55" Thomson 55QG7C14
- 3 roky záruky
4.5 17 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART QLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, game mode, voice control, Google Assistant, Amazon Alexa, Google TV, VESA 200×200, DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Buy with code ALZADNY30
Discounted -8 % 12,829,- 13,990,-
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 295,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
55" Thomson 55QG7C14 13,990,- 12,829,- In stock > 5 pcs
Buy
55" Thomson 55QG7C14
Specifications
Compare
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
QLED
Screen surface
Anti-Glare
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Czech apps
Oneplay, Prima+, SledováníTV
Slovak apps
SledováníTV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Gaming features
GAME MODE, Ideal for PlayStation 5, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Audio-video connectors
HDMI 2.0, HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
2 ×
Number of HDMI 2.0 ports
2 ×
Audio connectors
Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
123 cm
TV height
74 cm
TV depth
28 cm
TV weight
14.7 kg
Height without stand
74 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Titanium
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in HDR mode
77 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
F
More Specifications
Note:
Variants 55" Thomson 55QG7C14: