Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Call of Duty: Black Ops 4 (DOJMY Z HRANÍ a NOVINKY) – Vyzkoušeli jsme si nový battle royale mód, Blackout

Zobrazit katalog
Call of Duty: Black Ops 4 (DOJMY Z HRANÍ a NOVINKY) – Vyzkoušeli jsme si nový battle royale mód, Blackout

Již brzy

Aktualizováno

Před pár týdny nám studio Treyarch dovolilo vyzkoušet si jejich připravovanou online FPS Call of Duty: Black Ops 4 v rámci uzavřené betaverze. K otestování bylo ovšem jen pár módů, jeden z největších otazníků tohoto titulu, tedy battle royal režim nazvaný Blackout, mezi nimi nebyl. Druhá beta ovšem tento přešlap napravuje a dovolila nám si tento zběsilý mód pro 88 hráčů pořádně osahat. Jak se nám Blackout zatím zamlouvá, se dozvíte v našem updatu.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: Blackout, Battle Royale


• Žánr: FPS • Vývojář: Treyarch • Vydavatel: Activision • Platformy a Datum vydání: PS4PC a Xbox One (12. října 2018) • Homepage: callofduty.com/blackops4


Části článku

Call of Duty: Black Ops 4 – Dojmy z hraní (PS4)

 1. Blackout – další zbytečný battle royale, nebo něco víc?
 2. Call of Duty: Black Ops 4 předvádí vyladěný battle royale mód
 3. Call of Duty: Black Ops 4 – a série pokračuje dál
 4. Co Call of Duty: Black Ops 4 předvedlo v multiplayerové betě?
 5. Speciální jednotky Black Ops 4
 6. Solidní střílečka v okoukaném kabátu
 7. Jak se nám líbilo Black Ops 4?
 8. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Blackout – další zbytečný battle royale, nebo něco víc?

• Dojmy z hraní: 17. 9. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Režim battle royale se posledních pár let těší velké oblibě, zejména díky masivně populárním titulům Fortnite a PUBG. A protože železo se musí kout, dokud je žhavé, přidávají teď obdobu tohoto módu do svých her téměř všechna studia na světě. Samozřejmě přeháním, tendence přiživit se na aktuálním trendu je ale očividná. Jsou ale jednotliví tvůrci schopni premisu obohatit o vlastní invenci, nebo se prostě uchýlí k prachsprostému kopírování? A do jaké kategorie spadá Call of Duty: Black Ops 4 s battle royale režimem Blackout? 

Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout Battle Royale (Trailer)

Podívejte se na oficiální trailer k battle royale módu Blackout.

Upřímně řečeno jsem od módu Blackout čekal další nepovedený klon PUBG, po pár hodinách hraní ale musím uznat, že jsem se hluboce mýlil! Tohle je totiž nadmíru povedený klon PUBG! Základní koncept je vcelku klasický, 88 hráčů bez výbavy seskočí padákem na jeden ostrov, po dopadu tedy nastává boj a holý život a frenetické hledání nějaké zbraně. Kdo zůstane posledním přeživším, vyhrává. Takhle ale fungují prakticky všechny battle royale hry, co tedy Black Ops 4 nabízí nového?

Call of Duty: Black Ops 4 předvádí vyladěný battle royale mód

Především se může pyšnit opravdu povedenou a vyladěnou hratelností. Všechno hezky funguje, nikde žádné chyby či technické nedokonalosti. Atmosféra nemilosrdného boje o přežití je super, zbraně a střílení působí parádně, což je ve střílečkách samozřejmě to hlavní, nové Call of Duty ale do již prověřeného konceptu přináší i slušnou zásobu dopravních prostředků (čtyřkolka, náklaďák, motorový člun, helikoptéra) a vedle toho také zombíky. 

Toto evidentní pomrknutí na fanoušky proslulého Zombie módu z předešlých dílů Call of Duty pak představuje poměrně hezké oživení hratelnosti, jelikož se nemrtví vyskytují převážně kolem supply dropů obsahujících cennou výbavu. Jako by nestačilo, že se kolem dropů přirozeně srocují ostatní hráči, ještě si budete muset dávat pozor na chodící mrtvoly. Je to víceméně drobnost, přesto to u jednotlivých zápasů ještě hezky šponuje napětí.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: wingsuitCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: zombieCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: čtyřkolka

Obrázek 1: Na mapu se snesete díky obratnému wingsuitu. Obrázek 2: Zombíci se prokousali i do zdejšího battle royale režimu. Obrázek 3: Kromě čtyřkolky se můžete po mapě prohánět i ve člunu nebo vrtulníku.

Blackout nabízí standardní variaci počtu hráčů, můžete hrát sólo, ve dvojici nebo v týmech. Mapa disponuje solidní rozlohou, dostatečně členitým terénem plným budov, městeček, zbraní a výbavy pro každého hráče. Navzdory velké herní ploše jsem se ale během hraní dočkal jen minima hluchých částí a na ostatní hráče jsem narážel poměrně často. Tomu napomáhala i vcelku rychle se přibližující zóna, jež postupně stále zmenšuje hrací plochu. 

A i když jsem zatím nevyhrál (a asi ještě dlouho nevyhraji), Blackout na mě působí opravdu skvělým dojmem. Od začátku jsem tento režim zatracoval jako tendenční krok ze strany vydavatele (Activision), po pár hodinách hraní jsem ale přesvědčen, že se jedná o budoucího tahouna celého Call of Duty: Black Ops 4. Opravdu příjemně mě překvapilo, jak moc mě tento režim pohltil, i přes svůj v jádru poměrně okoukaný koncept.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: souboj

Speciální taktická výstroj a unikátní schopnosti hrdinů. To je Black Ops 4.

Trochu se ale začínám obávat grafické stránky hry. Už v předchozí betě se mi vizuální zpracování nijak extra nepozdávalo, tady je to ale snad ještě horší. Grafika působí strašně umělým dojmem, jako byste šli do nastavení a vypnuli veškeré světelné efekty a ještě k tomu snížili detaily na minimum. Upřímně doufám, že Black Ops 4 do svého vydání vizuální zpracování ještě pořádně vyladí. Hratelnost totiž má v malíku, byla by škoda to kazit nepovedeným vizuálem. Plná verze ale vychází už za necelý měsíc, velmi brzy se tedy budeme moci přesvědčit, jak to celé dopadlo.

Následuje původní článek, dojmy z hraní Call of Duty: Black Ops 4...

Call of Duty: Black Ops 4 – a série pokračuje dál

• Dojmy z hraní: 7. 9. 2018 • Autor: Štěpán Lenk

Black Ops se vrací! Po loňském návratu ke kořenům série v podobě Call of Duty: WWII se opět podíváme do současnosti, přímo k ostrým mužům a ženám ze speciálních jednotek. To znamená spoustu moderních zbraní, taktické výbavy, drsných hlášek a dynamických přestřelek.

Call of Duty: Black Ops 4; wallpaper: střelba

Speciální taktická výstroj a unikátní schopnosti hrdinů. To je Black Ops 4.

Call of Duty už více než dekádu každý rok přichází s novým dílem a já si zcela upřímně myslím, že by v rámci své vlastní evoluce mělo trochu zvolnit, vzít si třeba 2 roky pauzu a poté přijít s opravdu nadupaným pokračováním, jež by do série vneslo trochu svěžího větru. 

Posledních několik let Call of Duty podle mého názoru totiž tak trochu přešlapuje na místě a ačkoli rozhodně neříkám dopředu, že Black Ops 4 bude špatné, mám trochu obavy o originalitu celého projektu. Velmi rád se ovšem nechám vyvést z omylu, a pokud mě nové CoD přesvědčí o svých kvalitách, jako vyjádření mé upřímné omluvy za neoprávněné nařčení si dobrovolně prostřelím pravou čéšku pistolí ráže 9mm. Do tohoto momentu je ale ještě daleko, pojďme se nejdříve podívat, jak se Black Ops 4 hraje.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: multiplayerCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: gunplayCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: medaile

Obrázek 1: Uzavřená beta představila několik hratelných módů. Obrázek 2: Na hratelnost si fanoušci CoD rozhodně stěžovat nebudou. Obrázek 3: Za své výkony jste v jednotlivých kolech odměňováni těmito medailemi.

Co Call of Duty: Black Ops 4 předvedlo v multiplayerové betě?

Call of Duty: Black Ops 4 bude v plné verzi čistě multiplayerově orientovaný titul a třebaže vynechání singleplayerové kampaně spoustu fanoušků CoD poněkud rozlítilo, osobně mi její nepřítomnost v tomto případě nijak výrazně nevadí. Sice by byla příjemným bonusem, ale ruku na srdce pod neprůstřelnou vestou – mám-li chuť zahrát si něco příběhového, po sérii Call of Duty pravděpodobně nesáhnu, takže za mě v pořádku.

V rámci bety bylo k dispozici několik hratelných módů. Klasický Deathmatch a jeho variace Kill Confirmed, kdy po zabití z nepřátel padají jejich psí známky, které musíte sebrat, aby se vašemu týmu započítaly body, a ještě dva poměrně standardní režimy – Control (dobij a udrž dané území) a Search and Destroy (najdi bombu a (de)aktivuj).

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: destroy targetCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: defendCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: kill confirmed

Obrázek 1: Najdi cíl, zneškodni cíl. Klasika. Obrázek 2: Udržet dobytou zónu je těžší, než se na první pohled může zdát. Obrázek 3: Kill Confirmed byl podle mého názoru nejzábavnějším módem, jaký uzavřená beta nabídla.

Z této nabídky mě zcela suverénně nejvíce bavil právě Kill Confirmed, který je v mých očích perfektní směsicí taktiky, adrenalinových přestřelek a napínavých situací. Právě ono sbírání známek je zajímavým mechanismem, jelikož po zabití nepřítele z něj sice vypadnou jeho známky, pro započítání bodů je ale nejdříve musí sebrat někdo z vašeho týmu. Pokud je dříve ukořistí kdokoli z protivníků, bodový zisk připadne jemu.

Sbírání známek z vás ale také dělá očividný cíl, o napínavé situace tedy není nouze. Abych bych ale férový, ostatní módy jsou také fajn, ale není to nic, co bychom už neviděli jinde. U herních režimů je to ale vždy otázkou osobních preferencí, někoho baví to, jiného zase tamto, objektivně vzato ale Black Ops 4 v tomto ohledu odvedl slušnou práci.

Speciální jednotky Black Ops 4

Zajímavým prvkem jsou jednotlivé třídy vojáků, za které se lze v Call of Duty: Black Ops 4 vrhnout do bojové vřavy. Celkově je těchto tříd 10 a navzájem se liší speciálními vlastnostmi a výbavou. Standardně má ale každý „specialista” jednu léčivou injekci a 2 unikátní schopnosti – jednu relativně běžnou a další mnohem silnější, ultimátní.

Call of Duty: Black Ops 4; wallpaper: drsňák

Drsná tetování nesmí chybět.

Třeba má oblíbená bojovnice Seraph disponuje speciálním majáčkem, jež slouží jako přenosný spawn point pro vaše spolubojovníky, přičemž její ultimátní abilita jí umožňuje vytáhnout ničivý revolver, který nepřátele kosí jako plácačka otravné mouchy.

Nebo Ruin, voják určený pro rychlé výsadky, se díky svému háku na laně bleskurychle přesunuje po mapě a v případě potřeby silným úderem do země vyvolá rázovou vlnu, jež zabije všechno živé v blízkém okolí. Také mě zaujala výbušně založená „vojanda” Battery s tříštivým granátem a granátometem, případně Firebreak s nepříjemným radiačním polem a plamenometem. To jsou ale jen namátkou některé postavy, na které se můžeme těšit v plné verzi.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: specialistéCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: customizaceCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: drát

Obrázek 1: Specialistů je v Black Ops 4 rovnou 10. Obrázek 2: Vcelku vysoká míra customizace vlastní výbavy je příjemným prvkem. Obrázek 3: Natažení ostnatého drátu je speciální schopností vojáka s přezdívkou Torque.

Každý specialista se v Call of Duty: Black Ops 4 už ze své podstaty hodí pro trochu jiné situace. Někdo je spíše podpůrný charakter (třeba medik Crash), jiný je zase vhodný pro přední linie a velmi agresivní přístup (Ajax s omračovacím granátem a balistickým štítem). 10 pevně daných zaměření sice může na první pohled vypadat jako určité omezení, ve skutečnosti je tomu ale jinak. Po dosažení 5 úrovně totiž získáte nabídku Create a Class, což znamená, že si můžete u jednotlivých specialistů měnit a modifikovat stávající výbavu či aktivovat různé perky. Unikátní schopnosti jsou sice pevně dané, ale mít možnost si alespoň částečně přizpůsobit konkrétní charakter k obrazu svému je rozhodně příjemné.

Solidní střílečka v okoukaném kabátu

Hlavní otázkou ale určitě je: jak se vlastně Call of Duty: Black Ops 4 hraje? Inu, hraje se dobře. Jednotlivé zápasy mají slušné tempo, přestřelky jsou akční, dynamické a napínavé. Samotné střílení je provedeno více než solidně, navíc stále platí, že vás k nebeské bráně dostane pouhých pár zásahů, případně headshot. Pokud máte tuto sérii rádi, nepochybuji o tom, že vás nový díl bude bavit. Pokud máte žánr FPS rádi obecně a máte už něco nahráno, reálně hrozí, že budete při hraní Black Ops 4 zažívat pocity mírného déjà vu.

Call of Duty: Black Ops 4; gameplay: GridlockCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: ContrabandCall of Duty: Black Ops 4; gameplay: Frequency

Obrázek 1: Mapa Gridlock se odehrává ve městě stiženém blíže nespecifikovanou katastrofou. Obrázek 2: Písečné pláže, horko a neutuchající střelba – to je mapa s názvem Contraband. Obrázek 3: Frequency – vcelku standardně vypadající základna se spoustou vedlejších cestiček.

Největším problémem Black Ops 4 je pro mě totiž zaměnitelnost hry jako takové. Po několika dnech hraní bety mám dojem, že už jsem většinu obsahu viděl jinde a lépe. Charaktery jsou vizuálně nevýrazné, chybí jim šarm a působí tak nějak tuctově. Stejný dojem mám i z představených úrovní. Mapy jsou z hlediska level designu navrženy pěkně, ale postrádají nějaký výrazný moment, díky kterému by mezi silnou konkurencí ostatních multiplayerových stříleček pořádně vynikly. 

Beta předvedla celkem 5 hratelných úrovní (Gridlock, Payload, Frequency, Contraband a Seaside) a abych řekl pravdu, po vypnutí hry se mi všechny slévají do jedné šedé šmouhy a mám velké obtíže je od sebe zpětně oddělit, snad až s výjimkou mapy Contraband, jež se odehrává na tropickém ostrově. 

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: přestřelka

Na shledanou v září u další multiplayerové bety.

Zatím to tedy vypadá, že největším problémem této hry bude nedostatek osobitosti. Call of Duty: Black Ops 4 na mě vizuálně působí nezajímavě, skoro až fádně, což je vzhledem k jinak povedené hratelnosti škoda. Možná za to částečně může i poměrně okoukaný engine, jehož výměna by už dnes asi nikoho nezarmoutila.

Jak se nám líbilo Black Ops 4?

Celkově vzato se ale Call of Duty: Black Ops 4 zatím jeví jako poměrně standardní, lehce nadprůměrná střílečka, která i přes zábavnou hratelnost v rámci bety úplně nepředvedla veškerý svůj potenciál. Pro plnou verzi hry ovšem tvůrci stále mají v rukávu oblíbený zombie mód, ve kterém se se svými spoluhráči budete bránit vlnám nacistických zombií, a především variantu poslední dobou stále populárnějšího žánru Battle Royale (zde pod názvem Blackout), kde se na obrovské ploše utká rovných 100 hráčů. Kdo zůstane naživu poslední, vyhrává. Betaverze tohoto režimu by měla být dostupná v průběhu září, buďte si tedy jisti, že vám přineseme naše dojmy hned, jak je to bude možné. Call of Duty: Black Ops 4 v našem hledáčku zůstává i nadále.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS4 verzi.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: zombies

Tvůrci v betě rozhodně neukázali všechno. Třeba na očekávaný Zombie mod si budeme muset ještě počkat.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Jmenuji se Štěpán Lenk a videohry jsou součástí mého života takřka od nepaměti. Myslel jsem, že z toho časem vyrostu a tuto zábavu nahradí jiné, dospělejší aktivity, ale zatím se tak naštěstí nestalo. Mým milovaným žánrem jsou RPG a upřednostňuji hratelnost před grafickým zpracováním.

Call of Duty: Black Ops 4 – Novinky

 1. (6. 9. 2018) V režimu Blackout se na bojišti střetne zřejmě osmdesát hráčů
 2. (1. 8. 2018) Nejnovější video k Call of Duty: Black Ops 4 láká na otevřenou betu
 3. (22. 7. 2018) Nejnovější trailer k Call of Duty: Black Ops 4 Zombies nás zavede do alcatrazské věznice
 4. (20. 7. 2018) Hráči na PS4 si Call of Duty: Black Ops 4 opět zahrají mezi prvními
 5. (16. 6. 2018) Tvůrci Call of Duty: Black Ops 4 se opět chystají štěpit komunitu
 6. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

V režimu Blackout se na bojišti střetne zřejmě osmdesát hráčů

• Update: 6. 9. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

O chystaném režimu Blackout nám toho vývojáři v předchozích měsících neřekli mnoho. Odkrýt své karty se rozhodli až krátce před otevřenou betou startující na PS4 desátého a na Xbox One a PC čtrnáctého září. Střetnout by se na tomto bojišti mělo celkem osmdesát hráčů. Pokud se ptáte, proč se bitvy nezúčastní stovka bojovníků jako v jiných titulech, tak je to především kvůli limitům Call of Duty: Black Ops IIII, jež tvůrci nechtějí zbytečně překračovat. Zda tento krok celku pomůže k tomu, aby fungoval jak má, je otázkou. Snad nám dodají funkční koncept, s nímž podpoří okoukaný základ.

Call of Duty: Black Ops 4 – PC trailer

Tvůrci Call of Duty: Black Ops IIII se chtějí hodně zaměřit na PC platformu, dle jejich slov by měla hrát prim.

Už na první pohled je zřejmé, že mapa Blackout je bojištěm táhnoucím Call of Duty: Black Ops IIII. Složeno bude z třinácti herních lokací, jež naleznete jak v aktuálním spektru bitevních polí, tak i v paletě nabízené předchozími díly. Z aktuálně prezentovaného seznamu rozhodně stojí za zmínku na Gamescomu 2018 představená Factory, kultovní Nuketown či Cargo Docks, dávající hráčům k dispozici nevelký prostor ideální pro kontaktní styl boje.

Střetávat se tu se svými protivníky budete na zemi, ve vzduchu i na vodě. Pro pozemní šarvátky bude určeno auto a čtyřkolka, na moři se ujmete kormidla malého člunu a v oblacích usednete do kokpitu malé helikoptéry pro pět hráčů. Jak se s nabízenými vozidly uplatníte, vám řekneme v našich dojmech, na něž se můžete těšit krátce po spuštění bety.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: mapa

Blackout by nám podle všeho měl nabídnout rozsáhlé bojiště, které si budeme moci podrobit za pomoci lodí, vrtulníků a aut.Nejnovější video k Call of Duty: Black Ops 4 láká na otevřenou betu

(Update 1. 8. 2018) Prim v novém traileru zacílením na Call of Duty: Black Ops 4 samozřejmě hraje beta. Vidět v něm můžeme odlišně navržené třídy, unikátní speciální schopnosti, hromadu akce a vypjaté momenty z jednotlivých map, jež budete mít při hraní k dispozici. Osobně jsem byl zaujat především rozsáhlým spektrem futuristické techniky, kterou je možné využít při eliminaci nepřátel.

Režim Black Out dostal citelně menší prostor než představení nadcházející bety. Určité místo si však přeci jen urval. Ve skutečně krátké ukázce máme možnost vidět herní dopravní prostředky, pár dostupných zbraní, hlavní protagonisty a hlavně útržky z lokací, které bude možné prozkoumat v průběhu boje o přežití. Celkem velkým překvapením byla přítomnost vrtulníku, jemuž se ostatní projekty s tímto režimem doposud vyhýbaly.

Samotná beta Call of Duty: Black Ops 4, v níž budou přítomné klasické herní režimy, začíná na PS4 3. srpna. Lidé s předobjednávkami na Xbox One a PC si zahrají až od 10. Otevřená beta započne až 11 a ukončena bude 13. srpna na všech platformách.Nejnovější trailer k Call of Duty: Black Ops 4 Zombies nás zavede do alcatrazské věznice

(Update 22. 7. 2018) K dispozici nám v Call of Duty: Black Ops 4 Zombies bude podle všeho dáno více příběhů s odlišnými protagonisty. Ve Voyage of Despair a IX se kupříkladu zaměříme na osud Scarlett Rhodesové snažící se vyřešit za pomoci tří oddaných společníků zmizení jejího otce, který se zajímal o artefakty nevyčíslitelné hodnoty. Podívat se v její kůži budeme moci na palubu Titaniku i do římské gladiátorské arény, kde bude nucena čelit různým hrozbám, jež máte možnost vidět v následujícím videu.

Vedle příběhu Scarlett Rhodesové nám bude v Blood of the Dead umožněno s klasickými hrdiny zombie série (Richtofen, Dempsey, Takeo a Nikolai) absolvovat výpravu do legendárního alcatrazského vězení, v jehož útrobách se skrývá tajná laboratoř plná zamrzlých těl. Ne vše samozřejmě půjde podle plánu (ostatně jako vždy) a komplex se po chvíli začne plnit zombiemi, jejichž cílem nebude nic menšího, než zabít vše živé ve svém dosahu. V traileru k Call of Duty: Black Ops 4 Zombies vypuštěném na Comic-Con 2018 lze krásně pozorovat, že to parta živáčků svým protivníkům rozhodně nějak neulehčí. 

Voyage of Despair bude spolu s IX a Blood of the Dead přítomen, už 12. října 2018, kdy k nám dorazí plná verze Call of Duty: Black Ops 4. Zahrát si každou z kampaní budete moci buď se třemi spoluhráči, nebo se společníky, jež bude ovládat umělá inteligence, takže si je užijí i vlci samotáři, kterým počítačem nekontrolovaní spolubojovníci lezou na nervy.Hráči na PS4 si Call of Duty: Black Ops 4 opět zahrají mezi prvními

(Update 20. 7. 2018) Pro vlastníky Call of Duty: WWII není praxe s upřednostňováním určité platformy ničím novým, už nyní si vlastníci Xbox One a PC musejí vždy počkat na to, až si hráči na PS4 měsíc zahrají. Až po třiceti dnech jde totiž veškerý zásadní vydaný obsah na ostatní platformy. Stejnou praxi chce Activision aplikovat i u Call of Duty: Black Ops 4, jen v o něco menší míře. 

Fandové Sony dostanou přístup ke hře už třetího srpna. Desátého bude Call of Duty: Black Ops 4 zpřístupněno hráčům na Xbox One a vyvoleným pařanům na PC (Battle.net). Otevřená beta odstartuje na počítačích až jedenáctého a potrvá do třináctého, kdy se bojiště uzavře na všech platformách. K dispozici vám bude dáno celkem šest map a pět klasických herních režimů, v jejichž spektru nalezneme Team Deathmatch, Domination, Search & Destroy, či zbrusu nový Control mode, v jehož rámci budou dvě skupiny hráčů útočit na statické body, které bude nutné bránit.

Zahrát si účastníci bety budou moci za řadu upravitelných herních tříd, jež budou disponovat jak svými zbraněmi, tak i výbavou přístupnou všem. Představena bude též nová specializace, jež by měla všem vyrazit dech. Každý hráč dostane zobrazitelnou volací kartu. Jedinci, jimž se podaří dosáhnout maximální úrovně, obdrží žeton, s nímž si budou moci otevřít Create-a-Class obsah, až bude Call of Duty: Black Ops 4 oficiálně vypuštěn.

Spuštěna bude podle všeho také beta zacílená na režim Blackout. Přístupná však bude až v průběhu září, kdy si hru budou moci zahrát opět nejprve hráči na PS4. Přesné datum prozatím není známo, snad Treyarch otevře hru zájemcům ještě předtím, než Electronic Arts zpřístupní světu Battlefield V, jehož otevřená beta bude též probíhat v průběhu prvních školních týdnů. Střet těchto gigantů by nemusel dopadnout nejlépe, takže upřímně doufám, že budou vydavateli navolena odlišná data.

Call of Duty: Black Ops 4; screenshot: beta datum

Další informace o chystaném Call of Duty: Black Ops 4 se dozvíme 17. května, kdy se bude konat event vývojářů z TreyarchTvůrci Call of Duty: Black Ops 4 se opět chystají štěpit komunitu

(Update 16. 6. 2018) Pamatujete si ještě, jak jsme vás informovali o tom, že prakticky všechen obsah do Battlefield V bude zadarmo? Stejně tak mělo dopadnout i Call of Duty: Black Ops 4, jeho tvůrci se však bohužel nakonec rozhodli, že jsou pro ně peníze přednější než komunita, která je po nepotvrzených informacích, že budou veškerá rozšíření přidána bez nutnosti za ně platit, vynášela do nebes a bez obav předobjednávala jejich dílo.

Hra samozřejmě dostane pár bezplatných balíčků, primární obsah však bude opět v oblíbeném season passu, který si budete muset pořídit jako celek. Jednotlivá DLC znovu nepůjde koupit zvlášť, takže si zakoupíte buď vše, nebo nic. Nikoho jistě moc nepřekvapí, že se proti této politice už na internetových fórech ozvala řada hráčů, snažících se tvůrce svými reakcemi přesvědčit k tomu, aby od svého ambiciózního plánu ustoupili. 

V naší redakci se na novinku, s níž společnost Activision vyrukovala, nedíváme s moc velkým nadšením. Vydání Call of Duty: Black Ops 4 je naštěstí ještě daleko. Snad do té doby dostane distributor rozum a vezme zpátečku dřív, než Call of Duty: Black Ops 4 potopí v očích hráčů ještě víc než doposud. 

Obsah preview Call of Duty: Black Ops 4

 1. Multiplayer Black Ops 4 opět nabídne dynamický zážitek plný technických vychytávek
 2. V základní verzi Call of Duty: Black Ops 4 budete s nemrtvými bojovat ve třech érách
 3. Black Ops 4 půjde ve stopách aktuálního battle royale fenoménu
 4. Call of Duty: Black Ops 4 si na Steamu nezahrajete
 5. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops IIII PC

Multiplayer Black Ops 4 opět nabídne dynamický zážitek plný technických vychytávek

(18. 5. 2018) Dodnes si pamatuji, jak Call of Duty: Black Ops 3 v den vydání opět posunulo celkovou hratelnost série o něco kupředu skrze nové technologie, zbraně a výstroj. Call of Duty: Black Ops 4 v tomto ohledu chce kráčet ve stopách svého předchůdce a tak na bojiště přináší neskutečně rozsáhlé spektrum smrtících a defenzivních hraček, jež budete moci v bitvě za některé specialisty využít. Nabídnuta by nám měla být slušná paleta různě zacílených postav, které budou vždy orientovány na určitý typ boje.

Z představených ukázek je už nyní jasné, že můžeme počítat s odstřelovačem, specialistou zaměřeným na rychlé výpady do nepřátelských řad, s kontaktně orientovanými bojovníky, mediky a hochy ovládající čtyřnohé mazlíčky, na jejichž zpracování jsem upřímně zvědav. Stejně tak tu budou přítomni mí oblíbenci: štítaři zajišťující svému týmu krytí před nepřátelskými projektily odrážejícími se bezmocně od jejich neprůstřelných mobilních zdí. Každá z postav by měla disponovat unikátním příběhovým pozadím prezentovaným do jisté míry skrze solové mise nahrazující klasickou herní kampaň.

Activision se samozřejmě v Call of Duty: Black Ops 4 nezaměří jen na tvorbu tříd. Prim stále hrají zbraně, s nimiž budete na bojištích eliminovat jeden cíl za druhým. Smrtící hračky by měly být v Call of Duty: Black Ops 4 zpracovány skutečně detailně, a aby toho nebylo málo, na každý kvér by bude možné namontovat prakticky jakékoliv rozšíření. Tvůrci vám tímto způsobem prakticky umožní definovat si svůj vlastní herní styl už od samého začátku. Otázkou je, zda nakonec stejně všichni hráči neskončí u osvědčených výbavových balíčků, které bude užívat úspěšnější většina.

Vedle nových zbraní a tříd by mělo Call of Duty: Black Ops 4 obsahovat také lékárničky, které plně odstraní často kritizované automatické léčení iritující hráče posledních pár let. Pokud vás nepřítel v boji citelně zranění, budete mít jednoduše na výběr. Buď se vyléčíte, nebo se vrhnete do protiútoku, v jehož rámci třeba překvapíte právě se uzdravujícího oponenta, který se mylně rozhodl vsadit na defenzivněji laděnou kartu. Přidání této taktické možnosti upřímně vítám s otevřenou náručí, protože souboje zde už nebudou vyhrávat jen ti nejrychlější, ale také ti, jež baví eliminovat protivníky pomocí chytrých nápadů a lsti.

V základní verzi Call of Duty: Black Ops 4 budete s nemrtvými bojovat ve třech érách

Sérii Call of Duty si většina fanoušků v současnosti už nedokáže představit bez zombie režimu spojujícího hráče proti bezduchému nepříteli, jehož hlavním trumfem je početní převaha. Chybět nebude tudíž ani v Call of Duty: Black Ops 4, které by mělo odstartovat úplně novou příběhovou linii plně oddělenou od dobrodružství vyprávěných v předchozích zástupcích této kultovní FPS značky.

K dispozici vám bude tentokrát dána kampaň zacílená na tajemný řád snažící se za pomoci mýtických artefaktů změnit svět k obrazu svému. Plány mocného kultu budete muset překazit s čtyřčlennou skupinkou hrdinů s unikátními osobnostmi, dovednostmi a týmovými benefity. Spolu se Scarlett, Brunem, Diegem a Shawem se vydáte na výpravu časem, v jejímž rámci se podíváme do monumentálního Kolosea, rozlehlého vězeňského komplexu či na palubu legendárního parníku Titanic, za jehož potopením nebude v Call of Duty: Black Ops 4 stát jen ledovec, nýbrž také nekonečná nemrtvá armáda.

Minimálně z prezentovaných trailerů lze soudit, že každá éra nabídne unikátní spektrum zbraní. Počítat lze také s rozsáhlou škálou protivníků tvořenou jak klasickými nemrtvými, tak i speciálními monstry, které na pár ran rozhodně k zemi nepošlete. Zombie kampaň bude spolu s příběhovými misemi pro jednotlivé specialisty tvořit část hry singleplayerovou část hry. Jiný obsah pro jednotlivce nebude v Call of Duty: Black Ops 4 podle aktuálně zveřejněných informací přítomen. Zda je to dobře či špatně, je otázka, na kterou se špatně odpovídá, protože děj nikdy nebyl dle mého názoru silnou stránkou této FPS série.

Black Ops 4 půjde ve stopách aktuálního battle royale fenoménu

Doposud určovala série Call of Duty směr, kterým následně kráčely zástupci FPS žánru. Nyní se však, podobně jako řada jiných, snaží přiživit na neskutečně oblíbeném režimu battle royale, jehož dva největší představitele Fortnite a PlayerUnknown's Battlegrounds hrají v současnosti miliony lidí.

Nově přidaný režim Blackout nám poskytne mapu, do níž by se měla populární Black Ops lokace Nuketown vejít až 1500x. Celek by měl být tvořen oblíbenými lokalitami ze série Black Ops, což si v současnosti nedokážu moc představit v praxi. Nabídnuty vám v něm budou dobře známé postavy i nové tváře ze zombie módu, jež bude možné vybavit různými typy zbraní a nebojové výbavy.

Osobně docela chápu snahu Activision expandovat tímto směrem. Trošku se však bojím, že se jim nepodaří zvládnout vyladit technickou stránku celku, s níž bojují prakticky u každého nového dílu série. Přeci jen se bude jednat o gigantickou mapu, nikoliv o malé bojové zóny, v kterých probíhaly boje doposud třeba v Call of Duty: Black Ops 3 nebo Call of Duty: WWII.

Call of Duty: Black Ops 4 si na Steamu nezahrajete

Asi největším překvapením, s nímž Activision na své prezentaci přišel, bylo prohlášení, že Call of Duty: Black Ops 4 vyjde 12. října 2018 na PC jen v rámci klientu Battle.net a plně se vyhne oblíbenému Steamu. Takže se prakticky stane prvním dílem série, jenž bude vypuštěn jen na platformě používané společností Blizzard, což za sebe považuji za velmi riskantní krok, který se vývojářům z Treyarch ve finále nemusí moc vyplatit.

Pokud bych měl celou prezentaci shrnout skrze tento odstavec, řekl bych, že nám Activision představilo dalšího zástupce série Call of Duty, který se nebude výrazně odklánět od konceptu užívaného v minulých letech. Změnit se samozřejmě v následujících měsících může prakticky cokoliv, Call of Duty: Black Ops 4 nám však 12. října 2018 s vysokou pravděpodobností nabídne na PC, PS4 a Xbox One klasiku v novém hávu, s níž jistě potěší milovníky většiny na multiplayer zacílených FPS.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Hry hraji rekreačně již od dětství. V průběhu let se z mého koníčku stal profesionální směr, kterým jsem se rozhodl kráčet. Nyní mám za sebou několik desítek herních recenzí. Holduji především strategiím, tahovým RPG a kvalitním FPS.

Call of Duty: Black Ops 4 oznámení

Call of Duty: Black Ops 4 by mělo dorazit 12. října

(9. 3. 2018) Zatímco se studio Sledgehammer plně zaměřovalo na znovuobjevení zašlých kořenů z dob druhé světové války (Call of Duty: WW2), kuliferdové z Treyarch zřejmě potají kuchtili další Black Ops. Tedy v dnešní době jde stěží něco dělat potají, obzvláště pak vývoj her. Spekulace o příští instalaci se sem tam internetem mihly, ale až nyní je to černé na bílém. Call of Duty: Black Ops 4 je skutečně ve vývoji a měli bychom se jej dočkat nezvykle brzo.

Poslední doposud vydaný Call of Duty: Black Ops 3 je už dva a půl roku starý, takže je možné tušit, že Treyarch na pokračování již nějakou dobu pracuje. Můžeme tak v nejbližší době očekávat plnohodnotný trailer, nebo rovnou ukázku z gameplaye. Což vlastně potvrzuje informace v samotném teaseru upozorňujícím na speciální event (událost), kterou bude studio Treyarch pořádat 17. května. Pravděpodobně půjde o bližší „stream odhalení“ Call of Duty: Black Ops 4 s dalšími novinkami.

Call of Duty: Black Ops 4; Screenshot: Black ops 4

Další informace o chystaném Call of Duty: Black Ops 4 se dozvíme 17. května, kdy se bude konat event vývojářů z Treyarch

Kam se vydá Black Ops 4?

O příběhu v Call of Duty: Black Ops 4 není prozatím nic známo, takže lze očekávat, že se podrobnější informace dozvíme právě na zmíněném eventu. Pro připomenutí – Call of Duty: Black Ops 3 se odehrávalo v roce 2065, tedy 40 let po událostech z Black Ops 2. Svět se zde vypořádával s „třetí studenou válkou“, novými technologiemi a drastickými klimatickými změnami.

Call of Duty: Black Ops 4; Wallpaper: IIIICall of Duty: Black Ops 4; Wallpaper: Voják

Obrázek 1: Studio Treyarch zvolilo pro Call of Duty: Black Ops 4 poněkud nezvyklou číslici. Obrázek 2: Na plné odhalení si ještě měsíc počkáme. O čem bude příběh Black Ops 4? Půjdeme dál do budoucnosti, nebo se o několik let vrátíme?

CEO společnosti Activision Eric Hirshberg prohlásil, že série Call of Duty vytěžila ze sci-fi námětu vše, co mohli vývojáři nabídnout, a další zasazení do budoucnosti by už hráči nemuseli strávit, čemuž napovídají i bídné prodeje nepříliš dobře přijatého Call of Duty: Infinite Warfare a také druhoválečná tematika posledního dílu, Call of Duty: WW2. Že bychom se dočkali „současnějšího“ děje v novém Black Ops 4?

Bude Black Ops 4 na Battle.netu?

Na závěr se ještě nabízí otázka, na jaké digitální platformě bude Call of Duty: Black Ops 4 dostupné. Jak jistě víte, vydavatel Activision vlastní podíl ve firmě Blizzard a díky tomu mohli vydat nedávné Destiny 2 na Battle.netu. Byla by tedy hloupost, kdyby si Activision nepřidal další hru na blizzardí aplikaci (namísto Steamu, kde by přišli o podíl z prodeje).

Call of Duty: Black Ops 4; Screenshot: Black Ops4, battle.net

Vypadá to, že chystané Call of Duty: Black Ops 4 bude další hrou vydávanou Activisionem, jež bude k dostání na Battle.netu.

Battle.net sice není zatím plně optimalizován pro prodej širšího spektra her (interface je poměrně komorní a zaměřený hlavně na hry Blizzardu), ale to všechno lze do vydání Call of Duty: Black Ops 4 opravit. Ještě před vydáním Destiny 2 se společnost Blizzard dušovala, že Destiny bude jediný ne-blizzardí titul prodávaný na Battle.netu, jenže něco nám říká, že tato záležitost už není tak úplně v jejích rukách.

Tuto spekulaci navíc potvrzuje i fakt, že si web charlieintel.com všiml možnosti propojit Call of Duty účet s tím na battle.netu. Pokud zamíříte zde, můžete se o tom sami přesvědčit. Call of Duty: Black Ops by tak mohlo být druhou neblizzardí hrou prodávanou na Battle.netu.

i Podívejte se na všechny články z herní sekce

HW nároky pro Call of Duty: Black Ops 4 PC

Minimální HW požadavkyPředpokládané HW požadavky
Operační systémWindows 7 64-bitWindows 10 64-bit
ProcesorIntel Core i5-6400 2.7GHz / AMD Ryzen R5 1400Intel Core i5-6600K 3.5GHz / AMD Ryzen R5 1600X
Grafická kartaNVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850NVIDIA GeForce GTX 1060 / Radeon RX 580
DirectXDirectX 11.0DirectX 11.0
Operační paměť8 GB12 GB
HDD90 GB90 GB

S jakým herním PC na Call of Duty: Black Ops 4?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Lite GTX1050

Minimální požadavky:

Alza GameBox Lite GTX1050

Alza GameBox Lite GTX1060

Předpokládané požadavky:

Alza GameBox Lite GTX1060

Alza GameBox GTX1080Ti

Pro náročné:

Alza GameBox GTX1080Ti

i Mohlo by vás zajímat

Call of Duty: Black Ops 4 je naplánované na 12. října roku 2018. Čtvrtá instalace z této série vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One. O novinkách vás budeme pravidelně informovat.

Alza GameBox GTX1080Ti
Herní PC Intel Core i7+ 8700 Coffee Lake 4.6GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD 250GB + HDD 2000GB, Windows 10 64-bit

+ ZDARMA Hra pro PC Call of Duty: Black Ops 4

47 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes
Objednací kód: sklRB4d11
Alza GameBox GTX1080
Herní PC Intel Core i7+ 8700 Coffee Lake 4.6GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1080 8GB, SSD 250GB + HDD 2000GB, Windows 10 64-bit

41 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: sklRB4d10
Alza GameBox GTX1060
Herní PC Intel Core i5+ 8400 Coffee Lake 4.0GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1060 6GB, SSD 250GB + HDD 1000GB, Windows 10 64-bit

Alza GameBox GTX1060 - Herní PC
28 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: sklRB4b7
Call of Duty: Black Ops 4 PRO
Hra pro PC - edice obsahuje: samotnou hru, Black Ops Pass, steelbook, stojánek na telefon, 10 nášivek, 1 100 CoD points, Zombies mód, 3 karty s artworky Zombies mode. Pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

+ ZDARMA Dárek Call of Duty: Black Ops 4 - originální kšiltovka

Předp. cena
2 499,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: WG1059b
Call of Duty: Black Ops 4 PRO - Xbox One
Hra pro konzoli - edice obsahuje: samotnou hru, Black Ops Pass, steelbook, stojánek na telefon, 10 nášivek, 1 100 CoD points, Zombies mód, 3 karty s artworky Zombies mode. Pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

+ ZDARMA Dárek Call of Duty: Black Ops 4 - originální kšiltovka

Předp. cena
2 999,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: MXO475b
Call of Duty: Black Ops 4 PRO - PS4
Hra pro konzoli - edice obsahuje: samotnou hru, Black Ops Pass, steelbook, stojánek na telefon, 10 nášivek, 1 100 CoD points, Zombies mód, 3 karty s artworky Zombies mode. Pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

+ ZDARMA Dárek Call of Duty: Black Ops 4 - originální kšiltovka

Předp. cena
2 999,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: MSX503b
Call of Duty: Black Ops 4
Hra pro PC - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

+ ZDARMA Dárek Call of Duty: Black Ops 4 - originální kšiltovka

Předp. cena
1 499,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: WG1059
Call of Duty: Black Ops 4 - Xbox One
Hra pro konzoli - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

+ ZDARMA Dárek Call of Duty: Black Ops 4 - originální kšiltovka

Předp. cena
1 699,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: MXO475
Call of Duty: Black Ops 4 - PS4
Hra pro konzoli - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

+ ZDARMA Dárek Call of Duty: Black Ops 4 - originální kšiltovka

Předp. cena
1 699,-
Předobjednat
Datum vydání: 12. října 2018
Objednací kód: MSX503
0
Vytisknout
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB20
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi