Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny
Výměna nevhodného dárku Dárky na poslední chvíli

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/nove-hry-prosinec-2021-halo-infinite-nahled.jpg

Nové hry: prosinec 2021 – Halo Infinite, Chorus, Icarus a další

S blížícím se závěrem roku a vánočními prázdninami se zpomaluje i kadence, s níž herní vývojáři vypouštějí nová díla. Letošek je navíc, podobně jako rok 2020, silně poznamenaný koronavirovým strašákem, což v případě her znamená především odklady a zpoždění. Přesto tento měsíc na pulty obchodů dorazí jedna z největších her posledních let, Halo Infinite. Kromě fandů Master Chiefa si však prosincovou nabídku užijí i příznivci indie tvorby – anebo jak my říkáme: „malých pěkných her“. Těch dorazí opravdu požehnaně. Přesvědčte se sami.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/back-4-blood-co-op-nahled.jpg

Kooperativní hry pro dva a více hráčů na PC, PS, Xbox a Switch: Top 25

V tomto pravidelně aktualizovaném článku najdete výběr 25 her nejrůznějších žánrů, které mají vedle vysoké kvality společné jedno – představují ideální volbu, pokud už vás nudí hraní solo a chcete se pobavit s přáteli.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-elder-scrolls-5-skyrim-anniversary-edition-cover.jpg

The Elder Scrolls V: Skyrim – Anniversary Edition: datum vydání, obsah a další info

Vzhledem k oblíbenosti a stále vysokému počtu hráčů The Elder Scrolls V: Skyrim vyjde v pořadí již třetí edice legendárního fantasy RPG z dílny Bethesda Game Studios. K desetiletému výročí vydání se mohou hráči těšit na porci obsahu z předcházejících edicí včetně obsahu z herního Creation Clubu, který přidá další úkoly a herní rozšíření. Co všechno potřebujete o Skyrim – Anniversary Edition vědět, se dozvíte v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sons-of-the-forest-logo-nahled.jpeg

Sons of the Forest: datum vydání, platformy a další info

Sons of the Forest je připravované pokračování úspěšného indie titulu The Forest autorů z Endnight Games. Jedná se o hororový survival v otevřeném světě plném nebezpečí, odehrávající se kdesi na tajemném ostrově. Stejně jako v prvním dílu i zde budou hráči stavět základnu, shánět potraviny a bojovat o svůj život s místními monstry. Vše, co o titulu víme, si můžete přečíst v tomto speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/farming-simulator-22-logo.jpg

Farming Simulator 22: datum vydání, gameplay, Season Pass a další info

Pokračování farmářské simulace od švýcarských vývojářů z Giants Software nabízí několik zajímavých novinek i možnost zahrát si s kamarády. Co konkrétně vývojáři pro Farming Simulator 22 připravili a na co se můžeme těšit, se dozvíte v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/farming-simulator-22-cover-nahled.jpg

Farming Simulator 22 (RECENZE) – Od políčka k holdingu

Švýcarští vývojáři z Giants Software se po tříleté pauze vracejí s pokračováním své zemědělské ságy Farming Simulator, kterou se tentokrát rozhodli také sami vydat. Jak dopadly novinky, které Farming Simulator 22 nabídl, co se povedlo a co naopak mohlo být zpracováno lépe, se dozvíte v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pathfinder-wrath-of-the-righteous-turn-base-logo.jpg

Pathfinder: Wrath of the Righteous: season pass, příběh a další info

Pathfinder: Wrath of the Righteous je izometrické RPG ruského vývojářského studia Owlcat Games, které si vzal na starost vydavatel Deep Silver. Jedná se o druhou hru této série (po úspěšném titulu Pathfinder: Kingmaker), která využívá pravidel D&D. K zastavení démonické invaze, která se šíří světem, je tentokrát zapotřebí nejen postava s družinou, ale dokonce celé křižácké vojsko. Vše, co potřebujete vědět o hře vědět, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/among-trees-cover-nahled.jpg

Among Trees (RECENZE) – Kouzelný les vydal svá tajemství

Vývojáři ze švédského studia FJRD Interactive představili svůj survival sandbox Among Trees už v roce 2018. Poté se objevil i v early accessu na Epicu a už tehdy na nás zapůsobila jeho snová atmosféra a nádherné pastelové barvy zalévající okolí. Jestli je vše tak sluncem zalité, jak na první pohled vypadá, si můžete přečíst v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-elder-scrolls-6-logo.jpg

The Elder Scrolls VI: platformy, herní svět a další info (SPEKULACE)

Pokračování jedné z nejúspěšnějších fantasy RPG sérií z dílny Bethesda Game Studios je i po letech od potvrzení informace, že se s ní počítá a bude se vyvíjet, stále v nedohlednu. Neochota studia poskytnout alespoň základní informace o titulu nahrává nejrůznějším (i hodně divokým) spekulacím o zasazení hry i datu vydání a platformách. Co o hře zatím víme i některé z teorií, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/jurassic-world-evolution-2-key-art-nahled.jpg

Jurassic World Evolution 2: datum vydání, gameplay, dinosauři a další info

Frontier Developments přicházejí s další troškou do mlýna budovatelských strategií. Že vývojáři studia svou práci opravdu umí, se hráči mohli přesvědčit už v roce 2018, kdy vyšel první Jurassic World Evolution. Jak bude vypadat jeho nástupce a na co se můžeme těšit, se dozvíte v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/little-devil-inside-logo.jpg

Little Devil Inside: platformy, datum vydání a další info

Akční RPG Little Devil Inside vývojářů z indie studia Neostream Interactive prochází již mnoho let opakovanými problémy s vydáním. Neustálé odklady provázejí tuto vizuálně poutavě stylizovanou hru, která neskrývá vtip, již od roku 2016, kdy měla původně vyjít. Co všechno jsme se o ní v průběhu vývoje dozvěděli, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/riders-republic-oznameni-nahled.jpg

Riders Republic: recenze, platformy a další info

Příležitost užít si závody v extrémních sportech a vícero disciplínách v krásném a pestrobarevném prostředí amerických národních parků nabízí sportovní MMO Riders Republic od Ubisoft Annecy. Co všechno potřebujete o tomto trochu potrhlém poměřování sil vědět, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mass-effect-ea-nahled.jpg

Mass Effect „4“: trailer, platformy a další info

Dnes již legendární sci-fi RPG série Mass Effect z dílny BioWare se dočká dalšího pokračování, přestože v něj – po dlouhé proluce od posledního dílu (Mass Effect Andromeda) – už jen málokdo skutečně doufal. O to větší zájem a pozornost vzbudil teaser trailer, který podnítil nejrůznější spekulace o příběhovém zasazení další hry. Co vše o titulu zatím víme, se můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/avowed-logo.jpeg

Avowed: platformy a další info

Studio Obsidian Entertainment připravuje ve spolupráci s Xbox Game Studios nové first person RPG za světa Eora, známého díky sérii Izometrických RPG Pillars of Eternity. Mohlo by se jednat o přímého konkurenta hry Skyrim (od Bethesda Game Studios), ke kterému bývá občas přirovnáván. Co o titulu prozatím víme si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/happy-game-cover-nahled.jpg

Happy Game (Mini RECENZE) – Skoro veselé noční můry

Studio Amanita patří mezi ty, které si během let zvládly vytvořit specifický rukopis, který poznáte na první dobrou. Co se ale stane, když svým fanouškům zvyklým na umělecko-infantilně milé zpracování prodchnuté humorem nabídnete kousek, který padl dost daleko od stromu? Pokud se chcete o této dosti netypické odbočce brněnských vývojářů dozvědět něco víc, snad vám pomůže následující recenze titulu Happy Game.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/starfield-special-planeta-cover-nahled.jpg

Starfield: datum vydání, herní svět a další info

Sci-fi RPG Starfield vývojářů z Bethesda Game studios se stalo prvním originálním projektem Bethesdy po 25 letech. Vydavatelský gigant Bethesda je známý třeba kultovní sérií The Elder Scrolls nebo postapokalyptickým RPG Fallout. Vydáme se v něm do vesmíru řešit zásadní otázky lidstva. Co vše o titulu víme, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/icarus-cover-nahled.jpg

Icarus: datum vydání, multiplayer a další info

Sci-fi survival Icarus, představený na PC Gaming Show 2020, se z původně zamýšleného free to play titulu stal i díky odezvě komunity placenou hrou. Za jeho vývojem stojí studio Rocketwerkz včetně Deana Halla (autor DayZ), kteří ho zároveň i vydávají. Multiplayerové dobrodružství láká na mechaniky přežití (PvE), těžbu vzácných surovin, stavbu obydlí a výrobu nástrojů i na časově omezené úkoly. Pokud se chcete dozvědět víc, vše podstatné najdete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planet-zoo-logo.jpg

Planet Zoo: DLC North America Animal Pack a další info

Povedený zástupce tycoon her Planet Zoo vývojářů a vydavatelů z Frontier Developments vyšel sice už v roce 2019, ale díky neustálé nabídce nových DLC dokáže zaujmout a zabavit hráče i dnes. Základní informace o Planet Zoo si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/book-of-travels-cover-nadpis-nahled.jpg

Book of Travels: datum vydání a další info

Švédské vývojářské studio Might and Delight známé především díky svému předchozímu survival počinu Shelter si pro fanoušky neotřelého vizuálu tentokrát připravilo originální koncept RPG. Book of Travels se na rozdíl od klasických MMORPG soustředí na sociální aspekty online hraní. Nenajdete tu žádné lineární mise nebo přednastavené úkoly, které by určovaly, kam máte jít a dělat. Vše, co potřebujete o titulu vědět, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-day-before-cover-nahled.jpg

The Day Before: datum vydání, platformy, gameplay a další info

Atmosférický MMO survival z postapokalyptické Ameriky z dílny studia FNTASTIC slibuje otevřený svět a boj o přežití nejen mezi nakaženým obyvatelstvem a hráči, ale i mezi přeživšími navzájem. Co nás v The Day Before (částečně připomínajícím The Last of Us) čeká a nemine, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi