Zobrazit katalog
Nejočekávanější hry roku 2020; screenshot: cover

Nejočekávanější hry roku 2020

Speciál: • Autor: Redakce

Nechceme být hned v úvodu příliš melodramatičtí, ale rok 2020 nebude vůbec takový, jako roky předcházející. Ten letošní se totiž ponese v duchu loučící se konzolové generace a nástupu té nové a toto pomyslné předávání štafetového kolíku s sebou nese hned několik specialit: zatímco v průběhu roku budeme dostávat tituly, které z aktuálních konzolí vyždímají poslední teraflops výkonu, s příchodem zimy nám budoucnost hraní představí PlayStation 5 a Xbox Series X. Mnoho startovacích titulů nové konzolové generace sice neznáme, ale ty, o nichž víme, v našem žebříčku patnácti nejočekávanějších her roku 2020 nechybí. A aby toho nebylo málo, přidali jsme, vědomi si nebezpečí, že naše predikce nemusí vyjít, také pětici horkých tipů. Schválně, uhádnete, jaké to jsou?

Nejočekávanější hry roku 2020

• Speciál: 20. 1. 2023 • Autor: Redakce

Doom Eternal, The Last of Us Part 2, Cyberpunk 2077 a další

Nejočekávanější hry roku… pro spoustu našich kolegů z jiných redakcí jde (logicky) o jeden z úvodních článků či v roce. My jsme si ale stejně jako loni řekli, že bude lepší podobný speciál vyprodukovat až někdy v polovině ledna, kdy herní sezona v podstatě teprve začíná. A také abychom měli jistotu, že tituly, které s velkou slávou představíme jako hlavní taháky následujících dvanácti měsíců, nebudou o pár dní neslavně odloženy.

Dobrá, přiznáváme, že v případě druhého argumentu jde spíše o náhodu. Tento přehled jsme chtěli vydat už před několika dny, jenže pak přišel odklad Avengers a Final Fantasy VII, následně se přidal patrně nejvýraznější adept na hru roku Cyberpunk 2077 a abychom se při dokončování již v podstatě hotových textů a hlavně videa nenudili, rozhodli se vývojáři odložit i Dying Light 2 – pro jistotu na neurčito. Vyjde letos vůbec něco podle plánu?

My doufáme, že ano a že to bude právě následující dvacítka (15 „jistých“ a 5 námi predikovaných titulů), na níž jsme se po lehce vyhrocené redakční debatě shodli. Pokud vás ale zajímají osobnější předpovědi a tipy, v čem tento rok utopit desítky či stovky hodin, koukněte na konec článku. Přeji příjemné počtení.

Warcraft 3: Reforged – Arthas se vrací


• Žánr: RTS • Multiplayer: Ano (online) • Vývojář: Blizzard Entertainment • Vydavatel: Blizzard Entertainment • Platformy a Datum vydání: PC (28. ledna 2020) Homepage • Čeština: Ne


Nejočekávanější hry roku 2020: Warcraft 3: Reforged

Orkové a lidé představují primární aktéry většiny dílů strategické série Warcraft, ve Warcraft 3: Reforged však dostávají prostor i další rasy.

Jen málokterá strategická série se v české kotlině těší takové oblibě jako kultovní Warcraft. Její nejnovější zástupce proto logicky nemohl scházet mezi našimi nejočekávanějšími hrami roku. Ve Warcraft 3: Reforged zavítáme do světa Azerothu, k němuž se pomaličku blíží mohutná bouře, na kterou není nikdo zcela připraven. Od své původní verze z roku 2002 se má hra lišit primárně výrazným grafickým vylepšením, upravenou hratelností a zdokonaleným multiplayerem. Pokud se stejně jako my nemůžete Warcraftu 3: Reforged dočkat, zakroužkujete si v kalendáři 28. leden, kdy vychází na PC.

Nejočekávanější hry roku 2020; Warcraft 3: Reforged; screenshot: bitva Nejočekávanější hry roku 2020; Warcraft 3: Reforged; screenshot: voják

Hlavním tahounem Warcraft 3: Reforged mají být velkolepé bitvy, ve kterých se utkají armády čtyř unikátních frakcí.


Ori and the Will of the Wisps – Drsná návštěva kouzelného lesa podruhé


• Žánr: Akční plošinovka • Multiplayer: Ano (co-op) • Vývojář: Moon Studios • Vydavatel: Xbox Game Studios • Platformy a Datum vydání: PC, Xbox One (11. března 2020)Homepage • Čeština: Ano (oficiální)


Nejočekávanější hry roku 2020: Ori and the Will of the Wisps

V prvním díle, Ori and the Blind Forest, jsme se seznámili s odvážným tvorečkem zachraňujícím svůj domov před vnějšími predátory, což se v pokračování Will of the Wisps změní. Ori totiž dostane do vínku tolik akčních dovedností, že se sám stane lovcem nebezpečných příšer.

O svůj herní přínos pro rok 2020 se přihlásí také plošinovka Ori and the Will of the Wisps. Dlouho očekávané pokračování o osudech hlubokého hvozdu, který bude sužovat další nákaza měnící jeho mírumilovné obyvatele v krvežíznivé bestie, se na počítače a Xboxy přiřítí 11. března, a to včetně české lokalizace. V naší redakci vkládáme do druhého dílu velká očekávání a doufáme, že nás tato exkluzivita Microsoftu opět nadchne svým pohádkovým audiovizuálním zpracováním a také, že si zvykneme na evidentně agresivnější počínání roztomilého Oriho.

Nejočekávanější hry roku 2020; Ori and the Will of the Wisps; screenshot: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Ori and the Will of the Wisps; screenshot: pavouk

Temná atmosféra prostoupí malebným hvozdem v Ori and the Will of the Wisps a bude jen na vás všechny stíny zahnat.


Doom Eternal – Krví zalitá výprava


• Žánr: FPS • Multiplayer: Ano (online) • Vývojář: id Software • Vydavatel: Bethesda • Datum vydání a Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch, Stadia (20. března 2020)Homepage • Čeština: Ne


Nejočekávanější hry roku 2020: Doom Eternal

Příběh Doom Eternal by měl stát za to, což je (snad) jedním z hlavních důvodů odkladu na letošní rok.

Doom Eternal jsme na seznam nejočekávanějších her zařadili už minulý rok. Nakonec však k jeho vydání nedošlo, čímž ovšem nebylo nikterak sníženo naše nadšení, a tak se ve výběru titulů, na které se těšíme nejvíce, nepřekvapivě objevil i letos. A může se nám někdo divit? Kvalitních staromilských stříleček, které se nebojí krve, a přesto jsou si schopny udržet určitou úroveň, přeci jen není nikdy dostatek, a tak je třeba jejich vývoj řádně ocenit. Patříte-li stejně jako naše redakce mezi fanoušky Doom Eternal, nezapomeňte, že na PS4, Xbox One a PC dorazí 20. března.

Nejočekávanější hry roku 2020; Doom Eternal; wallpaper: horda Nejočekávanější hry roku 2020; Doom Eternal; screenshot: démoni

Démonické entity, s nimiž budete muset v Doom Eternal bojovat, si na férovost moc nepotrpí, takže často budete nuceni čelit několikanásobné přesile.


Half-Life: Alyx – konečně pořádná VR akce?


• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Valve Corporation • Vydavatel: Valve Corporation • Platformy a Datum vydání: PC VR – Valve Index, HTC Vive, Windows Mixed Reality, Oculus Rift, Oculus Quest (březen 2020) Homepage • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Half-Life: Alyx

Úvodní trailer odhaluje několik zajímavých prvků, jako je interaktivní prostředí nebo gravitační rukavice. Ty budou zároveň ukazovat důležité údaje (např. zdraví postavy), aby hráče nerušily žádné další grafické prvky.

Spása herního světa se sice nekoná, ale důvod k radosti tu přeci jen je. Tak nějak by se dalo popsat loňské oznámení Half-Life: Alyx, titulu, který vlil naději do srdcí všech fanoušků legendární série, byť mnoho z nich netěší fakt, že jde o titul určený pouze pro virtuální realitu. Ať se nám to ale líbí, nebo ne, Half-Life: Alyx rozhodně působí jako hra, která by mohla být konečně oním VR titulem, ženoucím tuto platformu ke světlým zítřkům. Na fanoušky série čeká sličná Alyx Vance, jež nám přiblíží, co se stalo mezi prvním a druhým dílem. Half-Life: Alyx vychází v březnu na všechny hlavní PC VR platformy.

Nejočekávanější hry roku 2020; Half-Life: Alyx; screenshot: Vance, Combine Nejočekávanější hry roku 2020; Half-Life: Alyx; screenshot: gravity gloves

Nepřítelem bude stále mimozemská rasa Combine, se kterou se Alyx (doslova) popere za pomocí gravitačních rukavic. Překonají legendární Gravity gun z Half-Life 2?


Resident Evil 3 (Remake) – Hladoví obyvatelé Raccoon City vás přivítají potřetí


• Žánr: Akční adventura, survival horor • Multiplayer: Ano (co-op, vs) • Vývojář: Capcom • Vydavatel: Capcom • Platformy a Datum vydání: PCPS4Xbox One (3. dubna 2020) Homepage • Čeština: Ne


Nejočekávanější hry roku 2020: Resident Evil 3 (Remake)

Tvůrci remaku Resident Evil 3 se rozhodli více svázat dění třetího dílu s dvojkou, na což jsme hodně zvědaví. Také nezařadili režim Mercenaries a místo něj nás nechají bojovat v týmu proti svým věznitelům z Umbrella Corps v Project Resistance.

Překvapí vůbec někoho, že po úspěchu remaku Resident Evil 2 sáhla společnost Capcom opět do výkladní skříně svých klenotů a předělala i Resident Evil 3? Díky tomu se po roce opět vypravíme do zombie nákazou zmítaného Raccoon City, tentokráte v doprovodu Jill Valentine a Carlose Oliveiry. Tvůrci nás opět uchvátí grafickými kouzly RE Enginu, obohatí starší příběhové linky o nové události a představí asynchronní multiplayer Project Resistance. Svůj první kontakt s neodbytným Nemesisem plánujte na 3. dubna, kdy se nemrtví usídlí na discích vašich počítačů, PS4 a Xboxů.

Nejočekávanější hry roku 2020; Resident Evil 3 (Remake); wallpaper: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Resident Evil 3 (Remake); screenshot: Jill

Resident Evil 3 vsadí na osvědčený recept z remaku dvojky. Jsme hodně zvědaví, jak bude vypadat Nemesis v celé své kráse, protože Jill a Carlos dopadli velmi dobře.


Final Fantasy VII Remake – Cloud Strife se vrací v remaku


• Žánr: Akční JRPG • Multiplayer: ? • Vývojář: Square Enix • Vydavatel: Square Enix • Platformy a Datum vydání: PS4, (10. dubna 2020) Homepage • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII bude oproti svému originálu obsahovat soubojový systém, který probíhá v reálném čase (s možností si jej pozastavit), což je jedna z největších novinek připravovaného remaku.

Značka Final Fantasy je tu s námi už nějakých 33 (!) let, ovšem v našich končinách není až tolik profláklá a s výjimkou posledního RPG Final Fantasy XV a MMORPG Final Fantasy XIV zde zanechala pouze malý zářez. Remake Final Fantasy VII by tohle mohl změnit i proto, že se jedná o jeden z nejoblíbenějších dílů série. V sedmičce se ujmeme role žoldáka Clouda Strifa, jehož události přinutí přidat se na stranu malé skupinky eko-teroristů. Ti se snaží svrhnout jistou megakorporaci, která odčerpává životní energii planety a… zbytek raději prozrazovat nebudeme, ať ze hry také něco máte. Final Fantasy VII Remake bude vycházet po epizodických částech. Ta první se zřejmě zaměří na město Midgar a dočkáme se jí 10. dubna na PS4.

Nejočekávanější hry roku 2020; Final Fantasy VII Remake; wallpaper: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Final Fantasy VII Remake; screenshot: Aerith

Final Fantasy VII Remake je sice vyvíjen primárně pro PS4, ale vzhledem k tomu, že se některé iterace série dostaly také na osobní počítače, existuje naděje i zde. Prozatím ale nebyl nic potvrzeno.


Wasteland 3 – Nesmlouvavá budoucnost


• Žánr: RPG • Multiplayer: Ano (co-op) • Vývojář: inXile Entertainment • Vydavatel: Deep Silver • Platformy a Datum vydání: PC, PS4Xbox One (jaro 2020) Homepage • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Wasteland 3

Pustina bude ve Wasteland 3 ještě temnějším místem než v minulosti, protože její obyvatele nebudou trápit vysoké teploty, nýbrž smrtící mrazy, nutící je k nelidským činům.

Když už jsme u nejočekávanějších her roku 2020, určitě mezi nimi nemůže chybět v pořadí už třetí díl série Wasteland, prostřednictvím které nám vývojářská legenda Brian Fargo dokazuje, že je o tahová RPG stále velký zájem. Ve Wasteland 3 se budeme moci podívat do sněhem zavátého Colorada a nabídnuty by nám měly být propracované postapokalyptické univerzum, obstojně zpracované rozhovory a samozřejmě náročné bitvy. Patříte-li mezi skalní milovníky temné budoucnosti, vyhlížejte 19. květen, kdy Wasteland 3 vychází na PC, Xbox One a PS4.

Nejočekávanější hry roku 2020; Dying Light 2; screenshot: požár Nejočekávanější hry roku 2020; Dying Light 2; wallpaper: cover, pád

Hrdinové budou muset v Wasteland 3 čelit různorodým nepřátelům, mezi nimiž nebudou chybět ani roboti.


The Last of Us Part 2 – Příběh Ellie a Joela pokračuje


• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: Ne Vývojář: Naughty Dog • Vydavatel: Sony Interactive Entertainment • Platformy a Datum vydání: PS4 (29. května 2020) Homepage  Čeština: Ano (titulky)


Nejočekávanější hry roku 2020: The Last of Us Part 2

První díl The Last of Us nesázel jen na napínavou akci a chytlavý příběh, velkou porci herního zážitku tvořily i skvěle napsané hlavní postavy a postupně sílící pouto mezi nimi. Nemůžeme se tedy dočkat, jak se bude vztah Joela a Ellie vyvíjet dále.

Sequel k jedné z nejpopulárnějších PlayStation exkluzivit jednou prostě musel přijít. Dechberoucí příběh Joela a Ellie si pokračování bezesporu zaslouží, a i když jsme na něj museli čekat nechutně dlouhou dobu, 29. května 2020 se do tohoto fascinujícího světa zdemolovaného globální infekční nákazou podíváme znovu. Že bude tato akční survival adventura opět strhující a emocionálně vyčerpávající podívanou, o tom asi pochybuje málokdo, očekávání jsou tedy velmi vysoká. The Last of Us: Part 2 vyjde s českou lokalizací, ovšem pouze pro konzoli PlayStation 4.

Nejočekávanější hry roku 2020; The Last of Us Part 2; screenshot: Joel Nejočekávanější hry roku 2020; The Last of Us Part 2; screenshot: střelba

Ellie a Joel budou opět bojovat o holý život v nákazou zdevastovaném světě. Co jim asi osud do cesty postaví tentokrát?


Ghost of Tsushima – Vstříc mongolské invazi


• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: ? • Vývojář: Sucker Punch • Vydavatel: Sony Interactive Entertainment • Platformy a Datum vydání: PS4 (léto 2020)Homepage • Čeština: Ano (oficiální, titulky)


Nejočekávanější hry roku 2020: Ghost of Tsushima

Z náznaků příběhu Ghost of Tsushima zatím moc moudří nejsme, ale troufneme si odhadnout, že na pozadí velkých historických událostí se budeme soustředit na řadu dilemat hlavního hrdiny Jin Sakaie, který se bude muset vyrovnat nejen s nájezdníky, ale také se svými vnitřními démony.

Vrcholem letních prázdnin bude pro vlastníky konzolí PlayStation 4 akční adventura Ghost of Tsushima. V době tradičního herního sucha nejteplejšího období roku se totiž po boku posledního přeživšího samuraje Jin Sakaie postavíme na odpor mongolským nájezdníkům pustošícím jeho rodný ostrov. Studio Sucker Punch nás bude chtít ohromit realistickými souboji, nindžovskými triky a nádhernými scenériemi jako z japonských pověstí. Doufáme, že se zkušeným tvůrcům povede skloubit všechny mechaniky tak, abychom se v červenci či srpnu 2020 mohli skvěle bavit.

Nejočekávanější hry roku 2020; Ghost of Tsushima; wallpaper: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Ghost of Tsushima; screenshot: destrukce

Jin Sakai bude duchem v patách mongolských nájezdníků, které chce vyhnat ze svého ostrova stůj co stůj. Tento výlet do japonské historie slibuje intenzivní akci a silný příběh, uvidíme…


Marvel's Avengers – Záchrana světa v barevných kostýmech


• Žánr: Akční • Multiplayer: Ano (online, co-op) • Vývojář: Crystal DynamicsEidos Montreal • Vydavatel: Square Enix • Platformy a Datum vydání: PCPS4Xbox One, Stadia (4. září 2020)  Homepage • Čeština: Ano (pouze titulky)


Nejočekávanější hry roku 2020: Marvel's Avengers

Superhrdinský tým známý jako Avengers bude muset zase jednou zachránit svět. Hlavním záporákem by tentokrát měla být vědecká zločinecká organizace A.I.M.

Komiksové nakladatelství Marvel se po ohromném úspěchu předloňské PS4 exkluzivity Marvel's Spider-Man opět pouští na pole videoherních adaptací, v tomto případě ve spolupráci se studiem Crystal Dynamics (Tomb Raider) a Eidos Montréal (Deus Ex). V Marvel's Avengers si budete moci zahrát za mnoho slavných superhrdinů a využívat k boji se zlem jejich unikátní superschopnosti – a to jak v příběhově orientované kampani, tak i ve spoustě kooperativních multiplayerových misích. Zachraňovat svět po boku ostatních členů teamu Avengers budete moci už 4. září na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia.

Nejočekávanější hry roku 2020; Marvel's Avengers; screenshot: Iron Man Nejočekávanější hry roku 2020; Marvel's Avengers; screenshot: Kamala

Sestava hratelných postav by měla obsahovat klasické superhrdinské veterány typu Iron Man, Thor či Captain America, prostor by ale měli dostat i nováčci jako Kamala Khan (nebo-li Ms. Marvel).


Cyberpunk 2077 dorazí už o celých 57 let dříve!


• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ano • Vývojář: CD Projekt Red • Vydavatel: CD Projekt • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox OneStadia (17. září 2020) Homepage • Čeština: Ano (oficiální)


Nejočekávanější hry roku 2020: Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 nabídne skvěle zpracovaný svět (respektive město), výživný příběh, spoustu možností a herních stylů, to ale v dnešní době není až tak výjimečnou záležitostí. Ale která jiná hra může říci, že jednoho z jejích protagonistů ztvárnil Keanu Reeves?

Dystopický Cyberpunk 2077 se na seznamech nejočekávanějších her objevuje posledních několik let poměrně pravidelně, co se dá ale dělat, když ta hra vypadá tak dobře. Oproti minulým ročníkům už ale konečně známe datum vydání a je tedy jasné, že toto promakané akční RPG polského studia CD Projekt Red spatří světlo světa 17. září 2020. Pokud tedy nenastane nějaká globální apokalypsa (do zeměkoule narazí meteor nebo Starbucks přestane prodávat sójové latté), Cyberpunk 2077 si zahrajeme už za pár měsíců na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia.

Nejočekávanější hry roku 2020; Cyberpunk 2077; wallpaper: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Cyberpunk 2077; screenshot: střelba

Na akčním RPG Cyberpunk 2077 polské studio CD Projekt Red údajně pracuje již od roku 2013. Je skoro neuvěřitelné, že nás po tolika letech od skutečného data vydání dělí už jen několik málo měsíců.


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – Výlet do světa stínů


• Žánr: RPG • Multiplayer: Ne • Vývojář: Hardsuit Labs • Vydavatel: Paradox Interactive • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (Q3-4 2020) Homepage • Čeština: Ne


Nejočekávanější hry roku 2020: Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Ve světě Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 se časem ušpiní každý, protože se jedná o univerzum, kde žádná z voleb neznamená automaticky dobré rozhodnutí.

Mezi nejočekávanějšími hrami roku rozhodně nemohlo chybět pokračování kultovního upířího RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines, na něž jsme čekali dlouhých šestnáct let. Příběh se tentokrát má odehrávat v temných ulicích Seattlu, kde se spolu střetnou členové různých upířích klanů toužících po dominanci nad městem. Těšit se můžeme dle slov vývojářů z Hardsuit Labs na hutné RPG s komplexními dialogy a nemrtvě živoucím světem. Vzhledem k předchozímu odkladu nebylo datum vydání prozatím stanoveno, je však poměrně pravděpodobné, že k nám hra dorazí na podzim roku 2020, a to na PC, PS4 a Xbox One.

Nejočekávanější hry roku 2020; Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; wallpaper: upír Nejočekávanější hry roku 2020; Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: magie

Upíři jsou v Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 na vrcholu potravinového řetězce, především díky své nadpřirozené síle a unikátním schopnostem příslušícím jednotlivým klanům.


Godfall – Rytířská výprava na novou platformu


• Žánr: Akční, looter-slasher • Multiplayer: Ano • Vývojář: Counterplay Games • Vydavatel: Gearbox Publishing • Platformy a Datum vydání: PC, PS5 (Vánoce 2020) Homepage • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Godfall

Trailer je údajně stvořen přímo v enginu hry, a ačkoli ze samotné hratelnosti nic moc neprozrazuje, v samotném závěru na chvíli ukáže alespoň jednu z elementárních říší – vodní.

Pokud vás zajímá, jaké by to bylo stát se rytířem a kosit své nepřátele obřím nabroušeným mečem, kooperativní akční rubačka Godfall studia Counterplay Games by vás mohla oslovit stejně jako nás! Hra se odehrává ve fantasy světě rozděleném do pěti elementárních říší, přičemž silný důraz bude kladen na osobní souboje a sbírání stále lepší výbavy. Podle prvního traileru vypadá Godfall více než zajímavě, ovšem samotný fakt, že se jedná o první oficiálně potvrzený titul pro PlayStation 5, naše očekávání šponuje ještě o pár stupínků výš. Hra vyjde pro PC a PS5 během letošních Vánoc.

Nejočekávanější hry roku 2020; Godfall; screenshot: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Godfall; screenshot: bojovník

Godfall slibuje intenzivní souboje na blízko, které naplno využijí haptické funkce nového gamepadu na PS5.


Halo Infinite – legendární Master Chief opět povolán do akce


• Žánr: FPS • Multiplayer: Ano (splitscreen, ?) • Vývojář: 343 Industries • Vydavatel: Xbox Game Studios • Datum vydání a Platformy: PCXbox One, Xbox Series X (zima 2020)Homepage • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Halo Infinite

Na loňské E3 autoři představili první filmeček renderovaný přímo v enginu hry, takže máme alespoň hrubou představu o tom, jak bude Halo Infinite vypadat.

Jestli má Xbox Series X na letošní Vánoce vyrazit do boje, útok musí zákonitě vést sám Master Chief. Microsoft již oznámil, že nové Halo je skutečně ve vývoji, prozatím se jmenuje Halo Infinite a vyjde jako startovací titul nového Xboxu. Hru má pohánět zcela nový engine, který regulérní pokračování pátého dílu pravděpodobně zavede do podstatně rozsáhlejších prostranství, více detailů však o hře zatím nevíme, snad jen krom toho, že se opět ujmeme legendárního sparťana Johna 117, známého spíše pod jménem Master Chief. Halo Infinite by mělo vyjít na konci roku 2020 na Xbox Series X, Xbox One a PC.

Nejočekávanější hry roku 2020; Halo Infinite; wallpaper: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Halo Infinite; screenshot: Master Chief

Halo Infinite je regulérním šestým dílem, autoři se však rozhodli pro myšlenkový restart kultovní značky, takže by hra měla přinést do série mnoho novinek a neotřelých nápadů.


Senua's Saga: Hellblade II – Křik se nese nad skandinávskými fjordy


• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: Ne? • Vývojář: Ninja Theory • Vydavatel: Xbox Game Studios • Platformy a Datum vydání: Xbox Series X (Vánoce 2020); (Xbox One, PC?) • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Senua's Saga: Hellblade II

O příběhu Seuna's Saga Hellblade II zatím nemáme ani tušení. Může se tak jednat o prequel, jenž nám vysvětlí důvody vypálení hrdinčiny vesnice a její následné výpravy do severského podsvětí, nebo se bude jednat o tradiční pokračování, ve kterém Senua bude rozsévat strach do řad svých lidských i mytických nepřátel.

Rok 2020 nebude nejen o skvělých hrách, ale také o střídání generací konzolí. Když na The Game Awards 2019 vystoupil Phil Spencer, aby oznámil Xbox Series X, bylo jasné, že Microsoft musí ukázat také nabušený titul. Volba padla na pokračování příběhu duševně choré keltské válečnice. Senua's Saga: Hellblade II od studia Ninja Theory nás v traileru uhranula detailní grafikou, vytvořenou podle všeho přímo v enginu hry. O ní samotné zatím téměř nic netušíme, ale z atmosféry prvního dílu nás mrazí ještě teď, a proto budeme s nadějí vyhlížet konec roku, kdy očekáváme, že druhý Hellblade vyjde pro nový i starý Xbox a snad také pro PC.

Nejočekávanější hry roku 2020; Senua's Saga: Hellblade II; screenshot: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Senua's Saga: Hellblade II; screenshot: ruce

První záběry ze Senua's Saga: Hellblade II zaujaly nejen detailní grafikou, ale také drsnými výjevy z hlubin nemocné mysli hlavní hrdinky.


Baldur's Gate 3 – Konec dvacetiletého čekání na návrat legendy RPG


• Žánr:  RPG • Multiplayer: Ano (co-op) • Vývojář: Larian Studios • Vydavatel: Larian Studios • Platformy a Datum vydání: PC, Stadia (?) Homepage • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Baldur's Gate 3

Naši pětici tipů začneme pro některé možná překvapivě, většina z nás by si však tento přehled bez zřejmě nejočekávanějšího klasického RPG posledních let představit nedokázala.

Baldur’s Gate 3 znamená pro veterány splnění snu o nepravděpodobném návratu legendární série a pro nováčky příležitost zjistit, o čem to ti staří páprdové mluví, když se slzou v oku vzpomínají na staré dobré Baldury či Icewindy. Děj hry totiž na události téměř 20 let starého druhého dílu navazovat nebude, navíc hráči budou moci toto (doufejme) nezapomenutelné dobrodružství absolvovat s partou přátel v kooperativním multiplayeru a la Divinity: Original Sin 2. Vývojáři z Larian Studios zatím datum vydání neprozradili, ale my bychom si na rok 2020 vsadili. V každém případě si zahrajeme na PC a Google Stadia (tedy, pokud bude v době vydání ještě fungovat).

Nejočekávanější hry roku 2020; Baldur's Gate 3; wallpaper: city, logo Nejočekávanější hry roku 2020; Baldur's Gate 3; screenshot: illithid

Město Baldurova Brána bude hrát ve třetím díle epického CRPG ústřední roli. Naši hrdiny (ať už to bude kdokoli) však žádné vřelé přijetí nečeká, pokud tedy za příjemný uvítací výbor nepovažujete armádu mozkožroutů (illithidů), kteří jednu z největších metropolí ležících na Mečovém pobřeží okupují..


Série Batman: Arkham se vrátí! Možná...


• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: ? • Vývojář: WB Games Montréal  • Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment • Platformy a Datum vydání: (2020?) • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020: Série Batman: Arkham

Na pokračování Batman: Arkham Origins pravděpodobně WB Montréal poslední dobou vnadí. Ačkoli se usilovně tváří, že nic za lubem nemají.

V tomto případě házíme batarang opravdu od boku, ale… studio WB Montréal na svých sociálních sítích nápadně často postuje kryptické zprávy a obrázky všelijak odkazující na Batmana, což by asi šlo vykládat jako prachobyčejné trollení, kdyby ovšem ve svém portfoliu už neměli titul Batman: Arkham Origins. Pravděpodobně tedy „nenápadně” vnadí na svoji novou hru, kde byste si podle posledních různých zvěstí měli zahrát i za další členy netopýří rodiny (Nightwing, Batgirl, Robin). Oblékneme v roce 2020 opět černou masku se špičatýma ušima a vyrazíme spasit Gotham? My si myslíme, že ano. A těšíme se!

Nejočekávanější hry roku 2020; Batman Arkham; screenshot: symbol Nejočekávanější hry roku 2020; Batman Arkham; screenshot: Origins

Jak se bude domnělé pokračování série Batman: Arkham Origins jmenovat oficiálně, to samozřejmě ještě nikdo neví. Jako jedna z možných variant se ovšem na internetu často zmiňuje Batman: Arkham Legacy.


Assassin's Creed Ragnarok – Zabijáci ze severu


• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ano (co-op?) • Vývojář: Ubisoft • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PC, PS4PS5, Xbox OneXbox Series X (29. září 2020?) • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020; Assassin's Creed Ragnarok; screenshot: cover

Nejočekávanější hry roku 2020: Assassin's Creed Ragnarok

Oficiální grafické materiály k Assassin's Creed Raganrok zatím nemáme, ale dle insiderů bychom se mohli oznámení dočkat už v únoru. Nebo myslíte, že jde o pouhou kachnu?

God of War, klenot z roku 2018, spustil lavinu her, které se snaží své příběhy zakomponovat do krajiny ledu a sněhu na severu Evropy. Mimo již zmíněnou Senuu se pro stejný krok pravděpodobně rozhodli také tvůrci série Assassin's Creed s pokračováním, které prozatím nese označení Ragnarok. Dle zákulisních spekulací by měl vyjít na podzim a držet se prý bude nově nastoleného RPG směru z egyptského dílu Origins a řeckého Odyssey, jen by měl brát v potaz skandinávské reálie, díky nimž bychom se mohli v DLC dočkat také vikingských mýtů. Pokud vše zůstane při starém, mohli bychom se těšit na verzi pro PC, PS a Xbox s českými titulky.

Assassin's Creed Origins; wallpaper: cover Assassin's Creed Odyssey; wallpaper: cover

Jestli se studiím Ubisoftu podaří vytvořit podobně kvalitní tituly jako Assassin's Creed Origins a Odyssey, tak by mohl patřit Ragnarok k černým koňům roku 2020.


Forza Motorsport 8 – po dvouleté pauze opět za volantem


• Žánr: Závody • Multiplayer: Ano • Vývojář: Turn 10 • Vydavatel: Xbox Game Studios • Datum vydání a Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X (Vánoce 2020) • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020; Forza Motorsport 8; screenshot: fanouškovská tvorba

Nejočekávanější hry roku 2020: Forza Motorsport 8

Z Forzy Motorsport 8 prozatím nemáme video, ani jediný obrázek, autoři se však stihli pochlubit tím, že už mají k dispozici hratelnou verzi. (obrázek: fanouškovská tvorba)

Stalo se již nepsaným pravidlem, že novou generaci konzolí musí doprovodit závodní hra a v případě Xboxu to bude nepochybně osmá Forza Motorsport. Byť je nový díl populárních okruhových závodů prozatím oficiálně neoznámený, autoři již stihli prozradit, že vyjde v roce 2020 a těšit se máme zejména na nové systémy pracující s tlakem v pneumatikách, jejich opotřebení vzhledem k teplotě vozovky a další na první pohled maličkosti, které však videoherní „petrolheads“ dokáží ocenit. Forza Motorsport 8 pravděpodobně vyjde koncem roku jako startovací titul Xboxu Series X a zároveň také na PC a Xbox One.

Forza Motorsport 7; screenshot: ferrari Forza Motorsport 7; screenshot: kokpit

Série Forza Motorsport se s posledními díly začala více přiklánět k arkádě a jsme hodně zvědaví, jakým směrem se vydá osmý díl. (Obrázky: Forza Motorsport 7)


Grand Theft Auto VI – Konec roku 2020 ve znamení velké automobilové loupeže? To si necháme líbit


• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: Ano? • Vývojář: Rockstar Games • Vydavatel: Rockstar Games • Datum vydání a Platformy: (2020?) • Čeština: ?


Nejočekávanější hry roku 2020; GTA 6; screenshot: cover

Nejočekávanější hry roku 2020: Grand Theft Auto VI

My v redakci určitě nejsme jediní, kdo si pokračování GTA V přejeme už letos.

U rychlých aut ještě chvíli zůstaneme. Jsou totiž alfou i omegou série GTA, a právě její šesté pokračování už nějaký ten čas vrtá v hlavě nejednomu členu hráčské komunity. Oficiálního oznámení jsme se stále nedočkali, téměř sedmileté čekání na šestý díl kultovní akční adventury ale dělá své. Různé více či méně uvěřitelné leaky nás lákají na obrovskou mapu, po níž se budeme prohánět ve vzdušných i pozemních ořích, nebo na dva protagonisty, jejichž osudy budeme sledovat prý v období přelomu 70. a 80. let. Pokud nám budou bohové v Rockstar nakloněni, GTA VI bychom se mohli dočkat už koncem tohoto roku na konzolích nové generace - PS5, Xbox Series X a snad i na PC.

Nejočekávanější hry roku 2020; GTA 6; screenshot: mapa

Tester studia Rockstar vystupující pod nickem herenthere4six, který je zdrojem nepotvrzených informací, přirovnává mapu nového přírůstku do rodiny GTA k dětskému hřišti. Leak byl zveřejněn na redditu, originální příspěvek byl však již smazán. (Na obrázku možný návrh nové mapy.)


Na co se v roce 2020 těší členové redakce Alza Gamingu?


Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Hrám se věnuji od svých dvanácti let, kdy byly na vrcholu mého žebříčku strategie Cossacks, Age of Empires, legendární Mafie či taktická střílečka Brothers in Arms. Dnes mě pravděpodobně najdete vymetat lobby multiplayeru nejnovějšího Call of Duty. Z emotivní jízdy v podobě The Last of Us se nejraději vzpamatovávám u GTA V a pokud zrovna nesekám nemrtvé v nějaké zombikárně, tak se určitě pokouším objevit moji další oblíbenou hru v nepřeberné studnici indie titulů.

• Nejočekávanější hra roku: The Last of Us: Part 2 • Top 3 hry: Resident Evil 3 Remake, Cyberpunk 2077, Tell Me Why • Tajná přání: GTA VI, Mafia 2 Remaster

Dve nové konzoly budú len čerešničkou na torte herného roka 2020

Niet pochýb o tom, že tento rok si hráčska komunita príde na svoje. Okrem zbrusu nových konzol Playstation 5 a Xbox Series X nás čaká aj veľa trhákov, ktoré si zahráme ešte pred príchodom herných mašín od Sony či Microsoftu. Ako fanúšička zombie tematiky a práce štúdia Naughty Dog nemôžem na vrchol môjho rebríčka najočakávanejších hier zaradiť nič iné než pokračovanie ich postapokalyptického klenotu The Last of Us. 

Predtým ako sa pustím do kosenia zombíkov však ešte plánujem zavítať do budúcnosti v simulátore Keanu Reevsa... teda vlastne v Cyberpunku 2077. Ghost of Tsushima, Resident Evil 3 Remake a epizodická adventúra Tell Me Why tiež patria medzi tituly, ktoré netrpezlivo očakávam. Minulý rok si však moje srdce získali aj menšie nezávislé štúdiá a preto nesmiem opomenúť ani indie adventúru 12 minutes.

Nejočekávanější hry roku 2020; The Last of Us Part 2; screenshot: Ellie Nejočekávanější hry roku 2020; Resident Evil 3; screenshot: Nemesis Nejočekávanější hry roku 2020; Ghost of Tsushima; screenshot: souboj
Rok 2020 bude poriadne drsný.

Rok 2019 nebol skúpi ani na rôzne oznámenia herných noviniek – zatiaľ bez dátumu vydania. Jednou z nich je napríklad tajomstvom opradené Ghostwire: Tokyo od štúdia Tango Gameworks, tvorcov The Evil Within. Kapitolou samou o sebe sú však diela, o ktorých sa už nejaký ten čas divoko špekuluje, zatiaľčo samotní vývojári poctivo držia bobríka mlčania. Skvelým príkladom je napríklad GTA VI. Jeho vydanie by bolo tento rok pre mňa veľkým a samozrejme príjemným prekvapením. Nádeje vkladám i do českej klasiky Mafia. A aj keď si nemyslím, že sa dočkáme jej štvrtého pokračovania, remaster dvojky neznie až tak neuveriteľne.

Nuž, nech sa na to pozriem akokoľvek, je jasné, že sa jednoznačne je na čo tešiť. Ak si však podobne ako ja brúsite zuby ako na nové konzoly tak na vyššie spomínané tituly, je na mieste začať si hľadať nejakú tu brigádu, peňaženky hráčov tento rok totiž dostanú poriadne zabrať.

Dominik Fait

Dominik Fait

Dominik Fait

Hraji hry a píšu o nich. Anebo – to častěji – říkám ostatním, co či jak o nich mají psát. Tedy spousta předstírání skutečné práce. Ano, uhádli jste. Pokud by Alza Gaming fungoval jako klasický herní magazín, označili byste mě za hlavního pachatele naší (ne)kvality. Šéfredaktor. Tedy, v případě Alzy: Team Leader... A to je vše, víc toho nemám.

• Nejočekávanější hra roku: Baldur's Gate 3 • Top 3 hry: Cyberpunk 2077, The Last of Us Part 2, Senua's Saga: Hellblade II • Tajná přání: Bethesda prodává značku Fallout Microsoftu, jeho studio Obsidian oznamuje nový, OPRAVDOVÝ Fallout!

Rok 2020, aneb ženiální plán, jak si (ne)pořídit Xbox Series X

Pokud jste čirou náhodou nahlédli do této části našeho článku, zřejmě vás zajímá, co mám v plánu hrát následujících 12 měsíců, resp. co bych vám doporučil… asi budu velice neoriginální, ale osobně se letos těším hlavně na ty největší tituly jako Cyberpunk 2077 či The Last of Us Part 2 a vyhlížím vydání nových konzolí, byť přiznávám, že v případě Xbox Series X nejsem přesvědčen, jestli stojí za to koupit si ho hned. Nechápejte mě špatně, druhého dílu jedné z nejlepších her roku 2017 (tj. Hellblade: Senua’s Sacrifice) se nemůžu dočkat, ale… nebude jednodušší si ho zahrát na PC?

Microsoft už nějakou dobu všechny své xboxové „exkluzivity“ vydává současně na osobní počítače, z mého pohledu tedy jediným skutečným lákadlem, proč si pořídit jeho novou konzoli, je vidina gaučového hraní. Nicméně… co takhle zapojit komp do TV, pohodlně si sedo-lehnout na pohovku a na jídelní tác (pro postelové snídaně) před sebe položit bezdrátovou klávesnici a myšku?! Ha! Až později mi došlo, že existují tzv. lapboardy, tedy zařízení spojující myšku a klávesnici, které si dáte na klín… na druhou stranu jídelní tác nabízí přeci jen širší využití, takže dost možná skončím u této verze svého ženiálního plánu, kterak na konci roku, kdy vyjde pro naše peněženky vražedná kombinace PS5 + Xbox Series X, ušetřit.

Nejočekávanější hry roku 2020; Baldur's Gate 3; screenshot: beholder
Přesně takto jsem koukal na oznámení Baldur's Gate 3, s podobnou lačností a jiskrou v oku.

A co si hodlám na tomto pekelném výtvoru zahrát? To je popravdě spíš otázka na vývojáře a hlavně vydavatele… tak tedy, pokud letos vůbec něco vyjde a v případě, že nebude vše odloženo na rok 2021, moc rád bych si kromě výše zmíněných megataháků zahrál třetí díl mojí určitě nejoblíbenější RPG série. Baldur’s Gate 3! Stále tomu nemůžu uvěřit, navíc v podání těch zřejmě nejpovolanějších – vždyť komu jinému svěřit třetí díl jednoho z „otců zakladatelů“ tohoto žánru, když ne studiu Larian, jehož hry v posledních letech platí za absolutní RPG špičku? Právě. Nikomu. Tak prosím, videoherní (i ostatní) bohové, dejte, aby se BG3 povedlo a třeba vyšlo… už letos!

Jinak bude můj rok 2020 zřejmě typický pro redaktory herních webů, kteří měli to (ne)štěstí a větším či menším nedopatřením skončili ve vedoucí pozici. Takže klasický rok šéfredaktora (tj. team-leadera, tj. glorifikovaného zasílače mailů, korektora a do-všeho-kecálisty), kdy budu smutně koukat na účty kolegů, jejich množící se trofeje/achievementy a naivně si slibovat, jak to všechno o prázdninách doženu. Ano, o těch prázdninách, kdy nás čeká E3 a Gamescom… Inu, určitě nejsem sám, jehož předsevzetí stojí za starou belu.

Filip Němec

Filip Němec

Filip Němec

Hry byly mým nejlepším přítelem i milenkou již od dětství. O hrách jsem začal psát už na střední škole, čímž jsem vysedávání u herních strojů ospravedlňoval nejdříve před rodiči i přítelkyní a nyní před manželkou. V minulosti jsem ve formě textu i herních pořadů přispíval pro magazíny jako Games.cz, Eurogamer.cz či Zing.cz. V Alza Magazínu a GEMu mám na starosti herní konzole všeho druhu, videoobsah a z her pak zejména závody. V osobní rovině jsem navíc hlavním strůjcem vyostřených diskusí mezi konzolisty a PC Master Race, do které jsem se nenápadně také přidal, přestože moje herní srdce bije zejména pro pohodlné gaučové hraní.

• Nejočekávanější hra roku: The Last of Us: Part 2 • Top 3 hry: Half-Life: Alyx, Marvel's Avengers, Halo: Infinite • Tajné přání: The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 na Switch „Pro“

The game is on

Nechci úplně tvrdit, že start nové konzolové generace (tahle bude už mimochodem 9.) je něco jako průlet Halleyovy komety, což je událost, která se děje jednou asi za 75 let, ale víte co? Jo, je to hodně velký! Když vyšel PlayStation 3, byl jsem v prváku na střední. A až bude vycházet PlayStation 6, možná mi už bude táhnout ke čtyřicítce. Brr, jen ta představa je strašná! Takže asi chápete, že vydání nových konzolí je prostě velká věc a pojí se s tím i několik nelehkých úkolů.

Nejočekávanější hry roku 2020; Halo Infinite; screenshot: cover Nejočekávanější hry roku 2020; The Last of Us Part 2; screenshot: cover, logo
Zajímavý bude v roce 2020 rovněž souboj o titul Hra roku. Vyhraje některý zástupce „staré“ generace, nebo se na piedestal postaví jeden z úvodních titulů nových konzolí?

Předně musíte doma vysvětlit, proč na ploše jednoho nebo dvou měsíců utratíte poměrně velké množství peněz za PS5 a Xbox Series X. Tady mi to v Microsoftu dobře zavařili, protože jindy neprůstřelný argument „Jenže miláčku, na té nové konzoli vyjdou hry, které si na té starší nezahraju, víš?” teď nemůžu použít. Moc díky, Phile! Naprostá katastrofa pak přichází v momentě, kdy ještě potřebujete obměnit také televizi, což rovněž někdo, kdo sleduje Ordinaci v růžové zahradě v rozlišení asi 360p, fakt nepochopí. No nemáme to těžký?

Já samozřejmě můžu argumentovat tím, že tohle všechno potřebuju pro práci, ale co má dělat chudák běžný hráč? Myslím, že podobně jako existuje daňová sleva na poplatníka, měla by fungovat sleva „na hráče“. Tohle všechno ale musíme zvládnout, protože rok 2020 bude skvělej. Nejdřív vyždímáme z aktuální generace konzolí to nejlepší (The Last of Us Part 2 bude masakr!) a pak se necháme totálně zrušit novou generací konzolí. Viděli jste záběry z Senua's Saga: Hellblade II? Tohle všechno prý běží v enginu hry a mě to nedá spát už teď. Držme si klobouky, tohle bude velký!

Jakub Němec

Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.

• Nejočekávanější hra roku: Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 • Top 3 hry: Resident Evil 3 Remake, Cyberpunk 2077, Senua’s Saga: Hellblade 2 • Tajná přání: Beyond Good & Evil 2, Splinter Cell, Rayman

Letošní rok nebude čas na zahálku

Ještě jsem pořádně nestihl dohrát největší pecky loňského roku a už se dívám do kalendáře na rok 2020. V něm se objevuje jeden hit za druhým a pomalu si začínám uvědomovat, že odehrát všechny není v mých silách. Budu si muset pečlivě vybírat a ještě si nechat prostor na překvapení, která se jistojistě objeví. Rezervace na můj čas si již před delším časem předplatila velká RPG Vampire: Masquerade – Bloodlines 2 a Cyberpunk 2077, ale jestli opravdu vyjde Baldur's Gate 3, tak budu mít mezi hrami vyprávějící příběh zřejmě jasno (a to ještě ve frontě čeká Disco Elysium).

Nejočekávanější hry roku 2020; Vampire: Masquarade – Bloodlines 2; screenshot: sáček s krví
Předpokládám, že na cenu o nejlepší RPG si brousí své augmentované zuby Cyberpunk 2077, ale mé konzervativní já se stejně tak těší na Vampire: Masquerade – Bloodlines 2.

Na rozsáhlá RPG si ovšem člověk musí vyhradit moře času, takže se těším i na kratší, intenzivnější příběhy, jež se budou snažit snoubit akční pojetí s vyprávěním bombasticky pojatého děje. Také díky tomu, že akční adventury v posledních letech nabývají na síle, bude z čeho vybírat – Resident Evil 3 mě zase donutí rozsvěcet si v noci cestou na záchod, Ghost of Tsushima a The Last of Us 2 potvrdí dominanci PlayStationu v této generaci konzolí a Senua's Saga: Hellblade 2 společně s Godfall ukážou, co se bude schovávat pod kapotou nových krabiček od Sony a Microsoftu.

Rok 2020 bude zkrátka velký a v mnohém jistě přelomový, především na trhu s hrami a brýlemi pro virtuální realitu. Poslední dva roky se tato technologická (stále ještě) novinka nadechuje k mocnému vzedmutí sil, aby ukázala, že není pouze do počtu a dokáže předvést velké věci. Já jsem loňský rok strávil s brýlemi na hlavě desítky hodin jen díky jedné hře, správně tipujete Beat Saber, ale letos se můj záběr asi o dost rozšíří. Vzhledem k tomu, že na mém stole brzy bude ležet Oculus Quest, se nesmírně těším, že konečně vyzkouším Asgard's Wrath a na vydání Half Life: Alyx nebo Medal of Honor: Above & Beyond.

Nejočekávanější hry roku 2020; Rayman; screenshot: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Splinter Cell; screenshot: Sam Fisher Nejočekávanější hry roku 2020; Beyond Good and Evil 2; screenshot: cover
Možná si o mě řeknete, že jsem „Ubifil“, ale tento francouzský vydavatel má v portfoliu tolik značek z mého počítačově-herního dospívání, že nemůžu jinak. Jo, na severské Assassin's Creed se těším taky.

Uvědomuju si, že v předchozích odstavcích se objevují jen adrenalinové a akcí napumpované tituly, ale po prázdninách si odfrknu u s železnou pravidelností vydávaných sportovních titulů nebo sednu za knipl letadla v Microsoft Flight Simulatoru. Mezitím si proskáču pár úrovní v Ori and the Will of the Wisps a budu přemýšlet nad tím, jak bláhový jsem byl, když jsem čekal na nového Batmana, Splinter Cell nebo Raymana či doufal v brzké vydání Watch Dogs Legion, Gods & Monsters a nekonečně vyvíjeného Beyond Good & Evil 2. Nebo ne? V tomhle případě bych se velmi rád pletl…

Jiří Fait

Jiří Fait

Jiří Fait

Videohry jsou se mnou již od útlého věku a dalo by se říct, že také utvářely velkou část mého života. Díky nim jsem dostal první cheat-kódy k angličtině do školy, hry inspirované skutečnými událostmi ve mně vzbudily zájem o světové dějiny, a nakonec mě v této době také živí, což považuji za velké štěstí – pokud tedy občas mé postřehy sesmolené do recenzí někoho ovlivní a o kvalitách hry přesvědčí, budu za to neskonale rád. Hraní zdar!   

• Nejočekávanější hra roku: Cyberpunk 2077 • Top 3 hry: The Last of us Part 2, Baldur's Gate 3, Final Fantasy • Tajná přání: Oznámení nového Zaklínače

Pokud si mám v roce 2020 vybrat, volím si všechny! 

Rok 2020, nebo alespoň jeho závěr, se zřejmě ponese ve znamení války konzolí, i když to už bude vlastně 2020 mávat na rozloučenou. Co se her týče, vypadá to letos opravdu nabušeně. Tak například se snad konečně v září dočkáme Cyberpunku 2077 od CD Projektu RED, který byl ohlášen před dlouhými 7 léty pomocí skvělého filmečku. Do Cyberpunku vkládám velké naděje a doufám, že se při vydání nedočkáme zabugovaného a nehratelného šmejdu, protože by tím všemi milované studio dost utrpělo. Ano v tomto případě jsem hodně zaujatý. Jsem taky jen člověk.

Nejočekávanější hry roku 2020; Cyberpunk 2077; screenshot: pistolový pat
Teď už si tak úplně nejsem jistý, jestli se na Cyberpunk 2077 těším, nebo se spíše obávám toho, že se dočkáme dalšího odkladu.

Warcraft III: Reforged by se také mohl hezky zapsat do roku 2020 coby povedená hra, jenže zde se jedná o remake a Blizzardi mají po tom hnusu, který předvedli s Heartstonovým pro-hráčem Blitzchungem, co napravovat, takže nevím, jestli bude Warcraft stačit, i když jsem v originálu utopil moře času. Pak je zde další remake Final Fantasy VII od japonských Square Enix, který je sice populárnější všude jinde než tady u nás, ale stále se jedná o velkou věc, na kterou se skutečně těším. Jen mě trochu straší ono rozdělení na několik epizod. Vývojáři (a vydavatelé) sice argumentují tím, že je první část prostě moc velká na to, než aby se vše vlezlo do jedné hry, ale všichni asi víme, že pravda má spíše zelenou barvu s dolarovým znakem.

Co by skutečně mohlo (pozitivně) zamávat rokem 2020, by měl být The Last of Us Part 2 od Naughty Dog. Na návrat Ellie a Joela se těší statisíce fanoušků a hype v tomhle případě vystřeluje do nebeských výšin. A ani ne kvůli možným novým herním mechanikám a vylepšené grafice, jako spíše kvůli tomu, že se dočkáme pokračování příběhu, který tak mistrně vývojáři započali v roce 2013, kdy se na PS3 dostal první díl. Fenoménu The Last of Us také nemalým dílem pomohlo nadšení a zápal Troye Bakera a Ashley Johnson, kteří ztvárnili obě hlavní role, tedy Joela a Ellie. Jestli tohle dopadne průměrně, ať se ze mě stane clicker.

Nejočekávanější hry roku 2020; Final Fantasy VII; screenshot: cover Nejočekávanější hry roku 2020; The Last of Us Part 2; screenshot: cover
Japonská RPG nemusí sednout každému, ale když už se vám pod kůži dostanou, je to pak velmi emotivní jízda. Doufám, že přesně takový bude i remake Final Fantasy VII. A The Last of Us Part II? První díl oslovil i ty, kteří jej nikdy nehráli a jen viděli záznam nějakého let’s playera, nebo příběh Joela a Ellie sledovali skrze playthrough své drahé polovičky. Pokud bude druhý díl alespoň stejně povedený jako ten první, věřím, že to většině bude bohatě stačit. A mně asi taky.

V roce 2020 samozřejmě vycházejí další velké hry, na které se těší pravděpodobně daleko víc hráčů. Doom Eternal bude určitě nejméně stejně parádní, jako byl Doom z roku 2016, Marvel's Avengers by mohl všechny příjemně překvapit navzdory tomu, že známí superhrdinové mají poněkud neznámé tváře a Half-Life: Alyx by pro Valve mohl znamenat další herní milník, který tak rádi s každým vydaným Half-Lifem překonávají. A kdyby letos vyšlo Baldur's Gate 3? Druhý velký třesk v oblasti CRPG, protože tohle prostě Larian Studios nemůžou pokazit (pokud ano, už se z Underdarku nikdy nedostanou!). Jen mám trochu obavy z chystaného Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, protože podle mě zatím hra působí dost nedodělaně a celkově mi připomíná stav, ve kterém se nacházel kultovní první díl, který byl pořádně hratelný až po zásahu aktivní modérské komunity, která z něj udělala dílo, na které se dodnes vzpomíná. Tak trochu si myslím, že bychom se mohli od vývojářského studia Hardsuit Labs dočkat oznámení o tom, že se Bloodlines 2 odkládá na rok 2021.

Na závěr bych chtěl jen dodat, že Ghost of Tsushima bude parádní „no matter what“ a kdyby se v CD Projektu RED vytasili s novou hrou ze zaklínačského univerza (hlavní role Ciri pls!), vůbec bych se nezlobil. Tak tedy hraní zdar!

Jiřina Formánková

Jiřina Formánková

Jiřina Formánková

Videohry patří mezi mé velké koníčky přibližně posledních 15 let. V redakci GEMu/Alza Magazínu jsem od roku 2017 a mezi mé oblíbené žánry patří především survivaly, RPG a adventury, ale rozhodně nepohrdnu ani zajímavými indie projekty. Z platforem dávám jednoznačně přednost PC před všemi ostatními.

• Nejočekávanější hra roku: Baldur's Gate 3 • Top 3 hry: Cyberpunk 2077, Baldur's Gate 3, Ori and the Will of the Wisps • Tajné přání: StarfieldBeyond Good & Evil 2Sons of the Forest

Rok 2020 nabízí prostor pro různá překvapení

Úvod letošního roku bude v mém případě ve znamení restů nedohraných (případně vůbec nerozehraných) titulů jako Death Stranding nebo Disco Elysium. Co se nejočekávanějších her nového roku týká, nebudu nejspíš nijak originální, když řeknu, že největší zvědavost ve mě vzbuzuje Cyberpunk 2077 těsně následovaný Baldur's Gate 3. Pět na ně (možná předčasně) oslavné ódy je ale jako nosit dříví do lesa. Momentálně ale vyhlížím květen, na který je ohlášen New World od Amazon Game Studios a s ním možnost roztočit to s kamarády v novém MMORPG.

S poslední zmíněnou hrou Ghost of Tsushima souvisí i můj neradostný objev, kdy jsem po nákupu PS4 zjistila, že jsem nejspíš letitým hraním na PC zchromla, nebo mám od přírody obě ruce levé a potrvá snad celý věk, než si budu schopna zahrát některou z exkluzivek bez tiku ve tváři.

Nejočekávanější hry roku 2020; Starfield; screenshot: logo Nejočekávanější hry roku 2020; Ghost of Tsushima; screenshot: samurai Nejočekávanější hry roku 2020; Sons of the forest; gameplay: útěk
Svět samurajů mi přiznám se zůstává tajemstvím, nicméně příroda v Ghost of Tsushima mě uchvátila na první pohled. Starfield by se mohl stát trumfem v rukou Bethesdy a pomoct jí vymanit se z nepříjemností po Falloutu 76. Na vydání Sons of Forest bych sice letos úplně nesázela, ale někdy se i tajná přání plní.

Pokud jde o „tajná přání“, krom Sons of the Forest, nad jehož oznámením jsem loni doslova jásala (od dohrání prvního dílu mám neustále jakési nutkání se na hrůzostrašný ostrov vrátit) bych byla moc ráda, kdyby se objevil i Beyond Good & Evil 2. U obou her se ale nejspíše tajná přání dají reálně překřtít na „přání zbožná“. U Starfieldu je možná situace poněkud jiná. Přestože už je ohledně tohoto bethesdího projektu dlouho ticho po pěšině, ve vývoji je podle všeho dostatečně dlouhou dobu na to, aby mohl letos překvapit vydáním. Ostatně zrovna Bethesda by nutně potřebovala vlít novou krev do žil a spravit reputaci, kterou si sama velmi nepovedeným vydáním Falloutu 76 (a tím, co následovalo) věru řádně pošramotila.

Krom toho samozřejmě přijde hromada dalších velkých i malých her, které budou stát za to.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

• Nejočekávanější hra roku: Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 • Top 3 hry: Cyberpunk 2077, Iron Harvest, Songs of Conquest • Tajné přání: Odhalení/Oznámení Total War: Warhammer III

V roce 2020 se rozhodně nudit nebudeme

Každý rok na PC zamíří stovky her, letošní rok pro mě proto bude minimálně po stránce her opět stejně bohatý, jako jeho předchůdci. Nezávislá herní scéna totiž neustále roste, díky čemuž se jistě mohu těšit na bezpočet dosud neoznámených děl, která nakonec svými kvalitami zastíní nejeden AAA projekt. Vyloženě se však nebudu vyhýbat ani větším kouskům, mezi nimiž se dozajista objeví řada strategií, jimž bude zaručeně dominovat zanedlouho vycházející Warcraft III: Reforged, jehož příběhová kampaň bude něčím, co si řádně vychutnám. Náladu mi jistě nezkazí ani pekelně návyková FPS Doom Eternal či v předběžném přístupu vycházející akční simulátor Mount and Blade 2: Bannerlord, který už je několik let jednou z nejočekávanějších her vůbec.

Jak jsem již řekl v úvodu, herní scéna je sférou, která každý rok uvítá stovky víceméně nejistých projektů. Vedle vyloženě jistých děl se proto těším také na vydání strategie Songs of Conquest, RTS Iron Harvest, nebo Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, jež pro mě představuje kvůli své tématice jednu z nejočekávanějších her roku. Konečně by taktéž mělo dorazit v září představené Total War Saga: Troy, které si jakožto správný fanoušek série Total War jistě nenechám ujít. Osobně věřím také v to, že rok 2020 bude rokem, kdy se konečně dočkám oznámení Total War: Warhammer III, moc na to však nesázím.

Herní průmysl však už není vyloženě jen o hrách. Upřímně proto doufám v to, že kromě zajímavých titulů se v roce 2020 dočkám také toho, že se některé vývojářské společnosti vzpamatují a pokusí se změnit svou politiku tak, aby byla více přívětivá k hráčům. Bethesda by se měla kupříkladu řádně zamyslet nad svým přístupem ke komunitě a zapracovat na pomalu umírajícím Fallout 76, nebo jej úplně odstřihnout, v současném stavu totiž jen kazí její jméno a vrhá na ni nebývale špatné světlo. Stejně tak by nebylo špatné, kdyby se Blizzard konečně omluvil za svůj nemorální přístup v určitých záležitostech a pokusil se znovu najet na hráčům více naladěnou kolej. Zda však dojde k nápravě, je v tento moment otázkou, na kterou odpoví až následující měsíce roku 2020.

Nejočekávanější hry roku 2020; Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2; screenshot: cover Nejočekávanější hry roku 2020; Song of Conquest; screenshot: krajina
Mezi mé nejočekávanější hry roku 2020 rozhodně patří dva tituly, které aktuálně nemají ještě pevně stanoveno datum vydání, tak snad dorazí.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Hraním videoher svůj volný čas trávím už pěknou řádku let, jejich recenzování jsem se ale začal věnovat až kolem roku 2017. Mými oblíbenými žánry jsou RPG a akční adventury, nepohrdnu ale i nějakým tím zápasem o přežití v battle royale titulech nebo čistokrevnou FPS. Obecně u her razím heslo, že skvělá hratelnost je nadřazená nabušené grafice.

• Nejočekávanější hra roku: The Last of Us: Part 2 • Top 3 hry: Cyberpunk 2077, Marvel's Avengers, Godfall • Tajná přání: Horizon: Zero Dawn 2 jako launch titul PS5, Batman, oznámení nového Thiefa

Rok 2020 ve znamení nové generace konzolí

Rok 2020 přinese hned několik (pře)dlouho očekávaných her. Dorazí futuristické RPG Cyberpunk 2077, napínavá akční adventura The Last of Us: Part 2, pokračování nesmrtelné FPS série Doom: Eternal, superhrdinská akce Marvel's Avengers a mnoho dalších titulů, které opět významně naruší naše spánkové režimy. Osobně se nejvíce těším na The Last of Us: Part 2, nad Cyberpunkem ovšem „druhé Lasty” v mé hlavě zvítězily opravdu těsně. Jsem ale přesvědčen, že příběh Joela a Ellie mě zasáhne stejně silně, jako první díl. To by bylo, aby na konci zase slzička neukápla.

Nejočekávanější hry roku 2020; Cyberpunk 2077; screenshot: gang Nejočekávanější hry roku 2020; Marvel's Avengers; screenshot: postavy Nejočekávanější hry roku 2020; The Last of Us Part 2; screenshot: plížení
Napínavá akční adventura, RPG s příchutí cyberpunku nebo komiksová superhrdinská akce – rok 2020 bude všechno, jen ne žánrová nuda!

Rok 2020 bude ale přelomový především kvůli nástupu nové generace konzolí. Jak Microsoft s Xboxem, tak Sony s PlayStationem započnou novou kapitolu svých herních platforem, což přirozeně znamená i spoustu nových titulů na cestě. Těch je momentálně známo naprosté minimum, ovšem nedávno oznámené Senua's Saga: Hellblade 2 či Godfall vypadají na papíře opravdu skvěle. Jaké další hry na nás ale v budoucnu čekají, to je zatím ve hvězdách a myslích vývojářů.

Osobně bych vraždil pro pokračování hororového RPG Bloodborne, případně pro novou kapitolu série Thief, tyto tituly ale řadím mezi vlastní zbožná přání téměř každoročně a pořád nic, nedělám si tedy iluze, že by na tom letos mělo být něco jinak. O něco reálnější kontury ovšem má mnou vyhlížený Horizon: Zero Dawn 2, o kterém už se nějakou dobu šušká. Že se by stal jedním z launch titulů PS5? Rozhodně bych si nestěžoval. A co nové pokračování Batman: Arkham Origins, se kterým už nějakou dobu provokují vývojáři z WB Montréal? Kápnou konečně božskou a vytasí se s datem vydání, nejlépe ještě letošním? Uvidíme, jestli se videoherní bohové smilují a některé mé touhy vyplní.

i Mohlo by vás zajímat

4,9 16×
Doom Eternal - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - návrat legendární first person shooterakce je tady. Připravte se na na hordy monster a démonů. V jejich likvidaci vám pomůže široký arsenál nových i již známých a osvědčených zbraní.
499,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX545
4,8
Doom Eternal - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - návrat legendární first person shooterakce je tady. Připravte se na na hordy monster a démonů. V jejich likvidaci vám pomůže široký arsenál nových i již známých a osvědčených zbraní.
469,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO524
4,8 11×
Resident Evil 3 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Ve hře Resident Evil 3 prchá členka útvaru S.T.A.R.S. a jedna z nejvíce ikonických hrdinů série Jill Valentine z města, které je nemilosrdně pohlcováno nemrtvými a jinými děsivými monstry. Resident Evil 3 s sebou přináší také nový asymetrický online multiplayer mód 4vs1 Resident Evil Resistance.
Cenová bomba
649,- Ušetříte 150,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX741
5,0
Resident Evil 3 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - Ve hře Resident Evil 3 prchá členka útvaru S.T.A.R.S. a jedna z nejvíce ikonických hrdinů série Jill Valentine z města, které je nemilosrdně pohlcováno nemrtvými a jinými děsivými monstry. Resident Evil 3 s sebou přináší také nový asymetrický online multiplayer mód 4vs1 Resident Evil Resistance.
1 339,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO686
5,0
Final Fantasy VII Remake - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, - Dlouho žádaný remake asi nejpopulárnějšího dílu série Final Fantasy je konečně tady.
819,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX653
4,9 146×
The Last of Us Part II - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Prožij stále intenzivnější morální rozpory, které na Ellie působí vlivem její nelítostné honby za pomstou. Kolotoč násilí, který za sebou zanechává, otřese tvou představou o rozlišování správného od špatného, dobra od zla a hrdinů od padouchů.
819,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX445
4,0
Dying Light 2: Stay Human - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Před více než 20 lety jsme v Harranu bojovali proti viru – a prohráli jsme. Teď prohráváme znova. Město, jedna z posledních velkých lidských osad, je rozervané konfliktem. Civilizace se vrátila zpátky do období temna. A přesto máme pořád ještě naději.
1 539,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX541
4,3
Dying Light 2: Stay Human - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, české titulky, žánr: akční a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - Před více než 20 lety jsme v Harranu bojovali proti viru – a prohráli jsme. Teď prohráváme znova. Město, jedna z posledních velkých lidských osad, je rozervané konfliktem. Civilizace se vrátila zpátky do období temna. A přesto máme pořád ještě naději.
1 339,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO519
4,2
Marvels Avengers - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, kombinuje originální příběh s hratelností pro jednoho hráče či kooperativní hraní a přináší dokonalý herní zážitek s Avengery. Utvořte týmy až čtyř hráčů online, ovládněte mimořádné schopnosti, upravte si rozrůstající se soupisku hrdinů a braňte Zemi před sílícími hrozbami.
299,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX640
3,5
Marvels Avengers - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, české titulky, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, kombinuje originální příběh s hratelností pro jednoho hráče či kooperativní hraní a přináší dokonalý herní zážitek s Avengery. Utvořte týmy až čtyř hráčů online, ovládněte mimořádné schopnosti, upravte si rozrůstající se soupisku hrdinů a braňte Zemi před sílícími hrozbami.
299,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO598
4,8 36×
Cyberpunk 2077
Hra na PC - krabicová verze, klíč pro GOG,com, české titulky, žánr: akční a RPG, Otevřený svět zasazený do té nejživější a nejnebezpečnější metropole budoucnosti – Night City. Johnny Silverhand - v roli legendárního rockerboye se objeví hollywoodský herec Keanu Reeves! V balení CD se soundtrackem, průvodce světem, pohlednice, mapa, nálepky a digitální bonusy
849,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WG1085
4,5 69×
Cyberpunk 2077 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Otevřený svět zasazený do té nejživější a nejnebezpečnější metropole budoucnosti – Night City. Johnny Silverhand - v roli legendárního rockerboye se objeví hollywoodský herec Keanu Reeves! V balení průvodce světem, pohlednice, mapa, nálepky a digitální bonusy
619,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX539
4,8 31×
Cyberpunk 2077 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, - Otevřený svět zasazený do té nejživější a nejnebezpečnější metropole budoucnosti – Night City. Johnny Silverhand - v roli legendárního rockerboye se objeví hollywoodský herec Keanu Reeves! V balení průvodce světem, pohlednice, mapa, nálepky a digitální bonusy
Cenová bomba
699,- Ušetříte 1 100,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO517
4,0
Halo Infinite - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - Master Chief se vrací v další kapitole legendární franchisy.
1 369,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO521
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací