65" LG 65QNED70A6A
4.4 17 ratings
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct LED, HDR10 and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, USB recording, Bluetooth, DLNA, Chromecast, game mode, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, webOS, VESA 300×200, 20 W speaker(s), F
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
65" LG 65QNED70A6A
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
100 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
152 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
100 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
152 kWh/1000h
G
Standby consumption
0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz