Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Prodloužili jsme pro vás otevírací dobu našich prodejen, abyste mohli dárky letos nakoupit v klidu a bez stresu.

Slevové tornádo Probuď v sobě hráče

Xbox Game Pass: Neomezený přístup k rozsáhlé knihovně her (i na PC)

Slevové tornádo právě zlevnilo tisíce produktů ve všech kategoriích. Pospěšte si!
Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Chcete jít s dobou a mít neomezený přístup k široké škále nových i starších titulů? Nakupování fyzických kopií vás zdržuje a pořízení digitální kopie je zase příliš zavazující a zbytečně velká investice? Pokud jste majitelem konzole Xbox One nebo PC, přesně pro vás Microsoft připravil službu Xbox Game Pass, která vám za měsíční poplatek nabídne více než stovku her, které můžete bez omezení hrát. Co přesně Xbox Game Pass je, jak funguje, kolik služba stojí a jak si ji předplatit – to vše naleznete v našem článku.

Xbox Game Pass, to je především rozsáhlá knihovna her. Ta byla nedávno rozšířena o pořádnou porci nových titulů, více se dozvíte v kapitole Jaké hry Xbox Game Pass obsahuje.

Xbox Game Pass; screenshot: logo

Xbox Game Pass – OBSAH

  1. Co je to Xbox Game Pass
  2. Xbox Game Pass pro PC
  3. Jak získat předplatné Xbox Game Pass a kolik stojí?
  4. Jaké hry Xbox Game Pass obsahuje?
  5. Když stáhnu hru, budu k ní mít přístup i poté, co bude odebrána z katalogu?
  6. Můžu hrát v rámci katalogu Xbox Game Pass hry pro více hráčů?
  7. Jak dlouho budu mít přístup ke hrám v katalogu Xbox Game Pass?
  8. Pro koho je Xbox Game Pass určen?
  9. Game Pass pro Xbox i PC za zvýhodněnou cenu

Co je to Xbox Game Pass

Xbox Game Pass je služba určená pro majitele konzole Microsoft Xbox One nebo stolních počítačů s OS Windows. Za měsíční předplatné získáte přístup k rozsáhlé knihovně her obsahující více než 100 nových, ale i starších titulů pro konzoli Xbox One, ale také Xbox 360 nebo PC (nabídka her se liší podle verze pro Xbox One a PC). Z knihovny Xbox Game Pass po dobu trvání předplatného můžete tyto hry stahovat a bez omezení hrát na konzoli Xbox One či stolním počítači.

Xbox Game Pass pro PC

V létě 2019 připravil Microsoft pro fanoušky této oblíbené služby zajímavé překvapení. Populární Xbox Game Pass totiž nabízí i svou PC verzi s názvem Xbox Game Pass pro PC. Na počítačích s OS Windows funguje služba stejně jako na konzoli Xbox One, drobně se liší pouze nabídka her, Xbox Game Pass pro PC totiž obsahuje i tituly, jež na konzolích nevychází, například strategie. Rozdílná je také cena služby, aktuálně stojí Xbox Game Pass pro PC 119 Kč měsíčně.

Xbox Game Pass; screenshot: verze pro PC

Název PC verze této služby může působit matoucím dojmem, slovíčko Xbox však evokuje pouze to, kde celá služba vznikla. Ostatně samotná PC aplikace, ve které předplatné Xbox Game Pass pro PC spravujete, se jmenuje jednoduše Xbox.

Jak získat předplatné Xbox Game Pass a kolik stojí?

Předplatné Xbox Game Pass stojí 250 Kč na měsíc. Předplatné lze koupit na Alza.cz, kde můžete vybírat z předplatného na tři, šest nebo dvanáct měsíců. Xbox Game Pass pro PC v současnou dobu stojí 119 Kč, jde však pouze o dočasnou nabídku, protože je služba ve fázi beta testování. Protože jde o elektronický kupón, je ihned dostupný ke stažení a nemusíte na nic čekat. Předplatné lze rovněž pořídit prostřednictvím konzole Xbox One nebo na PC v obchodě Microsoft Store a na PC také v aplikaci Xbox.

Jaké hry Xbox Game Pass obsahuje?

Protože jsou do knihovny Xbox Game Pass průběžně přidávány nové hry a některé naopak odebírány, neexistuje konečný seznam titulů, jež tato služba nabízí. Prohlédnout si aktuální nabídku můžete na webu Xbox Game Pass nebo přímo na konzoli Xbox One. V ní má program Xbox Game Pass vlastní záložku v hlavní nabídce, do které máte přístup i bez zaplaceného členství. Na PC lze prohlížet nabídku titulů skrze aplikaci Xbox.

Xbox Game Pass; screenshot: postavy, logo
Hlavním lákadlem služby jsou samozřejmě exkluzivní tituly pro konzoli Xbox One nebo hry určené pouze pro PC. Microsoft dokonce některé hry přidává do knihovny Xbox Game Pass již v den vydání daného titulu.

Využít můžete také mobilní aplikaci Xbox Game Pass pro Android i iOS, ve které lze nejen prohlížet aktuální nabídku her, ale také pomocí mobilního telefonu spustit stahování v případě, že máte konzoli Xbox One v „instant-on“ režimu, kdy se hra začne automaticky stahovat a vy po příchodu domů můžete rovnou hrát.

Xbox Game Pass obsahuje jak Xbox One exkluzivity jako Halo 4, State of Decay 2 nebo Forza Horizon 4, tak i starší a nezávislé tituly. Součástí nabídky jsou i hry z Xboxu 360, které lze hrát díky zpětné kompatibilitě. Xbox Game Pass pro PC pak nabídne i exkluzivní PC tituly jako jsou strategie Imperator: Rome nebo Battlefleet Gothic: Armada 2.

(Update 18. 11. 2019): Microsoft na akci Xbox X019 v Londýně oznámil nové hry, které jsou již v této chvíli ve službě Xbox Game Pass dostupné nebo se ve službě objeví do konce tohoto roku. U titulů vycházejících až v roce 2020 jsme se pak dočkali odhalení, které z těchto her budou v knihovně služby Xbox Game Pass dostupné již v den vydání, jako třeba hack and slash akce Bleeding Edge, očekávaná skákačka Ori and the Will of the Wisps nebo RPG Wasteland 3. Na kompletní výčet nových her se můžete podívat níže, seznam všech aktuálně dostupných titulů najdete přímo na oficiálních stránkách služby.

Hry dostupné od dnešního dne

Age of Wonders: Planetfall • The LEGO Ninjago Movie Video Game • Rage 2Remnant: From the Ashes • The Talos Prinicple • Tracks: The Train Set Game

Hry dostupné do konce roku 2019

Darksiders III • The Escapists 2 • Halo: Reach • Life is Strange 2: Episode 5 My Friend PedroThe Witcher 3: Wild Hunt • Vambrace: Cold Soul

Hry dostupné v roce 2020

Bleeding EdgeCarrion • Cyber Shadow • Double Edge Heroes • The Dreams Elsewhere • Final Fantasy VII • Final Fantasy VIII Remastered • Final Fantasy IX • Final Fantasy X | X-2 HD Remaster • Final Fantasy XII: The Zodiac Age • Final Fantasy XIII • Final Fantasy XIII-2 • Final Fantasy XV • GroundedHaven • LevelHead • Lightning Returns: Final Fantasy XIII • Minecraft Dungeons • Ori and the Will of the Wisps • Phogs • The Red Lantern • SkateBIRD • Streets of Rage IV • Supraland • Tekken 7 • Tell Me Why • Touhou Luna Nights • Wasteland 3 • Yakuza 0 • Yakuza: Kiwami • Yakuza: Kiwami 2

Když stáhnu hru, budu k ní mít přístup i poté, co bude odebrána z katalogu?

Nabídka Xbox Game Pass je průběžně aktualizována a některé tituly jsou po čase z nabídky odebrány. Pokud budete chtít pokračovat v hraní titulu, který byl z nabídky odebrán, budete muset danou hru vlastnit jiným způsobem, tedy koupit fyzickou či digitální kopii.

Xbox Game Pass vás bude včas informovat o vyřazení daného titulu z nabídky, jako kompenzace vám bude také nabídnuta sleva až 20 % na koupi odebraného titulu a 10 % sleva na DLC a další doplňkový obsah. Jakýkoli postup ve hře zaznamenaný v rámci uložených pozic je však vaším majetkem a po odebrání titulu z nabídky o svůj dosavadní postup nepřijdete.

Můžu hrát v rámci katalogu Xbox Game Pass hry pro více hráčů?

Tituly z knihovny Xbox Game Pass jsou plnohodnotné hry nabízející totéž, co zakoupená krabicová či digitální verze. Hrát tak lze samozřejmě i multiplayer. Pro hraní online na Xboxu One je však vyžadováno Xbox Live Gold členství.

Xbox Game Pass; screenshot: herní tituly
Nabídka her se neustále aktualizuje, zpravidla však zůstávají novější a oblíbené tituly, zatímco ty, o které je zájem menší, jsou vystřídány jinými.

Jak dlouho budu mít přístup ke hrám v katalogu Xbox Game Pass?

Přístup ke knihovně her Xbox Game Pass budete mít do doby, než vyprší předplatné. To lze kdykoli prodloužit nebo zrušit. V případě platby přímo přes konzoli Xbox One nebo aplikaci Xbox na PC lze nastavit automatické měsíční obnovení. Po vypršení předplatného dojde k zamezení přístupu ke všem staženým hrám, dokud nedojde k opětovnému obnovení předplatného.

Pro koho je Xbox Game Pass určen?

Největší výhodou Xbox Game Pass je množství her, ke kterým získáte přístup za měsíční poplatek, jenž je několikrát menší než běžná cena většiny velkých her. Služba je tak určena zejména pro aktivnější hráče, kteří z ní díky častému hraní dokáží vytěžit nejvíce. V rámci měsíčního předplatného můžete hrát a dohrát libovolné množství z více než sta titulů, které v programu Xbox Game Pass naleznete. Zároveň však můžete vybrané tituly pouze vyzkoušet a na základě toho se rozhodnout o jejich koupi. Služba je však určena také všem, kteří chtějí pohodlným způsobem získat přístup k široké nabídce her obsahující i ty nejlepší exkluzivní tituly zejména z Xboxu One a Xboxu 360.

Game Pass pro Xbox i PC za zvýhodněnou cenu

Pokud byste chtěli využívat Game Pass jak na Xboxu One, tak i na PC a zaplatit méně než za obě služby samostatně, připravil si pro vás Microsoft výhodnou nabídku. Služba Xbox Game Pass pro PC je nyní součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, jež dříve zahrnovalo pouze Xbox Game Pass pro konzoli Xbox One a Xbox Live Gold, předplatné nutné pro hraní online na Xboxu One. Nyní je Xbox Game Pass pro PC součástí tohoto balíčku služeb a to bez navýšení jeho ceny, pokud jste tedy majitelem konzole Xbox One, vyplatí se vám zakoupit Xbox Game Pass Ultimate, jež nabídne Xbox Game Pass, Xbox Live Gold a Xbox Game Pass pro PC za 339 Kč měsíčně.

iPodívejte se na všechny články z herní sekce. Další novinky ze světa her, esportu a technologií naleznete na facebooku a instagramu Alza Gaming.
i Mohlo by vás zajímat

Služby jako Xbox Game Pass jsou dobrou volbou pro všechny, kteří si nechtějí hry kupovat, ale zároveň nemají dost silné připojení pro jejich streamování či jim tento způsob hraní nevyhovuje z jiných důvodu. Největší výhodou služby Xbox Game Pass je široká nabídka her, ke které dostanete přístup za relativně malý měsíční poplatek. Čím více hrajete, tím výhodnější využívání služby je. Za fixní poplatek totiž můžete dohrát her kolik chcete.

Xbox Game Pass - 6 měsíční předplatné
Dobíjecí karta Užijte si na své Xbox One konzoli neomezený přístup k více než stovce skvělých titulů pro Xbox One a Xbox 360. Díky tolika hrám, které můžete prozkoumat a stáhnout, si budete moci Xbox užívat víc než kdykoli dříve. Pouze pro Xbox One

1 499,- bez DPH 1 239,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gp2
Xbox Game Pass - 3 měsíční předplatné
Dobíjecí karta Užijte si na své Xbox One konzoli neomezený přístup k více než stovce skvělých titulů pro Xbox One a Xbox 360. Díky tolika hrám, které můžete prozkoumat a stáhnout, si budete moci Xbox užívat víc než kdykoli dříve. Pouze pro Xbox One

749,- bez DPH 619,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gp3
Xbox Game Pass Ultimate - 1 měsíční předplatné
Dobíjecí karta Všechny výhody předplatného Xbox Live Gold a k tomu více než 100 velmi kvalitních her pro konzole a osobní počítače za jediný měsíční poplatek.

339,- bez DPH 280,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gu1
Xbox Live Dárková karta v hodnotě 800Kč
Dobíjecí karta elektronický kupón ke stažení, hodnota karty je 800 Kč

800,- bez DPH 800,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gy4
Xbox Live Dárková karta v hodnotě 400Kč
Dobíjecí karta elektronický kupón ke stažení, hodnota karty je 400 Kč

400,- bez DPH 400,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gy3
Xbox Live Gold - 3 měsíční členství - Dobíjecí karta
Xbox Live Gold - 3 měsíční členství
Dobíjecí karta elektronický kupón na předplatné služby Xbox Live Gold, 3 měsíce, možno použít pro Xbox 360 i Xbox One

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029el9
Xbox Live Dárková karta v hodnotě 150Kč
Dobíjecí karta elektronický kupón ke stažení, hodnota karty je 150 Kč

150,- bez DPH 150,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gy1
Xbox Live Gold - 6 měsíční členství
Dobíjecí karta elektronický kupón na předplatné služby Xbox Live Gold, 6 měsíců, možno použít pro Xbox 360 i Xbox One

749,- bez DPH 619,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029el80
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
WEB9
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi