55 "Samsung UE55MU6472
4.5 4 ratings
Television SMART LED, 138cm, 4K Ultra HD, HDR, PQI 1600 (50Hz), Active Crystal Color, Supreme 4K Ultra HD Dimming, DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC, 3x HDMI, 2x USB, , WiFi, DLNA, HbbTV 1.5, web browser, pairing with BLE mobile, game mode, Steam Link, Music Shazam, USB Recording, Smart Driver, Tizen, VESA 400x400, Repro 20W, Dark Titanium, A
Code:  WR184r8 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55 "Samsung UE55MU6472
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Direct
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Height without stand
71.51 cm
Depth without stand
5.48 cm
More Specifications
Note:
Questions and answers: 55 "Samsung UE55MU6472
Accessories for 55 "Samsung UE55MU6472
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung UE55MU6472
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung UE55MU6472
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Samsung UE55MU6472
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Samsung UE55MU6472