Super Smash Bros. Ultimate (RECENZE) – Ultimátní řežba videoherních hrdinů

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Super Smash Bros. je série crossoverových bojovek, kde na jednom bojišti není problém potkat Maria, Pokémony, Solida Snakea, Kena a Ryu, Kirbyho, Donkey Konga, Sonica a mnoho dalších. Super Smash Bros. Ultimate jde v tomto ohledu ještě dál než předešlé díly a nabízí více než 70 hratelných postav a 100 arén. Přichází ultimátní díl, na který fanoušci čekali, nebo v tomto případě platí nechvalně známé pravidlo, že čeho je moc, toho je příliš?


• Žánr: Bojovka • Multiplayer: Ano (online, local) • Vývojář: Bandai NamcoProject Sora • Vydavatel: Nintendo • Platformy a Datum vydání: Switch (7. prosince 2018) • Homepage: www.smashbros.com/en_GB/ • Čeština: Ne


Obsah recenze Super Smash Bros. Ultimate

 1. Super Smash Bros. Ultimate – milované postavy táhnou do boje
 2. Super Smash Bros. Ultimate – zápasy v aréně stokrát jinak
 3. Spooooooooooousta postav, arén a hudby
 4. Audiovizuální zpracování vás srazí na kolena, a pak i z plošinky
 5. Ultimátní závěr pro ultimátní hru
 6. Recenze Super Smash Bros. Ultimate: závěrečné hodnocení

Super Smash Bros. Ultimate – milované postavy táhnou do boje

• Recenze: 16. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Super Smash Bros. Ultimate rozhodně nechodí kolem horké kaše. S nějakým extra vysvětlováním nebo tutoriálem si hlavu nedělá, prostě se objevíte v menu, kde si vyberete jeden ze 4 hlavních režimů a můžete se pustit do boje, bez nějaké větší bojové průpravy. Poněkud pozvolnější přístup bych určitě uvítal, relativně brzy jsem se ale zorientoval.

Super Smash Bros. Ultimate; screenshot: cover

Oficiální promofotka ukazuje pár hratelných charakterů v akci.

V principu je totiž Super Smash Bros. Ultimate až geniálně jednoduchý. Po vzoru ostatních bojovek jsem krátce po začátku hry hledal seznam bojových komb pro jednotlivé postavy, Smash Bros. ovšem takhle nefungují. Každá postava má k dispozici standardní a speciální útok, skok, supersilný Smash Attack, štít a chycení. Což na první pohled není mnoho, věci se ale ve skutečnosti mají trochu jinak.

Většina těchto zmíněných pohybů totiž ještě oplývá speciálními variacemi definovanými směrovou páčkou – například Mario při prostém stisknutí speciálního útoku hodí vstříc nepříteli malý fireball, když ale stejné tlačítko stisknete znovu a budete zároveň pravou páčku držet směrem nahoru, Mario vyskočí vysoko do vzduchu a zasype řadou rychlých úderů kohokoli, kdo se mu připlete do cesty. Směrováním páčky pak proměňujete i ostatní pohyby, toto schéma ovládání je pak společné pro všechny postavy ve hře.

Jednotlivé charaktery se od sebe samozřejmě diametrálně liší jak útoky, tak rychlostí pohybu, jakmile se ale naučíte základní principy, umíte vlastně ovládat všechny postavy ve hře, což je ale skvělé, protože se nemusíte do zblbnutí učit nová a nová komba, pokud se třeba rozhodnete vyzkoušet někoho nového.

Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: victory Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: drak Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: kreativita

Obrázek 1: Takovou obrazovku bych si přáli vidět po každém zápasu. Obrázek 2: To si tak bojujete… A najednou… drak! Obrázek 3: Arény svou podobou vychází ze skutečných videoherních sérií.

Souboje v Super Smash Bros. Ultimate nejsou ani tak o řetězení komb jako v jiných bojovkách, ale hlavně o načasování jednotlivých úderů a jejich vhodném použití v dané situaci. I přes svou relativní přístupnost je však bojový systém až nečekaně komplexní. Základy sice pochopíte během pár minut, nicméně opravdové vypilování všech herních mechanismů vám nějakou dobu zabere. A právě proto zde podle mého názoru souboje fungují tak dobře. Není problém do hry skočit po hlavě a okamžitě se začít bavit. Pokud se ovšem hře chcete věnovat, učit se pokročilejší mechaniky a neustále se zlepšovat, směle do toho.

Velkým rozdílem oproti ostatním bojovkám je také fakt, že zde prostě nestačí naběhnout do arény a protivníky umlátit. To by bylo příliš nehumánní. V Super Smash Bros. Ultimate totiž své nepřátele porazíte tak, že je… vystřelíte do stratosféry. Aspoň myslím. Nejsem si úplně jistý, do jaké části plynného obalu planety je tedy vystřelíte, určitě je to ale hodně vysoko.

Vaším cílem je v Super Smash Bros. Ultimate své nepřátele odpálit dobře mířeným úderem mimo herní plochu, nebo jej jakkoli jinak „vyšoupnout” z arény. Vtip je v tom, že čím větší poškození ostatním uštědříte, tím dále je odpálíte mimo herní plochu, a jejich naděje na návrat do kolbiště se velmi rychle zmenšují. To samé ovšem platí i pro vás, finální momenty většiny zápasů tak bývají až nesnesitelně napínavé.

Super Smash Bros. Ultimate; screenshot: duel

Kdo tohle vyhraje?

Souboje obecně jsou v Super Smash Bros. Ultimate pekelně rychlé, chaotické, adrenalinové a po čertech zábavné. Vidět vedle sebe tolik různých postav z tolika rozdílných videoherních vesmírů je podívaná sama o sobě, zběsilé tempo potyček ale všemu dodává ten pravý šmrnc a já vám zaručuji, že se v průběhu každého zápasu budete nadšením hihňat radostí jako Mario na stupních vítězů.

Super Smash Bros. Ultimate – zápasy v aréně stokrát jinak

Jakmile vám soubojový systém přejde trochu do krve, začnete pravděpodobně podrobněji zkoumat herní režimy, které Super Smash Bros. Ultimate obsahuje a fíha – je toho vážně dost. Úvodní obrazovka sice zdánlivě nabízí jen 4 možnosti (Smash, Spirits, Online, Games & More), po rozkliknutí ale zjistíte, že každá z těchto položek v sobě zahrnuje i několik dalších variací, konečná nabídka režimů je tak nebývale bohatá.

Smash je hra ve své krystalické podobě. 1 aréna, 4 bojovníci, vítěz smí být jen jeden. Můžete ale zvolit i týmovou variantu (Squad Strike), klasický turnaj, případně variantu 300 % Sudden Death, kdy všichni zápasníci začínají s maximálním poškozením a jeden jediný dobře mířený úder pro ně může být fatální.

Super Smash Bros. Ultimate – zápas (gameplay)

Donkey Kong versus Ike. Kdo asi vyhraje?

Spirits mód je vlastně příběhová část Super Smash Bros. Ultimate, kde jsou v úvodní epické animaci všechny hratelné charaktery (až na Kirbyho) zajati a zbaveni svých duší. Jejich těla posléze posednou jakési zákeřné bytosti, které z milovaných charakterů vytvoří jakousi stínovou variaci svých vlastních osobností. A na nebohé růžové kuličce Kirbym teď závisí jejich osudy.

Náplní tohoto režimu je pak cestování herní mapou a osvobozování duší jednotlivých bojovníků (Spirity), které si posléze můžete aktivovat jako pasivní vlastnosti (vyšší obrana, vyšší síla, menší poškození jedem atd.) své postavy, jež můžete libovolně měnit. Mód Spirits si totiž hojně půjčuje z RPG, můžete tedy získávat různé skilly, levelovat spirity a aktivovat si před každým zápasem jen ty, které se vám zrovna hodí. V průběhu vašeho putování mapou ale narazíte i na obchody, truhly s poklady a chrámy, kde své spirity můžete nadále trénovat.

Super Smash Bros. Ultimate; screenshot: spirity

Spirity představují náhradu za pasivní vlastnosti – znáte z RPG.

A jakkoli to zní na bojovku prazvláštně, v praxi vše funguje překvapivě dobře. Je to rozhodně odvážný a inovativní krok v rámci celé série, musím se ale přiznat, že jsem raději trávil čas v některé z variací klasického Smash módu.

U Onlinu se asi nedočkáte žádného zásadního překvapení. Prostě Smash s živými lidmi a mraky nastavení, kde si hru přizpůsobíte podle svého gusta a vrhnete se do zápolení s reálnými hráči. Na závěr tu ještě máme režim nazvaný Games & More, kde naleznete trénink, Classic Mode, jenž vás postaví před několik předdefinovaných protivníků a Mob Smash, jež proti vám vrhne přímo celé zástupy nepřátel najednou.

Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: smash Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: online Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: skilly

Obrázek 1: Jen vy proti armádě nepřátel. Podaří se vám přežít? Obrázek 2: Jak se vám povede při souboji s živými protivníky? Obrázek 3: Skilly hrají v režimu Spirits důležitou roli.

Takže aby bylo jasno – na první pohled to tak úplně nevypadá, ale Super Smash Bros. Ultimate nabízí doslova mraky obsahu, díky kterému můžete shazováním nepřátel z plošinek strávit desítky hodin intenzivní zábavy.

Spooooooooooousta postav, arén a hudby

Herních režimů tedy rozhodně není málo, ostatní aspekty hry ale v ničem nezaostávají. Samostatný odstavec si zaslouží skvěle navržené arény (celkem jich je kolem 100), které ve většině případů designem vychází ze skutečných levelů videoherních sérií, jež se v Super Smash Bros. Ultimate objeví. Jsou úžasně variabilní a především proměnlivé, nezřídka se aréna během zápasu před očima transformuje na něco jiného, přesune do jiné části, případně vám bojování znepříjemní tryskající láva, silný vítr, propadající se plošinky a tak dále, a tak podobně.

Díky tomu se v soubojích rozhodně nebudete nudit, velkou část hratelnosti Super Smash Bros. Ultimate tak ale zároveň tvoří i potřeba si jednotlivé mapy pořádně zapamatovat a naučit se, na co si v konkrétních případech dávat pozor. Protože není nic lepšího, než když vyhrajete match téměř bez námahy díky nevědomosti vlastních soupeřů, kteří se bezstarostně a bezhlavě řežou na zničitelné plošince.

Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: arena Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: legend of Zelda Super Smash Bros. Ultimate; gameplay: postavy

Obrázek 1: Arény často vychází ze skutečných videoherních levelů. Obrázek 2: Zde na obrázku aréna inspirovaná Legend of Zelda: Breath of the Wild. Obrázek 3: Tohle je jen pouhý zlomek finální soupisky hratelných postav.

Obrovský počet hratelných úrovní celkem v klidu dorovná počet samotných bojovníků, se kterými se můžete vydat do akce. Je tu skutečně téměř každý, na koho si vzpomenete. Mario, Yoshi, Pokémoni, Solid Snake, Sonic, Kirby, Wario, Bayonetta, Link, Princezna Peach… a pokračovat bych mohl ještě dál a dál a dál.

Samozřejmě začínáte jen s pár charaktery a ostatní si postupně odemykáte, což je také vyřešeno poměrně originálně. Prostě hrajete a přibližně každých 10 minut se objeví nečekaný vetřelec, jenž vás vyzve na souboj. Pokud vyhrajete, postava vašeho protivníka se vám zpřístupní a můžete si za ni kdykoli zahrát.

Super Smash Bros. Ultimate; screenshot: vetřelec

Nový, tajemný protivník se objevil! Podaří se vám ho složit?

Poněkud netradiční přístup, musím ale říci, že je to vymyšlené dobře. Díky tomuto pojetí totiž máte neustále pocit, že získáváte něco nového. Tedy pokud se vám daří tyto duely opravdu vyhrávat a nepadáte v kritických chvílích neustále z plošinek do propastí jako trotl. Nebo jako já.

Audiovizuální zpracování vás srazí na kolena a pak i z plošinky

Těsně před závěrem se ještě podíváme na vyražený zoubek audiovizuálnímu zpracování, ale proč to nějak dlouze rozebírat? Grafika je krásná a silně stylizovaná do moderního „Mario” stylu á la Mario Kart 8 nebo Mario Odyssey, zároveň je ale překvapivě detailní a upoutá na první pohled. Navíc je i přes svůj specifický grafický styl schopná předvést vizuálně působivé scenérie, zejména v pozadí samotných arén.

Že jsou výborné i zvuky, už asi většina z vás tak nějak očekávala – aby toho ale nebylo málo, Super Smash Bros. Ultimate navíc obsahuje asi tak zilion (plus mínus 1) hudebních tracků, které skvěle podkreslují frenetickou akční řežbu na obrazovce Nintenda Switch. A jestli tohle všechno dohromady není deal století, tak už nevím.

Super Smash Bros. Ultimate; screenshot: Wario

Wario mává nashledanou!

Ultimátní závěr pro ultimátní hru

Úspěšně jsme se dostali na závěr recenze a já musím říct, že nějaké vyložené chyby na Super Smash Bros. Ultimate hledám opravdu těžko. Spirit mód mi bohužel přišel o něco méně zajímavý než samotné bojování v ostatních režimech a také úplné začátky hry by mohly být vysvětleny o něco více polopaticky, jinak si ale nemohu příliš stěžovat.

Až skandální množství hratelných hrdinů, levelů, režimů a hudby vás prostě ohromí a připoutá k obrazovce na dlouhé hodiny až dny. Máme zde vynikající pokračování oblíbené série, výbornou bojovku a prostě a jednoduše skvělou hru. Super Smash Bros. Ultimate vyšlo 7. prosince 2018 pro platformu Nintendo Switch. 

Recenze Super Smash Bros. Ultimate: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 93 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
90 %
 Audiovizuální zpracování
90 %
 Znovuhratelnost
90 %
Super Smash Bros. Ultimate; recenze

Klady

 • Výborná hratelnost
 • Skvělé audiovizuální zpracování
 • Spousta hratelných postav
 • Spousta arén
 • Spousta režimů
 • Spousta všeho

Zápory

 • Na začátku možná budete lehce tápat
 • Režim Spirits není až tak zábavný jako zbytek hry
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

i Mohlo by vás zajímat

Super Smash Bros. Ultimate – Novinky

 1. (24. 4. 2019) Tvořte vlastní arény s updatem 3.0
 2. (10. 12. 2018) Joker běží do boje
 3. (5. 11. 2018) Legendární antagonista rozšíří soupisku bojovníků Super Smash Bros Ultimate
 4. (14. 6. 2018) Super Smash Bros. Ultimate – port dotažený k dokonalosti
 5. Spousta hezkých věcí a bomba na závěr

Tvořte vlastní arény s updatem 3.0

• Novinka: 24. 4. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Pro ty z vás, kterým ta miliarda arén v základní verzi hry z nějakého důvodu nestačila, mám dobrou zprávu. Super Smash Bros. Ultimate totiž v bezplatném updatu 3.0 přidává funkci Stage Builder, jenž vám v robustním editoru dovolí si tvořit svá vlastní bojiště. Editor je v handheld módu možno ovládat dotykově a kreslit jednotlivé prvky přímo na obrazovce, celý proces je tak poměrně jednoduchý a s arénami je možné si opravdu vyhrát. Přídavkem k tomu je i vylepšený editor videí, kde k záznamům svých epických zápasů budete moci přidávat vtipné nápisy a další vychytávky.

Ve stejný den jako update 3.0 pak spatřila světlo světa nová hratelná postava, jež rozšíří už tak úctyhodnou soupisku a nebude to nikdo jiný než Joker ze hry Persona 5. Pokud si ovšem za tohoto hrdinu budete chtít zahrát, nevyhnete se otevření peněženky a vysolení 6 amerických dolarů, jedná se totiž o placené DLC. Součástí tohoto balíčku je ale i nová aréna s hudebním doprovodem z her Persona 3, 4 a 5, což celkově není vůbec špatná nabídka. Pokud jste tedy fanoušci série Persona, nebo prostě chcete vyzkoušet další postavu, zamiřte do Nintendo Store.

• Zdroje: www.nintendoeverything.com, vlastní



Joker běží do boje

• Novinka: 10. 12. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Bohužel nemyslím toho Jokera komiksového, co tak rád Batmanovi dělá ze života peklo a ještě se u toho náramně baví. Mám na mysli Jokera z Persona 5 alias hlavního hrdinu zmíněné hry alias středoškolského studenta, jehož vyhodili ze školy kvůli falešnému obvinění z napadení. To by snad jako rychlé představení stačilo a teď už se ale na stylový trailer podívejte sami.

Super Smash Bros. Ultimate – Joker (trailer)

Černá, červená a bílá, tomu říká styl.

Fanoušci série Persona určitě radostí skáčou do stropu, mě osobně tato zpráva ale nechává chladným, jelikož jsem nikdy nehrál ani vteřinu z žádného dílu. Je ale úctyhodné, že již tak impozantní soupiska hratelných postav se v budoucnu ještě rozroste. DLC bude dostupné za necelých 5 dolarů a bude obsahovat postavu Jokera, tématickou bojovou arénu a pár nových hudebních podkresů. Kdy přesně ale DLC vyjde, zatím bohužel není známo.



Legendární antagonista rozšíří soupisku bojovníků Super Smash Bros Ultimate

• Novinka: 5. 11. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

40 minut dlouhá prezentace se věnovala především jednotlivým bojovníků a herním módům, v druhé polovině přenosu ale přišla řeč i na budoucnost Super Smash Bros Ultimate. Základní hra sice obsahuje všechny hratelné postavy ze všech předešlých dílů této série, Nintendu je to ale zjevně málo, jelikož několik nových plánuje vydat jako sérii placených DLC. Ty budou obsahovat novou hratelnou postavu, novou arénu a několik hudebních podkresů, což není špatný balíček, otázkou ale zůstává, kdo další tímto způsobem rozšíří již tak úctyhodnou soupisku bojovníků?

Super Smash Bros. Ultimate – Piranha Plant (trailer)

Podívejte se na Piranha Plant v akci.

Nintendo naštěstí trochu poodhalilo své plány, takže víme, že s prvním DLC do Super Smash Bros ve svém květináči přifrčí… Piranha Plant! Že vám toto jméno nic neříká? Dobrá, zkusíme trochu méně oficiální název. Co takhle „masožravá kytka z Maria”? Už se orientujete? Super, jedeme dál.

Tento klasický a v historii videoherní zábavy pevně zakořeněný (ano, tento termín jsem použil schválně) protivník legendárního Maria bude umět plivat jed, odrážet ostnaté koule a díky svému flexibilnímu stonku bude schopný i útoků na delší vzdálenost, což z této rostliny dělá vcelku vyváženého bojovníka. Pirahna Plant je momentálně dostupná zadarmo jako bonus k předobjednávce plné verze hry, po vydání ale za tuto rostlinku budete muset zaplatit 5.99 USD, stejně jako za ostatní plánovaná DLC. Takže pokud si plánujete Super Smash Bros Ultimate stejně pořídit a ve vaší hrudi bije srdce botanika, asi bych s předobjednávkou neváhal.



Super Smash Bros. Ultimate – port dotažený k dokonalosti

• Novinka: 14. 6. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Pěkně po pořádku: od oznámení této hry na akci Nintendo Direct v březnu dlouho nebylo jasné, zda se jedná o zbrusu novou hru, či nějaký vylepšený port. Díky vyčerpávající prezentaci na E3 2018 ovšem máme jasno. Super Smash Bros. Ultimate je port 4. dílu série, ovšem vypilovaný k dokonalosti. 

Můžeme tedy očekávat podstatně vylepšenou grafiku, tvůrci se ale zaměřili i na balancování hratelnosti a vychytání všech drobných nedostatků, které měla původní hra na Nintendo 3DS a Wii U. Změny se projeví třeba na zpřesnění úskoků, jež zaručí lépe ovladatelná přistání. Přibude i nový indikátor u hráčů, kteří se dostanou mimo prostor arény, ale jsou ještě technicky naživu. Ničivé zakončovací „smash” útoky pak budou mnohem rychlejší, aby efektní animace nijak nebrzdily tempo hry. Podobné zlepšováky rozhodně vítáme.

V Super Smash Bros. Ultimate budou všichni hrdinové světa

Dobře, všichni hrdinové světa ne. Ale nebudeme od toho zas tak daleko. Super Smash Bros. Ultimate totiž zahrne naprosto všechny hratelné postavy, které se kdy v rámci série (a všech DLC) objevily na obrazovce. V praxi to znamená více než 60 postav ze všech možných herních titulů, ať už vyšly pod ochrannými křídly společnosti Nintendo, nebo ne.

Super Smas Bros. Ultimate; screenshot: Ridley Super Smash Bros. Ultimate; screenshot: Donkey Kong

Obrázek 1: K radosti všech fanoušků se konečně objeví i Mega Manův protivník Ridley. Obrázek 2: Donkey Kong nesmí chybět!

Rozhodně můžeme počítat s Mariem a jeho bratrem Luigim, princeznou Peach, Wariem, Bowserem, Linkem, Zeldou, Donkey Kongem, Kirbym, objeví se ale i Solid Snake, Bayonetta, Inklingové ze Splatoon, Cloud z Final Fantasy, Pikachu, Charizard, Squirtle, Mega Man, Sonic a mnoho (mnoho!) dalších oblíbených charakterů. Tomu říkám nářez.

Super Smash Bros. Ultimate tak díky této záplavě postav musí projít určitým stupněm vyvážení jejich schopností, v žádném případě ale nehrozí to, že by se za každého hrdinu ve výsledku hrálo úplně stejně. Nintendo si určitě dobře pohlídá, aby nikdo z nabité soupisky neztratil svou identitu.

Dlouhé čekání na jakékoli podrobnosti se zřejmě vyplatilo, Super Smash Bros. Ultimate se jeví jako solidní port starší hry, se kterým si autoři jaksepatří vyhráli. Jestli zdání klame, se budeme moci přesvědčit krátce před letošními Vánocemi, hra dorazí na pulty obchodů 7. prosince 2018.

Super Smash Bros. Ultimate; wallpaper: cover

Kompletní soupiska charakterů vypadá opravdu impozantně. 



Spousta hezkých věcí a bomba na závěr

Musím říct, že Nintendo Direct byla povedená prezentace. Tvůrci mluvili stručně, takže ani omylem nestihli nudit. K představeným hrám vždy řekli pár informací, pustili trailer a jelo se dál. Krátké, výstižné, super. První část přenosu byla věnována novým titulům pro konzoli Nintendo 3DS, kde zaujaly především hry Luigi’s Mansion nebo Detective Pikachu, zbylé dvě třetiny se zaměřily na připravované tituly pro Nintendo Switch. A že je na co se těšit.

V průběhu tohoto roku totiž na paměťové karty našich Switchů dorazí mimo jiné Kirby Star Allies, Crash Bandicoot N-Sane Trilogy, skvěle vypadající Mario Tennis Aces nebo třeba trochu nečekaně i Dark Souls Remastered či South Park: The Fractured But Whole. Tomu říkám velké plány.

Na závěr si ovšem páni z Nintenda přichystali pořádnou pecku. Trailer (či spíše teaser) odehrávající se na čistě bílém pozadí zpočátku ukazoval poměrně standardní bitvu ve Splatoonu a nasvědčoval spíš nějakému novému dílu stejnojmenné série. Sledovali jsme dva bojovníky ozbrojené inkoustovými samopaly, rychlý běh střídaly dynamické úskoky a barevné cákance rychle pokrývaly bojiště.

Pak ale obrazovka pomalu zčernala a ve stínech jsme mohli rozeznat obrysy několika známých videoherních tváří. Temnotou pak postupně prostoupila ohnivá záře a na obrazovce se objevilo plamenné logo. Logo Super Smash Bros. Ultimate Miliony hráčů v ten moment vykřikly nadšením.

Super Smash Bros.; Wallpaper: hrdinové

Nabídka postav, za které si můžete ve Super Smash Bros. Ultimate zahrát, je vskutku úctyhodná.

Super Smash Bros. Ultimate se vrací!

Pokud vám tento název nic neříká (pravděpodobnost je malá, ale i s takovými musíme počítat), tak vězte, že se jedná o ohromně populární značku takzvaných crossover bojovek, ve kterých se na jedné obrazovce sejdou postavy z různých videoherních sérií. Hratelnost se od ostatních titulů tohoto žánru odlišuje hlavně tím, že vaším cílem není protivníky připravit o všechno zdraví, ale snažíte se je srazit dolů z herní plochy.

Doposud vznikly 4 díly pro platformy Nintendo 64, Game Cube, 3DS a Wii U. Na vývoj každého z nich dohlížel Masahiro Sakurai a vydání měla na starost společnost Nintendo. A nyní, po toužebném očekávání a nekonečných spekulacích, je konečně potvrzen vývoj nové části Super Smash Bros. Ultimate na platformu Nintendo Switch.

Super Smash Bros.; Gameplay: Mario kop Super Smash Bros.; Gameplay: souboj Super Smash Bros.; Gameplay: velký souboj

Vás ale krom těchto obecných řečí určitě zajímá, co jsme se vlastně z tohoto traileru dozvěděli konkrétního. No, popravdě, zatím tvůrci s informacemi spíše šetří. Je potvrzeno vydání v letošním roce, siluety postav schovaných ve stínech zcela nepochybně prozrazovaly přítomnost Maria a Linka z Legend of Zelda a určitě si budeme moci zahrát i za Inklingy ze série Splatoon, jak napovídala první část teaseru. No… a to je vlastně vše, co zatím víme.

Nové informace budou postupně přibývat, pár věcí už ale můžeme s klidným svědomím odhadnout dopředu. Dám ruku do ohně za to, že se jako hratelné postavy ukáže Mariův úhlavní nepřítel Bowser, jeho bratr Luigi, počítat nejspíš můžeme s Donkey Kongem a Kirbym, prostě s těmi největší trumfy, které bude moci Nintendo vytáhnout z rukávu. A další postavy budou určitě následovat v rámci DLC.

Velkým otazníkem ovšem zůstává, jestli se jedná o zbrusu novou hru, nebo o graficky upgradovaný port nějaké předešlé verze? Vzhledem k tomu, že poslední díl Super Smash Bros. vyšel v roce 2014 pro Wii U, nemůžeme tuto možnost úplně vyloučit. Osobně bych si přál originální titul, ale výborné hry jako třeba Mario Kart 9 ukazují, že Nintendo své hry portovat z Wii U na Switch prostě umí. Nemáme se tedy čeho bát.

Super Smash Bros.; Wallpaper: souboj v aréně

Proplížit se, nebo se vrhnout do přímého střetu. Tuto otázku si v Mutant Year Zero: Road to Eden budete klást poměrně často.


Super Smash Bros. Ultimate – Dojmy z hraní

 1. Dojmy z hraní Super Smash Bros. Ultimate
 2. Hlavní zbraní Super Smash Bros. Ultimate je nový obsah

Dojmy z hraní Super Smash Bros. Ultimate

• Dojmy z hraní: 19. 10. 2018 • Autor: Filip Němec

Jednou z velkých zbraní Nintenda je vynikající práce s vlastními postavami, které dokáže využít v působivých crossoverech. Tím aktuálně nejsledovanějším je Super Smash Bros. Ultimate, což je výrazně vylepšená bojovka z Wii U. Ano, další port, u kterého ale fanoušci Nintenda spíše slintají radostí, než že by lamentovali nad další předělávkou. Přídavek Ultimate totiž značí, že jde o nejlepší možnou verzi, což jsem si mohl osahat přímo na Gamescomu, kde jsem si Super Smash Bros. Ultimate krátce vyzkoušel.

Hratelnost zůstává téměř identická. Na jedné obrazovce se utká čtveřice hráčů a je úplně jedno, jak moc jste v tomto žánru zběhlí. Tak jako tak po pár sekundách vznikne téměř nekontrolovatelný chaos, ve kterém nováčci budou mít problém se zorientovat. Osobně kvitují drobné, leč nápomocné novinky, zejména pak šikovný ukazatel vaší postavy, pokud vylétne ze záběru, ale je stále naživu. Autoři slibují i vylepšené ovládání při skocích, reálnější trajektorie letu a podobně, to už je ale otázka spíše na recenzi a delší hraní.

Super Smash Bros. Ultimate; screenshot: aréna

Nintendo Switch opět ukazuje jednu ze svých předností – ke hraní ve dvou vám bude stačit jen základní výbava konzole. Každý hráč se ujme jednoho z Joy-Conů.

Hlavní zbraní Super Smash Bros. Ultimate je nový obsah

Moje dojmy z hraní jsou veskrze pozitivní, byť Super Smash Bros. Ultimate nepředvádí nic výrazně nového. Přiznám se, že ačkoli bojovky mám rád, tento styl je na mě až příliš chaotický a frenetický. Na druhou stranu prvky jako vynikající variabilita a mnohdy propastný rozdíl mezi jednotlivými postavami jsou tak ohromné, že pokud ještě přiložím do ohýnku argumentů polínko zmiňující, že tato skvělá bojovka se konečně dostává na hybridní konzoli Nintendo Switch (a je tedy možné ji hrát kdekoli a kdykoli), rázem vzniká neuhasitelný požár hráčského nadšení.

Super Smash Bros. Ultimate – rivalové (trailer)

Jednou z mnoha nových postav je krokodýlí padouch King K. Rool. Spadeno na něj má především náš oblíbený opičák, K. Rool je totiž hlavním nepřítelem samotného Donkey Konga.

Jak už jsem naznačil, zapracovalo se zejména na obsahu, který tedy budí přinejmenším respekt. Vybírat budete ze 103 arén, což je téměř dvojnásobek oproti Wii U verzi (mě láká nejvíce New Donk City radnice ze Super Mario Odyssey). Přibylo také velké množství postav, přičemž největší invazi charakterů připravuje série Castlevania, ze které se ve hře objeví také 34 hudebních skladeb. Těch bude mimochodem dohromady více než 800, takže se autoři přiklonili k zajímavé možnosti nechat si ze hry pouštět pouze hudbu, jež se bude z reproduktorů (či sluchátek) linout i při vypnutém displeji. Nintendo zkrátka myslí na všechno. Pokud jsem vás navnadil, vydržet musíte do 7. prosince, kdy Super Smash Bros. Ultimate vychází exkluzivně pro Nintendo Switch.

Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass vol. 2 - Nintendo Switch Digital
Herní doplněk / DLC - Nintendo Switch, elektronická licence, klíč pro Nintendo eShop, žánr: Arkády, pro uplatnění je vyžadována základní hra
876,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE005259
Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass - Nintendo Switch Digital
Herní doplněk / DLC - Nintendo Switch, elektronická licence, klíč pro Nintendo eShop, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra
731,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004690
5,0 33×
Super Smash Bros. Ultimate - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční, Legendární série, kde sestřetávají různé světy a postavy nyní přichází na Nintendo Switch ve své Ultimátní podobě. Přicházejí nové postavy, jako třeba inklingové ze Splatoon série nebo Ridley z Metroida, aby se porvali se všemi postavami, které se kdy vyskytovaly v sérii Super Smash Bros. Rychlejší souboje, nové předměty, nové útoky, nové možnosti defenzívy a mnohem víc vás udrží ve víru bitvy ať už jste doma nebo na cestách.
1 699,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW066
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací