Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

AI – Umělá inteligence (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT)

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ai-umela-inteligence.jpg

Článek

Aktualizováno

Už od nepaměti se člověk snaží usnadnit si práci. Od mechanických strojů se vývoj posouvá i do oblastí, které by před sto lety byly jen těžko uvěřitelné – natož pochopitelné. Poslední dobou to vypadá, že vše, co nás obklopuje, bude SMART. Chytré telefony, ledničky, kamery, domy, auta, lavičky i celá města. To ale ještě není AI v pravém slova smyslu. Jedná se však o termín, který slýcháme poměrně často. Jaká je definice, využití a budoucnost umělé inteligence? A přivedou nás novinky od gigantů jako Google či Apple do éry dobrotivých robotů, nebo Skynetu?

Co je to AI? Jak funguje strojové učení? Mrkněte na krátké video, které se vám to pokusí objasnit (pro češtinu nutno aktivovat automatický překlad titulků).

AI – Umělá inteligence (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – OBSAH

 1. Co je to umělá inteligence?
 2. Historie umělé inteligence
 3. Slyšeli jste o Turingově testu?
 4. Rozeznal by dinosaurus čivavu od muffinu?
 5. Tvorba umělé inteligence – jak přistupujeme k AI?
 6. Od chytré sponky k nenápadným digitálním pomocníkům
 7. Od expertních systémů k neuronovým sítím
 8. Umělá inteligence v telefonech
 9. První mobilní procesory již mají zabudovanou umělou inteligenci
 10. Umělou inteligenci využívá stále více fotoaparátů
 11. Přínosy AI v telefonech
 12. Na strojovém učení fungují i virtuální asistentky
 13. Umělá inteligence ve hrách
 14. Postupný vývoj AI ve videoherním průmyslu
 15. Možnosti herních AI jsou nekonečné. Na co se můžeme těšit?
 16. Kam směřují technologie?

Co je to umělá inteligence?

Umělá inteligence je stručně řečeno vědní obor či disciplína, která se zabývá vývojem algoritmů a strojů vykazujících znaky inteligentního chování. O přesnou definici se však nejedná, jelikož vysvětlení tohoto relativně nového pojmu se nabízí hned několik a žádné z nich zatím není obecně přijímáno. Umělá inteligence jako celek staví ve velké míře na základech mnoha dalších vědních oborů, a to především na informatice, matematice, statistice, logice, lingvistice či neurovědách. Běžně se můžeme setkat také se zkratkovým označením UI nebo AI (anglicky Artificial Intelligence).

Historie umělé inteligence

Historie umělé inteligence sahá až do 50. let minulého století a shrnutí všech významných událostí by jistě vystačilo na samostatný článek. Objasníme si tak alespoň fakt, že poprvé byl tento pojem oficiálně definován v roce 1955 americkým informatikem a kognitivním vědcem Johnem McCarthym, který je tak po právu považován za otce umělé inteligence. Významným krokem směrem k implementaci dosažených poznatků se poté v 70. letech staly takzvané expertní systémy a dodnes používaný programovací jazyk Prolog, jenž je založen na predikátové logice.

Kybernetika a informatika

Precizněji a intenzivněji se umělou inteligencí začala zabývat kybernetika – jako nauka o principech řízení a přenosu informací ve strojích, živých organismech a společenstvích. Matematický popis i poměrně složitých systémů naznačoval zajímavé možnosti. Výpočetní technika však před několika desetiletími neměla šanci reálně otestovat všechny v té době známé teorie. Ale obor informatiky zabývající se tvorbou strojů vykazujících známky inteligentního chování (což je právě AI) se teoreticky vyvíjí již poměrně dlouho.

V blízké budoucnosti nastává doba, kdy přírodní zdroje pomalu docházejí a technologie naopak nezadržitelně expanduje. Vyvinutí roboti se starají o uspokojení všech potřeb svých majitelů, ale je zde jedna výjimka. Je jí láska, což je ta poslední hranice, kterou ještě stroje nedokázaly překonat. Výzkumníci z firmy Cybertronics Manufacturing jsou prvními, kdo sestrojí robota, který je naprogramován ke vnímání emocí. Jmenuje se David… Jak se film A. I. Umělá inteligence líbil vám?

Umělá inteligence dnes

Už od dob, kdy Karel Čapek ve svém velkolepém dramatu R.U.R. z roku 1920 poprvé použil slovo robot, prahnou lidé po strojích, které budou k nerozeznání od nich samotných. Avšak i po uplynutí necelých 100 let můžeme stále říci, že se vývoj umělé inteligence nachází ve svých počátcích. Některé zdánlivě jednoduché a triviální procesy, jež jsou pro posun oboru AI klíčové (např. rozpoznání objektů v obraze), se nakonec staly pro dnešní počítače obrovskou výzvou.

i Ve filmu Terminátor převezme celosvětová síť Skynet (AI) vládu nad stroji (většina z nich byly různé druhy bojových robotů) a snaží se ovládnout/zničit svět lidí. Zmíněné hrozby jsou určeny vlastnostmi nástrojů, které má umělá inteligence k dispozici – a pokud se bude nekontrolovatelně používat ve strojích na zabíjení lidí… máme se podle tvůrců filmu zřejmě na co těšit.

Mezi úspěchy umělé inteligence z poslední doby patří například Sophie – humanoidní robotka z dílny Hanson Robotics. Ta si za svůj krátký život (aktivována byla roku 2015) prošla už několika ostře sledovanými interview po celém světě, přičemž její schopnosti konverzace, a především pak napodobení lidských gest je v porovnání s podobnými roboty i přes jistou kostrbatost na velmi vysoké úrovni. Zapomenout nesmíme samozřejmě ani na samořídicí vozidla (např. Tesla), která disponují velice sofistikovaným autonomním systémem a už dnes dokáží bez větších problémů plnohodnotně zastoupit lidského řidiče.

Už jste slyšeli o Turingově testu umělé inteligence?

Pokud se někdy budete o umělou inteligenci více zajímat, téměř s jistotou narazíte na Turingův test (původně „imitační hra“), který nese jméno po svém tvůrci, slavném britském matematikovi a zakladateli moderní informatiky, Alanu Turingovi. Tento test se zaměřuje na jednu ze základních a paradoxně i nejproblematičtějších otázek týkajících se umělé inteligence – jak vlastně o něčem (někom) rozhodnout, zdali vykazuje známky inteligentního chování, či nikoliv? Turingova odpověď je poměrně jednoduchá – pokud člověk nedokáže na základě konverzace se strojem a dalším člověkem určit, který z nich je stroj, pak umělá inteligence testem prošla.

turingův test, umělá inteligence
Grafické znázornění standardní podoby Turingova testu – kdo je člověk a kdo stroj (umělá inteligence) napodobující člověka?

Rozeznal by dinosaurus čivavu od muffinu?

Při vývoji a návrhu AI se inspirujeme v evoluci vývoje inteligence ve vesmíru, respektive v přírodě na Zemi. Například ustrnutí – jako obranná strategie přežití – fungovalo do té doby, než predátoři zlepšili své rozpoznávací schopnosti. Pravěký ještěr totiž svou kořist nedokázal „spatřit“, pokud se nehýbala, a proto se i mimikry napomáhající lepšímu splynutí s prostředím zdokonalovaly až na samé hranice možností. Pokud pak má člověk (nebo i mnohé novodobé šelmy) najít svou kořist, musí umět zpracovat vstupní obrazový signál na lepší úrovni než pravěký dinosaurus – a základem úspěšného lovu (a přežití) je správné vyhodnocení, co vlastně vidí.

čivava, muffin
Okamžitě poznat, co přesně se na obrázku nachází, může být problém nejen pro umělou inteligenci, ale také pro lidské oko a mozek.

Dnes už systémy na principu AI umí poměrně snadno a rychle vyhledat „sobě podobné“ obrázky, ale s rozpoznáním, co na nich je, mají stále občas problém – posuďte sami, vyhodnotíte „okamžitě“, zda je na obrázku čivava, nebo muffin? Vývoj technik a přístupů, které pomáhají strojům s problémem porozumění obrazové informaci (neuronové sítě, strojové učení), jde však rychle kupředu a pokroky zaznamenáváme prakticky každým dnem.

Tvorba umělé inteligence – jak přistupujeme k AI?

Jak už jste nejspíše sami poznali, tvorba umělé inteligence je velice komplexní záležitost, která si žádá značnou porci znalostí z mnoha různých oborů. V průběhu let tak vzniklo hned několik přístupů řešících AI jako celek, či jako soubor dílčích problémů – mezi jedny z historicky nejznámějších přístupů se řadí expertní systémy a neuronové sítě.

Od chytré sponky k nenápadným digitálním pomocníkům

Pamatuje si dnes ještě někdo „chytrou sponku“? Jednalo se o jednoho z prvních našeptávačů od Microsoftu, který byl v MsOffice. Byl to poměrně hloupý a pro středně pokročilého uživatele velmi otravný prvek – animovaná sponka, co v první verzi radila pořád dokola to samé, dokud se nevypnula. Vezmete-li jednoduchý „rozhodovací“ počítačový program a k němu přidáte konečnou množinu možných situací a reakcí na ně, získáte základ podobného expertního systému. Kdysi se s ním se střídavě slibnými výsledky experimentovalo například v diagnostice – od poruch na zařízeních až po stanovení lékařské diagnózy. V některých oblastech se dodnes používá. Ani to ještě není žádná inteligence – i když to tak na první pohled může vypadat.

Od expertních systémů k neuronovým sítím

Na inteligenci se musí jinak. Jako velmi nadějné se už před lety ukázalo využití neuronové sítě. Zde nám pro inspiraci posloužily reálné neurony a jejich vzájemné spojení (synapse) v mozku živých organismů.

neuronové sítě, umělá inteligence
Vzorem pro umělé neuronové sítě je chování odpovídajících biologických struktur.

Už první počítačové modely ukazovaly, že se může jednat o správnou cestu. Stačilo nasimulovat několik málo neuronů a propojit každý s každým virtuálními synapsemi, některým přidat vstupy (třeba tlačítka) a jiné propojit s výstupy (třeba na žárovky) – a postupně jim byly jako učební materiál předkládány různé vstupní stavy a správné odpovědi na ně. Učením se mění „váhy synapsí“ mezi jednotlivými neurony – signál některých z nich se posílí, jinde se utlumí. Síť pak někdy dokázala správně reagovat i na vstup, který jí učitel (učící program) nikdy nepředložil. A pokud se řešení jednoduchého zadání (třeba boolovské operace) naučila síť s deseti neurony, i když se jeden, dva odebraly, stále to fungovalo!

Velké pokroky se učinily v OCR (Optical Character Recognition – rozpoznávání znaků) – kde stačí výstupní signál kamery (třeba „jen“ 20 × 20 pixelů) předložit první vrstvě neuronů (někdy jich nemusí být 20 × 20 – ale redukují se třeba na polovinu) a výstupní vrstva se spojí s odpovědí – vidím číslo 1–9. Takováto síť se dá dnes naučit během pár minut (max. hodin), aby poznávala s velkou úspěšností i poškozené nebo naškrábané znaky.

Umělá inteligence v telefonech

Umělá inteligence se stále více dostává ke slovu i v mobilních telefonech. Některé smartphony ji už dokonce mají integrovanou ve svých procesorech, kde výrazně pomáhá například s focením. S AI se ale může takřka každý z nás tváří v tvář setkat při využití tzv. virtuálních asistentek, jako jsou Siri, Google Assistant, ale i další. K čemu je ale vlastně umělá inteligence v telefonech dobrá a v jakých podobách se s ní můžeme setkat?

i Strojové učení
Strojové učení je jedním z moderních přístupů k umělé inteligenci. Zabývá se především tvorbou algoritmů a technik, které podobně jako my lidé disponují schopností se něčemu novému učit a reagovat na změny. Jinak řečeno, učí počítače učit se. A přesně na tomto principu jsou ve velké míře založeny právě virtuální asistentky v našich telefonech a jiných zařízeních – prostřednictvím našich unikátních dotazů a požadavků sbírají data, která následně analyzují a vzorují. Díky tomu dokáží v budoucnu na náš další dotaz lépe reagovat, či dokonce předpovědět naše další požadavky.

První mobilní procesory již mají zabudovanou umělou inteligenci

Není žádnou novinkou, že dnešní chytré telefony jsou již mnohdy výkonnější než leckterý notebook. Vděčí za to stále výkonnějším čipsetům pod kapotou, které kromě rostoucích svalů pomalu začínají podporovat umělou inteligenci. Ne, že by toho klasické procesory nebyly schopné. Jsou v tom ale pramálo efektivní a při plném zapojení umělé inteligence by se výdrž baterie telefonu smrskla na minimum.

Huawei představuje revoluční CPU pro mobilní telefony – Kirin 970.

Jedním ze speciálních procesorů s umělou inteligencí je HiSilicon Kirin 970, který najdeme například ve fotomobilech Huawei P20 a P20 Pro či Mate 10 Pro. Kirin 970 obsahuje integrovaný neuronový koprocesor s umělou inteligencí, který zpracovává svěřené operace mnohem rychleji a efektivněji než samotné CPU. Kromě lepšího škálování výkonu při velkém zatížení či nižší spotřebě můžeme výsledky vidět například při bleskurychlé analýze stovek fotografií po vyfocení. Umělá inteligence také dovede uživateli nabídnout v pravou chvíli ty správné funkce a tipy.

i Jedním ze společných rysů čipsetů s integrovanou umělou inteligencí je schopnost zpracování náročných dat na lokální úrovni. Nepotřebují se tedy spoléhat na cloudovou umělou inteligenci.

Zvláštní obvod pro umělou inteligenci má i nejnovější čip Apple A11 Bionic, použitý v iPhonu 8, iPhonu 8 Plus a iPhonu X. Kromě dvou výkonných jader s označením Monsoon a čtyř úsporných jader Mistral zde má své místo i zvláštní dvoujádrový neurální čip. Ten, podobně jako v případě čipu Kirin 970, zpracovává úlohy s využitím neuronových sítí. Například je to analýza obrazových dat při přihlašování pomocí obličeje, sledování obličeje při hrátkách s animoji nebo monitorování okolí ve virtuální realitě.

Face ID, iPhone X
Umělá inteligence rozpoznává obličej, když se chcete přihlásit do iPhonu X.

Umělou inteligenci využívá stále více fotoaparátů

Jednou z nejviditelnějších oblastí mobilních telefonů, v níž se projevuje umělá inteligence, je fotoaparát. Konkrétně automatický režim, při němž probíhá na pozadí několik procesů jako rozeznávání focených objektů a následné nastavování odpovídajících parametrů. Jak už se zmiňujeme výše, klasické procesory to oproti těm se schopností strojového učení umí jen velmi omezeně. Například takový Kirin 970 je schopný zpracovat tisíce obrázků za minutu, čímž vykazuje mnohonásobně vyšší výkon a efektivitu než „obyčejné“ procesory.

Huawei P20 Pro, umělá inteligence
Fotoaparát s umělou inteligencí najdeme například v telefonu Huawei P20 Pro.

Přínosy AI v telefonech

Výsledky umělé inteligence ale nevidíme jen ve fotoaparátu. S čím vším nám pomáhá?

 • Při focení rozpoznává scénu a volí vhodné nastavení při automatickém režimu.
 • Rozpoznává obličej uživatele při odemykání.
 • Pomáhá při tvorbě tzv. animovaných emoji, s nimiž jako první přišel iPhone X.
 • Aplikuje virtuální obraz do reálného světa, tedy vytváří virtuální realitu.
 • Rozpoznává uživatelův hlas.
 • Servíruje uživateli vhodné funkce, protože se od něj učí.
 • Šetří baterii, protože algoritmy AI jsou vysoce efektivní.

Na strojovém učení fungují i virtuální asistentky

Většina bodů v předchozí kapitole je výsadou výkonných mobilních procesorů. Umělou inteligenci ale dnes mohou okusit i majitelé starších či méně výkonných mobilních telefonů, a to pomocí virtuálních asistentů. Jedná se o cloudovou umělou inteligenci, tudíž k jejich využití potřebujete být připojeni k internetu. Kteří jsou ti nejznámější?

Siri

Prototypem inteligentní virtuální asistentky je Siri, vyvíjená Applem. Dostupná je na iPhonech a iPadech a simuluje opravdovou asistentku, která pomáhá s běžnými úkony. Pomocí vašich hlasových příkazů umí zatelefonovat či napsat zprávu vámi vybrané osobě, vytvořit poznámku, vyhledat informace na internetu či pobavit vtipem nebo vtipnou konverzací. Siri, která se typicky aktivuje podržením domovského tlačítka, zvládá mluvit anglicky, ale češtinu zatím nepodporuje. Systém rozpoznávání hlasu využívá i inteligentní reproduktor Apple HomePod.

Apple HomePod, umělá inteligence
Chytrý reproduktor Apple HomePod využívá Siri, tedy umělou inteligenci.

Google Asistent

Svého chytrého softwarového pomocníka využívajícího algoritmy umělé inteligence má i Google. Jmenuje se Google Asistent a je k dispozici nejen na telefonech s Androidem, ale i na iPhonech či reproduktorech Google Home a Google Home Mini. Aktivuje se podobně jako Siri na jablečných telefonech nebo iPadech, tedy dotykem a podržením domovského tlačítka. Google Asistent, podobně jako Siri, zatím nepodporuje češtinu. Podle posledních zpráv by se ale naši řeč mohl naučit už letos.

i Co vše umí malý chytrý reproduktor od Googlu? Mrkněte na Google Home Mini (PREVIEW).

Cortana

Hlasová asistentka Cortana od Microsoftu je k dispozici pro telefony s Androidem (Google Play) i iPhony (App Store). Lze ji využívat také na počítačích a noteboocích s Windows 10 či na telefonech s operačním systémem Windows Phone. Umí překládat do desítek jazyků včetně češtiny, náš jazyk ale podporuje jen v psané formě. Cortana je tedy nejlépe využitelná v zámoří.

cortana, microsoft, umělá inteligence
Snad se brzy dočkáme dne, kdy se budeme s našimi stolními počítači a notebooky domlouvat prostřednictvím českého jazyka.

Bixby

Pozadu nesmí zůstat ani jihokorejský gigant Samsung, který spolu se Samsungem Galaxy S8 loni ukázal i svého chytrého pomocníka, Bixby. Na S8, ale i letošním top modelu Galaxy S9, lze dokonce nalézt speciální tlačítko pro jeho aktivaci. Bixby ale bohužel češtinu nepodporuje.

Umělá inteligence ve hrách

Zatímco si výzkumná zařízení kupříkladu v robotice dávají za cíl vytvořit plně funkční inteligenci, která by v krajním případě byla schopna vlastního uvažování, umělá inteligence ve videohrách má úkol podstatně jednodušší – chovat se jako člověk. Nikoli být člověkem, ale pouze ho napodobovat, a to v rámci specifických činností. Jedním z velkých limitů AI ve videohrách je totiž specializace. Pokud vytvoříte umělou inteligenci pro šachy, jakkoli bude dobrá, nikdy nebude schopna hrát kupříkladu piškvorky, přestože se v zásadě jedná o podobné činnosti.

i Za jeden z posledních dosažených milníků umělé inteligence se považuje vítězství superpočítače Google AlphaGo nad osmnáctinásobným mistrem světa v oblíbené asijské deskové hře go. Pro umělou inteligenci to byla opravdu nelehká výzva. Hra go je totiž velice komplexní záležitostí a od hráčů vyžaduje notnou dávku intuice, strategické myšlení a schopnost pracovat s tvary. I proto je na poli umělé inteligence často pokládána za hru náročnější, než jsou šachy.

Umělá inteligence je tak sice ve hrách opravdu každým rokem lepší a lepší, jak ale někteří výzkumníci upozorňují, jde spíše o chytré programy, ne o umělou inteligenci v pravém slova smyslu. Kvůli své nedokonalosti tak občas sáhne k podvádění. Například AI v akčních hrách rozeznává polohu nepřítele podobně jako vy, tedy pomocí vizuálních a zvukových vjemů. Chce-li ale být podstatně lepší, jednoduše se herního enginu zeptá na vaši polohu.

Postupný vývoj AI ve videoherním průmyslu

Úplné počátky sahají do roku 1951. Tehdy byla pro salónní hru NIM vytvořena nejspíše první videoherní umělá inteligence a s přehledem dokázala porážet živé hráče – šlo však o velmi jednoduchou hříčku. U komplexnějších her došlo k průlomu až o mnoho let později. Jedním z milníků byl první Half-Life (1998), v němž autoři dokázali vytvořit iluzi fungující jednotky SWAT, jež komunikuje mezi sebou, přestože šlo spíše o směsici dobře připravených skriptů a systémů pravidel. Pokud dnes mezi hráči začnete hovořit o nejlepší umělé inteligenci, většina si okamžitě vzpomene na hororovou střílečku F.E.A.R. z roku 2005. Ta se vyznačovala nepřáteli, kteří přirozeně reagovali na změny v prostředí a byli schopni i složitější vzájemné spolupráce.

Jak vypadala oficiální upoutávka na hru Half-Life v roce 1997, zjistíte v tomto videu.

Umělou inteligenci ve hrách ale nevyužívají pouze akční střílečky, přestože zde je imitace lidského chování možná nejtěžším úkolem. Zajímavou oblastí jsou i strategie, kde má AI na jedné straně podstatně jednodušší pozici, protože oproti živému hráči dokáže vypočítávat a provádět mnoho činností současně, na druhou stranu velké množství jednotek dělá počítačové inteligenci problémy i dnes. Proto tolikrát zuříme nad tím, že jednotky do sebe naráží a lezou si do cesty. Ukočírovat tolik virtuálních mozečků zkrátka není jednoduché.

i Pokud se zajímáte o vývoj v oblasti AI, jistě je vám známo jméno Elon Musk. Tento americký podnikatel, vynálezce a filantrop (a rovněž vášnivý hráč videoher) kromě toho, že řídí v mnoha ohledech průkopnické společnosti SpaceX a Tesla Motors, se také angažuje na poli umělé inteligence. Je dost možná nejhlasitějším odpůrcem hrátek s „učící se“ AI, a bojuje tak se společnostmi jako Facebook či Google. Rovněž financuje startup OpenAI, jenž stvořil videoherní umělou inteligenci, která v roce 2017 porazila jednoho z nejlepších profesionálních hráčů titulu Dota 2. Této AI stačily dva týdny kontinuálního hraní, aby dokázala drtivě přehrát Danila „Dendiho“ Išutina. Ten popsal výkon OpenAI jako skutečně lidský, avšak zároveň s příměsí něčeho zvláštního. Nyní už OpenAI trénuje dokonce na plnohodnotný zápas 5 proti 5, který by se mohl uskutečnit na srpnovém turnaji The International proti některému z nejlepších profesionálních týmů světa.

S pokusem o pokročilejší umělou inteligenci přišla i ambiciózní strategie Black & White (2001), jež se dostala do Guinessovy knihy rekordů za svou adaptivní AI, která se učila na základě hráčových rozhodnutí a postupně se vyvíjela. Z obecného pohledu umělé inteligence však nešlo o nic převratného, protože tzv. „pool“ (rozsah, škála) schopností a vědomostí, díky nimž se AI mohla vyvíjet, nebyl nikterak obrovský. I v rámci her však vznikají zajímavé nápady. Technický institut ve státě Georgia například vyvinul AI, která dokáže pouhým sledováním hry naprogramovat její plně funkční kopii, zatím však zvládá pouze jednodušší 2D skákačky jako třeba první tituly s Mariem.

Možnosti herních AI jsou nekonečné. Na co se můžeme těšit?

Do budoucna se z hlediska videoherní AI počítá kupříkladu s větší integrací do života mimo hry jako takové. Šéf největšího herního publishera Electronic Arts Andrew Wilson například vidí budoucnost tak, že jeho boty, v nichž hraje fotbal, budou napojeny na tituly jako FIFA, kde za reálné hraní fotbalu dostane virtuální odměnu.

virtuální realita, umělá inteligence
Do jaké míry ovlivní umělá inteligence vývoj her a aplikací pro virtuální/rozšířenou realitu? Nechme se překvapit.

Destiny 2 (2017) s vlastní aplikací pro virtuální asistentku Alexa od Amazonu už něco podobného umí dnes, kdy hlasovými povely můžete ovládat hru samotnou. Zajímavé bude také sledovat, jak se rozvoj AI promítne do hraní ve virtuální a rozšíření realitě. Na rozdíl od jiných oblastí elektroniky se však nemusíme bát, že by herní konzole či PC převzala zničehononic kontrolu sama nad sebou, jelikož videoherní AI prozatím nesměřuje k tomu stát se „samoučícím“ programem.

i Skupina SEED fungující pod záštitou společnosti Electronic Arts v současnosti pracuje na vývoji pokročilé umělé inteligence do herního prostředí. Mělo by se jednat o historicky první herní AI, která se bude reálně učit od svých lidských protihráčů a díky tomu předloží výzvu i zkušeným hráčům akčních stříleček. Testování prozatím probíhá v jedné z nejvýraznějších FPS současnosti – Battlefield 1.

Budoucnost umělé inteligence aneb kam směřují technologie?

Před třiceti lety to po prvních zdánlivě velkých úspěších vypadalo, že nic nebrání tomu, abychom si už v roce 2000 mohli popovídat s umělou inteligencí – I filmy Terminátor nebo úsměvný příběh oživlého bojového robota „Číslo 5 žije“ nám naznačovaly, že to může být brzy. Chtěl jsem zmínit i pojem „Deep learning“ – jeho možnosti a problémy při dosažení dalšího posunu, ale je to zřejmě nad rámec jednoho krátkého článku. Podobně „Big data“ a propojení internetu věcí (IoT) s dalšími moderními technologiemi – Virtuální a rozšířená realita…

Umělé inteligenci byly předloženy všechny písně od Beatles (zřejmě texty – jednotlivá slova – a hudba zvlášť) a zadání znělo: „Slož něco podobného“ – a zde je výsledek Daddy’s Car.

V současné době je na první pohled patrné praktické nasazování „fragmentů na bázi AI“ především v oblasti komunikace: jedním z průkopníků je Google, jehož vyhledávač už není jen obyčejnou databází s expertním systémem, ale učící se stroj. K rozpoznávání písma přibylo pokročilejší rozpoznání obrazů a obličejů (zaregistrovali jste možná první nedávné testy v Číně, kde rozsáhlá síť kamerových systémů po celé zemi slibuje nalézt kohokoli za několik minut; možná znáte seriál Lovci zločinců).

i Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy. Vítejte ve Westworldu! Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátků umělého vědomí a evoluce hříchu. Pokud vám tedy umělá inteligence nedává spát, neváhejte ani minutu a ponořte se do westernového sci-fi světa, který se mění pod rukama uvědomělých androidů.

Poměrně daleko jsme i v rozpoznání hlasu (anglicky už se dá diktovat text přímo do počítače s 98% a větší úspěšností) a asistentka Alexa od Amazonu se dá propojit s řadou přístrojů v chytré domácnosti, které pak lze mluvenou řečí ovládat. Zlepšuje se syntetický hlasový výstup z počítače – i ten je zdokonalován pomocí učících algoritmů – a někdy je od lidského hlasu skoro k nerozeznání (pozor na call centra – s kým mluvíte).

i Mohlo by vás zajímat

Málokdo si plně uvědomuje, co s lidmi za posledních dvacet let provedl internet, sociální sítě a chytré telefony. Svět kolem nás se mění. Nejenom naše počítače a naše mobily. Mění se technologie, přibývají z velké části robotizované továrny, inteligentní drony, samořiditelná auta. Naši digitální asistenti se tu zjevili jako tajemný džin vypuštěný z lahve, avšak zatím je pouze a jen na nás, k čemu ho budeme chtít používat.

Sonoff S20
Zásuvka Dálkově ovládaná zásuvka bezdrátová, s měřením spotřeby, ovládaná přes aplikaci eWeLink v CZ, ovládání hlasem pomocí Amazon Alexa a Google Home, kompatibilní s IFTTT

449,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: SNFa010
iPhone 8 64GB Červený
Mobilní telefon 4.7" Retina 1334x750 IPS s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 64GB, fotoaparát 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, snímač otisků prstů v tlačítku plochy, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

iPhone 8 64GB Červený - Mobilní telefon
1×
20 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 8 prodejnách
Objednací kód: RI022a3b
Alza GameBox GTX1060
Počítač herní, Intel Core i5 8400 Coffee Lake 4.0GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1060 6GB, SSD 250GB + HDD 1000GB, Windows 10 64-bit

Alza GameBox GTX1060 - Počítač
1×
27 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na prodejně Ostrava
Objednací kód: sklRB4b7
iGET SECURITY M4
Alarm inteligentní, bezdrátový, WiFi/GSM, s možností ovládání vnitřních a venkovních IP kamer, spínání řízených zásuvek 230V, a dalších více než 20 typů příslušenství, aplikace Android/iOS

4 999,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: NU148
HUAWEI P20 Pro Twilight
Mobilní telefon 6.1" 2244x1080, procesor Kirin 970 Octa core, RAM 6GB, interní paměť 128GB, fotoaparát zadní 40 Mpx (f/1.8)+ 20 Mpx (f/1.6) + 8 Mpx (f/2.4) + přední 24 Mpx (f/2.0), Dual SIM (2x Nano SIM), GPS, 4G/LTE, USB-C, OTG, NFC, voděodolný dle IP67, čtečka otisku prstů, rychlé nabíjení, baterie 4000mAh, Android 8.1 + EMUI 8.1

+ ZDARMA Fitness náramek HUAWEI
+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

HUAWEI P20 Pro Twilight - Mobilní telefon
6×
21 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
Objednací kód: HU2923b3
HUAWEI P20 Pro Black
Mobilní telefon 6.1" 2244x1080, procesor Kirin 970 Octa core, RAM 6GB, interní paměť 128GB, fotoaparát zadní 40 Mpx (f/1.8)+ 20 Mpx (f/1.6) + 8 Mpx (f/2.4) + přední 24 Mpx (f/2.0), Dual SIM (2x Nano SIM), GPS, 4G/LTE, USB-C, OTG, NFC, voděodolný dle IP67, čtečka otisku prstů, rychlé nabíjení, baterie 4000mAh, Android 8.1 + EMUI 8.1

+ ZDARMA Fitness náramek HUAWEI
+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

HUAWEI P20 Pro Black - Mobilní telefon
1×
21 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 5 prodejnách
Objednací kód: HU2923b1
Elgato Eve Energy EU 2pack
Senzor bezdrátový, dálkově ovládaný přes Apple HomeKit, kompatibilní se Siri, měření spotřeby, funkce zapnout/ vypnout, Bluetooth 4.0 Smart, iOS 8.4 a výš, baterie AA, v balení 2ks

2 499,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: ELGHK1h1
RYZE Tello
Smart drone - HD kamera, dosah 100m, výdrž přibližně 13min

2 990,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na 2 prodejnách
Objednací kód: CVI516r
DJI Mavic Air Fly More Combo Flame Red
Smart drone - 4K kamera s 3-osou stabilizací, dosah až 4km (FCC), výdrž přibližně 21min, max. rychlost 68km/hod, hmotnost 430g, GPS, 32MPx panorama foto, HDR foto, 8GB + microSD (max.128GB), USB-C, WiFi, detekce překážek, ActiveTrack, FlightAutonomy 2.0, ovládání gesty, 3x akumulátor, 12x vrtule, batoh, nabíjecí HUB, Power Bank adaptér

26 990,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na 2 prodejnách
Objednací kód: CVI516a7
DJI Mavic Air Fly More Combo Onyx Black
Smart drone - 4K kamera s 3-osou stabilizací, dosah až 4km (FCC), výdrž přibližně 21min, max. rychlost 68km/hod, hmotnost 430g, GPS, 32MPx panorama foto, HDR foto, 8GB + microSD (max.128GB), USB-C, WiFi, detekce překážek, ActiveTrack, FlightAutonomy 2.0, ovládání gesty, 3x akumulátor, 12x vrtule, batoh, nabíjecí HUB, Power Bank adaptér

26 990,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na 2 prodejnách
Objednací kód: CVI516a6
Google Home Mini Charcoal
Chytrý domácí asistent - (UK verze) inteligentní digitální asistent, mikrofon, digitální diody, vestavěný reproduktor

Google Home Mini Charcoal - Chytrý domácí asistent
1× -20%
-20% 1 999,-
1 590,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: GOOGH22
Google Home Mini Chalk
Chytrý domácí asistent - inteligentní digitální asistent, mikrofon, LED diody, vestavěný reproduktor

Google Home Mini Chalk - Chytrý domácí asistent
-20%
-20% 1 999,-
1 590,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
a na prodejně Ostrava
Objednací kód: GOOGH21
Huawei Band 2 Pro Black
Fitness náramek displej 0.91", měření srdečního tepu, sportovní aktivity, monitoring spánku, Bluetooth 4.2, voděodolný do 50m, GPS, 100mAh. Android 4.4/iOS 8.0

Huawei Band 2 Pro Black - Fitness náramek
2×
1 999,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na 5 prodejnách
Objednací kód: HU4710a1b
Apple Watch Series 3 Nike+ 42mm GPS Vesmírně šedý hliník s antracitovým sportovním řemínkem Nike
Chytré hodinky - OLED Retina displej s technologií Force Touch s Ion-X sklem, dvoujádrový procesor s čipem W2, hliníkové pouzdro s kompozitní zadní stranou, Digital Crown, snímač tepové frekvence, WiFi, GPS, Bluetooth 4.2, voděodolné dle 50M, výdrž baterie až 18 hodin, watchOS 4

10 690,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: JA057a2m
Apple Watch Series 3 42mm GPS Vesmírně šedý hliník s černým sportovním řemínkem
Chytré hodinky - OLED Retina displej s technologií Force Touch s Ion-X sklem, dvoujádrový procesor s čipem W2, hliníkové pouzdro s kompozitní zadní stranou, Digital Crown, snímač tepové frekvence, WiFi, GPS, Bluetooth 4.2, voděodolné dle 50M, výdrž baterie až 18 hodin, watchOS 4

10 690,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: JA057a2b
Apple Watch Series 3 38mm GPS Zlatý hliník s pískově růžovým sportovním řemínkem
Chytré hodinky - OLED Retina displej s technologií Force Touch s Ion-X sklem, dvoujádrový procesor s čipem W2, hliníkové pouzdro s kompozitní zadní stranou, Digital Crown, snímač tepové frekvence, WiFi, GPS, Bluetooth 4.2, voděodolné dle 50M, výdrž baterie až 18 hodin, watchOS 4

9 790,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: JA057a1c
iPhone X 256GB Stříbrný
Mobilní telefon 5.8" Super Retina 2436x1125 OLED s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 256GB, fotoaparát 2x 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, Face ID, bezdrátové rychlé nabíjení s podporou Qi, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční
+ ZDARMA Nabíjecí podložka CELLY WIRELESS 1A černá

34 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: RI024a4
iPhone X 256GB Vesmírně šedý
Mobilní telefon 5.8" Super Retina 2436x1125 OLED s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 256GB, fotoaparát 2x 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, Face ID, bezdrátové rychlé nabíjení s podporou Qi, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční
+ ZDARMA Nabíjecí podložka CELLY WIRELESS 1A černá

iPhone X 256GB Vesmírně šedý - Mobilní telefon
1×
34 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: RI024a3
iPhone X 64GB Stříbrný
Mobilní telefon 5.8" Super Retina 2436x1125 OLED s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 64GB, fotoaparát 2x 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, Face ID, bezdrátové rychlé nabíjení s podporou Qi, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

iPhone X 64GB Stříbrný - Mobilní telefon
3×
29 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: RI024a2
iPhone X 64GB Vesmírně šedý
Mobilní telefon 5.8" Super Retina 2436x1125 OLED s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 64GB, fotoaparát 2x 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, Face ID, bezdrátové rychlé nabíjení s podporou Qi, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

iPhone X 64GB Vesmírně šedý - Mobilní telefon
15×
29 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 32 prodejnách
Objednací kód: RI024a1
iPhone 8 256GB Vesmírně šedý
Mobilní telefon 4.7" Retina 1334x750 IPS s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 256GB, fotoaparát 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, snímač otisků prstů v tlačítku plochy, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

25 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: RI022a4
iPhone 8 64GB Zlatý
Mobilní telefon 4.7" Retina 1334x750 IPS s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 64GB, fotoaparát 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, snímač otisků prstů v tlačítku plochy, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

iPhone 8 64GB Zlatý - Mobilní telefon
17×
20 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 24 prodejnách
Objednací kód: RI022a3
iPhone 8 64GB Stříbrný
Mobilní telefon 4.7" Retina 1334x750 IPS s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 64GB, fotoaparát 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, snímač otisků prstů v tlačítku plochy, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

20 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 6 prodejnách
Objednací kód: RI022a2
iPhone 8 256GB Zlatý
Mobilní telefon 4.7" Retina 1334x750 IPS s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 256GB, fotoaparát 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, snímač otisků prstů v tlačítku plochy, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

iPhone 8 256GB Zlatý - Mobilní telefon
-6%
-6% 25 490,-
23 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na 5 prodejnách
Objednací kód: RI022a6
iPhone 8 64GB Vesmírně šedý
Mobilní telefon 4.7" Retina 1334x750 IPS s technologií 3D Touch, procesor Apple A11 Bionic Hexa Core 64bit, interní paměť 64GB, fotoaparát 12Mpx F/1.8 + 7Mpx F/2.2, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, Lightning, snímač otisků prstů v tlačítku plochy, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, voděodolný dle IP67, Nano SIM, iOS 11

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

iPhone 8 64GB Vesmírně šedý - Mobilní telefon
22×
20 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 1 ks
a na 25 prodejnách
Objednací kód: RI022a1
Garmin vívoactive 3 White Silver
Chytré hodinky - Přímé měření tepové frekvence (zápěstí); Krokoměr, měření vystoupaných pater, výpočet spálených kalorií, měření rychlosti, měření vzdálenosti, měření tempa, záznam trasy; Kompatibiní s: Android, iOS; Vodotěsné do 50 m (5 ATM); GPS, kompas, akcelerometr, výškoměr, teploměr

+ ZDARMA Digitální předplatné Běhej.com časopisy - Aktuální vydání od ALZY

Garmin vívoactive 3 White Silver - Chytré hodinky
1× -22%
-22% 8 990,-
6 990,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
a na 3 prodejnách
Objednací kód: PP630vactiv3ws
Oculus Rift + Oculus Touch
Brýle pro virtuální realitu s rozsahem 360°, rozlišení 2160×1200, frekvence 90Hz, HDMI, DVI, USB, ovladač oculus Touch v balení

Oculus Rift + Oculus Touch - Brýle pro virtuální realitu
-7%
-7% 13 999,-
12 999,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Objednací kód: OC002b1
Samsung Galaxy S8 růžový
Mobilní telefon 5.8" Quad HD+ Super AMOLED 2960x1440, procesor Samsung Exynos 8895 Octa Core, RAM 4GB, interní paměť 64GB, MicroSDXC až 256GB, fotoaparát 12Mpx F/1.7 + 8Mpx F/1.7, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, USB-C, OTG, podpora DeX, čtečka otisku prstů a oční duhovky (iris), Nano SIM, voděodolný dle IP68, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, baterie 3000mAh, Android 7.0 (SM-G950F)

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

Samsung Galaxy S8 růžový - Mobilní telefon
2× -18%
13 990,- s CashBack
17 990,-
Koupit
CashBack do 30. 6. 2018
Skladem > 5 ks
a na 5 prodejnách
Objednací kód: SAMO0154e
Battlefield 1 Revolution
Hra pro PC Zúčastněte se největších bitev, jaké lidstvo kdy poznalo. Bitvy probíhají na zemi, na moři i ve vzduchu u horských pevností v italských Alpách i na sluncem sežehnuté arabské poušti. Ohromující efekty destrukce. Multiplayer podporuje až 64 hráčů. Edice obsahuje mimu základní hru také Battlefield 1 Premium Pass, kterým rozšíříte bojiště totální války o nové multiplayerové mapy, armády a další obsah ve čtyřech tematických digitálních rozšířeních.

1 499,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na 2 prodejnách
Objednací kód: WG581a
Battlefield 1 Revolution - PS4
Hra pro konzoli Zúčastněte se největších bitev, jaké lidstvo kdy poznalo. Bitvy probíhají na zemi, na moři i ve vzduchu u horských pevností v italských Alpách i na sluncem sežehnuté arabské poušti. Ohromující efekty destrukce. Multiplayer podporuje až 64 hráčů. Edice obsahuje mimu základní hru také Battlefield 1 Premium Pass, kterým rozšíříte bojiště totální války o nové multiplayerové mapy, armády a další obsah ve čtyřech tematických digitálních rozšířeních.

1 499,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: MSX277a
HomePod Bílý
Bluetooth reproduktor - UK distribuce, chipset A8, 7 mikrofonů na snímání okolního zvuku, ovládání pomocí Siri, v bílé a šedé barvě

+ ZDARMA Adaptér SKROSS

HomePod Bílý - Bluetooth reproduktor
1×
11 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: JA040a1
PlayStation VR pro PS4 + hra VR Worlds + PS4 Kamera
Brýle pro virtuální realitu - Set obsahuje brýle Playstation VR, PS4 kameru a soubor her VR Worlds. Brýle pro virtuální realitu jsou určeny pro zákazníky, kteří mají konzoli Playstation 4 a chtějí vše co potřebují k zážitku s Playstation virtuální realitou.

+ ZDARMA Hra pro konzoli Driveclub VR - PS4 VR

Prodej končí za 07:50:18
PlayStation VR pro PS4 + hra VR Worlds + PS4 Kamera - Brýle pro virtuální realitu
-50%
-50% 10 990,-
5 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Posledních 16 ks
Objednací kód: MSX1001e
HomePod Šedý
Bluetooth reproduktor - UK distribuce, chipset A8, 7 mikrofonů na snímání okolního zvuku, ovládání pomocí Siri, v bílé a šedé barvě

+ ZDARMA Adaptér SKROSS

HomePod Šedý - Bluetooth reproduktor
1×
11 490,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Háje
Objednací kód: JA040
TESLA Model S 75D červená
Elektromobil Tesla, vylepšený autopilot, pohon všech kol, dojezd 466 km, prosklená střecha, nastavitelný vzduchový podvozek, 19 palců kola, interiér kůže, jasanové dřevo, Supercharger Zdarma

TESLA Model S 75D červená - Elektromobil
-14%
-14% 3 239 999,-
2 800 000,-
Koupit
Skladem
Objednací kód: Tesla02
Xiaomi Amazfit Black
Chytré hodinky 1.34" 300x300, procesor 1.2GHz, RAM 512 MB, interní paměť 4 GB, bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, snímač tepové frekvence, IP 67, baterie 280 mAh, pouze v angličtině

Xiaomi Amazfit Black - Chytré hodinky
-38%
-38% 4 999,-
3 099,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
a na 2 prodejnách
Objednací kód: XI2800a1
Samsung Galaxy S8 šedý
Mobilní telefon 5.8" Quad HD+ Super AMOLED 2960x1440, procesor Samsung Exynos 8895 Octa Core, RAM 4GB, interní paměť 64GB, MicroSDXC až 256GB, fotoaparát 12Mpx F/1.7 + 8Mpx F/1.7, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, USB-C, OTG, podpora DeX, čtečka otisku prstů a oční duhovky (iris), Nano SIM, voděodolný dle IP68, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, baterie 3000mAh, Android 7.0 (SM-G950F)

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

Samsung Galaxy S8 šedý - Mobilní telefon
3× -18%
13 990,- s CashBack
17 990,-
Koupit
CashBack do 30. 6. 2018
Skladem > 5 ks
a na 2 prodejnách
Objednací kód: SAMO0154d
Samsung Galaxy S8 stříbrný
Mobilní telefon 5.8" Quad HD+ Super AMOLED 2960x1440, procesor Samsung Exynos 8895 Octa Core, RAM 4GB, interní paměť 64GB, MicroSDXC až 256GB, fotoaparát 12Mpx F/1.7 + 8Mpx F/1.7, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, USB-C, OTG, podpora DeX, čtečka otisku prstů a oční duhovky (iris), Nano SIM, voděodolný dle IP68, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, baterie 3000mAh, Android 7.0 (SM-G950F)

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

Samsung Galaxy S8 stříbrný - Mobilní telefon
4× -18%
13 990,- s CashBack
17 990,-
Koupit
CashBack do 30. 6. 2018
Skladem > 5 ks
a na 7 prodejnách
Objednací kód: SAMO0154c
Samsung Galaxy S8 modrý
Mobilní telefon 5.8" Quad HD+ Super AMOLED 2960x1440, procesor Samsung Exynos 8895 Octa Core, RAM 4GB, interní paměť 64GB, MicroSDXC až 256GB, fotoaparát 12Mpx F/1.7 + 8Mpx F/1.7, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, USB-C, OTG, podpora DeX, čtečka otisku prstů a oční duhovky (iris), Nano SIM, voděodolný dle IP68, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, baterie 3000mAh, Android 7.0 (SM-G950F)

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

Samsung Galaxy S8 modrý - Mobilní telefon
6×
13 990,- s CashBack
17 990,-
Koupit
CashBack do 30. 6. 2018
Skladem > 5 ks
a na 33 prodejnách
Objednací kód: SAMO0154b
Samsung Galaxy S8 černý
Mobilní telefon 5.8" Quad HD+ Super AMOLED 2960x1440, procesor Samsung Exynos 8895 Octa Core, RAM 4GB, interní paměť 64GB, MicroSDXC až 256GB, fotoaparát 12Mpx F/1.7 + 8Mpx F/1.7, optická stabilizace, GPS, NFC, 3G/LTE, USB-C, OTG, podpora DeX, čtečka otisku prstů a oční duhovky (iris), Nano SIM, voděodolný dle IP68, Qi bezdrátové nabíjení, rychlé nabíjení, baterie 3000mAh, Android 7.0 (SM-G950F)

+ ZDARMA Digitální předplatné Týden - roční

Samsung Galaxy S8 černý - Mobilní telefon
23× -18%
13 990,- s CashBack
17 990,-
Koupit
CashBack do 30. 6. 2018
Skladem > 5 ks
a na 33 prodejnách
Objednací kód: SAMO0154a
Garmin Fenix 5 Gray Optic Black band
Chytré hodinky - Přímé měření tepové frekvence (zápěstí); Krokoměr, měření vystoupaných pater, výpočet spálených kalorií, intervalový trénink, měření rychlosti, měření vzdálenosti, měření tempa, záznam trasy; Kompatibiní s: Android, iOS; Vodotěsné do 100 m (10 ATM); GPS, kompas, akcelerometr, výškoměr, teploměr

+ ZDARMA Držák na kolo Garmin

Garmin Fenix 5 Gray Optic Black band - Chytré hodinky
-19%
-19% 15 990,-
12 990,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PP5779d01
VR BOX VR-X2 bílé
Brýle pro virtuální realitu pro smartphone 3.5-6"

179,-
Koupit
Skladem > 10 ks
a na 3 prodejnách
Objednací kód: SB815z
Samsung Gear S3 Frontier
Chytré hodinky 1.3" 360x360 kruhový Super AMOLED gorilla glass SR+, procesor Dual Core 1.0GHz, interní paměť 4GB, RAM 768MB, WiFi, Bluetooth 4.2, NFC, GPS, IP68, bezdrátové nabíjení, baterie Li-ion 380 mAh, Tizen 2.3.2

Samsung Gear S3 Frontier - Chytré hodinky
4× -9%
-9% 10 990,-
9 990,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na 5 prodejnách
Objednací kód: SAAW0013a
DETROIT Become Human - PS4
Hra pro konzoli Nahlédni do neklidné vize Detroitu budoucnosti, v níž lidé a androidi žijí v křehké koexistenci a v níž tvá rozhodnutí formují dění kolem tebe.

1 649,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na 4 prodejnách
Objednací kód: MSX306
Xiaomi Mi Band 2
Fitness náramek s OLED displejem, Smart notifikace, Senzor srdečního tepu, krokoměr s revolučním algoritmem, Fitness monitor & hlídač spánku, odolný vůči vodě a prachu IP67, výdrž až 20 dní, spolupracuje s Android 4.4 a vyšším + iOS 7 a vyšší

+ ZDARMA Digitální předplatné Běhej.com časopisy - Aktuální vydání od ALZY

Xiaomi Mi Band 2 - Fitness náramek
1× -36%
-36% 1 099,-
699,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
a na 4 prodejnách
Objednací kód: XI2900f5e
Google Home EU
Chytrý domácí asistent - inteligentní digitální asistentka, aktivace hlasem, UK zásuvka

+ ZDARMA Adaptér SKROSS

4 090,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: GOOGH1
Netatmo Presence
Kamera venkovní, Full HD rozlišení, funkce rozpoznávání lidí, aut a zvířat, detekce pohybu, elegantní design s hliníkovým tělem, noční režim, připojení přes WiFi, vnitřní pamět až 32GB (8GB karta v balení), světlomet, připojení přes aplikaci App Store/Google Play

Netatmo Presence - Kamera
2×
8 599,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: NET007
HTC Vive
Brýle pro virtuální realitu s rozsahem 360°, rozlišení 2160x1200, frekvence 90Hz, SteamVR

+ ZDARMA Hra pro PC Beat Saber VR - Digital

HTC Vive - Brýle pro virtuální realitu
1× -42%
-42% 25 999,-
15 199,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: CES9a003h
Garmin Fenix 3 Gray
Chytré hodinky - Krokoměr, měření vystoupaných pater, výpočet spálených kalorií, intervalový trénink, měření rychlosti, měření vzdálenosti, měření tempa, záznam trasy; Kompatibiní s: Android, iOS; Vodotěsné do 50 m (5 ATM); GPS, kompas, akcelerometr, výškoměr, teploměr

Garmin Fenix 3 Gray - Chytré hodinky
-36%
-36% 12 490,-
7 990,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 3 ks
a na prodejně Praha - Horní Počernice
Objednací kód: PP5779a
EVOLVEO Sonix - Bezdrátové zabezpečení majetku
Domovní alarm bezdrátový, GSM , 4x dálkové ovládání, 1x pohybové čidlo, 1x magnetické čidlo na dveře/okno, externí reproduktor a siréna, aplikace pro Android a iOS, v balení SIM karta v hodnotě 30kč zdarma

EVOLVEO Sonix - Bezdrátové zabezpečení majetku - Domovní alarm
-41%
-41% 4 190,-
2 490,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: RY202a
TESLA Roadster
Elektromobil Tesla, pohon všech kol, 0-100 km/h za 1,9 s, dojezd 1000 km,maximální rychlost přes 400 km/h, počet míst 4

Cena nebyla stanovena
Hlídat
Těšíme se
Objednací kód: TeslaR01
TESLA Model 3 - prodloužený dojezd
Elektromobil Tesla, prodloužený dojezd, autopilot, dojezd 499 km, prosklená střecha,19 palcová kola, interiér bílá kůže

Předp. cena
1 400 000,-
Hlídat
Očekáváme 1. ledna 2019
Objednací kód: Tesla023
TESLA Model 3 - základní dojezd
Elektromobil Tesla, autopilot, dojezd 345 km, prosklená střecha,19 palcová kola, interiér bílá kůže

Předp. cena
1 100 000,-
Hlídat
Očekáváme 1. ledna 2019
Objednací kód: Tesla013
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB14
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi