesda Games Showcase, během které jsme se mimo jiné dozvěděli, že očekávané Age of Empires IV vyjde během tohoto říjnu. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Age of Empires IV

Do Sea of Thieves zamíří pirátský kapitán Jack Sparrow


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Počáteční rozjezd Sea of Thieves jistě nepatřil mezi něco, nač by mohla být společnost Rare vyloženě pyšná. Po čase se však tato hra naštěstí dostala do Xbox Game Passu, čímž přilákala pozornost milionů hráčů, kteří by si jí za normálních okolností zřejmě ani nevšimli. Tento krok tuto pirátskou adventuru v podstatě zachránil před úplným pádem do zapomnění. Nyní startují tvůrci novou kapitolu díky započaté spolupráce se společností Disney.

tlačítko celý článek Sea of Thieves

Battlefield 2042 se představuje v pořádně chaotické gameplay ukázce


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společná konference Xboxu a Bethesdy začala velmi slibně. Kromě prvního pohledu na Starfield jsme dostali také gameplay video z očekávané online FPS – Battlefield 2042.

tlačítko celý článek Battlefield 2042

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl vyjde až příští rok


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

O tom, zda se S.T.A.L.K.E.R. 2 objeví na E3 2021, se dlouho spekulovalo. Nakonec se však fanoušci této série přeci jen dočkali, protože během prezentace Xboxu a Bethesdy se objevil konečně hutnější trailer k S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, v jehož rámci nám tvůrci ukázali ze svého díla více. Aby toho nebylo málo, došlo také k odhalení data vydání, jež fandy této značky možná nepříjemně překvapí. Více v naší novince.

tlačítko celý článek S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Starfield odhalil trailer a datum vydání


• Novinka: 14. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Díky předčasnému úniku na serveru Washington Post jsme měli možnost podívat se na in-game trailer z dlouho očekávaného projektu od Bethesda Game Studios. Odhalil záběry, které přibližují jak atmosféru, tak prostředí nového vesmírného prostředí titulu Starfield.

tlačítko celý článek Starfield

Riders Republic vyjde 2. září, registrace do bety spuštěny


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Sportovní MMO Riders Republic dostává po loňském oznámení a následném odložení z kraje tohoto roku jasnější kontury. Na kole, lyžích, snowboardu či navlečení ve wingsuit obleku a s raketovým pohonem na zádech se budeme prohánět zasněženými horami i vyprahlými americkými kaňony a trumfovat ostatní hráče nejen v rychlosti, ale i tricích. Riders Republic láká na vícero sportovních disciplín, otevřený svět vybízející k prozkoumávání, přičemž to vše si budeme moci vyzkoušet v betě, do které se právě můžete registrovat. Více v dnešní novince.

tlačítko celý článek Riders Republic

Rainbow Six Siege spojí hráče na Xboxu a PS už příští rok


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Během let si taktickou FPS Rainbow Six Siege mělo možnost zahrát více než 70 milionů hráčů. Někteří u ní zůstali i po bezplatných víkendech, jiní se k ní už nevrátili. Upřít jí však nelze, že se jedná o vskutku zdařilý titul. Nyní zamíří na další platformu – a naplánováno toho mají tvůrci mnohem více.

tlačítko celý článek Rainbow Six Siege

Just Dance 2022: tancovačka od Ubisoftu nebude chybět ani letos


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Jakub Němec

Just Dance patří mezi série francouzského vydavatele Ubisoft, které vycházejí rok co rok a těší se stále velké oblibě širokého zástupu hráčů. Proto nemůže být překvapením, že nový díl Just Dance 2022 by v rámci E3 konference Ubisoft Forward oznámen také na letošní rok. Co vás v tanečním titulu čeká?

tlačítko celý článek Just Dance 2022

Wizard with a Gun – Kouzelnický co-op survival s hromadou střeliva


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

U prezentací vydavatelské skupiny Devolver Digital žádný ze sledujících určitě neusne. Na (už tradičně) s nadsázkou pojatém představení letos ukázali mimo jiné i hru vývojářského uskupení Galvanic Games, Wizard with a Gun. Nebylo sice oznámeno přesné datum vydání, ale i tak už víme, na co se ve vtipně vyhlížející fúzi survival prvků, střílečky a magie můžeme těšit.

tlačítko celý článek Wizard with a Gun

Avatar: Frontiers of Pandora – Slavný filmový trhák ožívá ve videohře


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Štěpán Lenk

Ubisoft v rámci své E3 prezentace Ubisoft Forward představil novou hru založenou na filmovém trháku Jamese Camerona Avatar. Nejnovější hru čerpající z tohoto fascinujícího sci-fi univerza si vzalo na starost studio Massive Entertainment, které práce na doposud nepojmenovaném Avatar projektu oznámilo už v roce 2017. Teď už víme, že hra ponese název Avatar: Frontiers of Pandora a v našem článku se o tomto připravovaném projektu dozvíte první dostupné informace.

tlačítko celý článek Avatar: Frontiers of Pandora

Ubisoft odhalil Nintendo Switch exkluzivitu Mario + Rabbids Sparks of Hope


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Pokračování oblíbeného crossoveru ubisoftích králíků a hrdinů od Nintenda bylo předčasně odhaleno už pár hodin před akcí Ubisoft Forward, která však ke strohým uniklým informacím přidala solidní dávku podrobností a především oznamovací trailer a první gameplay záběry. Pokračování úspěšné Nintendo Switch exkluzivity z roku 2017 Mario + Rabbids Kingdom Battle nás zavede až do vesmíru na náročnou záchrannou misi, jejíž detaily najdete v dnešní novince.

tlačítko celý článek Mario + Rabbids Sparks of Hope

Taktická kooperace Rainbow Six Extraction vyjde 16. září


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Když se v Rainbow Six Siege objevil event zaměřený na boj proti vetřelcům, určitá část komunity z něj byla nadšená, zatímco druhá její zápal nesdílela. Pro tu méně spokojenou polovinu bylo jistě překvapením, když došlo k představení Rainbow Six Quarantine orientovaného na fanoušky kooperačních stříleček zaměřených na taktiku. Během času byl projekt přejmenován na Rainbow Six Extraction. Detaily o tom, kdy vyjde, na co a o co v něm půjde, najdete v naší novince.

tlačítko celý článek Rainbow Six Extraction

Ve Far Cry 6 DLC-čkách si zahrajeme za záporáky z předešlých her


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Zajímalo vás někdy, jaké to je být v kůži jednoho z ikonických záporáků série Far Cry? Pokud ne, tak vám nevěříme, a pokud ano, už to můžete přiznat. V DLC pro připravovaný Far Cry 6, to totiž budete mít příležitost zjistit.

tlačítko celý článek Far Cry 6

Assassin's Creed Valhalla obohatí Discovery Tour a mytologické DLC


• Novinka: 13. 6. 2021 • Autor: Jakub Němec

Od E3 prezentace Ubisoft Forward se očekávalo, že se na ní Assassin's Creed Valhalla ukáže s naplánovaným DLC o dobývání Paříže. Rozšíření Siege of Paris se opravdu objevilo s bližšími detaily, ale zazněly také překvapivější informace. Titul bude podporován i v roce 2022, což neznamená pouze opravu bugů, ale také další DLC, tentokráte s mytologickou náplní. Mimo to se ještě můžeme těšit na oblíbený vzdělávací mód Discovery Tour. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Assassin's Creed Valhalla

České akční RPG The Last Oricru bude hodně stavět na možnosti volby


• Novinka: 12. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Společnost Koch Media si krátce před E3 2021 udělala svou vlastní prezentaci, kterou zřejmě chtěla ukázat světu, jak taková show nemá vypadat. Tuny slov, vyprávění o tom, proč je super makat pro Koch Media a nulové záběry z her rozhodně nebyly něco, co by komunitu reálně moc potěšilo. Přeci jen jsme se z ní dozvěděli pár zajímavých věcí o Kingdom Come Deliverance na Nintendo Switch, či o českém RPG The Last Oricru, které více rozebereme v této novince.

tlačítko celý článek The Last Oricru

Potvrzeno: Kingdom Come Deliverance vyjde na Nintendo Switch


• Novinka: 12. 6. 2021 • Autor: Dominik Fait

Po měsících spekulací a více či méně věrohodných úniků je jasno – jedna z nejúspěšnějších českých her skutečně dorazí na konzoli Nintendo Switch. Kdy se tak stane a jak se náročný port tohoto open-world RPG od studia Warhorse podepíše na vizuální kvalitě hry, však zatím není jasné.

tlačítko celý článek Kingdom Come Deliverance

Tribes of Midgard – Vikingská survival řež


• Novinka: 11. 6. 2021 • Autor: Jiřina Formánková

Na včerejší akci Summer Game Fest jsme se dočkali mimo jiné zajímavě vypadajícího projektu z dílny autorů Norsfell Games a vydavatele Gearbox Publishing pod názvem Tribes of Midgard. Další vikingský RPG survival (po úspěšném projektu Valheim) je tedy na spadnutí. Co všechno nabídne a kdy se ho přesně dočkáme, si můžete přečíst v této novince.

tlačítko celý článek Tribes of Midgard

The Sims 4: Cottage Living simíky vyšle na venkov již během tohoto léta


• Novinka: 11. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Léto plné herních oznámení se pomalu, ale jistě rozjíždí a přesto, že vydavatel Electronic Arts svou vlastní konferenci EA Play Live plánuje až na 22. července, již nyní oznámil čerstvý přírůstek do rodiny The Sims 4 dodatků. DLC Cottage Living naše virtuální lidičky vezme na venkov.

tlačítko celý článek The Sims 4: Cottage Living

Bruce Campbell ze seriálu Ash vs Evil Dead představuje krvavou akci Evil Dead: The Game


• Novinka: 11. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Pokud vám náhodou název Ash vs Evil Dead nic neříká, pak vězte, že jde o nesmírně populární komediálně-hororový seriál vysílaný na HBO Go, který vychází z filmů Sama Raimiho. Oznámení hry přišlo už loni na The Game Awards Geoffa Keighleyho a není tak překvapením, že první záběry z hraní odhalila další akce tohoto matadora herního průmyslu, Summer Game Fest. O čem přesně Evil Dead: The Game je, nám navíc odhaluje herec Bruce Campbell, představitel hlavní postavy seriálu Ashe Williamse. Jak Evil Dead: The Game vypadá v pohybu, a kdy hra vyjde, zjistíte v novince.

tlačítko celý článek Evil Dead: The Game

Vampire The Masquerade: Bloodhunt nás vypustí do nočních ulic Prahy


• Novinka: 11. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Vývoj Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 je aktuálně u ledu, dokonce se spekuluje o tom, že došlo k přepracování celého projektu. Naštěstí pro fanoušky se nejedná o jedinou hru z tohoto vesmíru, jež je v produkci. Dalším produktem je battle-royale TPS Vampire The Masquerade: Bloodhunt, která nás vezme do našeho hlavního města, kde se spolu v boji o moc utkají krvesajové všeho druhu. Co vše by nám měl tento titul nabídnout, si můžete přečíst v naší novince.

tlačítko celý článek Vampire The Masquerade: Bloodhunt

Hackeři napadli EA a odnesli si zdrojové kódy pro FIFA 21 a engine Frostbite


• Novinka: 11. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Electronic Arts byla zasažena masivním hackerským útokem, díky kterému si útočníci údajně přišli až na 780 GB dat zahrnující interní vývojářské nástroje a dostali se také ke zdrojovým kódům pro některé hry a programy.

tlačítko celý článek EA, Battlefield 2042

Elden Ring má konečně pořádný trailer a datum vydání


• Novinka: 10. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Akční RPG Elden Ring jsme poprvé mohli spatřit na E3 2019 a i když šlo o celkem kryptický trailer, jména jako FromSoftware a George R. R. Martin nám zvedla hladinu adrenalinu až ke stropu. Od té doby bylo ale ticho po pěšině a kromě nedávných leaků jsme o další brutální řežbě od japonských legend herního průmyslu moc informací nedostali. To se konečně mění dnešním dnem, tedy 10. červnem, kdy se na kaci Summer Game Festival Kickoff Live! ukázal parádní trailer v celé své kráse... a také datum vydání.

tlačítko celý článek Elden Ring

Tiny Tina's Wonderlands – Tina vyráží za dobrodružstvím


• Novinka: 10. 6. 2021 • Autor: Štěpán Lenk

Studio Gearbox v rámci prezentace Summer Game Fest právě oznámilo spin-off populární série Borderlands, který se zaměří na jednu z vedlejších postav tohoto barvitého sci-fi univerza. Lehce labilní milovnice explozí Tiny Tina vyráží na své sólo dobrodružství, ve kterém poněkud nečekaně zabrousí do fantasy žánru a Dračího doupěte. Více informací najdete v naší novince.

tlačítko celý článek Tiny Tina's Wonderlands

V Two Point Campus budeme řídit vlastní univerzitu


• Novinka: 10. 6. 2021 • Autor: Filip Němec

Po úspěchu budovatelské strategie Two Point Hospital oznamuje společnost Sega jejího duchovního nástupce, v němž nemocné pacienty nahradí vysokoškolští studenti. V Two Point Campus se totiž vžijeme do role provozovatele univerzity, kde bude důležité nejen jak se vaší škole daří ekonomicky, ale také třeba jak se daří u zkoušek vašim studentům. Kdy se postavíme za virtuální katedru, zjistíte v dnešní novince.

tlačítko celý článek Two Point Campus

Jurassic World Evolution 2 vyjde ještě letos


• Novinka: 10. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

I přes některé nedostatky a následnou nepříjemnou DLC politiku strategie Jurassic World Evolution rozhodně stále za pozornost. Nyní se k budování parku budeme moci podle všeho vrátit, protože společnost Frontier Developments oznámila pokračování Jurassic World Evolution 2, v němž se opět ujmeme zábavního střediska s gigantickými ještěry v hlavní roli. Více naleznete v naší novince.

tlačítko celý článek Jurassic World Evolution 2

Overwatch bude konečně mít funkci cross-play napříč všemi platformami


• Novinka: 10. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Už je to pět let, co FPS kompetitivní střílečka spatřila světlo herního světa a teprve nyní se „cross-playový sen“ stává skutečností. Společnost Blizzard totiž v překvapivém vývojářském deníčku oznámila, že si konečně budeme moci zahrát společně s přáteli bez ohledu na to, na jaké platformě Overwatch hrajete.

tlačítko celý článek Overwatch; cross-play

Lehce futuristický Battlefield 2042 oficiálně odhalen, dočkáme se jej už v říjnu


• Novinka: 9. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Hodně dlouho se pracovalo s tím, že si letos zahrajeme Battlefield 6, přeci jen po pátém dílu to byla další logická číslovka. Nakonec bude však vše trošku jinak, než se očekávalo. Nový zástupce oblíbené FPS značky má název Battlefield 2042 a svým pojmenováním symbolizuje to, kam se v něm podíváme. V naší novince ovšem najdete nejen historické zasazení, ale taktéž kdy hra vyjde, kolik hráčů se proti sobě postaví a pár dalších informací navíc.

tlačítko celý článek Battlefield 2042

Nové Call of Duty: Vanguard na E3 2021 neuvidíme, do druhé světové se vrátíme i ve Warzone


• Novinka: 9. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Letošní herní konference E3 startuje už za pár dní a nejeden fanoušek Call of Duty očekává, že nejnovější přírůstek v populární FPS sérii bude oznámen právě během jedné z chystaných online prezentaci. Poslední zprávy však hovoří o opaku. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Call of Duty Vanguard

Vývojáři posledního Ratchet & Clank: Rift Apart si pochvalují „bez-přesčasové“ prostředí


• Novinka: 9. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Jak dělat AAA hry bez toho, aby museli někteří vývojáři přetrpět několik měsíců nařízených přesčasů (tzv. „crunch“), které navíc mnohdy ani nejsou řádně proplacené? Zeptejte se lidí z Insomniac Games, kteří mají na svědomí jednoznačný hit tohoto roku Ratchet & Clank: Rift Apart. Většina jich totiž svorně tvrdí, že jejich poslední dílo bylo vytvořeno bez jediného povinného přesčasu.

tlačítko celý článek Ratchet & Clank: Rift Apart

Ve Fortnite odstartovala mimozemská invaze, aneb co přináší 7. sezóna 2. kapitoly


• Novinka: 8. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Jen málokterý titul se může chlubit tím, že prochází takovou evolucí jako Fortnite. Jedná se totiž o dílo, na kterém jeho tvůrci neustále pracují a celkově jej posouvají kupředu za pomoci zábavných eventů, nových postav a úprav ostrova, na němž se boje odehrávají. Aktuálně v tomto oblíbeném battle-royale projektu odstartovala již sedmá sezóna 2. kapitoly, která toho nepřináší vůbec málo. Čemu se tentokrát musíte postavit, si můžete přečíst v naší novince.

tlačítko celý článek Fortnite

Rainbow Six Quarantine představuje krátký teaser a oficiálně nový název – Extraction


• Novinka: 8. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Série Rainbow Six prošla několika iteracemi a ta další se bude oficiálně jmenovat Rainbow Six Extraction. Titul dříve znám jako Rainbow Six Quarantine bude detailněji odhalen na akci Ubisoft Forward. Firma Ubisoft vydala novou upoutávku spolu s dalšími informacemi o hře.

tlačítko celý článek Rainbow Six Extraction

Splinter Cell se zřejmě vrátí ovšem v jiné podobě, než by většina hráčů očekávala


• Novinka: 7. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Série úniků informací o hrách, jež se možná objeví v nadcházejících dnech, pokračuje. Po leaku orientovaném na hry od 2K, Battlefield 6 a Two Point Campus si svá tajemství neuhlídala další herní společnost. Tentokrát se stal terčem Ubisoft, jehož taje na Twitteru zveřejnil uživatel Zer0Bytes, který přišel se sérií obrázků z nového PvP projektu BattleCat, jejichž autenticitu potvrdil web Video Games Chronicle.

tlačítko celý článek BattleCat, Sam Fisher

Unikly další screenshoty z oficiálně dosud neoznámeného Battlefieldu 6


• Novinka: 7. 6. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnosti Electronic Arts a DICE Battlefield 6 formálně představí 9. června, ale pokud se už nemůžete dočkat, můžete se s předstihem podívat na celkem čtyři uniklé screenshoty, které patrně pocházejí z gameplaye této očekávané online střílečky.

tlačítko celý článek Battlefield 6 screenshot

Společnost 2K na E3 zřejmě oznámí nové projekty v čele s Marvel tahovkou od tvůrců XCOMu


• Novinka: 4. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Je už takřka tradicí, že několik týdnů, nebo dokonce krátce před E3 uniknou do světa informace o projektech, které na ní budou oznámeny. Před několika dny se objevil Two Point Campus, po němž nyní následuje seznam her, se kterými by mohla i podle tvrzení významného novináře Jasona Schreiera teoreticky vyrukovat společnost 2K. O jaké projekty by se mělo jednat, si máte možnost přečíst v naší novince.

tlačítko celý článek 2K Games

Prezentace Warhammer Skulls přinesla novinky o Total War: Warhammer 3 nebo FPS Darktide


• Novinka: 4. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Letošní léto se ponese na vlně řady prezentací, v jejichž rámci budou studia představovat svou práci víceméně na vlastní pěst. Jednou z prvních vlaštovek se stala akce britské společnosti Games Workshop, která má plnou kontrolu nad právy k univerzu Warhammer. Představených her bylo ve finále skutečně hodně, a tak vám z události Skulls představíme pouze to nejzásadnější, co se na ní šustlo.

tlačítko celý článek Warhammer Darktide, Total War: Warhammer 3

Český dabing pro Kingdom Come: Deliverance má slušné grády


• Novinka: 3. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Kingdom Come: Deliverance je bezpochyby jednou z her, kterou český hráč vyhlížel s velkým očekáváním. Nakonec se dočkal kvalitního RPG, jež sice mělo češtinu, avšak pro některé to nebylo dostačující – těšili na to, že dostanou i dabing, což se nakonec nestalo. Nyní těmto fanouškům však svítá naděje v podobě fanouškovského projektu, který má postavám možnost promlouvat česky. Více se dočtete v naší novince.

tlačítko celý článek Kingdom Come Deliverance

God of War: Ragnarök vyjde i na PS4, nikoliv však letos


• Novinka: 3. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Během minulých čtyřiadvaceti hodin byla studia patřící k Sony v rámci komunikace nebývale aktivní, a nejen ona, rozhovořil se také šéf PlayStation Studios Hermen Hulst. Více jsme se díky aktivitě celé společnosti dozvěděli o tom, jak to vlastně bude s Horizon Forbidden West a God of War: Ragnarök, či to kam vlastně očekávané pokračování God of War dorazí.

tlačítko celý článek Nintendo E3

Nintendo oznámilo vlastní konferenci, konat se bude během červnové E3


• Novinka: 2. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Nintendo oznámilo vlastní herní konferenci Nintendo Direct, která se bude konat v čase E3 2021. Nintendo Direct naposledy proběhlo v únoru tohoto roku a odprezentovaných bylo několik zajímavých titulů. Tentokrát se však na prezentaci upírá mnohem více pohledů, za což může zejména šuškanda kolem údajně se blížícího představení výkonnějšího Nintenda Switch. Dočkáme se konečně vysněného „Pročka“?

tlačítko celý článek Nintendo E3

Remasteru Crysis 2 a 3 se dočkáme ještě letos


• Novinka: 2. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Že by si Crysis Remastered vyloženě získalo sympatie hráčů a recenzentů se říct nedá. Ve finále se totiž jednalo o mírně nadprůměrně zpracovaný projekt, což nakonec ukázala nejen hodnocení kritiků a komunity. Když už však máte něco rozdělané, přeci jen to nezahodíte. Crytek nám proto v průběhu tohoto roku přinese remaster kultovního Crysis 2 a také třetího dílu, na nějž nejeden pařan s láskou vzpomíná. Více o těchto kouscích naleznete v novince.

tlačítko celý článek Crysis 2 a 3 remastered

Příběh Far Cry 6 je politický, tvrdí jeho režisér


• Novinka: 1. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Far Cry 6 má za sebou první oficiální představení gameplaye a data vydání. A zatímco se hráči rozplývají při pomyšlení na zneškodnění nepřítele pomocí vrhačky CDček, režisér příběhové části Far Cry 6 se rozhodl vysvětlit situaci s (a)politickostí připravovaného FPS. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Far Cry 6; Castillo

V pokračování Two Point Hospital budeme budovat univerzitu


• Novinka: 1. 6. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

V minulých letech se Microsoft Store stal místem známým v herním světě nejen vzhledem pestré škále her, jež nabízí, ale primárně kvůli tomu, že na něm dochází k únikům informací. K předčasnému odhalení díky němu došlo třeba v případě F1 2021, Kingdoms of Amalur Remaster, nebo Dying Light Platinum Edition. Na chvíli se na něm objevilo také pokračování Two Point Hospital s názvem Two Point Campus. Více v novince.

tlačítko celý článek Two Point Campus

Zatím neoznámené Nintendo Switch Pro se údajně objevilo na Amazonu


• Novinka: 31. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Výkonnější verze Nintenda Switch byla nedávno objevena na webu společnosti Amazon Mexico a neoficiální informace o představení konzole před E3 a jejím vydání ještě letos tak znějí uvěřitelněji. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Nintendo Switch Pro

Zemřel tvůrce Syberia, výtvarník Benoît Sokal


• Novinka: 31. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Cesty osudu nejsou nevyzpytatelné, o čemž svědčí životní dráha výtvarníka a talentovaného vypravěče Benoîta Sokala, který svůj život spojil s legendární sérií Syberia. V průběhu víkendu nás jeho kolegové z Microids informovali s nesmírným zármutkem o jeho skonu. Kdy začal pracovat na hrách a jaký byl jeho poslední projekt, vám povíme níže v naší novince.

tlačítko celý článek Dying Light 2 Stay Human

Far Cry 6 odhalil datum vydání a první gameplay záběry


• Novinka: 28. 5. 2021 • Autor: Filip Němec

Náhradní E3 už oficiálně začala. Zatímco včera se v gameplay ukázce představila PlayStation exkluzivita Horizon Forbidden West, dnes jsme mohli vidět nový trailer a také první záběry z hraní Far Cry 6, načež jsme se dozvěděli i datum vydání. Šestý díl oblíbené akční série vyjde už v říjnu tohoto roku a z prvních záběrů to vypadá, že nás čeká klasická sandboxová hratelnost plná akce, kterou tentokrát okoření kromě podomácku vyrobených smrtících zbraní také příběh o tyranii a touze po svobodě. Nová videa a datum vydání najdete v novince.

tlačítko celý článek Far Cry 6

Real-time-strategie Company of Heroes 2 a jedna její expanze k dispozici zdarma


• Novinka: 28. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Real-time strategii Company of Heroes 2, pokračovatele úspěšného stejnojmenného titulu z roku 2006, si tentokrát můžete pořídit zcela zdarma. A to dokonce ve společnosti jeho velké expanze s názvem Ardennes Assault. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Company of Heroes 2 zdarma

Další vývoj Cyberpunku 2077 povede nový ředitel


• Novinka: 28. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Kolem Cyberpunku 2077 a studia CD Projekt RED stále vře voda a s každou další informací se zdá, že se její teplota stále zvyšuje. Adam Badowski, nyní již bývalý ředitel titulu, se přesouvá k „jinému projektu“ ve firmě a Cyberpunk 2077, včetně jeho chystaných DLC, nyní povede jistý Gabriel Amatangelo.

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077

Horizon Forbidden West se představuje v prvních gameplay záběrech (NOVINKA)


• Novinka: 28. 5. 2021 • Autor: Filip Němec

Zatímco poslední epizoda nepravidelného pořadu State of Play se věnovala výhradně již brzy vycházející akční adventuře Ratchet & Clank: Rift Apart, ta aktuální se zaměřila na pravděpodobně největší PlayStation exkluzivitu tohoto roku. Akční RPG Horizon Forbidden West se prezentovalo gameplay ukázkou jedné z příběhových misí, která představila nové prostředí, zbraně, herní mechaniky a nepřátele.

tlačítko celý článek Horizon Forbidden West

Dying Light 2 dostalo datum vydání a nové gameplay video


• Novinka: 27. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

V Techlandu stojícím za pokračováním parkourové akce Dying Light bylo delší dobu hodně ticho, načež začali vývojáři o Dying Light 2 vydávat krátké deníčky zaměřené na jednotlivé prvky tohoto díla. Dlouho se však ve vzduchu vznášela otázka, zda jejich výtvor dorazí ještě letos. Odpověď jsme dostali v průběhu dnešního streamu Stay Human, který nám dal nejen datum vydání, ale také pár informací o hře samotné a novou gameplay ukázku. Více si přečtete v naší novince.

tlačítko celý článek Dying Light 2 Stay Human

Sonic Colors: Ultimate aneb Modrý ježek se stěhuje na modernější stroje


• Novinka: 27. 5. 2021 • Autor: Jakub Němec

Modrý ježek Sonic na sebe v posledních měsících strhává pozornost. Po dlouhém natáčení a upravování se do kin dostal jeho první hraný film, což byla jen předzvěst k velké oslavě. Ultrarychlý bodlináč totiž slaví třicet let, a to společnost Sega nemůže nechat jen tak. Vedle řady kosmetických doplňků do svých jiných her chtějí věrné pařany odměnit novým titulem. I když novým, jak se to vezme – jedná se o remaster Sonic Colors z roku 2010, původně exkluzivity pro Nintendo DS a Wii, která se nyní podívá na současné stroje s podtitulem Ultimate.

tlačítko celý článek Xbox; Bethesda Games showcase

Microsoft oznámil herní konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase, konat se bude v červnu


• Novinka: 27. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Letošní letní plejádu herních online konferencí doplní i dvojice Xbox a Bethesda. Tentokrát v rámci jedné akce, protože Microsoft v březnu tohoto roku dokončil akvizici společnosti ZeniMax, pod kterou patří i Bethesda Softworks. Na Xbox & Bethesda Games Showcase, která se bude konat v červnu, tak můžeme očekávat novinky jak od Bethesdy, tak Xbox Game Studios.

tlačítko celý článek Xbox; Bethesda Games showcase

Unreal Engine 5 je v předběžném přístupu a představuje se v novém technickém demu


• Novinka: 26. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Unreal Engine 5 je od dnešního dne k dispozici v předběžném přístupu, což dává vývojářům možnost vyzkoušet a prozkoumat některé z robustních nástrojů a funkcí pro vývoj her v tomto enginu nové generace. Společnost Epic Games navíc odhalila nové technologické demo s názvem Valley of the Ancients. Vývojáři a kdokoli jiný s bezplatným účtem Unreal Engine (lze se přihlásit skrze účet na Epic Games Store) jej budou moci otestovat jako součást předčasného přístupu Unreal Engine 5.

tlačítko celý článek Unreal Engine 5

Valve pravděpodobně vyvíjí „handheldové PC“ podobné Nintendu Switch


• Novinka: 26. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Včera se internetem začaly šířit informace o možném vývoji handheldových PC společností Valve, které mají být určeny pro hraní her na Steamu. Toto zařízení by se mohlo podobat Nintendu Switch či již existujícím handheldům, na nichž je možné hrát PC hry. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Steam, konzole, handheld

Více než 50 leaknutých screenshotů ukazuje další záběry z Battlefield 6 traileru


• Novinka: 25. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Uběhly téměř dva týdny a Battlefield 6 zase vládne internetu, a to ještě neproběhlo ani jeho oficiální oznámení. První trailer lákající na připravovaného zástupce slavné série akčních FPS od studia EA DICE by měl světlo světa spatřit v červnu, ale vypadá to tak, že i díky nejnovější várce leaknutých obrázků, jsme ho viděli téměř celý. Více v naší novince.

tlačítko celý článek Battlefield 6

Victoria 3 konečně oznámená, dostupná bude i na Game Passu pro PC


• Novinka: 24. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Paradox Interactive oznámila světu pokračování série grand strategie Victoria. Třetí díl, na který fanoušci čekali bezmála 11 let, má být ještě ambicióznější než jeho předchůdci. Vývoj Victoria 3 má na starost interní Paradox Development Studio (Crusader Kings 3, Stellaris) a objeví se také na Game Passu (pro PC).

tlačítko celý článek Victoria 3

Watch Dogs: Legion na konzolích brzy nabídne 60 fps i cross-gen


• Novinka: 24. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

První větší update do Watch Dogs: Legion dorazil počátkem května a do online i singleplayerového komponentu akční adventury od Ubisoftu přinesl množství nového obsahu. V obohacování jejich díla vývojáři samozřejmě stále pokračují a nejnovější patch se kromě různých vylepšení zaměří na nové konzole. Na co všechno se můžeme těšit?

tlačítko celý článek Watch Dogs Legion

Na Indianu Jonese si v rogue-like akci Phantom Abyss zahrajeme v létě 


• Novinka: 21. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Princip většiny rogue-like her je postavený na tom, že v nich procházíte neustále se měnící systém úrovní, na jejichž konci na vás čeká nějaký ten záporák. V nemalém procentu z nich je vám však vždy dána možnost se po smrti, jež vás vrátí na úplný začátek, znovu vkročit do kobky a pro monstrum, které vás sundalo si prostě dojít. V tomto ohledu se dnes oznámený Phantom Abyss od jiných projektů liší, čím je ještě odlišný vám nastíníme v naší novince...

tlačítko celý článek Phantom Abyss

Overwatch 2 – Co jsme se dozvěděli z PvP live-streamu


• Novinka: 21. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Během čtvrtka, tedy 20. května, pořádala společnost Blizzard live stream, kde odhalila spoustu novinek ohledně očekávaného sequelu k Overwatch. I když největší změnou je jistě početní složení týmu, došlo také na další detaily. Pokud vás zajímá Overwatch 2, pokračujte ve čtení...

tlačítko celý článek Overwatch 2

Poznejte hlavní hrdiny Back 4 Blood


• Novinka: 20. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Díky minulým projektům Turtle Rock Studios je Back 4 Blood dozajista hrou, kterou stojí za to aktivně sledovat. Dnes její tvůrci přišli s videem orientovaným na primární protagonisty, za něž se tu půjde pustit do akce. Co některé z postav nabídnou a zda dostanou nějaké to příběhové pozadí, najdete v následujících odstavcích naší novinky...

tlačítko celý článek Back 4 Blood

The Last of Us Part II konečně obdrželo PS5 update


• Novinka: 20. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Pro The Last of Us Part 2 dorazila nová bezplatná aktualizace, která přináší více možností snímkové frekvence, ze kterých si hráči mohou vybrat, pokud hledají optimalizovanější herní zážitek. Arne Meyer, ředitel komunikace v Naughty Dog, nám v rychlosti naznačil, co můžeme od nejnovějšího updatu očekávat...

tlačítko celý článek The Last of Us Part II

Bulánci 2.0 slaví na Startovači velký úspěch


• Novinka: 19. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Česká hráčská obec dlouhodobě fandí lokálním tvůrcům, což ukázala nejen kampaň na podporu Kingdom Come: Deliverence, ale také třeba tažení za vytvoření dalšího dílu série Polda. Nyní se pozornost hráčů snaží získat tvůrci legendární multiplayerové střílečky Bulánci, kteří se rozhodli vyzkoušet své štěstí na crowdfundingovém portálu Startovač. Kolik se jim už podařilo vybrat, a na jaké platformy by měla hra dorazit, si přečtete v naší novince...

tlačítko celý článek Bulánci 2.0

Apex Legends má komunitou dotovaný turnaj, podobně jako DOTA 2


• Novinka: 19. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Electronic Arts asi v poslední době s jiskrou v oku nahlíželo na Interactive Compendium společnosti Valve, která tímto způsobem už nějakých pár let financuje prize pool pro turnaj The International v DOTě 2. Jen pro zajímavost – minulý rok činila výsledná výhra 34 milionu dolarů a nadcházející prize pool nabobtnal až na mamutích 40 milionu. Na tohle EA asi jen tak nedosáhne, ale je to, podle nás, dobrý způsob, jak zatraktivnit světovou soutěž a hru samotnou...

tlačítko celý článek Apex Legends

Vylepšená verze Grand Theft Auto V přistane na konzolích v listopadu tohoto roku


• Novinka: 18. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Herní průmysl je plný společností, které svým projektům po vydání nevěnují takovou pozornost, jakou by si reálně zasloužily. Mezi aktivnější studia bezpochyby patří legendární gigant Rockstar Games. Nač se mohou fanoušci GTA Online a Red Dead Online těšit v následujících měsících, a kdy Grand Theft Auto V dorazí na novou generaci konzolí, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek GTA V, GTA Online

Starfield bude exkluzivní pro Xbox a PC


• Novinka: 17. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Ještě před pár měsíci Todd Howard světu prezentoval, že se data vydání ani čerstvých informací o vesmírném RPG Starfield v brzké době jen tak nedočkáme. Jak už to ale tak bývá, ne vždy plány vyjdou do puntíku. V průběhu předchozích dní totiž došlo k úniku nových obrázků a také vypuštění výbušného tweetu od známého herního novináře Jeffa Grubba. Co přesně tato persona prohlásila, vám nastíníme v následujících odstavcích naší novinky...

tlačítko celý článek Starfield, Bethesda

The Division: Heartland – na internet unikly gameplay záběry z uzavřené bety


• Novinka: 17. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Ubisoft právě testuje free-to-play online akci The Division: Heartland a nabádá účastníky, aby záběry nezveřejňovali. Jenže tohle je internet a „leak“ je jeho druhé jméno. Díky záběrům již nyní víme, o čem tato PvPvE střílečka z pohledu třetí osoby bude a podíváme se také na 2 (prozatím) známé herní módy...

tlačítko celý článek The Division: Heartland, screenshot, cover

Pokračování úspěšné FPS Ghostrunner oznámeno na PC, PS5 a Xbox Series X


• Novinka: 14. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Akce z pohledu první osoby, Ghostrunner, vyšla koncem minulého roku a příjemně překvapila nejednoho hráče. Kombinace unikátního futuristického prostředí, nemilosrdného soubojového systému a nevídané dynamičnosti titulu od studií One More Level, 3D Realms a Slipgate Ironworks vynesla vysoká hodnocení v nespočtu recenzích (ta od našeho kolegy Ondry je živým důkazem). Pokud jste i vy naskočili na „ghostrunnerovskou“ vlnu s virtuální katanou v ruce, máme dobré zprávy. Vydavatel 505 Games včera oznámil práce na jeho pokračování...

tlačítko celý článek Ghostrunner 2, screenshot

Total War: Warhammer 3 přinese nový typ bitev i armádu bez magie


• Novinka: 14. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Ukázka Trial By Fire vypuštěná společností Creative Assembly během středy byla nakonec pouze lákavým předkrmem, po němž následoval hlavní chod v podobě prvních záběrů z bitevního pole, bez něhož si značku Total War ve výsledku ani nelze představit. Čím Total War: Warhammer 3 posune sérii tentokrát, najdete v následujících odstavcích naší novinky...

tlačítko celý článek Total War: Warhammer 3, gameplay

V dílnách Sony aktuálně vzniká více než 25 her pro PlayStation 5 (NOVINKA)


• Novinka: 13. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Půl roku poté, co se PlayStation 5 stihlo vyprodat dříve, než se vůbec pořádně dostalo na pulty obchodů, se pomalu, ale jistě začíná rozšiřovat portfolio her, které více či méně využívají vnitřnosti nové modré konzole od Sony. Podle nejnovějších informací z PlayStation Studios to navíc vypadá, že přísun exkluzivit, a to včetně úplně nových značek, v následujících letech nabere na obrátkách...

tlačítko celý článek Sony PlayStation, Spider-Man, Rivet, Aloy

Kislev bude v Total War: Warhammer 3 bojovat o svou existenci


• Novinka: 13. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Původně měla všechna větší ohlášení zaměřená na Total War: Warhammer 3 proběhnout až v průběhu dnešního odpoledne. Během včerejšího dne však došlo k úniku diskutabilně vyhlížející verze traileru. Zatímco jiná studia by nad tím zřejmě mávla rukou Creative Assembly se rozhodla, že své fandy už nebude dále napínat a vypustila trailer s názvem Trial By Fire orientovaný na jednu z herních frakcí. Jak nám Kislev prezentuje, si přečtete v naší novince...

tlačítko celý článek Total War: Warhammer 3, Kislev

Battlefield 6 vyjde koncem tohoto roku i na konzole minulé generace


• Novinka: 12. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Nástupce Battlefieldu V, na který se těší tisíce hráčů, poslední týdny vládne internetu. Objevují se totiž stále nové (ne)oficiální informace ze zákulisí vývoje Battlefieldu 6 a slova tvůrců lákajících na jejich další velké FPS dílo střídají leaky a spekulace. Dnes se ale budeme věnovat oficiálním vyjádřením zástupců EA, které zazněly během včerejšího telefonátu s investory...

tlačítko celý článek Battlefield 6, ilustrační obrázek

Tvůrce Overgrowth odhalil důvod antimonopolní žaloby proti Valve


• Novinka: 12. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Život nezávislého tvůrce je vždy plný různorodých úskalí. Bojovat musejí s přísunem financí pro svou hru, občasným nedostatkem zájmu médií a řadou dalších klacků, jež jim pod nohy hází herní průmysl. Jejich manévrovací prostor navíc není nikterak velký, což ukazuje kupříkladu zkušenost Davida Rosena autora akčního titulu Overgrowth s Valve, který se rozhodl na herního giganta podat žalobu. Důvody naleznete v naší novince...

tlačítko celý článek Valve, Steam

PS VR 2 má údajně podporovat detekci pohybu očí, haptickou odezvu přímo v helmě i 4K


• Novinka: 11. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Oficiálního oznámení nového headsetu pro virtuální realitu z dílny PlayStation jsme se dočkali v únoru tohoto roku. Zástupci Sony nás už stihli navnadit svou vizí o posunutí VR zážitku na zcela jinou úroveň a získali jsme i první pohled na netradičně tvarované ovladače pro PS VR 2. Co se ale technické stránky nástupce prvního PS VR týče, vývojáři zatím mnoho neprozradili. Ke slovu se tak opět dostává šuškanda, v tomto případě však poměrně důvěryhodná. Jaké novinky přinesly o druhé generaci PlayStation VR? Čtěte dál...

tlačítko celý článek PS VR, ilustrační obrázek, headset

Resident Evil Village pokořil na PC rekord série v počtu hrajících hráčů a překročil hranici 3 milionu prodaných kusů


• Novinka: 11. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Nové díly série Resident Evil jsou nadmíru úspěšné, protože se tvůrci poučili ze svých chyb, jež napáchali u svých předchozích her a začali věci dělat trošku jinak než v minulosti. S tím, že by Resident Evil Village vyloženě neuspěl, se tím pádem v podstatě nepočítalo, což bylo víceméně jasné už v našich dojmech z hraní. Celkový úspěch je však nakonec přeci jen překvapením. Více si přečtete v novince...

tlačítko celý článek Resident Evil Village

V Call of Duty: Warzone si možná brzy zahrajeme za Ramba a Johna McClanea ze Smrtonosné pasti


• Novinka: 10. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Oficiální twitter Call of Duty dává v poslední dny tušit, že do populárního multiplayerového free-to-play režimu Warzone se řítí dva kultovní akční hrdinové, konkrétně neohrožený voják John Rambo a detektiv John McClane ze Smrtonosné pasti. Co zatím o jejich možném příchodu do Warzone víme, se dozvíte v našem článku...

tlačítko celý článek Warzone, Rambo, McClane

Epic se snaží získat konzolové exkluzivity


• Novinka: 10. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Soudní spor mezi společnostmi Epic a Apple je velkou událostí, během níž na světlo prosakují různorodé informace netýkajících se pouze těchto dvou gigantů, ale také dalších velkých firem, které ovlivňují chod herního průmyslu. V průběhu minulých dní jsme se mohli dozvědět leccos. Kolik kupříkladu stály Epic hry zdarma, jak velké finance musel investovat do dočasných exkluzivit a jak to vlastně je s možností konzolových titulů na PC, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek Witcher 3, Geralt, Ciri

World of Warcraft: Burning Crusade Classic má datum vydání a cenu pro klonování postav


• Novinka: 7. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Datum opakovaného vydání prvního datadisku pro MMORPG World of Warcraft je na světě. Po nedávném úniku byla jen otázka času, než společnost Blizzard oficiálně ono datum potvrdí nebo vyvrátí. Kromě toho se dočkáme také pre-patche a Blizzard odhalil cenu pro tzv. Character Clone, což vám umožní mít dvě stejné postavy v obou érách současně. Více v dnešní novince...

tlačítko celý článek Back 4 Blood, screenshot, key art

PlayStation 5 možná bude vypadat jinak, nová verze by se mohla začít vyrábět už příští rok


• Novinka: 6. 5. 2021 • Autor: Filip Němec

Microsoft ale také Sony stále bojují s nedostatkem komponent, který brzdí výrobu jejich konzolí. Oba výrobci navíc předpokládají, že se v dohledné době situace nezlepší a po celém světě tak budou tisíce a možná i miliony hráčů, kteří na svou konzoli budou muset čekat. Sony však naznačuje možná řešení a jedním z nich je případný redesign konzole, který by umožnil využít komponenty od jiných výrobců. K výrobě nové verze PlayStationu 5 by pak podle některých zpráv mohlo dojít už příští rok. Více zjistíte v dnešní novince...

tlačítko celý článek PlayStation 5, screenshot, redesign

Back 4 Blood v novém traileru upřesňuje karetní systém


• Novinka: 6. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Back 4 Blood se nevyhýbá srovnávání s kooperativní zombie FPS klasikou Left 4 Dead – za obě hry jsou navíc zodpovědní vývojáři z Turtle Rock Studios, tým si ale klade za cíl dodat více než jen kopii své dřívější hry. A jedna z inovací přichází v podobě zajímavého karetního systému pro vytváření balíčků, který je nyní podrobně popsán v nejnovějším traileru...

tlačítko celý článek Back 4 Blood, screenshot, key art

Vedoucí vývoje Zaklínače 3 po obviněních ze šikany opouští CD Projekt


• Novinka: 5. 5. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Přestože patří vypuštění Cyberpunku 2077 mezi jedny z nejvýdělečnějších vydání posledních let, na společnosti CD Projekt se podepsalo negativně možná více než by jeden čekal. Po nepříjemné situaci, jež následovala po vydání a kauze zaměřené na dosti nerovnoměrné rozdělení odměn za práci, je tu další moment, na které bude chtít polské studio asi hodně rychle zapomenout. Vedoucí vývoje Zaklínač 3: Divoký Hon Konrad Tomaszkiewicz totiž rezignoval. Jaké měl k tomuto kroku důvody, si můžete přečíst níže v naší novince...

tlačítko celý článek Witcher 3, Geralt, Ciri

Call of Duty pro rok 2021 vyvíjí Sledgehammer Games, hra vyjde ještě letos


• Novinka: 5. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Vydavatelství Activision oficiálně potvrdilo, že na vývoji letošního Call of Duty pracuje studio Sledgehammer Games. Vydání dalšího FPS ze slavné série je naplánováno na tento rok a hra bude optimalizovaná pro nové konzole. Více v naší novince...

tlačítko celý článek Call of Duty, 2021

V Destiny 2: Season of the Splicer se vrátí legendární raid Vault of Glass


• Novinka: 4. 5. 2021 • Autor: Filip Němec

Pokud jste v právě probíhající sezóně Destiny 2 ještě nedokončili všechny mise a výzvy, máte nejvyšší čas, už 11. dubna totiž odstartuje v pořadí čtrnáctá sezóna s názvem Season of the Splicer a svým obsahem i novinkami působí minimálně stejně zajímavě, jako ty předcházející. Oznamovací trailer a obsah Season of the Splicer najdete v dnešní novince.

tlačítko celý článek Discord, Playstation

Sony oznámilo partnerství PlayStation a chatovací aplikace Discord


• Novinka: 4. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Ředitel Sony Interactive Entertainment oznámil, že chatovací aplikace Discord se stane součástí služby PlayStation Network a poskytne tak majitelům modré konzole další možnost, jak komunikovat s miliony hráčů na celém světě. Více se dozvíte v naší novince...

tlačítko celý článek Discord, Playstation

S.T.A.L.K.E.R. 2 bude zřejmě 3 měsíce exkluzivitou Microsoftu


• Novinka: 3. 5. 2021 • Autor: Jiří Fait

Údajně uniklé dokumenty kromě této informace také naznačují, že Microsoft plánuje snížit svůj podíl ze zisků z prodejů her na Xbox Store. Tyto skutečnosti vyplouvají na povrch kvůli právnímu sporu mezi studiem Epic Games a společnosti Apple...

tlačítko celý článek S.T.A.L.K.E.R. 2, screenshot

Na internet pravděpodobně unikly obrázky z připravovaného Battlefieldu 6


• Novinka: 3. 5. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Vydání Battlefield 6 je zatím neurčitě naplánováno na rok 2021 a fanoušci netrpělivě očekávají oficiální představení v podobě traileru. Vypadá to však tak, že leakeři jsou opět o krok napřed. Na sociálních sítích se totiž v průběhu víkendu objevily údajné fotografie z Battlefieldu 6. Více v naší novince...

tlačítko celý článek Battlefield 6, screenshot leak

Vedení CD Projektu si na odměnách za Cyberpunk 2077 rozdělí miliony dolarů


• Novinka: 30. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Cyberpunk 2077 se i přes řadu problémů prodával nebývale dobře, díky čemuž se jeho tvůrcům podařilo hráčům udat za pouhý měsíc 13,7 milionu kopií, z nichž bylo přímo autorům vráceno pouze 30 tisíc kusů. Že si takový úspěch zaslouží odměnu, je bez debat. Jak moc spravedlivě se v CD Projektu bude dle serveru Bloomberg rozdělovat odměnový koláč, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077, Gameplay

Ratchet & Clank: Rift Apart – 15minutový gameplay trailer představil další schopnosti


• Novinka: 30. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Jedna z nejočekávanějších PlayStation 5 exkluzivit, Ratchet & Clank: Rift Apart se objevila na včerejším pořadu State of Play. Minule nám tvůrci z Insomniac Games odhalili jméno nové hrdinky, chlupaté bojovnice proti zlu a parťačky Ratcheta. Nyní si pro nás přichystali bezmála 15minutový gameplay trailer, jež ukázal několik dalších zajímavostí...

tlačítko celý článek Ratchet & Clank: Rift Apart, Gameplay

Halo Infinite nabídne cross-play mezi PC a Xboxem


• Novinka: 29. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Politika Microsoftu představuje už delší dobu něco, co se jen tak nevidí. Je totiž k hráčům až nebývale vstřícný nejen slovy, ale také gesty majícími na ně reálný vliv. Z cesty, po níž tato společnost kráčí, rozhodně nechce uhnout, o čemž svědčí nové informace zaměřené na očekávanou FPS Halo Infinite. Jakou podobu v ní bude mít multiplayer a s kým si jej má být možné zahrát, si můžete přečíst v následujících řádících. ..

tlačítko celý článek Halo Infinite, Master Chief

PlayStation Plus: květen 2021: Battlefield V, Stranded Deep, Wreckfest


• Novinka: 29. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Sony odhalila další várku her, kterou si v květnu budou moci stáhnout a ponechat předplatitelé služby PlayStation Plus. Vyzkoušejte si FPS z druhé světové Battlefield V nebo survival Stranded Deep, a pokud patříte mezi šťastné majitelé PS5, dostanete navíc přístup k automobilovému chaosu v podobě Wreckfest: Drive Hard, Die Last. Stahovat můžete od 4. do 31. května roku 2021...

tlačítko celý článek PlayStation, PS Plus

Nejnovější díl vydařené tahové série Expeditions nás vezme do starověku


• Novinka: 28. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Nenápadně vyhlížející hra Expeditions: Conquistador před několika lety zcela uchvátila fanoušky tahových strategií, pro které její autoři následně vytvořili o nic méně vydařené RPG Expeditions: Viking. Cesta série však tímto titulem neskončila – studio Logic Artists dnes oznámilo, že pracuje na Expeditions: Rome. Kdy k nám dorazí a nač se zaměří, si můžete přečíst v následujících odstavcích.

tlačítko celý článek Expeditions: Rome, main

Monster Hunter Rise má první velký patch a přes 6 milionů prodaných kopií


• Novinka: 28. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Pouhý jeden měsíc poté, co vyšel nejnovější díl série o lovení obřích ještěrů, se objevuje zpráva, že Monster Hunter Rise jde na dračku. A to ve velkém. Taky zde máme první větší update, jenž do hry přidává řadu novinek včetně Elder Dragons a zvýšeného High Ranku...

tlačítko celý článek Monster Hunter Rise, Update 2.0

Vaše volby budou mít v Dying Light 2 vliv na podobu města


• Novinka: 27. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Vývoj hráči vyhlížené akce Dying Light 2 dlouhodobě nešel úplně dle představ jeho tvůrců, kteří sami uznali, že ji oznámili předčasně. Nyní však už vše vypadá o poznání lépe, o čemž svědčí také ochota autorů aktivněji reagovat na komunitu, pro níž vyrobili video zaměřené na její otázky. Jaký dopad budou mít na město kupříkladu vaše volby, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek Dying Lights 2, fire

Apex Legends – Legacy Season představí novou hrdinku a 3vs3 mód


• Novinka: 27. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Populární battle royale od Respawn Entertainment, Apex Legends, v příštím sezonním updatu představí permanentní 3vs3 mód nazvaný Arenas. Kromě toho se dočkáme řady úprav, nové legendy, zbraně a „infikované“ mapy Olympus...

tlačítko celý článek Apex Legends, Legacy

Gameplay trailer Ratchet & Clank: Rift Apart odhalil jméno nové hlavní hrdinky


• Novinka: 26. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Ratchet & Clank: Rift Apart je bezpochyby jednou z nejsilnějších karet, jimiž konzole PS5 disponuje. Každá novinka o tomto díle je proto jeho fanoušky vždy vítána s otevřenou náručí. Dnes na oficiálním blogu PlayStationu vyšel krátký gameplay, který nám odhalil některé podrobnosti o tomto očekávaném díle, a aby toho nebylo málo, ještě upřesnil datum konání dalšího State of Play. Více najdete v následujících odstavcích naší novinky.

tlačítko celý článek Ratchet & Clank: Rift Apart, Rivet

Tvůrci Apex Legends a Titanfallu pracují na nové hře


• Novinka: 26. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Od svého založení před téměř 11 lety již studio Respawn Entertainment pracovalo na několika titulech, které větším způsobem zasáhly do herního světa. Star Wars Jedi: Fallen Order dokázalo svému vydavateli (EA), že o příběhové single-player hry je stále zájem a Apex Legends je momentálně jeden z nejhranějších battle-royale zástupců současnosti. A co že pro nás chystají dále?

tlačítko celý článek Respawn Entertainment, Apex Legends, Star Wars Jedi: Fallen Order, Titanfall

Updaty pro Assassin's Creed Valhalla budou méně časté, ale objemnější


• Novinka: 23. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Vývojáři akčního RPG Assassin's Creed Valhalla se rozhodli trochu změnit režim vydávání patchů. Od přechodu na nový systém si ve studiu Ubisoft Montreal slibují rozsáhlejší a zároveň kvalitnější updaty. Více v naší novince...

tlačítko celý článek Assassin's Creed Valhalla, shield, viking

CD Projekt Red prodal za měsíc více než 13,7 milionu kopií Cyberpunk 2077


• Novinka: 23. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Minulý rok byl pro CD Projekt Red dosti divoký. Společnosti jako celku se však nadprůměrně dařilo, o čemž svědčí včera uveřejněná data za fiskální rok 2020, ve kterých máme možnost vidět, kde se Cyberpunk 2077 prodával nejlépe, nebo jak na tom byl v rámci prodejů Zaklínač 3: Divoký hon. Více informací o obsahu zprávy si můžete přečíst v naší novince...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077, CD Projekt RED

Battlefield 6 nabídne fanouškům vše, co mají rádi – jen ve větším formátu


• Novinka: 22. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Battlefield V je hrou, která má své pozitiva, celkově měla v prvních měsících velkou šanci na to dosáhnout v rámci svého žánru velkých věcí. Její tvůrci však nakonec nepřistupovali dostatečně aktivně k produkci nového obsahu, což celek ve své podstatě pohřbilo, načež komunita začala vyhlížet další díl série. EA po této stránce překvapila, protože nám v následujících dvou letech nedodá pouze jeden titul, ale rovnou dva. O tom, kam zamíří, si můžete přečíst v naší novince...

tlačítko celý článek Battlefield 6, EA DICE

Ambiciózně vyhlížející FPS Necromunda: Hired Gun nás vezme na lov do Warhammer 40K


• Novinka: 22. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Ne každé univerzum lze lehce převést do herního světa. Velmi problematickým vesmírem je kupříkladu Warhammer 40K, v němž je sice zasazená řada her, avšak jen hrstka z nich skutečně stojí za pozornost. V následujících měsících má tuto škálu rozšířit FPS Necromunda: Hired Gun. Na kdy má tento titul stanovené vydání, a kam v něm zamíříme, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek Necromunda Hired Gun, trailer

Druhá sezóna seriálového Zaklínače na Netflixu už letos


• Novinka: 21. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Začátkem dubna jsme se i prostřednictvím oficiálního twitteru seriálu The Witcher z dílny Netflixu dozvěděli, že jeho druhá sezóna je dotočena. Dnes už je na světě i časové okno, ve kterém se dočkáme pokračování příběhu bělovlasého lovce monster...

tlačítko celý článek Witcher, Henry Cavill

Hlavní postava vývoje Overwatch, Jeff Kaplan, odchází z Blizzardu


• Novinka: 21. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Herní společnost Blizzard Entertainment v průběhu let prošla obdobně jako každá větší firma určitou formou transformace, v jejímž rámci se jako celek zaměřila jistým směrem. To ve finále vedlo k odchodu mnoha zajímavých jmen, v jejichž výčtu se zanedlouho objeví také ředitel vývoje Overwatch, Jeff Kaplan. Koho Blizzard dosadí na jeho místo a jak pokračuje produkce Overwatch 2, si přečtete v této novince...

tlačítko celý článek Blizzard, Jeff Kaplan

Druhá měsíční kolekce her v Game Passu: MLB The Show 21, Destroy All Humans i Fable


• Novinka: 20. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

I tento měsíc dorazí do Xbox Game Pass kolekce titulů ve dvou vlnách a dnes jsme se dozvěděli, které hry předplatitelskou službu rozšíří do konce dubna. Nabídka potěší milovníky sportu, fanoušky mimozemšťanů a potěší vás i v případě, že rádi trávíte čas v magickém Albionu...

tlačítko celý článek Xbox Game Pass

Season 3 odstartuje v Call of Duty: Black Ops Cold War a Warzone ještě tento měsíc


• Novinka: 20. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Season 2 má grády nejen kvůli novým mapám a zbraním, ale primárně pro události, jež se v jejím rámci odehrávají. Nedoufejte však, že se vám v následujících dnech dostane odpočinku. Do Call of Duty Black Ops Cold War se totiž už valí Season 3, která obdobně jako její předchůdkyně přináší řadu novinek, jež mají rozproudit krev všech zúčastněných...

tlačítko celý článek Call of Duty: Black Ops Cold War, Wraith, Season Three

Petice za Days Gone 2 čítá 50 000 podpisů, podle scenáristy prvního dílu mají lidé hry podpořit jejich kupováním (NOVINKA)


• Novinka: 19. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Začátkem měsíce internet zaplavily neoficiální informace mimo jiné o tom, že možnost vývoje pokračování akční adventury Days Gone byla po vydání prvního dílu smetena ze stolu. Hlavním důvodem měl být neuspokojivý výdělek, který první díl Sony přinesl, jeho příliš dlouhý vývoj a také smíšené přijetí Days Gone recenzenty. Někteří fanoušci se však s absencí další zombikárny od Bend Studio v jejich knihovně nemíní jen tak smířit, a tak vznikla petice za Days Gone 2. Co na situaci říkají bývalí členové týmu v Bend Studio?

tlačítko celý článek Days Gone, Deacon

MMORPG z univerza Lord of the Rings to má spočítané


• Novinka: 19. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Lord of the Rings Online je kvalitní hrou, téměř každý skalní fanoušek však uzná, že se jedná o titul, který své nejlepší dny už prožil. Jeho pomyslný nástupce z dílen Amazonu ohlášený před dvěma lety byl proto vyhlížen s velkým očekáváním. Podle serveru Bloomberg se ho ve finále nedočkáme. Kde se stala chyba, si můžete přečíst v naší novince...

tlačítko celý článek LOTR; main, Amazon

Genshin Impact obdrží na konci dubna velký update a dorazí na PS5


• Novinka: 16. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Free-to-play RPG s otevřeným světem Genshin Impact od čínských miHoYo v září minulého roku tak trochu překvapilo herní svět. Na první pohled klasický gacha formát (free-to-play titul, převážně určený pro mobily, u kterého dříve nebo později použijete reálné peníze) ovšem nabídl kvalitní obsah zdarma od začátku až téměř do konce a tvůrci prozatím neusínají na vavřínech. Genshin Impact obdrží další z řady z obsahový updatů a zároveň vyjde na konzoli PS5 v nativní verzi a se všemi výhodami, které byste od takového upgradu očekávali...

tlačítko celý článek Genshin Impact; main, key art

Resident Evil Showcase přinesl nové záběry z RE: Village a představil blížící se demo


• Novinka: 16. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Tento rok je pro sérii Resident Evil velký. Nejenže značka oslavila 25. výročí existence, již 7. května budeme jako Ethan Winters (protagonista z Resident Evil 7: Biohazard) bojovat s krvelačnými obyvateli malé evropské vesničky v Resident Evil: Village. U příležitosti těchto dvou milníků se tým stojící za kultovní sérií hororových adventur rozhodl během online akce představit několik novinek i o posledním dílu s přívlastkem Village...

tlačítko celý článek Resident Evil Village; RE: Showcase

Days Gone pro PC má nový trailer a datum vydání


• Novinka: 15. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Sony dnes oznámila datum vydání pro bývalou PlayStation exkluzivní hru Days Gone a spolu s ním vypustila nový trailer, který ukazuje některé přednosti verze pro osobní počítače. Podrobnosti naleznete v článku níže...

tlačítko celý článek Days Gone; PC datum vydání

Cyberpunk 2077 obdržel hotfix 1.21 upravující mnoho problémů s progresem a stabilitou hry


• Novinka: 15. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED má momentálně do dokonalé hry kvůli řadě technických problémů daleko, ale vývojáři usilovně pracují na jejich odstranění. Do futuristického akčního RPG stihl před dvěma týdny dorazit objemný patch 1.2, který opravil desítky bugů a problémů týkajících se téměř každého aspektu titulu. Včera tvůrci představili detaily hotfixu 1.21 pasujícího se s dalšími obtížemi Cyberpunku 2077...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077; hotfix 1.21

Vyšla první velká aktualizace PlayStationu 5, umožňuje ukládat PS5 hry na externí disk


• Novinka: 14. 4. 2021 • Autor: Filip Němec

PlayStation 5 představil úplně nové uživatelské rozhraní a s ním i nové možnosti, jak konzoli využívat – chyběla však řada funkcí, z nichž některé Xbox Series X/S nabízel již v den vydání. Na konkurenci, ale také prosby hráčů nyní reaguje Sony prvním velkým updatem, který přináší celou řadu novinek. Tou největší je možnost ukládat PS5 hry na externí disk, potěší však také rozšíření funkce Share Play i na PlayStation 4, modernizace mobilní aplikace či celá řada menších i větších úprav v uživatelském rozhraní. Podrobnější informace o aktualizaci najdete v novince...

tlačítko celý článek PlayStation 5; konzole, DualSense

Refreshnutá mapa Call of Duty: Warzone bude inspirována 80. léty


• Novinka: 14. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Nejnovější Call of Duty: Black Ops Cold War se asi již brzy stane středem pozornosti ve free to play režimu Warzone tak, jak tvůrci zamýšleli. Vydavatel Activision totiž začal teasovat zatím blíže neurčený event, který by mohl přetvořit Warzone k obrazu čerstvého Black Ops odehrávajícího se v dobách studené války...

tlačítko celý článek Call of Duty; Verdansk změny

Bývalý producent Zaklínače 3 oznamuje temnou fantasy strategii a adventuru Gord


• Novinka: 13. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Nově vzniklé polské studio Covenant oznamuje nový titul s názvem Gord, jedná se o mix několika žánrů zahalených temným a podmanivým slovanským folklórem. Hlavním členem vývoje je zakladatel studia Stan Just, který dříve pracoval v CD Projektu RED na Zaklínačovi 3. Gord kombinuje stavění vesnice, survival, questování a řadu dalších elementů a na první pohled to vypadá, že brnká na ty správné struny...

tlačítko celý článek Gord; oznámení

Očekávaný BioShock 4 pravděpodobně nabídne otevřený svět a vedlejší questy


• Novinka: 13. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Návrat slavné FPS série Bioshock v podobě Bioshock 4 byl oznámen koncem roku 2019. Přestože o tomto titulu pod taktovkou nově vzniklého studia Cloud Chamber už nějaké úlomky informací máme, herní svět Bioshock 4 zůstává zatím záhadou. Trošku světla do tohoto mystéria vnáší seznam volných pracovních pozic na oficiální stránce studia stojícího za budoucím BioShockem...

tlačítko celý článek BioShock 4; Infinite

Age of Empires 4 dorazí ještě letos se čtyřmi kampaněmi


• Novinka: 12. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Už při odhalení prvních gameplay záběrů bylo jasné, že se chystaný Age of Empires 4 bude od svých předchůdců v mnohém lišit. Tuto skutečnost potvrdil také víkendový stream Age of Empires: Fan Preview, v jehož rámci nám vývojáři řekli konečně o své hře více. Kolik národů bude obsahovat, jaké inovace přinese a další podrobnosti si přečtete v naší novince...

tlačítko celý článek Age of Empires IV; city

Do DOTY 2 dorazila zbrusu nová hrdinka Valora s nebeským kladivem


• Novinka: 12. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

O další hratelné postavě pro populární MOBA titul DOTA 2 se spekulovalo už nějaký ten čas. Pro mnohé se jako pravděpodobná zdála možnost, že tvůrci představí hrdinu inspirovaného anime seriálem z dílny Netflix – Dota: Dragon's Blood. Teď už ale víme, že to tak není a řady stávajících reků v DOTA 2 rozšíří hrdinka Dawnbreaker s obrovským kladivem přehozeným přes rameno...

tlačítko celý článek Dota2; Dawnbreaker

Šuškanda okolo remaku TLOU1 a Days Gone 2 ukazuje, že to malá studia nemají u Sony lehké (NOVINKA)


• Novinka: 9. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Sony se už nějaký ten pátek tváří jako společnost podporující vedle vyloženě velkých vývojářských týmů také menší studia, jež rozšiřují její herní portfolio o neobvyklé projekty. Dle nejnovějšího článku webu Bloomberg, pro nějž pracuje jeden z nejvýraznějších herních novinářů současnosti Jason Schreier, však tato společnost sází primárně na velké tituly a zavedená studia, což se ne úplně všem jejím zaměstnancům líbí. Jak aktuální strategie této společnosti ovlivňuje vývoj her, si přečtete v naší novince...

tlačítko celý článek The Last of Us; Joel

Path of Exile 2 se předvádí v novém traileru a gameplay ukázce


• Novinka: 9. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Fanoušci akčních RPG očekávají skutečné žně, jelikož jak Diablo 4, tak i Path of Exile 2 a remaster kultovního Diabla 2 bojují o jejich přízeň. Vývojáři z Grinding Gear poskytli další pořádný (skoro 20minutový) pohled na jejich dílko a musíme říct, že je na co se koukat! Odhalení proběhlo jako součást streamu, kde rovněž došlo k představení nové expanze pro první díl Path of Exile...

tlačítko celý článek Path of Exile 2; gameplay trailer

Deathloop opět odložen


• Novinka: 8. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

V průběhu let jsme si zvykli na to, že odklady her jsou součástí tohoto průmyslu. Nikdy však přesouvání dat vydání nebylo tak časté jako v průběhu minulého roku, který nakazil tímto nešvarem také ten letošní. Po řadě jiných děl byla nakonec odložena také Dishonored připomínající akce Deathloop. Kdy by měla dle tvůrců dorazit, si přečtete v naší novince...

tlačítko celý článek Deathloop; key art, main characters

Subnautica: Below Zero vyjde s českými titulky


• Novinka: 8. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Český herní distributor Cenega Czech přináší velmi dobrou zprávu všem milovníkům podmořského přežívání a mimozemské fauny – Subnautica: Below Zero, která navazuje na původní Subnauticu, vyjde v češtině...

tlačítko celý článek Subnautica: Below Zero; čeština

Tahovka Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground už má datum vydání


• Novinka: 7. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Když vydavatelská společnost Focus Home Interactive představila světu před sedmi měsíci strategii Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground, jen málokdo si dokázal představit, pod jaký žánr bude nakonec přirazena. Dnes už to víme, stejně tak nám bylo oznámeno datum vydání. Kdy tato tahová strategie vyjde a co nám nabídne, si můžete přečíst v naší novince...

tlačítko celý článek Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground; key art

Diablo 2: Resurrected alfa začne již za pár dní, nabídne první 2 celé akty


• Novinka: 7. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Možnost přihlásit se do technické alfy pro remaster jednoho z nejlepších děl Blizzardu, je na stole už nějakou dobu. Prozatím jsme však nevěděli, co nás v testu Diablo 2: Resurrected očekává, kdy se jej dočkáme a jak moc vylepšený svět Sanctuary prozkoumáme. Teď už je ovšem výlet s Deckardem Cainem na spadnutí, jelikož už známe termín...

tlačítko celý článek Diablo 2: Resurrected; Technická alfa

Xbox Game Pass rozšíří tento měsíc Grand Theft Auto V, NHL 21 a řada dalších


• Novinka: 6. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Každý měsíc je služba Xbox Game Pass obohacena o několik titulů, zatímco jiné jsou z ní vyřazeny. Duben se podle nejnovějšího výčtu her stane jednou z bohatších etap tohoto roku. Jaké projekty přibydou a které naopak zmizí, si máte možnost přečíst v naší novince...

tlačítko celý článek GTA V; Xbox Game Pass

Apex Legends a jeho 9. sezóna obdrží „tunu“ Titanfall obsahu


• Novinka: 6. 4. 2021 • Autor: Jiří Fait

Apex Legends za sebou má určitě jeden z nejlepších roků – vývojáři z Respawn Entertainment zatím stabilně přidávají nový obsah, titul si stále drží přední příčky sledovanosti na streamovacím kanálu Twitch a spuštění hry na Steamu rovněž pomohlo udržet počet aktivních hráčů v zelených číslech. Aby toho nebylo málo, tvůrci lákají na nový obsah, jenž by měl být… titánský...

tlačítko celý článek Apex Legends; Titanfall

Dubnové hry zdarma v PS Plus


• Novinka: 1. 4. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Tento měsíc si předplatitelé služby PS Plus mohou stáhnout tři tituly. V dubnu na konzole PlayStation zavítá postapokalyptická akční adventura Days Gone a co-op střílečka Zombie Army 4: Dead War. Na majitele PlayStation 5 navíc čeká mimozemšťan Abe a jeho pouť za záchranou svého lidu. Hry můžete stahovat od 6. dubna do 3. května 2021...

tlačítko celý článek Playstation Plus; duben

The Elder Scrolls Online pro konzole nové generace dorazí už v létě


• Novinka: 1. 4. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Na novou generaci konzolí míří stále více titulů, jež měly svou premiéru už na té předchozí. Vedle bezpočtu jiných na ní ještě letos dorazí také The Elder Scrolls Online: Console Enhanced. Jaké změny od něj lze očekávat a kdy se ho vlastníci Xbox Series X/S a PlayStation 5 dočkají, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek The Elder Scrolls Online; Next-gen upgrade

Kooperativní sci-fi střílečka Outriders představila hardwarové požadavky


• Novinka: 31. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Looter-shooter střílečka Outriders od studia People Can Fly patří mezi nejočekávanější hry první poloviny tohoto roku, a pokud i vy patříte do skupiny netrpělivě vyhlížející vydání tohoto titulu, určitě vás budou zajímat nároky hry na hardware počítače a místo na disku...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077; Multiplayer

Multiplayeru pro Cyberpunk 2077 se zřejmě jen tak nedočkáme


• Novinka: 31. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Multiplayer byl složkou, s níž se nějakou dobu u Cyberpunk 2077 počítalo skutečně jen minimálně. Z rozhodnutí vývojářů se nakonec z této složky stal samostatný AAA projekt, jehož vývoj měl odstartovat po dokončení problémy stále zavaleného Cyberpunk 2077. Po novém videu, v němž Adam Kiciński prezentoval hráčům budoucí strategii studia CD Projekt RED, však jeho budoucnost není vůbec jistá. Více naleznete v novince...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077; Multiplayer

Multiplayerová střílečka Pavlov VR je další potvrzenou hrou pro PS VR 2 (NOVINKA)


• Novinka: 30. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Po oficiálním oznámení prací na následníkovi PS VR první generace a představení nových VR ovladačů víme o jedné z prvních potvrzených her, které na VR headset s pracovním názvem PS VR 2 dorazí. Bude jí střílečka Pavlov...

tlačítko celý článek Call of Duty Black Ops Cold War; Season 2 Reloaded

Season Two Reloaded přináší do Call Of Duty: Black Ops Cold War nové mapy a mnoho dalšího


• Novinka: 30. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Když jsme vás v únoru informovali o tom, že Season Two Reloaded dorazí do Call Of Duty: Black Ops Cold War a Warzone ještě o ní nebylo známo mnoho. Ano, bylo zde pár střípků, avšak nic co by složilo kompletní obraz. Nyní tu pro vás máme novinku, ve které se konečně dočtete detailní informace o tom, jak by měla nadcházející sezona vypadat, a co přesně její nahození změní...

tlačítko celý článek Call of Duty Black Ops Cold War; Season 2 Reloaded

Patch 1.2 přinese do Cyberpunku 2077 více než 500 oprav a vylepšení (NOVINKA)


• Novinka: 29. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Před deseti dny nám vývojáři z CD Projekt RED poskytli jakous takous naději na kvalitnější zážitek z Cyberpunku 2077. V krátkém updatu totiž adresovali bugy a nedostatky, na které si má patch 1.2 posvítit. Dnes zde máme vyčerpávající seznam většiny jednotlivých změn a oprav...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077; Patch 1.2

Unikl možný seznam DLC pro Cyberpunk 2077


• Novinka: 29. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Vydání Cyberpunk 2077 bylo značně problematické, kvůli čemuž byl vývoj dodatečného obsahu tvůrci přesunut na druhou kolej. Celé situaci moc nepomohl ani následný útok hackerů a zcizení dat. Nyní však už mají autoři jedné z nejočekávanějších her posledních let konečně klid na práci. Jak by mohla vypadat chystaná DLC naznačuje nedávný domnělý únik informací zveřejněný na síti Reddit...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077; Night City

Call of Duty pro rok 2021 bude opět z prostředí 2. světové války


• Novinka: 26. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

S tímto prohlášením přichází poměrně známý Call of Duty (nejen) leakeři Modern Warzone. Podle nich by měl být titul zasazen do alternativního vesmíru, kde druhá světová neskončila a táhne se minimálně do roku 1950. Nejmenované zdroje magazínu Eurogamer sice potvrzují zasazení, ale neshodují se s alternativními událostmi...

tlačítko celý článek Call of Duty WW2; Vanguard

Nový titul od Hidea Kojimy bude pravděpodobně představen již brzy


• Novinka: 26. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Spekulace o tom, kam po Death Stranding povedou příští kroky Hidea Kojimy, nabývají opět na intenzitě. Co pro nás japonský videoherní mistr připravuje nového, bychom se podle Yojiho Shinkawy, uměleckého ředitele z Kojima Productions, měli dozvědět dříve, než jsme čekali...

tlačítko celý článek Kojima Productions; Ludens

Dota 2: Anime Dragon's Blood a velký update zaměřující se na nové hráče


• Novinka: 25. 3. 2021 • Autor: Jakub Kuneš

MOBA tituly se vyznačují, mimo jiné, svou vysokou komplexností. Mezi ty opravdu nejsložitější patří Dota 2. Velké množství hrdinů, předmětů, taktik a mechanik, ve kterých se hráč musí orientovat, není pro nově příchozí vůbec snadné. Vývojáři z Valve nyní připravili update, který konečně usnadní nováčkům seznámení s tímto velice populárním titulem a ukáže jim, proč právě na tato bojiště vstupují miliony hráčů již více než 10 let. A že můžeme očekávat příval nových hráčů, je více než pravděpodobné – od dnešního dne je na streamovací platformě Netflix dostupný nový anime seriál Dota: Dragon's Blood, jež sleduje osudy lovce draků Daviona, jednoho z aktuálně hratelných hrdinů...

tlačítko celý článek DOTA 2; screenshot, New players guide

Co-op adventura It Takes Two je zatím nejlépe hodnocenou hrou tohoto roku


• Novinka: 25. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Kooperativní adventura It Takes Two, pod kterou se podepsalo švédské studio Hazelight vývojáře Josefa Farese (A Way Out), si v prvních zahraničních recenzích vysloužilo velmi pozitivní hodnocení a momentálně je nejlépe hodnocenou hrou roku 2021. Čím si toto dílko, kde se hráči ujmou rozvádějícího se páru převtěleného do maňásků, recenzenty získalo, zjistíte níže...

tlačítko celý článek It Takes Two; screenshot, Frogs

Hitman 3 obdrží DLC Seven Deadly Sins, rozdělené je na 7 částí


• Novinka: 24. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Hitman 3 se ještě ani pořádně neuvelebil na herních mašinách a tvůrci z IO Interactive už oznamují první placené DLC nazvané Seven Deadly Sins. Agent 47 bude mít plné ruce práce se sedmi novými cíli, jejichž tématika se bude točit kolem sedmi smrtelných hříchů, což je také název samotné expanze. Jednotlivé části budou vycházet postupně a první z nich, nazvaná Greed (chamtivost), navíc dorazí už na konci března...

tlačítko celý článek Hitman 3; screenshot, Seven Deadly Sins

FPS inspirované událostmi války v Iráku, Six Days in Fallujah, přibližuje gameplay


• Novinka: 24. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Akční FPS Six Days in Fallujah, ve kterém se tvůrci snaží věrohodně zachytit události války v Iráku a konkrétně bojů amerických a spojeneckých jednotek proti iráckým povstalcům ve městě Fallúdža, se představilo v novém videu zachycujícím gameplay...

tlačítko celý článek Six Days in Fallujah; screenshot, soldiers

Seriál The Witcher odhaluje další herecká obsazení pro druhou sezónu


• Novinka: 23. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Dalších sedm herců se přidalo k natáčené druhé sezóny seriálového zpracování příběhu u Zaklínači. Geralt (Henry Cavill) v druhé části narazí například na šéfa redanské rozvědky Dijkstru, kněžku Nenneke a také kouzelnici Filippu Eilhart, která v této době sloužila jako rádkyně redanského krále Vizimira. Kdo si tyto a další postavy v seriálu zahraje, zjistíte v článku...

tlačítko celý článek Witcher Netflix; Geralt

Jeden z vedoucích designérů gameplaye Cyberpunku 2077 odchází z CD Projekt RED


• Novinka: 23. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Polské studio CD Projekt RED po téměř osmi letech opouští jeden z hlavních designérů gameplayové stránky Cyberpunku 2077 – Andrzej Zawadzki. Kam povedou jeho příští kroky? To zatím nevíme...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077; sunset

Známe hardwarové požadavky pro Resident Evil Village


• Novinka: 22. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Capcom konečně oznámila minimální, doporučené a „ray tracing“ požadavky pro očekávaný Resident Evil Village. Požadavky na Steamu klasicky obsahují jen ty první dvě (doporučené a minimální), detailnější jsou na japonské Capcom stránce...

tlačítko celý článek Herní novinky; Resident Evil Village; Lady Dimitrescu

Seriál na motivy The Last of Us se v některých částech výrazně odkloní od herní předlohy


• Novinka: 22. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Nejeden fanoušek si po oznámení prací na seriálu The Last of Us kladl otázku, jak moc zůstane tato adaptace věrná své herní předloze. Neil Druckmann – autor hry, který s Craigem Mazinem (tvůrce seriálu Chernobyl) spolupracuje na tvorbě scénáře pro seriál, se v nedávném rozhovoru pro IGN vyjádřil i k tomuto tématu...

tlačítko celý článek The Last of Us; screenshot: TV seriál

Očekávaný patch 1.2 pro Cyberpunk 2077 blíže představen, dočkáme se ho do konce března?


• Novinka: 19. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Z nadšení způsobeného blížícím se vydáním akčního RPG Cyberpunk 2077 se nakonec pro mnohé hráče stalo nekonečné čekání – na patche upravující titul buď do hratelného stavu (případ konzolí PS4 a Xbox One), anebo upravující některé nedopečené herní prvky. Zatím největšího patche 1.2 jsme se stále nedočkali, ale tvůrci přiblížili, co bude jeho obsahem...

tlačítko celý článek Cyberpunk 2077; screenshot: augmentations

Během roku 2021 se v Marvel's Avengers objeví Black Panther


• Novinka: 19. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Square Enix na svém digitálním eventu představila řadu novinek a jednou z nich byla také expanze pro Marvel's Avengers nazvaná War for Wakanda. V hlavní roli se představí Black Panther, jeden z posledních členů týmu The Avengers. Stream se rovněž zaměřil na nejnovější „next-gen upgrade“ pro titul a hrdinu Hawkeye, který se během včerejška dostal do hry coby další hratelná postava...

tlačítko celý článek Marvel's Avengers: War for Wakanda; screenshot: Black Panther

Nový Life is Strange s podtitulem True Colors představen, vyjde letos v září


• Novinka: 18. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Fanoušci dobrodružství (ne)obyčejných hrdinů z Life is Strange dnes mohou jásat. Konečně se dočkali představení třetí velké hry v této populární adventurní sérii a budou si ji moci zahrát už tento rok. Co jsme se od tvůrců zatím o Life is Strange: True Colors dozvěděli? Čtěte dál...

tlačítko celý článek Life is Strange: True Colors; screenshot: Alex

Sony nabídne 10 her zdarma, včetně Horizon Zero Dawn, díky programu Play at Home


• Novinka: 18. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

V únoru společnost Sony potvrdila návrat programu PlayStation Play at Home, který umožňuje fanouškům modré konzole vychutnat si ještě více her zdarma. Tato iniciativa byla v roce 2020 vítanou pomocí pro většinu světa, který se potýkal s pandemií a lockdowny a proto se Sony snaží ulevit herní veřejnosti i v tomto roce...

tlačítko celý článek PlayStation; screenshot: Play at Home

Finální bitva proti zlu v DOOM Eternal: The Ancient Gods odstartuje už zítra


• Novinka: 17. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Na první část DLC The Ancient Gods jsme čekali několik dlouhých měsíců, během nichž si řada z nás základní kampaň DOOM Eternal minimálně jednou dala pěkně od začátku. Pokud netrpělivě vyhlížíte oznámení jejího pokračování, máme pro vás informace nejen o datu vydání The Ancient Gods – Part Two, ale též o tom, kam se v druhé polovině datadisku podíváme...

tlačítko celý článek Doom Eternal; screenshot: The Ancient Gods Part Two

Společnost Activision Blizzard údajně propustila téměř 190 zaměstnanců


• Novinka: 17. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Během jediného dne společnost Activision Blizzard prý propustila kolem 190 zaměstnanců a mění svou „live event a e-sport“ strategii do budoucna, tvrdí to web Bloomberg...

tlačítko celý článek World of Warcraft; screenshot: Activision Blizzard layoffs

Akční D&D RPG Dark Alliance si zahrajeme už v létě


• Novinka: 16. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Po oznámení akčního RPG Dark Alliance na The Game Awards 2019 se po tomto titulu na delší dobu zavřela voda. Pomyslné informační ticho bylo rozseknuto teprve v průběhu dnešního dne, kdy došlo nejen ke specifikování data vydání, ale také k vypuštění detailnějších gameplay záběrů. Jak hra vypadá v akci, se dozvíte v naší novince... 

tlačítko celý článek D&D Dark Alliance; screenshot: orcs

Fanoušek snížil nahrávací čas pro GTA Online – vývojáři využijí jeho nápadu


• Novinka: 16. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Rockstar Games oznámila, že fanouškovské řešení dlouhého nahrávacího času (loading), který má dopad na PC verzi Grand Theft Auto Online, bude oficiálně implementováno v budoucí aktualizaci...

tlačítko celý článek GTA Online; screenshot: money

Outriders dorazí v den vydání na Xbox Game Pass


• Novinka: 15. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Když před několika týdny testoval náš kolega Štěpán Lenk demo akčního RPG Outriders, odnesl si z jeho hraní veskrze pozitivní dojmy. Velmi příjemným překvapením je proto novinka, že bude tento kousek dán určitým majitelům Xbox Game Pass zdarma. Jaká přesně skupina může začít jásat a kdo naopak „bezplatně“ hru v den vydání nedostane, se dozvíte v našem článku.

tlačítko celý článek Outriders; screenshot: key art

Dying Light 2 byl prý oznámen předčasně, další informace o jeho vývoji budou 17. března


• Novinka: 15. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Polské studio Techland, jež má na svědomí FPS zombie survival Dying Light (a jeho pokračování), na svém twitteru potvrdilo, že vývoj Dying Light 2 byl možná světu oznámen moc brzo....

tlačítko celý článek Dying Light 2; screenshot: key art

Game Pass dále roste: od pátku zde najdete 20 her od Bethesdy


• Novinka: 12. 3. 2021 • Autor: Dominik Fait

Xbox Game Pass pokračuje na své cestě stát se skutečným „Netflixem her“. Knihovna několika set titulů, které za měsíční poplatek můžete hrát na PC, konzoli či mobilním zařízení s Androidem prostřednictvím cloudu, se opět výrazně rozrůstá. Od dnešního dne zde najdete 20 kousků z dílen studií pod hlavičkou Bethesdy, což znamená spoustu her ze sérií The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Wolfenstein, Dishonored a dalších...

tlačítko celý článek The Last of Us Part 2; screenshot: Ellie, woods

Metro 2033 a první epizoda Tell Me Why k mání zdarma


• Novinka: 12. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Společnost Epic Games není jedinou firmou, která na své platformě rozdává hry zdarma. Tento týden je možné nalézt jinak normálně zpoplatněné tituly také na konkurenčním Steamu, kde se k velkým projektům bez placení jen tak nedostanete. O jaké kousky se jedná, a zda je naleznete pouze na hráči značně oblíbeném klientu, vám povíme v následujících odstavcích naší novinky...

tlačítko celý článek Tell Me Why, Metro 2033; screenshot: hry zdarma

EA otřásá skandál v podobě pokoutného prodeje vzácných karet pro FIFA Ultimate Team za tisíce


• Novinka: 11. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

V předchozích dnech server Eurogamer sesbíral a následně zveřejnil sérii tweetů mapujících komunikaci profesionálního hráče FIFA Mattea Ribery s pokoutním prodejcem napojeným na zaměstnance EA, který mu prý nabízel balíčky legendárních karet pro FIFA Ultimate Team. Co přesně prodejce za kartičky chtěl, a jak celou situaci vnímá komunita, vám nastíníme v naší novince.

tlačítko celý článek FIFA Ultimate Team, screenshot: Mbappe

Blíží se oznámení Factions 2? Tvůrci The Last of Us najímají pro live-service hru


• Novinka: 11. 3. 2021 • Autor: Dominik Fait

Pokud patříte mezi ty, kterým u druhého dílu chyběl multiplayerový mód Factions představený v původním The Last of Us, možná již brzy budete moci přestat smutnit. Studio Naughty Dog hledá designéra ekonomiky pro multiplayerovou hru a z požadavků, jež autoři na svých stránkách zveřejnili, je patrné, že s tímto projektem mají velké plány...

tlačítko celý článek The Last of Us Part 2; screenshot: Ellie, woods

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge – Trhač opět zkusí potrápit Želvy ninja


• Novinka: 10. 3. 2021 • Autor: Jakub Němec

Dobrodružství zmutovaných želv nesoucích jména slavných renesančních umělců patří k (nejen) dětskému věku několika generací. Populární hrdinové, kteří si libují v pojídání pizzy, potírání newyorského zločinu a vzájemném pošťuchování musí opět čelit svému odvěkému nepříteli – Trhačovi. Ten se spolu se svými posluhovači vrátí v side-scrollové mlátičce Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge, která se inspiruje původními hrami z devadesátých let...

tlačítko celý článek Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge; screenshot: keyart

Season 6 pro Fortnite začíná příští týden singleplayerovým eventem


• Novinka: 10. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost Epic Games oznámila, že „Fortnite Chapter 2 – Season 6“ začne už za necelý týden a šestou sezónu navíc doprovodí příběhový event poněkud nezvykle zaměřený na jednoho hráče.

tlačítko celý článek Fortnite; screenshot: Chapter 2 – Season 6

Microsoft dokončil akvizici Bethesdy, některé budoucí tituly tohoto studia vyjdou exkluzivně pro Xbox a PC


• Novinka: 9. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Plány na akvizici společnosti ZeniMax Media, pod kterou spadá i herní vydavatel Bethesda Softworks, oznámil šéf Xboxu Phil Spencer už loni. Dnes byl prodej ZeniMaxu za 7,5 miliardy dolarů dokončen, což znamená, že Microsoft a především Xbox získal do svého portfolia další studia.

tlačítko celý článek Xbox Microsoft merge; screenshot: merge dokončen, výčet značek

Brány Oblivionu jsou zase o něco blíž, vychází další DLC pro The Elder Scrolls Online


• Novinka: 9. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Dlouho očekávané dobrodružství v podobě Gates of Oblivion pro MMO The Elder Scrolls Online zrovna odstartovalo a pomyslnou první kapitolu v něm píše DLC Flames of Ambition, které nyní vyšlo pro PC. To (mimo jiného) obsahuje dva nové dungeony, jež budou příběhově navazovat na budoucí DLC Blackwood a chystají se hráče uvést do příběhu, zahrnující nejedno daedrické božstvo....

tlačítko celý článek Elder Scrolls Online, screenshot: Flames of Ambition

Rust se po osmi letech na PC dostane i na konzole


• Novinka: 8. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Online survival Rust od britského studia Facepunch si za téměř dekádu od prvního vydání na PC (v předběžném vydání, plná hra oficiálně vyšla v roce 2018) stihl vybudovat slušnou fanouškovskou základnu. Ta se nyní nepochybně rozroste ještě více. Rust se totiž uvelebí už i na konzolích...

tlačítko celý článek Rust, screenshot: lake

Trailer pro Doom Eternal: The Ancient Gods – Part 2 už za pár dní


• Novinka: 8. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Mohlo by se to zdát jako věky, ale Doom Eternal vyšel teprve minulý rok v březnu. Několik měsíců poté vývojáři z id Software stihli vypustit také první DLC s názvem The Ancient Gods, které jsme si samozřejmě také museli vyzkoušet. A druhá část (minimálně její představení) není daleko...

tlačítko celý článek Doom Eternal, screenshot: The Ancient Gods part 2

Valve zastavilo vývoj karetní hry Artifact, její dvě verze jsou teď k dispozici zdarma


• Novinka: 5. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Karetní hra Artifact inspirovaná světem DOTA 2 už plánovaný restart nezažije. Vývojáři oznámili, že titul neplánují obohatit dalšími updaty a práce na jejím rebootu byly zastaveny. Originální hru Artifact Classic a její vylepšenou verzi Artifact Foundry si nyní mohou hráči stahovat zdarma...

tlačítko celý článek Aliens: Fireteam, screenshot: battle, flamethrower

Podívejte se na 25 minut gameplay vide z kooperace Aliens: Fireteam


• Novinka: 5. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Po nedávném představení slibně vypadající „Left 4 Dead s vetřelci“, máme díky pořadu IGN First možnost ochutnat něco ze samotného gameplaye. 25minutové video zachycuje úvodní misi hry Aliens: Fireteam, kterou vás provedou vývojáři z Cold Iron Studios a novinář z IGN...

tlačítko celý článek Aliens: Fireteam, screenshot: battle, flamethrower

Nový Nintendo Switch bude možná odhalen již tento rok


• Novinka: 4. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Společnost Nintendo by mohla během tohoto roku odhalit nový Switch nabízející mimo jiné větší dotykový displej s rychlejší odezvou...

tlačítko celý článek nintendo-switch, screenshot: key art

Ilustrační obrázek, zdroj: COMPUTER BILDVe vývoji je nové open world RPG ze světa D&D od tvůrců CS:GO


• Novinka: 4. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Studio Hidden Path Entertainment , které ve spolupráci s Valve vyvinulo Counter-Strike: Global Offensive, pracuje na „AAA fantasy RPG v otevřeném světě z pohledu třetí osoby, které se bude odehrávat uvnitř franšízy Dungeons & Dragons“...

tlačítko celý článek Dungeons & Dragons, screenshot: key art

Až do dubna můžete zdarma stahovat Ratchet & Clank na PS Store


• Novinka: 3. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Dobrá zpráva pro vlastníky konzolí PlayStation 4 a 5 – Ratchet & Clank (2016) je zdarma k mání na PS Store. Jde o součást iniciativy Play at Home, která započala minulý rok v dubnu v začátcích koronavirové krize...

tlačítko celý článek Ratchet & Clank, screenshot: key art

Kooperace Aliens: Fireteam s vetřelci v hlavní roli dorazí ještě letos


• Novinka: 3. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

V průběhu včerejšího odpoledne došlo k představení zbrusu nové hry z vetřelčího univerza. Tentokrát nám však nebude nabídnuta FPS, nýbrž střílečka z pohledu třetí osoby. Co vše se nám podařilo během minulých hodin o zajímavě vypadající kooperační střílečce Aliens: Fireteam z dílen vývojářského studia Cold Iron Studios LLC zjistit, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek Aliens: Fireteam, screenshot: alien

Na internet leaknul trailer pro Elden Ring


• Novinka: 2. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Zdá se, že po nedávné smršti spekulací o možném prolomení informačního embarga ohledně Elden Ringu prostě muselo následovat něco, co by to všechno trumflo. A taky že ano. Viděli jsme uniklý trailer pro chystané RPG od společnosti FromSoftware, jež na hře spolupracuje se spisovatelem G. R. R. Martinem. I když se nejedná o oficiální oznámení, můžeme celkem v klidu říct, že FromSoftware jsou zpátky v plné síle...

tlačítko celý článek Elden Ring, screenshot: woman

Připravovaný Need for Speed se odkládá kvůli Battlefield 6


• Novinka: 2. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Když společnost EA přišla s tím, že letos vyjde Battlefield 6, z něhož jsme dosud neviděli ani záběr, přišlo nám to dost na rychlo i na tempo vývojářského studia EA DICE. Aby se vše stihlo, rozhodlo se nakonec vedení pozastavit produkci Need for Speed. Jaký vliv to bude mít na obě díla, vám řekne naše novinka...

tlačítko celý článek PS Plus, screenshot: logo

PlayStation Plus v březnu přivítá Final Fantasy VII Remake, Maquette, Remnant: From the Ashes i Farpoint


• Novinka: 2. 3. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Nový měsíc znamená další várku her pro předplatitele služby PS Plus. V březnu na konzoli PlayStation 4 zavítá remake ikonického RPG Final Fantasy VII a akční RPG střílečka Remnant: From the Ashes. Majitelé PlayStation 5 budou moci potrápit své mozkové závity v logické puzzle hříčce Maquette a fanoušci VR se vydají objevovat mimozemský svět ve Farpoint. Hry můžete stahovat od 2. března do 5. dubna...

tlačítko celý článek PS Plus, screenshot: logo

E3 letos pouze digitálně


• Novinka: 1. 3. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Minulý rok byl díky nástupu onemocnění COVID-19 velmi divoký. Nemoc však nepostihla pouze tradiční průmysl, zasažena byla také herní studia a velké akce jako třeba E3 2020, která se nakonec nekonala. Jak to s ní bude letos, najdete v naší novince...

tlačítko celý článek E3, screenshot: logo

Elden Ring – nové informace během března?


• Novinka: 1. 3. 2021 • Autor: Jiří Fait

Elden Ring od FromSoftware (Dark Souls, Sekiro: Shadows Die Twice) je očekávané RPG s otevřeným světem, na kterém s japonskými vývojáři spolupracuje také spisovatel George R. R. Martin. Od oznámení na E3 2019 se o hře prakticky mlčí a ticho by nyní (snad) mohlo být prolomeno během březnového měsíce, což tvrdí dvojice prominentních novinářů...

tlačítko celý článek Elden Ring, screenshot: hand yummy

Dragon Age 4 si s přáteli nezahrajete


• Novinka: 26. 2. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Vývoj her je dlouhodobý proces, během nějž se produkované projekty nejednou vyvinou v něco, co se naprosto odlišuje od prvotního návrhu. Jaký měl vliv na proces transformace Dragon Age 4 třeba nezdar Anthemu, či úspěch Star Wars Jedi: Fallen Order a jakým směrem se tvůrci nakonec podle serveru Bloomberg rozhodli vydat, si přečtete v naší novince. Celý článek ->

PS State of Play: Kena a Oddworld mají data vydání, FFVII Remake vyjde na PS5 s DLC


• Novinka: 26. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Během čtvrteční noci společnost Sony odvysílala další epizodu pořadu PlayStation State of Play. Únorový díl přinesl několik gameplay ukázek, představil pár novinek a určil konkrétní data vydání u některých očekávaných titulů. Nejzajímavějším odhalením pak patrně byla PS5 verze Final Fantasy VII, pro níž zároveň vyjde i DLC. Celý článek ->

Práce na Anthem Next končí, Anthem zůstává


• Novinka: 25. 2. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Už od samého začátku své cesty musel čelit Anthem jednomu problému za druhým. Studio Bioware to ovšem i přes nepříliš nadějné vyhlídky nevzdalo a v minulých letech pracovalo na kompletním overhaulu (předělání) svého díla. Nakonec k němu ale nedojde. Proč se Anthemu Next známý též jako Anthem 2.0 nedočkáme, najdete níže. Celý článek ->

Days Gone na PC: hardwarové nároky představeny


• Novinka: 25. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Krátce nato, co šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan odhalil, že na PC zamíří další exkluzivity, se na stránkách Steamu objevily detaily popisující první z této nové várky bývalých PlayStation-only her. Na čem si Days Gone pohodlně zahrajeme a v čem se bude PC verze od té konzolové lišit? Více v našem článku. Celý článek ->

Days Gone se na jaře dostane i na počítače, další PS exkluzivity mají následovat


• Novinka: 24. 2. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, v rozhovoru pro britské GQ prozradil víc, než mnozí čekali, například i to, že si další PlayStation exkluzivity najdou cestu na počítače. Celý článek ->

Gran Turismo 7 odloženo, ostatní exkluzivity jsou zatím v bezpečí


• Novinka: 24. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Oznámení přináší samotný prezident Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, v rozhovoru pro anglický magazín GQ. Na jaké další PS exkluzivity se můžeme těšit ještě v tomto roce? Celý článek ->

Nová generace PlayStation VR je oficiálně ve vývoji, hned tak ale nevyjde


• Novinka: 24. 2. 2021 • Autor: Filip Němec

Sony nás v posledních dnech zásobuje novinkami, z nichž některé potěší (Ratchet & Clank: Rift Apart vyjde 11. června), zatímco jiné už tolik radostné nejsou (Gran Turismo 7 odloženo na rok 2022). Do té první škatulky však pasuje nejnovější oznámení, které Sony odhalila na svém PlayStation blogu. Celý článek ->

Hardwarové požadavky pro Diablo 2 Resurrected nejsou nikterak pekelné


• Novinka: 23. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Nedlouho po odhalení zřejmě největší (herní) bomby letošního BlizzConu přišli vývojáři s dalšími podrobnostmi. Remaster sice nově dorazí i na konzole, nicméně majitele PC bude pravděpodobně zajímat, zda budou pro pařbu Diabla 2 Resurrected potřebovat (pekelně) silný stroj. Odpovědi, které vás zřejmě potěší, naleznete v článku. Celý článek ->

Nový rozsáhlý Zombies mód pro Black Ops: Cold War blíže představen


• Novinka: 23. 2. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Včera detailněji představený režim Zombies Outbreak naznačuje, že to nebudou jen živí hráči, které budeme v druhé sezóně multiplayeru pro Call of Duty: Black Ops Cold War (k dispozici od 25. února) lovit. Celý článek ->

Valheim: 3 miliony prodaných kopií, třetí nejhranější hra na Steamu


• Novinka: 22. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Valheim nepřestává překvapovat a překonávat při tom rekordy. Survival hitu z dílny malého studia tvořeného pouhými pěti lidmi se prodalo více než 3 miliony kopií za méně než tři týdny od vydání v předběžném přístupu. Včera navíc hra dosáhla hranice půl milionu současně hrajících hráčů na Steamu, čímž vyrovnává stálici nejpopulárnější digitální PC platformy, Dotu 2. Celý článek ->

Ubisoft představil plány pro Tom Clancy's Rainbow Six Siege, které lze letos očekávat


• Novinka: 22. 2. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Po pěti letech updatů a dvaceti sezónách začíná pro Tom Clancy's Rainbow Six Siege „Year 6“. Na následujících řádcích naleznete informace o plánech vývojářů pro jejich online taktickou střílečku. Celý článek ->

Diablo 2: Resurrected – Pán teroru se po dvaceti letech vrátí


• Novinka: 20. 2. 2021 • Autor: Jakub Němec

Šeptanda okolo fenoménu Diablo 2 se potvrdila a na akci BlizzCon 2021 se opravdu potvrdila práce na předělávce legendárního akčního RPG, která ponese jméno Resurrected. Mluvíme o hře, která pro mnohé znamená vzpomínky na dětská léta, o titulu, jenž definoval žánr a obohatil jej o pojem „diablovka“, a o projektu, který se brzy dočká své modernější podoby. Co vše vývojáři o Diablo 2: Resurrected prozradili? Celý článek ->

WoW: The Burning Crusade Classic je oficiálně oznámen a bude volitelný


• Novinka: 20. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Poté, co informace nejprve prosákla na web (děkujeme Wowhead), jsme se na Blizzconu dozvěděli, že se nejednalo o žádný hoax a datadisk Burning Crusade skutečně dorazí do World of Warcraft Classic. Celý článek ->

Diablo 4 představilo nové povolání – Rogue


• Novinka: 20. 2. 2021 • Autor: Štěpán Lenk

Sice stále nevíme, kdy Diablo 4 vyjde, zatím se ale toto vysoce očekávané akční RPG alespoň připomnělo novým trailerem zveřejněným v rámci online prezentace Blizzcon 2021. Více než čtyřminutová ukázka se zaměřila hlavně na představení nové hratelné postavy – obratné vražedkyně Rogue. Pojďme se tedy podívat, co všechno jsme se o novém povolání dozvěděli. Celý článek ->

Update Chains of Domination pro WoW: Shadowlands upraví nejdůležitější lokaci celé expanze


• Novinka: 20. 2. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Včerejší úvodní ceremoniál Blizzconu 2021 byl plný zajímavých momentů. Prostor dostal také World of Warcraft: Shadowlands, v rámci jehož prezentace došlo k představení updatu Chains of Domination. Co nám tato aktualizace přinese a jak změní svět Shadowlands, najdete v naší novince. Celý článek ->

BlizzCon 2021 představil remaster Diabla 2 a datadisk Burning Crusade pro WoW Classic


• Novinka: 20. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Máme za sebou zahajovací ceremoniál digitální akce BlizzConline, která se letos koná náhradou za loňský zrušený BlizzCon 2020. Úvodní prezentace potvrdila některé již dříve uniklé informace, zejména ty o představení dvou návratů do minulosti: remasteru se dočká možná nejoblíbenější díl série Diablo a World of Warcraft Classic bude obohacen o datadisk Burning Crusade. Další informace a záznam streamu naleznete v článku. Celý článek ->

Burning Crusade datadisk pro World of Warcraft Classic leaknul před BlizzConem


• Novinka: 19. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Je to sice věc, kterou „každý“ očekával, ale dokud to nemáme černé na bílém, pořád se může jen spekulovat – přivede Blizzard do WoW Classic první a pro mnohé také nejlepší datadisk Burning Crusade? Podle stránky Wowhead je to více než pravděpodobné. Celý článek ->

Spekulace o Silent Hill opět nabírají na intenzitě. Pracují na hře tvůrci The Medium?


• Novinka: 19. 2. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Internet nikdy nepřestal žít tématem nové hry v Silent Hill sérii a nejnovější zprávy hovoří o tom, že na hororovém titulu má pracovat polské studio Bloober Team (Layers of Fear, Blair Witch, The Medium). Celý článek ->

Prezentace Nintendo Direct přinesla několik zajímavých novinek


• Novinka: 18. 2. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

V čele s desetiletou klasikou Legend of Zelda Skyward Sword HD, kterou si vychutnají už i majitelé Switche. Nechyběli ale ani Mario, Fall Guys či Outer Wilds a hned několik zajímavých čerstvých titulů. Celý článek ->

Do Baldur's Gate 3 míří druid v zatím největším updatu


• Novinka: 18. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Stream společnosti Larian, Panel From Hell 2, je za námi a kromě spousty změn a úprav jsme se dočkali několika zásadních novinek. To hlavní je bezesporu přidání nové herní třídy, kterou ocení hlavně milovníci zvířat a magie. Celý článek ->

Season 2 odstartuje v Call of Duty: Black Ops Cold War a Warzone už brzy


• Novinka: 17. 2. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Už nějaký ten pátek se mezi fanoušky Call of Duty spekuluje nad tím, kdy dorazí očekávaná dávka nového obsahu v podobě Season 2. V průběhu včerejšího večera jsme dostali podrobnější informace. V jaký den bude nová sezona oficiálně spuštěna a co nám nabídne, vám popíšeme v naší novince. Celý článek ->

MMORPG od Amazonu New World bylo odloženo na konec srpna


• Novinka: 17. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Další herní pokus společnosti Amazon, MMO New World, se v minulosti dočkalo odkladu už dvakrát. Nejprve jsme se v květnu 2020 dozvěděli, že bychom New World mohli do rukou dostat v srpnu, poté udeřila covidová pandemie a nové datum vydání bylo stanoveno na „jaro roku 2021“. Od Amazonu před chvíli přišla zpráva, že se ani jaro nekoná. Dobrá zpráva ovšem je to, že máme datum nové a (snad už) konečné, a také na nás čeká ještě jeden uzavřený beta test, který proběhne 20. července. Celý článek ->

Vývojáři z 4A Games představili Metro Exodus Enhanced Edition


• Novinka: 16. 2. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Už v průběhu minulého roku bylo tvůrci Metro Exodus oznámeno, že vedle staré generace konzolí a PC Metro Exodus dorazí také na Xbox Series X/S a PlayStation 5. Jak bude vylepšená verze vypadat a zda bude obdobně jako u jiných titulů pro stávající vlastníky zdarma, si můžete najít v naší novince. Celý článek ->

Assassin's Creed Valhalla update přidává nový River Raids mód a další vylepšení


• Novinka: 16. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Poslední asasínskou výpravu jsme si v redakci skutečně užili (hlavně náš kolega Jakub Němec), převážně díky uvěřitelnému světu a pohlcujícímu příběhu, který povedeně doplňoval lore série. Ubisoft prozatím Assassin's Creed Valhalla stabilně doplňuje (poslední větší update s názvem Yule Season běží již od prosince minulého roku), a nyní se na nás chystá s dalším updatem, který by měl vyjít na všechny platformy během dneška, tedy 16. února. Celý článek ->

Halo Infinite – vývojáři odpovídají na otázky ohledně zbraní, vozidel, soubojů a další


• Novinka: 15. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Společnost 343 Industries vypustila rozsáhlé video, které zodpovědělo několik palčivých otázek týkajících se očekávaného, leč poněkud prokletého pokračování v sérii Halo. Prostor dostaly singleplayer i online části hry a „lead sandbox designer“ Quinn Delhoyo se zaměřil také na některé konkrétnější části hry, jakou je například hák (grappling hook), se kterým budeme v Halo Infinite nově operovat. Celý článek ->

Baldur's Gate 3 představí dosud největší update


• Novinka: 15. 2. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

Vývojářská společnost Larian Studios pečlivě maká na novém zástupci série Baldur's Gate. Co by měl přinést nejnovější patch do Baldur's Gate 3 a jaké kroky je třeba udělat, abyste nepřišli o svůj dosavadní pokrok, vám povíme v naší novince. Celý článek ->

Kontroverzní FPS Six Days in Fallujah vyjde koncem 2021


• Novinka: 12. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Realisticky pojatá střílečka Six Days in Fallujah zachycující jednu z nejtěžších bitev irácké války byla původně oznámena v roce 2009. Krátce na to však byla po kritice zpochybňující schopnost videoher obsáhnout hloubku skutečných válečných událostí vydavatelem (Konami) opuštěna. O návrat se pokusí závěrem roku na PC a konzolích od Sony a Microsoftu současné i nové generace. Celý článek ->

Série Kingdom Hearts míří na PC


• Novinka: 12. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Dlouholetá série Kingdom Hearts, jejíž začátky se datují do roku 2002 a konzoli PlayStation 2, se konečně podívá také na osobní počítače. Oznámila to společnost Epic Games na své streamované akci Epic Games Store Showcase. Dočkali jsme se traileru, který nás provedl historií této kouzelné franšízy a zároveň jsme se dozvěděli datum vydání. Celý článek ->

HBO adaptace The Last of Us našla svého Joela a Ellie


• Novinka: 11. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

V březnu minulého roku televizní stanice HBO prostřednictvím magazínu Hollywood Reporter oznámila, že se chystá seriálová adaptace prvního dílu populární hry The Last of Us. Na scénáři se má podílet sám autor původní hry, Neil Druckmann a projekt povede Craig Mazin, který měl na svědomí úspěšný seriál Chernobyl. Otázkou zůstávalo, kdo by měl ztvárnit ikonické role ústředních postav, tedy Joela a Ellie? Zdá se, že již známe odpověď. Celý článek ->

Zdrojové kódy Witcher a Cyberpunk 2077 na prodej?


• Novinka: 11. 2. 2021 • Autor: Ondřej Zeman

V posledních dnech hýbe herním světem kauza ukradených dat společnosti CDPR. Co vše o situaci víme, a jak se aktuálně vyvíjí, si můžete přečíst v našem článku. Celý článek ->

Star Wars hra s otevřeným světem od Ubisoftu je teprve v začátcích vývoje


• Novinka: 10. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Minulý měsíc došlo k (pro některé) překvapivému vývoji událostí – Ubisoft pracuje na nové hře ze světa Star Wars, hlavní slovo má studio Massive Entertainment (The Division) a titul bude využívat Snowdrop engine, který pohání již zmíněnou RPG střílečku. Kromě toho ale nic víc odhaleno nebylo a podle posledních informací to vypadá, že datum vydání je ještě v (pře)daleké budoucnosti. Celý článek ->

Česká Bohemia Interactive prodává menšinový podíl čínskému Tencentu


• Novinka: 10. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Jedno z největších jmen českého herního průmyslu nyní zčásti patří čínskému technologickému gigantu Tencent. Studio Bohemia Interactive, autoři populárních titulů Arma, DayZ či Operace Flashpoint, si však podle slov svých zástupců zachová nezávislost a nechystají se ani žádné změny ve vedení. Celý článek ->

140 milionů kopií GTA V prodaných, co značku čeká nyní?


• Novinka: 9. 2. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

Během rozhovoru s investory zástupci společnosti Take-Two přinesli zajímavé informace o úspěšnosti GTA V a nevyhnuli se ani otázkám o budoucnosti značky. Co jsme se ze zprávy dozvěděli, najdete v našem článku. Celý článek ->

Forza Horizon 4 vyjde na Steamu a nabídne cross-play


• Novinka: 9. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Forza Horizon 4, jedna z nejlepších závodních her posledních let, letos dorazí do destinace jménem Steam. Auta nejrozličnějších typů se po historické open-world Británii prohánějí od roku 2018, kdy tato microsoftí exkluzivita vyšla na Xbox One (loni updatována pro Xbox Series X/S) a MS Store. Zanedlouho, konkrétně 9. března 2021, aktuálně více než 600 dostupných vozidel (počítáme-li veškerý dodatečný obsah) zavítají na nejpopulárnější PC digitální platformu. Celý článek ->

Next-gen upgrade pro Final Fantasy XIV míří na PS5 a odhalení datadisku Endwalker


• Novinka: 8. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Během akce věnované oblíbené MMORPG Final Fantasy XIV došlo hned k několika oznámením. Zjistili jsme, že se titul dostane na next-gen konzole od společnosti Sony a podívali jsme se na první teaser trailer pro chystanou expanzi nazvanou Endwalker, kterou můžeme očekávat někdy na podzim roku 2021. Celý článek ->

Český strategický hit Factorio se dočká pokračování


• Novinka: 8. 2. 2021 • Autor: Dominik Fait

Nepůjde však o druhý díl – jeden z nejúspěšnějších herních počinů z českých luhů a hájů rozšíří svůj obsah pomocí objemného placeného datadisku. Jaké datum si máme zakroužkovat v kalendáři a na co se v zatím nepojmenované expanzi pro Factorio můžeme těšit? Celý článek ->

i Mohlo by vás zajímat
4,8 21×
Red Dead Redemption 2 (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Rockstar Launcher, žánr: akční, - Amerika, 1899. Konec éry divokého západu začal a muži zákona loví poslední zbývající psanecké gangy. Ti, kteří se nevzdají nebo nepodlehnou, jsou zabiti. Red Dead Redemption 2 od tvůrců Grand Theft Auto V a Red Dead Redemption je epický příběh o životě v Americe za úsvitu moderní doby.
1 499,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004816
4,0
Red Dead Redemption 2 - Ultimate Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční,
2 549,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0845
4,9 120×
Nintendo Switch (OLED model) White
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnější 7" OLED displej, baterie 4310 mAh, rozšiřitelná interní paměť 64 GB, slot pro paměťové karty, integrovaný stojánek, dokovací stanice s LAN portem, konektor HDMI, multifunkční ovladače Joy-Con, pokročilá vibrační odezva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokální multiplayer, online herní režimy, snadné spárování až 8 konzolí, barva bílá
8 390,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWO001
5,0 50×
Nintendo Switch (OLED model) Neon blue/Neon red
Herní konzole - hybridní (do ruky / k TV), nový procesor Tegra od NVIDIA, kvalitnější 7" OLED displej, baterie 4310 mAh, rozšiřitelná interní paměť 64 GB, slot pro paměťové karty, integrovaný stojánek, dokovací stanice s LAN portem, konektor HDMI, multifunkční ovladače Joy-Con, pokročilá vibrační odezva, IR kamera, pohodlné trackpady, lokální multiplayer, online herní režimy, snadné spárování až 8 konzolí, barva Neon blue/Neon red
8 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NXHWO002
3,9
Dying Light 2: Stay Human - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a střílečky, - Před více než 20 lety jsme v Harranu bojovali proti viru – a prohráli jsme. Teď prohráváme znova. Město, jedna z posledních velkých lidských osad, je rozervané konfliktem. Civilizace se vrátila zpátky do období temna. A přesto máme pořád ještě naději.
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0093
5,0
Elex II - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, - Několik let poté, co Jax porazil Hybrid, se z nebes snáší nová hrozba, která rozpoutává nebezpečnou sílu temného Elexu a ohrožuje veškerý život na planetě. Aby Jax ubránil mír na Magalanu a bezpečí své vlastní rodiny, musí se vydat na speciální misi. Během ní bude muset přesvědčit frakce, aby se spojily proti vetřelcům.
Zlevněno -51 %
559,- 1 149,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0110
4,2
Diablo IV - PS4 + plakát
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Vrací se Lilith, dcera nenávisti – Verze světa Sanctuary ve hře Diablo IV je obrovská a plná dobrodružných příležitostí. Od událostí ve hře Diablo III: Reaper of Souls uplynulo několik desítek let a Lilith, dcera nenávisti, je odhodlaná Sanctuary opět ovládnout.
1 589,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX732
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací