Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Defragmentace a čištění disku (PODROBNÝ NÁVOD)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno • Autor: Redakce

Operační systém Windows si při provozu počítače, aktualizacích i instalacích aplikací ukládá různorodá data. Ta na disku často zůstávají, ačkoli již nejsou potřeba. Kromě toho, že vás připravují o drahocenné místo na systémovém disku, mohou také zpomalovat běh a start počítače. Proto je dobré čas od času provést defragmentaci a vyčištění disku pro zajištění co nejvyššího výkonu a spolehlivosti celého počítače. V následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Vyčištění disku, karta Další možnosti

Defragmentace a čištění disku (NÁVOD) – OBSAH

 1. Jak vyčistit disk
 2. Postup pro vyčištění disku ve Windows 7
 3. Postup pro vyčištění disku ve Windows 10 a Windows 11
 4. Co je defragmentace a jak defragmentovat disk
 5. Defragmentace a SSD disky
 6. Jak na defragmentaci disku ve Windows 7?
 7. Jak na defragmentaci disku ve Windows 10 a Windows 11?
 8. Jak na defragmentaci na externím disku?
 9. Pár tipů, jak urychlit i starší počítač

Jak vyčistit disk

K odstranění nepotřebných systémových souborů slouží nástroj Vyčištění disku. Maže výhradně soubory, které již nejsou potřeba, takže ho můžete bez obav použít, i když s počítačem teprve začínáte.

Postup pro vyčištění disku ve Windows 7

 1. Klepněte na ikonu Tento počítač na ploše, nebo v nabídce Start.
 2. Pravým tlačítkem myši klepněte na disk, který chcete čistit (nejčastěji je třeba čistit disk s operačním systémem, značí se téměř vždy Místní disk C:).
 3. Z roletky vyberte volbu Vlastnosti.
 4. Na záložce Obecné klepněte na tlačítko Vyčištění disku.
 5. Vyčištění disku, karta Další možnosti


 6. Podrobnější popis jednotlivých skupin zobrazíte po klepnutí myší na jejich název. Za zmínku stojí např. složka Koš, kde naleznete veškeré dříve odstraněné soubory. Jakmile ikonu s košem vyklepnete a koš vysypete, tyto soubory již nebudete moci obnovit. Po vyklepnutí požadovaných skupin klepněte na tlačítko OK ve spodní části karty a operační systém odstraní nepotřebné soubory.
 7. Vyčištění disku, karta Vyčištění disku


 8. Nyní stačí počkat (trvá to i několik minut), až Windows dokončí čištení. Okno se následně samo zavře, nemusíte tedy nic dělat.
 9. Odstraňování souborů

Pro pokročilejší uživatele

V záložce Další možnosti, a nabídce Programy a funkcese můžete jedním klepnutím na tlačítko Vyčistit dostat do složky Programy a funkce, kde se nachází veškeré instalované programy. Ty, které nepoužíváte, můžete případně promazat. Zde je již třeba pečlivě zvážit, jestli je konkrétní program skutečně nadbytečný, a pokud s počítačem začínáte nebo se řadíte mezi „BFU“ (Běžné Františky Uživatele), tady raději nic nemažte.

Vyčištění disku, karta Další možnosti
Smazáním demo verzí, starých programů a předinstalovaného softwaru chybu neuděláte.

Níže se nachází nabídka Obnovení systému a stínové kopie. Pokud zde klepnete na tlačítko Vyčistit, odstraníte veškeré body obnovení, kromě toho úplně posledního. Tuto volbu můžete bez obav potvrdit, pokud jste v poslední době neinstalovali mnoho různých programů a jediný poslední bod obnovy by vám nemusel stačit.

Postup pro vyčištění disku ve Windows 10 a Windows 11

 1. Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište vyčištění a následně klepněte na Vyčištění disku.
 2. Prohledat ve Windows, Vyčištění disku


 3. Windows vám automaticky předvolí systémový disk (nejčastěji C:), ale můžete samozřejmě zvolit i jiný a následně klepnout na OK.
 4. karta Vyčištění disku: Výběr jednotky


 5. Na kartě Vyčištění disku klepněte na tlačítko Vyčistit systémové soubory.
 6. karta Vyčištění disku, před klepnutím na tlačítko Vyčistit systémové soubory


 7. Podrobnější popis jednotlivých skupin zobrazíte po klepnutí myší na jejich název. Za zmínku stojí zejména složka Předchozí instalace systému Windows, která obsahuje zálohu předchozího operačního systému Windows (7, 8 atd.), ze které jste migrovali na Windows 10/11. Pokud jste si již jisti, že se nebudete chtít vrátit zpět, můžete jejím smazáním ušetřit velké množství místa (po asi měsíci se záloha předchozího systému maže automaticky).
 8. karta Vyčištění disku, Vyčistit systémové soubory


 9. Ve složce Koš pak naleznete veškeré dříve odstraněné soubory. Jakmile ikonu s košem vyklepnete a koš vysypete, tyto soubory již nebudete moci obnovit. Po výběru příslušených skupin a klepnutí na tlačítko OK budete vyzváni k potvrzení a následně proběhne mazání souborů.
 10. potvrzení odstranění vybraných souborů Průběh odstraňování souborů

Pro pokročilejší uživatele

Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište aplikace a následně klepněte na Aplikace a funkce.

Prohledat ve Windows, Aplikace a funkce Karta aplikace a funkce
Staré a nepoužívané programy je vhodné vymazat i z hlediska bezpečnosti.

Zde se nachází veškeré instalované programy. Ty, které nepoužíváte, můžete případně promazat. Je ale třeba pečlivě zvážit, jestli je konkrétní program skutečně nadbytečný, a pokud s počítačem začínáte nebo se řadíte mezi „BFU“ (Běžné Františky Uživatele), tady raději nic nemažte.

Co je defragmentace a jak defragmentovat disk

Používáním operačního systému, instalacemi a odebíráním různorodých programů dochází k fragmentaci diskového prostoru (nesouvislému uložení dat), což může u klasických HDD způsobit zpomalení počítače a také drobné snížení kapacity diskového prostoru. Tento problém řeší nástroj Defragmentace, který související data opět seskládá k sobě.

Defragmentace a SSD disky

SSD disky neobsahují žádné pohyblivé části. K datům uloženým na různých místech proto přistupují stejně rychle, jako když jsou uložena společně. Už i Windows 7 (a následně také Win 8 a 10) dokáží SSD rozpoznat a namísto defragmentace na nich spouští nástroj TRIM, který zajišťuje rovnoměrné ukládání, a tedy i opotřebení jednotlivých paměťových buněk SSD. Příkaz TRIM tak předchází degradaci přenosových rychlostí a navyšuje životnost celého SSD.

!

Manuálním spuštěním defragmentace na SSD discích běh operačního systému nijak neurychlíte, naopak snížíte jejich životnost!

Jak na defragmentaci disku ve Windows 7?

 1. Otevřete nabídku Start v levém dolním rohu obrazovky a vyberte volbu Počítač.
 2. Pravým tlačítkem myši klepněte na libovolný disk.
 3. Z roletky vyberte volbu Vlastnosti.
 4. Na záložce Nástroje klepněte na tlačítko Defragmentovat.
 5. Místní disk, karta Nástroje


 6. Následně se vám otevře nabídka Defragmentace.
 7. Místní disk, karta Nástroje


 8. Po klepnutí na tlačítko Konfigurovat plán. Můžete nastavit, jak často bude probíhat defragmentace a které disky do ní budou zahrnuty. Windows automaticky rozpoznají SSD disky a defragmentaci u nich nebudou spouštět, ani když zatrhnete všechny disky. U Windows 7 můžete na SSD disku defragmentaci spustit manuálně, pokud ho vyberete z nabídky a stisknete tlačítko Defragmentovat disk (počítač tím však nezrychlíte, akorát si paměťové buňky SSD opotřebíte).
 9. nabídka Defragmentace disku: Výběr disků pro plán nabídka Defragmentace disku: Změna plánu


Jak na defragmentaci disku ve Windows 10 a Windows 11?

 1. Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište optimalizace a následně klepněte na Defragmentace a optimalizace jednotek.
 2. Pravým tlačítkem myši klepněte na HDD, který chcete defragmentovat, nebo na SSD, na kterém chcete manuálně spustit operaci TRIM a následně klepněte na tlačítko Optimalizovat.
 3. Prohledat ve Windows, Defragmentace a optimalizace jednotek Nabídka Optimalizace jednotek


 4. Po klepnutí na tlačítko Změnit nastavení. Můžete zvolit, jak často bude probíhat defragmentace, a které disky do ní budou zahrnuty. Windows 10/11 automaticky rozpoznají SSD disky a defragmentaci u nich nebudou spouštět, ale namísto ní provedou operaci TRIM. Ta udržuje maximální rychlosti čtení a zápisu po celou dobu životnosti SSD disků a maximalizuje jejich životnost.
 5. nastavení plánu optimalizace jednotek výběr disků; optimalizace jednotek

Jak na defragmentaci na externím disku?

Defragmentaci na externím disku nemá velký význam provádět, protože nijak zásadně nevylepšuje výkon. Pokud vám navíc v jejím průběhu například vypadne proud, nebo nedopatřením disk odpojíte od počítače, zůstanou vám jen „rozsypaná data“, která budete obtížně a nákladně sestavovat zpět.

Pokud se však chcete z nějakého důvodu fragmentace na externím disku zbavit, je mnohem lepším a efektivnějším řešením, než spouštět nástroj Defragmentace, veškeré soubory zkopírovat na jiný disk, následně externí disk zformátovat a nakopírovat tam původní data zpět (více v našem článku formátování disku).

Externí harddisk, defragmentace nedává smysl
Lepší než defragmentace celého disku je celý jej promazat a přepsat zálohou.

Jestliže to není možné a externí disk prostě musíte defragmentovat, nezapomeňte si před tím veškerá důležitá data zálohovat na další úložiště. I zde platí, že defragmentaci nemá žádný smysl spouštět u externích SSD, kde pouze zvýšíte jejich opotřebení.

Pár tipů, jak urychlit i starší počítač

To, že se starý počítač začíná pomalu zadýchávat pod náporem spuštěných aplikací, neznamená, že je třeba jej hned nahradit novým strojem. Pomocí jednoduchých, a často i bezplatných triků můžete svůj počítač ještě nějakou dobu používat.

Využijte Poradce pro optimalizaci výkonu počítače

Poradce pro optimalizaci výkonu počítače dokáže automaticky vyhledat a opravit problémy, které mohou způsobovat zpomalení počítače. Například několik současně přihlášených uživatelů, mnoho spouštějících se programů při startu apod.

Pro zákaz spouštění vybraných programů po startu Windows 7

 1. Klepněte na nabídku Start a vyberte Ovládací panely.
 2. Do pole vyhledávání v pravém horním rohu karty napište Poradce při potížích a klepněte na stejnojmennou volbu.
 3. Klepněte na Systém a zabezpečení a následně na Výkon.
 4. Na kartě Výkon klepněte na tlačítko Další.
 5. Vyberte programy, které nepotřebujete spouštět při spuštění počítače a potvrďte tlačítkem Další.

Pro zákaz spouštění vybraných programů po startu Windows 10

 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na Hlavní ovládací panel (lištu se záložkami ve spodní části obrazovky).
 2. Vyberte volbu Správce úloh.
 3. Pokud se Správce úloh spustí v kompaktním rozhraní bez záložek, klepněte ve spodní části okna na Více informací.
 4. Klepněte na záložku Po spuštění. Zde uvidíte seznam veškerých aplikací, které se spouští po startu počítače.
 5. Aplikace, které nepotřebujete spouštět automatiky při každém startu počítače, můžete zakázat, když na ně klepnete pravým tlačítkem a vyberete volbu Zakázat.

Pro zákaz spouštění vybraných programů po startu Windows 11

 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na Hlavní ovládací panel (lištu se záložkami ve spodní části obrazovky).
 2. Vyberte volbu Správce úloh.
 3. Na levé straně vyberte záložku Spuštěné aplikace.
 4. Aplikace, které nepotřebujete spouštět automatiky při každém startu počítače, můžete zakázat, když na ně klepnete pravým tlačítkem a vyberete volbu Zakázat.
 5. Na pravé horní straně si povšimněte informace Poslední čas ze systému BIOS. Po zakázání aplikací se potřebný čas k nastartování PC měl snížit. U typického PC/NTB s SSD se pohybuje na úrovni 15 sekund.

Spouštějte menší počet programů současně

Pokud se řadíte mezi uživatele, kteří zapnou počítač, a následně už jenom spouští nové programy a otevírají nespočet různých oken, pak můžete dýchavičnost staršího stroje ještě významně zhoršit. Jestliže tedy vlastníte starší a méně výkonný počítač, můžete si pomoci tím, že nebudete spouštět tolik programů a oken současně, a ty které aktuálně nepoužíváte, vždy uzavřete/ukončíte.

Vypněte vizuální efekty

Je to věčný souboj vzhled vs. výkon. V případech, kdy vyžadujete maximálně svižný chod Windows i na starším počítači, budete muset obětovat některé z vizuálních efektů, které významně zatěžují hardware. Můžete si samostatně vybrat, jaké vizuální efekty vypnout, nebo nechat rozhodnutí na operačním systému Windows.

Postup pro Windows 7

 1. Klepněte na tlačítko Start a následně na Ovládací panely.
 2. Do pole vyhledávání v pravém horním rohu karty napište Informace o výkonu a nástroje a klepněte na stejnojmennou volbu.
 3. Klikněte na Upravit vizuální efekty v levém podokně (Windows vás mohou vyzvat k zadání hesla administrátora nebo potvrzení).
 4. Na kartě Vizuální efekty zvolte Systém Windows zvolí nejlepší nastavení pro tento počítač a potvrďte OK.
 5. Chcete-li být opravdu radikální, můžete zvolit Optimalizovat pro výkon a potvrdit OK.

Postup pro Windows 10 a Windows 11

 1. Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište Upravit vzhled a následně klepněte na Upravit vzhled a výkon systému Windows.
 2. Na kartě Vizuální efekty vyklepněte Systém Windows zvolí nejlepší nastavení pro tento počítač a potvrďte OK.
 3. Chcete-li být opravdu radikální, můžete zvolit Optimalizovat pro výkon a potvrdit OK.

Vypínejte, nebo alespoň restartujte počítač

Zvláště při používání SSD disku nemá žádný smysl pouze uspávat/hibernovat počítač a nevypínat jej. Pokud alespoň jednou týdně nevypnete/zapnete počítač, nebo je alespoň nerestartujete, můžete se spolehnout, že se chod operačního systému zpomalí.

Mějte jednu spolehlivou antivirovou ochranu

Určitě využívejte nějaký antivirový program, ale i tady platí všeho s mírou. Ochrana v reálném čase zatěžuje hardware počítače, a pokud byste si, ve snaze zabezpečit dokonale počítač, nainstalovali souběžně několik antivirových softwarů, může to starší stroj relativně významně zatížit. Pokud naopak žádný antivirový software nemáte, riskujete nejenom zcizení citlivých dat, ale rovněž zpomalení počítače škodlivým softwarem.

Antivirový program
I skrytý běh potenciálně nebezpečného softwaru ovlivňuje negativně chod systému. Kvalitní antivirovou ochranou tedy chybu neuděláte.

Přidejte operační paměť

Pokud váš počítač není zrovna 15 let stará „vykopávka“, za kterou vás odmění leda tak na sběrném dvoře, můžete jí dopřát trochu křemíkového dopingu.

„Lenost“ počítače, která přetrvává i po čištění a případné defragmentaci disku, bývá totiž často způsobena nedostatkem operační paměti. Úplným základem pro Windows 7 a novější by měly být 2 GB RAM. Pokud ale máte rádi otevřených mnoho aplikací a oken současně, doporučujeme i pro kancelářskou práci minimálně 4 GB, optimální je však 8 GB.

Kolik paměti systém aktuálně využívá, si můžete zkontrolovat po klepnutí pravým tlačítkem myši na Hlavní ovládací panel (lištu se záložkami ve spodní části obrazovky) a výběrem volby Správce úloh. Na kartě Výkon uvidíte, kolik paměti obsahuje váš počítač a kolik aktuálně využívá operační systém (u Windows 10 může být pro zobrazení karty Výkon ještě nutné rozklepnout roletku Více informací ve spodní části Správce úloh).

Správce úloh; Výkon Windows 10 Správce úloh; Výkon Windows 7

Přidejte SSD disk, nebo vyměňte HDD za SSD

Jestliže váš počítač obsahuje rozhraní SATA druhé nebo třetí generace (SATA II/ SATA III), můžete odezvu jednotlivých programů a start systému urychlit přidáním SSD disku do sestavy. U notebooků výměna HDD za SSD nabídne i prodloužení výdrže na baterii, snížení vibrací a hluku.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Sami vidíte, že s naším návodem zvládne defragmentovat HDD a vyčistit disk od nepotřebných souborů i naprostý laik. Nicméně pokud plánujete upgrade počítačové sestavy, doporučujeme ji vybavit SSD diskem, který výrazně zrychlí práci se soubory, tedy i celého systému.

4,8 2145×
WD Elements Portable 2TB černý
Externí disk 2000 GB - HDD úložiště, formát 2.5", s připojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kabel součástí balení, rozměry 110,5 × 82 × 15 mm (V׊×H)
2 199,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FW830w4aa
4,8 218×
Samsung Portable SSD T7 Shield 2TB černý
Externí disk 2000 GB - SSD úložiště, odolný, s připojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 1050MB/s, rychlost zápisu až 1000MB/s, stupeň krytí IP 65, AES-256 šifrování, materiál hliník a guma, kabel součástí balení, rozměry 88 × 59 × 13 mm (V׊×H), hmotnost 98 g
4 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAS016k4
4,4 20×
Seagate Exos X16 16TB
Pevný disk 3.5", SATA III, maximální rychlost přenosu 261 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot/min
6 989,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FX078i8
4,7 250×
Seagate IronWolf 8TB CMR
Pevný disk 3.5", SATA III, maximální rychlost přenosu 210 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot/min
Super cena
4 890,- Ušetříte 387,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FP995u6k
4,6 26×
Seagate Exos X20 20TB SATA
Pevný disk 3.5", SATA III, maximální rychlost přenosu 285 MB/s, cache 256 MB, 7200 ot/min
Super cena
8 699,- Ušetříte 91,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FX079EX2020a
4,8 2145×
WD Elements Portable 5TB černý
Externí disk 5000 GB - HDD úložiště, formát 2.5", s připojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kabel součástí balení, rozměry 21 × 82 × 110,5 mm (V׊×H), hmotnost 230 g
3 799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FW830w5c
4,8 218×
Samsung Portable SSD T7 Shield 4TB černý
Externí disk 4000 GB - SSD úložiště, odolný, s připojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 1050MB/s, rychlost zápisu až 1000MB/s, stupeň krytí IP 65, AES-256 šifrování, materiál hliník a guma, kabel součástí balení, rozměry 88 × 59 × 13 mm (V׊×H), hmotnost 98 g
9 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAS016k7
4,8 84×
Kingston XS1000 SSD 2TB
Externí disk 2000 GB - SSD úložiště, s připojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 1050MB/s, rychlost zápisu až 1000MB/s, materiál plast a kov, kabel součástí balení, rozměry 13,5 × 32,6 × 69,5 mm (V׊×H), hmotnost 44,8 g
3 399,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU353f3
4,8 1321×
Apacer AS350 Panther 256GB
SSD disk 2.5", SATA III, TLC (Triple-Level Cell), rychlost čtení 560MB/s, rychlost zápisu 540MB/s, životnost 180TBW
599,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: APA350b2
4,7
Synology HAT3300-6T
Pevný disk 3.5", SATA III, maximální rychlost přenosu 202 MB/s, cache 256 MB, 5400 ot/min
4 799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_016
4,5 39×
SureFire GX3 Gaming SSD USB 3.2 Gen 1 1TB Black
Externí disk 1000 GB - SSD úložiště, vhodný pro hraní her, formát 2.5", s připojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), rychlost čtení až 450MB/s, rychlost zápisu až 430MB/s, materiál plast, kabel, redukce a zálohovací software součástí balení, rozměry 82 × 125 × 17,5 mm (V׊×H), hmotnost 104 g
1 969,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SUF002b
5,0
Synology HAT3300-4T
Pevný disk 3.5", SATA III, maximální rychlost přenosu 202 MB/s, cache 256 MB, 5400 ot/min
3 390,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_015
4,7 467×
Seagate BarraCuda Laptop 5TB
Pevný disk 2.5", SATA III, maximální rychlost přenosu 140 MB/s, cache 128 MB, 5400 ot/min
Cenová bomba
3 299,- Ušetříte 700,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FP996j1f
4,8 337×
Samsung Portable SSD T7 2TB modrý
Externí disk 2000 GB - SSD úložiště, s připojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 1050MB/s, rychlost zápisu až 1000MB/s, AES-256 šifrování, materiál hliník, kabel součástí balení, rozměry 8 × 85 × 57 mm (V׊×H), hmotnost 58 g
5 199,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAS016i6
4,8 102×
VERBATIM Store ´n´ Go Portable SSD USB 3.2 GEN1 512GB černý
Externí disk 512 GB - SSD úložiště, s připojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), rychlost čtení až 407MB/s, rychlost zápisu až 400MB/s, materiál plast, kabel, redukce a zálohovací software součástí balení, rozměry 119 × 81 × 7 mm (V׊×H), hmotnost 98 g
1 279,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DY307i7xx04f3
4,9 149×
SanDisk Extreme Portable SSD V2 1TB
Externí disk 1000 GB - SSD úložiště, s připojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 1050MB/s, rychlost zápisu až 1000MB/s, stupeň krytí IP 55, AES-256 šifrování, materiál guma, kabel a redukce součástí balení, rozměry 8,8 × 49,5 × 49,5 mm (V׊×H), hmotnost 79 g
2 799,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JV0131b7
4,8 53×
VERBATIM MyMedia External SSD 1TB
Externí disk 1000 GB - SSD úložiště, s připojením USB 3.2 Gen 2x2, rychlost čtení až 520MB/s, rychlost zápisu až 500MB/s, materiál hliník, kabel součástí balení, rozměry 100 × 8,6 × 39 mm (V׊×H), hmotnost 40 g
1 879,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DY307i7xx04h4
4,8 337×
Samsung Portable SSD T7 1TB šedý
Externí disk 1000 GB - SSD úložiště, s připojením USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 1050MB/s, rychlost zápisu až 1000MB/s, AES-256 šifrování, materiál hliník, kabel součástí balení, rozměry 8 × 85 × 57 mm (V׊×H), hmotnost 58 g
3 199,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: SAS016i8
4,7 553×
Verbatim Store 'n' Go USB HDD 1TB - černý
Externí disk 1000 GB - HDD úložiště, formát 2.5", s připojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), AES-256 šifrování, materiál plast, kabel a zálohovací software součástí balení, rozměry 13 × 80 × 121 mm (V׊×H), hmotnost 150 g
1 549,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DY307i7
4,8 81×
Seagate PS4 Game Drive 2TB, černá
Externí disk 2000 GB - HDD úložiště, vhodný pro hraní her, formát 2.5", s připojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kabel součástí balení, rozměry 76 × 113,5 × 9,6 mm (V׊×H), hmotnost 149 g
2 699,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FR066g1a
4,8 2145×
WD Elements Portable 4TB černý
Externí disk 4000 GB - HDD úložiště, formát 2.5", s připojením USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), materiál plast, kabel součástí balení, rozměry 111 × 82 × 21,5 mm (V׊×H)
3 399,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FW830w5b
Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací