Alza dny - Logitech Nábytek? Máme!

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/grapheneos-recenze.jpg

Google Pixel & GrapheneOS: Kombo pro bezpečný telefon respektující vaše soukromí? (RECENZE A NÁVOD)

Bez chytrých telefonů se v dnešním světě obejde už jen málokdo. Tato všestranná zařízení se během dekády stala rozšířením našeho působení jak ve fyzickém, tak v digitálním světě. Technologicky méně pokročilé civilizaci by se snad i mohlo zdát, že jde o magii a jak už to s magií bývá, má vždy svou cenu. A to samé by se dalo říct o technologiích. Cenou za chytrý telefon nejsou jen peníze, ale i horší soukromí a nižší bezpečnost. Naštěstí je tu projekt GrapheneOS, který misky vah poměrně úspěšně už pěkných par let vyvažuje a je úplně zdarma. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/21-lekci-recenze.jpg

Gigi – 21 lekcí aneb co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory

V pořadí pátou knihou od Braiins Publishing, kterou vám v našem e-shopu nabízíme a tímto také představujeme, je titul 21 lekcí aneb co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory od autora vystupujícího pod pseudonymem Gigi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sparrow-wallet-cz-clanek.jpg

Sparrow Wallet – Nejlepší bitcoinová peněženka pro desktop? (NÁVOD)

Ke správnému a bezpečnému používání bitcoinu je zapotřebí důmyslných nástrojů, kterými disponuje jen velmi málo peněženek. Sparrow Wallet je aktuálně a bezpochyby nejlepší desktopovou on-chain peněženkou, která je nabytá fíčurami řešící problémy plynoucí z transparentnosti bitcoinového blockchainu. A nejen to, peněženka má perfektní UI a UX a stále se posouvá směrem dopředu. V dnešním článku naleznete kompletní a detailní návod, jak na to. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/africa-bitcoin-conferance-2023-sk.jpg

Africa Bitcoin Conference 2022 (REPORTÁŽ)

Začátkem prosince se konal první ročník Africké bitcoinové konference v Ghaně. Adopce bitcoinu v Africe je exponenciální fenomén, je tudíž dobré seznámit se s místním prostředím, které je pochopitelně výrazně odlišné od evropského. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinove-penize.jpg

Michael Caras – Bitcoinové peníze

Druhou knihou nakladatelství Braiins Publishing, kterou přinášíme do našeho e-shopu po dříve představeném Vynálezu jménem Bitcoin, je útlejší publikace nazvaná Bitcoinové peníze. Ta byla vydána v originále roku 2019 v USA a v roce následujícím také v české verzi. Jedná se o velice oblíbenou knížku vysvětlující podstatu a principy Bitcoinu velice schůdnou a přívětivou cestou. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/odluka-penez-od-statu-josef-tetek-recenze-knihy.jpg

Josef Tětek – Bitcoin: Odluka peněz od státu (RECENZE)

Další knihou od Braiins Publishing, kterou vám v našem e-shopu nabízíme a tímto také představujeme, je premiérový titul od domácího autora v jejich portfoliu. Není jím nikdo jiný než ekonom Josef Tětek a jeho publikace Bitcoin: Odluka peněz od státu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinovy-standard-seifedean-ammous-nahled.jpg

Saifedean Ammous: Bitcoinový standard | Ikonická kniha, která vás nesmí minout

V pořadí čtvrtá kniha vydaná nakladatelstvím Braiins Publishing, kterou vám představujeme a nabízíme v našem e-shopu, je publikace, která se v celosvětové bitcoinové komunitě stala, po vzoru vlastního názvu, standardem. Směle můžeme dokonce prohlásit, že se jedná o titul ikonický. Je jím kniha Bitcoinový standard od amerického ekonoma Saifedeana Ammouse. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vynalez-jmenem-bitcoin-recenze-test.jpg

Yan Pritzker: Vynález jménem Bitcoin (Recenze)

Představujeme první knihu, která vznikla v nakladatelství Braiins Publishing, se kterým jsme navázali spolupráci a všechny jejich dosavadní knihy tak budou postupně představeny na našem e-shopu. Jedná se o premiérový titul nakladatelství Braiins Publishing vydaný v roce 2020, který se od té doby dočkal již několika dotisků. Firma Braiins, která se soustředí na vývoj miningového softwaru a komplexních řešení v oblasti těžby Bitcoinu, zároveň provozuje lokální iniciativu Braiins Publishing, v rámci které překládá kvalitní zahraniční knihy o Bitcoinu do češtiny a zároveň podporuje vydání knih původních českých autorů (viz jeden z následujících dílů věnovaný Odluce Josefa Tětka). Kromě toho také realizovali nový překlad Bitcoinového whitepaperu, který je volně k přečtení zde nebo zde. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinove-vekslovani-banner-mini.jpg

Bitcoinové vekslování

Vekslování se v poslední době stává stále oblíbenější praktikou při nakládání s bitcoiny, ale i kryptoměnami obecně. Není ovšem ničím novým pod sluncem, vlastně tu bylo vždy, a navíc se jedná o způsob, jak se k bitcoinům dostat tou správnou cestou – bez zbytečných prostředníků a dohledu regulátorů. V článku se dozvíte, co si pod bitcoinovým vekslováním představit a proč jej vyzkoušet. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/penezenky-pro-kryptomeny.jpg

Hardwarové peněženky – Jak bezpečně uchovávat bitcoin a další kryptoměny?

Jak vlastnit kryptoměny a nepřijít o ně? Odpovědí je hardwarová peněženka. Jak funguje, jaké jsou její výhody a jak se liší od jiných druhů krypto peněženek? To se dozvíte v dnešním článku. 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/HCPP22-banner-mini.jpg

#HCPP22: Last Shot (REPORTÁŽ)

Začátkem října proběhl již 9. ročník Hackerského kongresu v Paralelní Polis. Sešlo se na něm mnoho cypherpunků, kryptoanarchistů, kryptografů a dalších technologických inovátorů nebo umělců, kteří zde sdíleli své pohledy především na svobodu v digitálním světě a mimo něj, ale také spoustu dalších zajímavých idejí. V reportáží se dozvíte, v jakém duchu se neslo HCPP22 a kdo zde letos přednášel. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chaincamp-2022.jpg

Chaincamp 2022 (REPORTÁŽ)

V Ostravě se nedávno uskutečnil třetí ročník konference Chaincamp. I přes letošní výrazný propad ceny bitcoinu se na konferenci sešlo okolo 2 tisíc příznivců. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baltic-honeybadger-2022.jpg

Baltic Honeybadger 2022 (REPORTÁŽ)

Po tříleté pauze se v hlavním městě Lotyšska opět konala ikonická bitcoinová konference Baltic Honeybadger. Celá konference byla natáčena, záznamy budou k dispozici na Youtube kanálu Hodl Hodl (v době psaní reportáže jsou zveřejněny pouze záznamy z Bitcoin stage). Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/21-milion-bitcoin_5.jpg

Bitcoin po vytěžení 21. milionté mince

21 milionů mincí a nikdy více. Modla, o které už jste pravděpodobně slyšeli, pokud o Bitcoinu nečtete poprvé. Se zastropovanou zásobou mincí to ale není tak úplně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud vás zajímá, kdy a jak bude vytěžen „poslední“ bitcoin nebo jakým výzvám může síť kvůli fixnímu ekonomickému modelu v budoucnu čelit, vrhněte se červí dírou přímo do textu níže.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/monero-kryptomena.jpg

Monero (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – plně anonymní kryptoměna

Kryptoměna Monero si zakládá především na anonymitě a soukromí. Využívá k tomu pokročilé kryptografické technologie, které ji odlišují od většiny konkurenčních digitálních platidel. Jak tyto technologie fungují? Proč na soukromí záleží a v čem se Monero liší od Bitcoinu? Dozvíte se níže!

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ronindojo-tanto-recenze.jpg

RoninDojo Tanto (RECENZE A NÁVOD): nezbytná výbava každého bitcoinera

Běžné používání Bitcoinu má jednu zásadní vadu na kráse. Tou je mizerné transakční soukromí, které se prozatím na úrovni protokolu nepodařilo moc vylepšit. A jen díky vývojářům, kteří se rozhodli tento problém vyřešit po svém, existuje mobilní peněženka Samourai Wallet. Ta je doslova nabitá řadou fičur, které mnoho problémů se soukromím řeší různými způsoby. RoninDojo Tanto je full nodové mini-PC vybavené výkonným hardwarem a kompletním Samourai Wallet ekosystémem. Ten umožňuje využívat Bitcoin bez obav tak, jak to Satoshi Nakamoto původně zamýšlel. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/ethereum-logo-nahled.jpg

Ethereum (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT)

Po bitcoinu je dnes druhou nejpopulárnější virtuální mincí ethereum. Zajímá vás, co je ethereum? V čem se liší od bitcoinu? Pomůžeme vám pochopit koncept celé etherové sítě, víme, jak se ethereum těží a poradíme, jak používat krypto peněženky! V našem článku se dozvíte vše, co chcete o ethereu vědět. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Bitcoin22-Miami-Konference.jpg

#Bitcoin 2022 – záznam z Miami

Zajímá vás, co se děje okolo Bitcoinu? Chcete být v obraze o všech novinkách? Hledáte signály a eliminujete šum? Tak se vám určitě bude líbit článek, který shrnuje to nejdůležitější, co se událo na největší bitcoinové konferenci na světě, Bitcoin 2022 v Miami.  Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Ross-Ulbricht-Silk-Road-Bitcoi-market.jpeg

Silk Road – „Hedvábná“ stezka Rosse Ulbrichta

Chcete se dozvědět více o rané historii Bitcoinu? Zajímá vás, kde našel Bitcoin svůj první opravdový účel k použití? Tento článek pojednává o Rossu Ulbrichtovi, který byl průkopníkem v online marketech se zakázaným zbožím. Jako platební metodu použil právě Bitcoin, a tím zpopularizoval kryptoměnu, kterou do té doby skoro nikdo nepoužíval. Čtěte dál a dozvíte se, proč hrála Silk Road klíčovou roli v evoluci Bitcoinu a proč Rossovy volnomyšlenkářské přístupy založené na volném trhu a svobodné vůli přilákaly davy uživatelů.  Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/NFT-banner-maly.jpg

NFT – technologie nejen pro svět umění

Nad zkratkou NFT si posledních pár let láme hlavu spousta bitcoinových a kryptoměnových nadšenců. I když je to trochu na pováženou, v roce 2021 se stala „slovem roku” a hojně ji začali řešit i lidé zcela mimo krypto svět. Co přesně tedy stojí za tímto tajemným výrazem? Kde se NFT vzaly a proč jsou tak populární? A mohou mít budoucnost v každodenní realitě běžného, nebo i virtuálního světa? Přečíst více »
123...
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací