32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B
4.5 4 ratings
Installment calculator 4,9%  interest from 497,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B 21,590,- As good as new - in stock 1 pcs
Buy
32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B is fully functional and a great deal. It may have some minor scratches, but it's still ready to use. For more detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
32" (81.28 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Construction
Straight
Panel technology
OLED
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Display diagonal and resolution
Diagonal
32" (81.28 cm)
Resolution Type
4K Ultra HD
Resolution
3840 × 2160
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
OLED
Refresh rate
240 Hz
Response time
0.03 ms
Maximum brightness
275 cd/m2
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync, FreeSync Premium, G-Sync
Dual-Mode
Dual-mode frequency
233C
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Backlight and colour
Colour depth
10 bit
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4
Data interface
USB, USB-B
Data interface standards
USB 3.2 Gen 2
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
USB 3.2 Gen 2
3 ×
USB
3 ×
Colour gamut
sRGB
98.5 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
Height
Depth
Weight
9.8 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
55 W
Typical power consumption
32 W
More Specifications
Note:
Accessories for 32" LG UltraGear OLED 32GS95UV-B