Doručení zdarma Alzaboxy

BlizzCon 2019 (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – Diablo 4, Overwatch 2, World of Warcraft: Shadowlands a další oznámení

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Úvodní ceremoniál BlizzCon 2019 je za námi. Zda se povedl více než jeho loňský ročník, co vše nám představil a jaký byl jeho nejvýraznější moment, si můžete přečíst v našem krátkém shrnutí, které je tu především pro ty, kteří neměli možnost sedět v minulých hodinách u obrazovky. Pokud jste tedy měli tu smůlu a nestihli zahájení BlizzConu 2019, rychle to napravte!

BlizzCon 2019; screenshot: cover

Blizzard odstartoval BlizzCon 2019 neurčitou omluvou a Diablem IV

• Update: 1. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Hned na úvod ceremoniálu BlizzCon 2019 vystoupil šéf společnosti J. Allen Brack, který do jisté míry naplnil naše očekávání. Blizzard se konečně alespoň částečně omluvil za své chování z předchozích týdnů, což vítám, přestože jsem (a zřejmě nejen já) popravdě čekal o něco víc než jen pár neurčitých vět. Jako by vývojáři chtěli napravit své minulé přešlapy, první věcí, která se objevila, nebylo nic jiného než prorokované Diablo IV, jehož trailer byl řádně temný. Pak následovaly záběry z hraní, při nichž jsem si vzpomněl na druhý díl této kultovní série. Jakmile část zacílená na Diablo IV skončila, opět se na scéně objevil J. Allen Brack, a dal se do představování nových vůdců a hrdinů pro Starcraft II a Heroes of the Storm. Načež hráčům oznámil, že všichni vlastníci lístku dostanou přístup k betě Warcraft III: Reforged.

BlizzCon 2019 – Opening Ceremony

Startovní fázi BlizzCon 2019 si máte možnost sjet skrze tento odkaz.

Minuty, které následovaly po Warcraft III: Reforged, naplnil prezident Blizzardu povídáním o zavedených značkách své společnosti – až do momentu, než byl vystřídán Ionem Hazzikostasem, ředitelem vývoje World of Warcraft. Ten přinesl novinky ze světa World of Warcraft: Battle for Azeroth, World of Warcraft Classic a samozřejmě očekávaný trailer na World of Warcraft: Shadowlands, které nás vezme do dimenze jen pro ty nejodvážnější hrdiny. Po tomto předpokládaném oznámení se na scéně objevilo nové DLC pro Hearthstone, Descent of Dragons, jenž byl zaměřen primárně na dračí tématiku. Když jsme se dozvěděli vše o nových kartičkách, vysílání se opět vrátilo do hlavní haly, kde čekal jeden z tvůrců Overwatch, Jeffrey Kaplan.

Jeho úkolem bylo představení impozantního traileru k Overwatch 2, jenž měl vše, co od podobných videí jakožto fanda Blizzardu očekávám. Hra samotná v následných záběrech z hraní také nevypadala vůbec zle, přestože se v mnohém podobala konceptu z prvního dílu, jen s tím rozdílem, že dostala příběh a řadu citelných změn. Zajímavé na celé prezentaci byla skutečnost, že obsah, který nám tento kousek nabídne, bude následně k dispozici také v první hře, což osobně coby hráč Overwatch vítám. Celkově se mi letošní BlizzCon líbil více než minulý ročník, protože mi poskytl daleko intenzivnější zážitek a hlavně se na něm neobjevilo mobilní Diablo. Snad bude příští BlizzCon na stejném levelu, jako tento. V následujících hodinách očekávejte podrobnější informace o jednotlivých nově prezentovaných titulech.

• Zdroje: Vlastní

Bez lístku si BlizzCon 2019 moc neužijete

• Novinka: 1. 11. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Velkolepá akce, na níž Blizzard podle některých spekulací představí Diablo IV, Overwatch 2, a nový datadisk pro World of Warcraft už doslova klepe na vrata. Aby také ne, když zahajovací ceremoniál začíná už v 19:00. Jakmile tento čas nastane, na Twitch a Youtube kanálu společnosti Blizzard započne streamování, které bude trvat celou hodinu. Během této doby by mělo dojít k představení nejvýraznějších děl. Jakmile úvodní část Blizzcon 2019 skončí, streamování bude pokračovat jen pro vlastníky virtuálního lístku, který je možné koupit za padesát dolarů, čímž si zpřístupníte několik panelů, skrze něž se půjde podívat na představené projekty detailněji. Ti, kteří si nezakoupí vstupenku, si budou muset počkat na výstupy jednotlivých médií, jež akci budou sledovat.

BlizzCon 2019 má trvat od dnešní sedmé do nedělního rána, kdy dojde k zakončení celé akce. Vlastníci vstupenek se budou moci v jeho průběhu dozvědět více nejen o dosud neoznámených projektech, ale také o už fungujících dílech. Stejně tak jim bude dána možnost sledovat zápasy v kultovních hrách z dílen Blizzardu. Sami budeme BlizzCon 2019 bedlivě sledovat, takže zůstaňte s námi.

• Zdroje: Vlastní

Tímto tempem toho Blizzardu na BlizzCon 2019 moc k odhalení nezbude

• Update: 31. 10. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Jak jsem už spekuloval v našem úvodním článku, na BlizzCon 2019 se objeví leccos. Vedle Diabla IV a remaku Warcraft III nakonec podle všeho dojde i na novou expanzi World of Warcraft. K jejímu předčasnému odhalení došlo skrze jeden z obchodů prodávajících zboží s motivy her, kde se objevilo tričko, na němž nebyl nikdo jiný než aktuální Lich King, Bolvar Fordragon, s gigantickým kladivem, jemuž bych se do cesty rozhodně postavit nechtěl. Datadisk, jehož symbolem by měl být tento legendární hrdina, ponese podle všeho název World of Warcraft: Shadowlands a podívat bychom se v něm neměli nikam jinam než do nepřístupných Shadowlands, kam se zřejmě vydáme za Sylvanas. Na detaily si však budeme muset počkat až do BlizzConu, kde jistě zazáří trailer.

BlizzCon 2019; screenshot: World of Warcraft: Shadowlands leak
World of Warcraft: Shadowlands má být dle aktuálních teorií další expanzí, jež rozšíří svět World of Warcraft o nové lokality, v nichž bude možné prožívat unikátní dobrodružství.

Druhým uniklým titulem není nic menšího než Overwatch 2, s nímž většina z nás už nějaký ten pátek víceméně počítá. Obrázek, jenž jej měl světům odhalit ještě před BlizzConem 2019, se objevil dokonce na stránce Blizzard Gear, kde ukazoval časem zmoženého Reinhardta, Mei, Geinjiho, Tracer, Echo, Winstona, Brigitte a všemi zbožňovanou Mercy, která ráda zvedá hrdiny v tu nejméně vhodnou chvíli. Přestože ho vývojáři stáhli relativně rychle, pár jedincům se podařilo jej uložit a nahodit na internet, kde se rozšířil rychlostí lesního požáru. Co si budeme povídat, nejedná se o nic překvapivého. Snad se Blizzardu podaří zbytek informací o chystaných projektech utajit, bylo by totiž hodně trapné, kdyby byla všechny jeho esa odhalena ještě předtím, než celá akce započne.

• Zdroje: VG247, Twitter

Následuje původní článek BlizzCon 2019...

Teoreticky se na BlizzConu objeví Overwatch 2, Diablo IV a řada dalších projektů, po nichž komunita touží

• Preview: 23. 10. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Minulý rok byl BlizzCon pro většinu hráčů slušným zklamáním, protože se na něm neobjevila žádná skutečná pecka, a aby toho nebylo málo, Blizzard představil mobilní hru Diablo Immortal. Tímto neuváženým krokem většinu fanoušků kultovní značky natolik vytočil, že jim fakticky zastínil všechny pozitivní momenty, jež následovaly po jeho oznámení. Letos tato společnost komunitu rozžhavila do běla ještě před svou každoroční akcí. Udělila totiž distanc jednomu z profesionálních hráčů Hearthstonu jménem Chung 'Blitzchung' Ng Wai, a to za jeho vyjádření k aktuální situaci v Hongkongu. Takový přístup je možná normální v komunistické Číně, nikoliv však v ostatních zemích, kde vládne svoboda slova. Za sportovce se postavila velká část společnosti, což nakonec vedlo Blizzard k dalším nerozumným tahům, jimiž jen přilil olej do ohně.

BlizzCon 2019; screenshot: Diablo 4
Podle některých informací by se mělo Diablo IV stát jedním z hlavních tahounů BlizzCon 2019.

Do jisté míry lze právě kvůli událostem posledních dní počítat s tím, že BlizzCon 2019 se ponese ve znamení banu pro Blitzchunga. Otázkou je, jak moc výrazně bude tento amorální krok Blizzardu formovat celý průběh akce. Vydavatel má totiž podle některých spekulací kolujících na internetu přijít s řadou oznámení, jež mají kontroverze kolem hongkongského hráče zastínit. Uživatel Metro, jenž má na kontě už pár úspěšných odhadů, třeba pracuje s myšlenkou, že právě letos se na scéně objeví Diablo IV. Do jisté míry mu za pravdu dává německý časopis GameStar, v němž se nachází stránka informující svět o artbooku, který obsahuje pět set stran, na nichž lze spatřit obrázky z Diablo, Diablo II, Diablo III a Diablo IV. Snad poslední zmíněné není jen Diablo Immortal pod jinou jmenovkou, jíž se snaží Blizzard lákat ke koupi.

Za sebe musím říct, že mě více zaujala teorie o remasteru Diablo II, který bych si jakožto fanda prvních dvou zástupců této kultovní série nechal líbit. Dorazit má na skok dle některých spekulací také Overwatch 2, jemuž bude věnováno jen tolik prostoru, aby byl světu ukázán krátký cinematic trailer. Vyloženě na jistotu lze říci, že Warcraft III: Reforged dostane datum vydání, jelikož v současnosti běží beta, jejíž gameplaye nevypadají vůbec špatně. Osobně počítám také s tím, že bude představen nový datadisk k World of Warcraft, protože se cesta poslední expanze blíží ke konci.

BlizzCon 2019; screenshot: Diablo 4
Oproti minulému roku bude letošní BlizzCon napráskaný. Snad dojde na skutečně bombastická oznámení.

Celkově mají být na BlizzCon 2019 ve finále čtyři velké panely, jež by měly samostatně hostit vždy jedno veledílo. Pracovat tím pádem lze s myšlenkou, že se na akci objeví minimálně čtyřlístek zásadních titulů, mezi nimiž díky možná konečně uvidíme Diablo IV. Mimo skutečně výrazných projektů mají dostat určitý prostor také dvě dosud neoznámená díla. Ta by se měla objevit v průběhu každoročních rozhovorů s vývojáři o současných dílech. Chybět by neměla ani část zacílená na tradiční turnaje v již zavedených hrách, mezi nimiž nalezneme Starcraft 2, Overwatch, Hearthstone a World of Warcraft. BlizzCon 2019 začíná už 1. listopadu v 19:00 našeho času, a my jej budeme rozhodně bedlivě sledovat, takže si naše zpravodajství zaručeně nenechte ujít.

• Zdroje: blizzard.comvg247, Vlastní

i Mohlo by vás zajímat
iPodívejte se na všechny články z herní sekce. Další novinky ze světa her, esportu a technologií naleznete na facebooku a instagramu Alza Gaming.

BlizzCon 2019 probíhá od 1. do 2. listopadu 2019. O novinkách vás budeme informovat.

5,0 24×
Diablo III: Eternal Collection - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční a RPG, edice obsahuje hru Diablo 3 a datadisky Reaper of Souls a Rise of the Necromancer
869,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW085
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací