Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Výměna nevhodného dárku UniCredit Bank

Počítačová síť

https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spyware.jpg

Co je spyware?

Spyware je těžko odhalitelný škodlivý software (malware), který hackeři používají ke špehování uživatelů. Získávají tím přístup k osobním datům, bankovním údajům nebo historii online aktivit. Jak se spywaru zbavit a jak se před ním chránit?

ADSL/VDSL modemy

Zařízení, která poskytují připojení k internetu. VDSL oproti ADSL zajišťují výrazně vyšší rychlosti připojení k internetu i pro odesílání dat. Cenově se přitom liší jen málo. U VDSL navíc prostor pro budoucí zvýšení rychlosti, což u ADSL není z technického hlediska možné.

FTP server

Funkce, která umožňuje plnohodnotný přístup na paměťové zařízení (externí pevný disk, flashdisk) připojené k routeru z počítače v místní síti. Vhodná například pro sdílení dat mezi počítači.

WLAN

WLAN (Wireless Local Area Network), někdy také Wireless LAN je označení pro bezdrátovou místní síť, kterou typicky najdeme doma, v kanceláři nebo ve škole. Většina moderních sítí WLAN je založena na standardech IEEE 802.11, které jsou uváděny pod značkou WiFi.

Modem

Úlohou modemu je realizace internetového připojení. Bez pomocí dalších zařízení nedokáže vytvořit počítačovou síť. Modem lze k routeru připojit pomocí portu WAN.

WiFi karta

WiFi karta slouží k připojení notebooku nebo počítače k WiFi síti. V noteboocích, mobilních telefonech a dalších zařízeních jsou WiFi moduly předinstalovány.

Anténa

Anténa má zásadní vliv na kvalitu přijímaného signálu.

Bridge

Režim pro propojení dvou počítačových sítí.

Access point

Access point (AP - přístupový bod), neboli přístupový bod, je zařízení nebo režim, které umožní bezdrátovou komunikaci mezi jednotlivými klienty vybavenými bezdrátovou kartou / adaptérem a Access Pointem. Jedná se o stěžejní prvek pro síť WLAN a ve výbavě je má většina routerů.

Router

Router je zařízení, které slouží k vytvoření počítačové sítě. Propojuje tedy mezi sebou počítače, aniž by musel poskytovat přístup k internetu. Router může mít integrovaný modem, čímž získáte jedno zařízení, které umožní připojení k internetu i vytvoření počítačové sítě.

Výhodné pořízení elektroniky bez provozních starostí.

Tisíce produktů ihned k odběru na našich pobočkách.

Rozbalené, zánovní a použité zboží

Nakup zboží ve více lidech a získej parádní slevu!

Zboží za lepší ceny a nadstandardní služby pro firmy

Kontaktujte nás na WhatsAppu

Kontaktujte nás na Messengeru


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi