Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/the-elder-scrolls-5-skyrim-anniversary-edition-cover.jpg

The Elder Scrolls V: Skyrim – Anniversary Edition – Vše, co potřebujete vědět

Vzhledem k oblíbenosti a stále vysokému počtu hráčů The Elder Scrolls V: Skyrim vyšla v pořadí již třetí edice legendárního fantasy RPG z dílny Bethesda Game Studios. K desetiletému výročí vydání se hráči dočkali obsahu z předcházejících edicí, včetně obsahu z herního Creation Clubu, který přidal další úkoly a herní rozšíření. Co všechno potřebujete o Skyrim – Anniversary Edition vědět, si můžete přečíst v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/outward-2-key-art-nahled.jpg

Outward 2 – Vše, co potřebujete vědět

Pokračování úspěšného survival RPG z dílny kanadských Nine Dots Studio chce přinést živější svět než jeho předchůdce plný nebezpečných nástrah a tuhých soubojů. Co o Outward 2 zatím víme, si můžete přečíst v našem článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/v-rising-logo.jpg

V Rising (RECENZE – Souhrn)

Autoři ze Stunlock Studios vytvořili tak trochu netradiční multiplayerový survival nazvaný V Rising. ve kterém hráči obdrží postavu upíra se všemi jeho silnými i slabými stránkami. Vše, co potřebujete o V Rising vědět, si můžete přečíst v našem článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/no-rest-for-the-wicked-key-art-nahled.jpg

No Rest for the Wicked – (RECENZE Early Access)

Vývojáři z Moon Studios, autoři oceňované metroidvania série Ori, se tentokrát pustili do vod jiného žánru a už v předběžném přístupu ukázali, že mají na poli akčních RPG co nabídnout. Kombinace různých prvků dokáže překvapit, a pokud se necháte zmást líbivým vizuálem a očekáváním, že se hra bude nést v duchu diablovek, kde kosíte nepřátele po tuctech, můžete být v šoku z obtížnosti, které se v No Rest for the Wicked dočkáte. Jak zatím celá směsice nejrůznějších herních vlivů vypadá, si můžete přečíst v naší early access recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/starfield-special-planeta-cover-nahled.jpg

Starfield (RECENZE – Souhrn)

Nejambicióznější a zároveň zbrusu nová značka vývojářů z Bethesda Game Studios Starfield nás vezme do hlubin vesmíru a vyšle na epickou výpravu za záhadnými artefakty. Na co se v novém RPG můžeme těšit, se dozvíte v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planet-zoo-barnyard-animal-pack-cover-nahled.jpg

Planet Zoo – Vše, co víme

Povedený zástupce tycoon her Planet Zoo vývojářů a vydavatelů z Frontier Developments vyšel sice už v roce 2019, ale díky neustálé nabídce nových DLC dokáže zaujmout a zabavit hráče i dnes. Základní informace o Planet Zoo si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dragon-age-dreadwolf-logo.jpeg

Dragon Age: Dreadwolf – Vše, co víme

Studio BioWare chystá již čtvrtý výlet do RPG světa Dragon Age. Že se pokračování dočkáme, naznačovala už i konečná část příběhu v DLC Trespasser pro Dragon Age: Inquisition a vývojáři již pokračování přímo potvrdili. Jak se bude Dragon Age: Dreadwolf hrát? A potkáme nějaké staré známé z předchozích dílů? V tomto článku naleznete vše podstatné, co o chystaném titulu zatím víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-cover-nahled_1.jpg

Kooperativní hry pro dva a více hráčů na PC, PS, Xbox a Switch: TOP 30

V tomto pravidelně aktualizovaném článku najdete výběr 30 her nejrůznějších žánrů, které mají vedle vysoké kvality společné jedno – představují ideální volbu, pokud už vás nudí hraní solo a chcete se pobavit s přáteli.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/darkest-dungeon-2-cover-nahled_1.jpg

Darkest Dungeon 2 (RECENZE – Souhrn)

Indie tvůrci z Red Hook Games udělali s Darkest Dungeon z roku 2016 doslova díru do světa. Na první pohled jednoduchou a chytlavou hratelnost doplňovaly RPG prvky, podmanivý soundtrack, systém duševního zdraví vašich svěřenců a atmosférická, ručně malovaná grafika. Ve stejném, ale o poznání vylepšeném a (v některých případech) zjednodušeném duchu se nese i Darkest Dungeon 2. V tomto článku naleznete vše, co o této roguelike RPG tahovce víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/valheim-logo-nahled.jpg

Valheim (INFO): Datum vydání, updaty, gameplay

Švédskému indie studiu Iron Gate se podařilo v pouhých pěti lidech vytvořit sandbox survival v procedurálně generovaném světě inspirovaném vikingskou kulturou, ze kterého se stal doslova přes noc hit už v předběžném přístupu. Plánují také postupné přidávání obsahu včetně nových lokací a nepřátel. Na co se můžete ve Valheimu těšit, se dozvíte v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/no-rest-for-the-wicked-logo.jpg

No Rest for the Wicked – Vše, co potřebujete vědět

Vývojáři z populárního Moon Studios (autoři oceňované metroidvanie Ori) si pro fanoušky připravili překvapení v podobě svého nového projektu s názvem No Rest for the Wicked. Místo výpravy do kouzelného lesa se tentokrát dočkáme akčního RPG v morem stiženém ostrovním království. Co o ambiciózním projektu zatím víme, se dozvíte v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wizards-of-the-coast-keyart-nahled.jpg

Hledá se vývojářské studio pro Baldur’s Gate 4

Majitelé práv D&D vybírají opatrně a obezřetně. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/palworld-cover-nahled.jpg

Palworld – Vše, co potřebujete vědět

Doslova díru do herního světa se podařilo udělat japonskému vývojářskému studiu Pocketpair, které přišlo se svým zpracováním pokémoních příšerek v openworld světě Palworld. Hra trhá nejen žebříčky prodejů, ale co do hranosti se stala dokonce druhým nejúspěšnějším titulem všech dob na platformě Steam. Když k tomu přičteme i hráče, kteří si ji spustili ve službě Game Pass, jsou čísla, které se Palworldu povedlo pokořit, skutečně impozantní. Co je na Palworldu tak výjimečného a čím si získal srdce milionu hráčů, si můžete přečíst v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fallout-4-next-gen-update-key-art-nahled.jpg

Fallout 4 – Vše, co víme

Poslední singleplayerový počin z univerza Fallout, v tomto případě čtvrtý díl, má za sebou již řadu let, ale jeho oblíbenost stále neupadá. Lví podíl na tom má hlavně herní komunita, která RPG od Bethesdy zásobuje stále lepšími a sofistikovanějšími módy, ale ani „oficiálnější“ média nezůstávají pozadu – Fallout se brzy dočká televizního seriálu a v říjnu 2022 oznámili vývojáři next-gen update pro Fallout 4. Co od něj můžeme očekávat? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-thumb-nahled.jpg

Nejlepší cRPG na PC, PS, Xbox a Switch: Top 15

Obliba klasických RPG sice už v dnešní době nedosahuje mainstreamových výšin jako v případě třeba akčních adventur, svoje skalní fanoušky si však staromódní hry na hrdiny stále najít umí. Vývojářská studia nás průběžně zásobují více či méně zdařilými hrami, takže je opravdu z čeho vybírat. V tomto článku jsme pro vás vybrali některé z těch nejvíce povedených, která stále stojí za zahrání, i přestože vydání některých z nich už je vzdálenějšího data. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-elder-scrolls-6-logo.jpg

The Elder Scrolls VI – Vše, co víme

Pokračování jedné z nejúspěšnějších fantasy RPG sérií z dílny Bethesda Game Studios je i po letech od potvrzení informace, že se s ní počítá a bude se vyvíjet, stále v nedohlednu. Neochota studia poskytnout alespoň základní informace o titulu nahrává nejrůznějším (i hodně divokým) spekulacím o zasazení hry i datu vydání a platformách. Co o hře zatím víme i některé z teorií, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/senuas-saga-hellblade-2-nahled.jpg

Nové hry: květen 2024 – Senua's Saga: Hellblade 2, Homeworld 3 a další

Zřejmě největší šanci na titul „hra měsíce“ (a možná nejen to) má akční adventura Senua's Saga: Hellblade 2, ve které spolu s keltskou válečnicí Senuou prozkoumáme temná a nebezpečná zákoutí středověkého Islandu a také lidské mysli. Oslavovat mohou v květnu i PC hráči, konzolovou bariéru totiž prolomila další Sony exkluzivita – Ghost of Tsushima – a na své si po delším čase přijdou také fanoušci klasických RTS, návrat po dvaceti letech hlásí kultovní série vesmírných strategií Homeworld. Přečtěte si celý náš výběr pro květen 2024. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ark-survival-ascended-cover-nahled.jpg

Ark: Survival Ascended – Vše, co potřebujete vědět

Stálice survival žánru studia Wildcard, Ark: Survival Evolved, otevřela své světy už v roce 2015 v předběžném přístupu a o dva roky později se dočkala plného vydání. Od té doby ovšem už uplynulo hodně vody, především co se komfortu hraní a grafiky týká, a tak se není čemu divit, že se vývojáři rozhodli svůj hit resuscitovat a dát k dispozici ještě před vydáním zbrusu nového dílu, a to pod názvem Ark: Survival Ascended. Jakých změn hry doznala, si můžete přečíst v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/greedfall-cover-nahled.jpg

Greedfall II: The Dying World – Vše, co potřebujete vědět

Vývojářské studio Spiders nás v pokračování svého úspěšného akčního RPG Greedfall vrátí v čase před události prvního dílu a pošle nás přímo do míst, kterými zmítá zhoubná nákaza. Z domovského ostrova se vypravíme přímo na kontinent Gacane, kde budeme řešit politické intriky různorodých frakcí, i snažit si získat nadvládu nad vlastním životem. Pokud vás Greedfall II: The Dying World zajímá, přečtěte si náš článek, ve kterém se dozvíte vše potřebné. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sons-of-the-forest-key-art.jpg

Sons of the Forest (RECENZE – Souhrn)

Sons of the Forest je pokračování úspěšného indie titulu The Forest autorů z Endnight Games. Jedná se o hororový survival v otevřeném světě plném nebezpečí, odehrávající se na tajemném ostrově. Stejně jako v prvním dílu i zde budou hráči stavět základnu, shánět potraviny a bojovat o svůj život s místními monstry. Vše, co o titulu víme, si můžete přečíst v tomto speciálu. Přečíst více »
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací