Nakupování budoucnosti HP + média Grilovací sezóna
Zobrazit katalog

Xbox Game Pass; wallpaper: cover

Xbox Game Pass: Vše, co potřebujete vědět

Speciál: • Autor: Alexandra Vaníková

Nebaví vás kupování fyzických kopií her a pořízení těch digitálních je příliš zavazující? Hrajete na PC, Xboxu, anebo byste si své oblíbené kousky chtěli zahrát třeba i na cestách na mobilním telefonu? Pak přesně pro vás je určeno předplatné Xbox Game Pass od Microsoftu nabízející za jeden měsíční poplatek několik set her, které můžete hrát na PC, konzolích Xbox nebo streamovat do přenosných zařízení s operačním systémem Android. V článku zjistíte, jak Xbox Game Pass funguje, jak si službu předplatit a kolik stojí.

V druhé části našeho speciálu najdete aktuální přírůstky nových titulů a také náš výběr top 10 nejlepších her, jež předplatné Xbox Game Pass nabízí.

Alza Magazín

Nejnovější updaty

(8. 6. 2021) Do článku byl přidán seznam her, které budou v Game Passu dostupné od června.


(21. 5. 2021) Do článku byl přidán seznam her, které budou v Game Passu dostupné od druhé poloviny května.

(10. 5. 2021) Do článku byl přidán seznam her, které budou v Game Passu dostupné od května.


Xbox Game Pass: Vše, co potřebujete vědět – OBSAH

Xbox Game Pass: Základní informace – typy předplatného a jejich ceny


Xbox Game Pass je služba určená pro majitele konzolí Xbox One, Xbox Series X/S, PC s Windows 10 a mobilních zařízení s operačním systémem Android. Za měsíční předplatné získáte přístup k rozsáhlé knihovně her obsahující stovky nových i starších titulů. Z knihovny Xbox Game Pass po dobu trvání předplatného můžete tyto hry stahovat a bez omezení hrát na konzolích Xbox a PC nebo streamovat na zařízeních s Androidem. Xbox Game Pass je nabízen v těchto variantách:

 • Xbox Game Pass pro konzole (259 Kč/měsíc): Neomezený přístup k více než dvěma stům her na konzolích Xbox.
 • Xbox Game Pass pro PC (259 Kč/měsíc): Neomezený přístup k více než dvěma stům her na PC s operačním systémem Windows 10. Oproti konzolové verzi se drobně liší nabídka her, naleznete zde i tituly, jež na konzolích nevychází, například strategie. Součástí je také od 10. listopadu 2020 předplatné EA Play.
 • Xbox Game Pass Ultimate (339 Kč/měsíc): Obsahuje předplatné Xbox Game Pass pro konzole a Xbox Game Pass pro PC. Dále také předplatné služby xCloud umožňující vybrané hry z knihovny Game Passu streamovat do přenosných zařízení s OS Android. Součástí Xbox Game Pass Ultimate je také předplatné Xbox Live Gold nutné pro hraní online na konzolích Xbox a zahrnující také výhodné programy Deals with Gold (slevy) či Games with Gold (každý měsíc hry zdarma). Součástí je také od 10. listopadu 2020 předplatné EA Play.

Play Over 100 Xbox Games on Android Mobile with Xbox Game Pass Ultimate Today

Game Pass nabízí na dnešní poměry vcelku unikátní možnost hrát neomezeně více stovky kvalitních her na konzolích Xbox, PC s Windows 10 či je streamovat pomocí cloudu na Android zařízení.

Největší výhodou Game Passu je množství her, ke kterým získáte přístup za měsíční poplatek, jenž je několikrát menší než běžná cena většiny velkých titulů. Služba je vhodná pro všechny typy hráčů: pro ty méně aktivní, jež budou těžit z její nízké ceny (roční výdaje za předplatné jsou srovnatelné s cenou dvou AAA titulů), zajímavá je ale i pro náruživé pařany, kteří mohou v rámci měsíčního předplatného hrát a dohrát libovolné množství z několika stovek titulů, které v programu Game Pass naleznete. 

Anebo můžete hry ve službě Game Pass pouze vyzkoušet a na základě toho se rozhodnout o plnohodnotné koupi. Jako předplatitelé totiž získáte slevu až 20 % (a 10 % na DLC a další stahovatelný obsah). Sleva se však týká pouze her z knihovny Game Passu. Nespornou výhodou nejvyššího předplatného Xbox Game Pass Ultimate je také možnost vybrané hry streamovat pomocí cloudu. Služba Xbox Game Pass je určena také všem, kteří chtějí pohodlným způsobem získat přístup k široké nabídce her obsahující exkluzivní tituly od Xbox Game Studios již v den vydání nebo starší exkluzivity z Xboxu One a Xboxu 360.

Xbox Game Pass: Podporované platformy


Předplatné Xbox Game Pass funguje na těchto konzolích Xbox: Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Xbox Series S a Xbox Series X. V případě, že si zakoupíte nejvyšší předplatné Xbox Game Pass Ultimate, dostanete také přístup ke streamovací službě xCloud, která v současné době podporuje všechna přenosní zařízení s OS Android 6.0 a vyšší. Další požadavky, jako je minimální rychlost připojení k internetu a naše zkušenosti se službou xCloud, najdete zde.

Předplatné Xbox Game Pass pro PC vyžaduje operační systém Windows 10 s nejnovějšími aktualizacemi a aplikaci Xbox, která je součástí systému. Na konzolích Xbox je Game Pass součástí hlavní nabídky konzole. V případě streamování her pomocí xCloudu je potřeba na mobilním zařízení stáhnout aplikaci Game Pass. Podle Microsoftu by na iOS zařízeních mohla být služba xCloud dostupná v roce 2021.

Xbox Game Pass; screenshot: ekosystém
Nová strategie Microsoftu spočívá v odstraňování překážek mezi hráči a jejich oblíbenými hrami. Proto je možné hrát tituly z knihovny Xbox Game Pass na konzolích Xbox, PC a na přenosných zařízeních pomocí cloudu.

Xbox Game Pass: Jak získat předplatné a kolik stojí?


Předplatné Xbox Game Pass stojí 259 Kč na měsíc. Lze jej koupit i na Alza.cz, kde můžete vybírat z předplatného na tři, šest nebo dvanáct měsíců. Vyšší verze Xbox Game Pass Ultimate, podporující také streamování her pomocí služby xCloud a předplatné Xbox Live Gold, stojí 339 Kč na měsíc. Vybírat můžete z předplatného na jeden nebo tři měsíce. Xbox Game Pass pro PC stojí stejně jako základní varianta Xbox Game Pass, tedy 259 Kč na měsíc, na Alza.cz můžete koupit předplatné na tři měsíce. Všechny zmíněné předplatné lze rovněž pořídit prostřednictvím konzole Xbox One, na PC v obchodě Microsoft Store nebo aplikaci Xbox a v mobilním telefonu nebo tabletu v aplikaci Xbox Game Pass.

Aktuálně je také dostupná časově omezená nabídka, kdy je možné předplatné Xbox Game Pass Ultimate nebo Xbox Game Pass pro PC zakoupit na první měsíc pouze za 25,90 Kč. Akce je však určena pouze těm, kteří doposud službu Xbox Game Pass neměli předplacenou. Využít zvýhodněné ceny můžete prostřednictvím konzole Xbox, na PC v obchodě Microsoft Store nebo aplikaci Xbox a v aplikaci Xbox Game Pass v mobilním telefonu nebo tabletu.

Xbox Game Pass; screenshot: postavy
Čím více hrajete, tím více se pořízení předplatného vyplatí. Nejste totiž nijak limitováni v množství her, které vyzkoušíte, ani časem, jenž u nich strávíte.

Xbox Game Pass: Jak aktivovat předplatné Xbox Game Pass (Ultimate)


Zakoupený digitální klíč k předplatnému Xbox Game Pass nebo Xbox Game Pass Ultimate můžete aktivovat třemi způsoby. Kód lze zadat na PC prostřednictvím obchodu Microsoft Store, na konzoli Xbox, anebo přes mobilní zařízení. Vždy však musíte mít zřízený Microsoft účet – v případě, že ho ještě nemáte, vytvořte si jej na internetových stránkách Microsoftu.

Xbox Game Pass: aktivace licence na PC (Microsoft Store)

Před aktivací produktu se ujistěte, že jste přihlášeni k Microsoft učtu, na kterém chcete produkt aktivovat.

 1. Spusťte aplikaci Microsoft Store na vašem PC. Ikonku najdete buď na ploše, anebo v nabídce Start.
 2. Pro aktivaci zakoupeného klíče stiskněte symbol tří teček v pravé horní části MS Store. Zvolte možnost Uplatnit kód.
 3. Vepište kód, který jste obdrželi po zakoupení předplatného Xbox Game Pass (Ultimate). Pokud jste nakupovali u nás, najdete ho na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence. Stiskněte tlačítko Další.
 4. Na další obrazovce vás čeká finální potvrzení a rekapitulace celé transakce. Klikněte na tlačítko Potvrdit.
 5. Hotovo, předplatné Xbox Game Pass bylo úspěšně aktivováno.
Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store

V programu Microsoft Store, který naleznete v nabídce Start, klikněte na ikonku tří teček a možnost Uplatnit kód.

Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store

Zadejte kód a klikněte na tlačítko potvrdit.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu společnosti Microsoft. Přejeme příjemnou zábavu!

Xbox Game Pass: aktivace licence na konzoli Xbox

Před aktivací produktu se ujistěte, že jste přihlášeni k Microsoft učtu, na kterém chcete produkt aktivovat. Pokud jej ještě nemáte vytvořený, můžete tak učinit rovnou prostřednictvím konzole Xbox, viz. krok 1. Tento návod je platný pro konzole Xbox One, Xbox One X a Xbox Series X/S.

 1. Stiskněte tlačítko Home na vašem ovladači (vypadá jako logo Xboxu). Otevře se vám nabídka, v níž pomocí tlačítek LB či RB (na vrchní části ovladače) najeďte na záložku Profil a systém. Zde vyberte možnost + Přidat nový. Dále se řiďte pokyny na obrazovce. Microsoft účet lze rovněž vytvořit na internetových stránkách Microsoftu.
 2. V hlavním menu konzole najeďte pomocí levé analogové páčky na záložku Store. Stiskem tlačítko A na ovladači volbu potvrďte.
 3. Po otevření záložky Store v nabídce na levém kraji obrazovky najeďte na osmou volbu shora (Uplatnit) a stiskem tlačítka A na ovladači volbu potvrďte.
 4. Zadejte 25místný kód (pomlčky zadávat nemusíte, konzole to udělá za vás), který jste obdrželi po zakoupení předplatného Xbox Game Pass (Ultimate). Pokud jste nakupovali u nás, najdete ho na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence. potvrďte tlačítkem Zkontrolovat kód.
 5. Jestliže jste kód zadali správně, zobrazí se popis produktu, který chcete aktivovat. Aktivaci potvrdíte tlačítkem Potvrdit.
 6. Na další obrazovce budete pouze informováni o provedené aktivaci produktu. Obrazovku zavřete tlačítkem Zavřít.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Store

Krok 1: Vytvořte si Microsoft účet. Krok 2: Najeďte na záložku Store a stiskněte tlačítko A. Krok 3: V nabídce na levé straně obrazovky zvolte možnost Uplatnit. Krok 4: Zadejte kód a potvrďte tlačítkem Zkontrolovat kód. Následně aktivaci potvrďte tlačítkem Potvrdit,

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu pro konzoli Xbox. Přejeme příjemnou zábavu!

Xbox Game Pass: aktivace licence na mobilním zařízení a xCloud

Pokud jste si koupili předplatné Xbox Game Pass Ultimate kvůli streamovací službě xCloud, můžete službu aktivovat přímo z mobilního zařízení.

 1. Na svém mobilu či tabletu otevřete internetový prohlížeč a přejděte na adresu microsoft.com/redeem
 2. Pro aktivaci předplatného je nutné být přihlášen na vašem Microsoft účtu. Po přihlášení budete vyzvání k zadání 25místného kódu, který jsme obdrželi po zakoupení předplatného Xbox Game Pass Ultimate a který najdete na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence.
 3. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 1: Zadejte do internetového prohlížeče adresu microsoft.com/redeem. Krok 2: Zadejte 25místný kód.

  Stažení a nastavení aplikace Xbox Game Pass 


 4. Z obchodu Google Play si stáhněte aplikaci Xbox Game Pass.
 5. Aplikaci spusťte a v dolní liště klikněte na prostřední ikonku ve tvaru osoby.
 6. Zde klikněte v horní polovině obrazovky na tlačítko Přihlásit se
 7. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 3: Aplikaci Xbox Game Pass stáhnete z obchodu Google Play. Krok 4: Po spuštění aplikace klikněte v na ikonku osoby. Krok 5: Klikněte na velké zelené tlačítko Přihlásit se.

 8. Aplikace vás následně přihlásí k účtu, ke kterému jste se před chvílí přihlásili v internetovém prohlížeči v mobilu. Pokračujte kliknutím na tlačítko Jdeme hrát!
 9. Nyní v dolní liště klikněte na ikonku domečku, přesunete se tak zpět do hlavní nabídky. Ujistěte se, že máte zeleně označenou záložku CLOUD (viz obrázek). Pokud ano, všechny hry, které vám aplikace od této chvíle nabídne, je možné streamovat do vašeho mobilního zařízení pomocí služby xCloud. Vyberte si nějakou hru vyberete, kliknete na tlačítko HRÁT a hra se sama spustí.
 10. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 6: Pokud jste kód aktivovali na tomto mobilním telefonu a ne na PC nebo Xboxu, aplikace vás automaticky přihlásí k vašemu účtu. Pokračujte kliknutím na tlačítko Jdeme hrát! Krok 7: Vraťte se na domovskou obrazovku kliknutím na ikonku domečku v dolní liště a ujistěte se, že máte vybranou záložku CLOUD.

  Spárování ovladače a mobilního zařízení


  Než začnete hrát, musíte spárovat mobilní zařízení s herním ovladačem. Aplikace podporuje například ovladače pro konzole Xbox One nebo PlayStation 4. Seznam všech podporovaných ovladačů najdete zde.

 11. Na svém mobilním zařízení přejděte do nastavení bluetooth. Toto nastavení bývá umístěno různě v závislosti verzi operačního systému Android a značce telefonu či tabletu. Nejsnazší cesta obvykle vede skrze stažení horní notifikační lišty, kde najdete bluetooth ikonku.
 12. Zapněte párování na ovladači. V případě ovladače konzole Xbox stiskněte logo Xboxu na přední straně ovladače a poté malé kulaté tlačítko na horní části ovladače (viz. obrázek). Tlačítko s logem Xboxu začne blikat a ovladač se stane viditelný pro mobilní telefon. Párování PlayStation 4 ovladače spustíte současným zmáčknutím tlačítka s logem PlayStation a tlačítka Share (viz. obrázek).
 13. Na svém mobilním zařízení vyberete ovladač a obě zařízení spárujete. Nyní se můžete vrátit zpět do aplikace Xbox Game Pass a hrát.
 14. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 8: V horní notifikační liště přejděte do nabídky bluetooth. (obrázek pořízen na mobilním telefonu Galaxy S20 s Androidem 10). Krok 9: Pro spárování ovladače s vaším mobilním zařízením postupujte podle toho, jaký typ ovladače vlastníte. Krok 10: Jakmile se ovladač zobrazí ve vyhledaných zařízeních, kliknutím potvrďte párování.

Xbox Game Pass: Jaké hry Game Pass obsahuje?


V tomto pravidelně aktualizovaném článku vám vždy v záložce Nově přidané tituly + 10 nejlepších her v Xbox Game Pass představíme, jaké hry předplatné opustily a jaké do něj byly přidány. Zároveň se můžete podívat na náš výběr 10 nejlepších her, které aktuálně knihovna Xbox Game Pass obsahuje.

Protože jsou do knihovny Xbox Game Pass průběžně přidávány nové hry a některé naopak odebírány, neexistuje konečný seznam titulů, jež tato služba nabízí. Prohlédnout si aktuální nabídku můžete na webu Xbox Game Pass nebo přímo na konzoli Xbox. V ní má program Xbox Game Pass vlastní záložku v hlavní nabídce, do níž máte přístup i bez zaplaceného členství. Na PC lze prohlížet nabídku titulů skrze aplikaci Xbox. Využít můžete také mobilní aplikaci Xbox Game Pass pro Android i iOS, ve které lze nejen prohlížet aktuální nabídku her, ale také pomocí mobilního telefonu spustit stahování v případě, že máte konzoli Xbox v „instant-on“ režimu, kdy se hra začne automaticky stahovat a vy po příchodu domů můžete rovnou hrát.

Velkou výhodou předplatného Xbox Game Pass je to, že hry od Xbox Game Studios jsou do knihovny Game Passu přidávány hned v den jejich vydání. Totéž se bude týkat také všech nových her od Bethesda Softworks, přičemž starší hry tohoto vydavatele by se do knihovny Game Passu mohly také časem podívat. Součástí Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Game Pass pro PC je také předplatné EA Play, díky němuž dostanete neomezený přístup k více než 60 největším titulům od vydavatelství Electronic Arts a desetihodinovou zkušební verzi všech nových her od EA.

Xbox Game Pass; screenshot: hratelné tituly
Nabídka her se neustále aktualizuje, zpravidla však zůstávají novější a oblíbené tituly, zatímco ty, o které je zájem menší, jsou vystřídány jinými.

Xbox Game Pass: Co nabízí předplatné EA Play a jak ho aktivovat?


EA Play je předplatitelská služba dostupná i na Xboxu a PC v rámci Xbox Game Pass. EA Play obsahuje knihovnu s více než 60 tituly od vývojářských studií pod hlavičkou vydavatele Electronic Arts. Najdete zde herní lahůdky ze sérií Battlefield, Need for Speed, Plants vs. Zombies, FIFA, Dragon Age, Madden NFL, Dead Space a mnoho dalších.

Majitelé předplatného EA Play si budou moci z vybraných ještě nevydaných her zahrát 10 hodin zdarma, přičemž pokud se rozhodnou si danou hru později zakoupit, progres z 10hodinové zkušební verze v ní zůstane zachován. V herních titulech můžete díky EA Play odemykat i exkluzivní herní výzvy a obdržet 10 % slevu při koupi digitálních verzí her, DLC nebo tzv. points packs (balíčků s body).

Xbox Game Pass; screenshot: EA Play

Majitelé předplatného Xbox Game Pass pro PC a Xbox Game Pass Ultimate si mohou výhody EA Play užívat zcela zdarma.

zdroj: Electronic Arts

Jak předplatné EA Play na PC/Xbox získat? Můžete se rozhodnout zakoupit si ho samostatně za měsíční poplatek 99 Kč nebo získat přístup do knihovny EA her na celý rok za 599 Kč. Mnohem jednodušší cesta však k němu vede pro majitele předplatného Xbox Game Pass Ultimate (získají EA Play pro Xbox One, Xbox Series X/S a Windows 10) a Xbox Game Pass pro PC  (získají EA Play na Windows 10) – pro ně je EA Play zpřístupněno zdarma. EA Play není součástí samostatného předplatného Xbox Game Pass pro konzole.

Jak stáhnout hru z EA Play prostřednictvím Xbox Game Pass na PC

 1. Přihlaste se do aplikace Xbox pro Windows (link ke stažení zde).
 2. Na horní liště aplikace rozklikněte záložku Game Pass.
 3. Scrollujte níže, dokud nenajdete banner EA Play.
 4. Vyberte si titul, který si chcete zahrát a klikněte na tlačítko „Instalovat“.
 5. V případě, že hru z EA Play stahujete poprvé, Xbox aplikace vás vyzve k instalaci EA Desktop App (odkaz na download najdete i na ea.com/ea-desktop-beta).
 6. Po instalaci aplikace se můžete vrátit do aplikace Xbox a opět kliknout na tlačítko „Instalovat“ u vámi vybrané hry.
 7. Následně se objeví přihlašovací okno EA Desktop App – přihlaste se pomocí existujícího EA účtu, anebo si založte nový.
 8. Po přihlášení budete vyzváni k propojení EA a Xbox účtů – klikněte na tlačítko „Link accounts“/„Propojit účty“.
 9. V EA aplikaci následně potvrdíte začátek stahování vaší hry a po jeho dokončení můžete hrát.

Pokud se raději podíváte na video a nevadí vám trocha angličtiny, mrkněte na oficiální návod níže:

Official EA Play for PC Walkthrough | Xbox Game Pass For PC

Jak stáhnout hru z EA Play prostřednictvím Xbox Game Pass na Xbox One

 1. Přihlaste se ke svému účtu v Xbox One.
 2. Vyhledejte v Store/Obchodě aplikaci EA Play, kterou nainstalujte a spusťte.
 3. Přejděte na příkaz Learn More (Více informací).
 4. Klikněte na Sign Up (Registrovat), pokud již EA účet máte, přihlaste se.
 5. V aplikaci EA Play Hub najděte titul, který chcete hrát a nainstalujte ho.

Jak stáhnout hru z EA Play prostřednictvím Xbox Game Pass na Xbox Series X/S

Pro Xbox Series X/S není k dispozici aplikace EA Hub. V domovské obrazovce konzole stačí rozkliknout dlaždici Xbox Game Pass a z nabídky si vybrat jednu z her zahrnutých v EA Play, nainstalovat ji a hrát.

Zajímají vás bližší informace o službě EA Play? Na oficiálních stránkách ea.com naleznete odpovědi na často kladené otázky.

Xbox Game Pass: Často kladné otázky


Když stáhnu hru, budu k ní mít přístup i poté, co bude odebrána z katalogu?

Nabídka Xbox Game Pass je průběžně aktualizována a některé tituly jsou po čase z nabídky odebrány. Pokud budete chtít pokračovat v hraní titulu, který byl z nabídky odebrán, budete muset danou hru vlastnit jiným způsobem, tedy koupit fyzickou či digitální kopii.

Xbox Game Pass vás bude včas informovat o vyřazení daného titulu z nabídky, jako kompenzace vám bude také nabídnuta sleva až 20 % na koupi odebraného titulu a 10 % sleva na DLC a další doplňkový obsah. Tato sleva je však dostupná kdykoli, ne pouze v případě, že hra knihovnu Game Passu opouští. Slevu až 20 % obdržíte kdykoli na všechny tituly, které jsou aktuálně v knihovně Game Passu. Co se uložených pozic při odebrání hry z Game Passu týče, jakýkoli postup ve hře zaznamenaný v rámci uložených pozic je vaším majetkem a po odebrání titulu z nabídky o svůj dosavadní postup nepřijdete.

Můžu hrát v rámci katalogu Xbox Game Pass hry pro více hráčů?

Tituly z knihovny Xbox Game Pass jsou plnohodnotné hry nabízející totéž, co zakoupená krabicová či digitální verze. Hrát tak lze samozřejmě i multiplayer. Pro hraní online na konzolích Xbox je však vyžadováno Xbox Live Gold členství, které je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate.

Jak dlouho budu mít přístup ke hrám v katalogu Xbox Game Pass?

Přístup ke knihovně her Xbox Game Pass budete mít do doby, než vyprší předplatné. To lze kdykoli prodloužit nebo zrušit. V případě platby přímo přes konzoli Xbox nebo aplikaci v telefonu či na PC lze nastavit automatické měsíční obnovení. Po vypršení předplatného dojde k zamezení přístupu ke všem staženým hrám, dokud nedojde k opětovnému obnovení předplatného.

Vždy aktuální seznam všech dostupných her najdete zde.

Červnový Xbox Game Pass i ve znamení Darkest Dungeon nebo For Honor


• Aktualizováno: 8. 6. 2021 • Autor: Alexandra Vaníková

V první polovině června se majitelé předplatného Xbox Game Pass mohou těšit na celkem čtyři herní tituly, ať už na mobilních zařízeních, Xboxu nebo PC. Roztomilé dílko The Wild at Heart s dětskými hrdiny v hlavní roli si na mobilních zařízeních můžete zahrát již dnes, stejně jako středověkou fantasy akci For Honor. Seznam titulů doplní také noir detektivní adventura Backbone a gotické RPG Darkest Dungeon.

Xbox Game Pass; screenshot: červen
 • The Wild at Heart (dostupné nyní: Android) | Recenze
 • For Honor (dostupné nyní: konzole, Android) | Recenze
 • Backbone* (od 8. června: PC) 
 • Darkest Dungeon (od 10. června: PC, konzole, Android) 

* = hvězdičkou jsou označeny nové hry, tedy takové, které v uvedené datum poprvé vycházejí kromě Game Passu také na ostatní platformy

15. června bude z nabídky her odstraněno: Ace Combat 7: Skies Unknown (konzole) | Night Call (PC, konzole, Android) | West of Dead (PC, konzole, Android) | Wizard of Legend (PC, konzole, Android) | Observation (PC, konzole, Android)

• Zdroje: news.xbox.com

Starší novinky, archiv

(21. 5. 2021) SnowRunner, Knockout City, Maneater i Solasta: Crown of the Magister a další

 • SnowRunner (dostupné nyní: PC, konzole, Android) | Recenze
 • Peggle 2 (od 20. května: Android)
 • Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville (od 20. května: Android)
 • Secret Neighbor (od 20. května: PC)
 • The Catch: Carp & Coarse Fishing (od 20. května: PC, konzole, Android)
 • The Wild at Heart* (od 20. května: PC, konzole)
 • Knockout City* (od 21. května: PC, konzole)
 • Maneater (od 25. května: PC, konzole, Android) | Recenze
 • Conan Exiles (od 27. května: konzole, Android) | Recenze
 • Fuzion Frenzy (od 27. května: Android)
 • Joy Ride Turbo (od 27. května: Android)
 • MechWarrior 5: Mercenaries (od 27. května: konzoly) | Recenze
 • Slime Rancher (od 27. května: PC)
 • Solasta: Crown of the Magister* (od 27. května: PC)
 • SpellForce 3: Soul Harvest (od 27. května: PC) | Recenze

* = hvězdičkou jsou označeny nové hry, tedy takové, které v uvedené datum poprvé vycházejí kromě Game Passu také na ostatní platformy

31. května bude z nabídky her odstraněno: Assetto Corsa (konzole, Android) | Broforce (PC) | Kingdom Hearts HD 1.5+2.5 Remix (konzole) | Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (konzole) | Surviving Mars (PC, konzole, Android) | Void Bastards (PC, konzole, Android)

• Zdroje: news.xbox.com

(10. 5. 2021) FIFA 21, Just Cause 4, Remnant: From the Ashes a další

15. května bude z nabídky her odstraněno: Alan Wake (PC a konzole) | Battlefleet Gothic: Armada 2 (PC) | Dungeon of the Endless (PC, konzole, Android) | Final Fantasy IX (PC, konzole) | Hotline Miami (PC) | Plebby Quest: The Crusades (PC)

• Zdroje: news.xbox.com

(26. 4. 2021) MLB The Show 21, Destroy All Humans!, Fable a další

 • MLB The Show 21* (dostupné nyní: konzole, Android) 
 • Phogs! (od 22. dubna: PC) 
 • Second Extinction (Early Access) (od 28. dubna: PC, konzole, Android) 
 • Destroy All Humans! (od 29. dubna: PC, konzoly, Android) 
 • Fable III (od 30. dubna: Android)
 • Fable Anniversary (od 30. dubna: Android)

* = hvězdičkou jsou označeny nové hry, tedy takové, které v uvedené datum poprvé vycházejí kromě Game Passu také na ostatní platformy

30. dubna bude z nabídky her odstraněno: Endless Legend (PC) | For the King (PC, konzole, Android) | Fractured Minds (konzole, Android) | Levelhead (PC, konzole, Android) | Moving Out (PC, konzole, Android) | Thumper (PC)

• Zdroje: news.xbox.com

(8. 4. 2021) GTA V, Zombie Army 4: Dead War, NHL 21 a další

 • Grand Theft Auto V (dostupné nyní: konzole, Android) 
 • Zombie Army 4: Dead War (dostupné nyní: PC, konzole, Android) 
 • Disneyland Adventures (dostupné nyní: Android) 
 • Rush: A Disney/Pixar Adventure (dostupné nyní: Android) 
 • NHL 21 (od 12. dubna: konzole) | Recenze
 • Rain on Your Parade (od 15. dubna: PC, konzole a Android)
 • Pathway (od 15. dubna: PC)
 • MLB The Show 21* (od 20. dubna: konzole, Android)

* = hvězdičkou jsou označeny nové hry, tedy takové, které v uvedené datum poprvé vycházejí kromě Game Passu také na ostatní platformy

15. dubna bude z nabídky her odstraněno: Deliver Us the Moon (PC a konzole) | Gato Roboto (PC a konzole) | Wargroove (PC a konzole) | 16. dubna bude z nabídky her odstraněno: Madden 15 (konzole) | Madden 16 (konzole) | Madden 17 (konzole) | Madden 18 (konzole) | Madden 25 (konzole) | NHL 18 (konzole) | NHL 19 (konzole)

• Zdroje: news.xbox.com

(22. 3. 2021) Služba EA Play i na PC, 20 her od Bethesdy a další

* = hvězdičkou jsou označeny nové hry, tedy takové, které v uvedené datum poprvé vycházejí kromě Game Passu také na ostatní platformy

31. března bude z nabídky her odstraněno: HyperDot (PC, konzole), Journey to the Savage Planet (konzole), Machinarium (PC)

• Zdroje: ea.com, news.xbox.com

(8. 3. 2021) NBA 2K21, Football Manager 2021 a další

 • Madden NFL 21 (dostupné nyní: konzole) 
 • Football Manager 2021 (od 4. března: PC) | Recenze
 • Football Manager 2021 Xbox Edition (od 4. března: PC a konzole)
 • NBA 2K21 (od 4. března: konzole a Android) | Recenze
 • Star Wars: Squadrons (březen: konzole) | Recenze
 • NHL 21 (duben: konzole) | Recenze

15. března bude z nabídky her odstraněno: Alvastia Chronicles (PC a konzole), Astrologaster (PC), Bloodstained: Ritual of the Night (PC a konzole), Kona (konzole), The Witcher 3: Wild Hunt (konzole)

• Zdroje: news.xbox.com

(22. 2. 2021) Pillars of Eternity 2, Dirt 5, Code Vein a další

 • Code Vein (od 18. února: PC) | Recenze
 • Pillars of Eternity 2: Deadfire – Ultimate Edition (od 18. února: konzole, Android) | Recenze
 • Wreckfest (od 18. února: PC, konzole, Android) | Recenze
 • Killer Queen Black (od 23. února: konzole, Android) 
 • Dirt 5 (od 25. února: PC, konzole a Android) | Recenze
 • Elite Dangerous (od 25. února: konzole) 
 • Superhot: Mind Control Delete (od 25. února: PC) | Recenze

24. února bude z nabídky her odstraněno: Dirt 4 (konzole) | 28. února bude z nabídky her odstraněno: Momodora: Reverie Under the Moonlight (PC a konzole), Mother Russia Bleeds (PC), Oxenfree (PC a konzole), The Jackbox Party Pack 4 (konzole), Vambrace: Cold Soul (PC a konzole)

• Zdroje: news.xbox.com

(3. 2. 2021) Wolfenstein: Youngblood, Final Fantasy XII The Zodiac Age, Jurassic World Evolution a další

 • Ghost of a Tale (od 4. února: PC)
 • Project Winter (od 4. února: PC, konzole, Android)
 • The Falconeer (od 4. února: PC, konzole, Android)
 • Final Fantasy XII The Zodiac Age (od 11. února: PC, konzole)
 • Jurassic World Evolution (od 11. února: konzole a Android)
 • Stealth Inc. 2: A Game of Clones (od 11. února: konzole a Android)
 • Wolfenstein: Youngblood (od 11. února: Android)

15. února bude z nabídky her odstraněno: De Blob (konzole) | Ninja Gaiden II (konzole) | World of Horror (PC) | 16. února bude z nabídky her odstraněno: Shadows of the Damned (EA Play/konzole)

• Zdroje: news.xbox.com

(21. 1. 2021) Control, Desperados 3 III, The Medium a další

 • Control (od 21. ledna: PC)
 • Desperados III (od 21. ledna: PC, konzole a Android)
 • Donut County (od 21. ledna: PC, konzole a Android)
 • Outer Wilds (od 21. ledna: Android)
 • Cyber Shadow (od 26. ledna: PC, konzole a Android)
 • The Medium* (od 28. ledna: PC, Xbox Series X/S)
 • Yakuza Remastered Collection (Yakuza 3 Remastered, Yakuza 4 Remastered, Yakuza 5 Remastered) (od 28. ledna: PC, konzole, Android)

* = hvězdičkou jsou označeny nové hry, tedy takové, které v uvedené datum poprvé vycházejí kromě Game Passu také na ostatní platformy

29. ledna bude z nabídky her odstraněno: Death Squared (konzole) | Death's Gambit (PC) | Final Fantasy XV (konzole a PC) | Fishing Sim World: Pro Tour (konzole a PC) | Gris (PC) | Indivisible (konzole a PC) | Reigns: Game of Thrones (PC) | Sea Salt (konzole a PC)

• Zdroje: news.xbox.com

(8. 1. 2021) Injustice 2, Torchlight III a další


 • eFootball PES 2021 Season Update (od 7. ledna: konzole a Android)
 • Injustice 2 (od 7. ledna: PC, konzole a Android)
 • The Little Acre (od 7. ledna: konzole a Android)
 • Neoverse (od 14. ledna: PC)
 • Torchlight III (od 14. ledna: konzole a Android)
 • What Remains of Edith Finch (od 14. ledna: PC)
 • YIIK: A Postmodern RPG (od 14. ledna: PC)

15. ledna bude z nabídky her odstraněno: FTL: Faster Than Light (PC) | My Friend Pedro (konzole a PC) | Sword Art Online: Fatal Bullet (konzole) | Tekken 7 (konzole).

• Zdroje: news.xbox.com

(15. 12. 2020) The Yakuza Remastered Collection, Yakuza 6: The Song of Life, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition a další


Jako první nelze nezmínit japonskou beat 'em up klasiku Yakuza – právě tituly z této série se dostanou do Game Passu začátkem příštího roku:

 • The Yakuza Remastered Collection (28. leden 2021: PC a konzole) obsahující remasterovanou verzi Yakuzy 3, 4 a 5 (jednotlivé díly z kolekce budou k dispozici i samostatně)
 • Yakuza 6: The Song of Life (28. březen 2021: PC a konzole)

Knihovna Xbox Game Pass se v druhé vlně prosincové nadílky her zdarma rozšíří o tyto hry:

 • Mørkredd (dostupné nyní: PC a konzole)
 • The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition (od 15. prosince: konzole a Android)
 • Among Us (od 17. prosince: PC)
 • Beholder: Complete Edition (od 17. prosince: konzole a Android)
 • Code Vein (od 17. prosince: konzole a Android)
 • The Dark Pictures Anthology: Man of Medan (od 17. prosince: PC)
 • Monster Train (od 17. prosince: konzole)
 • MotoGP 20 (od 17. prosince: PC, konzole a Android)
 • My Friend Pedro (od 17. prosince: Android)
 • Neoverse (od 17. prosince: konzole a Android)
 • Wilmot's Warehouse (od 17. prosince: PC a konzole)

Přislíbené jsou také následující tituly, zatím však není známo, kdy se do Game Passu dostanou:

 • Neoverse (konzole)
 • Killer Queen Black (konzole)
 • Cyber Shadow (konzole a PC)
 • The Medium (konzole a PC)

30. prosince bude z nabídky her odstraněno: Farming Simulator 17 (PC a konzole) | Football Manager 2020 (PC) | Mortal Kombat X (konzole).

• Zdroje: news.xbox.com, YouTube, Twitter

(4. 12. 2020) Control, Doom Eternal, Haven, Rage 2 a další


Knihovna Xbox Game Pass se v prosinci rozšíří o tyto hry:

 • Control (od 3. prosince 2020: konzole a Android)
 • Doom Eternal (od 3. prosince 2020, PC)
 • Haven (od 3. prosince 2020: konzole a PC)*
 • Rage 2 (od 3. prosince 2020: Android)
 • Slime Rancher (od 3. prosince 2020: konzole a Android)
 • Va-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action (od 3. prosince 2020: PC)
 • Yes, Your Grace (od 3. prosince 2020: konzole, PC a Android)
 • Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition (od 4. prosince 2020: konzole a PC)
 • Call of the Sea (od 8. prosince 2020: konzole, PC a Android)*
 • Monster Sanctuary (od 8. prosince 2020: konzole a Android)
 • Starbound (od 8. prosince 2020: PC)
 • Unto The End (od 9. prosince 2020: konzole a PC)*
 • Assetto Corsa (od 10. prosince 2020: konzole a Android)
 • Gang Beasts (od 10. prosince 2020: konzole a Android)
 • Greedfall (od 10. prosince 2020: konzole, PC a Android)
 • Superhot: Mind Control Delete (od 10. prosince 2020: konzole a Android)
 • Yooka-Laylee and the Impossible Lair (od 10. prosince 2020: konzole, PC a Android)

* = hvězdičkou jsou označeny nové hry, tedy takové, které v uvedené datum poprvé vycházejí kromě Game Passu také na ostatní platformy

11. prosince bude z nabídky her odstraněno eFootball PES 2020 (konzole) | 15. prosince se s Game Passem rozloučí: Age of Wonders: Planetfall (konzole a PC) | Infinifactory (PC) | Metro: Last Light Redux (PC) | MudRunner (konzole a PC) | Naruto to Boruto: Shinobi Striker (konzole) | Pathologic 2 (konzole a PC) | The Turing Test (konzole a PC) | Ticket to Ride (konzole a PC) | Untitled Goose Game (konzole)

• Zdroje: news.xbox.com

(17. 11. 2020) EA Play, Gears Tactics, Destiny 2, Dragon Age: Inquisition a další


Od 10. 11. je v knihovně Xbox Game Pass k dispozici služba EA Play obsahující více než 60 her, včetně sérií Need for Speed, Mass Effect, FIFA a další. Některé hry budou dostupné i na zařízeních s Androidem (přes službu xCloud):

 • Dragon Age: Inquisition (od 10. 11. 2020: Android)
 • Madden NFL 20 (od 10. 11. 2020: Android)
 • Mass Effect: Andromeda (od 10. 11. 2020: Android)
 • Mirror’s Edge Catalyst (od 10. 11. 2020: Android)
 • Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 (od 10. 11. 2020: Android)
 • The Sims 4 (od 10. 11. 2020: Android)
 • Unravel 2 (od 10. 11. 2020: Android)

Knihovna Xbox Game Pass se v listopadu rozšíří o tyto hry:

 • Gears Tactics (od 9. listopadu 2020: Android a konzole)
 • Destiny 2: Beyond Light (od 10. listopadu 2020: Android a konzole)
 • Planet Coaster: Console Edition (od 10. listopadu 2020: Android a konzole)
 • Tetris Effect: Connected (od 10. listopadu 2020: konzole a PC)
 • Final Fantasy VIII Remastered (od 12. listopadu 2020: konzole a PC)
 • Gonner2 (od 12. listopadu 2020: Android)
 • Streets of Rage (od 12. listopadu 2020: PC)
 • Ark: Survival Evolved: Explorer’s Edition (od 17. listopadu 2020: Android, konzole a PC)
 • Halo Master Chief Collection: Halo 4 (od 17. listopadu 2020: PC)
 • River City Girls (od 19. listopadu 2020: Android, konzole a PC)
 • Star Renegades (od 19. listopadu 2020: Android a konzole)

16. listopadu knihovnu Xbox Game Pass opustí následující tituly: Darksiders III (konzole a PC) | Munchkin (konzole a PC) | The Talos Principle (konzole a PC) | Tracks: The Train Set Game (konzole a PC)

• Zdroje: news.xbox.com

(4. 11. 2020) PUBG, Ark: Survival Evolved, Celeste a další


Knihovna Xbox Game Pass se v listopadu rozšíří o tyto hry:

 • Day of the Tentacle Remastered (od 29. 10. 2020: konzole a PC)
 • Five Nights at Freddy's (od 29. 10. 2020: Android, konzole a PC)
 • Full Throttle Remastered (od 29. 10. 2020: konzole a PC)
 • Grim Fandango Remastered (od 29. 10. 2020: konzole a PC)
 • PlayerUnknown's Battlegrounds (od 29. 10. 2020: Android)
 • ScourgeBringer (od 29. 10. 2020: Android)
 • Unruly Heroes (od 29. 10. 2020: Android, konzole a PC)
 • Celeste (od 5. 11. 2020: Android, konzole a PC)
 • Comanche (od 5. 11. 2020: PC)
 • Deep Rock Galactic (od 5. 11. 2020: Android, konzole a PC)
 • Eastshade (od 5. 11. 2020: Android, konzole a PC)
 • Knights and Bikes (od 5. 11. 2020: konzole a PC)
 • Ark: Survival Evolved: Explorer's Edition (od 17. 11. 2020: Android, konzole a PC)

30. října knihovnu Xbox Game Pass opustí následující tituly: After Party (konzole) | LEGO Star Wars III (konzole) | Rise & Shine (konzole) | Tacoma (konzole & PC) | The Lord of the Rings: Adventure Card Game (konzole & PC) | The Red Strings Club (PC)

• Zdroje: news.xbox.com

(30. 9. 2020) Doom Eternal, Forza Motorsport 7, Drake Hollow a další


Knihovna Xbox Game Pass se v říjnu rozšíří o tyto hry:

 • Doom Eternal (od 1. 10. 2020: Xbox, Android | 2020: PC)
 • Drake Hollow (od 1. 10. 2020: PC)
 • Brütal Legend (od 8. 10. 2020: Xbox)
 • Forza Motorsport 7 (od 8. 10. 2020: PC, Xbox, Android)
 • Ikenfell (od 8. 10. 2020: PC, Xbox)

15. října knihovnu Xbox Game Pass opustí následující tituly: Felix the Reaper (PC, Xbox) | Metro 2033 Redux (PC, Xbox) | Minit (PC, Xbox) | Saint Row IV Re-Elected (PC) | State of Mind (PC) 

Podrobnosti k říjnovému rozšíření knihovny Xbox Game Pass si můžete přečíst zde.

(19. 8. 2020) Microsoft Flight Simulator, Wastelands 3, Resident Evil VII a další


Knihovna Xbox Game Pass se v srpnu a září rozšíří o tyto hry:

31. října knihovnu Xbox Game Pass opustí následující tituly: Creature in the Well (PC, Xbox) | Giana Sisters: Twisted Dreams – Director’s Cut (Xbox) | Metal Gears Solid 2 & 3 HD (Xbox) | Metro: Last Light Redux (Xbox) | The Jackbox Party Pack 3 (Xbox) | 1. září pak NBA 2K20 (Xbox) a 7. září Red Dead Redemption 2 (Xbox)

Podrobnosti k aktuálnímu rozšíření knihovny Xbox Game Pass si můžete přečíst zde.

(2. 7. 2020) SoulCalibur VI, Fallout 76 a další


Knihovna Xbox Game Pass se v červenci rozšíří o tyto hry:

 • Out of the Park Baseball 21 (od 1. 7. 2020: PC)
 • Soulcalibur VI (od 1. 7. 2020: Xbox)
 • CrossCode (od 9. 7 2020: Xbox)
 • Fallout 76 (od 9. 7. 2020: PC, Xbox)

15. července knihovnu Xbox Game Pass opustí následující tituly: Blazing Chrome (PC, Xbox) | Dead Rising 4 (PC, Xbox) | Metal Gear Solid V (PC, Xbox) | Timespinner (PC) | Unavowed (PC) | Undertale (PC) 

Podrobnosti k červencovému rozšíření knihovny Xbox Game Pass si můžete přečíst zde.

(11. 6. 2020) No Man's Sky, Battletech, Thronebreaker a další 


Knihovna Xbox Game Pass se v červnu rozšíří o tyto hry:

 • Battlefleet Gothic Armada 2 (od 11. 6. 2020: PC)
 • Battletech (od 11. 6. 2020: PC)
 • Dungeon of the Endless (od 11. 6. 2020: PC, Xbox)
 • Kingdom Hearts HD 1.5 & 2.5 ReMix (od 11. 6. 2020: Xbox)
 • Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (od 11. 6. 2020: Xbox)
 • No Man’s Sky (od 11. 6. 2020: PC, Xbox)
 • The Bard’s Tale ARPG (od 18. 6. 2020: PC, Xbox)
 • Thronebreaker (od 18. 6. 2020: Xbox)

15. června knihovnu Xbox Game Pass opustí následující tituly: Book of Demons (PC) | Everspace (PC, Xbox) | Resident Evil Revelations (Xbox) | Riptide GP: Renegade (PC, Xbox) | Riverbond (PC, Xbox) | Samorost 3 (PC) | Superhot (PC, Xbox) | Supermarket Shriek (PC, Xbox) | The Last Door: Season 2 (PC) | The Stillness of the Wind (PC)

Podrobnosti k červnovému rozšíření knihovny Xbox Game Pass si můžete přečíst zde.

(24. 4. 2020) Red Dead Redemption 2


Knihovna Xbox Game Pass se v květnu rozšíří o:

7. května knihovnu Xbox Game Pass opustí: Grand Theft Auto V (Xbox)

Podrobnosti ke květnovému rozšíření knihovny Xbox Game Pass si můžete přečíst zde.

Xbox Game Pass: výběr 10 nejlepších her

• Aktualizováno: 31. 10. 2020 • Autor: Filip Němec

Stejně jako se mění obsah knihovny Xbox Game Pass, bude se měnit také náš výběr 10 nejlepších her, které v ní můžete aktuálně najít. Proto náš seznam top 10 titulů můžete průběžně navštěvovat, a to zejména v případě, že nebudete vědět, do jaké hry se zrovna pustit. A protože knihovna Game Passu nabízí pouze kvalitní tituly, spousta povedených her se do našeho top 10 žebříčku nedostala.

Série Gears of War (Gears) – Emzácký masakr motorovou pilou


• Žánr: Akční TPS • Multiplayer: Ano (online, splitscreen) • Vývojář: Epic Games, The Coalition, Xbox Game Studios a další • Vydavatel: Microsoft, Xbox Game Studios • Platformy: Konzole Xbox, PC, Android • Čeština: titulky, pouze druhý a třetí díl

• Články: | Příběh série Gears of War (TÉMA) – Od občanské války až po záchranu světa | Recenze Gears 5


Gears of War (od pátého dílu pouze Gears) patří k největším značkám Microsoftu a konzolím Xbox, kde dominuje akčním hrám už od dob Xboxu 360 a raději než vybírat jeden jediný díl, doporučíme vám hned celou sérii. Všechny díly totiž najdete v knihovně Game Passu, a to včetně remasteru toho prvního. „Gearsy“ jsou jak pro milovníky příběhových kampaní, které potěší přítomnost splitscreenu pro dva hráče (v každém díle), tak i pro fanoušky multiplayeru. Všechny díly je možné hrát na konzolích Xbox, PC a některé také streamovat na Android. Zmínit pak musíme také žánrovou odbočku Gears Tactics, která zkombinovala léty osvědčené reálie originální série a smíchala je s hratelností tahových strategií ve stylu legendárního XCOMu.

Gears 5 Official Forever Launch Trailer


Ori and the Blind Forest a Ori and the Will of the Wisps – I roztomilost může zabíjet


• Žánr: Akční plošinovka, metroidvania • Multiplayer: Ne • Vývojář: Moon Studios • Vydavatel: Microsoft, Xbox Game Studios • Platformy: Konzole Xbox, PC, Android • Čeština: titulky, pouze druhý díl

• Články: | Recenze Ori and the Will of the Wisps | Recenze Ori and the Blind Forest


Microsoft v prvních letech života Xboxu One u nezávislých vývojářů příliš nebodoval, přesto se však už v roce 2015 povedlo na konzole Xbox a PC přivést ohromný hit, který posléze přilákal i další indie studia do dnes již populárního programu ID@Xbox pro nezávislé vývojáře. Ori and the Blind Forest, stejně jako přímé pokračování Ori and the Will of the Wisps, je pohádkově laděná roztomilá skákačka s fantastickým příběhem i soundtrackem, avšak pod rozkošnou slupkou se skrývá velmi náročná plošinovka, která vyžaduje trpělivost a rychlé reflexy. Ve výsledku je ale tento mix až nečekaně návykový a my tyto dvě hry můžeme jen doporučit.

Ori and the Will of the Wisps - E3 2019 - Gameplay Trailer


Halo série a Halo: The Master Chief Collection – Výkladní skříň konzolí Xbox


• Žánr: Akční FPS • Multiplayer: Ano (online, splitscreen některé díly) • Vývojář: Bungie, 343 Industries a další • Vydavatel: Microsoft, Xbox Game Studios • Platformy: Konzole Xbox, PC, Android (některé díly) • Čeština: Ne

• Články: | Mini recenze Halo: Combat Evolved Anniversary | Mini recenze Halo 2: Anniversary | Mini recenze Halo 3 I Recenze Halo: Reach


Pokud byste hledali herní sérii, která definovala konzole Xbox nejvýrazněji, je to právě Halo. Knihovna Game Passu naštěstí nabízí všechny díly spadající pod tuto značku, takže o příběh legendárního vojáka Master Chiefa nepřijdete. K dispozici je Halo: The Master Chief Collection, obsahující vylepšený první díl Halo: Combat Evolved Anniversary, rovněž vylepšené Halo 2: Anniversary a dále také Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Reach, a Halo 4. Samostatně v Game Pass knihovně pak najdete také nejnovější pokračování série Halo 5 Guardians nebo příběhové odbočky Halo: Spartan Strike a Spartan Assault, které už ale nejsou tak kvalitní. A pokud byste chtěli značku Halo poznat skrz na skrz, zahrát si můžete také oba díly vedlejší strategické série Halo Wars, která je dostupná pro PC i Xbox konzole.

Halo: The Master Chief Collection - Launch Trailer


Age of Empires série – Legenda real time strategií ve 4K


• Žánr: Real-time strategie • Multiplayer: Ano (online, LAN) • Vývojář: Ensemble Studios, Relic Entertainment • Vydavatel: Microsoft, Xbox Game Studios • Platformy: PC • Čeština: Ne

• Články: | Recenze Age of Empires 2 Definitive Edition | Recenze Age of Empires III: Definitive Edition 


Kvalitními strategiemi se to v Game Passu jen hemží, byť většina z nich je dostupná logicky jen na PC. Mezi hvězdy strategického výběru dle očekávání patří oblíbená série Age of Empires, jejíž všechny tři díly v definitivní edici najdete v knihovně Game Passu. Ty jsou oproti původním verzím výrazně vylepšeny, takže podporují například 4K rozlišení, nabízí nové herní režimy nebo remasterovaný soundtrack. Druhý a třetí díl navíc obsahuje také online multiplayer, takže vám nic nebrání pustit se do hry více hráčů jako kdysi. Hry ze série Age of Empires jsou dostupné pouze na PC.

Age of Empires III: Definitive Edition - Announce Trailer


Microsoft Flight Simulator – Vzhůru do oblak


Alza Magazín

Microsoft Flight Simulator (hra)

Letecký simulátor Microsoft Flight Simulator vyvíjí Asobo Studio a vydává společnost Xbox Game Studios. Hra vychází 18. 8. 2020 na PC, 22. 12. 2020 na PC VR a 27. 7. 2021 na Xbox Series X/S bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze | Speciál: Vše, co víme

Pokud dáváte namísto válčení či střílení přednost dobrodružství a objevování, oslovit by vás mohl Microsoft Flight Simulator, který je splněným snem všech fanoušků aviatiky. Hra využívá skutečné mapové podklady, takže se budete kochat reálným světem a zároveň bojovat s nepřízní počasí a pokročilou fyzikou ovládání letadel. Že vás létání moc nebere? Přiznáváme, že letecké simulátory jsou stále dost okrajovou záležitostí, Microsoft Flight Simulator je však ukázkovým příkladem toho, k čemu předplatné Game Pass lze použít. I když totiž nejde o titul, který byste si koupili za plnou cenu, díky Game Passu můžete na pár minut skočit do letadla, zkontrolovat svou rodnou vísku a podívat se, jak autoři vymodelovali váš dům a zase hru vypnout... anebo také ne.

Microsoft Flight Simulator - Official Gameplay Trailer | X019


Forza Horizon 4 – Král arkádového závodění


Alza Magazín

Forza Horizon 4 (hra) | Forza (IP)

Závodní hra Forza Horizon 4 je součástí herní série Forza. Titul vyvíjí studio Playground Games a vydává společnost Xbox Game Studios. Hra vychází 2. 10. 2018 na PC a Xbox One a 10. 11. 2020 pro Xbox Series X/S. Hra vychází s českou lokalizací (text) a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze – Xbox One | Forza Horizon 4: Fortune Island – Recenze (DLC) | Forza Horizon 4: LEGO Speed Champions – Recenze (DLC)

V roce 2018 vyšel na PC a konzole Xbox čtvrtý díl arkádových open-world závodů Forza Horizon, který i dnes jen stěží hledá konkurenci. Klasický koncept offroadového závodění v otevřeném světě v případě Forzy Horizon 4 osvěžuje pravidelně střídající se roční období, které vždy změní nejen vizuál celého světa, ale také hratelnost. Forzu Horizon 4 je možné hrát na konzolích Xbox, PC a streamovat na Android zařízeních. Pokud máte ale raději uzavřené okruhy a více než bahno vám voní sluncem rozpálený závodní asfalt, vyzkoušejte raději sedmý díl sesterské série Forza Motorsport. Ta je na rozdíl od Horizonu realistickým simulátorem, který spustíte rovněž na konzolích Xbox, PC i Androidu. Anebo víte co? Klidně vyzkoušejte obě hry, protože přesně k tomu je Game Pass určen.

Forza Horizon 4 - Official Launch Trailer


Hellblade Senua's Sacrifice – Láska až za hrob


Alza Magazín

Hellblade Senua's Sacrifice (hra) | Senua's Saga (IP)

Akční adventura Hellblade Senua's Sacrifice je první díl herní série Senua's Saga. Titul vyvíjí studio Ninja Theory a vydává společnost Xbox Game Studios. Hra vychází 8. 8. 2017 na PCPS4 a 11. 4. 2018 na Xbox One. Pro PC verzi jsou dostupné české titulky, hra neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze

Z původně nezávislé hry od britského studia Ninja Theory se stala cenami ověnčená klasika, jejíž očekávané pokračování nyní vzniká pod hlavičkou Xbox Game Studios. Hellblade: Senua's Sacrifice je temná akční adventura inspirující se severskou mytologií a keltskou kulturou. Válečnice Senua musí projít řadou zkoušek, aby se dostala do Helheimu a zachránila ze spárů bohyně Hely duši svého milovaného. Nevšední herní zážitek plný akce i emocí, kde si budete často pokládat otázku, co je skutečné a co je jen vaše představa, je dostupný na konzolích Xbox i PC.

Hellblade: Senua's Sacrifice Official Xbox One Trailer


Doom Eternal – Peklo nikdy nespí


Alza Magazín

Doom Eternal (hra) | Doom (IP)

FPS Doom Eternal je pátý díl herní série Doom. Hru vyvíjí studio id Software a vydává společnost Bethesda Softworks. Hra vychází 20. 3. 2020 na PC, PS4, Xbox One a Stadii, 8. 12. také na Switch. Bez oficiálního českého překladu. Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze Doom Eternal | Tipy pro režim Battlemode 

Ačkoli v Hellblade Senua's Sacrifice je zplozenců pekla také dost, co do jejich množství a koncentrace na jedné obrazovce je králem jiný titul. Doom Eternal pokračuje v tom, co tato dnes již legendární série započala v roce 1993 a ve svém nejnovějším díle přináší strhující tempo, perfektní soundtrack a propracované úrovně, ve kterých porcování démonů na sto různých způsobů je i po všech těch letech stále nesmírně zábavné. Doomguy si sice osvojil pár nových triků, ale originální frenetická hratelnost ze hry přímo stříká, podobně jako hektolitry démonské krve. Doom Eternal je možné si zahrát na PC i konzolích Xbox.

DOOM Eternal - Official Trailer 2


The Witcher 3: Wild Hunt – Dokonalé zakončení zaklínačské ságy


Alza Magazín

The Witcher 3: Wild Hunt (hra) | The Witcher (IP)

Akční RPG The Witcher 3: Wild Hunt je součástí herní série The Witcher, která vychází ze stejnojmenné knižní předlohy. Titul vyvíjí studio CD Projekt RED a vydává společnost CD Projekt. Hra vychází 19. 5. 2015 na PC, PS4 a Xbox One15. 10. 2019 na Switch, později dorazí také na PS5 a Xbox Series X. Hra obsahuje českou lokalizaci (text) a neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze – Switch

V knihovně Game Passu nechybí ani jedna z nejpopulárnějších her právě končící konzolové generace. Třetí díl zaklínačské ságy je závěrečnou částí příběhu Geralta z Rivie a obsahuje obě dodatečně vydána rozšíření Srdce z kamene a O víně a krvi, celý komplet tak nabídne více než 100 hodin prvotřídního akčního RPG se skvěle napsanými postavami, otevřeným světem a poutavým příběhem, jehož zakončení záleží pouze na vašich rozhodnutích. The Witcher 3: Wild Hunt najdete v knihovně Game Passu pro PC i konzole Xbox.

Official Launch Trailer - The Witcher 3: Wild Hunt


Resident Evil 7 Biohazard – Nic pro slabé povahy


Alza Magazín

Resident Evil 7 Biohazard (hra) | Resident Evil (IP)

FPS horor Resident Evil 7 Biohazard je součást herní série Resident Evil. Titul vyvíjí a vydává studio Capcom. Hra vychází 12. 11. 2017 na PC, PS4 a Xbox One bez české lokalizace a multiplayeru. | Homepage


Články: | Recenze Resident Evil 7: Biohazard – Gold Edition

Sedmý díl hororové série Resident Evil prezentovali vývojáři z Capcomu jako návrat ke kořenům a nešlo o plané sliby. Sedmý díl je skutečnou poctou původním dílům série, které excelovaly napjatou atmosférou, skvěle vymyšlenými hororovými prvky a v neposlední řadě i příběhem, který vás donutí dohrát Resident Evil 7 Biohazard téměř na jeden zátah. To ostatně není zase až takový problém, sedmý díl je totiž vcelku krátkou hrou, což je ostatně také hlavní vada jinak téměř dokonalé akční adventury, kterou nedoporučíme snad jen slabším povahám. Pokud vás ale dům plný vrahounů a strašidelných úkazů neodrazuje, můžete si Resident Evil 7 Biohazard zahrát na konzolích Xbox a PC.

Resident Evil 7 Biohazard Official Launch Trailer


Dále také doporučujeme: Alien: Isolation, Battlefleet Gothic: Armada 2, Destiny 2, Dishonored 2, Fable série, Hollow Knight: Voidheart Edition, Minecraft + Minecraft Dungeons, The Outer Worlds, Soulcalibur VI či Wasteland 3.

Vždy aktuální seznam všech dostupných her najdete zde.

i Mohlo by vás zajímat

Xbox Game Pass je velmi zajímavou službou, která za relativně malý měsíční poplatek nabízí neomezené hraní stovek titulů hned na několika platformách. Je průkopníkem ve streamování her pomocí cloudu, ale zároveň potěší všechny konzervativní hráče, kteří si hru raději stáhnou do svého počítače nebo konzole. V tomto pravidelně aktualizovaném článku najdete vždy nejnovější informace o službě Xbox Game Pass, nově přidané a odebrané hry a také náš výběr nejlepších titulů, které aktuálně služba nabízí.

• Zdroj: news.xbox.com


Co jsme dříve napsali o Xbox Game Pass

Xbox Game Pass: Vše, co potřebujete vědět – OBSAH

 1. Co je to Xbox Game Pass
 2. Xbox Game Pass pro PC
 3. Jak získat předplatné Xbox Game Pass a kolik stojí?
 4. Jaké hry Xbox Game Pass obsahuje?
 5. Když stáhnu hru, budu k ní mít přístup i poté, co bude odebrána z katalogu?
 6. Můžu hrát v rámci katalogu Xbox Game Pass hry pro více hráčů?
 7. Jak dlouho budu mít přístup ke hrám v katalogu Xbox Game Pass?
 8. Pro koho je Xbox Game Pass určen?
 9. Game Pass pro Xbox i PC za zvýhodněnou cenu

Co je to Xbox Game Pass


> Xbox Game Pass je služba určená pro majitele konzole Microsoft Xbox One nebo stolních počítačů s OS Windows. Za měsíční předplatné získáte přístup k rozsáhlé knihovně her obsahující více než 100 nových, ale i starších titulů pro konzoli Xbox One, ale také Xbox 360 nebo PC (nabídka her se liší podle verze pro Xbox One a PC). Z knihovny Xbox Game Pass po dobu trvání předplatného můžete tyto hry stahovat a bez omezení hrát na konzoli Xbox One či stolním počítači.

Xbox Game Pass pro PC


V létě 2019 připravil Microsoft pro fanoušky této oblíbené služby zajímavé překvapení. Populární Xbox Game Pass totiž nabízí i svou PC verzi s názvem Xbox Game Pass pro PC. Na počítačích s OS Windows funguje služba stejně jako na konzoli Xbox One, drobně se liší pouze nabídka her, Xbox Game Pass pro PC totiž obsahuje i tituly, jež na konzolích nevychází, například strategie. Rozdílná je také cena služby, aktuálně stojí Xbox Game Pass pro PC 119 Kč měsíčně.

Xbox Game Pass; screenshot: verze pro PC

Název PC verze této služby může působit matoucím dojmem, slovíčko Xbox však evokuje pouze to, kde celá služba vznikla. Ostatně samotná PC aplikace, ve které předplatné Xbox Game Pass pro PC spravujete, se jmenuje jednoduše Xbox.

Jak získat předplatné Xbox Game Pass a kolik stojí?


Předplatné Xbox Game Pass stojí 250 Kč na měsíc. Předplatné lze koupit na Alza.cz, kde můžete vybírat z předplatného na tři, šest nebo dvanáct měsíců. Xbox Game Pass pro PC v současnou dobu stojí 119 Kč, jde však pouze o dočasnou nabídku, protože je služba ve fázi beta testování. Protože jde o elektronický kupón, je ihned dostupný ke stažení a nemusíte na nic čekat. Předplatné lze rovněž pořídit prostřednictvím konzole Xbox One nebo na PC v obchodě Microsoft Store a na PC také v aplikaci Xbox.

Jaké hry Xbox Game Pass obsahuje?


Obecně o tom, co tu je. Výběr těch nejlepších je v druhé záložce článku. Určitě by zde mělo zaznít, že tam budou hry od MS exkl, od jejich studií a těch, se kterými úzce spolupracují, hry z EA Play a hry Bethesdy/Zenimaxu.

Protože jsou do knihovny Xbox Game Pass průběžně přidávány nové hry a některé naopak odebírány, neexistuje konečný seznam titulů, jež tato služba nabízí. Prohlédnout si aktuální nabídku můžete na webu Xbox Game Pass nebo přímo na konzoli Xbox One. V ní má program Xbox Game Pass vlastní záložku v hlavní nabídce, do které máte přístup i bez zaplaceného členství. Na PC lze prohlížet nabídku titulů skrze aplikaci Xbox.

Xbox Game Pass; screenshot: postavy, logo
Hlavním lákadlem služby jsou samozřejmě exkluzivní tituly pro konzoli Xbox One nebo hry určené pouze pro PC. Microsoft dokonce některé hry přidává do knihovny Xbox Game Pass již v den vydání daného titulu.

Využít můžete také mobilní aplikaci Xbox Game Pass pro Android i iOS, ve které lze nejen prohlížet aktuální nabídku her, ale také pomocí mobilního telefonu spustit stahování v případě, že máte konzoli Xbox One v „instant-on“ režimu, kdy se hra začne automaticky stahovat a vy po příchodu domů můžete rovnou hrát.

Xbox Game Pass obsahuje jak Xbox One exkluzivity jako Halo 4, State of Decay 2 nebo Forza Horizon 4, tak i starší a nezávislé tituly. Součástí nabídky jsou i hry z Xboxu 360, které lze hrát díky zpětné kompatibilitě. Xbox Game Pass pro PC pak nabídne i exkluzivní PC tituly jako jsou strategie Imperator: Rome nebo Battlefleet Gothic: Armada 2.

(Update 18. 11. 2019): Microsoft na akci Xbox X019 v Londýně oznámil nové hry, které jsou již v této chvíli ve službě Xbox Game Pass dostupné nebo se ve službě objeví do konce tohoto roku. U titulů vycházejících až v roce 2020 jsme se pak dočkali odhalení, které z těchto her budou v knihovně služby Xbox Game Pass dostupné již v den vydání, jako třeba hack and slash akce Bleeding Edge, očekávaná skákačka Ori and the Will of the Wisps nebo RPG Wasteland 3. Na kompletní výčet nových her se můžete podívat níže, seznam všech aktuálně dostupných titulů najdete přímo na oficiálních stránkách služby.

Hry dostupné od dnešního dne

Age of Wonders: Planetfall • The LEGO Ninjago Movie Video Game • Rage 2Remnant: From the Ashes • The Talos Prinicple • Tracks: The Train Set Game

Hry dostupné do konce roku 2019

Darksiders III • The Escapists 2 • Halo: Reach • Life is Strange 2: Episode 5 My Friend PedroThe Witcher 3: Wild Hunt • Vambrace: Cold Soul

Hry dostupné v roce 2020

Bleeding EdgeCarrion • Cyber Shadow • Double Edge Heroes • The Dreams Elsewhere • Final Fantasy VII • Final Fantasy VIII Remastered • Final Fantasy IX • Final Fantasy X | X-2 HD Remaster • Final Fantasy XII: The Zodiac Age • Final Fantasy XIII • Final Fantasy XIII-2 • Final Fantasy XV • GroundedHaven • LevelHead • Lightning Returns: Final Fantasy XIII • Minecraft Dungeons • Ori and the Will of the Wisps • Phogs • The Red Lantern • SkateBIRD • Streets of Rage IV • Supraland • Tekken 7 • Tell Me Why • Touhou Luna Nights • Wasteland 3 • Yakuza 0 • Yakuza: Kiwami • Yakuza: Kiwami 2

Game Pass pro Xbox i PC za zvýhodněnou cenu


Pokud byste chtěli využívat Game Pass jak na Xboxu One, tak i na PC a zaplatit méně než za obě služby samostatně, připravil si pro vás Microsoft výhodnou nabídku. Služba Xbox Game Pass pro PC je nyní součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate, jež dříve zahrnovalo pouze Xbox Game Pass pro konzoli Xbox One a Xbox Live Gold, předplatné nutné pro hraní online na Xboxu One. Nyní je Xbox Game Pass pro PC součástí tohoto balíčku služeb a to bez navýšení jeho ceny, pokud jste tedy majitelem konzole Xbox One, vyplatí se vám zakoupit Xbox Game Pass Ultimate, jež nabídne Xbox Game Pass, Xbox Live Gold a Xbox Game Pass pro PC za 339 Kč měsíčně.

Xbox Game Pass - 6 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, doba členství 6 měsíců

1 499,- bez DPH 1 239,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gp2
Xbox Game Pass - 3 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, doba členství 3 měsíce

749,- bez DPH 619,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gp3
Xbox Game Pass Ultimate - 1 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na PC (Win 10), mobilní telefon / tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, doba členství 1 měsíc

339,- bez DPH 280,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gu1
Xbox Game Pass Ultimate - 3 měsíční předplatné
Dobíjecí karta - na PC (Win 10), mobilní telefon / tablet (Android), Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, Microsoft Store a Xbox Mobile app, doba členství 3 měsíce

od 699,- bez DPH 578,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gu2
Xbox Game Pass - 3 měsíční předplatné (pro PC s Windows 10)
Dobíjecí karta - na PC (Win 10), licence ke stažení, klíč pro Microsoft Store, doba členství 3 měsíce

749,- bez DPH 619,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gpc1
Xbox Series S - Herní konzole
Xbox Series S
Herní konzole - k TV, SSD 512 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), menu v češtině, 1x herní ovladač, barva bílá

7 999,- bez DPH 6 611,-
Koupit
Můžete mít dnes do 7:55
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001s
Xbox One Wireless Controller Elite Series 2 - Black
Gamepad pro Xbox Series X|S, Xbox One a PC, kompatibilní se systémem Windows 10, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack, USB-C (na ovladači), integrovaná baterie, vibrace, analogové páčky, uživatelské mapování tlačítek, černá barva

4 490,- bez DPH 3 711,-
Koupit
Můžete mít dnes do 7:55
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO008b5m2
Razer Kishi for Android - Gamepad
-6%
Razer Kishi for Android
Gamepad pro Mobilní telefon, kompatibilní se systémem Android, kabelové připojení, USB-C, analogové páčky, černá barva

-6% 2 599,-
2 449,- bez DPH 2 024,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MR073a5
PowerA MOGA XP5-A Plus - Mobile And Cloud Gaming Controller
Gamepad pro PC a Mobilní telefon, kompatibilní se systémem Android, Windows 10, bezdrátové připojení, integrovaná baterie, analogové páčky, černá barva

1 999,- bez DPH 1 652,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PowerAmg01
Xbox Live Dárková karta v hodnotě 800Kč
Dobíjecí karta - na Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, hodnota kupónu 800 Kč

800,- bez DPH 800,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gy4
Xbox Live Dárková karta v hodnotě 400Kč
Dobíjecí karta - na Xbox 360, Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, licence ke stažení, klíč pro Xbox Live, hodnota kupónu 400 Kč

400,- bez DPH 400,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MX029gy3
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi