Nakupování budoucnosti iPhone 13 Pro

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/knights-of-the-old-republic-remake-logo.jpg

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake: platformy, trailer, příběh a další info

Remake jednoho z nejoblíbenějších RPG, Star Wars: Knights of the Old Republic, je ve vývoji. Bastila Shan, HK-47, Darth Malak a Revan jsou zpět a my se už nemůžeme dočkat, až se s nimi znovu seznámíme v kompletní předělávce. Co zatím o Knights of the Old Republic Remaku víme, se dočtete v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/darkest-dungeon-2-cover-nahled_1.jpg

Darkest Dungeon 2: datum vydaní, předběžný přístup, gameplay, příběh a další info

Indie tvůrci z Red Hook Games udělali s Darkest Dungeon z roku 2016 doslova díru do světa. Na první pohled jednoduchou a chytlavou hratelnost doplňovaly RPG prvky, podmanivý soundtrack, systém duševního zdraví vašich svěřenců a atmosférická, ručně malovaná grafika. Ve stejném, ale o poznání vylepšeném duchu by se měl nést i Darkest Dungeon 2 a v tomto článku naleznete vše, co o této chystané roguelike RPG tahovce víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/black-myth-wu-kong-cover-nahled.jpg

Black Myth: Wukong: gameplay, příběh a další info

Akční adventura Black Myth: Wukong překvapila doslova celý herní svět. 19. srpna 2020 čínští vývojáři z Game Science Studio vypustili třináctiminutový gameplay s opičím králem v hlavní roli, a tak trochu je překvapila vlna pozitivní odezvy. Black Myth v mnoha ohledech připomíná Dark Souls/Bloodborne a příběh se silně inspiruje příběhem Journey to the West (Putování na západ), což je jeden ze čtyř klasických románů čínské literatury. Vše podstatné, co o novém „monkey kingovi“ víme, naleznete v následujících řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pathfinder-wrath-of-the-righteous-recenze-cover-nahled.jpg

Pathfinder: Wrath of the Righteous (RECENZE) – Masivní pokračování velkolepého RPG

Masivní RPG Pathfinder: Kingmaker, tedy první řádný výtvor Owlcat Games, je titul, který svým tvůrcům nedělá žádnou ostudu. Vznik další hry zastupující tuto sérii není tím pádem žádným velkým překvapením. Jak se vývojářům Pathfinder: Wrath of the Righteous povedlo a jestli se jedná o stejně kvalitní kus, jakým byl jeho předchůdce, najdete v následujících odstavcích naší recenze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pathfinder-wrath-of-the-righteous-turn-base-logo.jpg

Pathfinder: Wrath of the Righteous: edice, příběh a další info

Pathfinder: Wrath of the Righteous je izometrické RPG ruského vývojářského studia Owlcat Games, které si vzal na starost vydavatel Deep Silver. Jedná se o druhou hru této série (po úspěšném titulu Pathfinder: Kingmaker), která bude využívat pravidel D&D. K zastavení démonické invaze, která se šíří světem, bude tentokrát zapotřebí nejen postava s družinou, ale dokonce celé křižácké vojsko. Vše, co potřebujete vědět o hře vědět, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-midnight-suns-thumbnail.jpg

Marvel's Midnight Suns: datum vydání, gameplay, příběh a další info

Marvel pokračuje v dobývání nejen filmového světa, ale také toho herního. Po Marvel's Avengers se na nás chystá další týmovka. Marvel's Midnight Suns od autorů série XCOM ale bude hrát daleko více na taktičtější notu, jde totiž o tahové akční RPG soustřeďující se na jednotlivé hrdiny a jejich vzájemné vztahy. Silné osobnosti se totiž musí semknout, aby porazily Matku démonů Lilith a samotného pána zla Chthona.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/starfield-special-planeta-cover-nahled.jpg

Starfield: datum vydání, herní svět a další info

Sci-fi RPG Starfield vývojářů z Bethesda Game studios se stalo prvním originálním projektem Bethesdy po 25 letech. Vydavatelský gigant Bethesda je známý třeba kultovní sérií The Elder Scrolls nebo postapokalyptickým RPG Fallout. Vydáme se v něm do vesmíru řešit zásadní otázky lidstva. Co vše o titulu víme, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kings-bounty-2-logo-cover-nahled.jpg

King's Bounty 2: hw nároky, čeština a další info

Legendární série Heroes of Might and Magic patří kvůli taktice Ubisoftu mezi mrtvé či polomrtvé značky. Naštěstí pro její fanoušky se vrací její duchovní vzor. King's Bounty 2 je zástupcem legendární tahové RPG série King's Bounty. Na produkci tohoto díla pracuje vývojářská společnost 1C Entertainment. Co vše o tomto revolučním titulu víme, si můžete přečíst v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kings-bounty-II-dojmy-cover-nahled.jpg

King's Bounty 2 (RECENZE) – Máme tu nástupce Heroes of Might and Magic?

Pokračování slavné série King's Bounty je po letech čekání konečně tu. Jak se King’s Bounty 2 nakonec vyvedl, co přináší v rámci voleb, jakou transformací prošla bitevní pole a mnohem více naleznete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dragon-age-4-cover-nahled.jpg

Dragon Age 4: příběh, multiplayer a další info

Studio BioWare chystá již čtvrtý výlet do RPG světa Dragon Age. Že se pokračování dočkáme, naznačovala už i konečná část příběhu v DLC Trespasser pro Dragon Age: Inquisition a jelikož vývojáři již pokračování přímo potvrdili. Jak se bude Dragon Age 4 hrát? A potkáme nějaké staré známé z předchozích dílů? V tomto článku naleznete vše podstatné, co o chystaném titulu zatím víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wildwrmyth-keyart-nahled.jpg

Wildermyth (Mini RECENZE) – Okouzlující a výjimečné RPG

Asi málokoho by při zběžném pohledu na panáčky jako z vystřihovánek pro děti a kostičkovou mapku Wildermyth napadlo, že se jedná o mnohem víc než jen zajímavě vypadající indie RPG průměrné kvality. To, čeho se ve hře dočká, totiž není průměr v žádném slova smyslu. Procedurálně generovaný svět se spoustou magických zákoutí a nečekaných zvratů totiž nabízí něco, co vám většina her nabídnout nedokáže (tedy alespoň ne v takové míře). Čím přesně Wildermyth vyniká a co by mohlo být přeci jen lepší, si přečtěte v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pokemon-legends-arceus-special-cover-nahled.jpg

Pokémon Legends: Arceus: datum vydání, gameplay a další info

Pokémon Legends: Arceus je dalším dílem kultovní japonské RPG série Pokémon, kterou dlouhodobě vyvíjí studio Game Freak a vydává Nintendo, jež ji pouští exkluzivně na konzoli Nintendo Switch. Do jisté míry má být tento kus revoluční. V čem přesně a mnohem více, si přečtete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-wayward-realms-cover-nahled.jpg

The Wayward Realms: teaser trailer a další info

Pod vedením Teda Petersona a Juliana LeFaye (hlavních vývojářů týmu, který stál za hrami Elder Scrolls Arena a Daggerfall) vytváří společnost OnceLost Games nové fantasy RPG, trochu neskromně nazývané The Grand RPG. Slibuje nabídnout obří otevřený svět plný rozhodnutí, které budou mít hmatatelný dopad, či propracovaný systém boje a herních tříd – to vše z cílem oživit už trochu vyčpělý žánr RPG. Co o The Wayward Realms prozatím víme, si můžete přečíst v tomto speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chernobylite-key-art-cover-nahled.jpg

Chernobylite (RECENZE) – RPG, FPS a survival s tajemným příběhem v jednom

Po přečtení dojmů z hraní z předběžného přístupu Chernobylite od Ondry Zemana jsem se méně obával zmutovaných hnusáků, kterým budu v tomto hororovém survival RPG čelit, a větší starosti mi dělala celková optimalizace a „hotovost“ produktu. Vyladili vývojáři z The Farm 51 finální verzi hry? Hned na začátek mohu prozradit, že Chernobylite je poutavá záhada, kterou budete rozplétat pomocí kombinace budování základny, řízení týmu a přežívání. Jak je na tom zbytek hry, se dozvíte v následující recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cris-tales-crisbell-matias-nahled.jpg

Cris Tales (Mini RECENZE) – Zdařilá pocta japonským RPG

Za RPG Cris Tales stojí kolumbijská nezávislá studia Dreams Uncorporated a SYCK. Tvůrci své dílo popisují jako milostný dopis japonským RPG a při jeho tvorbě se inspirovali klasikami jako Chrono Trigger, Final Fantasy VI i Persona 5. Co se nám na dobrodružstvích mladé kouzelnice s časem líbilo a co se naopak příliš nepovedlo, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/solasta-crown-of-the-magister-dojmy-z-hrani-thumbnail.jpg

Solasta: Crown of the Magister (RECENZE) – RPG pro starou školu

Krátce po oznámení se Solasta: Crown of the Magister stala pro některé hráče konkurencí pro Baldur's Gate 3. Nyní toto staromilské RPG opouští předběžný přístup, v němž na rozdíl od jiných projektů nestrávilo ani celý rok. Jak moc se během této krátké doby podařilo vývojářům z Tactical Adventures jejich dílo vylepšit, co říkáme na příběh a mnohem více najdete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-eyes-mind-flayer-nahled.jpg

Baldur's Gate 3: Vše, co víme (SPECIÁL)

Baldur’s Gate 3 – návrat legendární herní značky a také, podle našeho velmi zaujatého názoru, pokračování jedné z nejlepších RPG sérií vůbec. Nelehký úkol přivést na svět vytoužený třetí díl na svých bedrech nesou vývojáři z belgického studia Larian, které, doufejme, naváže na fenomenální úspěch svého předešlého počinu, Divinity: Original Sin 2. Co vše o Baldur’s Gate 3 víme, se dozvíte z následujících řádků.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/persona-5-strikers-logo.jpg

Persona 5 Strikers: Vše, co víme (SPECIÁL)

Po výborné Persona 5 si titul vzali na paškál borci z Omega Force, kteří mají na svědomí sérii Warriors (Dynasty Warriors, Samurai Warriors). V této podobě se snaží zachovat podstatu značky Persona a zároveň jí dodat akčnější nádech, takže tahový systém vyměnili za kombo-útoky v reálném čase, osekali několik sociálních prvků a dali vzniknout spin-offu s názvem Persona 5 Strikers (Persona 5 Scramble v Japonsku). Vše podstatné, co o hře víme, se dočtete v následujících řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nioh-2-remastered-recenze-title-nahled.jpg

Nioh 2 Remastered: The Complete Edition (RECENZE) – Samurajská akce na PS5 exceluje

Výborné akční RPG a PS4 exkluzivita Nioh 2 od studia Team Ninja se dočkalo převážně pozitivního přijetí a kladných hodnocení, což krásně dokazuje i naše vlastní recenze. Od původního vydání (13. 3. 2020) ovšem uplynul už téměř rok, u konzole PlayStation došlo ke generačnímu střídání stráží a tvůrci svému titulu zřejmě věří, proto se oba díly série Nioh dočkaly remasterované podoby a zamířily na platformu PlayStation 5. Jak jsme si démony nacpaný výlet do středověkého Japonska užili na nové konzoli? Dozvíte se v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/persona-5-strikers-recenze-cover-nahled.jpg

Persona 5 Strikers (RECENZE) – Akčnější Phantom Thieves se znovu proženou Japonskem

Ve světě pomalu fenomén, u nás nováček, který se začíná zabydlovat v českých hráčských srdcích a pomalu je měnit. I tak by se dala popsat RPG série Persona, jež minimálně od třetího dílu nabírá v světě stále více fanoušků. Po veleúspěšné Persona 5 (s dodatkem Royal), která na svou stranu zlákala i naši kolegyní Alexandru Vaníkovou, se značky ujala společnost Koei Tecmo (resp. jeho studio Omega Force), uřízla z titulu několik herních prvků a výsledkem je hack and slash RPG Persona 5 Strikers. Jak moc (nebo málo) tato úprava sérii prospěla, se dočtete v naší recenzi.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi