Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Na Velký pátek (10.4.) mají  naše pobočky otevřeno kromě Příbrami. V pondělí jsou však všechny zavřené.

Levé ucho - bezpečné a spolehlivé nákupy Čistý vzduchu bez virů

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/resident-evil-3-remake-recenze-cover-nahled.jpg

Resident Evil 3 (RECENZE) – Krátký návrat do Raccoon City

Na město Raccoon City padla zkáza v podobě virové nákazy z laboratoří společnosti Umbrella a vy jako hráči se musíte potýkat s mutantními dopady těchto pokusů v ulicích. První tři díly série Resident Evil od společnosti Capcom sice mají velmi jednoduchou premisu, ale hráči ji milují už přes dvacet let. Po loňském remaku dvojky musela nutně přijít řada na pokračování s podtitulem Nemesis. Jak se Resident Evil 3 Remake povedl, se dočtete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-8-unik-novinka-cover-nahled.jpg

Je Resident Evil 8 na spadnutí? (NOVINKA)

Svět se ještě pořádně nestihl vzpamatovat z vydání remaku Resident Evil 3 a k němu přilepenému asynchronnímu multiplayeru Resistance a na internetu se už začínají objevovat další úniky informací o novém pokračování slavné hororové série. Díl provizorně označovaný jako Resident Evil 8 by se podle leakera AestheticGamer aka Dusk Golem mohl objevit již příští rok na obě generace konzolí. Více se dočtete v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/divukraj-deskova-hra-cover-nahled.jpg

Divukraj (RECENZE) – Stavba nové osady v kouzelném lese

Stolní hry jsou v současném izolačním režimu v kurzu, protože se u nich může pobavit celá rodina, díky čemuž se společné chvíle v karanténě mohou stát mnohem stravitelnější. Jednou z velmi dobrých voleb pro zkušenější skupiny hráčů se může stát pohádkový Divukraj, jenž každému nabídne možnost vybudovat si své zvířecí městečko pod košatým Prastromem. Necháte se zlákat mixem taktického umisťování pracovníků a propojováním staveb vaší osady?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-room-vr-a-dark-matter-novinka-cover-nahled.jpg

The Room VR: A Dark Matter udělá z vašeho pokoje únikovou místnost (NOVINKA)

Tvůrci hádankové série The Room ze studia Fireproof Games se rozhodli přejít do prostoru virtuální reality. Svou dovednost překvapit hráče důmyslně vybudovanými puzzly obohatili o nový rozměr a díky tomu se jim povedlo vytvořit iluze únikové exit hry přímo u vás doma. Projekt The Room VR: A Dark Matter navíc spojili s mysteriózním světem inspirovaným dílem H. P. Lovecrafta, o čemž se více dočtete v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-last-of-us-part-ii-novinka-odklad-cover-nahled.jpg

Také The Last of Us: Part II musel sklonit hlavu před koronavirem (NOVINKA)

Zpráva společnosti Sony, že se kvůli koronaviru musí odložit očekávaná pecka The Last of Us: Part II a marvelácká laskomina Iron Man VR, přišla během čtvrtečního večera jako blesk z čistého nebe. Sony Interactive Entertainment ve svém krátkém vyjádření na oficiálním twitterovém účtu zdůvodnilo zpoždění vydání logistickými problémy, ale studio Naughty Dog pracující na novém příběhu Ellie a Joela se rozepsalo více, o čemž se dozvíte v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/commandost-jack-ohara-nahled.jpg

Commandos svůj boj ve druhé světové válce nevzdává (OZNÁMENÍ)

Remaster strategické legendy Commandos 2 (HD Remaster) se kulantně řečeno moc nepovedl a zklamal spoustu fanoušků původní série. Možná proto se společnost Kalypso Media rozhodla vytvořit zbrusu nové studio Claymore Game Studios, které se má postarat o nástupce hodného značky Commandos. Sídlem vývojářů se stal německý Darmstadt a do jejich čela se postavil zkušený tvůrce a především vedoucí vývoje Jürgen Reusswig, který by se měl zaručit za kvalitu nového projektu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove_hry_2020_04_CZ-nahled.jpg

Nové hry: duben 2020 – Resident Evil 3, Final Fantasy VII, Predator: Hunting Grounds a další

V dobách, jako je tato, je nutné hledat pozitiva, kde se dá. Na jednu stranu je nemilé, že musíme všichni trčet doma (ačkoliv zrovna my herně-pozitivní jedinci s tím takové obtíže nepociťujeme), na stranu druhou se můžeme utěšovat skutečností, že jarní nadílka kvalitních her ani po březnovém přívalu zdaleka nekončí. Podívejte se na dubnový výběr titulů, které se budou ucházet o místo ve vašem kalendáři a pokukovat po vašich krizových finančních úsporách.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/frosthaven-oznemani-cover-nahled.jpg

Deskovka Frosthaven uhranula svět (NOVINKA)

Epické RPG, lépe nelze vystihnout obsah krabice Gloomhaven, ale stále to není dostatečné, protože vlastní prožitek se těžko popisuje slovy. V případě, že si na mamutí dílo Isaaca Childrese vyhradíte více než sto hodin a dáte dohromady věrnou, ničím nerozdělitelnou partu, dostanete odměnou dobrodružství ve stylu skvěle napsaného Dračího doupěte. Neuvěřitelný úspěch nakopnul autora k tvorbě dalšího dílu jménem Frosthaven, který už nyní přepisuje dějiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gamescom-srpen-novinka-cover-nahled.jpg

Gamescom proběhne v srpnu za každou cenu (NOVINKA)

Rok 2020 začal jako rok odkladů, ale s neustávající krizí okolo koronaviru se postupně rušila jedna akce za druhou a hroutily se i tak jisté pilíře jako americká výstava E3. Proto jsme byli v napětí, jak se k neočekávaným problémům postaví němečtí organizátoři oblíbené akce Gamescom, která se každoročně pořádá v srpnu v Kolíně nad Rýnem. Díky prohlášení z 31. března máme alespoň ždibec jistoty, že se tohoto herního svátku dočkáme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-recenze-cover-nahled.jpg

Half-Life: Alyx (RECENZE) – Jeden den ze života odbojářky

Studio Valve, potažmo značka Half-Life, by se mohlo ve slovnících uvádět jako synonymum pro revoluci v herním světě. Již potřetí se jim totiž podařilo překonat vnímání žánru střílečky (jednička příběhem, dvojka fyzikou) a dodat mu nový rozměr, tentokrát doslova, protože Half-Life: Alyx si užijete pouze ve vší komplexnosti virtuální reality. Jak jsme si vychutnali výlet do Města 17, na nějž jsme museli čekat dlouhých šestnáct let, se dočtete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bright-memory-cover-nahled.jpg

Bright Memory – FPS ve zběsilém tempu vytvořená jedním člověkem (OZNÁMENÍ)

Vývojářů, kteří se pokoušeli vytvořit hru sami, se na Steamu najde nepřeberná hromada, ale pouze několik málo se dokázalo prosadit. Jedním z nich byl otec „AAA indie“ žánru Jonathan Blow se svou prvotinou Braid – a v jeho stopách možná kráčí čínský tvůrce Zeng Xiancheng schovávající se za název studia FYQD Personal Studio. Se svou první hrou Bright Memory se mu podařilo zaujmout téměř 13 tisíc fanoušků na Steamu již v předběžném přístupu. Uspěje ale i plná verze?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/comanche-dojmy-z-hrani-cover-nahled.jpg

Comanche (DOJMY Z HRANÍ) – Vrtulníková arkáda vstupuje do 21. století

Nostalgie dokáže udělat s hráči počítačových her velké věci, na což sází vydavatelé různých remaků a remasterů. Občas se ovšem najdou vývojáři, kteří si řeknou, že legendární série si zaslouží oprášit a začít s ní úplně od začátku v rámci úplného restartu. Mezi ně se řadí také německé studio NUKKLEAR, jež se stará o návrat legendy mezi vrtulníkovými simulátory Comanche, který se podíval do předběžného přístupu. Jak se nám v kokpitu vrtulníku líbilo?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-tipy-nahled.jpg

Half-Life: Alyx – Tipy do začátků

Half-Life: Alyx boří všechny hranice, jež jsme dosud měli možnost ve virtuálním prostoru zažít, o čemž referují nejen novináři, ale také hráči po celém světě, kteří již měli příležitost nakouknout do ulic Města 17. V dnešním článku se ovšem povětšinou nebudeme bavit o úžasném audiovizuálním zpracování a vymazlené fyzice (to si necháme na blížící se recenzi), ale zaměříme se na tipy, které by vám měly pomoci při prvních krůčcích v kůži Alyx Vance.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ghost-recon-breakpoint-deep-state-cover-nahled.jpg

Ghost Recon Breakpoint představí novinky víkendem zdarma (NOVINKA)

Ghost Recon Breakpoint měl krušný start, hodnocení novinářů i hráčů byla velmi kritická a odliv aktivních uživatelů několik dní po prvním spuštění zaváněl průšvihem. Proto se francouzský vydavatel Ubisoft rozhodl změnit celou koncepci vydávání svých her a v současné chvíli se také věnovat vylepšování aktuálně „živých“ projektů, tedy Ghost Recon Breakpoint, Rainbow Six Siege a The Division 2, o čemž se u prvního jmenovaného můžete přesvědčit tento týden zdarma.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/uncharted-4-nathan-drake-nahled.jpg

PlayStation Plus: duben 2020 – DiRT Rally 2.0 prifrčí v spoločnosti Uncharted 4: A Thief's End

Březen patřil v rámci PS Plus her zdarma bleskově rychlému ježkovi v Sonic Forces a hrdinskému mladému muži bojujícímu s kolosy v Shadow of the Colossus. Oznámení dubnových her pro PS Plus přímo od Sony jsme se zatím nedočkali (Update 1. dubna dnes už ano), ale na oficiálním YouTube kanálu PlayStation Access se objevil trailer s menším předstihem (video již bylo zařazeno do „soukromých“) a vypadá to tak, že tento měsíc se ponese v duchu jedné z nejlepších PlayStation exkluzivit s Nathanem Drakem v hlavní roli a na své si přijdou i milovníci virtuálního automobilového sportu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/game-developer-conference-2020-logo-nahled.jpg

Game Developers Conference se přesouvá na léto (NOVINKA)

Pořadatelé každoročního setkání herních tvůrců Game Developers Conference se po zrušení své akce kvůli nebezpečí šíření koronaviru rychle otřepali a okamžitě začali řešit náhradní termín. Jejich volba padla na letní prázdniny, přesněji na 4. – 6. srpna, kdy by měl proběhnout tradiční třídenní program plný přednášek, předávání zkušeností ostatním vývojářům a představení technologických novinek pro nadcházející rok. San Francisco by tedy mělo otevřít brány pokračování oblíbené akce, která ke svému tradičnímu názvu ještě připojí přídomek „Summer“, aby se jednotlivé výstavy navzájem nepletly.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ghost-recon-breakpoint-sam-fisher-cover-nahled.jpg

Legendy Ubisoftu hostují v méně populárních hrách (TÉMA)

Francouzská společnost Ubisoft nám v průběhu své existence přinesla mnoho populárních značek, na něž rádi vzpomínáme a jejichž nové díly poslušně kupujeme. V poslední době ovšem některé tituly z jejich portfolia důvěru svých příznivců zklamaly, a proto se v hlavách manažerů vylíhl spásný nápad – využijeme nejslavnější postavy, abychom těm skomírajícím pomohli. Díky tomu se objevují Sam Fisher ze série Splinter Cell nebo princ z Persie v dost nečekaných rolích, které jejich fanoušky spíše naštvou.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/half-life-alyx-novinka-rukavice-cover-nahled.jpg

Čeho budou schopné gravitační rukavice v Half-Life: Alyx (NOVINKA)

Společnost Valve sice nepřinesla mnohými vzývaný titul Half-Life 3, ale přesto se můžeme těšit na příběh z Města 17 v podobě VR zážitku Half-Life: Alyx. V kůži Alyx, dcery vědce Eliho Vance, se vydáme do boje proti mimozemské okupační síle zvané Combine, díky čemuž pochopíme události mezi prvním a druhým dílem a mimo jiné také původ slavné gravitační zbraně. Alyx totiž vlastní gravitační rukavice, o nichž se dočtete v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/resident-evil-3-demo-resisatance-cover-nahled.jpg

Resident Evil 3 dostane hratelné demo (NOVINKA)

Přesně jak jsme předpokládali, společnost Capcom opravdu několik týdnů před vydáním pošle fanoušky série Resident Evil opět do ulic Raccoon City, kde se postavíte samotnému monstru Nemesis. Od 19. března dostanete příležitost vyzkoušet si v kůži Jill Valentine úprk z města, které podlehlo zombie nákaze. Už tento čtvrtek bude možné stáhnout si demo Resident Evil 3 na Steamu (18:00), na PS4 (od 18:00) a Xbox One (5:00). Pravděpodobně se bude jednat o část hry, která byla prezentována v rámci gameplayů, o nichž jsme vám přinesli zprávu před dvěma týdny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ori-and-the-will-of-the-wisps-recenze-cover-nahled.jpg

Ori and the Will of the Wisps (RECENZE) – Záchranná výprava uprostřed močálu

Kouzelná skákačka Ori and the Blind Forest byla před pěti lety zjevením, které chytlo za srdce každého milovníka žánru metroidvania. Zároveň se ukázalo, že malý tým vývojářů dokáže vytvořit kvalitní hru, jež zaujme širší veřejnost. Proto všichni vyhlíželi pokračování Ori and the Will of the Wisps, ale museli vydržet dlouhých pět let. Na otázky, jak se za tu dobu tajemný les změnil a jestli Ori vyrostla v dospělou světlušku, vám odpoví naše recenze.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
P-DC1-WEB29
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi