27" Philips 27E2N1500L/00
4.0 26 ratings
Monitor - IPS, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 75 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 4 ms, Adaptive-Sync, HDMI and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNY20
-7 % off new 2,749,- New 2,987,-
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
27" Philips 27E2N1500L/00
27" Philips 27E2N1500L/00 is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
75 Hz
Response time
4 ms
Maximum brightness
300 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 1.4
HDMI
1 ×
DisplayPort
1 ×
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.4 cm
Height
45.7 cm
Depth
20 cm
Weight
3.19 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
HDMI
Warranty
Extended warranty
3-year warranty even for businesses, Pick-up & Return
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
C
Energy consumption in SDR mode
16.8 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
21 kWh/1000h
Standby consumption
0.3 W
Maximum power consumption
21 W
Typical power consumption
16.8 W
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" Philips 27E2N1500L/00