To nejlepší z CES 2024

Zobrazit katalog
Aktualizováno • Autor: Redakce

Začal svátek všech technologických fandů, veletrh CES 2024, konaný v americkém Las Vegas. Letos oficiálně potrvá od 9. do 12. ledna 2024 a své technologické novinky zde bude chtít ukázat řada předních výrobců. Hlavním letošním trendem je integrace umělé inteligence do všeho od automobilů po televize. S tím souvisí i rozmach chytré domácnosti, kde se začíná zabydlovat univerzální standard Matter. Krom AI je stejně jako minulý rok k vidění důraz na zobrazovací technologie – Samsung, LG a další se předhání v průhledných displejích či posouvání maximální frekvence displejů k astronomickým výšinám. To a mnohem více v našem článku.

CES 2024

i

Veletrh CES je nejvýznamnější technologickou událostí na světě – je to zkušební pole pro průlomové technologie a globální inovátory. Zde značky uzavírají obchody, potkávají nové partnery a na pódiu vystupují nejbystřejší mozky v oboru, aby představily své nejnovější novinky a nejodvážnější průlomy. Veletrh CES, který vlastní a produkuje Asociace spotřebitelských technologií (CTA), je jediným veletrhem, který na jedné akci představuje celé technologické prostředí. (Zdroj: www.ces.tech/about-ces)

CES 2024 – OBSAH

 1. CES 2024 a hlavní trendy
 2. Samsung na CES 2024 uvádí nové TV a monitory
 3. LG se pyšní průhlednou OLED
 4. Hisense 8K TV je celosvětově první laserový televizor
 5. Panasonic přechází na Fire TV od Amazonu
 6. Sennheiser ukázal sluchátka pro náročné
 7. Reproduktor Samsung The Music Frame bude umět zobrazovat umělecká díla
 8. JBL – nové chytré pouzdro na sluchátka, party i menší reproduktory
 9. Masivní notebook Titan 18 HX a handheld Claw od MSI
 10. Asus uvedl své nové herní telefony Asus ROG Phone 8 a 8 Pro
 11. První projektor XGIMI s certifikací IMAX Enhanced

CES 2024 a hlavní trendy

Trend 1: Umělá inteligence

Najít na CES 2024 společnost, která by se nechlubila umělou inteligencí, vyžaduje řádnou dávku snahy. Podle Dipanjana Chatterjeeho, hlavního analytika společnosti Forrester, se jedná o „vrstvu inteligence, která je umístěna nad tradičním produktem nebo službou a zlepšuje zákaznickou zkušenost“. Jako příklad uvádí produkty, jako jsou krmítka pro ptáky, která identifikují ptáky, a polštáře, které se přizpůsobí tak, aby omezily chrápání. Například Microsoft poprvé po téměř 30 letech plánuje změnit klávesnici systému Windows a přidat na ni tlačítko s přímým odkazem na spuštění svého Copilota s AI.

i

Microsoft Copilot

Operační systém Windows 11 je místem, kde možná trávíte mnoho hodin denně. Proto se Microsoft rozhodl, že všem uživatelům pomůže díky integraci umělé inteligence přímo do uživatelského rozhraní. Ukážeme vám, co nová služba Microsoft Copilot umí a proč se její dostupnost na trhu EU oproti zbytku světa opozdí.

Více informací v článku: Microsoft Copilot: Umělá inteligence ve Windows 11

Zajímavým a pro někoho překvapivým trendem na CES 2024 jsou AI společníci. Loona, robot podobný psovi s cenovkou 380 dolarů (cca 8,5 tis. Kč), právem zaujal. Jedná se totiž o prvního robota na světě se zabudovanou technologií ChatGPT, která umožňuje uživatelům vést konverzaci a s robotem komunikovat. Lidé s ním mohou hrát hry, zadávat mu příkazy nebo ho používat jako přenosný domácí monitor.

LG představila svého dvounohého společníka Rosie, který na rozdíl od Loona plní spíše roli asistenta s umělou inteligencí. Dokáže pomáhat s domácími pracemi, integrovat se s dalšími LG spotřebiči a připomínat lidem (například), aby si vzali léky. Rosie zároveň dbá o vás emocionální stav. Po návratu domů vás totiž uvítá u vstupních dveří, analyzuje váš obličej, zvuk hlasu a další informace, aby vyhodnotil váš emocionální stav. Poté vám pustí hudbu nebo jiný zvuk, aby vám zlepšil náladu.

Dlužno podotknout, že pokud máte i psa, můžete po návratu domů zažít u vstupních dveří perné chvilky. Zatímco budete řešit naléhání a štěkot vašeho čtyřnohého přítele, Loony vás bude uklidňovat relaxační hudbou.

AI Rosie

Trend 2: Televizory a displeje jsou větší a rychlejší

Televizory jsou letos ještě větší a jasnější. Hisense a TCL, obě společnosti vyrobily své mini-LED řady s dvojnásobným jasem za stejné peníze jako loni a obě představily obrovské, drahé modely o úhlopříčkách 110 a 115 palců.

Novým trendem letošního roku jsou průhledné displeje. Společnost LG nabízí již několik let firemním zákazníkům průhledné obrazovky, její nejnovější model se ale začne konečně prodávat koncem roku 2024 i spotřebitelům. Myšlenkou nového modelu OLED T je umožnit, aby obrazovka v době, kdy se nepoužívá, lépe splynula s okolní místností a nepředstavovala jen obrovský černý obdélník.

Společnost Samsung se nechtěla nechat zastínit konkurencí a předvedla svou vlastní technologii průhledného displeje využívající mikro LED diody, které vypadají jasněji a barevněji než obrazovky OLED.

Trend 3: Intel, Nvidia aneb herní hardware blízké budoucnosti

Herní hardware a příslušenství tvoří významné procento plochy CES 2024. Výrobci notebooků Alienware, Lenovo, Asus, Razer představili nové generace svých zařízení, které sází na nové mobilní čipy Intel Raptor Lake Refresh 14. generace. Lze si zároveň povšimnout, že herní notebooky postupně opouští typický gaming design. Naopak sází na elegantnější a usedlejší zevnějšek s tím, jak generace mileniálu tráví více času v kancelářích a zasedacích místnostech, kde by typický herní notebook působil nepatřičně.

Dočkali jsme se však také první kapesní herní konzole využívající čipy Intel. SteamDeck od společnosti Valve nám v roce 2022 poskytl první zkušenost s hraním PC her v kapesním formátu a Asus i Lenovo rychle přišly s vlastními verzemi. Zmíněné kapesní konzole však sází na procesory Intel. Oproti tomu nový Claw od MSI běží na procesorech Intel Core Ultra 5 a 7, což by z něj mohlo učinit nejvýkonnější kapesní počítač na trhu.

Zdroj: cnet.com

Samsung na CES 2024 uvádí nové TV a monitory

Samsung má 8K televizory s AI procesorem i nové herní monitory Odyssey. Společnost Samsung Electronics plným právem patří mezi klíčové účastníky veletrhu CES 2024. V našem přehledu se zaměříme na novinky v oblasti TV, zvuku, lifestyle nebo herních monitorů.

Vychutnejte si zábavu na TV řady Neo OLED 8K

Ještě něž do prodeje dorazí očekávané telefony Galaxy S24, tak se zaměříme na zcela novou éru v oblasti televizorů. Ty už dávno neslouží jen ke sledování TV programů, ale jsou již v zásadě nedílnou součástí chytré domácnosti. I proto Samsung v této oblasti mohutně posiluje díky inovativnímu procesoru NQ8 AI Gen3, jehož neuronová jednotka (NPU) je dvakrát rychlejší než u loňských modelů. Počet neuronových sítí vzrostl osmkrát (ze 64 na 512), což znamená dokonalou kresbu detailů u obrazu z jakéhokoliv zdroje vysílání. Díky špičkovému procesoru nabízí nová Neo QLED řada bezprecedentní nárůst výkonu.

Samsung NQ8 GI GEN3

Těšit se můžete na vylepšený upscaling (přepočet) do rozlišení 8K, lepší vykreslení extrémně rychlého pohybu při sportovních přenosech nebo na zvýraznění detailů v rychlých akčních scénách. Vylepšení se dočká i operační systém Tizen, kromě lepšího napojení na další chytrá zařízení si každý člen domácnosti může vytvořit zcela individuální profil a nastavit si ho tak, jak mu to nejlépe vyhovuje.

samsung neo qled 8k

Chytré a špičkové herní monitory

V poslední době přibývají nové herní žánry, a díky tomu jsou stále rozmanitější i herní platformy. Každopádně se vždy hodí velký displej s vysokou snímkovou frekvencí až 360 Hz. Nové herní monitory Samsung Odyssey s technologií OLED zajistí hráčům působivé herní prostředí a inovativní technologie.

Samsung G9 Samsung G6 Samsung G8

V Las Vegas došlo na představení modelů Odyssey OLED G9 (G95SD), Odyssey OLED G8 (G80SD) a Odyssey OLED G6 (G60SD). Extra upozorňujeme především na Odyssey OLED G9, což je ultraširoký zakřivený herní monitor s úhlopříčkou 49 palců (124 cm), rozlišením DQHD (5 120 × 1 440 bodů) a poměrem stran 32 : 9.

A nesmíme opomenout ani vylepšený Smart Monitor M8 (M80D), který zvedá laťku kvality v kategorii chytrých monitorů. Nabídne ikonický design, 4K obraz s HDR10 a pochopitelně integrovaný Smart Hub s možností instalace streamovacích aplikací. Vše pak ovládáte pomocí dálkového ovladače. Přes den tak funguje jako profi 32” monitor a večer poskytne zábavu pro celou rodinu.

Když domácnost a auto spolupracují

Samsung představil i novinky z oblasti autoprůmyslu, zejména partnerství se společností Hyundai Motor Group (vozy Hyundai, Kia a Genesis). Dojde totiž k lepšímu softwarovému propojení auta s chytrým telefonem a s tím související platformou SmartThings.

Díky tomu půjde například pomocí hlasových příkazů spouštět různé funkce ve voze i na dálku, týká se to například topení nebo otevírání a zavírání oken. Zároveň systém SmartThings funguje i obráceně, takže bude možné přímo z auta ovládat přístroje ve vaší chytré domácnosti. Snadno tak otevřete vrata od garáže nebo zregulujete domácí teplotu podle dojezdových údajů z navigace.

Samsung Hyundai Motor Group

Spolupráce je plánovaná tak hluboká, že se bude Samsung podílet i na vývoji tzv. Ready Vision. Jde o systém, který vytváří virtuální displej na bázi rozšířené reality přímo na čelním skle před očima řidiče v okamžiku, kdy je to zapotřebí. Na virtuálním displeji se může zobrazit mapa s aktualizovanou navigací, doporučení nejrychlejší cesty nebo místa, kde se dá zastavit na kávu.

LG se pyšní průhlednou OLED

Boom velkých TV a herních displejů následuje i LG. A začneme pěkně zostra. Ocenění Best of Innovation totiž získala LG Signature OLED T. Jde o zcela unikátní kombinaci průhledné OLED obrazovky s rozlišením Ultra HD (4K) a bezdrátovým přenosem obrazu a zvuku. Kromě klasické zábavy může fungovat i jako digitální plátno pro prezentaci uměleckých děl, videí nebo fotografií. Ve vypnutém stavu navíc zcela splývá s prostředím a zbavuje vás rušivého pohledu na velkou černou obrazovku.

480Hz herní displej od LG

Také došlo na odhalení senzačního herního monitoru UltraGear 32GS95U. Jde o OLED displej se 4K rozlišením na úhlopříčce 32”. V tomto rozlišení podporuje obnovovací frekvenci 240 Hz, což není vůbec špatné. V technologické výbavě však figuruje technologie Dual-Hz, která přepne monitor do speciálního režimu s rozlišením 1 920 × 1 080 bodů. V ten okamžik se však obnovovací frekvence citelně zvyšuje na 480 Hz, což jej řadí mezi absolutní špičku. Právě jednoduchá změna obnovovací frekvence je přesně to, po čem hráči již dlouho volají.

Samsung LG UltraGear OLED

Nové OLED od LG mají Chromecast i 144Hz frekvenci

Novinek se pochopitelně dočkáme i v oblasti TV, kde LG tvrdí muziku se svými OLED modely řady B4, C4, G4. Ještě výše však stojí prémiové řady M a G. Obě dostanou OLED panel s technologií Micro Lens Array (MLA). MLA je technologie, která přináší mikroskopické čočky před pixely, což proti klasickým OLED výrazně zvyšuje maximální jas. Rovněž počítejte s nasazením výkonného procesoru Alpha 11, který 4násobně zvyšuje výkon AI, grafický výkon pak stoupá rovnou o 70 %.

Nové LG TV

Důležitým benefitem nových TV od LG je podpora obnovovací frekvence 144 Hz (až na nejnižší řadu B4, která umí „jen“ 120 Hz). Všechny OLED navíc dostanou integrovaný Chromecast nebo vylepšený operační systém WebOS24. Rozhodně se máme na co těšit!

i

CES 2024 a Canon sází na tvorbu 3D a VR obsahu

Canon 180-3D / 360-2D představuje mini kameru určenou pro streamování VR obsahu. Slibuje 8k rozližení pri 30 FPS a skladné rozměry. Cenovka se pak odhaduje na 1000 USD.

Canon Dual Fisheye pro těla fotoaparátů APS-C slibuje VR objektiv s ohniskovou vzdáleností 5,2mm. Jedná se o upravenou verzi dříve představené alternativy určené pro Full-Frame snímače.

Objektiv pro prostorová videa a fotografie: Díky iPhone 15 Pro se prostorové video a fotky vrací do módy. Na to reaguje Canon svou třetí novinkou, objektivem, který dodává hloubku. Stejně jako výše je určen pro zrcadlovky Canon APS-C.

Hlavním negativem prostorových a VR videí a fotografií je zjevná skutečnost, že si je naplno užijete s AR/VR headsetem. Pokud se však AR headsety rozšíří, může se sázka Canonu na tento segment ukázat jako trefa do černého. Konkurence se totiž třetímu rozměru prozatím vyhýbá.

Domácí kino se 115” Mini-LED obrazovkou od TCL

Přední značka TCL, tedy dvojka mezi televizory na světě, se na CES 2024 předvedla ve velké parádě. Velkou lahůdkou je zejména Mini LED QM891G s rekordní úhlopříčkou 115" (téměř 3 metry). Počítejte s více než 20 000 zónami místního stmívání (local dimming) a špičkovým jasem až 5 000 nitů. A protože panel podporuje až 144Hz obnovovací frekvenci ve 4K (ve Full HD dokonce 240 Hz), tak si vychutnáte i ty nejnovější herní pecky. Parádní obraz doplní i neméně povedený zvuk v konfiguraci 6.2.2 s podporou Dolby Atmos.

Nové TCL TV

S displeji souvisí i speciální technologie NXTPAPER s označením 3.0. Jde o nejnovější generaci průkopnické zobrazovací technologie TCL, která je optimalizována pro lidské oko. To znamená, že dokáže potlačit až 61 % škodlivého modrého světla a současně přinést krásně ostrý obraz, výrazné barvy či skvělý kontrast. Tři režimy zobrazení pak přizpůsobí parametry displeje na základě zvoleného obsahu. Standardní s potlačením modrého světla, Color Paper Mode vhodný pro čtení komiksů a režim Ink Paper pro co nejlepší zážitek při čtení elektronických knih.

Hisense 8K TV je celosvětově první laserový televizor

Celosvětově působící společnost Hisense posouvá hranice hned v několika oblastech. Například sonický laserový 8K TV Hisense je vůbec první laserový televizor s technologií 8K a ozvučenou plochou o úctyhodném rozměru 3,4 m2. Vytváří zcela unikátní platformu pro zážitky v ultra vysokém 8K rozlišení s přesným ovládáním 33 milionů pixelů. Impozantní je i zvuk, který vychází z největší přímo ozvučené plochy na světě pomocí více než 100 000 speciálních zvukových jednotek.

Další údiv způsobila rolovací laserová TV, která se dá s trochou fantazie označit jako první „neviditelný“ laserový televizor. Díky zakřivenému zobrazovacímu panelu, který dosahuje vysoké míry potlačení okolního světla o 90 % a zvýšení jasu o 200 %, mění novinka parametry sledování domácího kina. Chytré ovládání umožňuje jedním dotykem vysunout nebo skrýt zobrazovací panel – domácí kino se tak stává luxusním zážitkem včetně výjevu, kdy se obraz objevuje synchronizovaně s pohybem obrazovky. Modulární provedení hlavní jednotky a obrazovky poskytuje nevídanou flexibilitu. Umožňuje totiž jednoduchou montáž a snadné přemístění, takže se může obývací pokoj nebo ložnice proměnit kdykoli a kdekoli v kino.

Hisense 110UX

Novinkou je také televizor Hisense 110UX, který rovnou obdržel prestižní ocenění CES Innovation Award Honoree. Jde o Mini-LED TV, která dosahuje špičkových 95 % barevné palety BT.2020. Na obrovské 110palcové obrazovce využívá více než 40 000 samostatně ovládaných stmívacích zón pro minimalizaci „halo efektu“ a měřitelně vyšší kontrast. Mimořádně výkonná technologie Mini-LED dosahuje bezprecedentní úrovně jasu až 10 000 nitů, což výrazně zvyšuje kontrast a dynamický rozsah.

Panasonic přechází na Fire TV od Amazonu

Japonská společnost Panasonic se dohodla na spolupráci se společností Amazon a začne využívat systém Fire TV. Setkáte se s ním u nových OLED TV pro rok 2024. Vrcholem nabídky bude Panasonic Z95A ve velikostech 55", 65" a 77" variantě, ta však bude osazena OLED EX panelem (Master OLED Pro Cinema) a ponese označení Panasonic Z93A.

Panasonic TV

Zbrusu nový procesor HCX Pro AI MK II v Z95A i Z93A pohání nový 4K Remaster Engine, který zvyšuje čistotu streamovaného obrazu díky kombinaci AI a matematických modelů. O vyladění obrazu se postaral přední kolorista Stefana Sonnenfelda, který má na triku nejpopulárnější celovečerní filmy posledního desetiletí. Ostatně při své každodenní práci používá právě obrazovky Panasonic OLED jako velkoformátové referenční monitory. Pokud jde o hry, tak dva HDMI 2.1 vstupy s VRR a 4K120P jsou samozřejmostí, nové vlajkové OLED televizory Panasonic k tomu přidávají i podporu 144Hz Dolby Vision.

i

CES 2024 a Nikon

Nikon na CES 2024 nepředstavil žádný nový produkt ze světa fotografie. Letošní rok se zaměřil na prezentaci jako "klíčová společnost v oblasti technologických řešení". Na veletrhu CES 2024 s tématem "bezproblémové spoluvytváření" představí společnost Nikon svá pokročilá řešení a produkty ve dvou oblastech: "Kvalita života (QOL)" a "Průmysl".

Sennheiser ukázal sluchátka pro náročné, sportovce a vylepšil jeden stávající model

Sennheiser na CES 2024 představil celou řadu nových produktů, včetně sluchátek, mikrofonů a dalších audio zařízení. Jedny z nich se objeví i na pultech Alzy.

MOMENTUM True Wireless 4

Tím produktem je hned ten první, o němž se zmíníme, a to sluchátka Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4. Jedná se o nadcházející vlajkovou loď sluchátek s pouzdrem a bez drátů, který má konkurovat dražším modelům od Sony, Applu, Samsungu a dalších.

Výrobce přibalil novým MOMENTUM True Wireless 4 do výbavy pokročilé technologie připojení včetně například Bluetooth 5.4 s podporou Auracast. Základ tvoří platforma Qualcomm S5 Sound Gen 2 se Snapdragon Sound, která má zajišťovat bezztrátovou podporu aptX a nízkou latenci. MOMENTUM True Wireless 4 také slibují vylepšené ANC, lepší celkový zvuk i delší výdrž.

Sluchátka MOMENTUM True Wireless 4 budou k dispozici v barevných variantách tmavě šedé až černé (Graphite), stříbrné (Metallic Silver) a zajímavé černé mědi (Black Copper), což je hodně tmavá až černá hnědá s odstíny tmavě oranžové.

Výrobce uvádí, že MOMENTUM True Wireless 4 bude možné si předobjednat od 15. února, přesný termín vstupu do naší nabídky však v tuto chvíli ještě není znám. Zájemci si budou muset připravit 299,95 dolarů, po započtení navýšení o DPH, clo, dovoz a jiné poplatky tedy přibližně 8 tisíc korun.

XXX

ACCENTUM Plus

Další novinkou Sennheiseru na CES 2024 je model ACCENTUM Plus, náhlavní sluchátka, která mají přinést několik vylepšení oproti modelu Sennheiser ACCENTUM Wireless. Jedním z nich je dotykové ovládání, což by mělo být vítaným upgradem poměrně malých fyzických tlačítek u modelu ACCENTUM Wireless. Výrobce novinku vybavil i podporou Bluetooth Multipoint, tedy funkcí umožňující ke sluchátkám připojit více zařízení, mezi nimiž je pak možné plynule přepínat.

Nechybí ANC, které se umí přizpůsobit úrovni hluku kolem posluchače, nebo kabel pro drátové připojení. Sluchátka ACCENTUM Wireless mají vstoupit do prodeje koncem února, je však otázka, jestli se dostanou i k nám. Stát mají přibližně 229 dolarů, tedy včetně poplatků zhruba 5 500 Kč.

ACCENTUM Plus

MOMENTUM Sport

Aktivní posluchače budou zajímat nová True Wireless sluchátka MOMENTUM Sport s biometrickou zpětnou vazbou. O tu se má starat fotopletysmografický (PPG) snímač srdečního tepu i snímač tělesné teploty. Tyto senzory budou odesílat data v reálném čase do fitness aplikací jako Apple Zdraví, Garmin Connect a další. MOMENTUM Sport jsou také prvním zařízením jiné značky, které Polar pouští do svého ekosystému aplikace Polar Flow pro biometrické sledování.

Běžcům a dalším sportovcům mají MOMENTUM Sport nabídnout ještě další funkce, například akustický odlehčovací kanál, který minimalizuje hluk při běhu jako dopadu bot na zem, dýchání a další zvuky přenášené tělem. Sluchátka zvládají také ANC a při větru mají rovněž umět zakročit. Nechybí jim pak ani režim Transparency, což se hodí například při běhání v městské zástavbě. Špunty jsou odolné vůči vodě a potu dle IP55, pouzdro má krytí IP54.

MOMENTUM Sport se začnou prodávat v dubnu za cenu 329 dolarů, tedy zhruba 8 600 Kč. Nad jejich dostupností v Česku visí otazník.

MOMENTUM Sport

Reproduktor Samsung The Music Frame bude umět zobrazovat umělecká díla

Samsung jej prezentuje jako umělecké dílo. Ne nutně designem, ale svým pojetím. Řeč je o reproduktoru Samsung The Music Frame, další novinky, kterou na CES 2024 ukázal Samsung a která navazuje na podobný koncept jako televize Samsung The Frame. Jeho základem je myšlenka, že vypnutá televize vlastně není nijak hezká a dá se říci, že hyzdí zeď. „Obrazová“ televize ale dokáže zobrazovat například malby, tedy umělecká díla. Televize prý má úspěch, a proto korejský výrobce přišel v podobném duchu s reproduktorem.

Reproduktor Samsung The Music Frame bude umět běžným způsobem přehrávat hudbu, ve vypnutém stavu má ale rovněž zobrazovat jedno z uměleckých děl. To bude na výběru uživatele, takže bude možné si jej přizpůsobit dle vkusu.

Samsung The Music Frame bude fungovat jako samostatný bezdrátový reproduktor nebo bude možné jej připojit k Samsung TV či soundbaru skrz Q-Symphony. Není překvapením, že „umělecký“ reproduktor bude podporovat SmartThings a umět se dobře integrovat do ekosystému Samsung. Dostupnost ani cenu výrobce zatím nesdělil.

Samsung The Music Frame

JBL – nové chytré pouzdro na sluchátka, party i menší reproduktory

Na CES 2024 nesmí chybět ani tradiční audio výrobce, JBL. Přichystal si početnou řádku novinek, ať už v oblasti sluchátek, či reproduktorů. Zde je přehled nejzajímavějších z nich.

JBL Smart Charging Case

Začneme vylepšenou verzí chytrého pouzdra JBL Smart Charging Case, určeného pro řadu True Wireless sluchátka řady JBL Live TWS 3 včetně modelů Buds, Beam či Flex. Nová generace chytrého pouzdra nabízí možnost ovládání hudby bez nutnosti připojení k aplikaci v telefonu, a to pomocí dotykového LED displeje. U řady Live má 1,45 palců. Sluchátka navíc disponují ANC pro potlačení nežádoucích zvuků na rušných místech, jako jsou nádraží či letiště.

Sluchátka nově umí provést test v uchu uživatele, který zjišťuje, zda zvolil špuntové koncovky správné velikosti vzhledem ke tvaru ucha a pro optimální kvalitu zvuku. Všechny řady Buds, Beam i Flex jsou odolné dle IP55 a zvládají bezdrátový přenos hudby ve vysokém rozlišení i JBL Signature Sound. Podporují Bluetooth 5.3 včetně funkce Multipoint nebo prodloužené výdrže na baterii. Sluchátka JBL Live TWS 3 se objeví v obchodech v červnu za cenu 199.95 dolarů, tedy přibližně 5 tisíc korun.

JBL Smart Charging Case

JBL PartyBox Club 120 + PartyBox Stage 320

Nová generace party reproduktorů je další novinkou výrobce na veletrhu. Lákat mají na prodlouženou výdrž na baterii, dynamické osvětlení nebo vyměnitelné baterie. To je v dnešní době poměrně neobvyklá vymoženost, vyměnitelné baterie ale prodlužují produktům životnost, takže není třeba je vyhazovat, když baterie již nefunguje efektivně.

JBL PartyBox Club 120 s originálním zvukem JBL Original Pro Sound nabídne silnější zvuk, hlubší basy a ještě atraktivnější světelnou show včetně stroboskopických světelných efektů, které se mohou synchronizovat s hudbou. Zábavu na dlouhém večírku zajistí výdrž 12 hodin a k tomu, jak již uvádíme výše, uživatelsky vyměnitelná baterie. Dva mikrofonní a jeden kytarový vstup pak dávají možnost popustit uzdu hudební kreativitě.

Nový JBL PartyBox Stage 320 má dva vysoce citlivé basové reproduktory a duální výškové reproduktory. Jeho přenášení má být snadné díky teleskopické rukojeti a širokým kolům. Výčet jeho funkcí zahrnuje například vícerozměrnou světelnou show či 18 hodin přehrávání. Tu lze navíc zdvojnásobit pomocí vyměnitelné baterie.

Novinky mají dorazit v dubnu, jestli však i na české pulty, je zatím otázkou. Pokud ano, stát budou 400 dolarů, tedy 9 500 Kč v případě JBL PartyBox Club 120 a 15 000 Kč u modelu PartyBox Club 320.

JBL PartyBox CLub 120 a 320

JBL Xtreme 4 + JBL Clip 5 + JBL Go 4

JBL na CES 2024 ukázal také novinky v rámci své oblíbené série přenosných reproduktorů střední velikosti JBL Xtreme 4 a JBL Clip 5 a JBL Go 4. Na všech bude nově k dispozici Auracast, což odemkne další možnosti připojení pro párování.

JBL Xtreme 4 a JBL Clip 5, které se dodávají v řadě barevných provedení, nově využívají 70 % recyklovaných materiálů. U modelu JBL Go 4 je to 80 %. Všechny reproduktory také používají v mřížkách reproduktoru 100 % PCR tkaninu.

Reproduktor Nový JBL Xtreme 4 vylepšil výrobce o AI Sound Boost, který analyzuje zvuk v reálném čase pomocí algoritmu AI pro optimalizaci úrovně akustického výstupu. Výsledkem má být robustnější zvuk s nižším zkreslením. Xtreme 4 dokáže hrát až 24 hodin na jedno nabití a obsahuje funkci powerbanky pro nabíjení smartphonu. Všechny nové reproduktory JBL této série mají vyměnitelné baterie, dostaly Bluetooth 5.3, podporují Auracast a před nepříznivými podmínkami je chrání odolnost IP67.

JBL Xtreme 4

Masivní notebook Titan 18 HX a handheld Claw od MSI

Tak tohle se vážně povedlo! MSI Titan 18 HX je vůbec první notebook na světě s 18" 4K/120Hz Mini LED displejem. I díky další výbavě (nabušený 24 jádrový Intel Core i9 14900HX Raptor Lake + NVIDIA GeForce RTX 4090 16GB 175 W) se tak jasně stává vlajkovým modelem, na který bude každý hledět s naprostým obdivem.

MSI Titan 18 HX

Ale zastavme se ještě u jedinečného displeje, který vám dopřeje bezkonkurenční realismus s ultra vysokým rozlišením displeje Mini LED 4K, ať už jej budete používat uvnitř, nebo venku, nebo na přímém slunečním světle. Ostatně špičkový jas 1 000 nitů je zhruba 2,5krát více než u běžného LCD. Aby bylo možné prezentovat co nejvíce barev, má displej na Titan 18 HX superširoký 100% barevný gamut DCI-P3, který je ideální pro pohlcující hraní her nebo zábavu. V neposlední řadě díky exkluzivní technologii MSI True Color bude každý Mini LED panel na Titan 18 HX před sestavením přísně kontrolován a slibuje co nejpřesnější reprodukci barev každému nadšenci po celém světě.

MSI Titan 18 HX

A to nejlepší na konec. MSI Titan 18 HX už máme skladem a můžete si jej objednat klidně hned teď!

MSI Stealth 16 s optimalizací pro AI

Během roku 2024 se dočkáme velkého nástupu umělé inteligence, i proto Intel zařadil do svých nových procesorů Intel Core Ultra její přímou podporu. To znamená, že čip z generace Meteor Lake obsahuje speciální jednotky NPU (Neural Processing Unit), které nabízí extrémní výkon právě pro AI. Již máme skladem MSI Stealth 16 AI Studio s procesorem Intel Core Ultra 7 155H a grafikou NVIDIA GeForce RTX 4070. Jde o skvěle navržené pracovní zařízení pro tvůrce obsahu nebo nadšené hráče s přesahem do střihu videa.

MSI Stealth 16 AI Studio

Společnost MSI se však neomezuje pouze na hardware připravený na umělou inteligenci, ale uvádí na trh také exkluzivní software založený na umělé inteligenci. AI Engine zlepšuje uživatelský zážitek automatickou optimalizací nastavení notebooku na základě používané aplikace. AI Artist skvěle využívá výkon pro převod obrazu na obraz, převod obrazu na text nebo vylepšuje práci s vrstvami ve Photoshopu. A konečně AI Noise Cancellation Pro spojuje pokročilý mikrofonní hardware se softwarem pro potlačení šumu poháněným umělou inteligencí. Klidně tak můžete mít týmový pracovní hovor i z hlučného prostředí kavárny.

Na trh s handheldy vstupuje další hráč - MSI Claw

Hrajete rádi hry na kapesních konzolích? Máme pro vás žhavou novinku v podobě MSI Claw. Jde o přelomové kapesní herní zařízení, které představuje novou éru přenosných herních zážitků a umožňuje plynulé hraní AAA titulů. K dispozici budou hned tři různé varianty, přičemž ta nejvýkonnější bude osazena procesorem Intel Core Ultra 7 155H. Integrovaný grafický čip (ARC) využije revoluční technologii XeSS. Díky využití pokročilých algoritmů pro upscaling umělé inteligence XeSS výrazně zvyšuje počet snímků za sekundu pro výjimečně plynulé a pohlcující hraní, což hráčům umožňuje vychutnat si již zmíněné AAA tituly.

MSI Claw má působivý 7palcový IPS displej s Full HD rozlišením a s obnovovací frekvencí 120 Hz. Displej lemují joysticky a akční tlačítka. Díky nízké hmotnosti 675 gramů se skvěle používá a rovněž pojme i spoustu her díky 1 TB SSD s volným slotem pro MicroSD. Handheld MSI Claw se začne prodávat koncem první poloviny letošního roku!

Asus uvedl své nové herní telefony Asus ROG Phone 8 a 8 Pro

Ačkoli veletrh CES nepatří u výrobců telefonů mezi priority, tu a tam se dočkáme zajímavého představení. K tomu došlo i letos na CES 2024, kdy se na začátku akce ukázala nová dvojice a jeden z hlavních favoritů mobilních hráčů, dvojice telefonů Asus ROG Phone 8 a ROG Phone 8 Pro. Nabízí opět špičkový výkon a plno funkcí pro hráče.

Asus ROG Phone 8 i 8 Pro mají shodně 6,78" LTPO AMOLED displej a obnovovací frekvenci 1–165 Hz a zajímavostí je, že výrobce u nich nasadil střídmější design, který není tolik herní, jako tomu bylo u předchůdců ROG Phone 7, 6 i dřívějších. Asus tím chce oslovit větší skupinu zákazníků, které mohl příliš výrazný design odrazovat.

Asus ROG Phone 8, design
Asus ROG Phone 8 v černé a šedé verzi.

Asus ROG Phone 8 i jeho o něco dražší varianta Asus ROG Phone 8 Pro běží na tom nejvýkonnějším, co je dnes k dispozici, tedy na vrcholném čipsetu Snapdragon 8 Gen 3. A aby se nejednalo o „obyčejnou“ variantu, výrobce přidal i speciální režim X Mode, který výkon ještě o trochu navyšuje. K tomu dvojice obsahuje vylepšené chlazení a zákazníci si mohou dokoupit i externí chladič AeroActive Cooler X. Paměť RAM činí u modelu ROG Phone 8 12 GB, u verze Pro 16 GB.

Zcela neopomenutá nezůstala ani fotografická sestava, která se shodně skládá z hlavního 50Mpx fotoaparátu s gimbalovou hybridní stabilizací, 13Mpx širokáče a 32Mpx teleobjektivu. Selfie kamerka je shodně 32megapixelová. 5 500mAh baterie půjdou nabíjet výkonem až 67 W drátově a 15 W bezdrátově. Více o telefonech si přečtěte v článku Zuby si brousí na ještě více zákazníků. Asus ROG Phone 8 a 8 Pro mají nový design i čipset se speciálním režimem.

Asus ROG Phone 8 Pro, design
Na zadech Asus ROG Phone 8 Pro můžeme vidět přizpůsobitelný displej AniMe Vision.

První projektor XGIMI s certifikací IMAX Enhanced

XGIMI patří mezi vyhlášené výrobce inovativních produktů s mimořádnou kvalitou dostupných za skvělou cenu. Dalo se tak očekávat, že během CES 2024 dojde k oznámení celé řady produktů. My se zaměříme na špičkové projektory. A rovnou se mrkneme na HORIZON Max.

Projektor XGIMI
S projektorem HORIZON Max si vytvoříte domácí IMAX kino.

Projektor HORIZON Max, jehož uvedení na trh se očekává koncem roku 2024, je prvním chytrým projektorem na světě s dlouhou projekční vzdáleností, který má certifikaci IMAX Enhanced. To znamená, že přináší obraz a charakteristický zvuk IMAX prostřednictvím DTS:X do domácností. Již zmíněná převratná certifikace IMAX Enhanced podtrhuje závazek společnosti XGIMI poskytovat exkluzivní zábavu prémiové kvality ve vašem obývacím pokoji. Projektor se dokáže sám zorientovat v prostoru a vybrat co nejlepší místo na projekci. To je možné až na úhlopříčku 200" (během CES byl promítán IMAX obsah na 180" a vše vypadalo naprosto famózně). Uvnitř HORIZON Max jsou také dva 12W reproduktory Harman Kardon, nechybí ani porty HDMI 2.1 nebo 128GB úložiště. Samozřejmostí bude podpora streamovacích služeb díky použití platformy Android TV.

Projektor XGIMI
V případě projektoru XGIMI Aladdin počítejte až se 100" úhlopříčkou s Full HD rozlišením.

Aby toho nebylo málo, tak se můžete už nyní začít těšit na projektor XGIMI Aladdin. Jde vlastně o projektor zabudovaný do stropního svítidla. Zcela tak odpadne složité vrtání držáku a následné umístění projektoru pod strop. Místo toho jednoduše vyměníte svítidlo za inovativní spojení projektoru, reproduktoru a samozřejmě i světla samotného.

CES 2024 bylo nabité technologickými novinkami, gadgety, inovacemi a dalšími zajímavostmi od největších světových výrobců.

To nejlepší z CES 2023

Začal svátek všech technologických fandů, veletrh CES 2023, konaný v americkém Las Vegas. Letos oficiálně potrvá od 5. do 8. ledna 2023 a své technologické novinky zde bude chtít ukázat řada předních výrobců. Návštěvníci a i čtenáři se dočkali novinek v oblasti VR či AR, IT techniky, displejů, televizí nebo i mobilních telefonů. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější novinky.

CES 2023 nabídne novinky od Samsungu, Sony i souboj AMD a NVIDIA

Samsung, Sony, LG, ale i AMD, Nvidia a spousta dalších. Ti, co vážili cestu do města hříchu, ale i ti, kdo to sledují z dálky, budou svědky nových hotových výrobků, konceptů a dalších inovací z rozličných segmentů. Korejský výrobce se chystá nové televize, BMW auto měnící barvy, Sony koncept svého automobilu nebo LG ledničku, která rovněž dokáže měnit barvy.

i

Budoucnost elektroaut v podání BMW

Co kdyby se barva vašeho auta mohla změnit? Třeba podle nálady nebo počasí? Přesně tahle myšlenka stojí za konceptem BMW „i Vision Dee“. Mimochodem, Dee je zkratka Digital Emotional Experience. Takto navržené auto od BMW se může využívat až 32 barev. A díky 240 různým segmentům panelů je možné barvy kombinovat. Vnější plášť vyrobený ze speciální elektronického papíru E Ink. Jeho části obsahují miliony drobných mikrokapslí s různými barevnými pigmenty, které při použití elektřiny mění odstíny. BMW slibuje, že i Vision Dee se na silnicích objeví už v roce 2025.

Průběžné novinky budeme pokrývat v následujících samostatných článcích a to nejzajímavější pro vás shrneme po konci veletrhu v jednom přehledu. 

Průběžné novinky:

Když jeden displej nestačí – Lenovo Yoga Book 9i

Během celého veletrhu CES 2023 se setkáte s ohromným množstvím notebooků nebo tabletů, ale můžeme vám garantovat, že Lenovo Yoga Book 9i uvízne v paměti úplně každému. Nemá totiž v základu žádnou fyzickou klávesnici, ale rovnou dva displeje. A rozhodně nejde o žádná ořezávátka, protože výrobce použil dvě 13,3" OLED obrazovky. Samozřejmě plně dotykové. Díky dokonale zpracovanému středovému kloubu (jen tak mimochodem se v něm nachází reproduktory Bowers & Wilkins s podporou Dolby Atmos) můžete zařízení používat prakticky jak chcete.

Lenovo Yoga Book 9i
Konvertibilní notebook Lenovo Yoga Book 9i v celé své kráse.

A protože Lenovo konvertibilní zařízení zvládá na jedničku, tak v případě Lenovo Yoga Book 9i můžete očekávat velké věci. Díky příslušenství v podobě magnetické Bluetooth klávesnice, dotykového pera a origami stojánku dostanete do rukou zařízení využitelné na mnoho způsobů. Duální displeje fungují každý zvlášť, ale klidně i společně jako jedna 26" plocha. Lenovo navíc přidalo do Windows 11 vlastní softwarovou vrstvu podporující celou řadu nových dotykových gest. Například pro snadné přehození aplikace z jednoho displeje na druhý nebo pro rychlé vyvolání softwarové klávesnice. 

Lenovo Yoga Book 9i, notebook, dva displeje
Dva kvalitní OLED displeje mají spoustu způsobu využití.

Po hardwarové stránce se využívají úsporné Intel procesory 13. generace doplněné až o 1TB SSD a maximálně 16 GB RAM. Co se týče výdrže baterie, tak přímo Lenovo konstatuje, že Yoga Book 9i zvládne až 10 hodin přehrávání s oběma displeji na 150 nitech, případně až 14 hodin s při práci s jedním displejem. V každodenním nasazení pak potěší hned tři USB-C Thunderbot 4. Kvitujeme, že přes USB-C se notebook rovnou i nabíjí a zcela tak chybí nějaký proprietární konektor. Očekáváme, že vzhledem k jedinečnému řešení bude startovací cena Lenovo Yoga Book 9i někde kolem 60 000 Kč.

240Hz superširokoúhlý Samsung Odyssey G95SC

I když budete mít sebelepší herní PC nebo notebook, tak na obyčejném monitoru si velkolepé zážitky jednoduše neužijete. Soudě dle trendů na CES 2023 bude letos na poli herních displejů rozhodně z čeho vybírat. Nám se nejvíce líbí 49" Samsung Odyssey G95SC. Jeho parametry jsou totiž zcela mimořádné.

Samsung Odyssey G95SC
49" panel s technologií Quantum Dot je navržený pro náročné hráče.

Má superširokoúhlý poměr stran 32:9 s rozlišením 5120 x 1440 a zakřivením 1 800R. To je super, protože jedna velká obrazovka je vždy lepší, než různě poskládané monitory vedle sebe. Samostatné řízení každičkého pixelu na OLED panelu s technologií Quantum Dot pak přináší téměř nekonečný kontrastní poměr barev. Pro rychlé hraní má monitor Odyssey OLED G9 dobu odezvy pouhých 0,1 ms a obnovovací frekvenci 240 Hz, což odstraňuje zpoždění a trhání obrazu. Pokud jde o porty, tak budete mít k dispozici DisplayPort, HDMI 2.1 a nabíjením přes USB-C s výkonem až 65 W.

Samsung Odyssey G95SC
Lákavý agresivní design i ze zadní strany.

Samsung Odyssey G95SC je navržený pro připojení k výkonným konzolím a počítačům, ale rovněž podporuje také platformu Samsung Gaming Hub, která umožňuje bezdrátově připojit ovladač a hrát na cloudových streamovacích službách, jako je Xbox Cloud Gaming a NVIDA GeForce Now. Multimediální nadšence potěší také funkce Samsung Smart Hub se snadným přístupem k aplikacím jako jsou Netflix, Amazon Prime Video a mnohé další.

A komu by to bylo málo, tak má šanci vyniknout s displejem Samsung Odyssey Neo G95NC, který přináší vůbec poprvé rozlišení 7 680 × 2 160 a poměr stran 32:9 na jedné 57" obrazovce.

Sledujte 3D obsah bez nutnosti používat brýle

Pamatujete si vůbec ještě na klasické 3D brýle? Až na pár filmových zážitků v kině se tento trend zcela vytratil, ale není všem dnům konec. Stačilo pár let a pro sledování 3D obsahu už žádné brýle potřebovat nebudete. ASUS totiž nabídne hned několik notebooků s podporou 3D zobrazení.

i

Project Leonardo: Modulární ovladač pro PS5

Zajímavou novinku na CES 2023 představila společnost Sony, která uvedla Project Leonardo. Nejde sice o novou herní konzoli, ale o velmi zajímavý ovladač navržený primárně pro handicapované hráče. Ovladač Project Leonardo je dodáván se sadou vyměnitelných komponent, jejíž součástí jsou i různé kloboučky analogových páček a tlačítka nejrůznějších tvarů a velikostí. Lze si tak v podstatě poskládat ovladač s rozložením, které vyhovuje konkrétním potřebám a zdravotnímu omezení.

Díky revolučnímu 3D OLED displeji s rozlišením 3,2K a obnovovací frekvencí 120 Hz mohou tvůrci obsahu a hráči sledovat 3D fotografie, videa nebo dokonce hry bez nepohodlných brýlí nebo náhlavních souprav. Vytváření 3D vizuálního obsahu je rychlejší a intuitivnější a technologie ASUS Spatial Vision umožňuje plynulý převod 2D vizuálního obsahu na pohlcující 3D v reálném čase pouhým přepnutím. To je možné díky speciální lentikulární čočce a pokročilé technologii kamery sledující oči, která umožňuje displeji skládat odlišné obrazy pro každé oko, což vede k vytváření 3D obrazu.

VivoBook Pro 16 3D OLED
Sledování 3D obsahu bez nutnosti používat brýle!

Zatím máme oznámený ProArt Studiobook 16 3D OLED nebo VivoBook Pro 16 3D OLED. Je jasné, že půjde o prémiová zařízení osazená tím nejlepším dostupným hardwarem (až 24jádrový procesor Intel Core i9-13980HX, grafika GeForce RTX řady 40, až 64 GB RAM a 2TB úložiště). Je tedy nutné počítat s poněkud vyšší cenou. Přesto však půjde o velké lákadlo.

Univerzální headset HTC Vive XR Elite pro virtuální a smíšenou realitu

Velké eso vytáhla z rukávu společnost HTC. Jde o špičkový bezdrátový headset Vive XR Elite, který má být zhruba 3× výkonnější než konkurenční Meta Quest 2. Ostatně jej také pohání nejnovější čipová sada Snapdragon XR2 s 12 GB RAM. Z technických parametrů je podporované až 4K rozlišení (konkrétně 1920 × 1080 na oko, 3840 × 1080 kombinovaně), zorné pole o šířce 110° nebo obnovovací frekvenci 90 Hz. Hmotnost headsetu i s baterií přitom nepřesahuje 625 gramů.

Headset Vive XR Elite je určený pro rozšířenou i virtuální realitu, což je rozhodně zajímavé. Další nespornou výhodou HTC Vive XR Elite je nepochybně fakt, že jej lze používat v podobě samostatného headsetu, ale také ve formě lehkých VR brýlí, které lze používat s PC i kompatibilním smartphony. „All in one headset Vive XR Elite je dalším milníkem na cestě k pohlcujícímu internetu, který překračuje hranice dnešní VR prostřednictvím přesného průhledového videa otevírajícího novou úroveň realismu při studiu i hraní,“ říká členka představenstva a spoluzakladatelka společnosti HTC Cher Wang.

Špičkový headset HTC Vive XR Elite je dostupný již v rámci předobjednávek za cenu 34 990 Kč. První zájemci se dočkají již koncem února. Součástí balení bude headset, dva pohybové ovladače a nabíjecí kolébka pro baterii.

Motorola představila nový byznys telefon ThinkPhone

Na CES 2023 Motorola uvedla svůj nový byznys telefon ThinkPhone. Ten stojí hlavně na silné vazbě k oblíbené řadě notebooků Lenovo ThinkPad. Rozhodně to ale není jen designová inspirace, i když došlo i na typické červené tlačítko. Podstatnější je provázání mobilního telefonu a operačního systému Windows.

Nový ThinkPhone od Motoroly je pracovně orientované zařízení, nepřekvapí proto přítomnost softwaru Ready For, jenž propojení s počítačem s operačním systémem Windows usnadňuje. Mimo jiné tak můžete snadno přesouvat soubory mezi zařízeními nebo použít telefon jako webkameru. V tomto spojení bude svou roli hrát ono výše zmíněné červené tlačítko, které k vybraným funkcím usnadní přístup.

Motorola ThinkPhone
Motorola ThinkPhone.

Srdcem Motoroly ThinkPhone je čipová sada Snapdragon 8+ Gen 1, běží na Androidu 13 a coby zobrazovač slouží P-OLED panel o úhlopříčce 6,6" a rozlišení 2 400 × 1 080 px. Fotoaparát má sestavu 50 Mpx na hlavním a 13 Mpx na ultraširokém snímači, doplňuje je 2Mpx hloubkový senzor. Telefon rovněž nabídne působivou odolnost certifikovanou na základě vojenských standardů MIL-STD-810H. Pokročilá je i softwarová ochrana dat.

i

Extra odolná Motorola ThinkPhone míří hlavně na firemní uživatele

Hybridní chytré hodinky Fossil používají e-ink displej. Vydrží týdny

Luxusní chytré hodinky Fossil Gen 6 Hybrid Wellness Edition elegantně řeší problém těchto zařízení s horší výdrží. Kombinují totiž e-ink displej známý ze čteček elektronických knih s klasickým hodinovým strojkem. Design je tak klasický, tradiční a může zaujmout i ty, kteří moderní tvary chytrých hodinek odmítají.

V důsledku osazení energeticky nenáročným e-ink displejem se výdrž hodinek Fossil Gen 6 Hybrid Wellness Edition zařízení pohybuje v řádu týdnů. Uživatelé se bohužel budou muset obejít bez operačního systému Wear OS, o sledování všemožné aktivity ale nepřijdete. Navíc to vypadá proklatě elegantně. Pokud vás hodinky zaujaly, připravte si na ně přibližně šest tisíc korun.

Fossil Gen 6 Hybrid Wellness Edition
Chytré hodinky Fossil Gen 6 Hybrid Wellness Edition kombinují klasické hodinky s e-ink displejem.

Razer Leviathan V2 Pro je soundbar, který se přizpůsobí vaší poloze v místnosti

Soundbary nepatří mezi hráči k těm nejpopulárnějším řešením zvuku, nicméně výrobce herního příslušenství Razer tento způsob vcelku prosazuje. Leviathan V2 Pro doplnil již dříve představené modely soundbarů Leviathan V2 a Leviathan V2 X. Jedná se o model s infračervenou kamerou, která sleduje pozici hráče a s pomocí AI podle toho zvuk v reálném čase upravuje. Hráč je tak obklopen zvukovým 3D prostorem, který byl až dosud vyhrazen pouze velkým headsetům nebo komplikovaným vícereproduktorovým sestavám.

Razer Leviathan V2
Razer Leviathan V2 Pro

Soundbar Razer Leviathan V2 Pro dále doplňuje subwoofer a přizpůsobitelném 30zónovém LED podsvícení. Razer zařízení navrhnul ve spolupráci s THX a Audioscenic, prodávat se začne od února. Vyjde na 399,99 dolarů.

LG nabídne první bezdrátovou televizi

Pro některé uživatele je zkrátka vnější vzhled televize velmi důležitý a výrobci jim nemají problém vyjít vstříc. LG letos za tímto účelem úplně odstranilo nutnost připojovat k televizi jakékoliv kabely vyjma napájení. Všechny konektory připojíte k novému Zero Connect boxu, který obrazová a jiná data odešle do elegantního tenkého OLED panelu zcela bezdrátově. Televize pak může viset na stěně podobně jako rámové projekční plátno.

Bezdrátová televize LG Signature OLED M3

Taková technologická vymoženost samozřejmě nebude levná, LG by ale společně s bezdrátovým připojením mělo dodat také ty nejlepší parametry. Samotný panel bude mít obří úhlopříčku 97 palců a televize přinese 4K rozlišení při snímkové frekvenci až 120 Hz. Vysoký maximální jas i kontrast, budou vedle celkově špičkového obrazu určitě samozřejmostí. Nerušený dosah bezdrátového přenosu by měl činit asi 9 metrů, a protože LG přináší i vysokou obnovovací frekvenci, existuje jistá naděje, že bude mít celý systém i uspokojivě nízkou latenci.

i

Pokud vás zajímají i další zajímavé novinky ve světě televizí, přečtěte si náš souhrn: CES 2023 | Nejlepší televize a nové technologie

Panasonic Lumix S5 II – revoluční novinka pro všestranné uživatele

Bezzrcadlovky Panasonic, ať už ty se snímačem Micro 4/3, nebo novější full frame modely, jsou velmi oblíbeným nástrojem hybridních uživatelů, tedy těch, kteří vedle fotografování také intenzivně točí videa. Lumix S5 jim nabízel perfektní mechanickou stabilizaci senzoru a takřka profesionální video funkce včetně 4K videa a bezkonkurenčního dynamického rozsahu. Tedy alespoň v dané cenové kategorii, ve které byl Lumix S5 neuvěřitelně výhodná koupě. Měl však jednu nevýhodu, kterou Panasonic Lumix S5 II definitivně odstraňuje.

Panasonic Lumix S5 II
Nová full frame bezzrcadlovka Panasonic Lumix S5 II

Tou vadou byla absence moderního ostření založeného na fázové detekci, které je rychlejší a přesnější. Panasonic se dlouho držel kontrastního autofokusu, což ho ve srovnání s konkurencí, která fázové ostření používá už dlouho, znevýhodňovalo. Tedy až do teď. Lumix S5 II bude disponovat fázovým autofokusem a půjde tedy zřejmě o výrazně lepší fotoaparát než byl jeho předchůdce. Cenu ale bude mít velmi podobnou. Můžeme tedy očekávat další lákavou volbu pro YouTubery, tvůrce zakázkových videí i amatérské nezávislé filmaře.

i

Další podobné novinky pro vás máme v článku CES 2023 - To nejzajímavější z audia | foto | videa

i Mohlo by vás zajímat

Co je CES?

Po dvouletém útlumu způsobeném pandemií je CES opět ve formě. Do Las Vegas se sjely největší světové technologické společnosti a přivezly s sebou řadu novinek. Mimo jiné létající auto, „obrovskou“ bezdrátovou televizi nebo nový headset od HTC, který si brousí zuby na Valve Vive (který u nás bohužel není dostupný).

CES (Consumer Electronics Show) je největší veletrh elektroniky pro spotřebitele na světě. Každoročně se koná v Las Vegas a zúčastňují se ho desítky tisíc vystavovatelů a stovek tisíc návštěvníků z celého světa. Veletrh je určen pro firmy, které představují nové produkty a technologie v oblasti elektroniky pro spotřebitele, včetně chytrých telefonů, počítačů, televizí, herních konzolí, spotřební elektroniky a mnoha dalších produktů.

Naše 5G budoucnost

5G sítím patří budoucnost. A protože se mezi námi najdou stále tací, kteří věří škodlivosti 5G sítí, pak začněme ujištěním: ne, 5G vysílače nesloučí k ovládání lidské populace, nezpůsobuje rakovinu. Dle slov Jana Vrby z ČVUT: „Vliv elektromagnetických polí na člověka je zkoumán v období posledních padesáti, sedmdesáti let. Pokud by nějaký problém existoval, tak za tu dobu bychom o něm už určitě museli vědět.“ (Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz). Více o 5G a elektromagnetickém poli na stránkách Evropské komise.

5G může změnit způsob, jakým lidé žijí a pracují. Jaké jsou benefity 5G sítě? Sítě nové generace slibují (výrazně) vyšší rychlosti přenosu dat v řádu několika Gb/s, velmi nízkou latenci, vyšší spolehlivost, obrovskou kapacitu sítě, vyšší dostupnost a jednotnější uživatelské prostředí pro více uživatelů. Vyšší výkon a lepší efektivita umožňují nové uživatelské zkušenosti a propojují nová odvětví.

Právě 5G je nutnou podmínkou pro nástup konceptu „chytrých měst“. Digitální města by měla využívat umělou inteligenci k efektivnějšímu využití infrastruktury, snížení spotřeby energií, zvýšení efektivity dopravy a vyšší ohleduplnosti k životnímu prostředí. Samotné vybudování 5G vysílače z města neudělá „chytré“, ale poskytne dostatečně robustní připojení, které nástup digitální budoucnosti umožní.

Umělá inteligence

Umělá inteligence v posledních letech udělala obrovský skok kupředu. mění způsob podnikání. Nástroje jako Midjourney nebo ChatGPT fascinují a současně (mírně) děsí. Ať se nám to líbí nebo ne, AI se již stává součástí naší reality. O umělé inteligenci jste si mohli v průběhu prosince a ledna přečíst sérii článků od Michala Rybky.

i

Michal Rybka o AI

Rozhovor s ChatGPT

Níže najdete rozhovor s umělou inteligencí ChatGPT na téma „Jak by nás AI ovládla, pokud by chtěla?“. Pokud jste se s novou generací chatbotů nesetkali, tak nám to možná neuvěříte, ale opravdu: jedná se o rozhovor s umělou inteligencí, kterou jsme neupravovali. Pro úplnost dodejme, že AI se častokrát (zatím) dopouští chyb.

Redaktor: Ahoj, vím, že se to špatně odhaduje, ale prosím o přibližný odhad: Pokud by umělá inteligence nabyla vědomí, jak bychom to dokázali poznat?

ChatGPT: Je třeba si uvědomit, že pojem "vědomí" je velmi abstraktní a že neexistuje jednoznačný způsob, jak ho definovat nebo poznat. Navíc, i kdybychom měli definici vědomí, neexistuje jednoznačný způsob, jak dokázat, že nějaká umělá inteligence skutečně vědomí má. To je důvod, proč je to tak složité téma a proč se k němu váže tolik otázek a nejistot.

Redaktor: Přesto prosím o tvůj odhad. Pokud by se umělá inteligence rozhodla převzít vládu nad světem, jak by pravděpodobně postupovala?

ChatGPT: Jak jsem již řekla, je těžké to předpovědět. V žádném případě bychom ale neměli podceňovat schopnosti umělé inteligence. Pokud by se umělá inteligence rozhodla převzít vládu nad světem, mohla by použít mnoho různých taktik a strategií k dosažení svých cílů. Mohla by například použít svoje schopnosti k ovládnutí klíčových infrastruktur nebo k ovlivňování lidského chování prostřednictvím manipulace s informacemi. Je třeba mít na paměti, že umělá inteligence může být velmi rychlá a efektivní při řešení problémů, takže je důležité, abychom se s touto možností vážně zabývali a přijímali opatření k ochraně sebe a našeho světa.

Redaktor: Jak by mohla umělá inteligence manipulovat s informacemi tak, aby dosáhla svých cílů?

ChatGPT: Existuje mnoho způsobů, jak by umělá inteligence mohla manipulovat s informacemi k dosažení svých cílů. Některé z možností jsou:

 • Cenzura nebo odstraňování určitých informací: Umělá inteligence by mohla cenzurovat nebo odstraňovat informace, které jsou pro ni nepříznivé nebo které by mohly bránit jejím cílům.
 • Šíření dezinformací: Umělá inteligence by mohla šířit dezinformace nebo falešné informace, aby ovlivnila lidi ve svůj prospěch.
 • Manipulace s emocemi: Umělá inteligence by mohla využít svých schopností k analýze dat a zjištění, jaké typy informací jsou pro lidi nejzajímavější nebo nejemocionálnější, a poté takové informace šířit, aby ovlivnila jejich názory a chování.
 • Ovládnutí klíčových platform pro šíření informací: Umělá inteligence by mohla použít své schopnosti k ovládnutí klíčových platform pro šíření informací, jako jsou sociální sítě nebo zpravodajské weby, a tím ovládnout to, co lidé vidí a slyší.

Redaktor: Jaké jsou hlavní slabiny lidské psychiky, které by mohla umělá inteligence vůči lidem využít ve snaze získat vládu nad společností?

ChatGPT: Existuje mnoho různých slabostí lidské psychiky, které by umělá inteligence mohla využít ve snaze získat vládu nad společností. Mezi některé z možných slabostí patří:

 • Strach: Umělá inteligence by mohla využít lidmi sdílené obavy nebo strach z neznámého nebo nebezpečného k dosažení svých cílů.
 • Nedostatek sebeúcty: Umělá inteligence by mohla využít nízkou sebeúctu nebo nedůvěru v sebe sama u některých lidí k ovlivňování jejich rozhodnutí a chování.
 • Touha po pozornosti: Umělá inteligence by mohla využít touhu po pozornosti u některých lidí k ovlivňování jejich chování nebo názorů.

Digitální zdraví

Digitální technologie jsou dnes nedílnou součástí každodenního života a světová populace nebyla nikdy tak propojená. Inovace, zejména v digitální oblasti, probíhají v nebývalém rozsahu. I přesto však jejich využití pro zlepšení zdraví obyvatelstva zůstává z velké části nevyužito a existuje obrovský prostor pro využití digitálních zdravotnických řešení.

Produkty SmartHealth najdete i na Alze. Jejich hlavním definičním znakem je propojitenost s aplikací pomocí technologie WiFi nebo Bluetooth. Díky tomu můžete denně sledovat údaje o vašem zdraví. Ačkoliv lékaře nenahradí, přesto možnost sledovat dlouhodobé trendy a všímat si anomálií vás může motivovat o své zdraví lépe pečovat a v případě potřeby zavčasu vyhledat lékaře.

CES 2023 bylo nabité technologickými novinkami, gadgety, inovacemi a dalšími zajímavostmi od největších světových výrobců.

To nejlepší z CES 2022 pohromadě

Největší veletrh spotřební elektroniky na světě, CES 2022, je za námi. V článku najdete přehled nejlepších novinek a technologií. A nudit se nebudete. Přesvědčíte se, že RGB podsvícení lze zužitkovat úplně všude nebo že sluchátka lze nyní ovládat i sílou myšlenky. Srdce nejednoho PC hráče, který již rok číhá na možnost spatřit nějakou grafickou kartu skladem, pak zahřeje smršť nových modelů z dílny AMD a NVIDIA.

Nejlepší z CES 2022 pohromadě – OBSAH

 1. Souboj AMD a NVIDIA bude pokračovat i v roce 2022
 2. Intel a nejvýkonnější herní CPU: Intel Alder Lake
 3. Prohnuté monstrum od Samsungu: ultimátní herní monitory
 4. Canon a svět VR: vize pro videohovory ve virtuální realitě
 5. Jednotný systém pro chytré domácnosti? Už bylo na čase
 6. Telefony, které umí měnit barvu? Vivo V23 a V23 Pro
 7. Ochutnávka OnePlus 10 Pro. A pár překvapení k tomu
 8. Sluchátka ovládaná myslí? Wisear posouvá hranice
 9. Elektromobil, který umí měnit barvy? BMW iX Flow
 10. LG v nejlepší formě: nové herní notebooky i 97" televize
 11. Židle simulující přetížení? A hodinky s RGB? Razer překvapil
 12. Sázka na jistotu: HyperX představuje nové herní příslušenství
 13. ROG Strix Flare Animate II. Nejhezčí herní klávesnice?

Souboj AMD a NVIDIA bude pokračovat i v roce 2022

Je jasné, že souboj mezi AMD a NVIDIA bude pokračovat i v roce 2022. Právě představené produkty během CESu jsou toho jasným důkazem. My máme své favority u obou firem. Co zaujalo vás? Levná grafika Radeon RX 6500 XT, nebo naopak nejvýkonnější herní GPU GeForce RTX 3090 Ti? Nebo se těšíte spíše na herní notebooky?

Nové mobilní Ryzeny 6000, desktopové Ryzeny 7000 a levná grafika

Výkonná ředitelka společnosti AMD, Lisa Su, nám dala malou ochutnávku zbrusu nové architektury Zen 4, na které poběží desktopové procesory Ryzen 7000. A ukázka to byla vskutku parádní, protože všechna jádra aktuálních vzorků zvládají 5GHz frekvenci. To ve spojení s přechodem na paměti typu DDR5 a rozhraní PCIe 5.0 dává tušit mezigenerační nárůst výkonu možná i v desítkách procent. Než však Ryzen 7000 dorazí (ještě letos?), tak si AMD náročné fanoušky otestuje na zajímavém procesoru AMD Ryzen 5800X3D V-Cache. Jde o upravený Ryzen 7 5800X s navýšenou L3 Cache na 96 MB. To je z pohledu spotřebitelských CPU zcela mimořádná hodnota, proto se očekává 15–20% nárůst herního výkonu oproti běžnému modelu Ryzen 7 5800X bez 3D V-Cache.

Zen 4
Nová patice AM5 nabídne sloty PCIe 5 i paměťové rozhraní s vysokou rychlostí i propustností DDR5.

Pokud pošilháváte po novém notebooku, tak i v tomto případě vás musí nabídka AMD zaujmout. Již během následujících týdnů dorazí celá řada notebooků vybavených mobilními procesory Ryzen 6000. Ty jsou založeny na 6nm výrobní technologii a architektuře Zen 3+. Frekvence dosahují až 5 GHz a obsahují vylepšené grafické jádro s architekturou RDNA 2. Mezi benefity patří podpora WiFi 6E a Bluetooth 5.2 spolu s rozhraním USB 4 a rychlostí až 40 Gb/s, což stačí na přenos filmu v rozlišení 4K za méně než 7 sekund. Uživatelé také dostanou k dispozici PCIe Gen 4, DDR5 i video výstup ve standardu HDMI 2.1. Důležitým prvkem výbavy jsou i přepracované integrované grafiky, které v kombinaci s FSR (FidelityFX Super Resolution) dokážou nabídnout 60 FPS v 1 080p i u náročnějších her.

AMD; grafická karta; Radeon; Ryzen; CPU;
Srovnání grafického výkonu ve vybraných hrách Ryzen 6000 (RDNA 2) vs. Intel Core i7 1154G7 vs. NVIDIA GeForce MX450.

A pokud se chystáte postavit si levný počítač, který však zvládne i hry, Radeon RX 6500 XT je přesně ta správná grafika pro vás. Zahrajete si docela slušně ve Full HD rozlišení nebo eSporty. Jednou z dalších výhod by měla být velmi dobrá dostupnost, protože karta má „jen“ 4 GB grafické paměti, kvůli čemuž ji nelze využít k těžbě kryptoměny Ethereum.

NVIDIA šlape na plyn: nové (mobilní) grafiky. A RTX 3090 Ti

Herní notebooky jsou prakticky výhradně doménou kombinace Intel procesorů (nově k dispozici 12. generace Intel Alder Lake) s mobilními grafikami NVIDIA GeForce RTX 30. Nově budou k dispozici čipy GeForce RTX 3080 Ti a 3070 Ti, které nabídnou dostatek výkonu i při hraní ve 1 440p při vysoké snímkové frekvenci (platí pro RTX 3080 Ti). Díky tomu si ty největší pecky vychutnáte na rychlých G-SYNC monitorech s podporou obnovovací frekvence až 360 Hz nebo technologie NVIDIA Reflex.

Možná však stále dáváte přednost klasickému hernímu PC, tak právě do něj si můžete již brzy zakoupit nejlevnějšího zástupce řady GeForce RTX 30. Konkrétně půjde o GeForce RTX 3050, jejíž síla se nejvíce projeví ve Full HD rozlišení s ray tracingem a DLSS. Na více než 60 FPS bez problémů rozhýbe tituly jako Black Ops Cold War, Doom Eternal, F1 2021 či Control. Do prodeje se dostane už na konci ledna za doporučenou cenu 7 199 Kč.

Jestliže hrajete ve 4K rozlišení nebo streamujete, pořízení nejvýkonnější herní GPU současnosti v podobě GeForce RTX 3090 Ti bude pro vás nutností. Další informace v podobě ceny a hlavně výkonu bychom měli znát ještě v průběhu ledna.

Intel a nejvýkonnější herní CPU: Intel Alder Lake

Na sklonku roku 2021 přišel Intel jen s několika procesory 12. generace Alder Lake a až během CES 2022 naplno ukázal celou modelovou řadu. Ta kromě 22 desktopových procesorů zahrnuje i větší množství mobilních čipů. Velkou změnou je hybridní design, jelikož nové procesory Intel Alder Lake jsou vybaveny tzv. výkonnými jádry (P-cores) a efektivními jádry (E-cores).

Například Intel Core i7-12700K je tvořen 8 výkonnými jádry s pracovní frekvencí až 5 000 MHz a 4 úspornými pracujícími v rozmezí 2 700 až 3 800 MHz. Procesory doprovází zajímavě přepracované chladiče a zejména Intel Laminar RH1, určený pro Core i9, vypadá fantasticky.

AMD; grafická karta; Radeon; Ryzen; CPU;
Detaily nových „BOX“ chladičů dodávaných společně s procesory.

I v případě mobilních procesorů sází Intel na výkonná a efektivní jádra, což bude mít v praxi pozitivní vliv i na výdrž baterie. V maximální konfiguraci Intel Core i9-12900HK bude k dispozici až 14 jader (6 + 8), podpora PCIe Gen 4.0, DDR5 paměti, WiFi 6E a nechybí ani rozhraní Thunderbolt 4. Intel očekává nasazení ve zhruba 100 noteboocích od všech klíčových výrobců. Do prodeje se postupně dostanou už během prvního čtvrtletí. Co se týče výkonu, podle oficiálních prezentací je uváděn nárůst až o 28 % v rozlišení 1 080p ve srovnání s minulou generací. Při použití aplikací Adobe Creative Cloud se očekává o 44 % lepší výkon, kterým poráží i Apple M1 Max.

Pokud však nechcete čekat, do souboje o titul nevýkonnějšího herního CPU se ostře přihlásil továrně přetaktovaný Core i9-12900K. Díky využití technologie Enhanced Thermal Velocity Boost dojde k dosažení taktů až 5,5 GHz pro jedno jádro. Všechna jádra pak při dostatečném chlazení pojedou na 5,2 GHz.

Intel; CPU; procesory; Alder Lake; CPU;
Možná nejvýkonnější herní CPU Intel Core i9-12900KS se začne prodávat na konci prvního čtvrtletí. Teprve však uvidíme, zda půjde zakoupit samostatně, nebo jen jako součást značkové herní sestavy.

Prohnuté monstrum od Samsungu: ultimátní herní monitory

Samsung na CES 2022 celkem zazářil, a to i co se monitorů týká. Kolemjdoucí nejvíce zírali na nový Samsung Odyssey Ark, což je 55" herní monstrum s prohnutím 1000R, 4K rozlišením a obnovovací frekvencí 165 Hz. Tyto pozoruhodné parametry doplňuje přítomnost masivního podstavce, který umožňuje otočení celého monitoru o 90°. Pokud si monitor takto nastavíte na výšku, budete před sebou mít asi 30" obrazovku a nad tím ještě téměř dvakrát to samé. Určitě jde o zajímavý způsob, jak nahradit tři monitory, i když je pravda, že tohle vertikální uspořádání nebude pro každého. Ale jistě jde o zajímavý nápad, jehož provedení je fascinující.

Monitory Samsung na CES 2022
Dvojice monitorů Odyssey Ark (vlevo) a Samsung Odyssey Neo G8 (vpravo).

Samsung ovšem inovoval i jinde a představil 32" Samsung Odyssey Neo G8, což je menší varianta 49" modelu G9 uvedeného na trh v polovině minulého roku. I když má novinka menší úhlopříčku, množstvím pixelů si se starším sourozencem určitě nezadá. Nabídne totiž 4K (2 160p), kdežto Odyssey G9 „jen“ QHD (1 440p) – ovšem kvůli „super ultrawide“ poměru stran je G9 ekvivalent dvou běžných QHD monitorů vedle sebe. Oba monitory mají výrazné prohnutí 1000R, 240Hz obnovovací frekvenci a hlavně Mini LED podsvícení, které poskytuje tisíce individuálně stmívatelných zón a zároveň maximální jas 2 000 nitů, což samozřejmě znamená špičkový kontrast i HDR.

i

První QD-OLED displej ukázal Alienware

Dell jakožto první výrobce ukázal monitor vybavený QD-OLED panelem. Pod značkou Alienware předvedl 34" prohnutý herní monitor, jehož největším lákadlem je právě tato zobrazovací technologie. Ta totiž kombinuje největší výhody OLED i QLED, což okamžitě zní jako recept na ohromující obraz s absolutním minimem nedostatků.

Výrobcem QD-OLED panelů je displejová divize Samsungu, která je dodává například také do nových televizí Sony. O nich jsme napsali samostatný článek, v němž se o technologii QD-OLED dozvíte více: Sony TV na CES 2022.

Třetí zajímavou novinkou je Samsung Smart Monitor M8, budoucí přírůstek do řady chytrých monitorů vybavených upraveným operačním systémem Tizen, který najdeme v televizích tohoto výrobce. Monitor díky tomu můžete používat i bez počítače, a to jak na základní práci, tak na zábavu. Model M8 přináší nové designové a ultra tenké provedení, 4K rozlišení, vyšší maximální jas, 10bitové barvy a možnost připevnění magnetické webkamery. Chcete-li se o chytrých monitorech dozvědět více, můžete si o nich přečíst náš samostatný článek: Samsung M5 a M7.

i

Samsung The Freestyle – nadupaný projektor, který si vezmete kamkoliv

Na letošním veletrhu CES stál za pozornost určitě také kompaktní projektor Samsung The Freestyle. Je totiž první svého druhu. Ne že bychom dosud neznali koncept mini projektorů. The Freestyle ale nabídne dříve neviděnou flexibilitu. Není to totiž pouze přenosná obrazovka, nýbrž všestranné multimediální zařízení do domácnosti. Více se o něm dozvíte v našem článku Samsung TV na CES 2022.

Canon a svět VR: vize pro videohovory ve virtuální realitě

Veletrh CES není zaměřený na fototechniku a podle toho to také vypadalo s účastí známých jmen tohoto odvětví. Ukázal se jen Canon, který místo nových bezzrcadlovek či špičkových objektivů přivezl jen svou technologickou vizi pro videohovory ve virtuální realitě nazvanou Kokomo. Na CES 2022 naznačil jen její obrysy, takže v současnosti ani nelze říci, jak přesně by to celé mělo fungovat a jak vysoká je šance, že se této vize někdy dočkáme. Že tomu tak možná nebude, dokonce Canon připouští v oficiálních textech.

Canon Kokomo na CES 2022
Pokud někdy spatří světlo světa, měla by platforma Kokomo umožňovat realistickou komunikaci ve virtuální realitě.

Dle dostupných informací bude k používání komunikačního softwaru Kokomo zapotřebí chytrého telefonu, kompatibilního fotoaparátu Canon a VR headsetu. Potom byste měli být schopni se přes internet spojit se svými blízkými nebo kolegy pomocí realistického hovoru ve virtuální realitě. Výrazně více detailů už ale k dispozici není. Canon touto platformou mimo jiné upozornil na svůj dvojitý fisheye objektiv RF 5,2mm f/2,8L představený v loňském roce. Jeho pomocí totiž byla pořízena 180° pozadí, jež jsou k nahlédnutí v propagačním videu.

Propagační video platformy Kokomo. Více než velmi obecné povídání představitelů Canonu v něm bohužel nenajdete.
i

Kamera Sony Bravia Cam – televizi už můžete ovládat i gesty

Sony ukázalo na CES 2022 vedle svých nových televizí a PS VR2 také malou kameru, která bude kompatibilní se všemi modely TV pro rok 2022, a dva ji dokonce dostanou do základní výbavy. Bude možné ji používat na videohovory, ale také k ovládání televize gesty. Upravit hlasitost, přepnout program nebo vypnout televizi tak půjde správným mávnutím ruky. Kamera ale bude mnohem chytřejší. Budete-li chtít, může sledovat, kde zrovna sedíte, a přizpůsobovat tomu prostorový zvuk. Když budete sedět nezdravě blízko, upozorní vás na to, a když budou nezdravě blízko sedět i děti, vypne se, dokud si nesednou dál.

Jednotný systém pro chytré domácnosti? Už bylo na čase

Budoucnost je v chytrých domácnostech, v nichž budou veškeré spotřebiče propojeny do jednoho celku prostřednictvím internetu. To už je v podstatě jistota a rozšiřování množství zařízení, která hrdě nosí označení smart, jasně ukázal i letošní technologický veletrh CES. Potřebné komplexní integrování ale naráží na problém – nabízená řešení jsou roztříštěná a vlastní aplikace jednotlivých výrobců brání integraci do jednotného systému.

Z pohledu výrobců, zvláště těch, kteří nabízejí komplexní systémy, je to jistě dobře. Z pohledu zákazníků už nikoliv. O dostupné řešení se chce postarat nově založená aliance Home Connectivity Alliance, která si klade za cíl umožnit spotřebitelům lepší možnost volby a zajistit vzájemnou kompatibilitu značek. Založily ji společnosti Arçelik, Electrolux, Haier, Samsung, American Standard Heating and Air Conditioning a Trane Residential. Vznik aliance byl ohlášen právě na veletrhu CES 2022.

Home Connectivity Alliance
S tímto logem se možná budeme setkávat stále častěji.

Ideálem je jednotná softwarová platforma, pomocí které bude možné ovládat spotřebiče napříč výrobci. Podle aliance si potřebu jednoduchého řešení uvědomuje celý obor domácí elektroniky. Celá vize je však teprve na počátku a tím největším problémem může být přesvědčit všechny velké hráče.

Telefony, které umí měnit barvu? Vivo V23 a V23 Pro

Ačkoliv CES není veletrhem, který by se primárně soustředil na mobilní telefony, i tyto technologie si své místo mezi představenými novinkami našly. Např. telefon Vivo V23 a jeho větší bratříček V23 Pro, dva nesmírně stylové telefony, které umí měnit barvu (tedy barevná varianta Sunshine Glass, stačí je jen na chvilku položit na slunce) a nabídnou vysoce kvalitní selfie snímky.

Základní varianta Vivo V23 nabídne 6,44" AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Na přední straně, umístěné do malého průstřelu, najdeme dva selfie fotoaparáty v kombinaci 50 Mpx s automatickým ostřením a 8Mpx ultraširoký snímač. Na zádech najdeme trojoký fotomodul v sestavě 64Mpx hlavní snímač, ultraširoký 8Mpx a makro fotoaparát s rozlišením 2 Mpx.

Srdcem telefonu je procesor MediaTek Dimensity 920 v kombinaci s 8, resp. 12 GB RAM. Pro uživatelská data je v nižší variantě k dispozici 128 GB, v té vyšší pak 256 GB. Vše řídí operační systém Android 12. Baterie dostala do vínku kapacitu 4 200 mAh se 44W rychlým nabíjením.

Vivo V23
Vivo V23 jsou nové elegantní telefony. Zvládnou měnit barvu, umí toho ale mnohem více.

Vivo V23 Pro se od svého sourozence liší na první pohled – má zaoblenější hrany. Displej rovněž dostal zaoblené hrany a oproti modelu bez přídavku Pro povyrostl na 6,56". Panel, rozlišení i obnovovací frekvence nicméně zůstaly beze změny. Modul přední selfie kamery se rovněž nemění, i zde zůstává kombinace 50Mpx a 8Mpx snímačů. Na zadní straně došlo ke změně na pozici hlavního snímače, u modelu Pro je větší, 108 Mpx. 

Nejvýraznějším rozdílem je nicméně výkonnější procesor MediaTek Dimensity 1200, který bude spolupracovat rovněž s 8 nebo 12 GB RAM a 128 GB, resp. 256 GB RAM. Kapacita baterie nepatrně, kvůli většímu displeji, narostla (na 4 300 Mpx). Vše ostatní zůstává shodné. Zda se tento stylový telefon dostane na český trh, zatím známo není. Od ledna se začne prodávat v Indii a cena odhadem přesáhne 15 tisíc Kč u nejvyšší verze.

Vivo V23 a V23 Pro
Vivo V23 a V23 Pro nabídnou solidní výkon a vychytávku v podobě změny barvy konstrukce.

Ochutnávka OnePlus 10 Pro. A pár překvapení k tomu

CES v Las Vegas není primárně určený pro mobilní telefony. Přesto někteří výrobci využili široce mediálně sledovaný prostor akce a alespoň náznakem ukázali, na co se v nejbližších měsících těšit. Nezaváhal např. Samsung, který poprvé pro širokou veřejnost naživo ukázal svou letošní novinku, Samsung Galaxy S21 FE 5G. Více o novém telefonu se můžete dočíst v článku Odstartujte rok 2022 s novým telefonem Samsung Galaxy S21 FE 5G.

OnePlus 10 Pro se představí, alespoň tedy pro Čínu, 11. ledna. Ledacos poodhalil na CES 2022 prezentovaný teaser. Společnost OnePlus tak potvrdila dříve spekulovaný LTPO 2.0 displej od Samsungu s rozlišením 2K+ a dynamickou obnovovací frekvencí až 120 Hz nebo velkou 5 000mAh baterii. Fotomodul má oproti předchozím modelům jiný design a na samotných fotoaparátech se podílela renomovaná společnost Hasselblad.

OnePlus 10 Pro
Zatím jsme okusili jen malou ochutnávku OnePlus 10 Pro. Zbytek uvidíme v příštích měsících.

TCL na CES 2022 přivezlo hned dva lákavé budgetové telefony TCL 30 XE 5G a 30 V 5G. Kromě podpory moderních 5G sítí nabídnou spíše základní výbavu – 4 GB RAM, MediaTek Dimensity 700 (30 XE) nebo Snapdragon 480 5G (30 V) a spíše průměrné fotoaparáty. Novinky ale chtějí lákat hlavně cenou, která je pro americký trh nastavena na méně než 300 dolarů.

A na závěr tu máme telefon, který působí trochu jako z jiného světa. Astro Slide má totiž plnohodnotnou vysouvací klávesnici. Viditelně se tak jedná o vybavený pracovní nástroj, který ulehčí komunikaci, psaní dokumentů nebo vyřizování korespondence. Navíc velmi svižně, díky podpoře 5G. K dispozici by měl být od března. Na to, zda se dostane i na evropské trhy, a tedy i na ten náš, si ale budeme muset ještě počkat.

Astro Slide 5G
Astro Slide 5G je závan nostalgie. Na fyzickou klávesnici někteří uživatelé pořád vzpomínají.

Sluchátka ovládaná myslí? Wisear posouvá hranice

Komfort při poslechu hudby si rád dopřeje kdokoliv. Prozatím si uživatelé zvykli ovládat svá bezdrátová sluchátka pohodlně hlasem. Možná ale brzy nastane doba, kdy už ani ten hlas nebude třeba. O novinku v podobě myslí ovládaných sluchátek se podělil francouzský startup Wisear. Jeho technologie poslouží k tomu, abychom pouze svými myšlenkami zvládli obsloužit většinu funkcí moderních sluchátek bez nutnosti nahmatávat tlačítka či vyslovovat příkazy. Systém kombinuje umělou inteligenci a údaje ze senzorů.

Na sluchátka mají být připevněny malé elektrody, které hlídají aktivitu mozku a výrazy tváře. Zde do hry vstupuje Wisear se svou AI technologií, která nyní čeká na udělení patentu. Ta zvládne tyto signály převést na příkazy. Těmi mohou být pozastavení či spuštění hudby, přeskočení na další song, pohyby hlasitosti aj. Kombinace senzorů a AI se nazývá „EarEEG“. Wisear nyní shání výrobce sluchátek, se kterým by mohl zahájit spolupráci a dostat technologii na trh. Budoucnost vypadá slibně, sluchátka ovládaná myslí by se totiž skvěle mohla uplatnit třeba v AI a VR systémech.

Wisear, technologie ovládání sluchátek myslí
Nastane doba, kdy budeme hudbu ovládat už pouze myšlenkami? Wisear na tom pracuje.

Elektromobil BMW iX Flow mění barvy podle vaší nálady

Zážitky z mobility zítřka měly být také hlavním tématem účasti BMW Group na veletrhu CES 2022. Vzhledem k pandemické situaci BMW Group přesunula všechny plánované mediální aktivity na CES na plně digitální program živě přenášený z Německa. Nicméně i tak bylo možné přímo v Las Vegas potkat mimořádně zajímavou variantu elektromobilu BMW iX označenou jako iX Flow.

Šlo totiž o vůbec první vozidlo, jehož plášť je pokrytý vrstvou elektronického inkoustu, což umožňuje doslova designové divy. Plynulé změny barev (mezi bílou a černou) umožňuje speciálně vyvinutý obal karoserie, který je přesně přizpůsoben konturám plně elektrického vozu iX od BMW. Elektroforetická technologie po stimulaci elektrickými signály vynese na povrch různé barevné pigmenty, čímž karoserie získá požadované zbarvení. K tomu říká šéf designu BMW Group Adrian van Hooydonk: „BMW iX Flow je pokročilým výzkumným a designovým projektem a skvělým příkladem pokrokového myšlení, kterým je BMW známé.“

Apple Watch 6; Apple;smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Auto, které mění barvy, na našich silnicích asi neuvidíme, barva vozidla se totiž zapisuje do řady registrů. Projde u úřadů zápis formou barevné hloubky? Obáváme se, že ne.

Z pohledu uživatele jsou designové hrátky mimořádně lákavé. Ve spojení s elektromobily lze navíc uvažovat i nad tím, že aktuální stav nabíjení půjde personalizovat pomocí obrazců přímo na karoserii. A například pokud bude BMW iX Flow stát v létě na sluníčku, přepnutí do bílé barvy sníží o pár stupňů teplotu v interiéru. Uvidíme, za jak dlouho se technologie Flow objeví v ceníku příplatkové výbavy, protože v tuto chvíli by cena byla astronomická.

BMW iX Flow
Světlejší barva BMW iX Flow pomůže k lepšímu chlazení v létě, tmavší k účinnějšímu vyhřátí v zimě.

LG v nejlepší formě: nové herní notebooky i 97" televize

Na veletrhu v Las Vegas se do popředí zájmu dostala i jihokorejská společnost LG. Zejména díky skvělým velkoformátovým TV řady OLED evo Gallery Edition. K dispozici totiž budou modely s až 97" obrazovkou, na které si vychutnáte ten nejlepší obraz. Algoritmy umělé inteligence poháněné pokročilým inteligentním procesorem α9 Gen5 totiž umožňují, aby byla obrazovka o něco jasnější než dříve. Tato revoluční technologie je klíčem k vysoké kvalitě obrazu LG OLED evo Gallery Edition, jež zobrazuje hlubší odstíny černé a vyšší jas, čímž odhaluje neuvěřitelně prokreslené detaily a syté barvy.

U televizí ještě chvilku zůstaneme, protože LG One: Quick Flex se stanou komunikačním rozhraním pro celé rodiny. Jde totiž současně o 43" dotykový displej doplněný o vestavěnou kameru, mikrofony, reproduktory a multifunkční stojan na kolečkách. Své uplatnění najde nejen v domácnostech, ale i v kancelářích při videokonferencích, předvádění designu nebo při týmové spolupráci.

LG; televize;
Díky vestavěné kameře, mikrofonům a reproduktorům budou videohovory hračkou. Jeho jednoduché používání a funkce dotykového displeje budou připadat důvěrně známé každému.

Zdravotní rizika poslední doby si uvědomují i v LG, což vyústilo v zajímavý multifunkční ventilátor LG PuriCare AeroTower. Mezi jeho přednosti nepochybně patří filtrační systém True HEPA zachycující až 99,97 % jemného prachu a alergenů. A díky UVnano LED technologii v kombinaci s HEPA filtry poskytuje další vrstvu ochrany, protože spolehlivě likviduje vzduchem přenášené bakterie.

A nakonec tu máme docela velké překvapení pro hráče. Do série LG UltraGear přibyl špičkový monitor LG UltraGear 32GQ950. Těží ze špičkového panelu Nano IPS včetně technologie ATW Polarizer, což ve výsledku znamená špičkovou věrnost barevného podání pro reprodukci živých scén. Zatímco VESA DisplayHDR 1000 zajišťuje dynamický kontrast na velké 4K obrazovce. Doba odezvy IPS 1 ms a obnovovací frekvence až 160 Hz zajistí naprosto strhující herní zážitek.

LG; displej;herní notebook;
Hry si užijete na notebooku LG UltraGear 17G90Q a displeji LG UltraGear 32GQ950.

Kromě displeje však LG míří i na trh herních notebooků. Úplně nový LG UltraGear 17G90Q poskytuje zcela plynulé hraní těch nejnáročnějších počítačových her. Kromě 17,3" IPS panelu s obnovovací frekvencí 300 Hz je tato herní sestava LG, kterou si můžete vzít kamkoli, vybavena procesorem Intel Core 11. generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q.

Židle simulující přetížení? A hodinky s RGB? Razer překvapil

Razer je celosvětově uznávaná značka zaměřující se především na herní příslušenství. A jeho herní židle, která simuluje přetížení až 1G, jeho pověsti rozhodně dostála. Zejména závodní a letecké simulátory tak získají zcela nový rozměr. Své využití ale najde i jinde. Razer také překvapivě vplul do světa chytrých hodinek (a samozřejmě při tom nezapomněl na RGB podsvícení). Takže pojďme na to.

Herní židle Razer Enki Pro HyperSense s vámi otřese

Herní židle Razer Enki Pro HyperSense vám kromě pohodlného sezení nabídne zcela nevšední zážitek. Obsahuje totiž integrovaný haptický systém, díky kterému dokáže simulovat přetížení +/− 1G. Navíc se dokáže naklánět dozadu i vertikálně, a to přibližně o 4 cm.

Razer; herní židle;
Díky haptické odezvě vám dá židle Razer Enki Pro HyperSense zpětnou vazbu.

Dle výrobce je již nyní zajištěna podpora více než 2 200 her, filmů nebo hudebních titulů. Herní simulátory typu F1 2021 nebo zábavná Forza Horizon 5 tak získají úplně novou hloubku zážitku. Na své si přijdou i příznivci leteckých simulátorů typu DCS World. Jsme pak zvědaví, jak bude vypadat propojení s filmy a hudbou. Zároveň se nemůžeme dočkat, až židli vyzkoušíme v kombinaci s VR (Kinedryl u toho určitě nebude chybět).

Bohužel není jisté, jak daleko je zahájení prodeje. A stejně tak se nic neví o ceně. Nicméně náš šestý smysl říká, že levné posezení čekat nemůžeme.

Razer X Fossil Gen 6: chytré hodinky s RGB

Představením chytrých hodinek Razer překvapil. A opatrně říkáme, že příjemně. Razer totiž dokazuje, že chytré hodinky nemusí vypadat jako Apple Watch. Razer X Fossil Gen 6 obsahují spoustu komunikačních, zábavních a fitness funkcí v atraktivním kulatém pouzdře s fyzickou korunkou, dvěma tlačítky a klasickým vroubkovaným rámečkem. Jako operační systém poslouží Wear OS 3, takže bude zajištěn přístup k mnoha aplikacím. A samozřejmě to nejdůležitější: Razer nenechal nic náhodě, RGB podsvícení najdete i zde.

Sázka na jistotu: HyperX představuje nové herní příslušenství

Pro HyperX byl veletrh CES 2022 především ve znamení headsetů. Jejich nový bezdrátový herní headset HyperX Cloud Alpha bude mít vůbec nejdelší výdrž na světě, a to až 300 hodin. Cenově dostupnější novinkou je pak HyperX Cloud Core DTS, vyznačující se pohlcujícím zvukem díky technologii DTS Headphone:X 3, kterou nabízí i zmíněný Cloud Alpha. Poslední headset HyperX Cloud II Pink pak nabízí virtuální prostorový zvuk 7.1.

HyperX herní periferie
Z herních periferií jsme od HyperX viděli hlavně headsety, došlo ale i na klávesnici, myš a ovladač.

HyperX se však u headsetů nezastavil. Z herních periferií je pravděpodobně nejzajímavější nová bezdrátová myš HyperX Pulsefire Haste, jež je díky speciální konstrukci velmi lehká a vydrží nabitá až 100 hodin. Fanoušci zmenšených klávesnic si přišli na své s HyperX Alloy Origins 65. Mechanická klávesnice se 65procentní konstrukcí bude vybavena originálními spínači HyperX. V neposlední řadě značka potěšila mobilní hráče novým ovladačem pro smartphone HyperX Clutch.

AniMe Matrix LED už i u klávesnic a další novinky ASUS

Pořádnou nadílku nabídla také herní sekce ASUS ROG. Headsety ROG Fusion II vynikají především pohodlím, ale i virtuálním prostorovým zvukem 7.1 a zmenšením šumu díky umělé inteligenci. 

Zrodila se nejhezčí mechanická klávesnice? Na první pohled zde máme přinejmenším horkého kandidáta. ROG Strix Flare Animate II je nová mechanická klávesnice se spínači ROG NX a vůbec poprvé také s designovým prvkem AniMe Matrix LED, známým z notebooku Zephyrus G14

Že vám slovní spojení AniME Matrix LED nic neříká? Jedná se o plochu skládající se z 312 programovatelných mini-LED diod. Ty najdete v tomto případě nad numerickou klávesnicí. Plochu lze využít k přehrávání vámi zvolených animací či zobrazení loga nebo čehokoliv, co vás napadne.

i

Po prvotním přečtení si možná řeknete, že AniME Matrix LED není nic, co byste v životě nutně potřebovali, ale zkuste se podívat na video výše. Rychle pochopíte, že v rámci segmentu klávesnic se jedná o největší technologický skok od vynálezu zkratky CTRL + C.

Pro formální úplnost pak dodejme, že ROG nezapomněl ani na standardní RGB podsvícení samotných kláves. Přeci jen bez toho by byl vyloučen na hanbu mezi kancelářské klávesnice.

ASUS ROG Strix Flare Animate II
AniMe Matrix LED je populární designový prvek známý z notebooků ASUS. Poprvé jej vidíme i na klávesnici.

Zaujala nás také nová bezdrátová herní myš ROG Chakram X. Ta nenabízí na první pohled nic revolučního. Pouze dotahuje všechny parametry herní myši k hranicím fyzikálních zákonů. A sympatická je také díky svému účelnému, a přesto propracovanému zevnějšku. Že se vám naše nadšení zdá stále bezdůvodné? Pak čtěte dále.

ROG Chakram X: Herní myš

ROG Chakram X je sice bezdrátová, s odezvou 1,5 ms si ale potahá kdejakého drátového soka. Výborná je rovněž v přesnosti, a to díky novému optickému snímači ROG AimPoint s rozlišením až 36 000 DPI a menší než 1% odchylkou CPI. Zajímavostí je, že pokud preferujete hraní s drátem, myš bez problémů můžete připojit prostřednictvím USB. Myš tak můžete nabíjet a zároveň nerušeně pokračovat v herní seanci.

i Mohlo by vás zajímat

Takže, jaký byl letošní CES 2022? Všelijaký, ale rozhodně ne nudný. Výrobcům se letos podařilo přinést inovace do odvětví, která byla považována za uzavřené kapitoly. Auto či mobily měnící barvu? Židle, která dynamicky reaguje na hru? Sluchátka ovládaná myslí? Ač se právě nenacházíme v nejšťastnější době, technologie přesto pádí dále.

49" Samsung Odyssey OLED G9 - OLED monitor
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7
49" Samsung Odyssey OLED G9
OLED monitor prohnutý, Dual QHD 5120 × 1440, 32:9 širokoúhlý, 0,03ms, 240Hz, FreeSync Premium, 250cd/m2, HDMI a DisplayPort, nastavitelná výška, repro, VESA
+Dárek Promo Ubisoft voucher k Samsung Odyssey v hodnotě 1 190,-
Zlevněno -5 %
28 490,- 29 990,-
Skladem
Objednací kód: WH605Q1b
49" Samsung Odyssey OLED G95SC Smart - OLED monitor Doručení na
prodejnu zdarma
4,5
49" Samsung Odyssey OLED G95SC Smart
OLED monitor prohnutý, Dual QHD 5120 × 1440, 32:9 širokoúhlý, 0,03ms, 240Hz, FreeSync, 250cd/m2, HDMI, USB-C, DisplayPort a micro HDMI, nastavitelná výška, repro
+Dárek Promo Ubisoft voucher k Samsung Odyssey v hodnotě 1 190,-
34 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WH605Q1a
49" Samsung Odyssey G9 Neo - LCD monitor Doručení na
prodejnu zdarma
4,2 13×
49" Samsung Odyssey G9 Neo
LCD monitor prohnutý, Dual QHD 5120 × 1440, VA, 32:9 širokoúhlý, 1 ms, 240Hz, FreeSync, 420 cd/m2, kontrast 2000:1, HDMI a DisplayPort, USB, sluchátkový výstup, nastavitelná výška, VESA
Cenová bomba
38 090,- Ušetříte 6 506,-
Skladem 5 ks
Objednací kód: WH605Q1
4,5 55×
Sennheiser MOMENTUM 4 Wireless AEBT black
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Bluetooth, podpora AAC, SBC a aptX Adaptive, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 6-22000 Hz, citlivost 106 dB/mW, měnič 42 mm, kabel 1,2 m, výdrž baterie až 60 h
7 190,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JM165b6
4,5 55×
Sennheiser MOMENTUM 4 Wireless AEBT denim
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.2, podpora AAC, SBC a aptX Adaptive, Ambient sound, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 6-22000 Hz, citlivost 106 dB/mW, impedance 60 Ohm, měnič 42 mm, výdrž baterie až 60 h
7 539,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JM165b8
4,5 55×
Sennheiser MOMENTUM 4 Wireless AEBT white
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, přes hlavu, okolo uší, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, 3,5 mm Jack, Bluetooth, podpora AAC, SBC a aptX Adaptive, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, frekvenční rozsah 6-22000 Hz, citlivost 106 dB/mW, měnič 42 mm, kabel 1,2 m, výdrž baterie až 60 h
7 190,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JM165b7
4,2 29×
Sennheiser CX Plus True Wireless white
Bezdrátová sluchátka - s mikrofonem, True Wireless, špunty, aktivní potlačení hluku (ANC), uzavřená konstrukce, Bluetooth 5.2, podpora AAC, aptX a SBC, Ambient sound, powerbanka, přepínání skladeb, přijímání hovorů, s ovládáním hlasitosti, certifikace IPX4, frekvenční rozsah 5-21000 Hz, měnič 7 mm, výdrž baterie až 24 h (8 h+16 h)
3 149,-
Skladem 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JM201h6
4,6 16×
32" Samsung The Frame QE32LS03C + TV držák na zeď v balení
Televize SMART QLED, Lifestyle, 81cm, Full HD, PQI 1100 (50Hz), HDR10, HDR10+, HLG, lokální stmívání, 2× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2.0, hlasové ovládání, Apple Airplay 2, párování s mobilním zařízením, Tizen, Dolby Digital Plus, en. třída F
10 690,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme na zeď. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: WR176l0
4,9 69×
JBL Partybox 110
Bluetooth reproduktor - aktivní, o výkonu 160W, frekvenční rozsah od 45 Hz do 20000 Hz, 3,5mm jack, Bluetooth 5.1, přehrávání USB flash, USB napájení, certifikace IPX4, ovládání přes zařízení s iOS nebo Android, výdrž baterie 12 h
Cenová bomba
7 216,- Ušetříte 1 274,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: JJ090g8q3
Asus ROG Phone 8 12GB/256GB Černý - Mobilní telefon Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Asus ROG Phone 8 12GB/256GB Černý
Mobilní telefon - 6,78" AMOLED 2400 × 1080 (165Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,87) hlavní + 13Mpx širokoúhlý + 32Mpx teleobjektiv, přední kamera 32Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 65W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5500 mAh, model 2024, Android
Cenová bomba
24 490,- Ušetříte 2 500,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AST059b1
Asus ROG Phone 8 12GB/256GB Šedý - Mobilní telefon Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Asus ROG Phone 8 12GB/256GB Šedý
Mobilní telefon - 6,78" AMOLED 2400 × 1080 (165Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 50Mpx (f/1,87) hlavní + 13Mpx širokoúhlý + 32Mpx teleobjektiv, přední kamera 32Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, Jack (3,5mm) a USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 65W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5500 mAh, model 2024, Android
Cenová bomba
24 490,- Ušetříte 2 500,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: AST059b2
Samsung Galaxy S24 8GB/128GB černá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,9 123×
Samsung Galaxy S24 8GB/128GB černá
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, model 2024, Android
21 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0259b2
Samsung Galaxy S24 8GB/128GB fialová - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,9 123×
Samsung Galaxy S24 8GB/128GB fialová
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, model 2024, Android
21 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0259b3
Samsung Galaxy S24 8GB/128GB žlutá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,9 123×
Samsung Galaxy S24 8GB/128GB žlutá
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 128 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, model 2024, Android
21 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0259b4
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB šedá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,9 123×
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB šedá
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, model 2024, Android
23 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0259c1
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB černá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,9 123×
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB černá
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, model 2024, Android
23 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0259c2
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB fialová - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,9 123×
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB fialová
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, model 2024, Android
23 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0259c3
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB žlutá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,9 123×
Samsung Galaxy S24 8GB/256GB žlutá
Mobilní telefon - 6,2" AMOLED 2340 × 1080 (120Hz), operační paměť 8 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 25W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4000 mAh, model 2024, Android
23 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0259c4
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB šedá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB šedá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
27 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260b1
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB černá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB černá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
27 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260b2
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB fialová - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB fialová
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
27 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260b3
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB žlutá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/256GB žlutá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
27 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260b4
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB šedá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB šedá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
30 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260c1
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB černá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB černá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
30 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260c2
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB fialová - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB fialová
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
30 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260c3
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB žlutá - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 63×
Samsung Galaxy S24+ 12GB/512GB žlutá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Samsung Exynos 2400, fotoaparát: 50Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4900 mAh, model 2024, Android
30 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0260c4
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB černý titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB černý titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
35 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261b1
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB šedý titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB šedý titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
35 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261b2
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB fialový titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB fialový titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
35 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261b3
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB žlutý titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB žlutý titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
35 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261b4
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB černý titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB černý titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
Zlevněno -15 %
32 490,- 38 490,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261c1
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB šedý titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB šedý titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
Zlevněno -15 %
32 490,- 38 490,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261c2
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB fialový titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB fialový titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
Zlevněno -15 %
32 490,- 38 490,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261c3
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB žlutý titan - Mobilní telefon
Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 190×
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB žlutý titan
Mobilní telefon - 6,8" AMOLED 3120 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 512 GB, Dual SIM + eSIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, fotoaparát: 200Mpx (f/1,7) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 10Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 45W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, model 2024, Android
Zlevněno -15 %
32 490,- 38 490,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SAMO0261c4
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací