AP+ nový vizuál AD mini Homeoffice

iOS 17: lepší spojení se světem, ale také osobnější přístup či důraz na duševní zdraví

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Nové operační systémy pro iPhone a iPad jsou tu. Podle očekávání jsou pojmenovány iOS 17 a iPadOS 17. Zlepšují funkce mnoha aplikací, a dokonce tu máme i jednu novou.

iOS 17, úvod

iOS 17 – OBSAH

 1. Nové systémy s pořadovým číslem 17 myslí na telefony i tablety
 2. iOS 17 povyšuje nejen základní aplikace na další úroveň
 3. iPhone hlídá, z jaké vzdálenosti se koukáte na jeho displej
 4. Díky iPadOS 17 můžete velký displej iPadu využít na maximum
 5. Na jakých zařízeních si nové systémy užijete?

Nové systémy s pořadovým číslem 17 myslí na telefony i tablety

Mimo více i méně překvapivých odhalení produktů se Apple samozřejmě věnoval na úvodní přednášce WWDC 2023 tomu stěžejnímu, tedy operačním systémům. Jako každý rok i letos se pozornost upínala především na operační systém iOS pro mobily iPhone a jeho odnož iPadOS pro větší obrazovky tabletů iPad.

WWDC 2023, systémy
Nového systému iOS 17 se dočkaly i počítače, hodinky Apple Watch a Apple TV. Zdroj: apple.com

Nové verze operačních systémů iOS 17 a iPadOS 17 po instalaci na svém zařízení asi tak výrazně nepoznáte. To však neznamená, že by změny byly pouze vnitřní v kódu. I tam však Apple zapracoval a podporovaná zařízení společně s těmi, která vyjdou letos na podzim, si mohou užívat odladěného prostředí, které využívá vysokého výkonu procesorů Apple.

i

iPhone 15 Pro Max (RECENZE): Pevný a lehký titan a více změn, než by člověk čekal

iOS 17 povyšuje nejen základní aplikace na další úroveň

Apple zahájil prezentaci novinek v trojici těch nejzákladnějších aplikací. Aplikace Telefon dovolí nastavit si zobrazení volajícího pomocí emotikonu či fotografie po vzoru úpravy zamykací obrazovky.

Lépe vypadá i detail kontaktu. Živý přepis záznamníku vypadá slibně, ale nebude k dispozici v českém jazyce. Podobný záznamník bude i pro Facetime. Pokud to druhá strana nezvedá, můžete zanechat video či audio zprávu. Gestikulací vyvoláte při videohovoru efekty jako balónky, ohňostroj a podobně.

iOS 17, aplikace Zprávy, Telefon a Facetime
Novinky v aplikacích Telefon, Zprávy a Facetime. Zdroj: apple.com

Do aplikace Zprávy bylo implementováno lepší vyhledávání s možností filtrů. Nad klávesnicí nezabírá místo pruh se samolepkami a další mini aplikace. Nově jsou ukryty ve výsuvném bočním menu. 

Pokud nemáte prostor k puštění si hlasové zprávy, lze si zobrazit její přepis. Odsunutím zprávy prstem snadno zareagujete přímo na tu konkrétní a funkce Check In nechá zvolené příbuzné či kamarády kontrolovat vaši cestu a ohlásit jim, že jste v bezpečí na místě. Milovníci samolepek si mohou vytvořit vlastní z fotek, i těch pohyblivých, tedy Live Photos.

i

iPhone 15 a iPhone 15 Plus zlepšují fotoaparát, výkon a mají nový průstřel displeje

AirDrop pro přenos téměř jakékoliv položky dostává vylepšení – stačí zařízení přiblížit k sobě pro zahájení přenosu. Pokud je položka velká, pošle se zbytek přes internet. NameDrop dokáže automaticky přenést kartu kontaktu pouhým přiblížením se k jinému iPhonu či Apple Watch.

Predikce a autokorektura na klávesnici bude také spíše limitována pro angličtinu, jinak ale dosahuje lepší úrovně s korekcí na úrovni celé věty a jejím dokončení.

iOS 17, režim StandBy
iPhone poslouží nejen na nočním stolku jako hodiny, ale i daleko více – třeba meteostanice či ovladač domácnosti. Zdroj: apple.com

V situaci, kdy máte iPhone na nabíječce na nočním stolku, ale i kdekoliv v domě, můžete ho s iOS 17 proměnit v domácího asistenta. Zaslouží se o to funkce StandBy. Na zamčené obrazovce v horizontální poloze ve spojení s Always-On zobrazí fotku, čas v mnoha designech, počasí, ovládání domácnosti, kalendář. Spolupracuje i se Siri a živými aktivitami. 

i

iOS 17 se neobejde ani bez nové aplikace. V menu ji najdete pod ikonkou deníku. Aplikace Journal slouží k zaznamenávání denní aktivity a dodatečných poznámek a údajů. Přesně si vyberete, co chcete do deníku zahrnout, jako např. fotky, hudbu, fyzickou aktivitu apod. Data v aplikaci samozřejmě existují pod šifrováním.

iPhone hlídá, z jaké vzdálenosti se koukáte na jeho displej

Mapy lze ukládat pro offline použití včetně schopnosti v nich navigovat a majitelé elektro aut uvidí živé informace o využití nabíjecích stanic v okolí. Svá hesla můžete nově sdílet se skupinou důvěrných osob. V aplikaci Zdraví zaznamenáte svou náladu pro kontrolu dlouhodobého duševního zdraví. Přední kamera děti ohlídá, zda se na displej nekoukají z příliš blízké vzdálenosti. Polohu lokalizátoru AirTag můžete sdílet s až 5 dalšími osobami.

iOS 17, Check In
S funkcí Check In vás na dálku hlídá pověřený kamarád či příbuzný, vidí polohu, stav baterie a signálu operátora. Zdroj: apple.com

Aplikace Připomínky při založení seznamu nákupu chytře kombinuje produkty stejné kategorie. Hlasová aktivace Siri již probíhá po pouhém zvolání „Siri“. Následně vás poslouchá, dokud ji nevypnete, bez nutnosti ji znovu vyvolávat.

Díky iPadOS 17 můžete velký displej iPadu využít na maximum

Obrazovka iPadu je dostatečně prostorným místem na to, aby došlo ke změnám. Widgety jsou interaktivní, lze pustit hudbu, ovládat domácnost či označit připomínku jako splněnou. Nová je i sbírka tapet pro zamčenou obrazovku, kterou upravíme po vzoru iPhonů. Nechybí ani Live Activities pro sledování dovozu jídla, sportovních výsledků apod.

iPadOS 17, zamknutá obrazovka
Zamykací obrazovku si zaplníte widgety, a dokonce můžete vidět aktualizace sportovních výsledků či stav objednávky jídla díky Live Activities. Zdroj: apple.com

Dále velká obrazovka prospěje nově příchozí aplikaci Zdraví. Inspirovala se aplikací Počasí, která se velkého displeje dočkala teprve loni. Spousta údajů je na iPadu daleko přehlednější a není problém si zaznamenat i aktuální rozpoložení pro sledování duševního zdraví. Další drobné novinky sdílí s iOS 17 – aktivace Siri, autokorektura klávesnice, novinky v poznámkách a mapách a spoustu dalšího.

i Kromě systémů iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 a macOS Sonoma jsme se dočkali také visionOS. Ten bude pohánět zcela nový produkt – VR headset Apple Vision Pro

Stejně jako v iOS 17 se i na iPadu v aplikaci Zprávy dostaneme přes samolepky k emotikonům, které lze jako samolepku použít, příp. si lze vytvořit novou samolepku z galerie fotografií. Stejně tak prošlo změnou vyhledávání a přibyla šipka pro přesun na poslední nepřečtenou zprávu ve skupinovém chatu. Také Facetime doznal stejných novinek s reakcemi přes gestikulace nebo video zprávou jako záznamníkem.

iPadOS 17, domovská obrazovka s widgety
Widgety na hlavní obrazovce jsou nově interaktivní. Zdroj: apple.com

Práce se soubory PDF na iPadu je nyní propracovanější. Detekuje formuláře, které snadno vyplníte, protože iPad sám rozpozná, co po vás pole chce vyplnit a nabídne možnosti. PDF soubor importujete i do poznámek a zde je možné jím listovat a spolupracovat živě s dalším člověkem. V prohlížeči Safari si přes profily lépe oddělíte skupiny webů pro práci a zábavu. Každý profil má vlastní historii, záložky aj.

iPadOS 17, aplikace Zdraví
Aplikace Zdraví nově na iPadu. Zdroj: apple.com

Na jakých zařízeních si nové systémy užijete?

Nové iOS 17, iPadOS 17, watchOS jsou ke stažení pro vývojáře v rámci beta testování. Uvedení věřejných beta verzí pro veřejnost čekáme během léta, oficiální uvedení pak zřejmě během září, nejpozději října. Kompatibilitu s iOS 17 ztratily iPhone 8 a 8 Plus a iPhone X. U iPadOS 17 se začíná na iPadu 6. generace z roku 2021, podporu ztratila tedy pouze jeho 5. generace.

Konkrétně spustíte iOS 17 a iPadOS 17 na následujících zařízeních:

Abychom měli seznam kompletní, níže najdete iPhony a iPady, které s podporou iOS 17 počítat bohužel nemohou. Jde už o starší zařízení, jimž nestačí výkon na plné využití systému a jeho nových funkcí.

 • iPhone X
 • iPhone 8/8 Plus
 • iPhone SE 1. generace
 • iPhone 7/7 Plus
 • iPhone 6s/6s Plus
 • iPhone 6/6 Plus
 • iPhone 5s/5c
 • iPhone 5
 • iPhone 4s
 • iPhone 4
 • iPhone 3GS
 • iPhone 3G
 • iPhone

 • iPad 5. generace (2017)
 • iPad 4. generace (2012)
 • iPad 3. generace (2012)
 • iPad 2. generace (2011)
 • iPad (2010)
 • iPad Air 2 (2014)
 • iPad Air (2013)
 • iPad mini 4. generace (2015)
 • iPad mini 3. generace (2014)
 • iPad mini 2. generace (2013)
 • iPad mini (2012)
 • iPad Pro 9,7" (2016)
 • iPad Pro 12,9" (2015)

iOS 16 – OBSAH

 1. Úvodní keynote WWDC 2022 byla opět vizuálně povedená
 2. S iOS 16 si přizpůsobíte vzhled zamknuté obrazovky podle svého
 3. Pracujete? V iOS 16 vás nebude rušit nic nepodstatného
 4. Aplikace Zprávy a Mail jsou obohaceny o opravdu užitečné novinky
 5. Američanům přinese iOS 16 splátky v Apple Pay, pěkný update CarPlay překvapil
 6. iPadOS 16 se stále více blíží dospělému macOS

Úvodní keynote WWDC 2022 byla opět vizuálně povedená

Ani letošní WWDC se neobešla bez streamování předpřipraveného obsahu. Na diváky v sále si stále musíme počkat. Ve stejném duchu se posléze v září nesla také keynote, na které Apple představil zejména nové iPhony 14. Apple se však díky tomu opět mohl pochlubit efektní podívanou, kdy jsme se jako diváci virtuálně přesouvali po areálu firmy a blízkém okolí.

WWDC 2022
Na nové pozvánce se opět objevily hlavičky Memoji. Zdroj: apple.com

Mimo iOS 16 a iPadOS 16 se při prezentaci dostalo i na další operační systémy. Konkrétně jde o watchOS 9 pro chytré hodinky Apple Watch a také macOS Ventura pro počítače Mac.

S iOS 16 si přizpůsobíte vzhled zamknuté obrazovky podle svého

Velkou a na první pohled výraznou novinkou je lock screen, tedy zamykací obrazovka. Tuto část displeje pravděpodobně vídáme mnohokrát denně. Nyní je možné ji poprvé v historii operačního systému iOS upravovat. V čem úpravy spočívají?

i

Telefony iPhone 14 a 14 Pro jsou zde. Přináší hromadu novinek

Uživatel si může nastavit barevný filtr nejen tapety, ale také celého designu. Stačí podržet prst třeba na času a lze měnit font písma či barvu. Čas se navíc částečně schová za objekt na fotografii, pokud telefon rozpozná efekt hloubky, třeba vyfocenou postavu. Novinkou jsou tolik chtěné widgety na zamykací obrazovce, které krásně zapadnou do nového Always-on displeje nového iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max.

iOS 16, lock screen
Zamykací obrazovka je nyní plně editovatelná. Zdroj: apple.com

Widgety si lze vybrat z knihovny aplikací. Uživatel tedy bude mít rychlý přehled třeba o plánovaných událostech z kalendáře, počasí, kroužcích aktivity z Apple Watch apod. Přizpůsobených zamykacích obrazovek si každý může nastavit více. Přidržením prstu na obrazovce už pak stačí mezi nimi přepínat. Pokud si chcete nechat doporučit pěkně vyvedené obrazovky, v galerii jich je několik předpřipravených. Apple ukázal třeba tu s dynamickým zobrazením počasí.

Pracujete? V iOS 16 vás nebude rušit nic nepodstatného

Se zamykací obrazovkou souvisí také notifikace. Nyní se zobrazují zespoda, aby nezakrývaly tapetu. Obrazovku pak oživí Live Activities. Ty zobrazují např. aktuální výsledky zápasu v reálném čase, údaje o probíhajícím cvičení, odpočet času do příjezdu služby Uber apod. Režim Soustředění je nyní vylepšen o možnost napasovat jej na konkrétní vzhled lock screenu. Díky tomu si nastavíte rozličné obrazovky pro práci či volný čas a telefon vás dle toho bude upozorňovat na zprávy, posílat notifikace aj.

i

Aplikace jako kalendář, zprávy, e-mailový klient či internetový prohlížeč Safari zobrazí jen ten obsah, který souvisí s aktuálně nastaveným režimem soustředění. Ve zprávách vás tedy nebude obtěžovat nezávazná konverzace s přáteli, pokud máte aktuálně vybrán režim práce.

Aplikace Zprávy a Mail jsou obohaceny o opravdu užitečné novinky

Dle Applu si uživatelé iOS přáli 3 novinky v aplikaci Zprávy a Apple jim nyní vyhověl. První je editace zpráv v krátkém časovém sledu po jejich odeslání. Další novinka skýtá možnost zprávu rovnou odvolat. To třeba ve chvíli, kdy jste zprávu odeslali jiné osobě. A pokud nechcete zapomenout na některou zprávu odpovědět později, posunutím zprávy do strany ji označíte jako nepřečtenou. Funkci SharePlay pro sdílené sledování videí nyní najdeme integrovanou přímo do zpráv.

iOS 16, hledání v emailu
Pokročilé hledání v aplikaci Mail je nyní vizuálně přehlednější a atraktivnější. Zdroj: apple.com

Podobné možnosti jako u zpráv nyní podporuje také e-mail. V aplikaci Mail si poslání zprávy v určitý čas naplánujete dopředu. I zde bude možné zprávu odvolat po jejím odeslání, předtím než ji příjemce obdrží. Komu se občas stane, že zprávu odešle bez předmětu, Mail na to nyní dokáže upozornit. Aplikace nově dá i vědět, pokud jste na některý e-mail prozatím nedostali odpověď, a sami si označíte ten e-mail, který chcete telefonem připomenout. Zcela přepracované je vyhledávání obsahu e-mailů.

i Srovnání iPhonů: jak se od sebe liší jednotlivé modely?

Pokud se dostáváte do situací, kdy chcete s rodinou sjednotit fotografie z nějaké akce a snažíte si je mezi sebou poslat, možná vás zaujme služba rodinných fotek v knihovně sdílených fotografií na iCloudu. Až 6 uživatelů může do takového alba přispívat fotkami a každý vidí fotky včetně jejich úprav. Jak fotky do alba dostat? Mimo dodatečné nahrání lze v aplikaci fotoaparátu již předem nastavit, abyste fotili do tohoto alba. Příp. iPhone sám poradí, které snímky vybrat.

iOS 16, sdílené fotky
Již ve fotoaparátu si lze zapnout focení do sdíleného rodinného alba. Případně fotky manuálně vyberete z galerie. Zdroj: apple.com

Populární funkcí iOS 15 se stal Live Text k interakci s textem na fotce či v aplikaci Fotoaparát. Možnosti text vybrat, zkopírovat či přeložit nyní v iOS 16 aplikujete mimo fotky i na video. Když např. čtete cizí jídelní lístek, mimo překlad jazyka telefon zvládne zároveň provést konverzi měn. V galerii fotek nově podržíte prst na zvířeti, soše či jiném objektu a ten bude vyříznut z fotky. Následně ho můžete překopírovat třeba do aplikace Zprávy.

Američanům přinese iOS 16 splátky v Apple Pay, pěkný update CarPlay překvapil

Omezenější funkce pro našince nabízí aplikace Apple Pay. Novinkou jsou pozdější splátky dlužné částky nazvané Apple Pay Later, které však prozatím budou fungovat pouze v Americe. Lépe je na tom již CarPlay. Pokud budete mít jedno z podporovaných vozidel, iPhone se při spojení s autem hlouběji integruje do systému automobilu a na jeho displejích bude schopen zobrazit třeba i otáčkoměr ve vlastním designu, půjde ovládat klimatizaci či kontrolovat stav paliva.

iOS 16, CarPlay
CarPlay nově zvládne zabrat plochy všech displejů v autě. Seznam konkrétních podporovaných vozů bude zveřejněn později. Zdroj: apple.com

Diktování pomáhá v rychlejším psaní zpráv, povídek, zadávání výrazů do prohlížeče a spoustě dalšího. V iOS 16 si užijeme plynulé přecházení mezi hlasovým diktováním a psaním. Dokonce je možné text přenést na jiné místo pouhým hlasem. Diktovat lze i emotikony. Apple také přepracoval vzhled aplikace Domácnost a umožňuje zobrazit přehled domácnosti na jedné stránce. V aplikaci Zdraví si ohlídáte pobírání léků.

i iPhone SE 2022 (RECENZE): nestaví na inovacích, pořád má ale své kouzlo

V iOS 16 se Apple zaměřil na spoustu dalších drobnějších vylepšení. V Safari si můžete uskupit několik webů a sdílet je s ostatními. Při navigování v Apple Maps si naplánujete až 15 mezizastávek dopředu, a pokud používáte funkci Family Sharing, při nastavování nového iOS či iPadOS zařízení již navolíte, zda je dané zařízení pro vás, či vaše dítě. Podle toho se na zařízení nastaví určité restrikce.

iOS 16, live text konverze měn
Live Text je nyní použitelný i u videa. Navíc umí konverzi měn. Zdroj: apple.com

iPadOS 16 se stále více blíží dospělému macOS

Apple pokračuje ve využívání velké obrazovky iPadu a přináší změny oproti systému iOS. Předně zde máme Stage Manager. Díky němu má uživatel daleko lepší přehled o multitaskingu. 

Soubory nyní nemusíte s týmem a přáteli sdílet pouze tak, že jim pošlete jejich kopii. Novým režimem kolaborace se rozumí přímá práce na daném souboru v reálném čase v aplikacích jako Pages, Numbers, Keynote aj. Přes Facetime si lze pak nasdílet link třeba na sdílené weby v Safari a ihned je možné společně tyto weby procházet, komentovat apod.

iPadOS 16, homescreen
Kolaborace při úpravách souboru a společné hledání inspirace třeba v Safari je jedním z poutavých prvků nového iPadOS 16. Zdroj: apple.com

V nové aplikaci Freeform je virtuální nástěnka, přes kterou lze v reálném čase diskutovat s týmem a dělat brainstorming. Kromě nákresů, které si užijete především s dotykovým perem Apple Pencil, je možno vložit soubory, odkazy, fotky, videa a spoustu dalšího obsahu.

Aplikace Počasí se konečně dočkala vlastní verze pro iPad. Apple se také díky vysoce výkonnému čipu M1 zaměřil více na herní stránku iPadu. Game Center ke sdružování herních statistik a přehledu přátel a jejich herního postupu byl přepracován. Přes SharePlay je nyní snadné užít si multitasking hry s přáteli právě přes Game Center účet.

iPadOS 16, aplikace Počasí
Aplikace Počasí se konečně dostala na iPad. Zdroj: apple.com

Apple také přiznává, že většina aplikací na iPadu má základ v těch na iPhonech. Nyní ale nabírají trochu jiný význam na velké obrazovce výkonnějšího zařízení a přidávají užitečná vylepšení. V systému teď půjde odvolat či naopak zopakovat různé kroky a volby nastavení přes funkce Undo a Redo (Zpět a Zopakovat). Dále pak v aplikaci Kalendář bude lépe rozpoznatelná vaše dostupnost, v Kontaktech půjde tvořit seznamy kontaktů a velké změny se odehrají i v aplikaci Soubory. Zobrazíme si třeba velikost složky, bude možné změnit koncovky souborů apod.

Nové iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 jsou ke stažení již nyní pro širokou veřejnost. iOS 16 je kompatibilní s iPhonem 8 a novějším, iPadOS 16 pak s iPady 2020 a mini 5 a novějšími.

iOS 15 – OBSAH

 1. Letošní úvodní keynote WWDC byla opět pěknou podívanou
 2. iOS 15 ještě více zjednodušuje práci na iPhonu
 3. Nezapomnělo se ani na zábavu
 4. iPadOS 15 lépe využívá velkou obrazovku iPadu

Letošní úvodní keynote WWDC byla opět pěknou podívanou

Tim Cook započal letošní keynote předstoupením před publikum tvořené emotikony Memoji. Kvůli přetrvávajícím zdravotním rizikům byla keynote opět předtočená a bez diváků. To však rozhodně nebránilo zajímavé podívané. I tentokrát jsme se dočkali pěkně sestříhané akce, která započala letošní konferenci WWDC. Dalšími novinkami nás prováděl především Craig Federighi za spolupráce se spoustou dalších více či méně známých tváří Applu.

WWDC 2021
Na keynote lákala pozvánka s Memoji. Zdroj: apple.com

Systém iOS 15 staví na dosavadních základech minulých verzí a přidává hned několik hlavních novinek. Ty se týkají zejména volání, zpráv a notifikací. Nový iPadOS 15 pak dostává užitečné novinky podporující práci na velkém displeji. Nezapomnělo se ani na watchOS pro hodinky Apple Watch a macOS pro stolní počítače Mac, který je v nové verzi nazvaný macOS Monterey.

iOS 15 ještě více zjednodušuje práci na iPhonu

První zmíněná novinka se týká telefonování FaceTime, které je v dnešní době hodně využívané. Nově přibylo Spatial Audio, kdy zvuk hovoru působí prostorově, jako by kamarád seděl přímo vedle vás, a to podle toho, kde je na obrazovce iPhonu umístěn při větším počtu volajících. Okolní zvuky nyní dokáží být výrazně utlumené, abyste nepřeslechli druhou stranu. Portrait mode dokáže vykreslit váš obličej a rozmaže pozadí, aby volající vynikl v obraze. Sdílet plánovaný hovor FaceTime nyní lze skrze link poslaný i uživatelům jiných systémů jako Windows či Android.

i Apple iPhone 12 (RECENZE): 5G, OLED a osvědčený design

Letošní systémy jsou hodně o sdílení. Funkce SharePlay vás přiblíží k vašim nejbližším, i když jsou tak daleko. Společně snadno můžete poslouchat písničku, sledovat film či seriál nebo využít funkci sdílení v dalších aplikacích. To vše při FaceTime hovoru. Vývojáři dostanou do výbavy API pro integraci sdílení obsahu pro jejich aplikace a hry.

iOS 15, sdílení obsahu
I když jste od sebe vzdáleni, hudbu, filmy či seriály si vychutnáte s partou přátel a rodinou. Zdroj: apple.com

V konverzacích zpráv Messages se nyní lépe a zábavněji zobrazují fotografie. Odkazy, písničky nebo třeba seriály zmíněné v konverzacích se vám zobrazí ve vašich aplikacích jako Newsfeed, Safari, Apple TV apod., přičemž vždy vidíte, kdo z přátel tento obsah doporučil.

Notifikace se nyní řadí od těch opravdu důležitých, na které je třeba zareagovat přednostně. V danou denní dobu se zobrazí výběr těch ostatních. Pokud máte nastaven stav nerušit, druhé straně se toto zobrazí v konverzaci. Jakmile vás přesto bude chtít zastihnout, bude moci zprávu poslat jako urgentní. Pokud si nastavíte status Focus, máte možnost zvolit aplikace, které vás po danou dobu mohou informovat notifikacemi. Neztratíte tedy přehled nad tím, co si vyberete.

iOS 15, notifikace
Navolte si vlastní režim Focus, když nechcete být rušeni. Mnoho notifikací často odvádí naši pozornost. Zdroj: apple.com

Nezapomnělo se ani na zábavu

Live Text je funkce, která dokáže díky neuronovému čipu iPhonu vytáhnout text z pořízených či přijatých fotografií, a to velmi rychle a pohodlně. I když je text natočený, rozmazaný, iPhone si s tím poradí a umožní jej zkopírovat třeba do poznámek. Porozumí i povaze textu, třeba rozezná telefonní číslo. Funkce prozatím podporuje 7 jazyků, čeština bohužel chybí. iPhone ale kromě textu rozpozná i objekty na fotkách a rychle nabídne možnost vyhledat o nich více informací.

iOS 15, rozeznání textu
Stisknutím tlačítka iPhone na snímku rozezná text a umožní jej označit a kopírovat. Zdroj: apple.com

Lepších úprav včetně lepší souhry s hudbou se dočkaly koláže vašich fotek a videí. Hudba je synchronizována s fotkami a jednotlivé výstupy, které iPhone dokáže sám vytvořit, si lze uzpůsobit podle sebe.

i Apple AirTag: velmi chytrý lokalizátor

Aplikace Wallet nám nyní nahrazuje skutečnou peněženku a doposud zvládla uchovat kreditní, debetní, věrnostní karty, letenky, vstupenky, klíč k autu apod. Nyní se přidávají zaměstnanecké karty, hotelové klíče či elektronický klíč přímo k vašemu domu. Uživatelé v USA mohou do Wallet nahrát identifikační karty, mezi nimiž Apple zmínil občanský či řidičský průkaz. Uživatel je vždy předem informován, jaké údaje si služba z identifikačních údajů bere. Kromě iPhonu si tyto funkce užijeme i na Apple Watch.

iOS 15, Wallet a mapy
V aplikaci Wallet nově můžete mít kartu od hotelového pokoje, ale i elektronický klíč k vašemu domu. Mapy v přehledném 3D zobrazení. Zdroj: apple.com

Aplikace počasí má lepší animace a přesnější zobrazení údajů. Novinkou jsou i mapy se zobrazením počasí na určitém území. V aplikaci Mapy můžete odzoomovat na celou zeměkouli a vybrat si konkrétní místo pro objevování. Mapy nyní fungují ve 3D zobrazení a při navigaci jsou přehlednější třeba při změně jízdních pruhů. Když si nejste jisti, kam dál, stačí naskenovat okolní domy a iPhone dokáže rychle navigovat pomocí rozšířené reality. Prohlížeč Safari umožní vidět více obsahu tím, že zmenšuje adresní řádek s dalšími nabídkami do spodní zmenšující se lišty.

iPadOS 15 lépe využívá velkou obrazovku iPadu

iPad je zařízením, které uživatelé používají jinak, a Apple si toho je vědom. Proto se v novém iPadOS 15 soustředí na lehce odlišné aspekty oproti iOS. Mnoho funkcí však systémy sdílejí. Třeba prohlížeč Safari se na iPadu také chová kompaktněji a jednotlivé záložky jsou zároveň adresními řádky. Záložky lze navíc seskupovat a pojmenovat si je třeba Plánování výletu, Často navštěvované apod. Safari také umožní používat doplňky po vzoru „dospělých“ prohlížečů z počítače.

iPadOS 15 lépe využívá velkou obrazovku iPadu. Widgety se nyní například mohou umístit kamkoli na plochu. Pohodlnější je také práce s rozdělenou obrazovku, kterou lze zaplnit více aplikacemi. V případě téměř 13palcového iPadu je to opravdu užitečná funkce.

iPadOS 15, homescreen
Díky velikosti obrazovky iPadu se dá pohodlně zobrazit hned několik widgetů, a to i rozměrné velikosti. Zdroj: apple.com

Poznámky přidávají také pár novinek. Umožní přidat zmínku uživatele, který na sdílené poznámce pracuje s vámi a nově lze přidat i hashtagy pro snadnější nalezení tematických poznámek. Funkce Quick Note je rychlý způsob, jak si poznamenat myšlenku. K tomu slouží Apple Pencil, kterým vytáhnete okno pro zapsání poznámky z rohu obrazovky. Kromě textu si uložíte i odkazy v Safari. Překlady textu v aplikaci Translate si poradí s textem na fotografiích i kdekoliv v systému.

i Apple iPad Pro M1 (PREVIEW): čip M1, mini LED displej i 5G

WWDC je akce mířená především na vývojáře. Ty potěší, že aplikace Swift Playground na iPadu staví na lepší práci s kódem a vytvořené aplikace odtud přímo nahrajete do AppStore. Od procesu návrhu až po publikaci aplikace tedy můžete vše zvládnout na iPadu, bez nutnosti použít Mac. Na iPad také přichází přehledné kategorizování nainstalovaných aplikací App Library. Uživatelé Macu či MacBooku ocení intuitivní spojení iPadu s počítačem a možnost přetahovat soubory či ovládat iPad myší a klávesnicí Macu.

iPadOS 15, programování na iPadu iPadOS 15, poznámky
Programovat nyní můžete od základu až po zveřejnění přímo na iPadu. V poznámkách lze označovat osoby a psát hashtagy .

Se softwarovými novinkami je spojeno i lepší zabezpečení hlasové asistentky Siri či služba iCloud+ pro současné předplatitele iCloud s užitečnými funkcemi, jako je třeba skrytí e-mailu. Citlivé informace z aplikace Zdraví lze s udělením souhlasu sdílet třeba s rodinou a v USA bude možné do těchto údajů nechat nahlédnout také vašeho lékaře.

Nové iOS 15, iPadOS 15, watchOS a macOS budou ke stažení pro širokou veřejnost na podzim tohoto roku, beta verze pro účely testování jsou ke stažení již nyní. iOS 15 bude kompatibilní s iPhone 6s a novějším, iPadOS 15 pak s iPady Air 2 a mini 4 a novějšími.

i Mohlo by vás zajímat

Důraz na ochranu fyzického a duševního zdraví, ale i dat a soukromí je pro Apple závazkem. V nových systémech to jasně prezentuje, přesto nezapomíná na zábavu a nabízí rovněž příjemné vychytávky i pro pracovní účely.

iPhone 15 Pro 128GB černý titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 128GB černý titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
28 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047b1
iPhone 15 Pro 128GB bílý titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 128GB bílý titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
28 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047b2
iPhone 15 Pro 128GB modrý - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 128GB modrý - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
28 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047b3
iPhone 15 Pro 128GB přírodní titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 128GB přírodní titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
28 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047b4
iPhone 15 Pro 256GB černý - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 256GB černý - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
31 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047c1
iPhone 15 Pro 256GB bílý titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 256GB bílý titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
31 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047c2
iPhone 15 Pro 256GB modrý - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 256GB modrý - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
31 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047c3
iPhone 15 Pro 256GB přírodní titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 190×
iPhone 15 Pro 256GB přírodní titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
31 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI047c4
iPhone 15 Pro Max 256GB černý titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 130×
iPhone 15 Pro Max 256GB černý titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
34 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI048b1
iPhone 15 Pro Max 256GB bílý titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 130×
iPhone 15 Pro Max 256GB bílý titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
34 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI048b2
iPhone 15 Pro Max 256GB modrý titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 130×
iPhone 15 Pro Max 256GB modrý titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
34 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI048b3
iPhone 15 Pro Max 256GB přírodní titan - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 130×
iPhone 15 Pro Max 256GB přírodní titan - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290 (120Hz), vnitřní paměť 256 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A17 Pro, fotoaparát: 48Mpx (f/1,78) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
34 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI048b4
iPhone 15 128GB černá - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 120×
iPhone 15 128GB černá - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
22 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI045b1
iPhone 15 128GB modrá - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 120×
iPhone 15 128GB modrá - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
22 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI045b2
iPhone 15 128GB zelená - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 120×
iPhone 15 128GB zelená - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
22 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI045b3
iPhone 15 128GB žlutá - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 120×
iPhone 15 128GB žlutá - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
22 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI045b4
iPhone 15 128GB růžová - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,8 120×
iPhone 15 128GB růžová - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2556 × 1179, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023, iOS
22 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI045b5
iPhone 15 Plus 128GB černá - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,9 30×
iPhone 15 Plus 128GB černá - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023
25 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI046b1
iPhone 15 Plus 128GB modrá - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,9 30×
iPhone 15 Plus 128GB modrá - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023
25 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI046b2
iPhone 15 Plus 128GB zelená - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,9 30×
iPhone 15 Plus 128GB zelená - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023
25 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI046b3
iPhone 15 Plus 128GB žlutá - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,9 30×
iPhone 15 Plus 128GB žlutá - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023
25 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI046b4
iPhone 15 Plus 128GB růžová - Mobilní telefon
Doručení do
Alzaboxu zdarma
4,9 30×
iPhone 15 Plus 128GB růžová - s výkupním bonusem 2 500 Kč
Mobilní telefon - 6,7" Super Retina XDR OLED 2796 × 1290, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A16 Bionic, fotoaparát: 48Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, model 2023
25 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI046b5
Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací