Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola
Zobrazit katalog

Xbox Game Pass; wallpaper: cover

Xbox a PC Game Pass: Vše, co potřebujete vědět

(Update): Přidány informace o hrách, které budou součástí Xbox Game Pass Core.

Nebaví vás kupování fyzických kopií her a pořízení těch digitálních je příliš zavazující? Hrajete na PC, Xboxu, anebo byste si své oblíbené kousky chtěli zahrát třeba i na cestách na mobilním telefonu nebo tabletu? Pak přesně pro vás je určeno předplatné Game Pass od Microsoftu nabízející za jeden měsíční poplatek několik set her, které můžete hrát na PC, konzolích Xbox nebo streamovat do přenosných zařízení s operačním systémem Android i iOS/iPadOS. V článku zjistíte, jak Game Pass funguje, jak si službu předplatit a kolik stojí.


Autor: Alexandra VaníkováSpeciál


Zdroj obrázku: Microsoft


Xbox a PC Game Pass: Vše, co potřebujete vědět – OBSAH

Xbox a PC Game Pass: Základní informace – typy předplatného, jak je získat a jejich ceny


Xbox Game Pass je služba určená pro majitele konzolí Xbox One a Xbox Series X/S. PC Game Pass obsahuje hry pro PC s Windows 10/11 a s Xbox Game Pass Ultimate máte na dosah hry na PC, Xboxu a můžete je streamovat i do mobilních zařízení s operačním systémem Android nebo iOS/iPadOS. Za měsíční předplatné získáte přístup k rozsáhlé knihovně her obsahující stovky nových i starších titulů. Z knihovny Game Pass po dobu trvání předplatného můžete tyto hry stahovat a bez omezení hrát na konzolích Xbox nebo PC, případně PC, Xboxu a zařízeních s Androidem i iOS/iPadOS je streamovat. Game Pass je nabízen v těchto variantách:

Xbox Game Pass (269 Kč/měsíc)

Přístup k více než třem stům her na konzolích Xbox One a Xbox Series X/S. | Zakoupíte jej prostřednictvím konzole Xbox One i Xbox Series X/S i na Alza.cz, přičemž můžete vybírat z předplatného na tři, šest nebo dvanáct měsíců.

PC Game Pass (259 Kč/měsíc)

Přístup k více než třem stům her na PC s operačním systémem Windows 10/11. Oproti konzolové verzi se drobně liší nabídka her, naleznete zde i tituly, jež na konzolích nevychází, například strategie. Součástí je také předplatné EA Play. Nový majitelé PC Game Pass mohou získat prvních 14 dní za pouhých 25,90 Kč. | Můžete jej zakoupit v obchodě Microsoft Store nebo aplikaci Xbox i na Alza.cz, kde najdete PC Game Pass na tři měsíce.

Xbox Game Pass Ultimate (389 Kč/měsíc)

Obsahuje předplatné Xbox Game Pass, PC Game Pass, EA Play a také předplatné služby Xbox Cloud Gaming umožňující vybrané hry z knihovny Game Passu streamovat do PC, Xbox One a Xbox Series X/S i přenosných zařízení s Android nebo iOS/iPadOS. Součástí je také předplatné Xbox Live Gold nutné pro hraní online na konzolích Xbox zahrnující výhodné programy Deals with Gold (slevy) či Games with Gold (každý měsíc hry zdarma). Nový majitelé Xbox Game Pass Ultimate mohou získat prvních 14 dní za pouhých 25,90 Kč. | Koupit jej můžete v obchodě Microsoft, prostřednictvím konzolí nebo aplikace Xbox na PC, případně přes aplikaci Xbox Game Pass na mobilních zařízeních. Na Alza.cz můžete vybírat z předplatného na jeden nebo tři měsíce.

Game Pass Friends & Family (21,99 EUR (cca 540 Kč)/měsíc)

Tato varianta je zatím k dispozici ve zkušební verzi a pouze ve vybraných zemích (ČR mezi nimi chybí). Podle zástupců Xboxu představuje ideální řešení pro hráče, kteří chtějí využívat všech výhod Game Pass Ultimate a sdílet jej s více lidmi. Předplatné může využívat až pět lidí, přičemž každý z nich bude mít samostatný přístup ke službě, hrám a dalšímu obsahu. Zkušební verze Game Pass Friends and Family bude ukončena 15. srpna, zatím však není zřejmé, kdy bude tato varianta dostupná pro všechny uživatele a zda se jí vůbec dočkáme v podobě, v jaké byla testována. V Xboxu totiž možná využijí poznatky z preview verze u tvorby dalších podob předplatného. Vyplývá to z vyjádření zástupce Microsoftu.

Xbox Game Pass Core (149 Kč/měsíc)

Nahrazuje službu Xbox Live Gold a obsahuje tedy podporu online hraní. Součástí Xbox Game Pass Core je také dvakrát či třikrát v roce aktualizován katalog 36 kvalitních her pro konzole Xbox, kde najdeme příběhové, multiplayerové i indie hity jako například The Elder Scrolls Online, Stardew Valley, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Fallout 4, Grounded či Among Us (kompletní seznam nalezněte zde). Core nabízí také různé členské výhody a slevy (až do 50 % na vybrané tituly). Ve srovnání s variantou Gold se cena předplatného nemění, pro přechod z Gold na Core nejsou zapotřebí ani žádné další úkony. Pro více informací navštivte oficiální stránky news.xbox.com.

Xbox Game Pass - Love what you discover

Game Pass nabízí na dnešní poměry vcelku unikátní možnost hrát neomezeně stovky kvalitních her na konzolích Xbox, PC s Windows 10/11 či je streamovat pomocí cloudu na PC, Xbox One, Xbox Series X/S i Android/iOS/iPadOS zařízení.

Největší výhodou Game Passu je množství her, ke kterým získáte přístup za měsíční poplatek, jenž je několikrát menší než běžná cena většiny velkých titulů. Služba je vhodná pro ty méně aktivní hráče, jež budou těžit z její nízké ceny (roční výdaje za předplatné jsou srovnatelné s cenou dvou AAA titulů), zajímavá je ale i pro náruživé pařany, kteří mohou v rámci měsíčního předplatného hrát a dohrát libovolné množství z několika stovek titulů.

Hry ve službě Game Pass můžete také pouze vyzkoušet a na základě toho se rozhodnout o plnohodnotné koupi. Jako předplatitelé totiž na hry z knihovny Game Pass získáte slevu až 20 % (a 10 % na DLC a další stahovatelný obsah). Služba Game Pass je určena také všem, kteří chtějí pohodlným způsobem získat přístup k široké nabídce her obsahující exkluzivní tituly od Xbox Game Studios již v den vydání nebo starší exkluzivity z Xboxu One a Xboxu 360. Výhodou nejvyššího předplatného Xbox Game Pass Ultimate je také možnost vybrané hry streamovat pomocí cloudu.

Xbox a PC Game Pass: Podporované platformy


Předplatné Xbox Game Pass funguje na těchto konzolích Xbox: Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S a Xbox Series X. V případě, že si zakoupíte nejvyšší předplatné Xbox Game Pass Ultimate, dostanete také přístup ke streamovací službě Xbox Cloud Gaming, která v současné době podporuje PC, Xbox One, Xbox Series X/S i všechna přenosní zařízení s OS Android 6.0 a vyšší i iOS/iPadOS verze 14 a vyšší. Hrát hry přes Xbox Cloud Gaming zatím lze jen prostřednictvím vybraných ovladačů.

Předplatné PC Game Pass vyžaduje operační systém Windows 10 nebo vyšší s nejnovějšími aktualizacemi a aplikaci Xbox, která je součástí systému. Na konzolích Xbox je Game Pass součástí hlavní nabídky konzole. V případě streamování her pomocí Xbox Cloud Gaming na mobilním zařízení je potřeba stáhnout aplikaci Game Pass, v případě iOS/iPadOS zařízení aplikaci Xbox Cloud Gaming (více v kapitole o aktivaci předplatného).

Xbox Game Pass; screenshot: ekosystém
Nová strategie Microsoftu spočívá v odstraňování překážek mezi hráči a jejich oblíbenými hrami. Proto je možné hrát tituly z knihovny Game Pass na konzolích Xbox, PC a pomocí cloudu na Xboxu, PC i přenosných zařízeních.

Xbox a PC Game Pass: Jak aktivovat předplatné PC nebo Xbox Game Pass (Ultimate)


Zakoupený digitální klíč k předplatnému Game Pass nebo Xbox Game Pass Ultimate můžete aktivovat třemi způsoby. Kód lze zadat na PC prostřednictvím obchodu Microsoft Store, na konzoli Xbox, anebo přes mobilní zařízení. Vždy však musíte mít zřízený Microsoft účet – v případě, že ho ještě nemáte, vytvořte si jej na internetových stránkách Microsoftu.

Game Pass: aktivace licence na PC (Microsoft Store)

Před aktivací produktu se ujistěte, že jste přihlášeni k Microsoft učtu, na kterém chcete produkt aktivovat.

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Store na vašem PC. Ikonku najdete buď na ploše, anebo v nabídce Start.
 2. Pro aktivaci zakoupeného klíče stiskněte ikonku profilu v pravé horní části MS Store. Zvolte možnost Uplatnit kód.
 3. Vepište kód, který jste obdrželi po zakoupení předplatného PC Game Pass nebo Xbox Game Pass (Ultimate). Pokud jste nakupovali u nás, najdete ho na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence. Stiskněte tlačítko Další.
 4. Na další obrazovce vás čeká finální potvrzení a rekapitulace celé transakce. Klikněte na tlačítko Potvrdit.
 5. Hotovo, předplatné PC Game Pass nebo Xbox Game Pass bylo úspěšně aktivováno.
MS Store

V Microsoft Store, který naleznete v nabídce Start, klikněte na ikonku profilu a následně na položku Uplatnit kód nebo dárkové poukazy.

MS Store MS Store

Zadejte kód a stlačte tlačidlo Potvrdit.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu společnosti Microsoft. Přejeme příjemnou zábavu!

Game Pass: aktivace licence na konzoli Xbox

Před aktivací produktu se ujistěte, že jste přihlášeni k Microsoft učtu, na kterém chcete produkt aktivovat. Pokud jej ještě nemáte vytvořený, můžete tak učinit rovnou prostřednictvím konzole Xbox, viz. krok 1. Tento návod je platný pro konzole Xbox One, Xbox One X a Xbox Series X/S.

 1. Stiskněte tlačítko Home na vašem ovladači (vypadá jako logo Xboxu). Otevře se vám nabídka, v níž pomocí tlačítek LB či RB (na vrchní části ovladače) najeďte na záložku Profil a systém. Zde vyberte možnost + Přidat nový. Dále se řiďte pokyny na obrazovce. Microsoft účet lze rovněž vytvořit na internetových stránkách Microsoftu.
 2. V hlavním menu konzole najeďte pomocí levé analogové páčky na záložku Store. Stiskem tlačítko A na ovladači volbu potvrďte.
 3. Po otevření záložky Store v nabídce na levém kraji obrazovky najeďte na možnost Uplatnit (Redeem) a stiskem tlačítka A na ovladači volbu potvrďte.
 4. Zadejte 25místný kód (pomlčky zadávat nemusíte, konzole to udělá za vás), který jste obdrželi po zakoupení předplatného Xbox Game Pass (Ultimate). Pokud jste nakupovali u nás, najdete ho na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence. potvrďte tlačítkem Zkontrolovat kód (Check Code).
 5. Jestliže jste kód zadali správně, zobrazí se popis produktu, který chcete aktivovat. Aktivaci potvrdíte tlačítkem Potvrdit.
 6. Na další obrazovce budete pouze informováni o provedené aktivaci produktu. Obrazovku zavřete tlačítkem Zavřít.
Xbox Store; screenshot: Xbox Game Pass (Ultimate) Xbox Store; screenshot: Xbox Game Pass (Ultimate) Xbox Store; screenshot: Xbox Game Pass (Ultimate)

Krok 1: Najeďte na záložku Store a stiskněte tlačítko A. Krok 2: V nabídce na levé straně obrazovky zvolte možnost Uplatnit (Redeem). Krok 3: Zadejte kód a potvrďte tlačítkem Zkontrolovat kód. Následně aktivaci potvrďte tlačítkem Potvrdit.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu pro konzoli Xbox. Přejeme příjemnou zábavu!

