CyberPower VP1000EILCD
5 1 rating
Uninterruptible Power Supply - 1000 VA / 550 W, Line interactive, 6×IEC 320 C13
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
CyberPower VP1000EILCD 2,749,- In stock > 5 pcs at the supplier's
Buy
CyberPower VP1000EILCD
Specifications
Actual performance
550 W
Apparent performance in VA
1,000
Backup time at 100% load
1 min
Backup time at 50% load
9 min
Performance
Actual performance
550 W
Apparent performance in VA
1,000
Backup time
Backup time at 100% load
1 min
Backup time at 50% load
9 min
Output type
IEC 320 C13
6
Dimensions
Width
100 mm
Height
227 mm
Depth
260 mm