CyberPower VP1000ELCD-FR
4.7 54 ratings
Uninterruptible Power Supply - tower UPS, backup time at 100% load 1 min, backup time at 50% load 9 min, actual and apparent performance 550 W / 1000 VA, max. output voltage 230 V, line interactive, 4×FR, protection data network RJ-45, protection telephone network RJ-11, USB and RS-232 , LCD display and AVR, dimensions 227 × 100 × 260 mm (H×W×D), weight 6.23 kg
-17 % off new 2,239,- New 2,699,-
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
CyberPower VP1000ELCD-FR 2,239,- As good as new - in stock 1 pcs
Buy
CyberPower VP1000ELCD-FR
Specifications
Actual performance
550 W
Apparent performance in VA
1,000
Max. output voltage
230 V
Backup time at 100% load
1 min
Performance
Actual performance
550 W
Apparent performance in VA
1,000
Max. output voltage
230 V
Backup time
Backup time at 100% load
1 min
Backup time at 50% load
9 min
Output type
FR
4
Communication and protective interfaces
Protection data network RJ-45, Protection telephone network RJ-11, RS-232 , USB
Dimensions
Width
100 mm
Height
227 mm
Depth
260 mm