55“ Philips 55BDL3105X
Large-Format Display - Full HD 1920 × 1080, 16:9, 8ms, 60Hz, 500cd/m2, 1200:1 contrast, DisplayPort 1.2, DVI, HDMI 2.0, VGA, LAN, headphone output, pivot, speakers, VESA
-70 % off new 19,990,- New 66,690,-
Installment calculator 4,9%  interest from 460,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
55“ Philips 55BDL3105X 19,990,- Unsealed - in stock 1 pcs
Buy
55“ Philips 55BDL3105X
Specifications
Compare
Extended warranty
Extended Warranty
Diagonal
55" (139.7 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Warranty
Display diagonal and resolution
Diagonal
55" (139.7 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
60 Hz
Response time
8 ms
Maximum brightness
500 cd/m2
Native contrast
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
Component, DisplayPort, DVI, HDMI, VGA
Graphical user interface (GUI) standards
Component (BNC), DisplayPort 1.2, HDMI 2.0
Data interface
2.5mm RS232C connector, OPS, RJ-45 (LAN)
Audio interface
3.5mm IR connector, headphone input