Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Produkty ihned k odběru Hračky Plyšové novinky

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/fallout-shelter-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Fallout Shelter: Desková hra (RECENZE) – S radostí do krytu

Značka Fallout je s námi již od roku 1997 a za tu dobu stihla posbírat milióny fanoušků po celém světě. V poslední době však nemají moc důvod k radosti, protože z projektu Fallout 76 se vyklubal obrovský průšvih a tunel na peníze. Naštěstí se objevují pokusy, jak přiblížit toto atraktivní postapokalyptické univerzum mimopočítačovými cestami. Dnes se mrkneme pod krabici deskovky Fallout Shelter, vzniklé na motivy stejnojmenné mobilní hry.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chlastaci-alkoholove-pijacke-hry-tipy-cover-nahled.jpg

Které chlastací hry lze pořídit na českém trhu? (TIPY)

Deskové hry dokáží zprostředkovat mnoho zábavy na různých místech. Spolu s přáteli vás přenesou do hlubokých lesů, v nichž můžete čelit nájezdům fantastických zrůd, naskočit do rakety, ve které budete brázdit vesmírem, logicky potrápíte svůj mozek hádankami... nebo vám jen umožní prožít příjemné chvíle hraním nenáročného titulu. Právě do této kategorie patří chlastací hry, jež dokáží rozproudit každou párty nenásilnou formou. Blíže se na ně podíváme v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/stavebnice-lego.jpg

Stavebnice LEGO v proměnách času III – LEGO současnosti inspiruje a rozvíjí

Společnost LEGO patří mezi nejlepší výrobce hraček. Ikonickou stavebnici vyrábí už téměř 90 let. Za dobu své existence zažila mnoho úspěchů, ale také strmý pád. Současné LEGO vyrábí interaktivní stavebnice, které děti inspirují a rozvíjí. Neustále inovuje a všímá si populárních trendů. V našem článku si můžete přečíst zajímavé informace o oblíbených LEGO řadách současnosti. Nezapomeneme představit také aktuální LEGO novinky. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/this-war-of-mine-deskova-hra-recenze-cover2-nahled.jpg

This War of Mine: V obležení (RECENZE) – Válka nemá vítězů, jen přeživších

S deskovkami podle počítačových her se poslední dobou roztrhl pytel, o čemž jste si mohli přečíst v našem tematickém speciálu. Jedním ze zařazených titulů byl také projekt podle emoce ždímajícího survivalu This War of Mine. Do města Pogoren se můžeme vrátit i v roce 2020, protože vyšel přídavek V obležení, který doplnil základní hratelnost o kampaň a mechaniku sirotků. Jestli stojí za to pořídit si malou krabici s velkým obsahem, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lego-stavebnice.jpg

Stavebnice LEGO v proměnách času II – cesta z krize zpět na výsluní

Společnost LEGO je synonymem úspěchu. Rodinná firma funguje už téměř 90 let. Od počátku až do dnešních dnů lemuje její cestu nespočet úspěchů, které se zapsaly do historie. Bylo by však naivní domnívat se, že firma nikdy nečelila žádným výzvám. Na počátku milénia vykazovala značné ztráty. I přesto LEGO dokázalo v poměrně krátkém čase nepříznivý vývoj zvrátit. V tomto článku si můžete přečíst, jak se jim to podařilo a které ikonické řady v tomto nelehkém období vznikly. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lego zdroj Lego.com.jpeg

Stavebnice LEGO v proměnách času I – jak vznikl tento fenomén?

Nahlédněte s námi do historie jedné z nejoblíbenějších stavebnic pro děti i dospělé, která brzy oslaví krásných devadesát let od svých nejistých počátků. Za dobu svého působení musela společnost Lego překonat mnohé překážky a postupně také měnit a přizpůsobovat výrobu aktuálním trendům vévodícím dětskému světu. Dosáhla toho i díky legendárním řadám LEGO Duplo, LEGO Piráti či LEGO Castle. Jak vypadala její proměna v čase a jaké nápady či inovace jí přinesly největší úspěch?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/minecraft-builders-biomes-recenze.jpg

Minecraft: Builders & Biomes – zahrajte si legendární hru i jako deskovku

Hrajete rádi Minecraft nebo zkrátka hledáte zábavnou strategickou deskovku? Tak to by vás mohla zajímat novinka od Ravensburger – Minecraft: Builders & Biomes. Desková hra si dává za cíl přenést známé herní mechaniky do fyzické podoby, a to tak, aby zaujala i nehráče. Těšit se tak můžete na stavění, shánění surovin nebo souboj s ikonickými moby.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/albi-game-day-cover-nahled.jpg

Čtvrtý Albi Game Day potvrdil český Frosthaven a navnadil na Tainted Grail: Pád Avalonu (TÉMA)

Vydavatelství Albi se letos již počtvrté rozhodlo napodobit velké oznamovací akce na bázi počítačových E3 a Gamescom, na nichž hráčům představují horké novinky přicházející na trh v budoucím roce. Kvůli koronavirové krizi se museli uchýlit ke streamování svého programu Albi Game Day, který vám mohl pohltit celou sobotu 30. května. Pro fanoušky deskovek byla ovšem nejdůležitější první hodina, během níž se ukázaly chystané projekty, pochopitelně lokalizované do češtiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Albi.jpg

Tipy na stolní hry, které zabaví celou rodinu

Hledáte tipy na hry, které jsou originální, zábavné a může se do nich zapojit celá rodina? Pak se nechejte inspirovat některou z deskových her od společnosti Albi, která ví, jak rozvinout ty pravé hráčské vášně u dětí, rodičů, babiček i dědečků. Staňte se neohroženým dobyvatelem ostrova ve strategii Catan - Osadníci z Katanu, sbírejte diamanty za postřeh a důvtip ve hře Ubongo nebo odkryjte tajemství mužského a ženského světa v hádankách Párty Alias - Ženy versus muži. 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/scrabble-stolni-hra-se-slovy.jpg

Deskové hry Mattel: Scrabble, UNO i další hry, které potrápí vaši hlavu

Společnost Mattel za dobu své existence urazila dlouhou cestu, ve svých počátcích se nevěnovala výrobě hraček ani her. To vše se změnilo, když si firma dala za misi globální rozvoj a vzdělávání, a světu přinesla něco více kultovního než je panenka Barbie. Fenomén, který Mattel představil, má miliony fanoušků po celém světě a i po více než 70 letech existence se nezdá být na ústupu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/small-world-of-warcraft-stolni-hra-deskovka-cover-nahled.jpg

Small World of Warcraft přinese bitvu o Azeroth na váš stůl (OZNÁMENÍ)

Ve světě her je možné úplně vše, takže rozhodnutí převést jedno z nejoblíbenějších MMORPG World of Warcraft do podoby deskové strategie překvapí spíše tím, že společnost Blizzard poskytla svou drahocennou licenci externí firmě. Francouzská společnost Days of Wonder naroubovala bitvu o Azeroth na principy své oceňované stolní hry Small World, díky čemuž vznikla novinka Small World of Warcraft chystaná na letošní léto v češtině.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/detektivni-unikovky-leopold-cover-nahled.jpg

Detektivní únikovka (RECENZE) – Cesta do hlubin zvrácené mysli

Severské drsné detektivky ve stylu Jo Nesbøho, Jussi Adler-Olsena, Larse Keplera nebo Stiega Larssona mají v současné době mezi čtenáři obrovskou popularitu. Podobný boom zažívají také únikové místnosti, potažmo deskové hry, jež jsou principem navazujících hádanek vedoucích k úspěšnému splnění úkolu inspirované. Vše spojil dohromady Jeppe Norsker v trojdílné Detektivní únikovkce, na kterou jsme se podívali v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/legendy-zapadu-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Legendy Západu (RECENZE) – Zanechejte stopu v dějinách

Počasí za okny nám pomalu, ale jistě připomíná, že léto se blíží. S obdobím prázdnin máme mimo volnočasových radovánek spojené také westerny, v nichž si hlavní hrdinové „užívají“ teploty, jejichž hodnoty jsou téměř mimo škálu našich teploměrů. Právě tuto atmosféru se pokusí přinést k vám domů deskovka Legendy Západu od francouzského tvůrce Hervého Lemaitra, která vám umožní prožít život významných person dobývání Divokého západu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hlavolam-ruce.jpg

Jak vybrat hlavolam pro děti?

Vyměňte dětem počítač za hlavolam. Poradíme, jak vybrat ten, který zabaví i v domácí izolaci. Nejenže zažene dlouhou chvíli, ale může nahradit i hodinu matematiky. 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dostihy-a-sazky-kone-tipy.jpg

Dostihy a sázky: Slavní koně ve vaší stáji (TIPY)

Desková hra Dostihy a sázky patří ke stálicím českých domácností na poli stolních her už několik desetiletí. Když Ladislav Mareš v roce 1983 vymýšlel její základní principy a mechaniky, asi netušil, že se jeho výtvor stane tak populárním a že se světem koňských dostihů nechají okouzlit celé generace hráčů. V dnešním článku se podíváme právě pod víko Dostihů a sázek, abychom odhalili tajemství návykovosti této české legendy a možná přesvědčili další potenciální zájemce, aby podlehli jejímu kouzlu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kolonie-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Kolonie (RECENZE) – Co budou dělat zvířátka po pádu lidské civilizace?

Od deskových her většina nezasvěcených očekává zábavu na několik desítek minut v pohodové atmosféře, popř. podnět pro rozproudění párty. Jenže dnešní trh postupně zaplňují krabice, z nichž na hráče vyskakují atmosférické příběhy poutající dobrodruhy na desítky hodin ke stolu. O jejich pozornost se v poslední době hlásí titul Kolonie od Jerryho Hawthorna, který spojil základní herní principy s knihou, jež funguje jako vypravěč a herní plán zároveň.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/divukraj-deskova-hra-cover-nahled.jpg

Divukraj (RECENZE) – Stavba nové osady v kouzelném lese

Stolní hry jsou v současném izolačním režimu v kurzu, protože se u nich může pobavit celá rodina, díky čemuž se společné chvíle v karanténě mohou stát mnohem stravitelnější. Jednou z velmi dobrých voleb pro zkušenější skupiny hráčů se může stát pohádkový Divukraj, jenž každému nabídne možnost vybudovat si své zvířecí městečko pod košatým Prastromem. Necháte se zlákat mixem taktického umisťování pracovníků a propojováním staveb vaší osady?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/frosthaven-oznemani-cover-nahled.jpg

Deskovka Frosthaven uhranula svět (NOVINKA)

Epické RPG, lépe nelze vystihnout obsah krabice Gloomhaven, ale stále to není dostatečné, protože vlastní prožitek se těžko popisuje slovy. V případě, že si na mamutí dílo Isaaca Childrese vyhradíte více než sto hodin a dáte dohromady věrnou, ničím nerozdělitelnou partu, dostanete odměnou dobrodružství ve stylu skvěle napsaného Dračího doupěte. Neuvěřitelný úspěch nakopnul autora k tvorbě dalšího dílu jménem Frosthaven, který už nyní přepisuje dějiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/my-little-scythe-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

My Little Scythe (RECENZE) – Boj o vládu v Jablečném království

Komplexní deskovkové strategie patří k nejoblíbenějším žánrům stolních her, protože v nich nedostává tak velký prostor náhoda, ale záleží pouze na taktických schopnostech soupeřů. Jenže většinou se za samotnou partií skrývají složitější mechaniky a nutnost učit se rozsáhlá pravidla, což je pro začínající a mladší hráče dost obtížné a limitující. Právě na ně myslí novinka od vydavatelství Albi s názvem My Little Scythe, která umožní rozpoutat bitvu o Jablečné království v každé rodině.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/arkham-horror-deskova-hra-recenze-cover-nahled.jpg

Arkham Horror: Třetí edice (RECENZE) – Výlet do nočních můr podle H. P. Lovecrafta

Prastaré bytosti se opět pokouší dostat na náš svět přes dimenzionální brány v městečku Arkham, což by pro lidstvo znamenalo chvíle zmaru a utrpení. Naštěstí se o jejich plánech dozvěděla nesourodá skupina místních obyvatel, kteří se pokusí jejich plány zkřížit, zahnat všechny jejich posluhovače a zbytek světa tak udržet v blažené nevědomosti. Odvážíte se se svými přáteli čelit v Arkham Horror takové výzvě?

Přečíst více »
123...
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi