Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/amd-vs-intel-duel.jpg

Intel i3-14100F vs. Ryzen 5 5500GT (DUEL)

Máte opravdu, ale opravdu malý budget na procesor, a přesto byste rádi ten nejvyšší možný výkon? V dnešním článku jsme otestovali dvojici procesorů s cenovkou jen lehce přes tři tisíce korun. Nejnovější čtyřjádro od Intelu – i3-14100F proti staršímu šestijádru Ryzenu 5 5500GT od AMD. Který z těchto dvou procesorů vám poslouží lépe na práci a který na hry? Více již v dnešním testu, tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-nahled_1.jpg

Intel i5-14400F vs. AMD Ryzen 5 7600 (DUEL)

Stavíte budgetový stroj a nevíte si rady s výběrem toho správného procesoru? V nižší cenové třídě kolem 5–6 tisíc korun jsou k dispozici dva modely. Intel Core i5-14400F a AMD Ryzen 5 7600. V dnešních testech se podíváme na duel těchto dvou CPU jak v náročném pracovním prostředí, tak ve hrách. Se kterým z těchto procesorů vám půjde práce lépe od ruky a který nakrmí lépe pořádně výkonnou grafickou kartu? Čtěte dále! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-recenze-test.jpg

Intel i9-14900KS – To nejlepší z nejlepšího? (RECENZE A TESTY)

Lze hranice výkonu posunout snad ještě dál? Kdysi taková věc bývala pouze výsadou overclockerů a výrobci hardwaru nechávali ležet prostor k navýšení ladem. Během let si tuto možnost ale vzali do značné míry zpět a vydávaný hardware je už v základu vyhnaný na krev. Nový Intel Core i9-14900KS je skvělým příkladem toho, jak vymáčknout již z výroby i tu poslední kapku výkonu a nabídnout nadšencům něco extra. Dnešní recenze je jednak prvním přetestováním Intel 14. generace od uvedení na trh, a jednak duelem s tím nejlepším od konkurence. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-cpu.jpg

Nejlepší procesory (2023): Jaký procesor vybrat?

Procesor je bezesporu tou nejdůležitější částí každého počítače. Jaký je ale ten nejlepší procesor? Kolik má mít jader? Jakých má dosahovat taktů? Jak silnou grafickou kartu dokáže nakrmit? Jak vysokou spotřebu by měly ty nejlepší procesory mít a čím by se měly chladit? A hlavně, jaký je ten nejlepší procesor za peníze, které jste ochotni utratit? Tento článek je odpovědí na nejčastější otázky a nedoceněným pomocníkem při výběru toho správného a nejlepšího procesoru v roce 2023. Pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-nahled.jpg

Procesory Intel vs. AMD v PC hrách (TESTY A VÝSLEDKY)

AMD vs. Intel. Otázka, se kterou si lámali hlavu už dávní stoikové v helénistické éře. Dnes už ale nejde o denní chléb filozofických škol, nýbrž o existenční otázku expertů napříč diskuzními fóry a sociálními sítěmi. Který procesor vám přinese více radosti a lepší požitek ze hry? AMD Ryzen 5 5600X, nebo Intel i5-12600K? Nebo snad Intel i7-12700K, či Ryzen 7 5800X? A co Ryzen 9 5900X vs. i9-12900K? AMD, nebo Intel? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i9-nahled.jpg

Intel i9-14900KF (RECENZE A TESTY)

Máme tu podzim a s ním již tradičně další launch Intel procesorů. Sice už všichni netrpělivě čekáme na inovativní Intel Meteor Lake na 4nm výrobním procesu, ale ještě chvíli si budeme muset počkat. Dlouhé chvíle nám má zkrátit refresh aktuálních Raptor Lake CPU. V dnešním článku se podíváme na výkon Intel Core i9-14900KF v pracovním i herním prostředí a při této příležitosti jsme přeměřili nejen 12. a 13. generaci Intelů, ale i Ryzeny 7000 s 3D-Cache, ale i ob generaci starší Ryzeny 5000. Má upgrade či změna platformy na nové Intely smysl? Posuďte sami. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i7-nahled.jpg

Intel i7-14700KF (RECENZE A TESTY)

Další launch procesorů je tu a na tahu je opět Intel. Je to už pěkných pár let, co jsme tu měli Refresh stávající architektury. 14. generace Intel Core procesorů s sebou nepřináší příliš novinek, jde spíše o nepatrná vylepšení, jak už je tomu u refreshů zvykem. Dnes testovaný i7-14700KF se ovšem kromě mírně vyšších frekvencí dočkal jako jediný z modelů čtyř efektivních E-core navíc. Stojí upgrade za to, nebo si raději počkáte na nadcházející Intel Meteor Lake? Více už v dnešní recenzi! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-7-recenze-test-2023.jpg

AMD Ryzen 7800X3D (RECENZE A TESTY)

Dlouho očekávané herní osmijádro s 3D-CACHE je už nějakou dobu v prodeji. Pojďme se tedy podívat na test výkonu Ryzenu 7 7800X3D se zdravým časovým odstupem od launche, ve kterém porovnáme celkem 21 procesorů stávajících i předchozích generací, jak od Intelu, tak od AMD. Vyplatí se vám upgrade Ryzenu 7 5800X3D? A co přechod z Intelu? Po přečtení tohoto článku budete mít hned jasno. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7900x3d-recenze-nahled.jpg

AMD Ryzen 9 7900X3D (RECENZE A TESTY)

Dlouho očekávané herní verze loni vypuštěných Ryzenů 7000 jsou konečně tu. Tyto procesory dostaly upgrade formou 3D V-CACHE, která slibuje nejen výrazně vyšší výkon v náročných hrách na procesor, ale také výbornou energetickou efektivitu. V této recenzi se podíváme na výkon Ryzenu 7900X3D od AMD v těch nejnáročnějších hrách a scénářích. Při této příležitosti jsme zároveň naměřili 20 modelů procesorů, abyste měli z čeho vybírat. Tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/AMD-Ryzen-3d-v-cache.jpg

AMD Ryzen 9 7950X3D (RECENZE A TESTY)

Zatímco výkon grafických karet s každou novou generací výrazně roste, u procesorů už to taková sláva není. A právě rychlé a výkonné procesory jsou to, bez čeho se jednoduše neobejdeme, obzvlášť v případě hraní her. V dnešní recenzi se podíváme na horkou novinku Ryzen 9 7950X3D, šestnáctijádrový procesor s V-CACHE, která slibuje výrazné navýšení herního výkonu. Zároveň jsme čerstvě otestovali celkem 20 procesorů jak od Intelu, tak od AMD. Má upgrade či změna platformy smysl? Posuďte sami! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-vs-amd-ryzen-5-recenze-test.jpg

AMD Ryzen 5 7600 vs Intel Core i5-13400F – duel budgetových procesorů

Vybíráte budgetový procesor a nevíte si rady? V dnešním duelu jsme proti sobě postavili AMD Ryzen 5 7600 a Intel Core i5-13400F, tedy procesory v cenovém rozpětí od 5 500 Kč do 6 500 Kč. Ideální ke středně výkonné grafické kartě nejen na hraní ve fullHD či QHD rozlišení, ale i na nějakou tu běžnou a kreativní práci, rendering či práci s videem. Který z procesorů obstál v našich testech lépe? Čtěte dále! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-nuc-12-enthusiast-serpent-canyon-recenze-test.jpg

Intel NUC 12 Enthusiast Serpent Canyon (RECENZE A TESTY)

Otázka pořádného výkonu v co nejmenších rozměrech trápí dnes kdekoho. Jednou z možností jsou mini-ITX sestavy, ale pokud potřebujete být neustále v pohybu, nejde o úplně nejvhodnější řešení. Další možností jsou výkonné „herní“ laptopy a poslední variantou jsou tzv. mini PC. Poměrně velkou díru na trhu již dlouho vyplňuje Intel se svými NUCy a v dnešní recenzi se podíváme na model pro nadšence, vybavený 12. generací CPU i7-12700H a GPU ARC 770M. Srovnáme s cenově porovnatelným laptopem Legion 5 od Lenova a také s předchozím modelem NUCu 11. generace s RTX 2060. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i9-13900kf-recenze-test.jpg

Intel i9-13900KF (RECENZE A TESTY)

Není to ani měsíc, co vyšly nové Ryzeny 7000 od AMD, a o slovo se už hlásí další generace Intel procesorů s kódovým označením Raptor Lake. V dnešní recenzi se podíváme na výkon nejvyššího modelu i9-13900KF, který pod kapotou skrývá 8 velkých Raptor Cove jader boostujících až na 5,8 GHz a 16 malých Gracemont jader boostujících na 4,3 GHz. Více než dvojnásobného boostu se však dočkala i L2 cache a vylepšený paměťový řadič slibuje až o 25 % vyšší rychlosti operačních pamětí. Jaký bude reálný přínos ve výkonu? Pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i5-13600kf-recenze-test.jpg

Intel i5-13600KF (RECENZE A TESTY)

Intel i5-13600KF je nejnižším modelem z nové trojice procesorů 13. generace Intel Raptor Lake, který přichází jako odpověď na nedávno vydané Ryzeny 7000 od AMD. Nejnovější šestijádro se dočkalo dvojnásobného navýšení efektivních jader, vyšších frekvencí, dvojnásobné L2 cache a díky vylepšenému paměťovému řadiči i výrazně vyšších frekvencí operačních pamětí atakujících až 8 000 MT/s. Jaký bude reálný aplikační, ale hlavně herní výkon? To se dozvíme už za chvíli. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i7-13700kf-recenze-test.jpg

Intel i7-13700KF (RECENZE A TESTY)

Nové Ryzeny od AMD se na trhu ani nestačily pořádně rozkoukat a pozornost z nich začaly strhávat nové procesory od Intelu 13. generace s kódovým označením Raptor Lake. Dnešní recenze bude věnována prostřednímu modelu Core i7-13700KF, který se dočkal několika vylepšení. Více jader, vyšší takty, dvojnásobná L2 cache a výrazně vyšší rychlosti operačních pamětí díky vylepšenému IMC. i7-13700KF vypadá na ideální herní procesor, tak se pojďme mrknout na výsledky! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-5-7600x-test-vykon.jpg

AMD Ryzen 5 7600X (RECENZE A TESTY)

Také jste se nemohli dočkat podzimu a další várky nového hardwaru? Do konce roku je ještě na co se těšit, ale teď tu máme launch nových Ryzenů 7000. V dnešní recenzi se podíváme na šestijádro, nejlevnější model z nové generace Zen 4 procesorů, na Ryzen 5 7600X. Samozřejmě jsme ale otestovali i zbylé tři modely, Ryzen 9 7950X, Ryzen 9 7900X a Ryzen 7 7700X. A co nás čeká? Vysoké frekvence, dvojnásobná L2 cache, ale i vyšší TDP a teploty. A co výkon? Pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-7-7700x-test-vykonu.jpg

AMD Ryzen 7 7700X (RECENZE A TESTY)

Chystáte se na upgrade či rovnou na pořízení nového herního stroje? Na trh se zrovna dostaly dlouho očekávané Ryzeny 7000, další generace procesorů od AMD. Nová architektura Zen 4, nová platforma AM5, dvojnásobná L2 cache a o 800 MHz vyšší takty v boostu. Tato recenze je věnována novému osmijádru Ryzen 7 7700X, které boostuje až na 5,4 GHz. S ním jsme rovnou naměřili i zbývající trojici, Ryzen 9 7950X, Ryzen 9 7900X a Ryzen 5 7600X. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7950x-recenze.jpg

AMD Ryzen 9 7950X (RECENZE A TESTY)

Naše oblíbené roční období je opět tu. A nemyslíme tím podzim, ale ono období nových procesorů a grafických karet. Jako první je tentokrát na tahu AMD se svými Raphael procesory nebo, chcete-li, Ryzeny 7000. Tato recenze se sice bude nést v duchu šestnáctijádra, Ryzenu 9 7950X, ale samozřemě jsme řádně otestovali i Ryzen 9 7900X, Ryzen 7 7700X a Ryzen 5 7600X. Vysoké takty až 5,8 GHz, nová platforma AM5 a s tou i nový socket LGA 1718 a nejen to. Co víc si přát? Přece pořádný výkon. Tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7900x-recenze-a-testy.jpg

AMD Ryzen 9 7900X (RECENZE A TESTY)

Pomalu a plíživě se blíží konec roku a jak už je zvykem, valí se na nás i nové generace hardwaru. Tento rok odstartovala AMD se svými Ryzeny 7000 a my se v dnešní recenzi podíváme na výkon dvanáctijádrového procesoru Ryzen 9 7900X. Ten slibuje nejen vysoké takty až 5,6 GHz, ale i dvojnásobnou L2 cache, a když už tu máme tu energetickou krizi, tak i znatelně vyšší TDP. Zásadní otázkou ale samozřejmě je, jaký výkon tento procesor nabízí. Pojďme se na to mrknout! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i9-recenze-2022.jpg

Intel i9-12900KS (RECENZE a TESTY)

Již koncem roku nás čeká smršť v podobě další, 13. generace Intel procesorů od Intel s kódovým označením Raptor Lake. Ta by měla přinést nejen více efektivních jader, ale i větší a rychlejší cache, což bude znát hlavně na herním výkonu. Ještě si ale pár měsíců počkáme. Abychom se nenudili, pojďme se podívat na poslední počin Intelu, procesor i9-12900KS, vyšponovaný až na 5,5 GHz. Jak obstojí oproti konkurenčním AMD procesorům včetně nejnovějšího Ryzenu 7 5800X3D s 3D V-CACHE?

Přečíst více »
123
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací