Ryobi RAD1801M
Cordless Drill -, speed up to 1100 RPM, maximum torque: 15 Nm, quick release, maximum chuck size: 10mm, weight: 1,4kg
Code:  RYOBI122 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Ryobi RAD1801M
Možnost prodloužení záruky na 3 roky po registraci ZDE.
Specifications
Number of batteries
without battery
Battery voltage
18 V
Type
Angle
Power Supply
Mains-powered
Max. speed
1,100 rev/min
Battery
Number of batteries
without battery
Battery voltage
18 V
Type
Angle
Power Supply
Mains-powered
Performance
Max. speed
1,100 rev/min
Weight
Weight
1.4 kg
Performance
Max. torque
15 Nm