Během svátku 28. 9. mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejen Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

Dvouletá záruka pro firmy AlzaPlus+

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/mining-kniha.jpg

Michal Novák – Lightning Network: Platby budoucnosti

Michal Novák se vynořil z neznáma a na ChainCamp 2022 donesl rukopis knihy o Lightning Network. Byla to publikace, která mu na trhu chyběla, tak ji sám napsal. Po dvou letech studia a práce chtěl znát názor předních českých bitcoinerů, zda má smysl jít se svým počinem na veřejnost. A místní experti byli uchváceni. Dominik Stroukal, Alex Pilař i Honza „Gorrdy” Dvořák, každý z jiného, sobě blízkého, pohledu. Všichni (a mnozí další) se ale shodli, že Michal přinesl nejen hotovou knihu, která nepotřebuje skoro žádné úpravy, ale že se jedná o titul světové úrovně. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoin_4.jpg

Kamil Bouška – Velká kniha o Bitcoinu aneb Finanční gramotnost pro každého

Braiins Publishing pokračují ve vytahování králíků z klobouku. Nebo spíš z té pověstné nekonečné bitcoinové nory. Tedy alespoň co se týče lokálních autorů knih, o nichž dosud nikdo neslyšel. Krátce po Michalu Novákovi, který se zjevil odnikud s knihou světové úrovně Lightning Network: Platby budoucnosti, je tady další autor, který byl širší veřejnosti dosud neznámý. Je jím Kamil Bouška a jeho kniha je zase z úplně jiného soudku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/btc-prague-banner_1.jpg

BTC Prague 2023 (REPORTÁŽ)

Největší bitcoinová konference tohoto roku v Evropě, BTC Prague, je za námi. Sešly se na ní tisíce bitcoinerů z celého světa včetně nejvýznamnějších OGs, aby společně probrali vše od nových bitcoinových technologií přes současný kontext vývoje svobodných nestátních peněz až po jejich možný budoucí potenciál. O podrobnostech nejzajímavějších momentů BTC Prague 2023 si povíme v této reportáži. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/umela-inteligence-bitcoin.jpg

Umělá inteligence: Příslib technologické revoluce

Jak souvislostí umělá inteligence s kryptoměnami, decentralizací, internetem a lidskou propojeností? Začneme tím, že se podíváme na příslib technologické revoluce a emergentní jevy, které umožnily jednoduchý život, mnohobuněčné organismy, biologické i umělé neuronové sítě. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/krypto-novinky_2.jpg

Bitcoinový měsíčník: Co hýbalo světem kryptoměn v květnu?

Nepravidelné novinky ze světa Bitcoinu, miningu a postřídmu dalších kryptoměn z dílny naší obsahové redakce. Čtěte více v našem článku! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/peach-bitcoin-informace.jpg

Peach Bitcoin: Peer-to-peer přestupní portál mezi fiatem a bitcoinem ve vašem telefonu (NÁVOD)

Neodevzdávat centralizovaným směnárnám a burzám zbytečně vaše osobní data a nakupovat či prodávat bitcoin peer-to-peer cestou bez prostředníka může být někdy výzva. Naštěstí už dnes existují vekslácké platformy nebo aplikace, které disponují dostatečnou likviditou a přívětivým uživatelským rozhraním. Jednou z nich je i mobilní appka Peach Bitcoin, na niž si posvítíme v tomto návodu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcointalk-banner-mini.jpg

Historie Bitcointalku a highlighty jeho diskusí

Bitcointalk, legendární internetové diskusní fórum, na kterém probíhaly běžné konverzace bitcoinových OGs, ale také zásadní debaty o budoucím vývoji samotného bitcoinového protokolu, výběr jeho ikonického loga i spekulace o tom, zda bude Bitcoin jednou nahrazen jinou, lepší alternativou. V článku se dozvíte, jaké nejzajímavější highlighty se v něm skrývají. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/21-lekci-recenze.jpg

Gigi – 21 lekcí aneb co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory

V pořadí pátou knihou od Braiins Publishing, kterou vám v našem e-shopu nabízíme a tímto také představujeme, je titul 21 lekcí aneb co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory od autora vystupujícího pod pseudonymem Gigi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sparrow-wallet-cz-clanek.jpg

Sparrow Wallet – Nejlepší bitcoinová peněženka pro desktop? (NÁVOD)

Ke správnému a bezpečnému používání bitcoinu je zapotřebí důmyslných nástrojů, kterými disponuje jen velmi málo peněženek. Sparrow Wallet je aktuálně a bezpochyby nejlepší desktopovou on-chain peněženkou, která je nabytá fíčurami řešící problémy plynoucí z transparentnosti bitcoinového blockchainu. A nejen to, peněženka má perfektní UI a UX a stále se posouvá směrem dopředu. V dnešním článku naleznete kompletní a detailní návod, jak na to. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/africa-bitcoin-conferance-2023-sk.jpg

Africa Bitcoin Conference 2022 (REPORTÁŽ)

Začátkem prosince se konal první ročník Africké bitcoinové konference v Ghaně. Adopce bitcoinu v Africe je exponenciální fenomén, je tudíž dobré seznámit se s místním prostředím, které je pochopitelně výrazně odlišné od evropského. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinove-penize.jpg

Michael Caras – Bitcoinové peníze

Druhou knihou nakladatelství Braiins Publishing, kterou přinášíme do našeho e-shopu po dříve představeném Vynálezu jménem Bitcoin, je útlejší publikace nazvaná Bitcoinové peníze. Ta byla vydána v originále roku 2019 v USA a v roce následujícím také v české verzi. Jedná se o velice oblíbenou knížku vysvětlující podstatu a principy Bitcoinu velice schůdnou a přívětivou cestou. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinovy-standard-seifedean-ammous-nahled.jpg

Saifedean Ammous: Bitcoinový standard | Ikonická kniha, která vás nesmí minout

V pořadí čtvrtá kniha vydaná nakladatelstvím Braiins Publishing, kterou vám představujeme a nabízíme v našem e-shopu, je publikace, která se v celosvětové bitcoinové komunitě stala, po vzoru vlastního názvu, standardem. Směle můžeme dokonce prohlásit, že se jedná o titul ikonický. Je jím kniha Bitcoinový standard od amerického ekonoma Saifedeana Ammouse. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vynalez-jmenem-bitcoin-recenze-test.jpg

Yan Pritzker: Vynález jménem Bitcoin (Recenze)

Představujeme první knihu, která vznikla v nakladatelství Braiins Publishing, se kterým jsme navázali spolupráci a všechny jejich dosavadní knihy tak budou postupně představeny na našem e-shopu. Jedná se o premiérový titul nakladatelství Braiins Publishing vydaný v roce 2020, který se od té doby dočkal již několika dotisků. Firma Braiins, která se soustředí na vývoj miningového softwaru a komplexních řešení v oblasti těžby Bitcoinu, zároveň provozuje lokální iniciativu Braiins Publishing, v rámci které překládá kvalitní zahraniční knihy o Bitcoinu do češtiny a zároveň podporuje vydání knih původních českých autorů (viz jeden z následujících dílů věnovaný Odluce Josefa Tětka). Kromě toho také realizovali nový překlad Bitcoinového whitepaperu, který je volně k přečtení zde nebo zde. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinove-vekslovani-banner-mini.jpg

Bitcoinové vekslování

Vekslování se v poslední době stává stále oblíbenější praktikou při nakládání s bitcoiny, ale i kryptoměnami obecně. Není ovšem ničím novým pod sluncem, vlastně tu bylo vždy, a navíc se jedná o způsob, jak se k bitcoinům dostat tou správnou cestou – bez zbytečných prostředníků a dohledu regulátorů. V článku se dozvíte, co si pod bitcoinovým vekslováním představit a proč jej vyzkoušet. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/HCPP22-banner-mini.jpg

#HCPP22: Last Shot (REPORTÁŽ)

Začátkem října proběhl již 9. ročník Hackerského kongresu v Paralelní Polis. Sešlo se na něm mnoho cypherpunků, kryptoanarchistů, kryptografů a dalších technologických inovátorů nebo umělců, kteří zde sdíleli své pohledy především na svobodu v digitálním světě a mimo něj, ale také spoustu dalších zajímavých idejí. V reportáží se dozvíte, v jakém duchu se neslo HCPP22 a kdo zde letos přednášel. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chaincamp-2022.jpg

Chaincamp 2022 (REPORTÁŽ)

V Ostravě se nedávno uskutečnil třetí ročník konference Chaincamp. I přes letošní výrazný propad ceny bitcoinu se na konferenci sešlo okolo 2 tisíc příznivců. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baltic-honeybadger-2022.jpg

Baltic Honeybadger 2022 (REPORTÁŽ)

Po tříleté pauze se v hlavním městě Lotyšska opět konala ikonická bitcoinová konference Baltic Honeybadger. Celá konference byla natáčena, záznamy budou k dispozici na Youtube kanálu Hodl Hodl (v době psaní reportáže jsou zveřejněny pouze záznamy z Bitcoin stage). Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/21-milion-bitcoin_5.jpg

Bitcoin po vytěžení 21. milionté mince

21 milionů mincí a nikdy více. Modla, o které už jste pravděpodobně slyšeli, pokud o Bitcoinu nečtete poprvé. Se zastropovanou zásobou mincí to ale není tak úplně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud vás zajímá, kdy a jak bude vytěžen „poslední“ bitcoin nebo jakým výzvám může síť kvůli fixnímu ekonomickému modelu v budoucnu čelit, vrhněte se červí dírou přímo do textu níže.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ledger-nano-s-plus-recenze-test.jpg

Ledger Nano S Plus (RECENZE)

Jak bezpečně uchovávat své bitcoiny, popřípadě další kryptoměny, tokeny a NFT? Odpovědí na zdánlivě složitou otázku je hardware peněženka. Fyzické zařízení, které pomocí kombinace bezpečného hardwaru a kryptografie uchovává vaše privátní klíče u ledu a slouží jako podpisové zařízení v případě, kdy chcete provést nějakou transakci. V dnešním článku se podíváme na zoubek Ledgeru, francouzské hardware peněžence v modelu Nano S Plus. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lhr-unlocker-clanek-title-1.jpg

Omezení LHR na grafických kartách GeForce padlo! Co můžeme očekávat?

Před nedávnem byla prolomena ochrana LHR (Lite Hash Rate) grafických karet GeForce společnosti NVIDIA pro těžbu některých kryptoměn. Téměř všechny grafické karty GeForce s označením LHR tedy o tuto ochranu přišly a nyní tak mohou být využívány pro těžbu Etherea bez jakýchkoliv omezení. O jaké grafické karty se konkrétně jedná a co to znamená pro celý trh grafických karet? Přesně na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v tomto článku Přečíst více »
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací