Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Nakupování budoucnosti HP + média Kdo nefandí, není Čech!

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/mariposas-motyle-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Mariposas (RECENZE) – Chytili jsme na pasece motýle

Příroda je fascinující a neustále má tendenci lidstvo ohromovat. Na naší planetě žijí tvorové, jejichž životní pouť nechává v němém úžasu každého, kdo se o nich dozví více. Jedním z takových druhů je motýl monarcha stěhovavý, který kvůli své reprodukci musí urazit přes 4000 km ze středního Mexika až na sever USA. Právě tuto neuvěřitelnou cestu prožijete v dnes recenzované deskové hře Mariposas od autorky Elizabeth Hargrave.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/assassins-creed-valhalla-dlc-wrath-of-the-druids-cover-nahled.jpg

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids (Mini RECENZE) – Keltové vs. Vikingové

Od vydání Assassin's Creed Valhalla v listopadu už uběhla poměrně dlouhá doba, během níž jste měli dostatek času ovládnout břehy Anglie. Nyní se již jako uznávaný náčelník, případně náčelnice, klanu Raven můžete vydat za novými výzvami. První z nich se nachází v Irsku, kde se v rámci příběhového DLC Wrath of the Druids zapletete do boje proti starodávnému keltskému uskupení druidů. Pojďte se s námi vydat na průzkum zeleného ostrova v naší minirecenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/res-arcana-recenze-cover-wide-nahled.jpg

Res Arcana (RECENZE) – Zábavné soupeření kouzelníků

Jednou k tomu muselo dojít. Kouzelníci, čarodějové, nekromanceři, druidi a další vyznavači magických sfér se sešli, aby zjistili, kdo z nich vládne největší mocí. Na pomoc si zavolali mýtické tvory, využili pradávných artefaktů a pro své rituály si vybrali významná místa moci či slavné monumenty. Alespoň takto vypadá základní premisa karetní deskové hry Res Arcana, se kterou se snaží ohromit fanoušky fantasy klání její autor Thomas Lehmann. Jestli se mu to podařilo, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hitman-3-vse-co-vime-cover-nahled.jpg

Hitman 3: Vše, co víme (SPECIÁL)

Nedostižný vrah zakončil příběh volné trilogie World of Assassination 20. ledna 2021. Jak si vedl v naší recenzi, co na něj říkali kritici ve světě, a jaký dodatečný obsah se pro tuto akční adventuru chystá, si přečtete v našem speciálu, který vám nabídne souhrn všeho, co o tomto díle víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nove-hry-kveten-2021-resident-evil-village-nahled.jpg

Nové hry: květen 2021 – Resident Evil Village; Mass Effect: Legendary Edition, Subnautica: Below Zero a další

Kolotoč herních novinek na konci dubna nakopla PlayStation 5 exkluzivita Returnal a květen bude podle všeho pokračovat v podobném, či spíše ještě rychlejším tempu. Pod kotlem přiloží už za týden vycházející Resident Evil Village, nicméně pro některé ještě šťavnatější sousto zřejmě přijde o týden později v podobě Mass Effect Legendary Edition, tedy remasteru jedné z nejlepších RPG sérií vůbec. A to přitom není vše, přesvědčte se sami v našem výběru nejzajímavějších nových her s datem vydání květen 2021.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/returnal-recenze-cover-nahled.jpg

Returnal (RECENZE) – Nekonečný boj o záchranu sebe sama

Projekt Returnal již od svého oznámení vzbuzoval v naší redakci zvědavost. Mix temného sci-fi příběhu, rogue-like hratelnosti a parádního audiovizuálu sliboval svěží adrenalinový zážitek, na němž by si měli smlsnout fanoušci her s vyšší obtížností. V titulu finského studia Housemarque totiž budete tančit mezi desítkami projektilů, likvidovat vesmírnou havěť a překonávat náročné skákačkové pasáže, přičemž každá chyba může mít fatální následky. Pojďme společně poznat planetu Atropos v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/playstation-plus-hry-logo.jpg

PlayStation Plus: květen 2021: Battlefield V, Stranded Deep, Wreckfest

Společnost Sony odhalila další várku her, kterou si v květnu budou moci stáhnout a ponechat předplatitelé služby PlayStation Plus. Vyzkoušejte si FPS z druhé světové Battlefield V nebo survival Stranded Deep, a pokud patříte mezi šťastné majitelé PS5, dostanete navíc přístup k automobilovému chaosu v podobě Wreckfest: Drive Hard, Die Last. Stahovat můžete od 4. do 31. května roku 2021.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hot-wheels-unleashed-vse-co-vime-all-we-know-key-art-nahled.jpg

Hot Wheels Unleashed: Vše, co víme (SPECIÁL)

V každém dětském pokoji se snad alespoň jednou proháněla autíčka, jimž v našich končinách říkáme „angličáky“. Jejich celosvětovou oblibu využil tvůrce hraček Mattel se svou značkou Hot Wheels, která se ještě navíc může pochlubit šílenými dráhami, po nichž se vozy s roztodivnými karosériemi prohání zběsilou rychlostí. Nyní Hot Wheels pronikají také do herního světa díky titulu Unleashed. Co vše o něm víme?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mlb-the-show-21-recenze-cover-nahled.jpg

MLB The Show 21 (RECENZE) – Baseball pro všechny

Napínavá sportovní klání na konci sezóny máme tradičně spojené s jarními měsíci, ale ve světě existují sporty, které s prvním táním sněhu teprve začínají, nejčastěji v zámořském prostoru. Vedle odstartování PGA v golfovém světě se pozornost amerického publika soustřeďuje také na týmovou baseballovou ligu MLB. Fanoušci máchání pálkou, homerunů a dobíhání na mety se i letos dočkají digitální varianty MLB The Show 21, na níž se podrobněji podíváme v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/microsoft-flight-simulator-2020-cover-nahled.jpg

Microsoft Flight Simulator (2020): Vše, co víme (SPECIÁL)

Nebeské výšiny máme od 18. srpna 2020 opět nadosah ze svých hráčských doupat. Francouzské studio Asobo se totiž postaralo o znovuzrození legendární série Microsoft Flight Simulator, která vstala jako bájný fénix z popela a ukázala krásy naší zeměkoule z kokpitu různorodých letadel. V následujícím článku se dozvíte vše, co by vás o tomto virtuálním plachtění mezi oblaky mohlo zajímat.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/returnal-vse-co-vime-cover-nahled.jpg

Returnal: Vše, co víme (SPECIÁL)

Vesmír je nehostinné místo, v němž se může stát cokoliv. Třeba že se objevíte v časové smyčce na nepřátelské planetě, která vás nutí neustále umírat. Alespoň tak vypadá základní mechanika sci-fi rouge-like střílečky Returnal od finského studia Housemarque, která se připravuje exkluzivně pro PlayStation 5. V našem článku zjistíte vše, co o hře víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/outriders-recenze-keyart-nahled.jpg

Outriders (RECENZE) – Akcí nabitá výprava na cizí planetu

Polské studio People Can Fly (Bulletstorm, Painkiller) se ve svém kooperativním akčním RPG vydává do hlubin vesmíru, kde budeme v kůži členů jednotky Outriders bojovat o přežití lidské rasy. Vyplatí se nasednout do hvězdné lodi a absolvovat cestu na druhý konec galaxie, anebo bude nakonec lepší zůstat na matičce Zemi? Dozvíte se v naší recenzi PS5 verze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/weird-west-vse-co-vime-all-we-know-key-art-nahled.png

Weird West: Vše, co víme (SPECIÁL)

Divoký západ s jeho pistolníky má pro evropského hráče dodnes příchuť exotického dobrodružství. Tvůrci z Wolfeye Studios se rozhodli ve svém projektu Weird West okořenit westernové kulisy ještě o temné fantasy prvky, takže se s kolty proklatě nízko budete vypořádávat s mutanty, zombíky či vlkodlaky. Co vše o netradičním izometrickém akčním RPG víme, se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/praey-for-the-gods-all-we-know-vse-co-vime-cover-nahled.jpg

Praey for the Gods: Vše, co víme (SPECIÁL)

Prosadit se na herním trhu není nic lehkého, obzvlášť pokud jste malý tým neznámých tvůrců. O jeden takový průlom se snaží trojice vývojářů pod hlavičkou No Matter Studios, kteří nás zvou do zamrzlého a nehostinného světa. V něm se mladá hrdinka snaží obstarat základní životní potřeby, odolávat atakům příšer a porážet obrovské kolosy, aby přišla na kloub záhadě ostrova. Co vše o titulu Praey for The Gods víme?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/svoboda-1945-liberation-vse-co-vime-all-we-know-cover-za-text-nahled.jpg

Svoboda 1945: Liberation: Vše, co víme (SPECIÁL)

Poválečné období našich dějin je protkáno nejen nadějí z konce okupace, ale také stínem z tzv. divokého odsunu a nástupu komunistické moci. Právě druhé polovině čtyřicátých let se věnuje projekt Svoboda 1945: Liberation od tvůrců z Charles Games, kteří navazují na svou úspěšnou a cenami ověnčenou adventuru Attentat 1942. Na dalších řádcích se dozvíte, co vše o této historické hře víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/assassins-creed-valhalla-vse-co-vime-cover-nahled.jpg

Assassin's Creed Valhalla: Vše, co víme (SPECIÁL)

Historická série Assassin's Creed vyprávějící o věčném soupeření Templářů a Asasínů je tady s námi už od roku 2007, kdy společnost Ubisoft vypustila dnes již klasický díl z období křížových válek. Na něj navázala desítka plnohodnotných titulů, vedlejší hry, mobilní hry a také filmy a komiksy. 10. listopadu 2020 vyšel prozatím poslední díl Assassin's Creed Valhalla, který nám zpřístupnil život Vikinga dobývajícího anglické břehy v 9. století. Na následujících řádcích se dočtete, co vše o této výpravě víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/x-men-povstani-mutantu-recenze-deskova-stolni-hra-cover-wide-nahled.jpg

X-Men: Povstání mutantů (RECENZE) – Superhrdinské tažení napříč kontinenty

Ve světě deskových her mají velké licence své pevné místo, protože na atraktivní téma se nechají nalákat nejen vyznavači soubojů nad deskou stolu, ale také nováčci, které přivábí oblíbené univerzum. To zcela jistě platí pro komiksový fenomén Marvel, s jehož licencí v krátkém sledu vyšlo hned několik titulů jako LCG Marvel Champions, karetní Marvel: Rukavice nekonečna či marvelovská variace na Splendor. Nyní se na trhu objevuje projekt X-Men: Povstání mutantů, který spoléhá na kostky. Pojďme se na něj podívat.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Immortals-Fenyx-Rising-special-nahled.jfif

Immortals Fenyx Rising: Vše, co víme (SPECIÁL)

Akční adventura Immortals Fenyx Rising (původně oznámena pod názvem Gods & Monsters) patřila k nejpříjemnějším překvapením loňského roku. V mnoha ohledech až příliš okatou inspiraci sériemi Assassin's Creed a The Legend of Zelda vyvážili autoři ze studia Ubisoft Québec originální dávkou humoru mísící popkulturní narážky s řeckou mytologií a výsledný mix tak je nakonec vcelku originální. Vše, co o Immortals Fenyx Rising a chystaných rozšířeních potřebujete vědět, najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/biomutant-vse-co-vime-all-we-know-cover-image-nahled.jpg

Biomutant: Vše, co víme (SPECIÁL)

Projektu Biomutant, který byl s velkou pompou oznámen již v roce 2017, se nedají upřít velké ambice. Když bývalí vývojáři série Just Cause představili svou vizi postapokalyptického světa, v němž se budete prohánět s roztomile drsňáckým chlupáčem ovládajícím palné zbraně stejně jako kung-fu, hráči byli u vytržení. Vývoj se však zkomplikoval a dost protáhl. Zanedlouho bychom se však měli netradičně laděné akční adventury dočkat, tak se pojďme podívat, co o ní vše víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/unmatched-souboj-legend-desková-stolní-hra-recenze-cover-obal-nahled.jpg

Unmatched: Souboj legend (RECENZE) – Epické střety nepravděpodobných soupeřů

Možná si pamatujete na dokument Smrtící válečníci (v originále Deadliest Warrior), který zkoumal, jak by dopadly střety bojovníků z různých epoch historie, jako třeba Sparťan proti ninjovi. Na podobných myšlenkách staví dnes recenzovaná deskovka Unmatched: Souboj legend, v níž se proti sobě postaví nepravděpodobní nepřátelé z lidských dějin i fantaskních světů. Jak může dopadnout zápas na život a na smrt mezi Medúzou, Sindibádem, Alenkou nebo Artušem? Dozvíte se na dalších řádcích.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi