CAD software

Zobrazit katalog
Cena
-
Značka
Určení
Pro domácnosti
(2)
Pro firmy
(16)
Pro školy
(1)
Pro státní správu
(16)
Produkt
AUTODESK AutoCAD LT
(6)
AUTODESK Revit LT
(8)
Corel CAD
(3)
Typ softwaru
CAD
(14)
2D grafika
(3)
3D grafika
(17)
Operační systém
Windows
(10)
MacOS
(6)
Jazyková verze
Čeština
(17)
Angličtina
(17)
HU
(14)
DE
(17)
FR
(3)

CAD programy jsou grafické editory určené pro počítačové projektování. Umožňují kreslení rozsáhlých 2D schémat či pokročilých 3D modelů. Uplatnění nachází ve všech technických oborech i průmyslu. Čtěte dále a zjistěte, jak vám CAD software dokáže usnadnit práci.

Pokračovat

Co to CAD software je a co dokáže?

CAD software slouží navrhování a modelaci ve virtuálním prostředí. Jedná se v podstatě o moderní alternativu klasického technického kreslení, ve které papír a tuš nahrazují jedničky a nuly. CAD systémy nabízí celou řadu funkcí a užitečných vychytávek, seznamte se s těmi nejdůležitějšími.

 1. Téměř každý CAD software nabízí kompatibilitu s OS Windows, některé varianty využijete i na macOS.
 2. Prostředí CAD programů přináší desítky snadno použitelných a přehledně řazených nástrojů ke kreslení.
 3. Modelování v CAD programu je naprosto přesné. Hotový model tak můžete poslat rovnou do 3D tiskárny.
 4. Některé CAD programy mají bohaté knihovny plné předdefinovaných modelů či standardních součástek.
 5. Nejlepší CAD Program obvykle nabízí i vzdálené připojení či zjednodušené prostředí pro webové prohlížeče.

i

CAD je zkratkou pro Computer Aided Design (česky počítačem podporované projektování).


CAD software

Počítačový program AutoCAD


Kde všude se CAD software využívá?

CAD software využívají projektanti domů, průmyslových součástek a strojů, motorů, automobilů, ale také specialisté medicínského oboru. I ortopedické a protetické pomůcky se totiž nejprve musí navrhnout.

Seznámení a práce s CAD programem je součástí výuky každé strojírenské střední školy.

CAD/CAM – kombinace, která funguje

CAD/CAM jsou výkonné a funkcemi nabité systémy obsahující plnohodnotný CAD software, ve kterém svůj projekt navrhnete, ale také CAM software, pomocí kterého naprogramujete obráběcí CNC stroj. Zejména v průmyslu proto CAD/CAM programy tvoří nerozlučnou dvojici.

Jaký CAD software zvolit?

V nabídce najdete odlišné CAD programy od různých vývojářů. Každý z nich si je v jádru podobný, může však nabízet jinou sadu funkcí a nástrojů. Mezi nejoblíbenější patří Autodesk AutoCAD a CorelCAD.

Autodesk AutoCAD

Autodesk AutoCAD je špičkový software využívaný inženýry po celém světě. Nabízí sady nástrojů pro jednotlivá technická odvětví, mnoho chytrých funkcí, skvělou kompatibilitu a řadu dalších skvělých výhod.

 • Autodesk AutoCAD je kompatibilní i s tablety a smartphony.
 • Vývojáři AutoCAD neustále vylepšují, časté aktualizace jsou tak samozřejmostí.
 • AutoCAD byl vůbec první CAD software s podporou dnes již standardního formátu DWG.

i

CAD software zdarma pro studenty a kantory

Společnost Autodesk nabízí profesionální software AutoCAD do škol úplně zdarma. Stačí na webu poskytovatele prokázat, že jste opravdu student či školní zaměstnanec.

CorelCAD

CorelCAD je oblíbený CAD program pro méně náročné uživatele. Vyniká jednoduchým prostředím, snadnou obsluhou a nižší pořizovací cenou. Nevýhodou může být absence některých pokročilých funkcí a nástrojů, které jsou součástí komplexnějších CAD programů.

 • CorelCAD je díky jednoduchému prostředí skvělou volbou pro začínající konstruktéry.
 • Nechybí ani podpora automatizace, možnost sdílet projekty s jinými uživateli nebo převod 2D na 3D.

Další nejpoužívanější CAD software pro tvorbu i prohlížení DWG

AutoCAD a CorelCAD nejsou jedinými zástupci CAD programů. Na trhu naleznete několik dalších více či méně lišících se variant. Jaké patří mezi nejoblíbenější?

 • Eagle CAD je také od společnosti Autodesk, který se specializuje na návrh elektrotechnických řešení.
 • TurboCAD vám po nákupu zůstane navždy, jelikož nemá časově omezenou licenci. Nabízí přitom všechny důležité funkce konkurenčních programů.
 • SolidWorks má ve výbavě nástroje pro 3D modelování, nástroje pro plechové díly, automatické generování výrobních výkresů nebo třeba pohybové analýzy.
 • Fusion 360 je výkonný CAD/CAM program s fotorealistickým rendrováním, komplexní sadou konstrukčních nástrojů a podporou cloudového úložiště.

Chcete si nejprve vyzkoušet své CAD dovednosti? Vyzkoušejte CAD programy jako FreeCAD nebo TinkerCAD, které jsou zdarma.

Soubory vytvořené CAD systémy vám umožní prohlížet DWG viewer

Kromě výše zmíněných programů si můžete stáhnout také samotný DWG viewer, tedy program, který dokáže zobrazit 3D a 2D práce vytvořené CAD systémy s typickým formátováním dat. Umožní tak nahlédnout na váš projekt i na zařízeních, které nemají nainstalovaný žádný CAD program.

i

DWG prohlížeč TrueView naleznete na webu společnosti Autodesk zcela zdarma.

CAD software a licence

CAD software výrobci nabízí s různými typy licencování. V první řadě existuje trvalá licence, tedy jednorázový nákup, díky kterému můžete software používat, jak dlouho chcete. Další variantou je pak klasické předplatné, kdy si program předplácíte na časové období. Zaměřte se na to, pro kolik pracovních stanic je licence platná.

Nepřenositelné licence lze aktivovat pouze jednou. Pokud si tedy vyberete CAD program s nepřenositelnou licencí pro jeden stroj, zvažte pečlivě, na jaký počítač ji použijete.

Elektronická vs. krabicová distribuce

CAD programy jsou často distribuovány v elektronických i krabicových variantách. Pokud nedáte dopustit na fyzické nosiče, vsaďte na krabicovou distribuci. Myslete však na to, že pro instalaci programu bude váš PC nebo notebook potřebovat diskovou mechaniku.

i

Chcete si stáhnout CAD software ještě dnes? Stačí si pořídit elektronickou licenci. Podívejte se na náš stručný návod, jak na elektronickou licenci.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Grafický software Corel CAD určený pro 1 zařízení, trvalá licence, typ software: 2D grafika a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, DE, FR, IT, ES, PL, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro školy, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows a macOS
1 359,-

17 položek
5,0
AutoCAD LT 2023 Commercial New na 1 rok (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK AutoCAD LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 12 měsíců, předplatné, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows a macOS, lic. klíč bude doručen emailem

14 690,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f7a
AutoCAD LT Commercial Renewal na 1 rok (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK AutoCAD LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 12 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows, lic. klíč bude doručen emailem

14 290,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004j1
AutoCAD LT 2023 Commercial New na 3 roky (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK AutoCAD LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 36 měsíců, předplatné, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, lic. klíč bude doručen emailem

40 990,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f7b
AutoCAD Revit LT Suite 2023 Commercial New na 3 roky (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 3 zařízení, délka předplatného: 36 měsíců, předplatné, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, lic. klíč bude doručen emailem

61 090,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5k
CorelCAD 2023 Win/Mac CZ/EN (elektronická licence)
Grafický software Corel CAD určený pro 1 zařízení, trvalá licence, typ software: 2D grafika a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, DE, FR, IT, ES, PL, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro domácnosti, pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows a macOS

22 090,-
Na objednávku do 10 dnů
Objednací kód: SWcc2023a1
CorelCAD 2023 Win/Mac CZ/EN EDU (elektronická licence)
Grafický software Corel CAD určený pro 1 zařízení, trvalá licence, typ software: 2D grafika a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, DE, FR, IT, ES, PL, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro školy, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows a macOS

1 359,-
Na objednávku do 10 dnů
Objednací kód: SWcc2023a3
AutoCAD LT pro Mac Commercial Renewal na 3 roky (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK AutoCAD LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 36 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem macOS, lic. klíč bude doručen emailem

38 490,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f2g
Revit LT 2023 Commercial New na 1 rok (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 12 měsíců, předplatné, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, lic. klíč bude doručen emailem

18 890,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5h
Revit LT Commercial Renewal na 1 rok (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 1 zařízení, nepřenositelná, délka předplatného: 12 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows, lic. klíč bude doručen emailem

18 390,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5l
AutoCAD LT Commercial Renewal na 3 roky (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK AutoCAD LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 36 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows, lic. klíč bude doručen emailem

38 490,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004l1
AutoCAD LT pro Mac Commercial Renewal na 1 rok (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK AutoCAD LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 12 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem macOS, lic. klíč bude doručen emailem

14 290,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f2e
CorelCAD 2023 Win/Mac CZ/EN Upgrade (elektronická licence)
Grafický software Corel CAD určený pro 1 zařízení, trvalá licence, typ software: 2D grafika a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, DE, FR, IT, ES, PL, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro domácnosti, pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows a macOS

6 349,-
Na objednávku do 10 dnů
Objednací kód: SWcc2023a2
Revit LT 2023 Commercial New na 3 roky (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 3 zařízení, délka předplatného: 36 měsíců, předplatné, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, lic. klíč bude doručen emailem

50 090,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5j
AutoCAD Revit LT Suite Commercial Renewal na 3 roky (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 1 zařízení, nepřenositelná, délka předplatného: 36 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows, lic. klíč bude doručen emailem

60 590,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5q
Revit LT Commercial Renewal na 3 roky (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 1 zařízení, nepřenositelná, délka předplatného: 36 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows, lic. klíč bude doručen emailem

49 490,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5n
AutoCAD Revit LT Suite Commercial Renewal na 1 rok (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 1 zařízení, nepřenositelná, délka předplatného: 12 měsíců, prodloužení předplatného, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, kompatibilní s operačním systémem Windows, lic. klíč bude doručen emailem

22 390,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5o
AutoCAD Revit LT Suite 2023 Commercial New na 1 rok (elektronická licence)
CAD/CAM software AUTODESK Revit LT určený pro 1 zařízení, délka předplatného: 12 měsíců, předplatné, typ software: CAD a 3D grafika, jazyková verze: čeština, angličtina, HU, DE, způsob instalace: ke stažení (elektronicky), vhodné pro firmy a pro státní správu, určeno pro PC, lic. klíč bude doručen emailem

23 190,-
Na objednávku do 2 dnů
Objednací kód: LS004f5g

CAD software

„Photoshop“ online a zdarma – výběr nejlepších alternativních editorů fotek Adobe Photoshop je špičková aplikace, kterou lze dnes navíc pořídit za docela rozumný měsíční poplatek. Jenže...
Jak uplatnit elektronickou licenci Autodesk? V návodu zjistíte, jak vytvořit účet Autodesk, jak na...
SharePoint od Microsoftu vám přináší moderní platformu pro sdílený přístup, interakci a spolupráci. Týmová...
WacomZpátky do školy s grafickými tablety Wacom Najděte si dokonalé zařízení pro studenty a učitele umění, elektronické vzdělávání nebo práci z domova, s...
Už jste slyšeli o Linuxu? Pokud ano, zajímá vás, která z populárních linuxových distribucí přesně odpovídá...
Profesionální grafický editor CorelDRAW nebude od dalšího roku vydávat žádné upgrade verze. Společnost Corel...
Více článků Všechny články

CAD software

V kategorii CAD software máme právě teď na Alza.cz celkem 17 produktů.

CAD software – osvědčené značky

Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné CAD software Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší CAD software Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v CAD software recenze
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací