Call of Duty: Black Ops 4 (RECENZE) – Do čtveřice všeho dobrého

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Call of Duty je zpět. Po loňském návratu ke kořenům série a na bojiště druhé světové války se opět podíváme na moderní konflikty, kde se staneme členy elitních jednotek specializujících se na tajné operace. Stojí za to vydat se s Call of Duty: Black Ops 4 od studia Treyarch znovu do akce, nebo s klidným svědomím můžeme zůstat na základně? Dozvíte se v naší recenzi.

Call of Duty: Black Ops 4 (hra) | Call of Duty (IP) | Call of Duty: Black Ops (IP)

FPS Call of Duty: Black Ops 4 je patnáctým dílem herní série Call of Duty a zároveň pátým dílem podsérie Black Ops. Titul vyvíjí studio Treyarch a vydává společnost Activision. Hra vychází 12. 10. 2018 na PC, PS4 a Xbox One bez  české lokalizace. Hra obsahuje multiplayer . | Homepage


Články: | Recenze | Call of Duty: Black Ops 5 (Spekulace) |

Části článku


Obsah recenze Call of Duty: Black Ops 4 (PS4)

 1. Call of Duty: Black Ops 4: tajné operace mají zelenou
 2. Multiplayer aneb zdravé jádro Call of Duty
 3. Hele, to je zombík!
 4. Call of Duty následuje trendy v battle royale režimu Blackout
 5. Skvělý zvuk a průměrná grafika v Black Ops 4
 6. Mise byla úspěšná, pane!
 7. Recenze Call of Duty: Black Ops 4: závěrečné hodnocení
 8. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Call of Duty: Black Ops 4: tajné operace mají zelenou

• Recenze: 18. 10. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Série Call of Duty je neoddiskutovatelnou legendou a stálicí herní scény. Miliony fanoušků si rok co rok s nadšením kupují nový díl, ačkoli se najde i spousta takových, kteří tvrdí, že jejich oblíbená válečná akční hra už není, co bývala. A právě pro takové mám dobrou zprávu – Call of Duty je v roce 2018 po více než 15 letech své existence v překvapivě solidní formě. 

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: útok

Střelba, výbuchy a našlapaná akce - to je nové Call of Duty: Black Ops 4.

Ale popořadě. Call of Duty: Black Ops 4 nabízí 3 hlavní módy. Klasický Multiplayer, battle royale režim Blackout a fanouškům série dobře známé Zombies. Jednotlivé módy jsou od sebe z hlediska principů poměrně odlišné, všechny ale spojuje jedna věc – zábavná, adrenalinem napumpovaná hratelnost. 

Není třeba dlouze chodit kolem horkých patron, Call of Duty prostě baví, a pokud hledáte relativně realistickou, moderní střílečku, s Black Ops 4 rozhodně nešlápnete vedle. Jedná se sice o první díl, který neobsahuje tradiční singleplayerovou kampaň (což je velká škoda), vychytaný multiplayer naštěstí tuto bolístku časem zahojí. Má to jen jednu nevýhodu – u lidských protihráčů nelze nastavit obtížnost.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: medaile

Porazit lidské protivníky je fuška. Když se ale zadaří, může to po bitvě vypadat třeba nějak takto.

Multiplayer aneb zdravé jádro Call of Duty

Veteráni série po spuštění hry pravděpodobně sáhnou po léty osvědčeném, klasickém Multiplayeru. Do bojů se můžete pustit v kůži 10 specialistů, perfektně vycvičených žoldáků s odlišnými počátečními zbraněmi a speciálními schopnostmi. Tak třeba Ajax má k dispozici balistický štít, účinný proti salvám nábojů nepřátel, Battery natropí pěknou paseku svými ničivými Cluster granáty a granátometem, zatímco má oblíbená Seraph dokáže pokládat mobilní respawn pointy a jako ultimátní útok využívá svůj zničující revolver, který by jí i Clint Eastwood mohl závidět.

Multiplayer nabízí velmi slušnou nabídku módů (Free For All, Domination, Kill Confirmed, Heist, Control, Search and Destroy, Hardpoint, Team Deathmatch), jejichž náplň je dostatečně variabilní a svůj oblíbený režim si tu najde snad opravdu každý. Osobně jsem si nejvíce oblíbil Kill Confirmed a Heist, kde začínáte s pouhou pistolí v ruce a se svým týmem se snažíte ukořistit tašku plnou peněz a odnést ji do únikové zóny. Vtip je v tom, že v tomto režimu nejsou respawny, kolo tedy můžete vyhrát i vystřílením nepřátelského týmu. A teď to nejdůležitější – za vaše výkony ve hře jste odměňováni finanční odměnou, za kterou si na začátku každého kola můžete nakoupit potřebnou výbavu, brnění, ale třeba také speciální perky a vlastnosti. Pokud se vám tedy bude hodně dařit, je dost možné, že se po bojišti budete prohánět s automatickou puškou, zatímco ostatní hráči se budou pachtit s obyčejnými pistolkami. Hraje se na 4 vítězná kola a je to opravdu skvělá zábava.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: domination Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: kill confirmed Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: Maroko

Obrázek 1: Domination spočívá v zabírání a bránění daných území. Obrázek 2: Kill Confirmed se rychle propracoval mezi mé nejoblíbenější režimy Black Ops 4. Obrázek 3: Maroko je na pohled velmi přitažlivá úroveň.

Kill Confirmed je vlastně klasický týmový Deathmatch, pouze s tím rozdílem, že z každého zabitého vojáka vypadnou psí známky, jež musíte sebrat, aby se vašemu týmu body započítaly. Spadlé známky ale přitahují i nepřátelské hráče, protože když je seberete po padlém členovi vlastního týmu, protivníkům se kýžený bod nepřičte. Kolem známek je tedy neustále rušno, což vede k mnohdy opravdu vypjatým zápasům.

Mapy jsou příjemně členité a velmi variabilní, co se prostředí týče. Navštívíte tak tropický ostrov a skrýš drogového kartelu, vietnamskou džungli, ulice Maroka, malebné městečko na pobřeží Španělska, nejrůznější vojenské základny a mnoho dalších. Objeví se dokonce i několik map známých z předešlých dílů (Firing Range, Summit, Nuketown…) v moderním hávu, což je takové hezké pomrknutí na dlouholeté fanoušky série.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: customizace Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: upgrade Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: heist

Obrázek 1: Customizovat svou zbraň můžete i esteticky. Obrázek 2: Upgrady pro zbraně získáváte postupně během hraní. Obrázek 3: Heist aneb sbal prachy a vypadni.

Call of Duty: Black Ops 4 nabízí i širokou škálu zbraní (samopaly, SMG, brokovnice, odstřelovačky, pistole…) a jejich upgradů, jež si postupně odemykáte hraním, svou postavu si pak navíc můžete vylepšit prostřednictvím mnoha perků (rychlejší pohyb v podřepu, tišší běh, možnost vidět své spoluhráče i přes stěny, atd.), což je skvělé, jelikož tak máte možnost upravit si svůj charakter více podle vlastního herního stylu.

Velkou změnou prošlo doplňování zdraví, jež se poprvé v historii série Black Ops nedoplňuje automaticky, ale prostřednictvím medikitů a lékárniček, což mi osobně plně vyhovuje, jelikož zázračné uzdravení pár vteřin poté, co vám nepřítel do břicha vysypal celý zásobník, prostě k relativně realisticky pojaté hře úplně nesedí. I přes tuto změnu ale Multiplayer nabízí poměrně klasickou Call of Duty hratelnost, která rozhodně potěší nejenom hardcore fanoušky této série. Jestli ale toužíte po trochu netradičním zážitku, Black Ops 4 toho má v rukávu uniformy schovaného mnohem, mnohem víc.

Hele, to je zombík!

Zombies je poněkud bizarní kooperativní režim, kde se společně s třemi dalšími hráči probíjíte vlnami ohnilých nepřátel, jež se mezi fanoušky Call of Duty těší velké oblibě. Ani v Black Ops 4 samozřejmě nechybí, navíc nabízí dokonce hned několik hratelných variant. A Voyage of Despair se odehrává na palubě Titanicu těsně před potopením, IX vás zastihne v kůži 4 gladiátorů, jež se snaží probojovat ze zombíky zamořeného kolosea ve starém Římě, v Aether se podíváte do polorozpadlé věznice připomínající slavný Alcatraz, zatímco poslední herní mód nese název Rush a místo kooperace s ostatními hráči soupeříte o nejvyšší počet nasbíraných bodů.

Call of Duty: Black Ops 4 – Zombie mód – Aether (vlastní gameplay)

Režim Aether se odehrává ve staré věznici připomínající Alcatraz.

V rámci těchto módů zabíjením zombíků a jiných monster získáváte peníze, za které si pak kupujete lepší zbraně, munici, podpůrné elixíry či odemykáte dveře důležité pro postup do dalších částí jednotlivých levelů. Nejen díky tomu jsou Zombies i přes svou určitou arkádovitost poměrně komplexním herním režimem, u kterého se budete s partou kamarádů skvěle bavit. Velkou zásluhu na tom ale určitě má i povedený level design, jehož rozmanité, depresivní prostředí je příjemným zpestřením, hra navíc díky nemrtvým nepřátelům získává pořádnou dávku hutné atmosféry.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: xharakter Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: Aether Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: IX

Obrázek 1: Na této obrazovce si můžete upravit vlastnosti svého charakteru. Obrázek 2: Aether mód se odehrává v polorozbořené věznici. Obrázek 3: V rámci Zombies režimu se podíváte do Kolosea v době starého Říma.

Call of Duty následuje trendy v battle royale režimu Blackout

A konečně se dostáváme k hojně diskutovanému battle royale módu Blackout. Zásadní otázka zní: je to snaha přiživit se na momentálně asi nejpopulárnějším herním žánru, nebo ne? Osobně si myslím, že zcela nepochybně. Vadí to ale ve skutečnosti něčemu? Ne, nevadí. Základní premisa je téměř totožná s ostatními hrami z podobného ranku, tedy že z létajícího dopravního prostředku (zde z helikoptéry) seskočíte bez jakékoli výbavy po boku 99 ostatních hráčů na izolovaný ostrov, kde začíná drsný boj o přežití. Všichni si jdou navzájem po krku, nikdo není v bezpečí a ten, kdo zůstane jako poslední, vyhrává.

Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout fail (vlastní gameplay)

Takhle nějak by to nemělo vypadat.

Call of Duty tuto fungující a osvědčenou formuli aplikovalo takřka dokonale. Tvůrci zde pro účely battle royale módu přidali inventář, kam se ukládá nalezené vybavení, můžete zde upgradovat zbraně pomocí nasbíraných vylepšení, aktivovat různé power-upy a tak podobně. Dojem boje o přežití je skvělý už jen díky tomu, že dopředu nikdy nevíte, na jak zkušeného hráče narazíte a jakou bude mít výbavu. 

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: Blackout

Blackout mód lze absolvovat sólo, ve dvojici nebo v čtyřčlenném týmu.

Blackout v Black Ops 4 tak nejvíc připomíná vylepšené PUBG zbavené většiny technických neduhů. Do boje můžete jít sólo, ve dvojici či v týmu o čtyřech hráčích, na herní ploše pak narazíte i na vzdušné, pozemní a vodní dopravní prostředky a na určitých místech dokonce potkáte i zombie! Dočkáte se zde opravdu strhujících, napínavých situací a přestřelek, přičemž hladina adrenalinu se bude zvyšovat přímo úměrně tomu, čím blíže budete prvnímu místu. Hned jakmile přistanete na ostrově a začnete se shánět po nějaké zbrani, rozběhne se intenzivní herní zážitek, jenž vám každá hra nenabídne. Blackout je tedy nakonec nečekané a velmi milé překvapení.

Skvělý zvuk a průměrná grafika v Black Ops 4

Na závěr recenze bych se ještě rád zmínil o audiovizuálním zpracování, které je z mého pohledu minimálně rozporuplné. Grafika je zoufale průměrná, nevýrazná, skoro až fádní. Tlumené barvy a nepříliš ostré textury bohužel finální dojem nijak nevylepšují a z vizuálního hlediska se Black Ops 4 zmůžou maximálně na lehký nadprůměr. Čas od času se navíc objeví i nepochopitelně prkenné animace jednotlivých postav, například přistávání padákem či údery pěstí v Blackout režimu jako by vypadly z nějaké early access hry.

Nepříliš povedenou grafiku naštěstí částečně vyvažuje vydařená zvuková stránka hry. Střelba, výbuchy a destrukce obecně zní prostě parádně, řízná hudba plná elektrických kytar vás navíc okamžitě vtáhne do bojové vřavy a přiková k obrazovce. O to víc nechápu odbytou grafiku. Hlavně mi prosím vás netvrďte, že studiu Treyarch v rozpočtu už nezbyly finance na pár ostřejších textur. Osobně za tím cítím spíše lenost a jistotu, že „fanoušci to překousnou”. Asi překousnou, ale nadšení z toho nebudou.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: střelba

Hlásíme se do služby, pane!

Mise byla úspěšná, pane!

Přiznám se, že jsem od začátku do Call of Duty: Black Ops 4 příliš velké naděje nevkládal. Vynechání singleplayerové kampaně a narychlo spíchnutý battle royale mód, který se zcela evidentně veze na současném trendu – tyto kroky vývojářů ve mně příliš důvěry neprobudily. Uzavřená beta mě ovšem částečně navnadila a teď, s příchodem plné verze hry, musím uznat, že jsem se mýlil. Black Ops 4 je solidní akční nářez se skvělou hratelností, spoustou módů a výtečným Blackout režimem, povedený titul ovšem trochu táhne ke dnu průměrná grafika. Pokud jste ale fandové akčních her a moderních válečných konfliktů, neváhejte.

Tato recenze byla napsána pro PS4 verzi.

Recenze Call of Duty: Black Ops 4: závěrečné hodnocení

Průběžné hodnocení 82 % Alza.cz
Hlavní parametry: Hratelnost
80 %
Audiovizuální zpracování
65 %
Znovuhratelnost
80 %
Call of Duty: Black Ops 4; recenze

Klady

 • Výborná hratelnost
 • Spousta herních módů
 • Překvapivě povedený battle royale režim
 • Propracovaný systém upgradů a customizace zbraní

Zápory

 • Chybějící singleplayer kampaň
 • Průměrná grafika
Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

Obsah recenze Call of Duty: Black Ops 4 (PS4)

 1. (8. 11. 2018) Problémem Call of Duty: Black Ops 4 je podle většiny komunity přílišná nutnost grindu
 2. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Problémem Call of Duty: Black Ops 4 je podle většiny komunity přílišná nutnost grindu

• Novinka: 8. 11. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Kosmetické úpravy zbraní jsou v posledních letech součástí většiny velkých i malých FPS, RPG a MMORPG. V některých titulech je tvůrci hráčům přinášejí zadarmo, jiní vývojáři chtějí na svých dílech maximálně vydělat, a tak za ně požadují různě velké poplatky, bez jejichž zaplacení se k určitým vizuálním vylepšením nedostanete, a pokud ano, většinou vám to zabere neúměrně vysoké množství času.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: mikrotransakce

Pro některé hráče představují mikrotransakce v Call of Duty: Black Ops 4 zásadní problém, jenž si žádá přepracování.

Po relativně krátké době se kosmetické mikrotransakce do své hry rozhodl vložit i Treyarch, který s nimi stejně jako řada jiných tvůrců vyčkával až do vypuštění všech zásadních recenzí. Nyní však udeřil plnou silou, již pocítili především hráči, kteří nemají na hraní tolik času jako mladší vrstvy. Problémem je podle tvrzení komunity především nedostatek času na plnění jednotlivých výzev, za jejichž zdolání jste odměňováni náhodnými bednami s výstrojí. Postiženi jsou tímto aspektem primárně jedinci bez možnosti permanentně trávit v Call of Duty: Black Ops 4 klidně i několik desítek hodin týdně. Alternativně je jim umožněno si doplňky zakoupit za reálné peníze, což se jim samozřejmě nelíbí.

Osobně si kladu otázku, zda je nutné se zrovna kvůli vyloženě kosmetickému vybavení tolik čertit. Nejedno konkurenční dílo disponuje podobným systémem a stížnosti se většinou obchází obloukem, přestože leckdy nekoupíte za peníze jen vizuální úpravy. Snad vývojáři z Treyarch v následujících týdnech prodlouží omezený čas ke splnění výzev, či citelně zmenší jejich náročnost, čímž utiší naštvané hráče a opět navrátí jejich srdcím klid.

Call of Duty: Black Ops 4 – Novinky

 1. (9. 10. 2018) Hráči na PS4 budou mít tentokrát k novému obsahu přístup jen o týden dříve než ostatní
 2. (25. 9. 2018) Zombie režim nám podle nových záběrů z Call of Duty: Black Ops nabídne klasickou řež
 3. (23. 9. 2018) Těšit se můžete na nové operátory a řadu dalších prvků
 4. (6. 9. 2018) V režimu Blackout se na bojišti střetne zřejmě osmdesát hráčů
 5. (1. 8. 2018) Nejnovější video k Call of Duty: Black Ops 4 láká na otevřenou betu
 6. (22. 7. 2018) Nejnovější trailer k Call of Duty: Black Ops 4 Zombies nás zavede do alcatrazské věznice
 7. (20. 7. 2018) Hráči na PS4 si Call of Duty: Black Ops 4 opět zahrají mezi prvními
 8. (16. 6. 2018) Tvůrci Call of Duty: Black Ops 4 se opět chystají štěpit komunitu
 9. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Hráči na PS4 budou mít tentokrát k novému obsahu přístup jen o týden dříve než ostatní

• Novinka: 9. 10. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Už delší dobu se mezi hráči spekuluje o tom, kolik bude mít Call Of Duty: Black Ops 4 vlastně po vypuštění map. Vývojáři z Treyarch nám před několika dny oznámili, že hra bude po vydání kromě Blackoutu obsahovat deset nových map (Arsenal, Contraband, Frequency, Gridlock, Hacienda, Payload, Seaside, Icebreaker, Morocco, Militia), skrze něž se budeme moci podívat do řady rozličných lokací, jež se od sebe budou lišit ve všech ohledech. Vedle těchto bojišť se lze těšit též na čtyři bitevní pole (Firing Range, Jungle, Slums, Summit), která byla již v předchozích dílech série Call of Duty a pro tento díl byla jen upravena či výrazně zmodernizována. Ti hráči, kterým v dosud prezentovaném seznamu scházel kultovní Nuketown nemusí smutnit, protože bude přidán v průběhu listopadu.

Call of Duty: Black Ops 4 – připadám si jak rocková hvězda (trailer)

Krátce před vydáním vypouští Treyarch skutečně šílené trailery, s nimiž chce přilákat k Call Of Duty: Black Ops 4 dosud neoslovené hráče.

Ihned po vydání by Call Of Duty: Black Ops 4 mělo mít něco málo přes sto giga, takže si na něj na vašem pevném disku budete muset udělat stejný prostor, jako na Call of Duty: WWII se všemi dodatečnými balíčky. Časem se však jeho velikost jistě navýší, protože nadcházející DLC a bezplatná rozšíření budou potřebovat také určité místo. Co vše bude obsahovat Black Ops Pass, není nyní však jasné, takže je zbytečné spekulovat o přesných hodnotách. S absolutní jistotou lze prozatím říct jen to, že na jeho obsah už majitelé platforem nenáležejících Sony nebudou muset čekat měsíc, nýbrž jen týden, jelikož byla upravena doba trvání exkluzivity. Na PS4 si v Call Of Duty: Black Ops 4 tudíž nové expanze otestujete jen o sedm dní dříve než hráči na PC a Xbox One, což upřímně vítáme.Zombie režim nám podle nových záběrů z Call of Duty: Black Ops nabídne klasickou řež

• Novinka: 25. 9. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Kampaň, v níž se podíváme do starobylé římské arény, bude podle toho, co nám ukazují aktuálně vydané záběry, hodně náročná. Valit se v ní na nás totiž bude jedna horda umrlců za druhou, a aby toho nebylo málo, čas od času se k nim připojí i elitní protivníci, jejichž spektrum budou tvořit k boji vycvičení tygři, slizká monstra či nezdolní šampioni. Ti budou s vysokou pravděpodobností představovat největší oříšek, jelikož se bude jednat o válečníky, kteří za života nikdy neprohráli.

Call of Duty: Black Ops 4 – zombie režim (trailer)

Temně laděná hudba podtrhuje aktuálně prezentované záběry z Call of Duty: Black Ops 4.

Po vydání by mělo Call of Duty: Black Ops 4 nabídnout hráčům vyhledávajícím PvE celkem tři lokace, jež se od sebe budou od základu lišit. Kromě dnes prezentovaného římského kolosea budeme moci v kůži odvážných hrdinů zavítat také na legendární Titanik, jehož potopení zřejmě bude možné sledovat v přímém přenosu. Postaven před nás bude i Alcatraz, v jehož útrobách naleznete zlo netušených rozměrů. Další kampaně by měly dorazit po vydání, kdy se jich dočkáme a o jaké příběhy se bude jednat, vám však prozatím s jistotou neřekneme, zaručeně vás o nich ale budeme informovat.Těšit se můžete na nové operátory a řadu dalších prvků

• Novinka: 23. 9. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Mnoho projektů po vydání už nic nečeká. Call of Duty: Black Ops 4 naštěstí nepatří do této skupiny, za níž povětšinou stojí líní vývojáři snažící se své dílo jen prodat, nikoliv však dlouhodobě udržovat. Jeho tvůrci chtějí svůj výtvor dlouhodobě udržovat nejen za pomoci placeného obsahu, ale také aktualizacemi poskytovanými zdarma, jež budou zřejmě vždy přidávány spolu s klasickými zpoplatněnými DLC.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: mapa

Pokud se vám podaří nalézt v Blackout režimu odstřelovací pušku a dostatečně efektivní puškohled, budete mít nad svými protivníky značnou výhodu.

Nejprve podle všeho dorazí do Call of Duty: Black Ops 4 kultovní mapa Nuketown, která se těší u hráčů nebývalé oblibě – dočkat bychom se jí měli už v listopadu. Krátce nato bude hra obohacena o nového specialistu, na němž tvůrci už dle některých informací usilovně pracují. Časem by měl být dokonce upravován a rozšiřován režim Blackout, jenž osobně považuji aktuálně za hlavní lákadlo tohoto dílu série Call of Duty. Stejně tak budou přítomné růžné typy výzev a dočasných eventů, skrze něž půjde získat unikátní kosmetické doplňky.V režimu Blackout se na bojišti střetne zřejmě osmdesát hráčů

• Novinka: 6. 9. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

O chystaném režimu Blackout nám toho vývojáři v předchozích měsících neřekli mnoho. Odkrýt své karty se rozhodli až krátce před otevřenou betou startující na PS4 desátého a na Xbox One a PC čtrnáctého září. Střetnout by se na tomto bojišti mělo celkem osmdesát hráčů. Pokud se ptáte, proč se bitvy nezúčastní stovka bojovníků jako v jiných titulech, tak je to především kvůli limitům Call of Duty: Black Ops IIII, jež tvůrci nechtějí zbytečně překračovat. Zda tento krok celku pomůže k tomu, aby fungoval jak má, je otázkou. Snad nám dodají funkční koncept, s nímž podpoří okoukaný základ.

Call of Duty: Black Ops 4 – PC trailer

Tvůrci Call of Duty: Black Ops IIII se chtějí hodně zaměřit na PC platformu, dle jejich slov by měla hrát prim.

Už na první pohled je zřejmé, že mapa Blackout je bojištěm táhnoucím Call of Duty: Black Ops IIII. Složeno bude z třinácti herních lokací, jež naleznete jak v aktuálním spektru bitevních polí, tak i v paletě nabízené předchozími díly. Z aktuálně prezentovaného seznamu rozhodně stojí za zmínku na Gamescomu 2018 představená Factory, kultovní Nuketown či Cargo Docks, dávající hráčům k dispozici nevelký prostor ideální pro kontaktní styl boje.

Střetávat se tu se svými protivníky budete na zemi, ve vzduchu i na vodě. Pro pozemní šarvátky bude určeno auto a čtyřkolka, na moři se ujmete kormidla malého člunu a v oblacích usednete do kokpitu malé helikoptéry pro pět hráčů. Jak se s nabízenými vozidly uplatníte, vám řekneme v našich dojmech, na něž se můžete těšit krátce po spuštění bety.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: mapa

Blackout by nám podle všeho měl nabídnout rozsáhlé bojiště, které si budeme moci podrobit za pomoci lodí, vrtulníků a aut.Nejnovější video k Call of Duty: Black Ops 4 láká na otevřenou betu

• Novinka: 1. 8. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Prim v novém traileru zacílením na Call of Duty: Black Ops 4 samozřejmě hraje beta. Vidět v něm můžeme odlišně navržené třídy, unikátní speciální schopnosti, hromadu akce a vypjaté momenty z jednotlivých map, jež budete mít při hraní k dispozici. Osobně jsem byl zaujat především rozsáhlým spektrem futuristické techniky, kterou je možné využít při eliminaci nepřátel.

Režim Black Out dostal citelně menší prostor než představení nadcházející bety. Určité místo si však přeci jen urval. Ve skutečně krátké ukázce máme možnost vidět herní dopravní prostředky, pár dostupných zbraní, hlavní protagonisty a hlavně útržky z lokací, které bude možné prozkoumat v průběhu boje o přežití. Celkem velkým překvapením byla přítomnost vrtulníku, jemuž se ostatní projekty s tímto režimem doposud vyhýbaly.

Samotná beta Call of Duty: Black Ops 4, v níž budou přítomné klasické herní režimy, začíná na PS4 3. srpna. Lidé s předobjednávkami na Xbox One a PC si zahrají až od 10. Otevřená beta započne až 11 a ukončena bude 13. srpna na všech platformách.Nejnovější trailer k Call of Duty: Black Ops 4 Zombies nás zavede do alcatrazské věznice

• Novinka: 22. 7. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

K dispozici nám v Call of Duty: Black Ops 4 Zombies bude podle všeho dáno více příběhů s odlišnými protagonisty. Ve Voyage of Despair a IX se kupříkladu zaměříme na osud Scarlett Rhodesové snažící se vyřešit za pomoci tří oddaných společníků zmizení jejího otce, který se zajímal o artefakty nevyčíslitelné hodnoty. Podívat se v její kůži budeme moci na palubu Titaniku i do římské gladiátorské arény, kde bude nucena čelit různým hrozbám, jež máte možnost vidět v následujícím videu.

Vedle příběhu Scarlett Rhodesové nám bude v Blood of the Dead umožněno s klasickými hrdiny zombie série (Richtofen, Dempsey, Takeo a Nikolai) absolvovat výpravu do legendárního alcatrazského vězení, v jehož útrobách se skrývá tajná laboratoř plná zamrzlých těl. Ne vše samozřejmě půjde podle plánu (ostatně jako vždy) a komplex se po chvíli začne plnit zombiemi, jejichž cílem nebude nic menšího, než zabít vše živé ve svém dosahu. V traileru k Call of Duty: Black Ops 4 Zombies vypuštěném na Comic-Con 2018 lze krásně pozorovat, že to parta živáčků svým protivníkům rozhodně nějak neulehčí. 

Voyage of Despair bude spolu s IX a Blood of the Dead přítomen, už 12. října 2018, kdy k nám dorazí plná verze Call of Duty: Black Ops 4. Zahrát si každou z kampaní budete moci buď se třemi spoluhráči, nebo se společníky, jež bude ovládat umělá inteligence, takže si je užijí i vlci samotáři, kterým počítačem nekontrolovaní spolubojovníci lezou na nervy.Hráči na PS4 si Call of Duty: Black Ops 4 opět zahrají mezi prvními

• Novinka: 20. 7. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Pro vlastníky Call of Duty: WWII není praxe s upřednostňováním určité platformy ničím novým, už nyní si vlastníci Xbox One a PC musejí vždy počkat na to, až si hráči na PS4 měsíc zahrají. Až po třiceti dnech jde totiž veškerý zásadní vydaný obsah na ostatní platformy. Stejnou praxi chce Activision aplikovat i u Call of Duty: Black Ops 4, jen v o něco menší míře. 

Fandové Sony dostanou přístup ke hře už třetího srpna. Desátého bude Call of Duty: Black Ops 4 zpřístupněno hráčům na Xbox One a vyvoleným pařanům na PC (Battle.net). Otevřená beta odstartuje na počítačích až jedenáctého a potrvá do třináctého, kdy se bojiště uzavře na všech platformách. K dispozici vám bude dáno celkem šest map a pět klasických herních režimů, v jejichž spektru nalezneme Team Deathmatch, Domination, Search & Destroy, či zbrusu nový Control mode, v jehož rámci budou dvě skupiny hráčů útočit na statické body, které bude nutné bránit.

Zahrát si účastníci bety budou moci za řadu upravitelných herních tříd, jež budou disponovat jak svými zbraněmi, tak i výbavou přístupnou všem. Představena bude též nová specializace, jež by měla všem vyrazit dech. Každý hráč dostane zobrazitelnou volací kartu. Jedinci, jimž se podaří dosáhnout maximální úrovně, obdrží žeton, s nímž si budou moci otevřít Create-a-Class obsah, až bude Call of Duty: Black Ops 4 oficiálně vypuštěn.

Spuštěna bude podle všeho také beta zacílená na režim Blackout. Přístupná však bude až v průběhu září, kdy si hru budou moci zahrát opět nejprve hráči na PS4. Přesné datum prozatím není známo, snad Treyarch otevře hru zájemcům ještě předtím, než Electronic Arts zpřístupní světu Battlefield V, jehož otevřená beta bude též probíhat v průběhu prvních školních týdnů. Střet těchto gigantů by nemusel dopadnout nejlépe, takže upřímně doufám, že budou vydavateli navolena odlišná data.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: beta datum

Další informace o chystaném Call of Duty: Black Ops 4 se dozvíme 17. května, kdy se bude konat event vývojářů z TreyarchTvůrci Call of Duty: Black Ops 4 se opět chystají štěpit komunitu

• Novinka: 16. 6. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Pamatujete si ještě, jak jsme vás informovali o tom, že prakticky všechen obsah do Battlefield V bude zadarmo? Stejně tak mělo dopadnout i Call of Duty: Black Ops 4, jeho tvůrci se však bohužel nakonec rozhodli, že jsou pro ně peníze přednější než komunita, která je po nepotvrzených informacích, že budou veškerá rozšíření přidána bez nutnosti za ně platit, vynášela do nebes a bez obav předobjednávala jejich dílo.

Hra samozřejmě dostane pár bezplatných balíčků, primární obsah však bude opět v oblíbeném season passu, který si budete muset pořídit jako celek. Jednotlivá DLC znovu nepůjde koupit zvlášť, takže si zakoupíte buď vše, nebo nic. Nikoho jistě moc nepřekvapí, že se proti této politice už na internetových fórech ozvala řada hráčů, snažících se tvůrce svými reakcemi přesvědčit k tomu, aby od svého ambiciózního plánu ustoupili. 

V naší redakci se na novinku, s níž společnost Activision vyrukovala, nedíváme s moc velkým nadšením. Vydání Call of Duty: Black Ops 4 je naštěstí ještě daleko. Snad do té doby dostane distributor rozum a vezme zpátečku dřív, než Call of Duty: Black Ops 4 potopí v očích hráčů ještě víc než doposud. 

Call of Duty: Black Ops 4 – Dojmy z hraní (PS4)

 1. Blackout – další zbytečný battle royale, nebo něco víc?
 2. Call of Duty: Black Ops 4 předvádí vyladěný battle royale mód
 3. Call of Duty: Black Ops 4 – a série pokračuje dál
 4. Co Call of Duty: Black Ops 4 předvedlo v multiplayerové betě?
 5. Speciální jednotky Black Ops 4
 6. Solidní střílečka v okoukaném kabátu
 7. Jak se nám líbilo Black Ops 4?
 8. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Blackout – další zbytečný battle royale, nebo něco víc?

• Dojmy z hraní: 17. 9. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Režim battle royale se posledních pár let těší velké oblibě, zejména díky masivně populárním titulům Fortnite a PUBG. A protože železo se musí kout, dokud je žhavé, přidávají teď obdobu tohoto módu do svých her téměř všechna studia na světě. Samozřejmě přeháním, tendence přiživit se na aktuálním trendu je ale očividná. Jsou ale jednotliví tvůrci schopni premisu obohatit o vlastní invenci, nebo se prostě uchýlí k prachsprostému kopírování? A do jaké kategorie spadá Call of Duty: Black Ops 4 s battle royale režimem Blackout? 

Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout Battle Royale (Trailer)

Podívejte se na oficiální trailer k battle royale módu Blackout.

Upřímně řečeno jsem od módu Blackout čekal další nepovedený klon PUBG, po pár hodinách hraní ale musím uznat, že jsem se hluboce mýlil! Tohle je totiž nadmíru povedený klon PUBG! Základní koncept je vcelku klasický, 88 hráčů bez výbavy seskočí padákem na jeden ostrov, po dopadu tedy nastává boj a holý život a frenetické hledání nějaké zbraně. Kdo zůstane posledním přeživším, vyhrává. Takhle ale fungují prakticky všechny battle royale hry, co tedy Black Ops 4 nabízí nového?

Call of Duty: Black Ops 4 předvádí vyladěný battle royale mód

Především se může pyšnit opravdu povedenou a vyladěnou hratelností. Všechno hezky funguje, nikde žádné chyby či technické nedokonalosti. Atmosféra nemilosrdného boje o přežití je super, zbraně a střílení působí parádně, což je ve střílečkách samozřejmě to hlavní, nové Call of Duty ale do již prověřeného konceptu přináší i slušnou zásobu dopravních prostředků (čtyřkolka, náklaďák, motorový člun, helikoptéra) a vedle toho také zombíky. 

Toto evidentní pomrknutí na fanoušky proslulého Zombie módu z předešlých dílů Call of Duty pak představuje poměrně hezké oživení hratelnosti, jelikož se nemrtví vyskytují převážně kolem supply dropů obsahujících cennou výbavu. Jako by nestačilo, že se kolem dropů přirozeně srocují ostatní hráči, ještě si budete muset dávat pozor na chodící mrtvoly. Je to víceméně drobnost, přesto to u jednotlivých zápasů ještě hezky šponuje napětí.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: wingsuit Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: zombie Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: čtyřkolka

Obrázek 1: Na mapu se snesete díky obratnému wingsuitu. Obrázek 2: Zombíci se prokousali i do zdejšího battle royale režimu. Obrázek 3: Kromě čtyřkolky se můžete po mapě prohánět i ve člunu nebo vrtulníku.

Blackout nabízí standardní variaci počtu hráčů, můžete hrát sólo, ve dvojici nebo v týmech. Mapa disponuje solidní rozlohou, dostatečně členitým terénem plným budov, městeček, zbraní a výbavy pro každého hráče. Navzdory velké herní ploše jsem se ale během hraní dočkal jen minima hluchých částí a na ostatní hráče jsem narážel poměrně často. Tomu napomáhala i vcelku rychle se přibližující zóna, jež postupně stále zmenšuje hrací plochu. 

A i když jsem zatím nevyhrál (a asi ještě dlouho nevyhraji), Blackout na mě působí opravdu skvělým dojmem. Od začátku jsem tento režim zatracoval jako tendenční krok ze strany vydavatele (Activision), po pár hodinách hraní jsem ale přesvědčen, že se jedná o budoucího tahouna celého Call of Duty: Black Ops 4. Opravdu příjemně mě překvapilo, jak moc mě tento režim pohltil, i přes svůj v jádru poměrně okoukaný koncept.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: souboj

Speciální taktická výstroj a unikátní schopnosti hrdinů. To je Black Ops 4.

Trochu se ale začínám obávat grafické stránky hry. Už v předchozí betě se mi vizuální zpracování nijak extra nepozdávalo, tady je to ale snad ještě horší. Grafika působí strašně umělým dojmem, jako byste šli do nastavení a vypnuli veškeré světelné efekty a ještě k tomu snížili detaily na minimum. Upřímně doufám, že Black Ops 4 do svého vydání vizuální zpracování ještě pořádně vyladí. Hratelnost totiž má v malíku, byla by škoda to kazit nepovedeným vizuálem. Plná verze ale vychází už za necelý měsíc, velmi brzy se tedy budeme moci přesvědčit, jak to celé dopadlo.

Následuje původní článek, dojmy z hraní Call of Duty: Black Ops 4...

Call of Duty: Black Ops 4 – a série pokračuje dál

• Dojmy z hraní: 7. 9. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Black Ops se vrací! Po loňském návratu ke kořenům série v podobě Call of Duty: WWII se opět podíváme do současnosti, přímo k ostrým mužům a ženám ze speciálních jednotek. To znamená spoustu moderních zbraní, taktické výbavy, drsných hlášek a dynamických přestřelek.

Call of Duty: Black Ops 4; wallpaper: střelba

Speciální taktická výstroj a unikátní schopnosti hrdinů. To je Black Ops 4.

Call of Duty už více než dekádu každý rok přichází s novým dílem a já si zcela upřímně myslím, že by v rámci své vlastní evoluce mělo trochu zvolnit, vzít si třeba 2 roky pauzu a poté přijít s opravdu nadupaným pokračováním, jež by do série vneslo trochu svěžího větru. 

Posledních několik let Call of Duty podle mého názoru totiž tak trochu přešlapuje na místě a ačkoli rozhodně neříkám dopředu, že Black Ops 4 bude špatné, mám trochu obavy o originalitu celého projektu. Velmi rád se ovšem nechám vyvést z omylu, a pokud mě nové CoD přesvědčí o svých kvalitách, jako vyjádření mé upřímné omluvy za neoprávněné nařčení si dobrovolně prostřelím pravou čéšku pistolí ráže 9mm. Do tohoto momentu je ale ještě daleko, pojďme se nejdříve podívat, jak se Black Ops 4 hraje.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: multiplayer Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: gunplay Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: medaile

Obrázek 1: Uzavřená beta představila několik hratelných módů. Obrázek 2: Na hratelnost si fanoušci CoD rozhodně stěžovat nebudou. Obrázek 3: Za své výkony jste v jednotlivých kolech odměňováni těmito medailemi.

Co Call of Duty: Black Ops 4 předvedlo v multiplayerové betě?

Call of Duty: Black Ops 4 bude v plné verzi čistě multiplayerově orientovaný titul a třebaže vynechání singleplayerové kampaně spoustu fanoušků CoD poněkud rozlítilo, osobně mi její nepřítomnost v tomto případě nijak výrazně nevadí. Sice by byla příjemným bonusem, ale ruku na srdce pod neprůstřelnou vestou – mám-li chuť zahrát si něco příběhového, po sérii Call of Duty pravděpodobně nesáhnu, takže za mě v pořádku.

V rámci bety bylo k dispozici několik hratelných módů. Klasický Deathmatch a jeho variace Kill Confirmed, kdy po zabití z nepřátel padají jejich psí známky, které musíte sebrat, aby se vašemu týmu započítaly body, a ještě dva poměrně standardní režimy – Control (dobij a udrž dané území) a Search and Destroy (najdi bombu a (de)aktivuj).

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: destroy target Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: defend Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: kill confirmed

Obrázek 1: Najdi cíl, zneškodni cíl. Klasika. Obrázek 2: Udržet dobytou zónu je těžší, než se na první pohled může zdát. Obrázek 3: Kill Confirmed byl podle mého názoru nejzábavnějším módem, jaký uzavřená beta nabídla.

Z této nabídky mě zcela suverénně nejvíce bavil právě Kill Confirmed, který je v mých očích perfektní směsicí taktiky, adrenalinových přestřelek a napínavých situací. Právě ono sbírání známek je zajímavým mechanismem, jelikož po zabití nepřítele z něj sice vypadnou jeho známky, pro započítání bodů je ale nejdříve musí sebrat někdo z vašeho týmu. Pokud je dříve ukořistí kdokoli z protivníků, bodový zisk připadne jemu.

Sbírání známek z vás ale také dělá očividný cíl, o napínavé situace tedy není nouze. Abych bych ale férový, ostatní módy jsou také fajn, ale není to nic, co bychom už neviděli jinde. U herních režimů je to ale vždy otázkou osobních preferencí, někoho baví to, jiného zase tamto, objektivně vzato ale Black Ops 4 v tomto ohledu odvedl slušnou práci.

Speciální jednotky Black Ops 4

Zajímavým prvkem jsou jednotlivé třídy vojáků, za které se lze v Call of Duty: Black Ops 4 vrhnout do bojové vřavy. Celkově je těchto tříd 10 a navzájem se liší speciálními vlastnostmi a výbavou. Standardně má ale každý „specialista” jednu léčivou injekci a 2 unikátní schopnosti – jednu relativně běžnou a další mnohem silnější, ultimátní.

Call of Duty: Black Ops 4; wallpaper: drsňák

Drsná tetování nesmí chybět.

Třeba má oblíbená bojovnice Seraph disponuje speciálním majáčkem, jež slouží jako přenosný spawn point pro vaše spolubojovníky, přičemž její ultimátní abilita jí umožňuje vytáhnout ničivý revolver, který nepřátele kosí jako plácačka otravné mouchy.

Nebo Ruin, voják určený pro rychlé výsadky, se díky svému háku na laně bleskurychle přesunuje po mapě a v případě potřeby silným úderem do země vyvolá rázovou vlnu, jež zabije všechno živé v blízkém okolí. Také mě zaujala výbušně založená „vojanda” Battery s tříštivým granátem a granátometem, případně Firebreak s nepříjemným radiačním polem a plamenometem. To jsou ale jen namátkou některé postavy, na které se můžeme těšit v plné verzi.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: specialisté Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: customizace Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: drát

Obrázek 1: Specialistů je v Black Ops 4 rovnou 10. Obrázek 2: Vcelku vysoká míra customizace vlastní výbavy je příjemným prvkem. Obrázek 3: Natažení ostnatého drátu je speciální schopností vojáka s přezdívkou Torque.

Každý specialista se v Call of Duty: Black Ops 4 už ze své podstaty hodí pro trochu jiné situace. Někdo je spíše podpůrný charakter (třeba medik Crash), jiný je zase vhodný pro přední linie a velmi agresivní přístup (Ajax s omračovacím granátem a balistickým štítem). 10 pevně daných zaměření sice může na první pohled vypadat jako určité omezení, ve skutečnosti je tomu ale jinak. Po dosažení 5 úrovně totiž získáte nabídku Create a Class, což znamená, že si můžete u jednotlivých specialistů měnit a modifikovat stávající výbavu či aktivovat různé perky. Unikátní schopnosti jsou sice pevně dané, ale mít možnost si alespoň částečně přizpůsobit konkrétní charakter k obrazu svému je rozhodně příjemné.

Solidní střílečka v okoukaném kabátu

Hlavní otázkou ale určitě je: jak se vlastně Call of Duty: Black Ops 4 hraje? Inu, hraje se dobře. Jednotlivé zápasy mají slušné tempo, přestřelky jsou akční, dynamické a napínavé. Samotné střílení je provedeno více než solidně, navíc stále platí, že vás k nebeské bráně dostane pouhých pár zásahů, případně headshot. Pokud máte tuto sérii rádi, nepochybuji o tom, že vás nový díl bude bavit. Pokud máte žánr FPS rádi obecně a máte už něco nahráno, reálně hrozí, že budete při hraní Black Ops 4 zažívat pocity mírného déjà vu.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: Gridlock Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: Contraband Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: Frequency

Obrázek 1: Mapa Gridlock se odehrává ve městě stiženém blíže nespecifikovanou katastrofou. Obrázek 2: Písečné pláže, horko a neutuchající střelba – to je mapa s názvem Contraband. Obrázek 3: Frequency – vcelku standardně vypadající základna se spoustou vedlejších cestiček.

Největším problémem Black Ops 4 je pro mě totiž zaměnitelnost hry jako takové. Po několika dnech hraní bety mám dojem, že už jsem většinu obsahu viděl jinde a lépe. Charaktery jsou vizuálně nevýrazné, chybí jim šarm a působí tak nějak tuctově. Stejný dojem mám i z představených úrovní. Mapy jsou z hlediska level designu navrženy pěkně, ale postrádají nějaký výrazný moment, díky kterému by mezi silnou konkurencí ostatních multiplayerových stříleček pořádně vynikly. 

Beta předvedla celkem 5 hratelných úrovní (Gridlock, Payload, Frequency, Contraband a Seaside) a abych řekl pravdu, po vypnutí hry se mi všechny slévají do jedné šedé šmouhy a mám velké obtíže je od sebe zpětně oddělit, snad až s výjimkou mapy Contraband, jež se odehrává na tropickém ostrově. 

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: přestřelka

Na shledanou v září u další multiplayerové bety.

Zatím to tedy vypadá, že největším problémem této hry bude nedostatek osobitosti. Call of Duty: Black Ops 4 na mě vizuálně působí nezajímavě, skoro až fádně, což je vzhledem k jinak povedené hratelnosti škoda. Možná za to částečně může i poměrně okoukaný engine, jehož výměna by už dnes asi nikoho nezarmoutila.

Jak se nám líbilo Black Ops 4?

Celkově vzato se ale Call of Duty: Black Ops 4 zatím jeví jako poměrně standardní, lehce nadprůměrná střílečka, která i přes zábavnou hratelnost v rámci bety úplně nepředvedla veškerý svůj potenciál. Pro plnou verzi hry ovšem tvůrci stále mají v rukávu oblíbený zombie mód, ve kterém se se svými spoluhráči budete bránit vlnám nacistických zombií, a především variantu poslední dobou stále populárnějšího žánru Battle Royale (zde pod názvem Blackout), kde se na obrovské ploše utká rovných 100 hráčů. Kdo zůstane naživu poslední, vyhrává. Betaverze tohoto režimu by měla být dostupná v průběhu září, buďte si tedy jisti, že vám přineseme naše dojmy hned, jak je to bude možné. Call of Duty: Black Ops 4 v našem hledáčku zůstává i nadále.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS4 verzi.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: zombies

Tvůrci v betě rozhodně neukázali všechno. Třeba na očekávaný Zombie mod si budeme muset ještě počkat.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8320 Intel Core i7-4770K 4-Core 3.5GHz / AMD Ryzen R5 1500X
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 NVIDIA GeForce GTX 970 / Radeon R9 390
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB 12 GB
HDD 90 GB 90 GB

S jakým herním PC na Call of Duty: Black Ops 4?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Lite GTX1050

Minimální požadavky:

Alza GameBox Lite GTX1050

Alza GameBox GTX1070Ti

Doporučené požadavky:

Alza GameBox GTX1070Ti

Alza GameBox GTX1080Ti

Pro náročné:

Alza GameBox GTX1080Ti

i Mohlo by vás zajímat

Související články

Hodnocení metacritic

Call of Duty: Black Ops 4 Preview

Obsah preview Call of Duty: Black Ops 4

 1. Multiplayer Black Ops 4 opět nabídne dynamický zážitek plný technických vychytávek
 2. V základní verzi Call of Duty: Black Ops 4 budete s nemrtvými bojovat ve třech érách
 3. Black Ops 4 půjde ve stopách aktuálního battle royale fenoménu
 4. Call of Duty: Black Ops 4 si na Steamu nezahrajete
 5. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops IIII PC

Multiplayer Black Ops 4 opět nabídne dynamický zážitek plný technických vychytávek

• Preview: 18. 5. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Dodnes si pamatuji, jak Call of Duty: Black Ops 3 v den vydání opět posunulo celkovou hratelnost série o něco kupředu skrze nové technologie, zbraně a výstroj. Call of Duty: Black Ops 4 v tomto ohledu chce kráčet ve stopách svého předchůdce a tak na bojiště přináší neskutečně rozsáhlé spektrum smrtících a defenzivních hraček, jež budete moci v bitvě za některé specialisty využít. Nabídnuta by nám měla být slušná paleta různě zacílených postav, které budou vždy orientovány na určitý typ boje.

Z představených ukázek je už nyní jasné, že můžeme počítat s odstřelovačem, specialistou zaměřeným na rychlé výpady do nepřátelských řad, s kontaktně orientovanými bojovníky, mediky a hochy ovládající čtyřnohé mazlíčky, na jejichž zpracování jsem upřímně zvědav. Stejně tak tu budou přítomni mí oblíbenci: štítaři zajišťující svému týmu krytí před nepřátelskými projektily odrážejícími se bezmocně od jejich neprůstřelných mobilních zdí. Každá z postav by měla disponovat unikátním příběhovým pozadím prezentovaným do jisté míry skrze solové mise nahrazující klasickou herní kampaň.

Activision se samozřejmě v Call of Duty: Black Ops 4 nezaměří jen na tvorbu tříd. Prim stále hrají zbraně, s nimiž budete na bojištích eliminovat jeden cíl za druhým. Smrtící hračky by měly být v Call of Duty: Black Ops 4 zpracovány skutečně detailně, a aby toho nebylo málo, na každý kvér by bude možné namontovat prakticky jakékoliv rozšíření. Tvůrci vám tímto způsobem prakticky umožní definovat si svůj vlastní herní styl už od samého začátku. Otázkou je, zda nakonec stejně všichni hráči neskončí u osvědčených výbavových balíčků, které bude užívat úspěšnější většina.

Vedle nových zbraní a tříd by mělo Call of Duty: Black Ops 4 obsahovat také lékárničky, které plně odstraní často kritizované automatické léčení iritující hráče posledních pár let. Pokud vás nepřítel v boji citelně zranění, budete mít jednoduše na výběr. Buď se vyléčíte, nebo se vrhnete do protiútoku, v jehož rámci třeba překvapíte právě se uzdravujícího oponenta, který se mylně rozhodl vsadit na defenzivněji laděnou kartu. Přidání této taktické možnosti upřímně vítám s otevřenou náručí, protože souboje zde už nebudou vyhrávat jen ti nejrychlější, ale také ti, jež baví eliminovat protivníky pomocí chytrých nápadů a lsti.

V základní verzi Call of Duty: Black Ops 4 budete s nemrtvými bojovat ve třech érách

Sérii Call of Duty si většina fanoušků v současnosti už nedokáže představit bez zombie režimu spojujícího hráče proti bezduchému nepříteli, jehož hlavním trumfem je početní převaha. Chybět nebude tudíž ani v Call of Duty: Black Ops 4, které by mělo odstartovat úplně novou příběhovou linii plně oddělenou od dobrodružství vyprávěných v předchozích zástupcích této kultovní FPS značky.

K dispozici vám bude tentokrát dána kampaň zacílená na tajemný řád snažící se za pomoci mýtických artefaktů změnit svět k obrazu svému. Plány mocného kultu budete muset překazit s čtyřčlennou skupinkou hrdinů s unikátními osobnostmi, dovednostmi a týmovými benefity. Spolu se Scarlett, Brunem, Diegem a Shawem se vydáte na výpravu časem, v jejímž rámci se podíváme do monumentálního Kolosea, rozlehlého vězeňského komplexu či na palubu legendárního parníku Titanic, za jehož potopením nebude v Call of Duty: Black Ops 4 stát jen ledovec, nýbrž také nekonečná nemrtvá armáda.

Minimálně z prezentovaných trailerů lze soudit, že každá éra nabídne unikátní spektrum zbraní. Počítat lze také s rozsáhlou škálou protivníků tvořenou jak klasickými nemrtvými, tak i speciálními monstry, které na pár ran rozhodně k zemi nepošlete. Zombie kampaň bude spolu s příběhovými misemi pro jednotlivé specialisty tvořit část hry singleplayerovou část hry. Jiný obsah pro jednotlivce nebude v Call of Duty: Black Ops 4 podle aktuálně zveřejněných informací přítomen. Zda je to dobře či špatně, je otázka, na kterou se špatně odpovídá, protože děj nikdy nebyl dle mého názoru silnou stránkou této FPS série.

Black Ops 4 půjde ve stopách aktuálního battle royale fenoménu

Doposud určovala série Call of Duty směr, kterým následně kráčely zástupci FPS žánru. Nyní se však, podobně jako řada jiných, snaží přiživit na neskutečně oblíbeném režimu battle royale, jehož dva největší představitele Fortnite a PlayerUnknown's Battlegrounds hrají v současnosti miliony lidí.

Nově přidaný režim Blackout nám poskytne mapu, do níž by se měla populární Black Ops lokace Nuketown vejít až 1500x. Celek by měl být tvořen oblíbenými lokalitami ze série Black Ops, což si v současnosti nedokážu moc představit v praxi. Nabídnuty vám v něm budou dobře známé postavy i nové tváře ze zombie módu, jež bude možné vybavit různými typy zbraní a nebojové výbavy.

Osobně docela chápu snahu Activision expandovat tímto směrem. Trošku se však bojím, že se jim nepodaří zvládnout vyladit technickou stránku celku, s níž bojují prakticky u každého nového dílu série. Přeci jen se bude jednat o gigantickou mapu, nikoliv o malé bojové zóny, v kterých probíhaly boje doposud třeba v Call of Duty: Black Ops 3 nebo Call of Duty: WWII.

Call of Duty: Black Ops 4 si na Steamu nezahrajete

Asi největším překvapením, s nímž Activision na své prezentaci přišel, bylo prohlášení, že Call of Duty: Black Ops 4 vyjde 12. října 2018 na PC jen v rámci klientu Battle.net a plně se vyhne oblíbenému Steamu. Takže se prakticky stane prvním dílem série, jenž bude vypuštěn jen na platformě používané společností Blizzard, což za sebe považuji za velmi riskantní krok, který se vývojářům z Treyarch ve finále nemusí moc vyplatit.

Pokud bych měl celou prezentaci shrnout skrze tento odstavec, řekl bych, že nám Activision představilo dalšího zástupce série Call of Duty, který se nebude výrazně odklánět od konceptu užívaného v minulých letech. Změnit se samozřejmě v následujících měsících může prakticky cokoliv, Call of Duty: Black Ops 4 nám však 12. října 2018 s vysokou pravděpodobností nabídne na PC, PS4 a Xbox One klasiku v novém hávu, s níž jistě potěší milovníky většiny na multiplayer zacílených FPS.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

Call of Duty: Black Ops 4 oznámení

Call of Duty: Black Ops 4 by mělo dorazit 12. října

• Oznámení: 9. 3. 2018 • Autor: Jiří Fait

Zatímco se studio Sledgehammer plně zaměřovalo na znovuobjevení zašlých kořenů z dob druhé světové války (Call of Duty: WW2), kuliferdové z Treyarch zřejmě potají kuchtili další Black Ops. Tedy v dnešní době jde stěží něco dělat potají, obzvláště pak vývoj her. Spekulace o příští instalaci se sem tam internetem mihly, ale až nyní je to černé na bílém. Call of Duty: Black Ops 4 je skutečně ve vývoji a měli bychom se jej dočkat nezvykle brzo.

Poslední doposud vydaný Call of Duty: Black Ops 3 je už dva a půl roku starý, takže je možné tušit, že Treyarch na pokračování již nějakou dobu pracuje. Můžeme tak v nejbližší době očekávat plnohodnotný trailer, nebo rovnou ukázku z gameplaye. Což vlastně potvrzuje informace v samotném teaseru upozorňujícím na speciální event (událost), kterou bude studio Treyarch pořádat 17. května. Pravděpodobně půjde o bližší „stream odhalení“ Call of Duty: Black Ops 4 s dalšími novinkami.

Call of Duty: Black Ops 4; Screenshot: Black ops 4

Další informace o chystaném Call of Duty: Black Ops 4 se dozvíme 17. května, kdy se bude konat event vývojářů z Treyarch

Kam se vydá Black Ops 4?

O příběhu v Call of Duty: Black Ops 4 není prozatím nic známo, takže lze očekávat, že se podrobnější informace dozvíme právě na zmíněném eventu. Pro připomenutí – Call of Duty: Black Ops 3 se odehrávalo v roce 2065, tedy 40 let po událostech z Black Ops 2. Svět se zde vypořádával s „třetí studenou válkou“, novými technologiemi a drastickými klimatickými změnami.

Call of Duty: Black Ops 4; Wallpaper: IIII Call of Duty: Black Ops 4; Wallpaper: Voják

Obrázek 1: Studio Treyarch zvolilo pro Call of Duty: Black Ops 4 poněkud nezvyklou číslici. Obrázek 2: Na plné odhalení si ještě měsíc počkáme. O čem bude příběh Black Ops 4? Půjdeme dál do budoucnosti, nebo se o několik let vrátíme?

CEO společnosti Activision Eric Hirshberg prohlásil, že série Call of Duty vytěžila ze sci-fi námětu vše, co mohli vývojáři nabídnout, a další zasazení do budoucnosti by už hráči nemuseli strávit, čemuž napovídají i bídné prodeje nepříliš dobře přijatého Call of Duty: Infinite Warfare a také druhoválečná tematika posledního dílu, Call of Duty: WW2. Že bychom se dočkali „současnějšího“ děje v novém Black Ops 4?

Bude Black Ops 4 na Battle.netu?

Na závěr se ještě nabízí otázka, na jaké digitální platformě bude Call of Duty: Black Ops 4 dostupné. Jak jistě víte, vydavatel Activision vlastní podíl ve firmě Blizzard a díky tomu mohli vydat nedávné Destiny 2 na Battle.netu. Byla by tedy hloupost, kdyby si Activision nepřidal další hru na blizzardí aplikaci (namísto Steamu, kde by přišli o podíl z prodeje).

Call of Duty: Black Ops 4; Screenshot: Black Ops4, battle.net

Vypadá to, že chystané Call of Duty: Black Ops 4 bude další hrou vydávanou Activisionem, jež bude k dostání na Battle.netu.

Battle.net sice není zatím plně optimalizován pro prodej širšího spektra her (interface je poměrně komorní a zaměřený hlavně na hry Blizzardu), ale to všechno lze do vydání Call of Duty: Black Ops 4 opravit. Ještě před vydáním Destiny 2 se společnost Blizzard dušovala, že Destiny bude jediný ne-blizzardí titul prodávaný na Battle.netu, jenže něco nám říká, že tato záležitost už není tak úplně v jejích rukách.

Tuto spekulaci navíc potvrzuje i fakt, že si web charlieintel.com všiml možnosti propojit Call of Duty účet s tím na battle.netu. Pokud zamíříte zde, můžete se o tom sami přesvědčit. Call of Duty: Black Ops by tak mohlo být druhou neblizzardí hrou prodávanou na Battle.netu.


Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací