• Autor: Filip Němec
Headset PlayStation VR2 navazuje na svého úspěšného předchůdce a na PlayStation 5 přináší nejmodernější technologie virtuální reality. Helmu s 4K HDR OLED displeji a řadou dalších technologií, jako je sledování pohybu očí nebo haptická odezva, doprovází nové Sense ovladače a pochopitelně také řada her. Vše, co o PlayStation VR2 potřebujete vědět, najdete v tomto článku.
(Update): Přidány nové informace k podpoře PS VR2 na PC.
zdroj: Sony
„PS VR2 je po stránce konstrukce i použitých technologií vynikající VR headset. Poměr ceny a výkonu je výborný, protože za 15 000 Kč dostanete technologie, které najdete často u daleko dražších zařízení, přičemž Sense ovladače podle mě patří k tomu vůbec nejlepšímu, čím můžete VR hry ovládat. Ted už zbývá „jen“ dodat kvalitní hry a o zábavu bude postaráno.“
Podívejte se na celou recenzi.
A jak hodnotí svět?
Recenzenti jsou z PlayStation VR2 většinou nadšení. Chválí se nové funkce, jako je sledování pohybu oči i skvělá ergonomie nebo výborné Sense ovladače. Kromě časté výtky směrem k drátovému připojení je PS VR2 samo o sobě vynikajícím kusem hardwaru. I ty nejnadšenější recenze ovšem upozorňují na vysokou cenu zařízení, ještě s přihlédnutím k tomu, že musíte vlastnit také PlayStation 5. Těch málo recenzí, které jsou více kritické, sice souhlasí s velkým technologickým pokrokem oproti předchozímu PS VR, ale vedle vysoké ceny upozorňují také na celkový stav VR trhu a zejména VR her, které se i přes nový kvalitní hardware jako je PS VR2 nikam neposouvají, popřípadě nejsou na PS VR2 dostupné.
„Inženýři společnosti Sony pochopili, že dobře vyrobené VR je doslova kouzelná věc – a nenechte se mýlit, PS VR2 je skutečně velmi dobře provedené VR. ... Špatné zařízení, ve špatnou dobu, za špatnou cenu? Možná. Ale pokud máte peníze nazbyt, pak je PS VR2 prakticky dokonalá.“ – 10/10 celá recenze
„PS VR 2 je vynikající VR herní zařízení, které má obrovský potenciál. Ačkoli se jeho cena může zdát na příslušenství ke konzoli vysoká, ospravedlňuje se tím, že je mnohem víc než to, a to díky funkcím, které se snaží obsáhnout i ty nejlepší VR headsety na trhu. Ovladače vás uzemní při každém zážitku, sledování vašeho pohybu funguje skvěle a možnost přehrávat obsah neurčený pro VR na krásném displeji je velkým plusem. Zpracování může působit trochu lacině, ale pokud Sony v příštích letech helmu řádně podpoří novým obsahem, lze PS VR2 snadno doporučit.“ – 9/10 celá recenze
„Pokud někomu ukážete PlayStation VR2, bude z něj nadšený. Když mu ale řeknete, že k tomu potřebuje kombinaci konzole a headsetu za zhruba 1000 dolarů, nadšení opadne. Jedná se o nesmírně působivou technologii a skok mezi její předchozí generací a současností je ohromující, ale balíček jako celek se ani zdaleka neblíží tomu, abychom jej mohli z celého srdce doporučit každému uživateli PS5, natož těm, kteří konzoli nemají.“ – 8/10 celá recenze
„PlayStation VR2 je oproti PlayStation VR velkým vylepšením. Headset je pohodlnější, ovladače fungují lépe a dobře se ovládají, sledování očí je zajímavé a funkční, díky funkci See Through View umožňující vidět „skrz“ helmu je celý zážitek přívětivější a obraz vypadá mnohem lépe. Žádné z těchto vylepšení však plně nepřekonává problémy, se kterými se všechny headsety VR stále potýkají. Vizuální efekty stále vypadají trochu zašmodrchaně, nevolnost je i nadále problémem a většina dostupných her je až na několik výjimek k dispozici na jiných VR platformách. PlayStation VR2 je dobrý kus dobře vyrobeného hardwaru, ale není to zjevení, v jaké jsem pro médium virtuální reality doufal.“ – celá recenze
Vybraní novináři si však již mohli headset vyzkoušet a jejich první dojmy jsou velmi pozitivní. Vyzkoušet si mohli například Horizon Call of the Mountain, Resident Evil Village a The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution. Redaktoři magazínů Eurogamer, The Verge a IGN chválí zejména nižší hmotnost headsetu a připojení jediným kabelem. Jednoznačná spokojenost vládne i co se týče kvality obrazu, zejména ostrosti, na čemž má mít lví podíl sledování pohybu očí. Dojmy zmiňují dokonce i takové detaily, jako NPC postavy hovořící přímo k vám, pokud se jim díváte do očí.
Pozitivního přijetí se dočkala i haptická odezva samotné helmy, která vibracemi dokáže upozornit například na prolétající ptáky nad vaší hlavou. Helma i ovladače mají mít velmi příjemnou ergonomii, takže zatímco Sense ovladače se velmi příjemně drží, helma ani po delším hraní netlačí.
Z vyzkoušených her si redaktory nejvíce získal exkluzivní titul od Guerrilla Games, kde novináři chválí zábavné a realistické lezení po skalách a dle očekávání díky adaptivním triggerům také skvěle zpracovanou střelbu z luku. Vtažení do hry má prohloubit možnost interagovat s mnoha prvky okolního světa a také zdařilé grafické zpracování. Ian Higton z Eurogameru se dokonce hned v úvodu svých dojmů podělil o to, že jeho velmi silné herní PC nad některými momenty bledne závistí.
Headset PlayStation VR2 vyšel 22. února 2023 a prodává se za 14 990 Kč.
Předobjednávky PlayStation VR2 byly spuštěny v Česku a na Slovensku 15. listopadu 2022. Headset je v prodeji samostatně nebo v bundlu se hrou Horizon Call of the Mountain. Ta je nicméně přítomna pouze formou kódu na stažení digitální verze. Bundle se hrou stojí 16 290 Kč.
PS VR2 nabízí jak vylepšené verze her z PS VR, tak i celou řadu nových titulů. K srpnu 2024 bylo k dispozici přes 300 her. Nabídce titulů vévodí exkluzivita Horizon Call of the Mountain inspirovaná sérií Horizon. V tomto akčním RPG z pohledu první osoby poznáme nového hlavního hrdinu, ale setkáme se i se starými známými včetně Aloy. Přečíst si můžete naši recenzi, více se hře věnujeme v samostatném článku.
Kromě Horizon Call of the Mountain byly při vydání headsetu dostupné také VR verze již vydaných her Resident Evil Village, Gran Turismo 7, rytmická střílečka Pistol Whip, simulátor amerického fotbalu NFL Pro Era, Job Simulator nebo hudební hra Synth Riders. Všechny prostřednictvím bezplatného upgradu PS5 verze. Dále také třeba oba díly adventury Moss, nádherný Kayak VR: Mirage, puzzle adventura The Last Clockwinder, Rez Infinite, vojenská akce Pavlov VR nebo adventura STAR WARS: Tales from the Galaxy's Edge.
Po vydání knihovnu PS VR2 her obohatil slovensko-český hudební hit Beat Saber, kolejnicová střílečka The Dark Pictures: Switchback VR, očekávaná akční adventura The Walking Dead: Saints & Sinners Chapter 2 – Retribution, survival hororovka Hello Neighbor: Search and Rescue, taktické střílečky Crossfire: Sierra Squad a Firewall Ultra, skvělý Resident Evil 4 Remake nebo zombie akce Arizona Sunshine 2. Později na PS VR2 vyjde například Zombie Army VR, kouzelnické The Wizards – Dark Times: Brotherhood nebo akční adventura Wanderer: The Fragments of Fate. Pokud se v nabídce her ztrácíte, připravili jsme pro vás seznam nejlepších her pro PS VR2.
Spekuluje se také o PS VR2 verzi hitu Half-Life: Alyx a druhém dílu střílečky Farpoint, která byla jednou z nejlepších her původního PS VR. Tituly vydané dříve pro PS VR bohužel na PS VR2 bez zásahu jejich autorů spustit nejdou, více se zpětné kompatibilitě věnujeme této kapitole. Většina PS VR2 titulů je bohužel až na výjimky dostupná pouze skrze digitální distribuci.
Výkon PlayStationu 5 umožňuje PS VR2 zobrazovat hry ve 4K rozlišení s podporou HDR a obnovovací frekvencí 90 nebo 120 Hz. Tak jako u jiných VR headsetů je obraz složen ze dvou samostatných OLED displejů s rozlišením 2000×2040 px (displeje mají o něco menší rozlišení, než je skutečné 4K, tedy 3840 x 2160, nicméně podobného zaokrouhlování se nebojí ani další výrobci). Zorné pole nabízí solidní „rozhled“ v rozmezí 110 stupňů. Vítanou inovací je sledování pohybu očí, umožňující nejen vykreslovat obraz v lepší kvalitě v místě, na které se právě díváte, ale využít jde i pro ovládání hry jako výběr položek v menu, míření zbraní a podobně. Technologie umí rozpoznat i mrkání či dokonce průměr zorničky.
Inženýři ze Sony dle očekávání sáhli také po technologii Sense známé z ovladače DualSense, která umožňuje ještě větší ponoření do hry. Kombinuje totiž v sobě haptickou odezvu, 3D zvuk a zmíněné sledování pohybu očí. Díky tomu například intenzivněji prožijete přelet robodinosaura v Horizon: Call of the Mountain přímo nad vaší hlavou, nebo těsné minutí auta v Gran Turismu 7. Headset je také výrazně lehčí než PS VR1. Váží pouze 560 g a komfort při hraní zlepšuje mimo jiné i nový systém ventilace zabraňující zamlžování čoček a možnost pomocí vestavěné kamery vidět i své okolí.
Vítanou novinkou je také skutečnost, že PlayStation VR2 nepotřebuje PlayStation kameru (pokud však bude připojena, můžete si s její pomocí zaznamenat, jak hrajete). Headset sám díky čtveřici kamer a infračervenému senzoru sleduje váš pohyb a je schopen vás také varovat před případnými střety s vaším okolím, přičemž herní oblast jde ručně upravovat pro co největší pohodlí při hraní. PS VR2 nabízí vestavěný mikrofon a vstup pro sluchátka (jsou součástí balení), přičemž k PlayStationu 5 se helma připojuje jediným USB-C kabelem o délce 4,5 m. Sony prý možnosti bezdrátového připojení PS VR2 již zkoumá, plný potenciál headsetu je ale aktuálně možné využít jen s kabelovým připojením.
Headset PS VR2 je možné připojit k PC, kde je kompatibilní s knihovnou SteamVR. Majitelé headsetu, který dříve fungoval pouze s PlayStationem 5, si tak mohou zahrát PC VR hity, jako je třeba Half-Life: Alyx. K propojení headsetu a PC slouží samostatně prodejný adaptér za 1 499 Kč a s počítačem se propojuje pomocí USB kabelu. Dále také potřebujete kabel Displayport 1.4 nebo vyšší a bluetooth adaptér pro připojení Sense ovladačů. Ty si bohužel nerozumí se všemi adaptéry, Sony tak připravila seznam oficiálně podporovaných bluetooth adaptérů.
PS VR2 bohužel na PC nepodporuje všechny své funkce, oželet musíme haptickou odezvu ovladačů i helmy, adaptivní triggery, sledování pohybu očí a HDR. Podpora PS VR2 na PC je tak určena především stávajícím majitelům tohoto headsetu, kteří dostávají zajímavou možnost, jak si zahrát některé VR hity dostupné na PC bez nutnosti pořizovat další VR helmu. Pokud však vlastníte pouze PC a uvažujete o pořízení PC VR helmy, PS VR2 není vhodným kandidátem právě díky absenci velké části zásadních funkcí.
Pro správnou funkčnost budete také potřebovat dostatečně výkonný počítač s OS Windows 10 a vyšším. Minimální požadavky vyžadují procesor Intel Core i5-7600 či AMD Ryzen 3 3100, alespoň 8 GB RAM paměti a grafickou kartu na úrovni NVIDIA GeForce GTX 1650 nebo AMD Radeon RX 5500XT. Pro nejlepší zážitek pak Sony doporučuje alespoň NVIDIA GeForce RTX 3060 nebo AMD Radeon RX 6600XT či novější.
Dále si musíte stáhnout PlayStation VR2 App ze Steamu a aplikaci SteamVR, kterou kdykoli vyvoláte stisknutím PlayStation tlačítka na ovladačích. Po prvním zapojení helmy skrze adaptér a připojení ovladačů přes bluetooth adaptéry pak stejně jako na PS5 musíte nastavit herní oblast, popřípadě headset zkalibrovat.
Nové Sense Controllers nahrazující PS Move ovladače, jež jsou tu s námi už od roku 2010 a hrát s nimi šlo na PS3, PS4 a nyní díky zpětné kompatibilitě také na PS5. Nové ovladače svým designem připomínají orb, do kterého vložíme ruku a oproti PS Move se odlišují také tím, že nejsou vzájemně zaměnitelné. To znamená, že jeden je určen výhradně pro levou a druhý zase pro pravou ruku, což ovlivňuje nejen ergonomii, ale i rozložení tlačítek.
Už samotný název Sense Controllers naznačuje, že převzaly to nejlepší z DualSense gamepadu, podporují tedy nejen haptickou odezvu, ale také adaptivní triggery, což jsou technologie, které si řada hráčů oblíbila díky možnosti ponořit se více do hry, což v případě virtuální reality může výsledný zážitek ještě více umocnit. „Když vezmete tento druh mechanik a aplikujete je na VR, prožitek je znásoben na úplně novou úroveň,“ pochvaluje si vicepresident pro plánování a management Hideaki Nishino ze Sony, kde ovšem pouze nerecyklují už známé technologie – žhavou novinkou je například detekce jednotlivých prstů (kromě malíčku a prsteníčku).
Ovladače totiž poznají nejenom který prst právě používáte, ale rozeznají také jeho celkový pohyb. Velkou předností ovladačů je velmi nízká váha, která je ovšem do jisté míry vykoupena slabší výdrží baterie. Ta vydrží na jedno nabití zhruba 4 hodiny. Podrobněji se ovladačům věnujeme v naší recenzi.
Hry z předchozí generace PlayStation VR bohužel nejsou kompatibilní s PS VR2.
Se svým předchůdcem sdílí PS VR2 jen pramálo technologií, hry z PS VR tak na PS VR2 spustit nejdou, podle Sony je však portování již vydaných her na PS VR2 jednoduché. Řada vývojářů tak již vytvořila PS VR2 verze svých her, které si je třeba znovu zakoupit, některé tituly ale nabízí také bezplatný PS VR2 upgrade. V době psaní článku mezi ně patří například Gran Turismo 7, Resident Evil 7, Hello Neighbor: Search and Rescue, No Man's Sky, Pistol Whip nebo Zenith: The Last City. Upgrade je ale většinou dostupný jen pro majitele PS5 verzí her, ne PS4, což hrozí zejména u starších PS VR titulů.
S PS VR2 nejsou kompatibilní PS Move ovladače pro původní PS VR a ani další periferie určené pro první generaci PlayStation VR, jako třeba PS Aim ovladač.
PS VR2 je díky samostatně prodejnému adaptéru kompatibilní s PC. Více se PC podpoře věnujeme v této kapitole.
• Zdroje: blog.playstation.com, gq-magazine.co.uk, gtplanet.net, nl.letsgodigital.org, pdfaiw.uspto.gov, playstation.com, uploadvr.com, techradar.com, thesixthaxis.com, washingtonpost.com
• Spekulace: 27. 1. 2020 • Autor: Filip Němec
Ve světě technologií, kde se firmy předhání ve výkonu a chlubí se hesly jako „nejvýkonnější konzole na světě“, se Sony povedl téměř husarský kousek. Headset PlayStation VR byl totiž již od počátku technologicky nejméně pokročilou helmou a v posledních měsících jedním z papírově nejhorších VR headsetů co do rozlišení nebo třeba zorného pole. Přesto je právě PlayStation VR nejprodávanější helmou pro virtuální realitu současnosti. Zatímco hlavní konkurent Oculus Rift prodal zhruba 1,5 milionu kusů, PS VR již překonalo hranici 5 milionů. Nic ale netrvá věčně, a tak není překvapením, že Sony již dříve potvrdila, že na nové verzi headsetu již pracuje.
Oficiálně zatím nemáme nic v rukou, podle magazínu VR Focus ale významný vydavatel her pro virtuální realitu VR Education (Apollo 11 VR nebo Titanic VR) ve zprávě rekapitulující uplynulý rok zmiňuje, že Sony má letos chystat uvedení na trh nové verze PlayStation VR. „V roce 2020 Sony vydá PlayStation 5 a novou verzi headsetu PlayStation VR, který dále rozšíří uživatelskou základnu high-end VR headsetů,“ stojí v oficiální zprávě.
To jsou dost odvážná slova, vezmeme-li v potaz, že nic podobného Sony doposud nepotvrdila, ba naopak se proslýchalo, že ačkoli společnost na PS VR2 pracuje, neplánuje nový headset vydat ve stejnou dobu jako PlayStation 5, protože by své zákazníky nutila do dvou velkých investic současně. Máme již navíc oficiálně potvrzené, že PS5 bude podporovat i stávající verzi PlayStation VR, takže Sony nemá kam spěchat.
Nová verze PS VR má být podle magazínu Polygon konečně bezdrátová a s trojicí kamer přímo na helmě, které by zlepšily přesnost ovládání. Jedna z posledních spekulací pak hovoří třeba také o sledování pohybu očí a větším zaměření na AAA tituly. Jmenovitě pak má jít například o Gran Turismo 7, jež se má stát startovacím titulem PlayStationu 5. Předchozí díl s názvem Gran Turismo Sport rovněž nabízí podporu PS VR, byť ve značně ořezané formě (jen některé tratě, pár vozů a pouze jeden protivník).
Je tedy opravdu možné, že druhá generace populárního headsetu PlayStation VR dorazí již letos. Nicméně ačkoli prohlášení známého vydavatele VR her působí věrohodně, je třeba k němu stále přistupovat s opatrností a jako vždy si raději počkat na oficiální oznámení.
• Spekulace: 14. 10. 2019 • Autor: Filip Němec
Můžete být sebevětší tajnůstkáři a všechny zaměstnance hlídat lépe než vlastní děti, ale patentový úřad stejně žádné tajemství neudrží věčně. Přesně to se stalo s patentem společnosti Sony, který se týká nové verze headsetu PlayStation VR. Připravovaná next-gen konzole PlayStation 5 sice bude kompatibilní s aktuální verzí PS VR, ale protože headset od Sony je nejprodávanější helmou pro virtuální realitu současnosti a v rámci svého segmentu je velmi úspěšný, není pochyb o tom, že se připravuje jeho vylepšená verze, které se zatím pracovně říká PS VR2. Že novou generaci vyvíjí, již Sony potvrdila na meetingu pro akcionáře.
Zmiňovaný patent byl zveřejněn už v únoru, ale magazínu LetsGoDigital se ho podařilo objevit až nyní. Z něj vychází dvě zajímavá vylepšení. Předně by měl mít headset PS VR2 nově tři samostatné kamery. Dvě na přední straně a jednu na zadní. Zejména kamera na zadní straně dává největší smysl, protože současná verze PS VR má právě za vašimi zády hluché místo. Pohyby snímá pouze jedna PlayStation kamera umístěná nad či pod televizí a cokoli se děje za vámi (nebo zády ke kameře), je pro hru prakticky neviditelné. Tento handicap však šikovně řeší například autoři PS VR exkluzivity Iron Man VR, která by měla dokázat pohyby, jež kamera nemůže stoprocentně snímat, předvídat.
Druhá novinka je pak možná ještě zajímavější, ne však vyloženě překvapivá. Podle magazínu Polygon totiž patent krátce zmiňuje i propojení headsetu a konzole, které by mělo probíhat zcela bezdrátově pomocí bluetooth technologie. S touto informací již před časem přišel magazín Inverse. To je samozřejmě očekávaný krok a v době, kdy nejspíše PS VR2 vyjde, již bude bezdrátová naprostá většina konkurenčních headsetů. Otázkou zůstává, jak se tyto technologie promítnou do výsledné ceny, která je v současnou chvíli takřka lidová, srovnáme-li ji s konkurencí. Již zmíněný magazín Inverse však podle svých informací odhaduje, že PS VR2 bude stát kolem 200 dolarů, což je s přidáním cla i DPH cena držící se výrazně pod hranicí 10 000 Kč.
Sony svým akcionářům již sdělila, že PS VR2 je ve vývoji, nicméně nemáme headset očekávat ve stejnou dobu jako PlayStation 5. Společnost prý nechce své fanoušky nutit do pořízení dvou nákladných systémů současně, PS VR2 se tak dostane na trh až později. Podle tohoto prohlášení navíc není moc rozumné se k cenovce odhadované magazínem Inverse upínat, stále se totiž jedná o divoké odhady a nepodložené informace.
Patent pak zmiňuje také nové Move ovladače. Ty jsou na trhu téměř deset let a novou verzi si jistě zaslouží. O té patent hovoří stručněji, nejvýraznější informací je však přítomnost kamerky v každém ovladači. Nová generace PS VR by tak mohla být minimálně daleko přesnější.
• Zdroje: LetsGoDigital, Inverse, Polygon
• Spekulace: 18. 7. 2019 • Autor: Filip Němec
Headset pro virtuální realitu PlayStation VR sice nepatří mezi technologické leadery, ale díky nízké ceně i nabídce zajímavých her se z něj rychle stala nejprodávanější VR platforma. Konkurence ve formě HTC Vive a Oculus Rift sice svá čísla nezveřejňuje, agentury zabývající se výzkumem trhu však předpokládají, že PS VR je v prodejních číslech daleko před konkurencí. V březnu Sony oznámila, že se k hráčům dostalo již 4,2 milionů headsetů PS VR, což není zase tak velké číslo vzhledem k tomu, že se PlayStation 4 potřebný ke spuštění konzole dost možná brzy dočká pokoření stamilionové hranice. Na začínající technologii je to ale slušné číslo.
Je tak velmi pravděpodobné, že Sony bude s touto platformou i nadále pokračovat. Ostatně po tom, co firma ukončila výrobu handheldu PS Vita, kromě stolní konzole PlayStation a PS VR žádné další platformy nemá. Na novou verzi PS VR se novináři dotazují zejména ve spojení s chystanou next-gen konzolí PlayStation 5, její architekt Mark Cerny však v jednom z rozhovorů prozradil, že zatím nemají žádné nové informace ohledně VR strategie. Dodal však, že je pro ně tato platforma velmi důležitá a díky tomu bude současná verze headsetu PS VR kompatibilní s PS5.
Podle některých analytiků je důvodem pro současné mlčení také to, že Sony nechce na trh souběžně uvést dvě nové a drahé technologie. Až se vytvoří základna majitelů PlayStationu 5, představí společnost další produkt, jenž by svým fanouškům mohla nabídnout. Jak dlouho budeme čekat, sice nevíme, objevují se ale už první informace o tom, že se na nové verzi headsetu pilně pracuje.
Podle magazínu Inverse bude nová verze PS VR postrádat otravnou kabeláž, dočkáme se tedy plně bezdrátového připojení, přičemž baterie by měla vydržet pět hodin, což je rozhodně dostačující doba vzhledem k tomu, že být nepřetržitě 5 hodin ve virtuální realitě zvládne opravdu málokdo. Rozlišení jednotlivých displejů by pak mělo být 2560x1440 px s obnovovací frekvencí 120 Hz a 220stupňovým zorným polem. Aktuálně PS VR zvládá rozlišení 960x1080 px, obnovovací frekvence je 90 až 120 Hz a zorné pole obsáhne 100 stupňů.
Nejzajímavější je však předpokládaná cena, která by podle magazínu Inverse měla být zhruba 250 dolarů. To je v přepočtu na české koruny po přidání DPH a cla necelých 8 000 Kč, což je velmi zajímavá cenovka. Hypotetický bezdrátový headset PS VR lze aktuálně srovnávat s HTC Vive Pro nebo Oculus Quest, jež nabízejí rovněž bezdrátovou helmu s podobným rozlišením, avšak větším zorným polem. HTC Vive však v základní verzi stojí necelých 20 000 Kč a Oculus Quest téměř 14 000 Kč. Odhadovaná cena nového PS VR2 nakonec nemusí být skutečná, ale pokud ano, ukazuje to, že Sony opět sází na co nejširší pokrytí trhu pomocí kvalitní, ale levné technologie.
Nová generace PS VR by dokonce mohla nabídnout doposud nepoužívané technologie, jako je sledování pohybu očí, už z dřívější doby navíc víme o patentu, na základě kterého Sony vyvíjí rukavice s haptickou odezvou. Sony tak možná opět nabídne nejlevější řešení, rozhodně však chce patřit i mezi inovátory trhu s virtuální realitou. O všech novinkách týkající se nové verze PS VR vás budeme informovat.
• Zdroje: GamesRadar+, Inverse, VentureBeat, The Verge