Během svátku 28. 9. mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejen Čakovice (otevřen pouze AlzaDrive), Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

Dvouletá záruka pro firmy Visa + AP+

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/btc-prague-banner_1.jpg

BTC Prague 2023 (REPORTÁŽ)

Největší bitcoinová konference tohoto roku v Evropě, BTC Prague, je za námi. Sešly se na ní tisíce bitcoinerů z celého světa včetně nejvýznamnějších OGs, aby společně probrali vše od nových bitcoinových technologií přes současný kontext vývoje svobodných nestátních peněz až po jejich možný budoucí potenciál. O podrobnostech nejzajímavějších momentů BTC Prague 2023 si povíme v této reportáži. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/krypto-novinky_2.jpg

Bitcoinový měsíčník: Co hýbalo světem kryptoměn v květnu?

Nepravidelné novinky ze světa Bitcoinu, miningu a postřídmu dalších kryptoměn z dílny naší obsahové redakce. Čtěte více v našem článku! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/peach-bitcoin-informace.jpg

Peach Bitcoin: Peer-to-peer přestupní portál mezi fiatem a bitcoinem ve vašem telefonu (NÁVOD)

Neodevzdávat centralizovaným směnárnám a burzám zbytečně vaše osobní data a nakupovat či prodávat bitcoin peer-to-peer cestou bez prostředníka může být někdy výzva. Naštěstí už dnes existují vekslácké platformy nebo aplikace, které disponují dostatečnou likviditou a přívětivým uživatelským rozhraním. Jednou z nich je i mobilní appka Peach Bitcoin, na niž si posvítíme v tomto návodu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinovy-standard-seifedean-ammous-nahled.jpg

Saifedean Ammous: Bitcoinový standard | Ikonická kniha, která vás nesmí minout

V pořadí čtvrtá kniha vydaná nakladatelstvím Braiins Publishing, kterou vám představujeme a nabízíme v našem e-shopu, je publikace, která se v celosvětové bitcoinové komunitě stala, po vzoru vlastního názvu, standardem. Směle můžeme dokonce prohlásit, že se jedná o titul ikonický. Je jím kniha Bitcoinový standard od amerického ekonoma Saifedeana Ammouse. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vynalez-jmenem-bitcoin-recenze-test.jpg

Yan Pritzker: Vynález jménem Bitcoin (Recenze)

Představujeme první knihu, která vznikla v nakladatelství Braiins Publishing, se kterým jsme navázali spolupráci a všechny jejich dosavadní knihy tak budou postupně představeny na našem e-shopu. Jedná se o premiérový titul nakladatelství Braiins Publishing vydaný v roce 2020, který se od té doby dočkal již několika dotisků. Firma Braiins, která se soustředí na vývoj miningového softwaru a komplexních řešení v oblasti těžby Bitcoinu, zároveň provozuje lokální iniciativu Braiins Publishing, v rámci které překládá kvalitní zahraniční knihy o Bitcoinu do češtiny a zároveň podporuje vydání knih původních českých autorů (viz jeden z následujících dílů věnovaný Odluce Josefa Tětka). Kromě toho také realizovali nový překlad Bitcoinového whitepaperu, který je volně k přečtení zde nebo zde. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoinove-vekslovani-banner-mini.jpg

Bitcoinové vekslování

Vekslování se v poslední době stává stále oblíbenější praktikou při nakládání s bitcoiny, ale i kryptoměnami obecně. Není ovšem ničím novým pod sluncem, vlastně tu bylo vždy, a navíc se jedná o způsob, jak se k bitcoinům dostat tou správnou cestou – bez zbytečných prostředníků a dohledu regulátorů. V článku se dozvíte, co si pod bitcoinovým vekslováním představit a proč jej vyzkoušet. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/HCPP22-banner-mini.jpg

#HCPP22: Last Shot (REPORTÁŽ)

Začátkem října proběhl již 9. ročník Hackerského kongresu v Paralelní Polis. Sešlo se na něm mnoho cypherpunků, kryptoanarchistů, kryptografů a dalších technologických inovátorů nebo umělců, kteří zde sdíleli své pohledy především na svobodu v digitálním světě a mimo něj, ale také spoustu dalších zajímavých idejí. V reportáží se dozvíte, v jakém duchu se neslo HCPP22 a kdo zde letos přednášel. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/chaincamp-2022.jpg

Chaincamp 2022 (REPORTÁŽ)

V Ostravě se nedávno uskutečnil třetí ročník konference Chaincamp. I přes letošní výrazný propad ceny bitcoinu se na konferenci sešlo okolo 2 tisíc příznivců. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/21-milion-bitcoin_5.jpg

Bitcoin po vytěžení 21. milionté mince

21 milionů mincí a nikdy více. Modla, o které už jste pravděpodobně slyšeli, pokud o Bitcoinu nečtete poprvé. Se zastropovanou zásobou mincí to ale není tak úplně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud vás zajímá, kdy a jak bude vytěžen „poslední“ bitcoin nebo jakým výzvám může síť kvůli fixnímu ekonomickému modelu v budoucnu čelit, vrhněte se červí dírou přímo do textu níže.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/monero-kryptomena.jpg

Monero (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – plně anonymní kryptoměna

Kryptoměna Monero si zakládá především na anonymitě a soukromí. Využívá k tomu pokročilé kryptografické technologie, které ji odlišují od většiny konkurenčních digitálních platidel. Jak tyto technologie fungují? Proč na soukromí záleží a v čem se Monero liší od Bitcoinu? Dozvíte se níže!

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ledger-nano-s-plus-recenze-test.jpg

Ledger Nano S Plus (RECENZE)

Jak bezpečně uchovávat své bitcoiny, popřípadě další kryptoměny, tokeny a NFT? Odpovědí na zdánlivě složitou otázku je hardware peněženka. Fyzické zařízení, které pomocí kombinace bezpečného hardwaru a kryptografie uchovává vaše privátní klíče u ledu a slouží jako podpisové zařízení v případě, kdy chcete provést nějakou transakci. V dnešním článku se podíváme na zoubek Ledgeru, francouzské hardware peněžence v modelu Nano S Plus. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lhr-unlocker-clanek-title-1.jpg

Omezení LHR na grafických kartách GeForce padlo! Co můžeme očekávat?

Před nedávnem byla prolomena ochrana LHR (Lite Hash Rate) grafických karet GeForce společnosti NVIDIA pro těžbu některých kryptoměn. Téměř všechny grafické karty GeForce s označením LHR tedy o tuto ochranu přišly a nyní tak mohou být využívány pro těžbu Etherea bez jakýchkoliv omezení. O jaké grafické karty se konkrétně jedná a co to znamená pro celý trh grafických karet? Přesně na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v tomto článku Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vse-o-bitcoinu-clanky.jpg

Bitcoin od A do Z | TIPY a TRIKY | NÁVODY

Bitcoin je s námi již více jak 11 let. Slibuje změnu, která má ambice změnit naše životy k nepoznání. Jeho odlišnost však stále ponechává prostor pro nedorozumění. Proto jsme pro vás připravili přehled našich článků, které vám pomohou udělat první kroky do světa kryptoměn. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bitcoin-alza.jpg

V Alze zaplatíte i Bitcoiny

Bitcoin se v posledních letech těší vzrůstající oblibě. I proto jsme se na Alze rozhodli vyjít vstříc četným žádostem zákazníků a podporujeme možnost hradit nákupy touto virtuální měnou. Chcete vědět více?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/ethereum-logo-nahled.jpg

Ethereum (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT)

Po bitcoinu je dnes druhou nejpopulárnější virtuální mincí ethereum. Zajímá vás, co je ethereum? V čem se liší od bitcoinu? Pomůžeme vám pochopit koncept celé etherové sítě, víme, jak se ethereum těží a poradíme, jak používat krypto peněženky! V našem článku se dozvíte vše, co chcete o ethereu vědět. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Bitcoin22-Miami-Konference.jpg

#Bitcoin 2022 – záznam z Miami

Zajímá vás, co se děje okolo Bitcoinu? Chcete být v obraze o všech novinkách? Hledáte signály a eliminujete šum? Tak se vám určitě bude líbit článek, který shrnuje to nejdůležitější, co se událo na největší bitcoinové konferenci na světě, Bitcoin 2022 v Miami.  Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Ross-Ulbricht-Silk-Road-Bitcoi-market.jpeg

Silk Road – „Hedvábná“ stezka Rosse Ulbrichta

Chcete se dozvědět více o rané historii Bitcoinu? Zajímá vás, kde našel Bitcoin svůj první opravdový účel k použití? Tento článek pojednává o Rossu Ulbrichtovi, který byl průkopníkem v online marketech se zakázaným zbožím. Jako platební metodu použil právě Bitcoin, a tím zpopularizoval kryptoměnu, kterou do té doby skoro nikdo nepoužíval. Čtěte dál a dozvíte se, proč hrála Silk Road klíčovou roli v evoluci Bitcoinu a proč Rossovy volnomyšlenkářské přístupy založené na volném trhu a svobodné vůli přilákaly davy uživatelů.  Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/NFT-banner-maly.jpg

NFT – technologie nejen pro svět umění

Nad zkratkou NFT si posledních pár let láme hlavu spousta bitcoinových a kryptoměnových nadšenců. I když je to trochu na pováženou, v roce 2021 se stala „slovem roku” a hojně ji začali řešit i lidé zcela mimo krypto svět. Co přesně tedy stojí za tímto tajemným výrazem? Kde se NFT vzaly a proč jsou tak populární? A mohou mít budoucnost v každodenní realitě běžného, nebo i virtuálního světa? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Historie_cypherpunks_bitcoin_crypto.jpeg

Historie Cypherpunku (2. část)

Zajímá vás hnutí Cypherpunks? Chcete se dozvědět, co vedlo ke stvoření Bitcoinu a jaké osobnosti se o to zasloužily? Nejsou vám cizí pojmy jako suverenita, soukromí, filozofie, anarchie, inovátorství? Vše začalo v sedmdesátých letech a skrz současnost se tento motýlí efekt dozajisté bude přenášet a formovat ještě další dlouhé roky. Čtěte dále, nahlédněte do zákulisí této tajemné hry a dozvíte se mnohem více.  Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/liquid-network-big-nahled.jpg

Liquid Network: privátní sidechain, nebo ráj gamingu a NFT na Bitcoinu?

Řešení pro DeFi, gaming nebo NFT na Bitcoinu začínají být relevantnější díky projektům, které se snaží dohnat a zahanbit dění na Ethereu. Jedním z nich je i Liquid Network. Ten se v poslední době svezl právě na vlně popularity fenoménů blockchainových her a NFT. Jaké má tento sidechain parametry, co vše na něm může fungovat a bude Liquid Network tou správnou cestou pro budoucí rozvoj smart contractů na Bitcoinu? Přečíst více »
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací