Ryobi R18DD3-252S
5 1 rating
Cordless Drill without hammer, 18 V, Li-Ion, maximum torque: 50 Nm, motor type: carbon, chuck range: 13 mm, package includes 2 × 2,5 Ah batteries
Code:  RYOBI060 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Ryobi R18DD3-252S
Number of batteries
2
Battery voltage
18 V
Battery capacity
2.5 Ah (2,500 mAh)
Capacity
5 Ah
Voltage
18 V
Battery
Number of batteries
2
Battery voltage
18 V
Battery capacity
2.5 Ah (2,500 mAh)
Battery
Capacity
5 Ah
Voltage
18 V
Performance
Max. speed
1,800 rev/min
Motor Type
Carbon
Weight
Weight
1.7 kg
Performance
Max. speed
1,800 rev/min
Max. torque
50 Nm