Ostře sledované vlaky

Zobrazit katalog
Ostře sledované vlaky Audiokniha
5,0 3 hodnocení
Ostře sledované vlaky - Bohumil Hrabal
Poslechněte si ukázku
Audiokniha ke stažení
2 hod. 24 min.
Čte: Kryštof Hádek
139,-
bez DPH 126,-
Koupit
Nakupujte jedním klikem bez nutnosti opakovaně vybírat dopravu a platbu
Přidat do seznamu
Kód:  AKA517
Ostře sledované vlaky 139,- Ihned ke stažení a poslechu
Koupit

Ostře sledované vlaky

Bohumil Hrabal patří k vrcholným zjevům české literatury druhé poloviny 20. století, jeho dílo je překládáno do všech světových jazyků. Pro edici audiokniha se jeví tedy jako autor nejvhodnější. Kniha Ostře sledované vlaky vyšla poprvé v roce 1965 a v následujícím roce byla geniálně zfilmována Jiřím Menzlem. Film získal Oskara a jako jediný český snímek se umístil v anketě 100 nejlepších filmů světa.
Hrabalův básnivě obrazný jazyk má moc uchvátit čtenáře i posluchače, takže strhující děj knihy sledujeme téměř bezdechu.
Příběh je monologem mládence, nadšeného eléva Miloše Hrmy, který sleduje a komentuje katastrofy konce války na malém českém nádraží a současně prožívá milostné trápení svými panickými skrupulemi. Vnitřní problémy Milošovy se prolínají s realitou války v tragikomické směsici. On sám i další lidsky uchopené figurky jeho spolupracovníků - přednosty stanice, konduktérky Mášenky, telegrafistky Zdeničky a výpravčího Hubičky, řeší umanutě směšné každodenní problémy a vzápětí jsou jakoby mimochodem schopni nevšedních hrdinských činů.
Interpret Kryštof Hádek zosobňuje čistotu mládí, je však také již zkušeným hercem, neboť od svých šesti let pracuje v rozhlase a dabingových studiích. Má tedy šanci stát se modelem hlavního hrdiny tohoto románu a utkat se s mýtem dosavadního filmového vzoru.

Oskarový román v edici audiokniha!

Parametry a specifikace

Porovnat
Délka
02:24:36 Hotovo!
Autor
Bohumil Hrabal Hotovo!
Interpret
Kryštof Hádek Hotovo!
Délka
2 h Hotovo!
Kategorie
Audioknihy, Klasická díla Hotovo!

Délka
02:24:36 Hotovo!

Autor
Bohumil Hrabal Hotovo!
Interpret
Kryštof Hádek Hotovo!

Délka
2 h Hotovo!
Kategorie
Audioknihy, Klasická díla Hotovo!

Kapitoly:
  • 1. kapitola
  • 2. kapitola
  • 3. kapitola
  • 4. kapitola (začátek)
  • 4. kapitola (dokončení)
  • 5. kapitola
  • 6. kapitola
Zobrazit další kapitoly

Online chat

Vážený zákazníku, pokud máte dotazy ke službe, můžete je s námi vyřešit online. V případě že chcete chat využít přihlaste se prosím.
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky.
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací