55 "Samsung UE55M5572
4.0 1 rating
Television SMART LED, 138cm, Full HD, PQI 800 (50Hz), DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC, 3x HDMI, 2x USB, CI +, LAN, WiFi, DLNA, HbbTV 1.5 Mobile BLE, Game Mode, Steam Link, Music Shazam, USB Recorder, Smart Controller, Tizen, VESA 400x400, Repro 20W, Dark Titanium, A +
Code:  WR184p3 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55 "Samsung UE55M5572
Specifications
Display resolution
1920 × 1080 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Tizen OS
Application
Global applications
YouTube
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
71.5 cm
Depth without stand
6 cm
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 55 "Samsung UE55M5572
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung UE55M5572
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung UE55M5572
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Samsung UE55M5572