Jak na redukce: co s čím propojit a jak?

Zobrazit katalog

Článek

• Autor: Redakce

Redukcí existuje spousta. Slouží nejen k prodloužení kabelu, ale i k vyměňování informací s různými druhy konektorů. Mnoho z nás redukce běžně využívá nebo by chtělo využívat, proto si ukážeme, jaké druhy redukcí existují, jak fungují a jak je správně zapojit.

Redukce - úvodní obrázek

Redukce – OBSAH

 1. Audio redukce: propojení reproduktorů, sluchátek a přehrávačů
 2. Video redukce: propojení monitorů, televizí a dalších videozařízení
 3. Napájecí redukce: pro dobíjení zařízení všeho druhu
 4. Datové redukce: přenos dat mezi na pohled nekompatibilními zařízeními
 5. Síťové redukce: když schází ethernetový port
 6. Anténní redukce
 7. Interní redukce do PC: pro stavitele počítačů

Audio redukce: propojení reproduktorů, sluchátek a přehrávačů

Oblast zvukové techniky je na propojování jednotlivých komponentů závislá. Pro mnohé uživatele – tzv. audiofily, kteří jsou soustředěni na kvalitu zvuku a hledají způsob, jak ji vylepšit na maximální stupeň, je mnohdy použití toho správného kabelu tou nejzákladnější otázkou při budování a vylepšování jejich audio sestav. Jistě, vliv to má, ale pro běžné ucho prakticky neslyšitelný. Ale co by to bylo za kabely bez konektorů, do kterých se tyto připojují. A právě na konektory, audio redukce a také co a hlavně jak s čím propojit v oblasti audia, se zaměříme v této části.

Obecně vzato jde tedy o propojování jednotlivých komponentů sestavy, tj. připojení gramofonu, CD přehrávače, tape decku (kazetový magnetofon) apod. k receiveru/zesilovači (tj. jakémusi centru, kde se všechny komponenty sbíhají) a jeho následné připojení k reproduktorům. Druhou a neméně podstatnou rovinou je připojení sluchátek.

Oblast audia je ve své podstatě jednoduchá. Už roky se užívá univerzální sestava konektorů, která umožňuje velmi snadné propojení všech prvků sestavy. 

Zaměřme se napřed na ideální a také častější stav, kdy konektory na obou připojených zařízeních sedí a není potřeba využívat redukce:

 • Kabely s očištěnou izolací na obou koncích se k audio zařízení připojují pomocí svorek, používá se u reproduktorů.
 • Konektory cinch (též RCA), na audio zařízeních bývá typ F (tzv. samice), je tedy potřeba pořídit propojovací cinch kabel, který má na obou koncích zakončení typu M (samec). K dispozici jsou jak stereo kabely (se dvěma cinch konektory, nejčastěji červený a bílý) na obou koncích, nebo je možné využít dvou mono kabelů (po jednom cinch na každé straně).

Jack 3,5 mm Jack 6,3 vs Jack 3,5 Cinch

Nejčastější audio konektory: vlevo 3,5mm jack, uprostřed porovnání 6,3mm jack (velký) a 3,5mm jack (malý) a vpravo cinch (RCA).

Nejčastější konektor: 3,5mm jack

Pojďme se ale nyní zaměřit na ty případy, kdy konektor neodpovídá připojovanému zařízení. Je potřeba vypíchnout fakt, že se nejčastěji bude jednat o situaci, kdy budeme připojovat sluchátka, případně aktivní reproduktory. Ty mívají připojovací kabel nejčastěji zakončený vedle konektoru typu cinch asi nejznámějším audio konektorem, 3,5mm jackem. Většina zařízení (kromě nejrůznějších přehrávačů i mobilní telefony nebo notebooky) bývá tímto konektorem vybavena. Problém nastává ve chvíli, kdy je potřeba připojit 3,5mm jack do 6,3mm konektoru, který najdeme na zesilovačích/receiverech a podobných zařízeních. Redukce 6,3mm na 3,5mm jack je velmi jednoduché zařízení, které pořídíte za pár korun.

Vzhledem k tomu, že 3,5mm jack je velmi rozšířený, jsou na trhu redukce v podobě kabelů, které umožní jeho připojení i do zařízení, které tento výstup, označený i jako sluchátkový nebo AUX, nemají. Obecně tedy rozdělujme redukce 3,5mm jack na cinch do dvou skupin:

 • 3,5mm jack na cinch (stereo, 2× M)
 • 3,5mm jack na cinch (stereo, 2× F)

Propojení funguje i obráceně, např. pokud chcete připojit zařízení pouze se sluchátkovým výstupem (nejčastěji mobilní telefon) k domácí audio sestavě.

  Obě varianty jsou k dispozici i coby mono.

  6,3mm jack a co s ním

  Výše jsme zmínili variantu 6,3mm jack z pohledu výstupu na audio zařízeních. Často se s ním setkáváme na nástrojových kabelech (např. při připojení elektrické kytary k zesilovači). Jenže mixážní pulty obvykle nemají tento typ vstupů. Proto je potřeba redukce 6,3mm jack na XLR3. Tato redukce by neměla chybět v cestovní brašně žádného muzikanta. 

  Redukce cinch - 3,5 mm jack Redukce 6,3 mmm Jack - XLR

  K nejpoužívanějším audio redukcím patří redukce z 3,5mm jack na cinch (vlevo) a pro muzikanty zásadní z 6,3mm jack na XLR.

  Zvuk do počítače přes USB

  Řada moderních notebooků už ani nemá audio vstupy a výstupy, jen USB. V takovém případě je nutné využít malé zařízení do USB konektoru, do kterého se následně připojí sluchátkový kabel a kabel k mikrofonu, oba zakončené 3,5mm konektorem. Méně praktickou variantou je externí zvuková karta, která nabídne širší možnosti připojení. Toto řešení je však vhodnější pro stolní počítače než notebooky, obzvláště profesionální externí zvukové karty už nejsou zrovna malé.

  i Nejlepší sluchátka (PŘEHLED): herní, True Wireless, Hi-Fi a další

  Zvuk do telefonu přes USB (USB-C)

  Sluchátkové konektory přestávají být standardní výbavou mobilních telefonů. Ačkoliv dnes už vedou bezdrátová sluchátka, někteří uživatelé stále dávají přednost klasickému drátovému připojení, např. kvůli oblíbeným sluchátkům, která nechtějí měnit. V takovém případě jsou k dispozici nejrůznější typy redukcí. Jejich hlavní součástí je vždy 3,5mm jack (F), na druhém konci krátkého kabelu pak odpovídající konektor typu M, tedy:

  Pokud budeme mít kombinaci USB-A – jack, nebude se jednat o pouhou redukci, ale vždy propojení obstará externí zvuková karta. Je to dáno tím, že se jedná o přechod z analogového na digitální signál a ten potřebuje napřed zpracovat. Takto to bude nezbytné u všech notebooků. V případě redukcí na USB-C a Lightning je situace trochu odlišná. Výrobci primárně spoléhají na to, že redukce bude využívána ve spojení s mobilními telefony, a využije se tak DA převodníku přímo integrovaného v těchto zařízeních.

  AlzaPower - HDMI na VGA AlzaPower - HDMI na USB-C HDMI na DisplayPort
  Na obrázcích můžeme vidět dříve zmíněné redukce. Na levé straně vede do cinch konektoru, uprostřed do lightning konektoru a na pravé straně do microUSB konektoru.

  Závěrem části o audio redukcích: Kvalita použitých materiálů má vliv na výsledný zvuk. Vyplatí se proto investovat do prověřených značek a vyhnout se bezejmenným variantám. Ty sice poslouží, posluchačskému zážitku ale mohou uškodit. Ošemetná je i oblast použití redukcí u mobilních telefonů (viz výše). Tam se rozhodně vyplatí sáhnout po originálním příslušenství přímo z dílny výrobce telefonu. Jen tak je možné zajistit 100% kompatibilitu.

  Video redukce: propojení monitorů, televizí a dalších videozařízení

  Pokud máte doma starší monitor a chcete jej propojit například s notebookem nebo novějším počítačem, bude se vám hodit video redukce. Kromě monitorů nachází video kabel uplatnění i u televizí nebo třeba projektorů.

  V dnešní době je zdaleka nejrozšířenějším kabelem/konektorem HDMI. Vyniká především tím, že je schopen obraz přenášet nekomprimovaný, tedy v maximální kvalitě, a lze ním přenášet i audio nebo ethernet, a to do monitoru, televizí, projektorů, telefonů, tabletů a vůbec takřka do čehokoliv. Se staršími monitory nebo televizemi si ale příliš nerozumí.

  HDMI port v současnosti najdeme ve třech provedeních. HDMI, mini HDMI a micro HDMI. Klasické HDMI nachází své uplatnění u monitorů, televizí, projektorů atd. a je vůbec nejrozšířenější. Samotný standard HDMI nedefinuje maximální délku kabelu, nicméně v praxi se ale setkáváme s maximální délkou 5 až 10 metrů. Délka je totiž závislá na konstrukci kabelu a jeho kvalitě. Více než kde jinde platí, že pokud se chcete vyhnout chybám při přenosu obrazu, volte dražší kabely, které jsou schopné nabídnout i vyšší datovou propustnost. Obzvláště to platí při přenosu na delší vzdálenost. 

  HDMI, porovnání
  Tři typy konektoru HDMI (M) vedle sebe. Zleva standardní, mini HDMI a micro HDMI. Zdroj obrázku: Wikimedia Commons
  iPort mini HDMI je běžný například u digitálních zrcadlovek, kamer nebo tabletů. Micro HDMI pak jde propojit s některými smartphony, ale hlavně např. s mikropočítači Raspberry Pi.
  • HDMI – VGA redukci využijete, pokud máte starší monitor, který chcete propojit například s notebookem, který v dnešní době VGA už většinou nemá. Jedná se o převod mezi analogovým signálem, proto tento typ redukce bývá dražší. Ona krabička na kabelu je totiž malým počítačem, která tento převod zajistí.
  • HDMI – DVI redukce má velmi podobné využití. DVI formát je sice novější než VGA a signál je v něm už digitální, nicméně se stále jedná o zastaralý konektor a porty pro DVI jsou méně časté než pro VGA. Pozor – konektor DVI má několik odlišných podob. Odpovědi na to, jak se v nich vyznat, najdeme v článku Co je DVI?
  • HDMI – USB redukce patří mezi novější. Nejčastěji se používají pro propojení chytrého telefonu s monitorem nebo televizí, a to přes nabíjecí port USB-C. Starší verze USB nebyly stavěné na přenos video signálu, oproti HDMI tak může dojít ke ztrátě na kvalitě. Tento neduh ale odstraňuje USB-C se svým širokým datovým proudem a univerzalitou a v některých případech (např. propojení notebooku s externím monitorem) bývá využíván coby alternativa právě k HDMI.
  • HDMI – DisplayPort redukce slouží výhradně k propojování moderních zařízení. HDMI i DisplayPort jsou totiž dvě moderní technologie existující bok po boku, a ačkoliv jsou si velmi podobné, konektory kompatibilní nejsou. DisplayPort je oproti HDMI častější u počítačů než u televizí, takže redukci využijete například právě při propojení těchto dvou zařízení.
  AlzaPower - HDMI na VGA AlzaPower - HDMI na USB-C HDMI na DisplayPort
  Ukázka všech 3 výše zmíněných redukcí. Na levé straně HDMI na VGA, uprostřed HDMI na USB-C a na pravé straně HDMI na DisplayPort.

  Veškeré zmíněné redukce navíc samozřejmě existují i v obrácené variantě. Například nový monitor tak můžete obdobně propojit se starým počítačem. Co ovšem všechny konektory nemají, je schopnost přenášet zvuk a ethernet jako HDMI. Pro HDMI proto existují také redukce HDMI – cinch a HDMI – ethernet, jejichž využití je přesně takové, jaké byste čekali.

  Starším a velmi zřídka užívaným konektorem je SCART. Přenáší analogové video a audio signály, ale v dnešní době už není rozšířený, jelikož si nerozumí s moderními video standardy jako např. RGB. Časté jsou ale redukce SCART – cinch nebo SCART – 3,5mm jack. SCART audio je totiž s tím moderním stále kompatibilní.

  Konektor scart Redukce scart na cinch Redukce scart na jack 3,5 mm

  Starší videokonektor typu SCART a dvě možné redukce. Uprostřed na cinch (žlutý je kabel pro video, červený a bílý pro stereo audio) a audio redukce na 3,5mm jack.

  Napájecí redukce: pro dobíjení zařízení všeho druhu

  Napájecí redukce dnes potkáváme doslova na každém rohu. Cokoliv by teoreticky mohlo potřebovat elektřinu, pravděpodobně nějakou redukci používá. Zároveň je potřeba vypíchnout jeden podstatný fakt. Napájecí redukcí tečou i data – a obráceně. Neznamená to tedy, ačkoliv máme samostatnou kapitolu pro napájení i přenos dat, že byste potřebovali dva různé kabely.

  Stále používanějším je v poslední době konektor USB-C, a to z jednoho prostého důvodu – je neskutečně univerzální. Na USB-C totiž přechází valná většina moderní elektroniky, ať už jde o telefony, tablety, notebooky, nebo třeba počítače. Přechod na tento formát nedávno podnikl Apple (ne však u iPhonů, které používají konektor Lightning), který se doposud od standardu USB držel stranou. Ve zkratce to znamená, že jeden kabel lze použít k nabíjení téměř všeho.

  iNapájení mobilních telefonů zpravidla probíhá přes napájecí adaptér s výstupem pro USB-A. Právě redukce/kabely se pak musí postarat o přenos proudu do zařízení.
  • USB-A – USB-C je v současnosti nejvyužívanější redukcí. USB-A stranu kabelu zapojíte do napájecího adaptéru, USB-C do telefonu, notebooku, zkrátka čehokoliv, kam to půjde. USB-C navíc mimo jiné podporuje rychlonabíjení, díky kterému lze telefon nabít třeba za půl hodiny.
  • USB-A – Lightning redukci využijete pro nabíjení telefonů značky Apple – iPhonů a starších iPadů.
  • USB-A – Thunderbolt 3 opět využijete ve spojení se značkou Apple, tentokrát na poli notebooků. Starší MacBooky a i některé nové totiž ještě nemají USB-C, ale právě Thunderbolt 3. Jejich konektory jsou sice na pohled podobné, standardy jsou ale odlišné, proto je redukce nezbytná.
  USB-A na USB-C USB-A na lightning
  Na levé straně se nachází redukce s USB-A na konektor USB-C/Thunderbolt a na pravé straně na konektor Lightning.

  Formát USB má také své menší varianty mini a micro USB. Mini USB je běžné například pro nabíjení digitálních fotoaparátů nebo tabletů. Micro USB pak najdete u starších Android telefonů.

  Sluchatka Sudio Tio Sluchatka Sudio Tio

  Porovnání obou menších variant USB. Vlevo často používaná varianta micro USB, vpravo mini-USB, v obou případech v přímém srovnání s USB-A.

  Sháníte-li nabíjecí adaptér pro notebook, který nemá USB-C, je potřeba se podívat na nabídku značky daného notebooku. Konektory notebooků se totiž většinou liší výrobce od výrobce. Alternativou je využití speciálních univerzálních adaptérů.

  i Nejlepší mobilní telefony (AKTUALIZOVÁNO)

  Datové redukce: přenos dat mezi na pohled nekompatibilními zařízeními

  Na datových redukcích je v současné době závislých mnoho uživatelů. Využívají se především k práci a přináší lepší a jednodušší způsob, jak připojit klávesnici, myš nebo telefon k počítači. Jak jsme již zmínili v části o napájecích redukcích, kromě dat jimi protéká i proud. Není proto nutné k jednomu zařízení pořizovat dva totožné kabely. 

  Nejčastěji se jedná redukci USB-C (male) USB-A (female), kterou využijete na většinu počítačového příslušenství. Můžete tak propojit telefon, ale i klávesnici, myš, USB hub a mnoho dalšího. Redukce funguje také v opačném případě, kdy se z USB-C stane female konektor a USB-A male konektor.

  Pokud vlastníte notebook bez HDMI či jiného grafického portu, ale s USB-C konektorem, využijte redukci USB-C (male) do HDMI (female). V případě, že chcete rozšířit svou pracovní plochu o další monitor s rozhraním DisplayPort, budete potřebovat redukci, která má 2 male konektory, a to: USB-C a DisplayPort. Jednoduše tak propojíte notebook s monitorem a nemusíte se starat o složité zapojování.

  USB-C na USB-A USB-C na HDMI
  Na levé straně je redukce vedena do USB-A konektoru a na pravé straně do HDMI konektoru.

  U zařízení, na nichž nefunguje či není možnost připojení Bluetooth, můžete využít také speciální redukce v podobě USB přijímače, který připojíte k počítači.

  Síťové redukce: když schází ethernetový port

  Síťové redukce slouží především k připojení zařízení k pevnému internetu. Je totiž dost možné, že při koupi nového notebooku, tabletu či počítače zjistíte, že nedisponuje LAN portem. Jaká jsou v tomto případě možná řešení?

  • USB 2.0, USB 3.0 (male) – RJ-45 (female) – absenci LAN portu, kam by váš internetový kabel šel zapojit, můžete vyřešit touto redukcí. Připojte přes USB do počítače a na druhé straně redukce zapojte ethernet kabel se zakončením RJ-45.
  • USB-C (male) – RJ-45 (female) – tento typ redukce funguje velice podobně jako v předchozím příkladu, jediným rozdílem je typ zapojení do notebooku. Tato redukce slouží pro počítače s volným USB-C konektorem.
  USB-C na RJ-45 USB-A na RJ-45
  Na levé straně můžeme vidět redukci s male konektorem USB-C, kdežto na pravé straně je redukce vedená do USB-A. Obě tyto redukce mají female konektor RJ-45.

  Za zmínku stojí fakt, že ne všechny redukce se stejným konektorem nabízí vždy to samé. Některé zvládají rychlejší přenos internetu, většinou 10 / 100 / 1 000 Mbps. Některé mají vlastnost šetření energie nebo například LED identifikaci stavu. Existují také kombinované redukce, díky nimž lze připojit více zařízení k počítači najednou.

  Anténní redukce

  Anténní redukce slouží k propojování nebo spojování anténních kabelů. Tyto kabely, tzv. koaxiální, přenáší signál do kabelové televize, internetovým rozvodům apod. Při výběru je doporučeno volit si podle několika faktorů, jako je například stínění (složení z jednoho či více izolovaných kabelů) a především výběr správné koncovky.

  V případě nesouladu kabelů při napojování různých zařízení poté existují anténní redukce, díky kterým tak zvládnete propojit televizi s jakýmkoliv kompatibilním zařízením.

  • koaxiální vidlice (M) → koaxiální zásuvka (F)
  • koaxiální (SMA) → koaxiální (N)
  • anténní (IEC) → anténní (IEC)

  Anténní redukce - rovná Anténní redukce - zahnutá

  Dvě podoby běžných anténních redukcí – rovná a zahnutá.

  Připojení set-top boxu nebo satelitního přijímače se řídí stejnými pravidly. Vždy budete využívat anténního vstupu televize (nepoužíváte-li nějaký typ internetové televize – taková zařízení se k televizi připojují pomocí HDMI), případně anténní zásuvky ve zdi. To znamená, že si vystačíte s koaxiálním kabelem.

  Interní redukce do PC: pro stavitele počítačů

  I u vašeho stolního PC můžete pocítit absenci některých důležitých propojení. Takové redukce se hodí především při skládání nového počítače.

  • USB 3.0 header (M) – USB 2.0 header (F) – využijete v případě, kdy zakoupíte nový case na váš počítač s podporou USB 3.0 a zjistíte, že máte starší základní desku, která podporuje pouze USB 2.0. Konektory jsou u male konektoru většinou 19pinové a u female konektoru 9pinové.
  • USB 2.0 header (M) – USB 2.0 header (F) – můžete využít, pokud jen například potřebujete prodloužit svůj přední USB panel.
  • 1× molex (M) – 1× ATX 4pinový (M) – tyto konektory má ve většině případů redukce s 12V napájením na procesory.
  • ATX 20pinový (male) – ATX 24pinový (female) – slouží pro připojení základní desky standardu ATX 2.0 s 24pinovým konektorem a běžného 20pinového ATX zdroje.
  • 2× 4-pin PWM (M) – 1× 4-pin PWM (F) – tuto redukci použijete, pokud si v počítači přejete mít více ventilátorů, než je přípojek PWM. Můžete tak řídit rychlost obou připojených ventilátorů současně.
  • Molex – SATA Power – hodí se v případě, kdy chcete připojit pevný disk s napájecím Molex konektorem ke sběrnici se SATA.
  Redukce USB 3.0 na USB 2.0 Redukce Molex na ATX Redukce pro ventilátory
  Na levé straně je vyobrazena redukce USB 3.0 na USB 2.0, uprostřed redukce sloužící pro napájení na procesory a na pravé straně redukce pro připojení většího počtu ventilátorů.

  Přímo na základní desku také můžete připojit redukci na dva USB 3.0 konektory, která končí 20pinovým bracketem. Po připojení k základní desce tak máte 2 plně funkční USB porty.

  i Mohlo by vás zajímat

  Při velké spoustě úkonů s technikou je redukce v dnešní době neopomenutelnou součástí. Výběr té správné může být při počtu již existujících redukcí velká věda. Při roztřídění dle účelu si však může vybrat každý.

  4,8 516×
  AlzaPower HDMI (M) to VGA (F) 0.18m lesklý černý
  Redukce přenosová rychlost až 10.2Gb/s, rozlišení až FullHD 1920x1080, jednosměrný přenos, pozlacené konektory, pro televize, monitory a podobná zařízení s VGA konektorem
  Super cena
  259,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB709b
  4,6 58×
  AlzaPower HDMI (M) to VGA (F) with 3.5mm Jack černý
  Redukce výstup HDMI, vstup 3.5mm jack, vstup VGA, přenosová rychlost až 10.2Gb/s, rozlišení až FullHD 1920x1080, jednosměrný přenos, pozlacené konektory, pro televize, monitory a podobná zařízení s VGA konektorem
  Super cena
  299,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB709v
  4,8 516×
  AlzaPower HDMI (M) to VGA (F) 0.18m bílý
  Redukce výstup HDMI, vstup VGA, přenosová rychlost až 10.2Gb/s, rozlišení až FullHD 1920x1080, jednosměrný přenos, pozlacené konektory, pro televize, monitory a podobná zařízení s VGA konektorem
  Super cena
  249,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB709s
  4,8 41×
  AlzaPower Mini HDMI-C (M) to HDMI (F) 10.2Gbps FullHD černý
  Redukce výstup Mini HDMI, vstup HDMI, přenosová rychlost až 10.2Gb/s, rozlišení až FullHD 1920x1080, pozlacené konektory, pro ultrabooky, monitory, tablety a jiná zařízení s mini HDMI konektorem
  Super cena
  119,-
  Skladem > 20 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB707b
  4,8 141×
  AlzaPower DisplayPort (M) to VGA (F) 0.18m lesklý černý
  Redukce výstup DisplayPort , vstup VGA, přenosová rychlost až 21.6Gb/s, rozlišení až FullHD 1920x1080, pozlacené konektory, pro televize, monitory a podobná zařízení s VGA konektorem
  Super cena
  od  224,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB710b
  4,5 140×
  AlzaPower FlexCore USB-C 3.2 Gen 1 (M) to LAN (F) černý
  Redukce výstup USB-C, vstup LAN, přenosová rychlost až 5 Gb/s, Podpora Thunderbolt 3, Gigabit Ethernet port do 1000Mb/s, plochá konstrukce z TPE, ohebný, pro notebooky, tablet PC a jiná zařízení s USB-C konektorem, kabel nepodporuje PoE
  Super cena
  449,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB732b
  4,8 132×
  AlzaPower DVI-D (24+1) (M) to HDMI (F) FullHD černý
  Redukce výstup DVI, vstup HDMI, přenosová rychlost až 10.2Gb/s, rozlišení až FullHD 1920x1080, pozlacené konektory, pro monitory a jiná zařízení s DVI-D konektorem, obousměrná
  Super cena
  od  114,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB708b
  4,5 251×
  AlzaPower FlexCore USB-A to USB-C 3.2 Gen 1 5Gbps černý
  Datový kabel USB SuperSpeed 5 Gb/s, Sync & Charge až 3 A, plochý a ohebný TPE materiál kabelu, kovový poniklovaný konektor, délka 14 cm
  Super cena
  od  131,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB730b
  4,7 266×
  AlzaPower Lightning MFi (M) to 3.5mm Jack (F) 0.1m stříbrný
  Redukce výstup Lightning, vstup 3.5mm jack, 5-pólový adaptér, kompatibilní s iOS 10 a vyšší, nylonový oplet, pro Apple iPhone, iPad a jiné zařízení s Lightning konektorem
  Super cena
  299,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB713w
  4,4 109×
  AlzaPower USB-C (M) to HDMI 2.0 (F) 4K 60Hz 0.15m černý
  Redukce výstup USB-C, vstup HDMI, přenosová rychlost až 18Gb/s, rozlišení až UltraHD 4K@50Hz/60Hz (2160p), Podpora Thunderbolt 3, pozlacené konektory, univerzální pro televize, notebooky, monitory a jiná zařízení s USB-C konektorem, redukce není určená k propojení mobilního zařízení k TV
  Super cena
  399,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB705b
  4,8 25×
  AlzaPower FlexCore USB-C 3.2 Gen 1 (M) to VGA (F) černý
  Redukce výstup USB-C, vstup VGA, přenosová rychlost až 5 Gb/s, rozlišení až FullHD 1920x1080, Podpora Thunderbolt 3, plochá konstrukce z TPE, ohebný, pro notebooky, tablet PC a jiná zařízení s USB-C konektorem
  Super cena
  399,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB733b
  4,4 36×
  AlzaPower External Sound Card X250 matná černá
  Externí zvuková karta dvoukanálová, 2× 3,5mm Jack, konektor USB-C, čipset Realtek ALC4030, odolné kovové tělo, nylonový oplet, podpora funkce Plug & Play a Hot Plug
  Super cena
  249,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWSDCE105b
  4,7 266×
  AlzaPower Lightning MFi (M) to 3.5mm Jack (F) 0.1m černý
  Redukce výstup Lightning, vstup 3.5mm jack, 5-pólový adaptér, kompatibilní s iOS 10 a vyšší, nylonový oplet, pro Apple iPhone, iPad a jiné zařízení s Lightning konektorem
  Super cena
  279,-
  Skladem > 10 ks
  Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
  Info
  Objednací kód: APWCB713b
  Vytisknout
  P-DC1-WEB13
  Zavoláme Vám a odborně poradíme
  +420 225 340 111
  Dotaz na objednávku
  Dotaz na zboží
  Prosím zadejte svůj telefon:
  Zavolejte mi
  Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
  Více informací Méně informací