Během svátku 8.5. mají všechny naše pobočky otevřeno, mimo P7 - Holešovic, P4 - Hájí, P9 - Počernic (pouze AlzaDrive otevřen), Brna - Střed, Brna - Lískovce, Děčína, Frýdku-Místku, Kladna, Ostravy a Plzně.

Nakupování budoucnosti HP + média Jack Daniel´s Black Friday
Zobrazit katalog
Deathloop; wallpaper: válečník

Deathloop: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Ondřej Zeman

Když vývojářská firma Arkane Studios v roce 2019 oznámila, že pracuje na ambiciózně vyhlížející FPS Deathloop, většina fanoušků Dishonored zajásala, protože v něm viděla možného duchovního nástupce výborné akce. Co vše o této očekávané FPS víme, najdete v následujících odstavcích našeho speciálu.


Alza Magazín

Nejnovější updaty

(19. 3. 2021) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh Deathloop a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.


Zdroj obrázku: Bethesda

Deathloop: Vše, co víme – OBSAH

Deathloop: Základní informace

Alza Magazín

Deathloop (hra)

Akční adventuru Deathloop vyvíjí Arkane Studios a vydává společnost Bethesda Softworks. Hra vychází 14. 9. 2021 na PC a PS5 bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Speciál: Vše, co víme

Deathloop jakožto FPS nové generace byla ohlášena na E3 2019 v průběhu prezentace Bethesda Showcase. Produkci má na starosti vývojářská společnost Arkane Studios, která se do srdcí hráčů zapsala primárně za pomoci legendární akční série Dishonored a o nic méně vydařené hororové FPS Prey. Vydavatelem je v tomto případě Bethesda Softworks, která se aktivně podílí na distribuci všech projektů tohoto studia. Příběh Deathloop z vás udělá profesionálního zabijáka Colta, jenž má na ostrově Blackreef zabít osm předem daných cílů.

Gameplay Deathloop v mnohém připomíná akčním sérii Dishonored. Hlavním rozdílem má být rogue-like prvek, díky němuž budete po každé smrti začínat prakticky od úplného začátku bez ohledu na to, kolik cílů stihnete zabít. Datum vydání je aktuálně tvůrci určeno na 14. září. V daný den dorazí hra na PC a PS5. V den vydání nebude obsahovat češtinu, počítat však lze se specificky navrženým multiplayerem, o jehož podobě vám povíme více v kapitole na něj zaměřené.

Deathloop; screenshot: Colt

Hlavní hrdina příběhu Deathloop je švihák Colt, na kterého jen tak nezapomenete.

zdroj: Arkane Studios

Deathloop: Recenze, preview, dojmy z hraní


Vývojáři z Arkane Studios zatím do světa nevypustili plnou verzi Deathloop, nejsou tím pádem dostupné žádné recenze. Během minulých měsíců však svůj projekt ukázali hráčům už v nejednom traileru a ukázce z hraní, díky čemuž jsme vám schopni nastínit v kapitole zacílené na gameplay to, jak bude pravděpodobně vypadat hratelnost celku při vydání a jaké mechaniky nám nabídne.

Deathloop: Datum vydání, platformy, edice


Nejnovější počin vývojářské firmy Arkane Studios patří mezi časové (konzolové) exkluzivity. Původně měla hra vyjít už v roce 2020, pak 21. května 2021 a nyní se po dalším odkladu pracuje s datem 14. září 2021. Deathloop si v den vydání však zahrají pouze hráči na PlayStation 5 a PC (později by se snad měli dočkat i majitelé Xboxů). Na obou platformách si lze hru pořídit v normální, nebo deluxe edici. První položka vám nabídne základní hru spolu s posílením a jednou kosmetickou úpravou. Cenově náročnější verze vám nabídne vedle hry samotné také dvě kosmetické úpravy, dvojici smrtících nástrojů a také dva talismany posilující vaše schopnosti. Mimoto má obsahovat též originální soundtrack. Na počítačích bude Deathloop dostupný buď na Steamu, nebo na Bethesda.net.

Deathloop; screenshot: PS5 edice

V PS5 deluxe edici najdete mimo kosmetických úprav navíc také zbraň, o níž si mohou hráči na PC nechat jen zdát.

zdroj: Arkane Studios

Deathloop: Čeština, česká lokalizace


Deathloop nemá mít podle aktuálních informací při vydání češtinu. Oficiální cestou se jí tím pádem zřejmě nedočkáme. V následujících měsících je však možné, že dojde k vytvoření komunitní lokalizace, obdobně jako tomu bylo v případu Dishonored 1 a 2, nebo Prey, kde se nakonec hráči dočkali. Informace o vývoji češtiny však prozatím nejsou, pokud by se však situace v tomto ohledu změnila, budeme vás informovat.

Deathloop: Příběh


Příběh Deathloop se odehrává na tajemném ostrově Blackreef, který je ovládán osmi vizionáři chránícími časovou smyčku, jež jim v podstatě zajištuje určitou podobu nesmrtelnosti. Úkolem hlavního hrdiny Colta je během jediného dne všechny výrazné obyvatele tohoto místa zabít, čímž dojde k narušení neustále se znovu opakujícího dne.

Eliminovat ovšem musíte všechny do jistého momentu, protože když tak neučiníte nebo rovnou selžete a zemřete, vše se restartuje a vy budete nuceni celou osmičku sundat znovu. Aby toho na primárního protagonistu nebylo málo, vždy musí čelit konkurenci v podobě vražedkyně Julianny, které se smyčka naopak zamlouvá a je vyloženě proti tomu, abyste ji svým počínáním zadrhli.

DEATHLOOP – Official PS5 Gameplay Reveal Trailer: Welcome to Blackreef

Deathloop má příběh, který se v tomto žánru jen tak nevidí.

zdroj: Bethesda

Deathloop: Gameplay


Elementární gameplay Deathloop v mnohém připomíná hratelnost většiny projektů z dílen Arkane Studios. Nejvíce se však na vývoji podepsala zřejmě série Dishonored, ve které hrajete za vraha obdařeného speciálními schopnostmi, jenž ke své práci užívá jak zbraně, tak i velmi volně navržený svět skýtající řadu možností, jak jím projít. Deathloop sází po této stránce na stejné karty jako Dishonored, takže vám nabídne rozsáhlé úrovně plné ventilačních šachet a různých vychytávek, které bude moci Colt využít k tomu, aby se dostal ke svým cílům bez natropení většího rámusu.

Jak ovšem váš cíl nakonec zneškodníte, má být pouze na vás. Pokud vám tedy kradmý styl nesedí, nic vám v této FPS nebude bránit, abyste do rukou vzali pořádný kanón a prostě nepřítele i jeho ochranku rozstříleli na kusy, nebo se klidně celé skupiny zbavili za pomoci jediného výstřelu díky přítomnosti nadpřirozených schopností. Možností, jak odstranit vaše cíle, tu bude mnoho. Colt ale bude mít pouze jeden pokus na to, aby je sejmul všechny do jisté doby. Když selže, nevrátí se na poslední úložnou pozici, nýbrž na pláž, kde vaše cesta vždy fakticky započne.

DEATHLOOP Explained

Každá smrt vás v Deathloop naučí něco o vašich cílech, takže je nakonec budete schopni eliminovat bez větších těžkostí.

zdroj: Bethesda

Jedním ze zásadních gameplay prvků Deathloop není totiž nic jiného než nutnost jej dohrát na jediný pokus, tedy mechanika, která dominuje většině rogue-like projektů. Jak už bylo řečeno výše, po každém neúspěšném pokusu se vrátíte na startovní bod, z něhož si dáte celý den od začátku. Hlavní výhodou má být skutečnost, že svět a jeho obyvatelé budou pokaždé kráčet po stejné ose, čehož je nutné využít k tomu, abyste je eliminovali dříve, než uplyne určitý časový úsek a opět dojde k restartu.

Deathloop: Multiplayer


Deathloop má obsahovat multiplayer zaměřený primárně na PvP (souboj hráče proti hráči). Podoba této složky má být v tomto titulu velmi specifická. V podstatě se bude jednat o souboj jeden na jednoho, ve kterém bude první hráč hrát za Colta, zatímco druhý dostane do rukou jeho sokyni Juliannu, jež si nepřeje, aby hlavní hrdina příběhu uspěl ve svém konání. Pravidla hry však nebudou pro oba hráče stejná.

Šampion primární dějové linie proti sobě bude mít prakticky celý ostrov, který po něm půjde intenzivněji než po jeho protivnici, díky čemuž má mít Julianna dostatek prostoru na to, aby soka zlikvidovala. Multiplayer má být v Deathloop nepovinnou složkou. Pokud tedy nebudete toužit po vyložené výzvě v podobě živého nepřítele, role Julianny se může ujmout umělá inteligence. Postava však má být vždy přítomná, protože se bude jednat o jeden z cílů, jež má Colt na seznamu.

Deathloop; screenshot: Juliann

Zatímco ostatní obyvatelé ostrova po vás nebudou vyloženě pást, Julianna půjde po Coltovi jako pes po uzeném.

zdroj: Arkane Studios

Deathloop: Videa, trailery, screenshoty


Tato část vám nabídne všechna zásadní videa, trailery a screenshoty, které společnost Arkane Studios dosud vypustila do světa.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Deathloop; screenshot: figurína Deathloop; screenshot: skládka
Deathloop; screenshot: schopnosti Deathloop; screenshot: cíl
Deathloop; screenshot: rivalové Deathloop; screenshot: vlk

zdroj: Bethesda

(1. 3. 2021): DEATHLOOP Explained

DEATHLOOP Explained

zdroj: Bethesda

(25. 2. 2021): DEATHLOOP – Official Gameplay Trailer 3: Déjà Vu

DEATHLOOP – Official Gameplay Trailer 3: Déjà Vu

zdroj: Bethesda

(12. 11. 2020): DEATHLOOP – Official Launch Date Reveal

DEATHLOOP – Official Launch Date Reveal

zdroj: Bethesda

(16. 9. 2020): DEATHLOOP – Official Gameplay Trailer 2: Two Birds One Stone

DEATHLOOP – Official Gameplay Trailer 2: Two Birds One Stone

zdroj: Bethesda

(11. 6. 2020): DEATHLOOP – Official PS5 Gameplay Reveal Trailer: Welcome to Blackreef

DEATHLOOP – Official PS5 Gameplay Reveal Trailer: Welcome to Blackreef

zdroj: Bethesda

(10. 6. 2019): DEATHLOOP – Official E3 World Premiere

DEATHLOOP – Official E3 World Premiere

zdroj: Bethesda

Deathloop: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Deathloop nebyly doposud odhaleny.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o Deathloop máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: bethesda.net


Deathloop: Deluxe Edition - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: dobrodružná - slibující hrátky s časem, děj se bude točit kolem rovnou dvou hrdinů najednou. Ti však tentokrát nebudou spolupracovat, ale půjdou si navzájem po krku. Deluxe Edition obsahuje originální soundtrack, 2 speciální ozdoby a exkluzivní skiny na postavy a zbraně.

+ ZDARMA Dárek Deathloop - Steelbook

Předp. cena
2 399,- bez DPH 1 983,-
Předobjednat
Datum vydání: 14. září 2021
Objednací kód: PSV0040de
Deathloop: Deluxe Edition
Hra na PC - krabicová verze, žánr: dobrodružná - slibující hrátky s časem, děj se bude točit kolem rovnou dvou hrdinů najednou. Ti však tentokrát nebudou spolupracovat, ale půjdou si navzájem po krku. Deluxe Edition obsahuje originální soundtrack, 2 speciální ozdoby a exkluzivní skiny na postavy a zbraně.

+ ZDARMA Dárek Deathloop - Steelbook

Předp. cena
2 099,- bez DPH 1 735,-
Předobjednat
Datum vydání: 14. září 2021
Objednací kód: WG1155de
Deathloop - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: dobrodružná - slibující hrátky s časem, děj se bude točit kolem rovnou dvou hrdinů najednou. Ti však tentokrát nebudou spolupracovat, ale půjdou si navzájem po krku.

+ ZDARMA Dárek Deathloop - Steelbook

Předp. cena
1 899,- bez DPH 1 569,-
Předobjednat
Datum vydání: 14. září 2021
Objednací kód: PSV0040
Deathloop
Hra na PC - krabicová verze, žánr: dobrodružná slibující hrátky s časem, děj se bude točit kolem rovnou dvou hrdinů najednou. Ti však tentokrát nebudou spolupracovat, ale půjdou si navzájem po krku.

+ ZDARMA Dárek Deathloop - Steelbook

Předp. cena
1 499,- bez DPH 1 239,-
Předobjednat
Datum vydání: 14. září 2021
Objednací kód: WG1155
Dishonored: Definitive Edition - PC DIGITAL - Hra na PC
-77%
Dishonored: Definitive Edition - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, žánr: akční

-77% 598,-
140,- bez DPH 116,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004898
Dishonored Game of the Year Edition
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: akční

549,- bez DPH 454,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE000272
Dishonored: The Knife of Dunwall
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky a dabing, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

135,- bez DPH 112,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE000269
Dishonored: Dunwall City Trials
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky a dabing, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

80,- bez DPH 66,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE000268
Dishonored Complete Collection - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, české titulky, žánr: akční a strategie

2 069,- bez DPH 1 710,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0540
Dishonored: Death of the Outsider Deluxe - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, české titulky, žánr: akční

1 809,- bez DPH 1 495,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0539
Dishonored: Death of the Outsider - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, české titulky, žánr: akční

779,- bez DPH 644,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0538
Dishonored 2 - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, české titulky, žánr: akční

1 899,- bez DPH 1 569,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0194
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi