Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Call of Duty: Black Ops 4 (PREVIEW a NOVINKY) – Dnešní update fanoušky zřejmě nepotěší

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/call-of-duty-black-ops-4-large.jpg

Již brzy

Aktualizováno

Na oznámení Call of Duty: Black Ops 4 jsme se toho dozvěděli skutečně hodně. Celek na první pohled i přes absenci hry pro jednoho hráče nevypadal vůbec zle. Chvíli se zdálo, že by společnost Activision mohla následovat příkladu svého konkurenta Electronic Arts a veškerý budoucí obsah pro nové Call of Duty nabídnout hráčům zdarma. Situace se však v minulých dnech změnila. Jak to tedy vlastně nakonec bude se slíbenými DLC, vám povíme v naší aktualizaci.

Žánr: FPS | Vývojář: Treyarch | Vydavatel: Activision | Platformy a Datum vydání: PS4, PC a Xbox One (12. října 2018) | Homepage: callofduty.com/blackops4 |

Části článku

Call of Duty: Black Ops 4 – Novinky

  1. (16. 6. 2018) Tvůrci Call of Duty: Black Ops 4 se opět chystají štěpit komunitu
  2. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Tvůrci Call of Duty: Black Ops 4 se opět chystají štěpit komunitu

(Update 16. 6. 2018) Pamatujete si ještě, jak jsme vás informovali o tom, že prakticky všechen obsah do Battlefield V bude zadarmo? Stejně tak mělo dopadnout i Call of Duty: Black Ops 4, jeho tvůrci se však bohužel nakonec rozhodli, že jsou pro ně peníze přednější než komunita, která je po nepotvrzených informacích, že budou veškerá rozšíření přidána bez nutnosti za ně platit, vynášela do nebes a bez obav předobjednávala jejich dílo.

Hra samozřejmě dostane pár bezplatných balíčků, primární obsah však bude opět v oblíbeném season passu, který si budete muset pořídit jako celek. Jednotlivá DLC znovu nepůjde koupit zvlášť, takže si zakoupíte buď vše, nebo nic. Nikoho jistě moc nepřekvapí, že se proti této politice už na internetových fórech ozvala řada hráčů, snažících se tvůrce svými reakcemi přesvědčit k tomu, aby od svého ambiciózního plánu ustoupili. 

V naší redakci se na novinku, s níž společnost Activision vyrukovala, nedíváme s moc velkým nadšením. Vydání Call of Duty: Black Ops 4 je naštěstí ještě daleko. Snad do té doby dostane distributor rozum a vezme zpátečku dřív, než Call of Duty: Black Ops 4 potopí v očích hráčů ještě víc než doposud. 

Obsah preview Call of Duty: Black Ops 4

  1. Multiplayer Black Ops 4 opět nabídne dynamický zážitek plný technických vychytávek
  2. V základní verzi Call of Duty: Black Ops 4 budete s nemrtvými bojovat ve třech érách
  3. Black Ops 4 půjde ve stopách aktuálního battle royale fenoménu
  4. Call of Duty: Black Ops 4 si na Steamu nezahrajete
  5. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops IIII PC

Multiplayer Black Ops 4 opět nabídne dynamický zážitek plný technických vychytávek

(18. 5. 2018) Dodnes si pamatuji, jak Call of Duty: Black Ops 3 v den vydání opět posunulo celkovou hratelnost série o něco kupředu skrze nové technologie, zbraně a výstroj. Call of Duty: Black Ops 4 v tomto ohledu chce kráčet ve stopách svého předchůdce a tak na bojiště přináší neskutečně rozsáhlé spektrum smrtících a defenzivních hraček, jež budete moci v bitvě za některé specialisty využít. Nabídnuta by nám měla být slušná paleta různě zacílených postav, které budou vždy orientovány na určitý typ boje.

Z představených ukázek je už nyní jasné, že můžeme počítat s odstřelovačem, specialistou zaměřeným na rychlé výpady do nepřátelských řad, s kontaktně orientovanými bojovníky, mediky a hochy ovládající čtyřnohé mazlíčky, na jejichž zpracování jsem upřímně zvědav. Stejně tak tu budou přítomni mí oblíbenci: štítaři zajišťující svému týmu krytí před nepřátelskými projektily odrážejícími se bezmocně od jejich neprůstřelných mobilních zdí. Každá z postav by měla disponovat unikátním příběhovým pozadím prezentovaným do jisté míry skrze solové mise nahrazující klasickou herní kampaň.

Activision se samozřejmě v Call of Duty: Black Ops 4 nezaměří jen na tvorbu tříd. Prim stále hrají zbraně, s nimiž budete na bojištích eliminovat jeden cíl za druhým. Smrtící hračky by měly být v Call of Duty: Black Ops 4 zpracovány skutečně detailně, a aby toho nebylo málo, na každý kvér by bude možné namontovat prakticky jakékoliv rozšíření. Tvůrci vám tímto způsobem prakticky umožní definovat si svůj vlastní herní styl už od samého začátku. Otázkou je, zda nakonec stejně všichni hráči neskončí u osvědčených výbavových balíčků, které bude užívat úspěšnější většina.

Vedle nových zbraní a tříd by mělo Call of Duty: Black Ops 4 obsahovat také lékárničky, které plně odstraní často kritizované automatické léčení iritující hráče posledních pár let. Pokud vás nepřítel v boji citelně zranění, budete mít jednoduše na výběr. Buď se vyléčíte, nebo se vrhnete do protiútoku, v jehož rámci třeba překvapíte právě se uzdravujícího oponenta, který se mylně rozhodl vsadit na defenzivněji laděnou kartu. Přidání této taktické možnosti upřímně vítám s otevřenou náručí, protože souboje zde už nebudou vyhrávat jen ti nejrychlější, ale také ti, jež baví eliminovat protivníky pomocí chytrých nápadů a lsti.

V základní verzi Call of Duty: Black Ops 4 budete s nemrtvými bojovat ve třech érách

Sérii Call of Duty si většina fanoušků v současnosti už nedokáže představit bez zombie režimu spojujícího hráče proti bezduchému nepříteli, jehož hlavním trumfem je početní převaha. Chybět nebude tudíž ani v Call of Duty: Black Ops 4, které by mělo odstartovat úplně novou příběhovou linii plně oddělenou od dobrodružství vyprávěných v předchozích zástupcích této kultovní FPS značky.

K dispozici vám bude tentokrát dána kampaň zacílená na tajemný řád snažící se za pomoci mýtických artefaktů změnit svět k obrazu svému. Plány mocného kultu budete muset překazit s čtyřčlennou skupinkou hrdinů s unikátními osobnostmi, dovednostmi a týmovými benefity. Spolu se Scarlett, Brunem, Diegem a Shawem se vydáte na výpravu časem, v jejímž rámci se podíváme do monumentálního Kolosea, rozlehlého vězeňského komplexu či na palubu legendárního parníku Titanic, za jehož potopením nebude v Call of Duty: Black Ops 4 stát jen ledovec, nýbrž také nekonečná nemrtvá armáda.

Minimálně z prezentovaných trailerů lze soudit, že každá éra nabídne unikátní spektrum zbraní. Počítat lze také s rozsáhlou škálou protivníků tvořenou jak klasickými nemrtvými, tak i speciálními monstry, které na pár ran rozhodně k zemi nepošlete. Zombie kampaň bude spolu s příběhovými misemi pro jednotlivé specialisty tvořit část hry singleplayerovou část hry. Jiný obsah pro jednotlivce nebude v Call of Duty: Black Ops 4 podle aktuálně zveřejněných informací přítomen. Zda je to dobře či špatně, je otázka, na kterou se špatně odpovídá, protože děj nikdy nebyl dle mého názoru silnou stránkou této FPS série.

Black Ops 4 půjde ve stopách aktuálního battle royale fenoménu

Doposud určovala série Call of Duty směr, kterým následně kráčely zástupci FPS žánru. Nyní se však, podobně jako řada jiných, snaží přiživit na neskutečně oblíbeném režimu battle royale, jehož dva největší představitele Fortnite a PlayerUnknown's Battlegrounds hrají v současnosti miliony lidí.

Nově přidaný režim Blackout nám poskytne mapu, do níž by se měla populární Black Ops lokace Nuketown vejít až 1500x. Celek by měl být tvořen oblíbenými lokalitami ze série Black Ops, což si v současnosti nedokážu moc představit v praxi. Nabídnuty vám v něm budou dobře známé postavy i nové tváře ze zombie módu, jež bude možné vybavit různými typy zbraní a nebojové výbavy.

Osobně docela chápu snahu Activision expandovat tímto směrem. Trošku se však bojím, že se jim nepodaří zvládnout vyladit technickou stránku celku, s níž bojují prakticky u každého nového dílu série. Přeci jen se bude jednat o gigantickou mapu, nikoliv o malé bojové zóny, v kterých probíhaly boje doposud třeba v Call of Duty: Black Ops 3 nebo Call of Duty: WWII.

Call of Duty: Black Ops 4 si na Steamu nezahrajete

Asi největším překvapením, s nímž Activision na své prezentaci přišel, bylo prohlášení, že Call of Duty: Black Ops 4 vyjde 12. října 2018 na PC jen v rámci klientu Battle.net a plně se vyhne oblíbenému Steamu. Takže se prakticky stane prvním dílem série, jenž bude vypuštěn jen na platformě používané společností Blizzard, což za sebe považuji za velmi riskantní krok, který se vývojářům z Treyarch ve finále nemusí moc vyplatit.

Pokud bych měl celou prezentaci shrnout skrze tento odstavec, řekl bych, že nám Activision představilo dalšího zástupce série Call of Duty, který se nebude výrazně odklánět od konceptu užívaného v minulých letech. Změnit se samozřejmě v následujících měsících může prakticky cokoliv, Call of Duty: Black Ops 4 nám však 12. října 2018 s vysokou pravděpodobností nabídne na PC, PS4 a Xbox One klasiku v novém hávu, s níž jistě potěší milovníky většiny na multiplayer zacílených FPS.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Hry hraji rekreačně již od dětství. V průběhu let se z mého koníčku stal profesionální směr, kterým jsem se rozhodl kráčet. Nyní mám za sebou několik desítek herních recenzí. Holduji především strategiím, tahovým RPG a kvalitním FPS.

Call of Duty: Black Ops 4 oznámení

Call of Duty: Black Ops 4 by mělo dorazit 12. října

(9. 3. 2018) Zatímco se studio Sledgehammer plně zaměřovalo na znovuobjevení zašlých kořenů z dob druhé světové války (Call of Duty: WW2), kuliferdové z Treyarch zřejmě potají kuchtili další Black Ops. Tedy v dnešní době jde stěží něco dělat potají, obzvláště pak vývoj her. Spekulace o příští instalaci se sem tam internetem mihly, ale až nyní je to černé na bílém. Call of Duty: Black Ops 4 je skutečně ve vývoji a měli bychom se jej dočkat nezvykle brzo.

Poslední doposud vydaný Call of Duty: Black Ops 3 je už dva a půl roku starý, takže je možné tušit, že Treyarch na pokračování již nějakou dobu pracuje. Můžeme tak v nejbližší době očekávat plnohodnotný trailer, nebo rovnou ukázku z gameplaye. Což vlastně potvrzuje informace v samotném teaseru upozorňujícím na speciální event (událost), kterou bude studio Treyarch pořádat 17. května. Pravděpodobně půjde o bližší „stream odhalení“ Call of Duty: Black Ops 4 s dalšími novinkami.

Call of Duty: Black Ops 4; Screenshot: Black ops 4

Další informace o chystaném Call of Duty: Black Ops 4 se dozvíme 17. května, kdy se bude konat event vývojářů z Treyarch

Kam se vydá Black Ops 4?

O příběhu v Call of Duty: Black Ops 4 není prozatím nic známo, takže lze očekávat, že se podrobnější informace dozvíme právě na zmíněném eventu. Pro připomenutí – Call of Duty: Black Ops 3 se odehrávalo v roce 2065, tedy 40 let po událostech z Black Ops 2. Svět se zde vypořádával s „třetí studenou válkou“, novými technologiemi a drastickými klimatickými změnami.

Call of Duty: Black Ops 4; Wallpaper: IIIICall of Duty: Black Ops 4; Wallpaper: Voják

Obrázek 1: Studio Treyarch zvolilo pro Call of Duty: Black Ops 4 poněkud nezvyklou číslici. Obrázek 2: Na plné odhalení si ještě měsíc počkáme. O čem bude příběh Black Ops 4? Půjdeme dál do budoucnosti, nebo se o několik let vrátíme?

CEO společnosti Activision Eric Hirshberg prohlásil, že série Call of Duty vytěžila ze sci-fi námětu vše, co mohli vývojáři nabídnout, a další zasazení do budoucnosti by už hráči nemuseli strávit, čemuž napovídají i bídné prodeje nepříliš dobře přijatého Call of Duty: Infinite Warfare a také druhoválečná tematika posledního dílu, Call of Duty: WW2. Že bychom se dočkali „současnějšího“ děje v novém Black Ops 4?

Bude Black Ops 4 na Battle.netu?

Na závěr se ještě nabízí otázka, na jaké digitální platformě bude Call of Duty: Black Ops 4 dostupné. Jak jistě víte, vydavatel Activision vlastní podíl ve firmě Blizzard a díky tomu mohli vydat nedávné Destiny 2 na Battle.netu. Byla by tedy hloupost, kdyby si Activision nepřidal další hru na blizzardí aplikaci (namísto Steamu, kde by přišli o podíl z prodeje).

Call of Duty: Black Ops 4; Screenshot: Black Ops4, battle.net

Vypadá to, že chystané Call of Duty: Black Ops 4 bude další hrou vydávanou Activisionem, jež bude k dostání na Battle.netu.

Battle.net sice není zatím plně optimalizován pro prodej širšího spektra her (interface je poměrně komorní a zaměřený hlavně na hry Blizzardu), ale to všechno lze do vydání Call of Duty: Black Ops 4 opravit. Ještě před vydáním Destiny 2 se společnost Blizzard dušovala, že Destiny bude jediný ne-blizzardí titul prodávaný na Battle.netu, jenže něco nám říká, že tato záležitost už není tak úplně v jejích rukách.

Tuto spekulaci navíc potvrzuje i fakt, že si web charlieintel.com všiml možnosti propojit Call of Duty účet s tím na battle.netu. Pokud zamíříte zde, můžete se o tom sami přesvědčit. Call of Duty: Black Ops by tak mohlo být druhou neblizzardí hrou prodávanou na Battle.netu.

i Podívejte se na všechny články z herní sekce

HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Minimální HW požadavkyDoporučené HW požadavky
Operační systémBude oznámenoBude oznámeno
ProcesorBude oznámenoBude oznámeno
Grafická kartaBude oznámenoBude oznámeno
DirectXBude oznámenoBude oznámeno
Operační paměťBude oznámenoBude oznámeno
HDDBude oznámenoBude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Call of Duty: Black Ops 4 je naplánované na 12. října roku 2018. Čtvrtá instalace z této série vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One. O novinkách vás budeme pravidelně informovat.

Alza GameBox GTX1070
Počítač herní, Intel Core i5+ 8400 Coffee Lake 4.0GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1070 8GB, SSD 250GB + HDD 1000GB, Windows 10 64-bit

Alza GameBox GTX1070 - Počítač
1×
32 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 1 ks
Objednací kód: sklRB4c7
Alza GameBox GTX1060
Počítač herní, Intel Core i5+ 8400 Coffee Lake 4.0GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1060 6GB, SSD 250GB + HDD 1000GB, Windows 10 64-bit

Alza GameBox GTX1060 - Počítač
1×
27 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 2 prodejnách
Objednací kód: sklRB4b7
Call of Duty: Black Ops 4
Hra pro PC - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

Předp. cena
1 499,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: WG1059
Call of Duty: Black Ops 4 - Xbox One
Hra pro konzoli - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

Předp. cena
1 699,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: MXO475
Call of Duty: Black Ops 4 - PS4
Hra pro konzoli - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

Předp. cena
1 699,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: MSX503
Alza GameBox GTX1080Ti
Počítač herní, Intel Core i7+ 8700 Coffee Lake 4.6GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD 250GB + HDD 2000GB, Windows 10 64-bit

45 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Na objednávku do 4 pracovních dnů
Objednací kód: sklRB4d11
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB4
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi