Zobrazit katalog

Vertcoin (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT)

Článek

Aktualizováno

Kryptoměna se zeleným logem je na světě již od roku 2014. Do širšího povědomí se ale Vertcoin dostal až v posledních měsících roku 2017, a to zejména po implementaci hardwarové peněženky Ledger. V čem se liší, a co ji naopak spojuje se známějšími měnami jako Bitcoin či Litecoin? A proč je Vertcoin vstřícnější pro malé těžaře?

iVertcoin získává podporu a Vertpig je znovu aktivní – 28.05.2018Po delším výpadku je online směnárna Vertpig znovu aktivní – směnovat zde mohou uživatele z celého světa v párech VTC/EUR, VTC/BTC a VTC/LTC s tím, že jim bude účtován pouze minimální obchodní poplatek ve výši 0,25 %. Dnešním dnem se také na oficiálním twitterovém účtu krytpoměny Vertcoin objevila zpráva odhalující novou spolupráci se společnostmi PexPeppers a Lazy Pyramid. PexPeppers je e-shop se sídlem v Pueblu ve státě Colorado (USA), který se po akceptování plateb s VTC rozhodl podpořit Vertcoin také přidáním nové brandové pálivé omáčky do své nabídky. Naopak další internetový obchod Lazy Pyramid zatím teprve plánuje platby s kryptoměnou VTC zavést, a proto v momentální době testuje sílu podpory pro tuto novinku mezi členy své komunity. Možnosti, kde s VTC zaplatíte se tak pomalu, ale jistě rozrůstají a bude bezpochyby zajímavé sledovat, jak tento trend ovlivní infrastrukturu této ambiciózní kryptoměny. Další vertcoin aktuality najdete v kapitole Vertcoin aktuality – co se událo ve světě populární kryptoměny.

Co se v článku o Vertcoinu dozvíte?

  1. ASIC resistance aneb Vertcoin jde vstříc malým těžařům
  2. Těžba Vertcoinu
  3. Parametry Vertcoinu
  4. Ekosystém Vertcoinu
  5. Vertcoin aktuality – co se událo ve světě populární kryptoměny?
  6. Development a roadmap Vertcoinu
  7. Vertbase + Lightning Network = Moon?
  8. LITbox – plnohodnotný uzel pro přístup k Lightning network
  9. VTC a CZK – jaký je kurz a cena Vertcoinu?
  10. Komunita Vertcoinu

ASIC resistance aneb Vertcoin jde vstříc malým těžařům

Vertcoin byl od počátku koncipován coby tzv. ASIC resistentní coin. To znamená, že není těžitelný na dedikovaných hardwarových zařízeních vyvíjených čistě za účelem těžby kryptoměn (tj. ASIC = Application-Specific Integrated Circuit). Na zařízeních ASIC se dnes těží coiny z kryptoměnové top desítky – Bitcoin, Litecoin, Dash. Zařízení jsou to sice efektivní, nicméně jejich výroba je v zásadě doménou jediné společnosti na světě – Bitmain. Praktiky zmíněného výrobce byly v minulosti poměrně diskutabilní (backdoor Antbleed, podpora Bitcoin Cash) a zařízení ASIC mívají obecně horší dostupnost pro menší těžaře.

? Název Vertcoinu je odvozen od francouzského „vert“ znamenajícího „zelený“.

Hlavní motivací pro ASIC resistanci u Vertcoinu bylo právě umožnění těžby i drobným těžařům v domácích podmínkách. Koneckonců mottem projektu je „The people’s coin“ – kryptoměna pro lidi. Proto během uplynulých let developeři iniciovali hned dva forky, kterými potvrdili svůj záměr udržet měnu resistentní vůči ASIC zařízením. Hashovací funkce Vertcoinu byla nejprve stejná jako u Litecoinu – Scrypt. V roce 2014 byly na tuto funkci vyvinuty ASIC minery a Vertcoin forknul na funkci Lyra2RE. V létě 2015 přišel další fork na funkci Lyra2REv2, s motivací decentralizovat těžbu (jediný těžař tehdy kontroloval přes 50 % hashrate).

Těžba Vertcoinu

Obecně je těžba Vertcoinu uživatelsky přívětivější než u známějších kryptoměn. Developeři Vertcoinu si totiž pro ty, kteří nejsou úplně zruční po stránce IT, HW a SW, připravili takzvaný One-Click-Miner. Jinými slovy, VTC jde těžit i velmi lehce a jednoduše, pomocí jednoho tlačítka. Pokud patříte např. mezi hráče a chcete svůj hardware zpeněžit, je tato varianta právě pro vás.

V dalších kapitolách se blíže podíváme nejen na těžbu prostřednictvím One-Click-Miner, ale také skrze službu Simplemining. Ta je vhodnější pro těžbu pomocí více grafických karet, mining rigů, a dokonce i celých farem.

Těžba Vertcoinu s One-Click-Miner

Vercoin; mining; VTC; One click miner
Těžba Vertcoinu je oproti známějším kryptoměnám uživatelsky mnohem přívětivější. S One-Click-Miner zvládnou těžit i ti, kteří se nepovažují za mistry v oboru informačních technologií.

Instalační soubor One Click Mineru (OCM) naleznete na oficiálním GitHubu Vertcoinu. Celý proces je intuitivní a zvládne jej každý. Dbejte ale na to, abyste vždy stáhli poslední, aktuální verzi programu.

Po instalaci se otevře zeleno-šedé okno OCM. Zde je třeba nastavit dva základní údaje. Tím prvním je vaše VTC adresa peněženky, kam bude zasílána výplata neboli to, co natěžíte. Doporučujeme tu nejlepší a nejbezpečnější variantu na úschovu privátních klíčů, kterou je bezpochyby hardwarová peněženka. Vertcoin je integrován v hardwarové peněžence Ledger Nano S a je pravděpodobné, že bude v dohledné době integrován i do nového modelu hardwarové peněženky české výroby Trezor T, který právě míří na trh. Pokud hardwarovou peněženku nemáte, doporučuji použít Electrum VTC verzi. Poté už stačí jen vybrat těžební pool pomocí zeleného tlačítka Find P2P Pool Nodes, vybrat miner (těžební nástroj dle vaší grafické karty) a stiknout START

i Mohlo by vás zajímat
1. STORJ. Jak funguje decentralizované úložiště postavené na blockchainu?
2. Kodakcoin. Fotografové mají vlastní kryptoměnu.
3. Asus B250 Mining Expert. Splněný sen každého těžaře.
4. Kryptoměny (KURZY). Ty nejznámější a nejdůležitější kryptoměny!

Výše uvedené je vše, co je třeba před těžbou nastavit. Pokud chcete vyladit výkon, hluk, odpadní teplo a spotřebu počítače, doporučujeme nainstalovat si taktovací pomůcku MSI Afterburner. S jeho pomocí můžete nastavovat takt jádra grafické karty, pamětí, a hlavně power limit a otáčky ventilátorů. Na obrázku výše můžete vidět Vertcoin těžený kartou NVIDIA GTX 1080 Ti, která je energeticky náročná, a navíc dost topí. Pokud použijete MSI Afterburner pro snížení power limitu na 80 %, ztratíte sice pár MH/s výkonu, snížíte ale spotřebu minimálně o 100 W, což se významně projeví v ukazateli ROI (návratnost investice).

Těžba Vertcoinu pomocí Simplemining.net

Pro pochopení souvislostí doporučujeme seznámit se s návodem Jak na těžbu kryptoměn se Simplemining.net. Zde totiž budeme na článek navazovat a ukážeme vám, jak program nastavit právě pro těžbu Vertcoinu s rigem šesti GTX 1060.

Jak na těžbu vertcoinů pomocí Simplemining.net? Ať už pracujete na operačním systému Windows, nebo Linux, pro těžbu VTC budete nuceni použít ccminer v upravené verzi tupruvot.

Pokud již základům Simpleminingu rozumíte, bude vás zajímat jediná věc – který miner použít a jak jej nastavit. Pro těžbu Vertcoinu, ať už přes Windows, nebo Linux (Simplemining) potřebujete použít ccminer v upravené verzi tupruvot. V našem případě v administraci Simpleminingu naleznete verzi 2.1. Jelikož ccminer umí více algoritmů, je potřeba mineru nastavit, s jakým bude pracovat.

i Nákup bitcoinu a litecoinu na Alza.cz! Tyto dvě dominantní měny nově koupíte prostřednictvím platebního terminálu na kterékoliv naší prodejně.

Příkazu "-a lyra2v2", jenž je uvedený na obrázku, pak je potřeba už jen specifikovat tcp adresu těžebního poolu a příslušného portu včetně workera (těžebního rigu). Ještě se pojďme na skok podívat do nastavení Miningpoolhubu pro Vertcoin.

VTC mining pool
Jak zvládnout základní nastavení po registraci na MiningPoolHubu pro Vertcoin? Zejména je třeba specifikovat tcp adresu těžebního poolu a příslušného portu včetně workera neboli těžebního rigu.

Po registraci na Miningpoolhub je potřeba nastavit workera, který se ve finále skládá z vašeho loginu do poolu, přípony workera samotného a jednoduchého hesla. Heslo slouží jen pro připojení na pool, nejde o žádný závažný a bezpečnostní faktor. Náš vrchní overclocker Michal Mikle používá jednoduché "x". Například při zvolení loginu „elkimek“ a pojmenování rigu „NV“ je jméno workera „elkimek.NV“. Celý konfig pro ccminer-tpruvot 2.1. pak vypadá následovně:

 "-a lyra2v2 -o stratum+tcp://hub.miningpoolhub.com:20507 -u elkimek.NV -p x"

Vertcoin mining
Nejlepším způsobem, jak ověřit správnost těžby se Simplemining.net, je podle nás kontrola pomocí SSH připojení přes jakoukoliv aplikaci umožňující spojení SSH.

Zda vše funguje, respektive těží správně, můžete ověřit buď v administraci Simplemining.net v záložce RigList, nebo přímo pomocí monitoru napojeného na těžební rig. Další, a troufáme si říct nejlepší varianta je kontrola pomocí SSH připojení přes jakoukoliv aplikaci umožňující spojení SSH. Michal Mikle používá např. MobaXterm. Do SMOS se přihlašuje defaultně přes uživatelské jméno: „miner“ a heslo: „miner“. S pomocí příkazu „screen -x miner“ se lze dostat na hlavní obrazovku těžícího programu (mineru), kde uvidíte výsledky těžení – hashování v reálném čase.

Jak je patrno z obrázku výše, jedna přetaktovaná GTX 1060 dává přibližně 25.5 MH/s (25 500 kh/s). Jedná se o hodnoty, se kterými můžete počítat ve známém kalkulátoru Whattomine.com. Ten vám odpoví snad na všechny nejčastější otázky typu: Co těžit, na čem těžit, jaká je návratnost apod.

Vertcoin není aktuálně tím absolutně nejvýnosnějším, co lze těžit. Takže máte dvě možnosti: Těžit něco jiného, např. ZenCash (ZEN) nebo cokoliv, co vychází dolarově či v BTC lépe, a to na směnárně měnit na VTC, pokud se vám Vertcoin líbí, a nebo těžit ten a tzv. HODL (význam a vznik slova, který se celosvětově uchytil naleznete zde na fóru Bitcointalk).

Parametry Vertcoinu

Vertcoin je svými parametry kopií Litecoinu: celkové množství coinů bude 84 milionů, bloky o velikosti 1 MB jsou těženy s průměrným intervalem 2,5 minuty. Stejně jako u Litecoinu byl i ve vertcoinové síti v průběhu roku 2017 aktivován SegWit. Odměna za vytěžený blok činila zpočátku 50 vertcoinů a je každé čtyři roky půlena (první půlení nastalo v prosinci 2017 a aktuálně tak odměna činí 25 VTC/blok).

vertcoin, logo
Pomocí speciálních ASIC čipů se dnes těží podstatná část těch nejpopulárnějších kryptoměn současnosti (Bitcoin, Litecoin). Vertcoin si však již od svého vzniku zakládá na tom, že je ASIC resistentní neboli netěžitelný pomocí ASIC čipů.

V praxi to znamená, že zatímco Bitcoin má aktuálně v oběhu již 80 % všech coinů a Litecoin 65 %, Vertcoinů bylo vytěženo prozatím pouze 51 %. Z hlediska investora je tudíž nutné počítat s vyšší mírou inflace v následujících letech (ta však byla v minulosti u většiny inflačních kryptoměn řádově překonána růstem ceny, jenž je důsledkem rostoucí spekulativní poptávky).

Ekosystém Vertcoinu

Vertcoin je od října 2017 podporován hardwarovou peněženkou Ledger – je tudíž možné jej držet se stejnouf úrovní bezpečnosti jako coiny ze samého vrcholu kryptoměnového žebříčku, např. Bitcoin, Ethereum či Litecoin. Dále je k dispozici oficiální desktopová peněženka (a zároveň plnohodnotný klient – full node) Vertcoin Core, se kterou stahujete celý blockchain (o aktuální velikosti 3,16 GB) a Electrum-VTC, která je tzv. lightweight peněženkou (bez stahování blockchainu).

i Gert-Jaap Glasbergen pro Alza.cz
"S Vertcoinem tvoříme budoucnost decentralizovaných peněz. Věříme, že rozhodující slovo ve vývoji měny by měli mít ti, kdo ji používají. Tím, že lpíme na decentralizaci, silné komunitě a otevřeném procesu vývoje, ponecháváme moc v rukou uživatelů."

Gert-Jaap Glasbergen

Gert-Jaap Glasbergen

Gert-Jaap Glasbergen pracuje v oblasti softwarového inženýrství od roku 1998, přičemž kryptoměnami se aktivně zabývá od roku 2013. Před nedávnem se pak zapojil do vývojového týmu Vertcoinu.

V březnu 2018 je k největšímu těžebnímu poolu p2pool připojeno okolo 300 aktivních uzlů. Vertcoin je, stejně jako všechny seriózní kryptoměnové projekty, open source s vlastním repozitářem na github.

Vertcoin aktuality – co se událo ve světě populární kryptoměny?

Extrémní popularita kryptoměn znamená jediné – neustále se o něčem spekuluje, něco se mění, vyvíjí, vylepšuje a tak dále. Tento masivní tok informací ale může být pro běžného smrtelníka dosti matoucí a také náročný na sledování. My vám proto přinášíme přehledně ty nejdůležitější novinky a zajímavosti týkající se komunity a dění kolem Vertcoinu, které naleznete v roletce níže.

Vertcoin novinky a aktuality

Vertcoin se pomalu zapojuje do Blocknetu – 15.05.2018

Během včerejška sdílel Vertcoin na svém oficiálním twitterovém účtu příspěvek společnosti Blocknet oznamující jejich vzájemnou spolupráci. Co můžeme od tohoto nového partnerství očekávat? Blocknet se již delší dobu snaží vytvořit jednotný cross-blockchain, který by měl spojovat více blockchainů dohromady. Dnes totiž existuje velké množství databází, peněženek i aplikací bez jednotné kostry či šablony, a to vytváří problémy v oblasti kompatibility, které se snaží Blocknet vyřešit pomocí společné sítě. Zásluhou spolupráce s Vertcoinem se tak do vyvíjeného cross-blockchainu dostanou především vysoce žádané ASIC rezistentní prvky.

Vertcoin zakládá virtuální akademii. Lidé potřebují pochopit svět kryptoměn. – 01.05.2018

Nedávno se na internetovém serveru YouTube objevila online diskuze Vertcoin vývojářů zabývajících se aktuální problematikou této kryptoměny. Za jeden z největších problému vývojáři považují nedostatečnou informovanost a orientaci běžných uživatelů ve světě kryptoměn. Lidé podle nich zkrátka a jednoduše nerozumí tomuto komplikovanému prostředí, což vyvolává nedůvěru, která je z pochopitelných důvodů obzvlášť silná u starší populace. Na základě těchto úsudků bylo rozhodnuto, že Vertcoin pro větší spokojenost svých klientů zlepší uživatelskou přívětivost (UX design) všech svých služeb. Jako další krok je v plánu založení virtuální akademie, která bude poskytovat základní vhled do prostředí kryptoměn a internetových financí. Celé video můžete shlédnout zde.

Vertcoin – expanze do Asie, přírůstek do týmu a spuštění nového webu – 18.04.2018

Společnost Vertcoin již delší dobu usiluje o to, aby vešla ve větší známost také v částech východní Asie – vytvořeny byly proto tři nové facebookové profily Vertcoinu pro Koreu, Čínu a Japonsko, které slouží pro informování a komunikaci s veřejností za pomoci nativního jazyka daných zemí. Další novinkou je rozšíření vývojářského týmu Vertcoinu, do kterého nově přibyl vývojář známý pod přezdívkou CryptoPlankton

Vertcoin vyhlasil válku ASIC minerům! – 01.04.2018

Na oficiálním facebooku společnosti Vertcoin se objevil příspěvek reflektující zklamání nad výrobou nových ASIC počítačů, které se přímo zaměřují na těžbu kryptoměny Ethereum (ETC). Vývojáři se jednoznačně vyjádřili, že je na čase spojit síly a postavit se proti monopolnímu způsobu těžby kryptoměn, který podrývá férovost a původní podstatu kryptoměn jako takových. Mohli jsme se tak jen znovu utvrdit v tom, že Vertcoin udělá vše proto, aby si nejen jeho těžbu ASIC zařízení nikdy zcela nepodmanily. Na sociálních sítích dokonce představitelé Vertcoinu vyzvali konkurenční kryptoměnu Monero ke vzájemné spolupráci v boji proti všem formám ASIC minerů.

i Užitečné odkazy
1.
Bitperia. Poznejte bitcoin a další kryptoměny v praxi s jednoduchou appkou pro vaše Android či iOS zařízení.
2. Vertcoin (VTC). Jak na toto téma hovoří web Wikipedia.org?
3. Vertcoin.org – oficiální web kryptoměny Vertcoin.
4. Kryptoměny (NOVINKY A ZPRÁVY) Co důležitého se událo?

Development a roadmap Vertcoinu

Hlavním developerem Vertcoinu je James Lovejoy, student prestižní univerzity MIT a výzkumník v MIT Digital Currency Initiative. Zajímavou souvislostí je, že Charlie Lee, zakladatel Litecoinu, je absolventem téže univerzity. Možná proto je Vertcoin jako jediný zmíněn v Litecoin roadmap z roku 2017 v souvislosti s rozvojem Lightning network a Atomic swapů (P2P směny coinů mezi dvěma blockchainy).

vertcoin, diskuze
Loshan, který se mimo jiné podílel na vývoji peněženky Loafwallet pro Litecoin, přislíbil pomoc i s novou Vertcoin peněženkou pro iOS.

A nejedná se o jediný případ: spolupráci na iOS peněžence pro Vertcoin přislíbil Loshan, který pracoval na Loafwallet pro Litecoin. Je sympatické a velmi pozitivní, že nepříliš známý Vertcoin má podporu developerů coinu, který se dlouhodobě drží v kryptoměnové Top 10.

vertcoin, litecoin
O Vertcoinu se často můžeme dočíst v souvislosti s jednou z TOP 10 kryptoměn současnosti – Litecoinem.

Tím se dostáváme k plánu rozvoje Vertcoinu neboli takzvané Roadmap. Na stránkách Trello je tento plán průběžně aktualizován, a každý tak může nahlédnout, na čem developeři momentálně pracují a co mají v plánu do budoucna. Dle Roadmap bychom se v brzké době měli u Vertcoinu dočkat implementace technologie tzv. Stealth adres, které by měly uživatelům zajistit větší míru soukromí při transakcích. Do budoucna je v plánu implementace do hardwarové peněženky Trezor (v současnosti je Vertcoin podporován pouze konkurenčním Ledgerem) a zalistování na větší počet kryptoměnových burz.

Vertbase + Lightning Network = Moon?

Dvě nejočekávanější události letoška jsou u Vertcoinu bezesporu spuštění americké směnárny Vertbase a implementace platebních kanálů na Lightning Network. Vertbase má ambice stát se jednou z hlavních bran propojujících svět fiat peněz a kryptoměn. Směnárna Vertbase bude provozována ze Spojených států a cílit bude primárně na americkou klientelu. Jako první měnový pár chce nabízet USD/VTC.

vertcoin, vertbase
Nejvíce se s Vertcoinem obchoduje na burze Bittrex, což by se ale mohlo po spuštění projektu Vertbase rychle změnit.

Úspěšné spuštění této směnárny by bylo pro rozvoj uživatelské základny Vertcoinu velmi pozitivní, jelikož v současnosti není možné Vertcoin nakupovat přímo za fiat měnu, nýbrž je nutné jej pořizovat s pomocí Bitcoinu. Největší likviditu (tj. nejvyšší obchodované objemy) má Vertcoin na burze Bittrex, která aktuálně nasazuje obchodovatelné páry v USD. Na Bittrexu tak bude možné obchodovat VTC:USD, což je pro další vývoj Vertcoinu zcela zásadní věc.

Vyvstává nicméně otázka, zda se týmu stojícímu za Vertbase podaří své ambice naplnit. Dle informací na oficiálních stránkách žádá Vertbase aktuálně o licence pouze ve dvou amerických státech, přičemž rezidenty dalších 11 států prozatím explicitně vylučuje ze svých služeb.

i James Lovejoy pro Alza.cz
"Vertcoin je kryptoměna, která neusiluje o to, prosadit se vyvoláváním neopodstatněných očekávání. Věříme v pokrok skrze technologický rozvoj a nepotřebujeme podporu celebrit a falešných partnerství. V roce 2018 budeme usilovat o to, aby se Vertcoin stal dominantním platebním coinem. Vertcoin zůstává věrný původní vizi kryptoměn: být formou peněz, které jsou vlastněny a spravovány co největším počtem uživatelů. Vertcoin se může technologicky rozvíjet rychleji než ostatní kryptoměny, jelikož incentivy napříč členy ekosystému jsou ve vzájemném souladu. S pomocí integrace Lightning Network a nasazením do platebních bran bude moci Vertcoin dosáhnout dostatečné transakční kapacity a rychlosti, aby se stal skutečnou platební měnou."

James Lovejoy

James Lovejoy

James se zabývá programováním v různých formách již od svých deseti let. V současnosti je hlavním developerem Vertcoinu a také výzkumným pracovníkem na MIT Digital Currency Initiative, kde pracuje na zavedení decentralizované měnové politiky.

V průběhu roku by mělo dále dojít k postupnému testování a nasazování aplikací založených na Lightning network (LN), tj. nástroje k otevírání mimoblockchainových platebních kanálů, které by měly umožnit instantní a levné transakce. Ačkoli primárně je LN koncipováno jako škálovací řešení pro bitcoin, je možné jej nasadit i u dalších coinů – zejména těch, které jsou bitcoinovými klony, a bitcoinová řešení jsou pro ně tudíž kompatibilní. Tyto coiny mají z toho samého důvodu již dávno aktivovaný SegWit, který je pro nasazení LN nutným předpokladem. Konkrétně se jedná zejména o Litecoin a Vertcoin, dále do této „SegWit rodiny“ patří i Viacoin a Groestlcoin.

Často kladenou otázkou je, k čemu tyto coiny vlastně budou, až bude u bitcoinu LN nasazena. Možnou odpovědí je, že dané coiny se s pomocí tzv. Lightning network atomic swapů mohou prakticky integrovat do bitcoinové sítě – s pomocí těchto coinů, které mají v současnosti až o několik řádů nižší transakční poplatky než bitcoin, bude totiž možné levně otevírat LN kanály a v rámci LN poté provést takzvaný atomic swap: okamžitou P2P směnu coinů napříč různými blockchainy. Teoreticky poté může dojít k postupné konvergenci SegWit coinů, co se zaplněnosti bloků, transakčních poplatků a tržní ceny týče.

i Už jste slyšeli o kontroverzním platebním systému a digitální měně Ripple (XRP)? Mrkněte na náš informativní článek, kde vrchní overclocker Alza.cz mimo jiné vysvětluje, proč XRP není kryptoměna.

Předpokladem pro naplnění uvedeného výhledu je samozřejmě dostatečná rozšířenost LN aplikací a dostatečná likvidita pro P2P atomic swapy. Je také možné, že dojde k nasazení dosud nepříliš probádaných technologií, jako jsou např. nedávno navrhované channel factories – a Bitcoin se stane naprosto dominantní kryptoměnou, která jiné coiny potřebovat nebude.

LITbox – plnohodnotný uzel pro přístup k Lightning network

Hlavní developer James Lovejoy momentálně pracuje na projektu jednoduchého hardwarového zařízení, které by představovalo plnohodnotný uzel pro přístup k Lightning network. Jedná se o zařízení nazvané LITbox, jelikož bude založené na LN implementaci LIT (na které pracuje tým MIT Digital currency initiative, jejímž je James Lovejoy členem). Zařízení bude obsahovat peněženku připojenou k Lightning network, ke které se bude moci uživatel vzdáleně připojit, a mít tak k dispozici plnou funkci Lightning network i ze svého telefonu. LITbox tak bude uživatelovou osobní bankou.

První verze zařízení LITbox je očekávána v Q2/2018 a cena by se měla pohybovat okolo 30 amerických dolarů.

VTC a CZK – jaký je kurz a cena Vertcoinu?

Stejně tak, jako je to typické pro drtivou většinu současných kryptoměn, i Vertcoin je extrémně volatilní měnou, a prudké výkyvy kurzu jsou u něj na denním pořádku. Z hlediska celkové tržní hodnoty se Vertcoin mezi kryptoměnami prozatím neřadí ani mezi první stovku. Aktuální kurz (CZK) najdete v přehledné tabulce pod odstavcem.

i Obchodujete s bitcoiny? Na webu BTCtip.cz najdete kromě jiného také pravidelné analýzy trhu bitcoinu.

Komunita Vertcoinu

Pro plnou informovanost ohledně vývoje Vertcoinu doporučujeme navštěvovat následující komunikační kanály:

Na klíčové projekty můžete developerům přispět na stránkách Vertcoin.org, a tím jejich dokončení uspíšit.

Josef Tětek

Josef Tětek

Josef je ekonom vycházející z rakouské školy ekonomie. Věnuje se Stackuj Podcastu a vede edukativní projekt Trezor Academy se zaměřením na posílení finanční a bitcoinové gramotnosti primárně v Africe. Autor knih Nepřátelé státu, přátelé svobody, Bitcoin: Odluka peněz od státu a Bitcoin: Návrat zdravých peněz. @JosefTetek na Twitteru.

Osobní stránky: Stackuj.cz

4,9
APC Smart-UPS 750VA LCD
Záložní zdroj - záložní doba při 100% zátěži 4,90 min, záložní doba při 50% zátěži 15,69 min, skutečný a zdánlivý výkon 500 W / 750 VA, line interactive, 2×IEC Jumpers, 6×IEC 320 C13, USB, 98% účinnost při 100% zátěži, 97% účinnost při 50% zátěži, rozměry 161 × 138 × 363 mm (V׊×H), hmotnost 13,18 kg
11 990,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: NZ371l
Vytisknout
P-DC1-WEB38
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Zkuste naše cookies My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací
Alzak icon