Game Pass: aktivace licence na mobilním zařízení a Xbox Cloud Gaming

Pokud jste si koupili předplatné Xbox Game Pass Ultimate kvůli streamovací službě Xbox Cloud Gaming, můžete službu aktivovat přímo z mobilního zařízení.

 1. Na svém mobilu či tabletu otevřete internetový prohlížeč a přejděte na adresu microsoft.com/redeem
 2. Pro aktivaci předplatného je nutné být přihlášen na vašem Microsoft účtu. Po přihlášení budete vyzvání k zadání 25místného kódu, který jsme obdrželi po zakoupení předplatného Xbox Game Pass Ultimate a který najdete na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza, možnost Hry nebo Licence.
 3. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 1: Zadejte do internetového prohlížeče adresu microsoft.com/redeem. Krok 2: Zadejte 25místný kód.

  Stažení a nastavení aplikace Xbox Game Pass (Android zařízení)


 4. Z obchodu Google Play si stáhněte aplikaci Xbox Game Pass.
 5. Aplikaci spusťte a v dolní liště klikněte na prostřední ikonku ve tvaru osoby.
 6. Zde klikněte v horní polovině obrazovky na tlačítko Přihlásit se
 7. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 3: Aplikaci Xbox Game Pass stáhnete z obchodu Google Play. Krok 4: Po spuštění aplikace klikněte v na ikonku osoby. Krok 5: Klikněte na tlačítko Přihlásit se.

 8. Aplikace vás sama přihlásí k účtu, ke kterému jste se před chvílí přihlásili v internetovém prohlížeči v mobilu (pokud jste předplatné aktivovali na PC nebo Xboxu One, budete vyzvání k přihlášení ke svému Microsoft účtu). Pokračujte kliknutím na tlačítko Jdeme hrát!
 9. V dolní liště kliknete a ikonku domečku, tím se přesunete zpět do hlavní nabídky. Ujistěte se, že máte v polovině obrazovky zeleně označenou záložku CLOUD. Pokud máte, všechny hry, které vám aplikace nabízí, jdou streamovat pomocí služby Xbox Cloud Gaming. Jakmile si nějakou hru vyberete, kliknete na tlačítko HRÁT a hra se sama spustí.
 10. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 6: Pokud jste kód aktivovali na tomto mobilním telefonu a ne na PC nebo Xboxu, aplikace vás automaticky přihlásí k vašemu účtu. Pokračujte kliknutím na tlačítko Jdeme hrát! Krok 7: Vraťte se na domovskou obrazovku kliknutím na ikonku domečku v dolní liště a ujistěte se, že máte vybranou záložku CLOUD.

  Stažení a nastavení aplikace Cloud Gaming (iOS/iPadOS zařízení)

  1. V prohlížeči vašeho Apple zařízení otevřete webovou stránku xbox.com/play, a pokud nejste přihlášeni ke svému účtu, učiňte tak rozkliknutím ikonky profilu v horním pravém rohu, klepnutím na Přihlásit se“ a vyplněním potřebných údajů.
  2. Následně klikněte na zelené tlačítko „Připravte se na hraní“ v horní části obrazovky (na mobilech je třeba jako první rozkliknout ikonku profilu v pravém horním rohu).
  3. Pro používání funkce Xbox Cloud Gaming je třeba stejnojmennou aplikaci umístit na pracovní plochu tabletu/telefonu. Klepněte na ikonku „Sdílet“, následně „Přidat na plochu“ a tuto akci potvrďte kliknutím na „Přidat“.
  4. Na pracovní ploše vašeho tabletu/mobilu uvidíte aplikaci Cloud Gaming – klepnutím na ni ji otevřete.
  5. Vyberte si titul, který si chcete zahrát a klikněte na „Hrát“.
  Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 1: Otevřete stránku xbox.com/play a přihlaste se. Krok 2: Klepněte na Připravte se na hraní. Krok 3: Přidejte Cloud Gaming na pracovní plochu prostřednictvím tlačítka Sdílet.

  Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 4: Otevřete appku Cloud Gaming. Krok 5: Vyberte požadovaný titul a klepněte na hrát.

  Spárování ovladače a mobilního zařízení


  Než začnete hrát, musíte spárovat mobilní zařízení s herním ovladačem. Aplikace podporuje například ovladače pro konzole Xbox One nebo PlayStation 4. Seznam všech podporovaných ovladačů najdete zde.

 11. Na svém mobilním zařízení přejděte do nastavení bluetooth. Toto nastavení bývá umístěno různě v závislosti verzi operačního systému Android a značce telefonu či tabletu. Nejsnazší cesta obvykle vede skrze stažení horní notifikační lišty, kde najdete bluetooth ikonku.
 12. Zapněte párování na ovladači. V případě ovladače konzole Xbox stiskněte logo Xboxu na přední straně ovladače a poté malé kulaté tlačítko na horní části ovladače (viz. obrázek). Tlačítko s logem Xboxu začne blikat a ovladač se stane viditelný pro mobilní telefon. Párování PlayStation 4 ovladače spustíte současným zmáčknutím tlačítka s logem PlayStation a tlačítka Share (viz. obrázek).
 13. Na svém mobilním zařízení vyberete ovladač a obě zařízení spárujete. Nyní se můžete vrátit zpět do aplikace Xbox Game Pass a hrát.
 14. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 8: V horní notifikační liště přejděte do nabídky bluetooth. (obrázek pořízen na mobilním telefonu Galaxy S20 s Androidem 10). Krok 9: Pro spárování ovladače s vaším mobilním zařízením postupujte podle toho, jaký typ ovladače vlastníte. Krok 10: Jakmile se ovladač zobrazí ve vyhledaných zařízeních, kliknutím potvrďte párování.

Xbox a PC Game Pass: Jaké hry Game Pass obsahuje?


Pokud vás zajímají nové a ty nejlepší hry ve službách PC nebo Xbox Game Pass, nahlédněte do našich článků:

Protože jsou do knihovny Game Pass průběžně přidávány nové hry a některé naopak odebírány, neexistuje konečný seznam titulů, jež tato služba nabízí. Prohlédnout si aktuální nabídku můžete na webu Xbox Game Pass nebo přímo na konzolách Xbox. V nich má program Xbox Game Pass vlastní záložku v hlavní nabídce, do níž máte přístup i bez zaplaceného členství. Na PC lze prohlížet nabídku titulů skrze aplikaci Xbox. Využít můžete také mobilní aplikaci Xbox Game Pass pro Android i iOS, ve které lze nejen prohlížet aktuální nabídku her, ale také pomocí mobilního telefonu spustit stahování v případě, že máte konzoli Xbox v „instant-on“ režimu, kdy se hra začne automaticky stahovat a vy po příchodu domů můžete rovnou hrát.

Velkou výhodou předplatného Game Pass je to, že hry od Xbox Game Studios jsou častokrát do knihovny Game Passu přidávány hned v den jejich vydání. Totéž se týká všech nových her od Bethesda Softworks, přičemž starší hry tohoto vydavatele se do knihovny Game Passu také podívaly. Součástí Xbox Game Pass Ultimate a PC Game Pass je také předplatné EA Play, díky němuž dostanete neomezený přístup k více než 60 největším titulům od vydavatelství Electronic Arts a desetihodinovou zkušební verzi všech nových her od EA. V budoucnu lze očekávat, že se díky akvizici Activision Microsoftem do služby dostanou také tituly od Activision, jako například Call of Duty, Diablo či Overwatch. Co již naopak v Game Passu najdete, jsou ty největší herní hity studia Riot Games. O které konkrétně jde? Dozvíte se v příslušné kapitole.

Xbox Game Pass; screenshot: hratelné tituly
Nabídka her se neustále aktualizuje, zpravidla však zůstávají novější a oblíbené tituly, zatímco ty, o které je zájem menší, jsou vystřídány jinými.

Xbox a PC Game Pass: League of Legends, Valorant a další hity od Riot Games najdete ve službě


Od zimy 2022 jsou v Game Passu k dispozici i ty největší live-service tituly od studia Riot Games. Majitelé předplatného si tak nově budou moci zahrát League of Legends (PC), League of Legends: Wild Rift (mobily), Legends of Runeterra (PC a mobily), Teamfight Tactics (PC a mobily) a Valorant (PC). Bonusem bude také okamžité odemknutí všech agentů (Valorant) a šampionů (LoL a LoL: Wild Rift), vybraných kartiček (Legends of Runeterra) a avatarů (Teamfight Tactics).

Více informací o Riot Games a jeho zařazení do Xbox Game Pass najdete v našem článku: Největší hry od Riot Games už i v PC a Xbox Game Passu.

Game Pass a Riot Games; screenshot: cover

zdroj: Xbox

Xbox a PC Game Pass: Call of Duty i Diablo se v budoucnu možná stanou součástí služby


Akvizice Activision Blizzard Microsoftem definitivně dostala v Americe zelenou a „herní nákup desetiletí“ se tak pomalu blíží do cíle. Co to bude znamenat pro službu Game Pass už stihl loni naznačit šéf Xboxu Phil Spencer, který mimo jiné přislíbil rozšíření portfolia titulů, které si hráči budou moci vychutnat díky cloudovému hraní, ale také příchod těch největších značek Activision Blizzard do Game Passu.

Diablo, Overwatch a Call of Duty tak v případě úspěšné akvizice zavítají do služby Game Pass, což podle Spencera umožní fanouškovským základnám těchto her růst a ještě více zatraktivní i samotnou předplatitelskou službu. Minimálně na příchod nových Call of Duty do Game Passu si však majitelé služby budou muset ještě nějaký ten rok počkat. Podle oficiálních dokumentů Microsoftu (důležitou pasáž zveřejnil insider s přezdívkou Modern Warfare II Informer) se Call of Duty do Game Passu dostane nejdříve v roce 2025. Bližší informace o příchodu Diabla, Overwatch a dalších populárních her od Activision zatím nemáme.

Xbox a PC Game Pass: Dema a streamování vlastních her


V budoucnu by měli být majitelé Xbox Game Pass Ultimate schopni streamovat vybrané tituly prostřednictvím cloudu, aniž by tyto byly obsaženy v knihovně Game Passu. Novinkou pro rok 2023 má být zase možnost hrát dema vybraných her díky programu Project Moorcroft, který tak hráčům umožní objevovat další oblíbené tituly a nezávislým tvůrcům zase pomůže rozšířit hráčskou základnu pro jejich připravovaná díla. Pro více informací navštivte oficiální stránky news.xbox.com.

Xbox a PC Game Pass: Co nabízí předplatné EA Play a jak ho aktivovat?


EA Play je předplatitelská služba dostupná samostatně, ale i na PC a Xboxu v rámci předplatného PC Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate. EA Play obsahuje knihovnu s více než 60 tituly od vývojářských studií pod hlavičkou vydavatele Electronic Arts. Najdete zde herní lahůdky ze sérií Battlefield, Need for Speed, Plants vs. Zombies, FIFA, Dragon Age, Madden NFL, Dead Space a mnoho dalších.

Majitelé předplatného EA Play si budou moci z vybraných ještě nevydaných her zahrát 10 hodin zdarma, přičemž pokud se rozhodnou si danou hru později zakoupit, progres z 10hodinové zkušební verze v ní zůstane zachován. V herních titulech můžete díky EA Play odemykat i exkluzivní herní výzvy a obdržet 10 % slevu při koupi digitálních verzí her, DLC nebo tzv. points packs (balíčků s body).

Xbox Game Pass; screenshot: EA Play

Majitelé předplatného PC Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate si mohou výhody EA Play užívat zcela zdarma.

zdroj: Electronic Arts

Jak předplatné EA Play na PC/Xbox získat? Můžete se rozhodnout zakoupit si ho samostatně za měsíční poplatek 99 Kč nebo získat přístup do knihovny EA her na celý rok za 599 Kč. Mnohem jednodušší cesta však k němu vede pro majitele předplatného Xbox Game Pass Ultimate (získají EA Play pro Xbox One, Xbox Series X/S a Windows 10/11) a PC Game Pass (získají EA Play na Windows 10/11) – pro ně je EA Play zpřístupněno zdarma. EA Play není součástí samostatného předplatného Xbox Game Pass pro konzole.

Jak stáhnout hru z EA Play prostřednictvím Xbox Game Pass na PC

 1. Přihlaste se do aplikace Xbox pro Windows (link ke stažení zde).
 2. V levé liště aplikace rozklikněte záložku Game Pass.
 3. Scrollujte níže, dokud nenajdete banner EA Play a klikněte na tlačidlo Zobrazit hry.
 4. Vyberte si titul, který si chcete zahrát a klikněte na zelené tlačítko „Nainstalovat“.
 5. V případě, že hru z EA Play stahujete poprvé, Xbox aplikace vás vyzve k instalaci EA Desktop App (odkaz na download najdete i na ea.com/ea-app).
 6. Po instalaci aplikace se můžete vrátit do aplikace Xbox (v případě chybové hlášky u vámi vybrané hry aplikaci zavřete a opětovně otevřete) a opět kliknout na tlačítko „Nainstalovat“ u vámi vybrané hry.
 7. Následně se objeví přihlašovací okno EA Desktop App – přihlaste se pomocí existujícího EA účtu, anebo si založte nový.
 8. Po přihlášení budete vyzváni k propojení EA a Xbox účtů – klikněte na tlačítko „Link accounts“/„Propojit účty“.
 9. V EA aplikaci následně potvrdíte začátek stahování vaší hry (klikněte na tlačítko Download (Stahovat)) a po jeho dokončení můžete hrát.

Pokud se raději podíváte na video a nevadí vám trocha angličtiny, mrkněte na oficiální návod níže:

Official EA Play for PC Walkthrough | Xbox Game Pass For PC

Jak stáhnout hru z EA Play prostřednictvím Xbox Game Pass na Xbox One

 1. Přihlaste se ke svému účtu v Xbox One.
 2. Vyhledejte v Store/Obchodě aplikaci EA Play, kterou nainstalujte a spusťte.
 3. Přejděte na příkaz Learn More (Více informací).
 4. Klikněte na Sign Up (Registrovat), pokud již EA účet máte, přihlaste se.
 5. V aplikaci EA Play Hub najděte titul, který chcete hrát a nainstalujte ho.

Jak stáhnout hru z EA Play prostřednictvím Xbox Game Pass na Xbox Series X/S

Pro Xbox Series X/S není k dispozici aplikace EA Hub. V domovské obrazovce konzole stačí rozkliknout dlaždici Xbox Game Pass a z nabídky si vybrat jednu z her zahrnutých v EA Play, nainstalovat ji a hrát.

Zajímají vás bližší informace o službě EA Play? Na oficiálních stránkách ea.com naleznete odpovědi na často kladené otázky.

Xbox a PC Game Pass: Streamování her na TV


Výhody Game Passu si mohou od loňského roku užívat majitelé televizorů Samsung, konkrétně vybraných modelů z roku 2021 a 2022, i monitorů stejné značky z roku 2022 (úplný seznam podporovaných zařízení najdete zde). Pro přístup do služby nepotřebujete konzoli, pouze ovladač, rychlé připojení na internet (WiFi na frekvenci 5 GHz, s rychlostí alespoň 20 Mbps) a dedikovanou aplikaci, kterou si stáhnete do vašeho televizoru. Streamování her prostřednictvím TV je k dispozici pro vlastníky nejvyššího předplatného – Xbox Game Pass Ultimate.

Pro další informace navštivte oficiální stránky xbox.com, kde najdete i kompletní seznam titulů podporujících cloudové hraní (v levé části obrazovky je třeba vyfiltrovat hry pro Cloud).

Xbox a PC Game Pass: Často kladné otázky


Když stáhnu hru, budu k ní mít přístup i poté, co bude odebrána z katalogu?

Nabídka Game Passu je průběžně aktualizována a některé tituly jsou po čase z nabídky odebrány. Pokud budete chtít pokračovat v hraní titulu, který byl z nabídky odebrán, budete muset danou hru vlastnit jiným způsobem, tedy koupit fyzickou či digitální kopii.

Game Pass vás bude včas informovat o vyřazení daného titulu z nabídky, jako kompenzace vám bude také nabídnuta sleva až 20 % na koupi odebraného titulu a 10 % sleva na DLC a další doplňkový obsah. Tato sleva je však dostupná kdykoli, ne pouze v případě, že hra knihovnu Game Passu opouští. Slevu až 20 % obdržíte kdykoli na všechny tituly, které jsou aktuálně v knihovně Game Passu. Co se uložených pozic při odebrání hry z Game Passu týče, jakýkoli postup ve hře zaznamenaný v rámci uložených pozic je vaším majetkem, respektive je provázán s vaším Xboxovým účtem a po odebrání titulu z nabídky o svůj dosavadní postup nepřijdete.

Můžu hrát v rámci katalogu Game Pass hry pro více hráčů?

Tituly z knihovny Game Pass jsou plnohodnotné hry nabízející totéž, co zakoupená krabicová či digitální verze. Hrát tak lze samozřejmě i multiplayer. Pro hraní online na konzolích Xbox je však vyžadováno Xbox Live Gold členství, které je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate.

Jak dlouho budu mít přístup ku katalogu Game Pass?

Přístup ke knihovně her Game Pass budete mít do doby, než vyprší předplatné. To lze kdykoli prodloužit nebo zrušit. V případě platby přímo přes konzoli Xbox nebo aplikaci v telefonu či na PC lze nastavit automatické měsíční obnovení. Po vypršení předplatného dojde k zamezení přístupu ke všem staženým hrám, dokud nedojde k opětovnému obnovení předplatného.

i Mohlo by vás zajímat

• Zdroj: news.xbox.com, venturebeat.com


4,3 65×
Xbox Game Pass - 6 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, doba členství 6 měsíců - 249,83 Kč/měsíc
1 499,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gp2
4,3 65×
Xbox Game Pass - 3 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, doba členství 3 měsíce - 249,67 Kč/měsíc
749,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gp3
4,3 252×
Xbox Game Pass Ultimate - 1 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na PC (Win 10), mobilní telefon / tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, doba členství 1 měsíc
389,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gu1
4,3 252×
Xbox Game Pass Ultimate - 3 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na PC (Win 10), mobilní telefon / tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, doba členství 3 měsíce - 333 Kč/měsíc
999,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gu2
4,0
PC Game Pass - 3 měsíční předplatné (pro PC s Windows 10)
Dobíjecí karta - na PC (Win 10), licence ke stažení, klíč pro Microsoft Store, doba členství 3 měsíce - 249,67 Kč/měsíc
749,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gpc1
2,7
EA Play - 6 měsíční předplatné - Xbox Digital
Dobíjecí karta - na Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Microsoft Store, doba členství 6 měsíců
399,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1724b
4,6 605×
Xbox Game Pass Core - 12 měsíční členství
Dobíjecí karta - na Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, doba členství 12 měsíců - 124,92 Kč/měsíc
1 499,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029el8
4,6 605×
Xbox Game Pass Core - 6 měsíční členství
Dobíjecí karta - na Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, doba členství 6 měsíců - 124,83 Kč/měsíc
749,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029el80
4,6 605×
Xbox Game Pass Core - 3 měsíční členství
Dobíjecí karta - na Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, doba členství 3 měsíce - 166,33 Kč/měsíc
499,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029el9
4,8 1385×
Xbox Wireless Controller Robot White
Gamepad pro PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilní telefon a Tablet, kompatibilní se systémem Android, Windows 10, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), AA baterie, vibrace, analogové páčky, bílá barva
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO001SC2
4,8 1385×
Xbox Wireless Controller Carbon Black
Gamepad pro PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilní telefon a Tablet, kompatibilní se systémem Android, iOS, Windows 10, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), AA baterie, vibrace, analogové páčky, černá barva
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO001SC1
4,8 1385×
Xbox Wireless Controller Stormcloud Vapor Special Edition
Gamepad pro PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilní telefon a Tablet, kompatibilní se systémem Android, Windows 10, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), AA baterie, vibrace, analogové páčky
1 699,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001SC18
4,8 1385×
Xbox Wireless Controller Pulse Red
Gamepad pro PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilní telefon a Tablet, kompatibilní se systémem Android, Windows 10, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), AA baterie, vibrace, analogové páčky, červená barva
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO001SC4
4,8 1385×
Xbox Wireless Controller Shock Blue
Gamepad pro PC, Xbox Series X|S, Xbox One, Mobilní telefon a Tablet, kompatibilní se systémem Android, Windows 10, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), AA baterie, vibrace, analogové páčky, modrá barva
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO001SC3
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací