27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
4.8 40 ratings
Monitor - QD-OLED, 4K Ultra HD 3840 × 2160 (16:9), 240 Hz, Anti-Glare display, 10 bit, 0,03 ms, G-Sync Compatible, FreeSync Premium and Adaptive-Sync, adjustable height, pivot, Power Delivery max. 90 W, HDMI, USB-C and DisplayPort, USB-C data interface, VESA
Installment calculator 4,9%  interest from 575,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM 24,990,- In stock > 5 pcs
Buy
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Panel technology
OLED
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Panel technology
OLED
Panel type
QD-OLED
Refresh rate
240 Hz
Response time
0.03 ms
Maximum brightness
450 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync, FreeSync Premium, G-Sync Compatible
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI, USB-C
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 2.1, HDMI 2.1
Data interface
USB-C
Data interface standards
1 ×
Thunderbolt / USB 4
1 ×
USB-C
USB 2.0
USB 3.2 Gen 1
3 ×
Thunderbolt 4
sRGB
145 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.1 cm
Height
44.6 cm
Depth
21.9 cm
Weight
7.62 kg
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
25 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
36 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
80 W
More Specifications
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Note:
Questions and answers: 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Accessories for 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM