MS hokej AP+ slevy
Zobrazit katalog

Nejlepší pračky

Nejlepší pračky 2021

Článek

Aktualizováno 2

Dnešní pračky a sušičky patří mezi nejinovativnější spotřebiče v domácnosti, které obyčejné praní prádla pozvedly až na dokonalou péči o oděvy včetně toho nejchoulostivějšího materiálu. Jejich nabídka je velmi bohatá a širokému spektru modelů odpovídá i široké cenové rozpětí. Ovšem nejen cenový strop, nýbrž i důležité vlastnosti a funkce by měly rozhodnout o tom, která pračka nebo pračka se sušičkou bude pro vaši domácnost ta pravá. Abyste se nemuseli proplétat džunglí všech parametrů, různě znějících technologií či funkcí, připravili jsme pro vás výběr v kategoriích nejlepší pračky s předním plněním, nejlepší pračky s horním plněním a nejlepší pračky se sušičkou, které patří ke špičce ve své třídě a mají skvělý poměr cena-výkon.

Nejlepší pračky (PŘEHLED) – OBSAH

Jak vybrat pračku

Výběr pračky je poměrně zodpovědný úkol, neboť se jedná o nemalou investici do spotřebiče každodenní potřeby. Při výběru pračky je důležité odpíchnout se od několika základních parametrů. Především je to kapacita pračky, která musí odpovídat potřebám vaší domácnosti. Pračka na 9 kg prádla bude zřejmě zcela zbytečná pro bezdětný pár, a naopak malá pračka nebude stíhat v početné rodině. Automatické pračky s předním plněním mají větší kapacitu a jsou oblíbenější, ovšem prostorové dispozice vaší koupelny hrají prim, a pokud šetříte každý centimetr, volte raději pračky s horním plněním.

Žebříčky v kategoriích nejlepší pračky i nejlepší pračky se sušičkou zcela opodstatněně ovládly parní pračky a sušičky. A není divu. Pára je šetrná a její přidání do pracího cyklu udělá s prádlem zázraky. Navíc parní program je zárukou nejen měkkého a nadýchaného prádla, ale prádlo ponechává i hygienicky čisté a bez alergenů.

Jednou z nejdůležitějších součástek v pračce je motor, který ovlivňuje celý chod pračky. U nových modelů se nejčastěji setkáte s invertorovým motorem, který je oproti klasickému pohonu tišší, efektivnější a výrobci na něj často poskytují prodlouženou záruku. Bezřemenový pohon představuje motor Direct Drive, který je připevněný přímo k bubnu pračky, čímž se snižují vibrace i hlučnost na minimum a který umožňuje rychlou změnu nejen rychlosti, ale i směru otáčení bubnu. S výběrem pračky vám pomůže i náš průvodce Jak vybrat pračku

Nejlepší pračky
Nejlepší pračky 2021

Pro mnohé je pochopitelně rozhodující cena. Zde je třeba si zavčasu uvědomit, že pračce denně svěřujete své oblečení včetně vašich nejoblíbenějších kousků a kvalita i způsob praní ovlivňuje jejich životnost, barvy i stav. Rovněž provozní úspory bez kompromisů jdou ruku v ruce s vyšší pořizovací cenou pračky, ale investice do moderních technologií se v tomto případě vskutku vyplatí, navíc se vám vrátí. Ale ani levné pračky, jako například PHILCO PPL 162, nemusí být špatnou volbou. Jen je potřeba jejich výběru věnovat vyšší pozornost. 

Při výběru je rozumné z hledáčku rovnou vyřadit modely, u kterých vám doporučí spolehlivý test praček „tyhle si nekupujte”. Takový test praček porovná parametry vybraných modelů a při zatěžkávacích zkouškách vyhodnotí některé jejich vlastnosti. Ale rovněž důležitým kritériem jsou pro nejlepší pračky recenze zákazníků, kteří je v běžných domácích podmínkách odzkoušeli ve všech směrech a mohou se podělit o zkušenosti. Některé naše nominované modely absolvovaly test praček, kde si vedly velmi dobře a pečeť kvality jim daly i desítky či dokonce stovky spokojených zákazníků.

Nejlepší pračky s předním plněním

Automatické pračky s předním plněním jsou již tradičně nejoblíbenější kvůli pohodlné obsluze, velké kapacitě a široké nabídce modelů. Nominaci mezi nejlepší pračky s předním plněním si vysloužily ty modely, které patří do nejlepší energetické třídy, nabízí inovativní a užitečné funkce, jsou spolehlivé, zákazníky ověřené a jejichž poměr cena-výkon je víc než příznivý. V útrobách všech nominovaných modelů „tluče” motor, který zajistí tichý a spolehlivý chod a na který výrobci poskytují prodlouženou záruku 10 let i více. Samozřejmostí jsou bezpečností funkce jako ochrana proti úniku vody, dětská pojistka nebo kontrola vyvážení náplně pro tiché ždímání.

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

 • Nejmodernější motor ÖKOInvertor
 • Technologie ProSteam
 • Certifikát Woolmark Blue
 • Kapacita pračky 8 kg

Parní pračka AEG ProSteam L7FBE48SC je mistr ve svém oboru. Pýchou její výbavy je nejnovější ÖKOInverter motor, který zajistí maximální účinnost praní a jehož extrémně tichý chod vám umožní i noční praní. Tato pokročilá technologie motoru znamená v porovnání s jinými motory nejen lepší účinnost, ale i delší životnost, proto se výrobce nebojí poskytnout na něj doživotní záruku. Špičková technologie ProSteam a široká paleta pracích programů i funkcí se dokonale postarají o jakýkoliv druh prádla, přičemž ocenění certifikátem Woolmark Blue za bezpečné praní vlny určené výhradně k ručnímu praní vás zbaví obav i o ty nejchoulostivější materiály. Nechybí parní program pro rychlé osvěžení prádla nebo rychlý 20minutový program. AEG ProSteam L7FBE48SC se stane vašim specialistou na oblečení, který si díky funkcím Fuzzy Logic a ProSence sám upraví způsob i délku praní a ochrání jejich kvalitu.

AEG ProSteam L7FBE48SC Pračky AEG
MIELE WCA 030 WCS

MIELE WCA 030 WCS

 • Voštinový buben
 • Systém dávkování CapDosing
 • Speciální programy
 • Kapacita pračky 7 kg

Kvalita Miele nezklamala ani v tomto případě. Voštinový buben s unikátní povrchovou strukturou připomínající včelí plástve zajistí velmi šetrný způsob praní a mnohonásobně delší životnost prádla. Díky této patentované technologii společnosti Miele se utváří mezi stěnou bubnu a prádlem vodní film, po kterém prádlo snadno klouže a na praném prádle se tak ani při nejvyšších otáčkách neutvoří žmolky. Inteligentní množstevní automatika zaručí použití jen nutného množství vody a energie a široká nabídka programů se přizpůsobí každému druhu prádla. Zaujmou především speciální programy praní Outdoor a Impregnace, kdy rytmus praní, množství vody a intenzita ždímání jsou přesně přizpůsobené potřebám funkčních outdoorových materiálů. Zakončením celého procesu je impregnace, která eliminuje působení větru, propustnost vody a přilnavost špíny. A nechybí ani výsada praček Miele, tedy kapsle CapDosing, které umožní nejen pohodlné dávkování prášku i aviváže, ale především perfektní výsledky při praní textilií vyžadujících speciální péči (vlna, sport, hedvábí).

MIELE WCA 030 WCS Pračky Miele
SAMSUNG WW80J5446FW

SAMSUNG WW80J5446FW

 • Vysoce úsporná
 • Tichá
 • Efektivní při nízkých teplotách
 • Kapacita pračky 8 kg

Nejen test praček, ale i zákazníci přisuzují této pračce vysoká hodnocení, a to zcela opodstatněně. Úsporná, tichá, se spolehlivým digitálním invertorovým motorem a snadným ovládáním. Zaujme především technologií Eco Bubble, která obohatí prací lázně o kyslík a prací prostředek promění v aktivní pěnu. Ta snadno pronikne do textilií a vše důkladně vypere, a to i v případě, že perete ve studené vodě či při nižších teplotách. Stisknutím tlačítka Bubble Soak se bublinky aktivní pěny postarají o to, aby ani odolné skvrny neměly šanci a prádlo bylo dokonalé čisté. Inteligentní systém Smart Check se stane jakýmsi strážcem vaší pračky, který vám pomůže předejít problémům s jejím chodem, dokáže totiž provádět automatickou diagnózu a odhalit možné problémy v jejich počátku a informovat vás o možných řešeních. Zcela jistě vítanou vychytávkou je i zásuvka StayClean Drawer s automatickým vyplachováním a čištěním, aby v ní neulpívaly zbytky pracího prostředku nebo se v ní neusazovaly plísně.

SAMSUNG WW80J5446FW Pračky Samsung

Nejlepší pračky s horním plněním

Pračky s vrchním plněním mají menší kapacitu a díky svým rozměrům jsou vhodné do menších koupelen. Jsou totiž užší a vyšší a vejdou se tak lépe do stísněného prostoru. V kategorii nejlepší pračky s horním plněním najdete slim pračky s šířkou 40 cm. I přes své kompaktní rozměry však nejlepší slim pračky nezaostávají v nabídce funkcí a moderních technologií a určitě budete spokojeni i s jejich poměrem ceny a výkonu. Parní pračky vám umožní přidat páru na konci programu a docílit tak méně zmačkaného prádla, nebo můžete využít samostatný parní program, který oděvy krásně osvěží.

AEG ProSteam LTX7C562C

AEG ProSteam LTX7C562C

 • Parní technologie ProSteam
 • Hodně moderních funkcí
 • Velmi tichá
 • Kapacita pračky 6 kg

Vrchem plněná pračka s invertorovým motorem vybavena technologií ProSteam vás dostane svou nízkou hlučností pouhých 47 dB. Řadí se mezi nejoblíbenější slim pračky vůbec. Zvládne až 6 kg prádla a nabídne vám spoustu užitečných funkcí jako Fuzzy Logic pro automatické zvážení, nastavení množství vody, délky cyklu i pracího prostředku. Po ukončení programu se buben sám nastaví do horní pozice, takže vyložení prádla bude pro vás komfortnější. AEG ProSteam LTX7C562C využívá účinku páry k osvěžení a snížení pomačkání oděvů a díky technologii ProSence šetří i vodu a energii. Zalíbí se vám funkce SoftPlus, která zajišťuje, aby se aviváž dostala ke každému vláknu a oděvy byly měkčí, hedvábnější a lépe chráněné proti opotřebení. Vše si pohodlně nastavíte velkým otočným kolečkem a nastavení i průběh praní se vám přehledně zobrazí na velkém LED displeji.

AEG ProSteam LTX7C562C Pračky AEG
ELECTROLUX PerfectCare 600

ELECTROLUX PerfectCare 600

 • Až 14 programů
 • Mnoho moderních funkcí
 • Poměr cena/výkon
 • Kapacita pračky 6 kg

I v případě, že máte stísněné bytové podmínky, můžete si dovolit pračku s větší kapacitou, bohatou výbavou a za velmi příznivou cenu. Parní pračka ELECTROLUX PerfectCare 600 zvládne 6 kg prádla a díky velkému množství programů a funkcí vyhoví všem vašim potřebám. Technologie SensiCare a Fuzzy Logic se postarají o to, že proces praní bude pro vaše prádlo nastaven co nejefektivněji a zároveň nejúsporněji. Přitom se nemusíte bát svěřit jí ani choulostivé oděvy, neboť modrý certifikát Woolmark Blue je zárukou, že o ně bude šetrně postaráno. Pere jemně a šetrně, stejně jako při ručním praní. Pračka se vám přizpůsobí i v případě časové tísně. Funkce TimeManager totiž dovoluje přizpůsobit délku pracího cyklu podle vašich časových možností. Antialergický parní program zkombinuje účinný prací cyklus a parní fázi pro úplné a šetrné odstranění bakterií z oděvů.

ELECTROLUX PerfectCare 600 Pračky Electrolux
INDESIT BTW S6230P

INDESIT BTW S6230P

 • Nízká cena
 • 7 programů
 • Moderní funkce
 • Kapacita pračky 6 kg

Pokud hledáte spolehlivou slim pračku s horním plněním, která má všechny užitečné funkce, dobře pere, snadno se ovládá a stojí málo peněz, máme pro vás favorita. INDESIT BTW S6230P vám toho i přes nízkou cenu nabídne poměrně hodně. Disponuje sedmi různými programy, plus přídavnými funkcemi jako Extra praní na zaschlé skvrny, Turn&Wash pro praní směsných materiálů za méně než 45 minut nebo Water Balance Plus pro úsporu vody, energie a času. Pračka nabízí 1 200 ot/min, díky čemuž prádlo skvěle připraví na sušení v sušičce. Spadá do velmi úsporné energetické třídy, takže potěší i nízkou spotřebou energie. Co se hlučnosti týče, patří k lepšímu průměru a je stabilní i při ždímání. Zastánce klasiky potěší jednoduchý a přehledný způsob ovládání za pomoci otočného kolečka a knoflíků, při kterém si zvolíte nejen vhodný program, ale i počet otáček či přídavné funkce.

INDESIT BTW S6230P Pračky Indesit

Nejlepší pračky se sušičkou

Pokud máte malý byt, ve kterém není místo na sušičku, ani prostor pro sušení prádla, pak je pro vás ideální volbou pračka se sušičkou. Kategorie nejlepší pračky se sušičkou zahrnuje modely s parní technologií a s vynikajícím výkonem při praní i sušení. Moderní typ motoru, úsporné funkce a široká nabídka programů jsou samozřejmostí. Na své si přijdou i milovníci Smart technologií, které praní a sušení prádla pozvedly do těch nejvyšších komfortních sfér.

AEG Dualsense L7WBG47W

AEG Dualsense L7WBG47W

 • Doživotní záruka na motor ÖKOInvertor
 • Technologie ProSteam
 • Velmi tichá
 • Kapacita pračky 7 kg, kapacita sušičky 4 kg

Dlouhodobě patří pračky a sušičky AEG ProSteam mezi ty nejoblíbenější a podobně je tomu i v případě této pračky se sušičkou, kdy se v podstatě již nemusíte o nic starat. Technologie DualSense přizpůsobí teplotu a pohyb bubnu podle tkanin. Technologie ProSense si sama upraví délku praní a sušení podle velikosti náplně. Technologie ProSteam umožní použití páry na konci praní, čímž si výrazně ulehčíte i žehlení. Nebo si párou můžete pouze osvěžit jinak čistý kus oděvu. Této pračce se sušičkou lze svěřit jakékoliv prádlo, i to nejchoulostivější, neboť všechny prací i sušicí cykly disponují certifikací Woolmark Blue pro zcela bezpečné sušení. A pokud se stane, že budete potřebovat mít svoje prádlo čisté a suché do hodiny, nebude to žádný problém. S programem NonStop 60 Minute bude váš oblíbený kousek oblečení připravený během chvíle. Navíc vás díky nízké hlučnosti praní (51 dB) a sušení (60 dB) nebude vůbec rušit.

AEG Dualsense L7WBG47W Pračky AEG
CANDY ROW 4964DXH\1-S

CANDY ROW 4964DXH\1-S

 • Vhodná do početné domácnosti
 • Ovládání pomocí WiFi
 • Až 14 programů, z toho 7 rychlých
 • Kapacita pračky 9 kg, kapacita sušičky 6 kg

V mnoha ohledech zajímavá a inovativní parní pračka se sušičkou, která se díky bubnu s velkým objemem uplatní i ve velké domácnosti. Výše umístěný otvor na dvířka vám umožní pohodlnější vkládání a vyndávání prádla a ovládání pomocí WiFi či Bluetooth vám poskytne komfort i zajímavé služby. Velký výběr rychlých programů zajistí to nejvhodnější praní a sušení pro všechny typy tkanin v čase pod 90 min., přičemž po instalaci aplikace SimplyFi obdržíte přístup k dalším 20 programům. Zajímavou vychytávkou je unikátní funkce Snap&Wash. Prostě vyfotíte hromadu špinavého prádla svým chytrým telefonem a aplikace vám doporučí ten správný program, teplotu i počet otáček. I při maximální účinnosti praní a sušení je velmi tichá. Ekologicky založeným spotřebitelům se bude líbit, že opravdu ani kapka vody nepřijde nazmar, neboť odnímatelná nádoba Easy Case přímo ve dvířkách sušičky zachytává vodu při sušení, kterou pak můžete použít například k žehlení nebo zalití květin.

CANDY ROW 4964DXH\1-S Pračky Candy
LG F4DT408AIDD

LG F4DT408AIDD 

 • 6 Motion Direct Drive
 • Smart technologie
 • Velká nabídka programů
 • Kapacita pračky 8 kg, kapacita sušičky 5 kg

Pokud hledáte vysoce výkonnou parní pračku se sušičkou vybavenou nejmodernějšími a úspornými technologiemi, LG F4DT408AIDD by neměla uniknout vaší pozornosti. Inteligentní péče o tkaniny nejen detekuje hmotnost prádla, ale i jemnost materiálu a volí optimální specifickou kombinaci pohybů bubnu pro daný materiál. Díky technologii SmartThinQ je pračka se sušičkou ještě chytřejší. Nabízí široké možnosti od dálkového ovládání, přes přístup k neustálým inovacím, až po stahování dalších pracích programů, kterých už je v samotné základní nabídce požehnaně. Maminky malých dětí určitě využijí parní program pro kojence s použitím pouze SpaSteam. Navíc s motorem Direct Drive připojeným přímo ke středu bubnu budete moci prát kdykoliv, neboť je zajištěn maximálně tichý provoz. Klid vám zajistí i optimalizovaná spotřeba energie na minimum a dlouhá životnost pračky.

LG F4DT408AIDD  Pračky LG
 
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací